Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) BornToBePuli válasza Orc (#1548) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Ha a VESA méret stimmel, akkor el kell, hogy bírja. Persze nem ismerem a konzol hivatalos leírását.

Read only felhasználó

(#1552) Orc válasza BornToBePuli (#1551) üzenetére


Orc
senior tag

Köszi mindenkinek.
Elvileg 30 kilót bírna és a VESA is stimmel, viszont a gömbcsukló szerűsége elég gagyi, ezért biztos ami tuti vettem egy ilyet:
STELL SHO 3610

Olyan kellett, ami ma átvehető.
Ez atom stabil, de ami furcsa, hogy a két lemez (fali és a tv felöli) nem hozható párhuzamba,
el vannak csavarodva picit. Ezért a falon ferdén tettem fel, hogy a tv-nél vízszintes legyen.
(persze van egy kis játék, finomhangolási lehetőség, de azt meg akartam hagyni, hátha
elb...om a fúrást :DDD )

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#1553) dh66e válasza Orc (#1552) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jól tetted.
Azért én tuti kicsréltettem volna ha tényleg annyira ferde egymáshoz képest.

(#1554) BornToBePuli válasza Orc (#1552) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

A TV hátuljára kerülő fémlapon a csavarokkal állíthatod.

Nekem SHO2050 van és azon a lapon van jó pár csavar, amivel vízszintbe hozható a TV, illetve az a lap.

Read only felhasználó

(#1555) Symbio


Symbio
senior tag

Sziasztok!
Három kiszemelt tartó közül kellene választanom (vagy más ötlet? )
Maclean MC-762: 37"-70", max 30 kg
Maclean MC 781: 26"-55", max 45 kg
Maclean MC-710: 37"-70", max 40 kg

Amit rá szeretnék tenni egy Panasonic TX-50CX670E , tehát 50"-es, 17 kg-os TV. Billenteni kell, mert magasabban lesz, kis mértékben forgatni is néha és a faltól elemelés is jól jön.
Mindhárom kétkaros, eltérés a terhelhetőségben van (a legkisebb kg is bőven elég papíron)
A 762-esnél nincs lehetőség a 3 fokos vízszintes korrekcióra.
A 781 pedig kis felfogatási felülettel rendelkezik.
A 710 mindkettő hiányosságtól mentes.

Vagy mit görcsölök kb kétezer Forinton, vegyem meg a 710-eset :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1556) dh66e válasza Symbio (#1555) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Szerintem meg is válaszoltad magadnak. :K

(#1557) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

Gondoltam mivel az ünnepek alatt nem volt rá időm most új év alkalmából felszerelem a Maclean MC-723-at a falra, de kiderült, hogy a fal felőli és a TV felőli oldal iszonyat csálén áll egymáshoz képest. :(( Nézegetem nézegetem de nem tudok rájönni: hogy lehet egy síkba hozni őket?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1558) Symbio válasza dh66e (#1556) üzenetére


Symbio
senior tag

Ennyi, köszi! :C :))

(#1559) dh66e válasza canniball (#1557) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Úgy érted dől a fal valamelyik irányba?
Így is felszerelheted csak akkor a konzol függőleges dőlésén kell állítanod kicsit többet.

(#1560) canniball válasza dh66e (#1559) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem előre-hátra van dőlése (azt még lehetne igazítani, hiszen a dőlésszögén lehet állítani), hanem jobb-bal irányba van dőlése a két "lapnak" egymáshoz képest. Azaz ha vízszintesen felszerelném a fal felőli oldalra az azon az oldalon lévő "lapot", majd ráakasztanám a TV-t, akkor a készülék nem lenne vízszintesben.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1561) dh66e válasza canniball (#1560) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ah értem már,bocsi.
Nincs vizszintszabályozó a konzolon?Esetleg a tartólap ha csavarosan van megoldva esetleg azon játszani valamennyit?
Amennyiben semi lehetőség a javításra akkor vidd viszza küld vissza mert nem jó,cserélniük kell.

