Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) engusz válasza Sunyi Sanyi (#500) üzenetére


engusz
veterán

Kívánom, hogy többek között neked is sikerüljön!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#502) Thom!


Thom!
veterán

És holnap a matek.. :))))
Remélem nem lesz vele gond, ha olyan, mint a megelőző éveké volt.

(#503) Matr x válasza Thom! (#502) üzenetére


Matr x
aktív tag

/nincs politika/

2002-ben új kormány volt, a feladatsort 25perc alatt megcsináltuk órán.

Most uniós csatlakozás. Na meg szavazás is lesz. És ugye mi már tudunk.

/mondom, nincs politika!!!/

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#504) Thom! válasza Matr x (#503) üzenetére


Thom!
veterán

ja, még jó

(#505) Sunyi Sanyi válasza engusz (#501) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Köszönöm visszont!!!:C

(#506) maszat


maszat
senior tag

Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma lett

Még jó, hogy számítottam rá és így tegnap még atnéztem:))

(#507) Biaggio válasza Thom! (#502) üzenetére


Biaggio
őstag

Holnap a matek megoldásait is feldobjam? ;]

(#508) maszat válasza Sunyi Sanyi (#500) üzenetére


maszat
senior tag

nem fogtam végül bele az Édes Annába
Vigyázz, mert az Édes Anna Kosztolányi műve!

(#509) Thom! válasza Biaggio (#507) üzenetére


Thom!
veterán

kösz nem kell :DDD

(#510) Sunyi Sanyi válasza maszat (#508) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Mi a bajod?:P
Ki mondta hogy nem Kosztolányi?:F

[Szerkesztve]

(#511) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Én Petőfit írtam, 5 és negyed oldal lett. Az a baj, hogy én nem tudok rizsázni, így Kosztolányi alapból kiesett (verset elemezni 4 oldalban csak rizsával lehet), Mikszáthról meg nem jutott annyi minden eszembe...így maradt Petőfi :)

(#512) Sunyi Sanyi válasza Cathfaern (#511) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Kircsi!Valahogy én is így voltam.;)

(#513) Cathfaern válasza Sunyi Sanyi (#510) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az, hogy Édes Annába jobb, hogy nem fogtál bele, mert akkor max. egy szép 1-est kaptál volna :) Te a Bede Annára gondoltál, nem? (azt írta Mikszáth) Vagy ha Kosztolányira: annál nem választott volt...

[Szerkesztve]

(#514) Sunyi Sanyi válasza Cathfaern (#513) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

IGEN!!!!:B:B:B:B
Csak elírtam!!!:B:B

(#515) Thom! válasza Sunyi Sanyi (#514) üzenetére


Thom!
veterán

Whats up?

(#516) Sunyi Sanyi válasza maszat (#508) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Igen jogos!!! Bede Anna az!!!Összekevertem de tudom és tudtam hogy melyik melyik csak még tudod......:B

[Szerkesztve]

(#517) Sunyi Sanyi válasza Thom! (#515) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Whats down? :DDD

(#518) maszat válasza Sunyi Sanyi (#516) üzenetére


maszat
senior tag

És még a matek holnap + még pénteken angol, de azoktól nem parázok, az irodalmon túl vagyok (végre), ez a lényeg.:) a többi meg smafu

(#519) Sunyi Sanyi válasza maszat (#518) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

De jó neked!!:)))

(#520) Cathfaern válasza maszat (#518) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyetértek, annyi különbséggel, hogy nekem péntek helyett szerda, s angol helyett fizika. Bár én nekem a magyarral is csak annyi volt a bajom, hogy nem volt kedvem ennyit írni :U :)

(#521) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nna, ez is megvolt. 1-est húztam, egy dolgot qrtam el: Apostolban Szilveszter nálam nem jegyző hanem tanár. :D

(#522) DragonR+


DragonR+
aktív tag

Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy mindenki sikeresen tudott választani a témák közül és jó sokat írogatott. :)
A holnapi matematikához is hasonló sikereket, hibáktól mentes, helyes megoldásokkal teli dolgozatokat kívánok . :)
Minden érettségizőért szorítok! :)

Sziasztok!
Mindenkinek 2 UAZ-zal! :DDD

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#523) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Ja, még valami. Kis help matek érettségihez, 2nd fokú egyenlet levezetéséhez van egy egyszerűbb módszer, hátha nem ismeritek:

ax2 + bx + c = 0 (a <> 0)
4ax2 + 4abx + 4ac = 0
(ax + b)[2] = b[2]-4ac
|2ax + b| = sqrt(b[2]-4ac) (diszkr <> 0)
ax + b = +- sqrt(b[2]-4ac)
x = -b +- sqrt(b[2]-4ac) / 2a

GL!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#524) DragonR+ válasza Cathfaern (#511) üzenetére


DragonR+
aktív tag

5 és negyed oldal. :Y
Az nem piskóta.
Fogadd gratulációmat.