[ Szerkesztve ]

(#1562) canniball válasza dh66e (#1561) üzenetére


canniball
nagyúr

A tartólapon nekem úgy tűnik fix a csavarok helye és semmi olyasmit nem találtam amivel igazítani lehetne. Ezért is kérdeztem, úgy rémlik itt páran vettek ilyen konzolt (vagy hasonlót a gyártótól), hátha csak nekem kerülte el valami a figyelmem és valaki tudja a megoldást.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1563) 8th


8th
addikt

Üdv. 32" tv-hez vennék 100x200mm fali konzolt. A készülék kb. 5 kg lehet.
A konzolnak nem kell sem dönthetőnek sem forgathatónak lennie és a tv lehet közel is a falhoz. Ha van mögötte néhány centi hely az már elég. Lehetőség szerint jó lenne olcsón megúszni a dolgot. Mit ajánlotok?

(#1564) eisento


eisento
addikt

Sziasztok! meglett az mc564 (karira azt kertem a jezuskatol :D ) az lenne a kerdesem, hogy panelba (10 emeletes) eleg a felfogatashoz 4db 8-as csavar? a gyari 10-es csavarok sztem panelba felsleges meg a tipli nem is olyan fasza ranezesre. boltos haver aztmondta 8-as markas tipli meg 8-as csavar kb olyan 8x50-es eleg neki. 55-os samu tvhez kell (ue55f6400)

jah a macleanhez adott vizimertek sztem szar, nekem vhogy ha vizszintest mutat akkor ferdenek latom....

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1565) dh66e válasza eisento (#1564) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
A vízmértékek ezeken kb dísznek vannak főleg ha pontatlan a gyári szerelés.Mindenképp ellenőrizni kell felrakás előtt hagyományos módon. :K
Panelba minden fogni fog,de egy jó fischer tipli azért ajánlott. :K

[ Szerkesztve ]

(#1566) István H


István H
újonc

Philips 32 "-os LCD Tv-t (4132 modell) szeretném a fali konzolra felszerelni, de a tv hátlapjára a tartó felcsavarozása után nem lehet bekapcsolni a TV-t. A hátlaphoz a gyári M4 14 mm-es csavarokat használtam, tud vki megoldást?

(#1567) dh66e válasza István H (#1566) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:Y és ha leveszed a konzolról akkor működik?

(#1568) István H válasza dh66e (#1567) üzenetére


István H
újonc

Igen.

(#1569) dh66e válasza István H (#1568) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Rövidebb csavarral esetleg?

(#1570) István H válasza dh66e (#1569) üzenetére


István H
újonc

Próbáltam rövidebb csavart, de azzal sem indult. Próbáltam szigetelőanyagot a lemez alá, és távtartót is, de azzal sem működött. Talán van belül valami érzékelő? De akkor mit érzékel?

(#1571) dh66e válasza István H (#1570) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Háááááát.... elnem tudom képzelni :F szerintem ilyen még a világon nem volt problémával állunk szemben.
Hívd fel a Philips szervizt,nagyon kiváncsi vagyok rá hogy mi a fene lehet ez.

(#1572) Ance válasza István H (#1570) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem ott a baj, hogy a hátlapra ható erő széthúz bent valami csatlakozást, elferdített valami nyákot. Ezt szervízben tudják csak megnézni. A hátlapon is vannak alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

(#1573) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok!

Ezek közül meliyk a jobb:
https://www.bestmarkt.hu/osszehasonlitas/tv-rogzito-konzol-c830/368892,370118

Jól látom hogy a nagyobb súlyt elbiró az olcsóbb? (akkor miért is olcsóbb?)

Thx

(#1574) BornToBePuli válasza morpheus133 (#1573) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Számtalan oka lehet, de az egyiknek "szellősebb" a hátulja.

Read only felhasználó

(#1575) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Van egy olyan problémám a jelenlegi egykaros fali konzolommal, h ha elmozgatnám az 55"-os tv-t rajta előre vagy oldalra úgy hogy a középső csukló is mozdul akkor kitér vízszintesből.. Tehát egy beállított állapotban lehet csak némileg jobbra balra forgatni, ugy hogy vizszintes maradjon.

Gondolkodtam egy stell állványony, pl. Sho1005-ön. Azzal ez a probléma megoldódna..?

(#1576) Mr.Manus


Mr.Manus
csendes tag

Sziasztok!

Egy Samsung 43" MU6102-es tv-hez milyen dönthető, forgatható konzolt ajánlanátok?

Előre is köszi!

(#1577) dh66e válasza Kroni1 (#1575) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Esetleg én cseréltetném ha még garis.Egykarosoknál ez elő szokott fordulni,de láttam én már kétkarosnál is ilyen gondot.

(#1578) ironbed válasza Symbio (#1555) üzenetére


ironbed
aktív tag

Sziasztok!

MC-762-essel kapcsolatban és is kérdeznék.
Vettem egy ilyen tartót egy 50 colos LG TV-hez, ami 11 kg.
Normális az, hogy a z előre-hátra billentést szabályozó csavarokat szorosabbra csavarva is előrebillen a TV-t felrakva rá?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1579) Kroni1 válasza dh66e (#1577) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez egy nagyon olcsó ami most fent van, sok ilyen olcsóval találkoztam, azt gondolom ez szinte normális ebben a kategóriában.

De akkor ezek szerint egy stell-nél ennek nem szabad ilyennek lennie? Ez megnyugtat, bár valaki épp irta, hogy neki a 3610-esén eleve ferdén áll a tv mögé kerülő lap a falra felrakandó laphoz képest, és nem lehet állitani úgy mint a 2051-esnél.. Majd olyan boltba kérem, ahol meg tudom nézni, és csak akkor viszem haza ha rendben van. :R

(#1580) dh66e válasza Kroni1 (#1579) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Csodák nincsenek,de meglepően olcsókat és jókat is lehet találni.
Igen árban és tudásban lehet felfedezni dolgokat drágább és olcsóbbak között,de raktunk barátomnl anno egy A+konzolt 55" tv-nek és semmi baja nam volt.Majd fele árban volt mint a Stell.
Persze abból is ki lehet fogni gyengébb dolgokat ez nem vitás.

(#1581) Kroni1 válasza dh66e (#1580) üzenetére


Kroni1
veterán

Na nekem pont egy ilyen A+ az ami össze vissza elmászik ha mozgatok rajta, akivel felraktam mondja, hogy amiket eddig felrakott azok szinte mind ilyenek, ugyhogy ezért is nem reklamáltam miatta...

Remélem a kétkarossal már jobban fogok járni..

(#1582) dh66e válasza Kroni1 (#1581) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mi kétkarost raktunk,nem volt vele gond.

(#1583) Kroni1 válasza dh66e (#1582) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi az infót! Nekem is biztosan kétkaros lesz a következő. Az A+ ami tudja amit szeretnék 13.500, (olcsóbban nem láttam), a Stell 3610-es pedig 17000, úgyhogy azt hiszem most nincs értelme spórolni...

(#1584) dh66e válasza Kroni1 (#1583) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ekkora difinél valóban nincs.Mi még valami 9k.ért vettük az a konzolt,de lehet hogy az már nincs is forgalomban.

(#1585) dh66e válasza ironbed (#1578) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Olvastam a 762-nél hogy valakinek dőlt előre egy keveset igaz az nagyobb tévé volt,de ez hátrány mindenképp..
Alátáttel nem tudsz rajta segíteni vagy valami távtartóval házilag?

(#1586) dh66e válasza Mr.Manus (#1576) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Bocs a késői válaszért.
Mindenképp kétkarosat vegyél.

(#1587) ironbed válasza dh66e (#1585) üzenetére


ironbed
aktív tag

Szia!
Köszi a választ, akkor lehet csak még jobban meg kellene húzni a csavarokat, viszont nehezen tudom elképzelni, hogy egy 30 kg-os tévét hogy lehet felrakni rá :F
Az imbuszkulcsot keresztben becsúsztattam , így ugyan nem lehet dönteni előre, de fixen áll.
Amúgy, lehet, nem a legolcsóbb Maclean-t kellett volna megvenni. :D

(#1588) dh66e válasza ironbed (#1587) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez tényleg egy nagyon olcsó konzol,viszont magyarosan meg tudod buherálni hogy ne legyen gond. :D

(#1589) szata.68


szata.68
senior tag

Sziasztok!