A piszkozatot nem számoltad bele? ;]
Örülök, hogy ilyen jól sikerült. :)

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#525) Cathfaern válasza DragonR+ (#524) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem :) Viszont azt tegyük hozzá, hogy a piszkozat (az én normális írásképemmel, kis margó, sűrűn írtam, stb.)) kb. 2,5 oldal volt :U

(#526) DragonR+ válasza Cathfaern (#525) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Még egyszer gratulálok a teljesítményéhez, Mester! :)

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#527) engusz válasza JulWCZar (#523) üzenetére


engusz
veterán

Érdemes figyelni az elméleti kérdésnél. Ha valami olyat kérdeznek, akkor egy csomó mindent csak ki kell másolni a négyjegyű függvénytáblázatokból. Kisérettségin a thálesz kör bizonyítására ezért kaptam két egész pontot. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#528) bdav válasza engusz (#527) üzenetére


bdav
őstag

ne szivass, thalesz nagyon könnyü odafele (visszafele már nem annyira :) )

amugy vki irta h.a Petőfis témához milyen verseket írt, hát kb :Y nemtom én vettem a XIX. század költőit, Dalaim, vmi vadvirágosat, meg vmi sors adj nekem tért cimüt + apostolt megemlitettem azt joccak (rengeteg párhuzammal, Babits, Arany, Ady, Vörösmarty, Radnóti), azt igy jött össze a 7 oldal. Namost nem gond ha vki mást irt, de nem nagyon vágom h. pl. a Kiskúnságot hogy lehetett belevenni, lévén nem az volt a téma :F (kifejezetten ars poeticára volt kihegyezve szvsz)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#529) engusz válasza bdav (#528) üzenetére


engusz
veterán

Kaptam rá két pontot. ;)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#530) JulWCZar válasza bdav (#528) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Én a XIX. század költőit, egy picit az Egy gondolatot, és az Apostolt írtam. SZVSZ a téma az volt hogy milyen feladatot képzel a költészetnek, és ez uygebár a felvilágosodás eszméinek és a forradalomnak a feltétlen és önfeláldozó támogatása, és ugye a szabadszállási választások után kicsit változik a XIX.szk-hoz képest a költő-próféta és a nép kapcsolata motívum.

(#531) atee07 válasza Biaggio (#443) üzenetére


atee07
tag

Hmm,most olvastam csak a tételeket,szvsz nem tűnnek nehéznek,személy szerint a 3. a legkönnyebb,ott sok mindent el lehet mondani,sorrendben utána az 1.,mert Petőfinél is el lehet mondani sokmindent,de szerintem a 2. az nehezebb,ott már egy kicsit ''profibb''-nak kell lenned,jobban összeszedni a különböző dolgokat.Anno két éve nekünk sem voltak nehezek a tételek,én aszem,hogy a 3-at írtam,de már nem tudom,hogy mi volt az,talán Az aranyember.

[Szerkesztve]

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#532) engusz válasza atee07 (#531) üzenetére


engusz
veterán

A másodikban szereplő vers valóban nehéz. Sok háttértudás kell hozzá.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#533) Matr x válasza engusz (#532) üzenetére


Matr x
aktív tag

Íme egy bátor ember...

Nem kell hozzá sokminden egyikhez sem. Inkább csak az, hogy mennyire éreztél rá a vers ízére :DD

Nemcsak én éreztem így, majdnem mindenki verset írt, azok is fele-fele arányban osztoztak a két témán.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#534) atee07 válasza Matr x (#533) üzenetére


atee07
tag

Grat a bátorságodhoz:C,én nem választottam volna.

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#535) _Gudella


_Gudella
senior tag

hát, nekem semmi háttértudásom nem volt, mégis a verset választottam. Meg nem bukok az biztos. A haverok is szinte mind ezt választották. Szerintem az átfogó témához nagyobb háttértudás kell.....