2db konzolt szeretnék venni. Az egyik TV 32"-os,a másik 43". Mindkettőt sarokba tenném (a plafonhoz közel),és fontos,hogy stabilak, és dönthetőek legyenek.

Van amit ajánlanátok? Én most hirtelem ezeket találtam

[link]
[link]
[link]
[link]
talán ez a legjobb
[link]
vagy ez

Köszi szépen előre is

(#1590) dh66e válasza szata.68 (#1589) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Sarokba rakásnál nagyon fontos a karok hossza erre figyelj nagyon.

(#1591) szata.68 válasza dh66e (#1590) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi!

(#1592) Wantedman


Wantedman
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérn tőletek, hogy tudtok-e olyan konzolt mondani, ami két dupla karos kivítelű, mindenféleképp amolyan 'téglalap' alakú szerkezettel simuljon a falra (ytong tégla miatt, tehát ne az a vékony hosszúkás).... na és most jön a neheze, mert ilyet találtam bőven, de olyat nem, ami a faltól való távolsága kihúzott állapotában több, mint 55cm..!:O Létezik ilyen,
tudtok ilyet javasolni?
Minta:

(Csak ez rövid)

(#1593) dh66e válasza Wantedman (#1592) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Dupla karosból nem tudom van e ilyen talán vissza kellene olvasni hátha volt e ilyen igény valakinél.
Szimplából van a Cabletechnek (61.5cm)

(#1594) Wantedman


Wantedman
újonc

Köszi a választ, akkor ha nincs más marad az egykaros verzio.
Egy hatalmas szíveséget kérnék attól a személytől, akinek az alábbi: STELL SHO 1005B típusú konzolja van.


Szeretném megtudni, hogy a csavarok helyei (fent a hat darab és alul lévő hat darab csavar kivágások) pontosan milyen távolságra vannak egymástól, vizszintesen és függőlegesen is persze. Tudom hülye kérés, de ha valaki lenne olyan kedves és lemérné a sajátját, nagyon hálás lennék. :))
Üdv.

(#1595) dh66e válasza Wantedman (#1594) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerintem jobban jársz ha priviben ráírsz valakire akinek ilyen konzolja van,remélhetőleg segít neked.
Keresőben a tipusra őt találtam akinek ilyen van.

(#1596) Wantedman válasza dh66e (#1595) üzenetére


Wantedman
újonc

Köszi az ötletet. :C

(#1597) nagy.laurent


nagy.laurent
tag

Sziasztok, egy Sony KD55XF7596hez, 55colos, 18kg, VESA 200x200 keresek olyan fali konzolt, ami legalabb 43 centire kijon a faltol, és mozgathato minden irányban, 20ezer forintig. Tudtok ajánlani ilyet? Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1598) dh66e válasza nagy.laurent (#1597) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Stell

(#1599) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, egy kis szakmai kérdés. A fali konzolnál megadott maximális képernyő méret számít valamit vagy csak a súllyal kell foglalkozni? Elvileg ami fent van 30 kilot bír el. Viszont csak 40" képernyő a max. A Tv amit kinéztem 43" viszont csak 12 kg. Elvileg súly alapján elbírja. De akkor a képernyő méret miért fontos? VESA csavarokat hol lehet beszerezni? Sajnos a konzolhoz lévőt az elődök elvitték.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#1600) Wantedman válasza zsamiatt (#1599) üzenetére


Wantedman
újonc

Szia!
Általában a tv konzolnál a súly mellett a vesa méretek számítanak, ami ügye meghatározza, hogy a tv hátoldalán a lyukak milyen távolságokra vannak egymástól. Ezt kellene alapjáraton megnézned, hogy a kiszemelt konzol(ok) kompatibilisek- e a te tv-d felfogatásaival.
Továbbá azért sem minegy mekkora tv-t tennél rá, mert kihúzható konzolok esetében a nagyobb collos és ez által szélesebb tv nem fog tudni 90 fokban befordulni a falra merolegesen. ( persze csak ha képes erre a konzol, hogy eddig befordithato legyen). Súly esetében meg hagy némi ráhagyást, ne a maximális teherbirással terheled a konzolt( bar ezt is inkabb csak a kihuzhato konzolok esetében mondom)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.