(#536) bdav válasza _Gudella (#535) üzenetére


bdav
őstag

szerintem nem. az átfogo témához az kell, hogy átlásd a témát :) szóval hogy megfelelően rakd egymás után a verseket, legyen logikai sorrendje, plusz nagyon jo, ha tudsz más költőktől is idézni ugyanabban a témában. verselemzési tudás tuti hogy nem kell akkora hozzá, mint egy egyverseshez

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#537) Elrood válasza JulWCZar (#523) üzenetére


Elrood
őstag

Aaaaah, régi szép idők. Netudd meg most mivel kell szenvednem:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#538) _Gudella


_Gudella
senior tag

Boci boci tarka

Boci boci tarka,
Se füle se farka,
Oda megyünk lakni,
Ahol tejet kapni.
A vers szerkezetileg egyértelmuen két részre tagolható. Az elso egységet az elso és a második sor alkotja, a másodikat a harmadik és a negyedik sor. Ez már a rímképletbol is világosan kiderül: AABB. A verset az teszi igazán nagy muvé, hogy egyszerre tartalmaz személyes és általános igazságokat. Ezt már a felütésnél érzékelhetjük, a költo kétszer szólítja meg a bocit, és ezzel tudatja velünk, hogy valójában nem egy, hanem két bociról van szó. Az egyik boci természetesen a költo, akinek szerelmi bánata van. Feltuno, hogy az elso szerkezeti egységben egyáltalán nem találhatók meg az igék, már ez is a leülepedettség, elhagyatottság érzetét keltik bennünk. De ezt csak fokozzák a két sorban halmozottan eloforduló oppozíciók. A két sor már önmagában is oppozíciót alkot (van egy boci, aki tarka, de nincsen se füle se farka), a ''füle'' szó magas hangrendusége is éles ellentétben áll a ''farka'' szó mély hangrenduségével, a ''tarka'' szó pedig önmagában alkotja a legerosebb oppozíciót, hiszen fehér és fekete. Ennyi ellentét nem lehet véletlen, és nem is utalhat másra, mint a szerelem természetének kettoségére, ami Catullus óta minden jelentos szerelmes vers sajátja. Egy embert látunk magunk elott, aki bár ''tarka'', vagyis a költoiség minden szépségével, rútságával, örömével, bánatával fel van ruházva, mégis hiányérzete van. Ez a hiányérzet minden beteljesületlen szerelem sajátja, a kedvese nélkül a költo sem érzi teljes embernek magát, és ezt vetíti elénk nagyon találóan egy fületlen és farkatlan boci képében. A második szerkezeti egységben csak fokozódik a magányosság és az üresség érzete. Itt jelenik meg a versben szereplo egyetlen ige, ez viszont annál kérlelhetetlenebbül, visszavonhatatlanabbul: ''megyünk''. Az egész verset átszövo kettoség itt is megtalálható. Hiszen szó van egyszer a költo érzéseirol, amik egytol egyig elhagyják a költot, aki már képtelen arra, hogy eltartsa oket, és elköltöznek valaki másba, aki még képes táplálni oket, vagy ''ahol tejet kapni'', és szó van az egész társadalomról, akiket eddig verseinek tejével itatott a költo, és akik szintén mind elpártoltak tole, mivel szerelmi bánatában képtelen költeményeivel éltetni oket. A másik, az általános érvényu boci maga az élet. Itt az elso szerkezeti egység (Boci boci tarka, / Se füle se farka) azt jelenti: az élet sokszínu, de nincs semmi értelme. Felmerülhet a kérdés, vajon miért maradt el a ''de'' kötoszó. Persze tisztában vagyunk azzal, hogy a költoi nyelv állandóan tömörségre törekszik, de ebben az esetben másról is szó van. Nem teljesen egyértelmu ugyanis a ''de'' szó használata. Felfoghatjuk úgy is, hogy itt éppen arról van szó: az élet sokszínu MERT nincsen semmi értelme. Hiszen ahogy valami értelmet, célt kapna, máris sokkal egysíkúbb lenne, sok mindennek lecsökkenne a szerepe, esetleg teljesen értelmét vesztené, megsemmisülne. Ez egy újabb kettoség, amit a költo nem old fel, mindenki kedve szerint értelmezheti, de mindenesetre feltár egy olyan lehetoséget, hogy az élet értelme esetleg éppen az élet értelmetlenségében rejlik A második szerkezeti egység egyértelmuen a fentiekben már említett ''megyünk'' ige köré csoportosul. Ez a rész (Oda megyünk lakni, / Ahol tejet kapni) természetesen a halálra vonatkozik. Rendkívüli jelentosége van itt a többes szám elso személynek, vagyis mi mindannyian ''megyünk'', mi mindannyian meghalunk. Pontosan ez az, ami örökérvényuvé teszi a verset, hiszen a halál kérdése mindig foglalkoztatta az embert, és ameddig lesznek emberek, mindig is foglalkoztatni fogja oket. A vers tehát örök problémát feszeget, és végül is arra jut, a halál az életnél egy nyugodtabb világot biztosít majd, ''ahol tejet kapni'', tehát nem kell megfejni az élet tehenét ahhoz, hogy boldogok lehessünk. Itt tehát közvetve mégiscsak kiderül, mit tart a költo az élet igazi céljának: hogy fáradozva, olykor áldozatokat hozva végül is boldogok legyünk. Ez a vers mondanivalója, örök érvényu tanulsága, ami ebbe a játékos formába öntve olyan meggyozoen szakad ki a versbol, hogy méltán sorolhatnánk ezt a költeményt a legmaradandóbb muvészi alkotások közé. Olvassuk el a verset még egyszer:

Boci boci tarka,
Se füle se farka,
Oda megyünk lakni,
Ahol tejet kapni.
Ugye milyen másként szól most a vers, hogy a mélyére hatoltunk?

UI: Terjedelmi okok miatt nem szólhattam a versben elénk táruló impotens boci esetleges olvasatairól, valamint azon szexuális aberráció részletezésérol, melynek során az élteto tejet (amit ugye nem lehet megunni?) nem a zacskóból, hanem a togybol fogyaszthatjuk el.

(#539) engusz válasza _Gudella (#538) üzenetére


engusz
veterán

:DD:)):DD:)):DD

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#540) bdav válasza _Gudella (#538) üzenetére


bdav
őstag

ezt már nem elöször olvasom, de igy is zseniális :D :DD :C

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#541) _Gudella válasza bdav (#540) üzenetére


_Gudella
senior tag

én ma kaptam, és nagyon megtetszett

az ''az élet azért sokszínű mert nincs értelme'' gondolat tökre megfogott :)

[Szerkesztve]

(#542) bdav válasza _Gudella (#541) üzenetére


bdav
őstag

na sz'al azért ez a verselemzés netovábbja :) végülis erröl szol minden, leirni minél többet a kevésről :) ugy hogy ugy nézzen ki mintha értelme is lenne :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#543) Matr x válasza atee07 (#534) üzenetére


Matr x
aktív tag

Kösz, de inkább ez, mint a Petőfi... inkább egy vers megjelölés nélkül... Ott mindegy, csak a versről mindent. Majd egy év múlva megmutatom, hogy mi volt :DDD

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#544) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdvözlet!

Én is most érettségiztem, Mikszáth: Az a fekete folt-ot írtam. Más nem írta ezt?

Más: tudja valaki, hogy mikor lesz a számtech érettségi? Én úgy tudom csütörtökön, de nem vagyok benne biztos, om.hu-n nincs fent.

Üdv. Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#545) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Petőfit írtam, 2 sor híján 6 oldal...
Végre nem fontos a helyesírásom többet ekkora mértékben hátralévő életemben...
Bár picit oda lesz majd írva, hogy távolról indítottam(klasszicizmustól...)

Ui.: ti is tv-n, élőben néztétek, amikor bejelentették a tételeket?

Petőfi nagyon könnyű, még a szerkezeteket is beírtam, bár inkább azt, amit elsőre lát rajta az meber, pl.: dalforma, rímelhelyezés, refrén szerepe és változásai...

Matekból meg szinte semmilyen tételt nem tudok...

I am having fun staying poor.

(#546) Drizzt válasza _Petya_ (#544) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálunk csak szóbeli van sztech-ből, van vagy két tétel(adatbázis-kezelés alapfogalmai...), amiről fogalmam sincs, a többit tudom...

Nálunk vannak ilyen szar tételek, hogy:
Mutasd be az Excel kezelőfelületét, számítógép nélkül!
Ilyen szopatás témák vannak még más témákkal is...

I am having fun staying poor.

(#547) Matr x válasza Drizzt (#545) üzenetére


Matr x
aktív tag

Igen, hogy még előtte meg tudjuk beszélni, hogy miből írunk... Vagyhogy nálatok minden teremben tévé?

Mi van már? Csak én választottam Kosztolányit???

Matektól ne félj. Én se... Majd a központi :D

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#548) Don Vittorio válasza Matr x (#547) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Unokahúgom is azt választotta.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#549) Drizzt válasza Matr x (#547) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Karex fent van az irc-n...

Amúgy, átvittük a tv-t, 4 teremben érettségiztünk, az enyémben 6-an voltunk...

I am having fun staying poor.

(#550) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ezt nézzétek meg:


Bővebben: link

:DDD

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.