Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) LOTR


LOTR
addikt

hogy számítják az érettségi eredményt?
az átlagot duplázzák, majd kerekítik vagy kerekítik majd duplázák? (BME)

One Ring to rule them all

(#202) Qorthral válasza LOTR (#201) üzenetére


Qorthral
őstag

Na visszafele reagálgatok... :)

Az érettségi átlagot duplázzák majd kerekítik. Amugy mindenhol nem csak a BME-n. Ja, és így logikus mert így kisebb a kerekítés hibája mintha még azt dupláznád is.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#203) Qorthral válasza LOTR (#200) üzenetére


Qorthral
őstag

Ez egy nagy hülyeség. Mint írtam nem feltétlen a 11. és 12. évet nézik, hanem az UTOLSÓ 2 tanult évvégi eredményt, tárgyanként külön. Tehát ha te énekből 9.-ben és 10.-ben 5ös voltál utána meg nem volt énekóra, akkor viheted az énekből a 10 pontot. Ez 100%. Szal hungeek ha idén 5ös leszel fizikából, az 10 pontot ér neked a felvinél (20at ha duplázod-duplázhatod?)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#204) Qorthral válasza [Kovi] (#198) üzenetére


Qorthral
őstag

Öööö hát ez gimitől és tanártól nagyban függ, nekem nagyon jó matektanárom volt gimiben és jól megtanította az analízis alapjait, sőt ha azt nézed többet is tanított mint az alapokat,mert még parciális deriváltakat is vettünk, ami nekünk 2.féléves anyag az egyetemen (most tanultuk). Épp ezért 1. félévben nekem nem sok újat mondtak matekból.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#205) Qorthral válasza Drizzt (#197) üzenetére


Qorthral
őstag

Ha BME-re jössz, akkor nem árt megbarátkozni a matekkal :))

Amugy a deriválás/integrálástól nem kell félni mert a legtöbb helyen nem is azzal kezdenek (pl nálunk építőkaron függvények határértéke,folytonnosság,sorozatok,komplex számok is előbb voltak mint hogy megemlítettük volna a differenciálás szót tehát az első félév második fele volt csak az), ahol meg igen, ott is érthetően és felfoghatóan megtanítják. Szvsz ;]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#206) Qorthral válasza Jenci (#196) üzenetére


Qorthral
őstag

Igaz jenci, a fizika felvi tavaly nevetséges volt. Úgy mentem el hogy jó lenne ha meglenne az 55 pont ami az érettségi 5öshöz kell:) és 100pontot írtam ... :)) Pedig akkor és most is állítom hogy a fizika a gyengébb tárgyam. A matek elég nehéz volt, bár én kedden írtam, ami könnyebb volt (a hétfői szvsz nagy kicseszés volt, az elmúlt 10 év legnehezebb feladatsora,láttátok ? De azért a keddi sem volt könnyű.) , de 91 pont lett szal nem panaszkodom... :)

Nem értek veled egyet, olvass vissza, írtam már korábban hogy a hozott pontok duplázásában nagy igazságtalanságok vannak. Amit mondasz (és ez az egész alapja elvileg) az rendben lenne, hogy jutalmazzuk meg a 4 év ''kemény'' munkát, de ha differenciáltak az iskolák, és van ahol csak úgy megkapják mindenből az 5öst, máshol meg iszonyat sok tanulással is épphogy csak 3as a gyerek és a felvit elszúrja (lehet neki is rossz napja) akkor nem veszik fel, mert helyette azok kerülnek be akik mindenből megkapták középsuliban az 5öst és dupláztak...

Remélem érthető mért érzem ezt igazságtalannak...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#207) Qorthral válasza [Kovi] (#190) üzenetére


Qorthral
őstag

Így van, akinek nehéz átmenni matekból az érettségin, azt a közgázon is úgy meg fogják vágni analból mint a szél :DD

Jaja, nálunk is volt egy ilyen, hogy órán benyögte vki hogy: ''Amit kapunk az a számok átlaga tanár úr!'', mire a prof. : ''Igen, átlag, így mondják a közgazdászok, a jogászok, meg a többi alacsonyabbrendű ember...(számtani közép:) ) '' Szal elég komolyan oltják a humán irányban elindulókat... :)

A másik szövege : ''Mért nem halad a 4es metró építése? - - - Mert elakadt a Közgazdaságtudományi Egyetem oktatási színvonalában!!!'' :))

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#208) hungeek válasza Qorthral (#203) üzenetére


hungeek
senior tag

jövőre már nem lesz duplázás :(

(#209) Qorthral válasza hungeek (#208) üzenetére


Qorthral
őstag

Ez esetben csak 10et...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#210) hungeek válasza Qorthral (#207) üzenetére


hungeek
senior tag

''humán irányban elindulókat''

hát én nem tudom, de szerintem a közgazdaságtan közelebb van a reálhoz mint a humán vonalhoz...

(#211) Qorthral válasza hungeek (#210) üzenetére


Qorthral
őstag

jah, határeset, de nem is ez volt a lényeg...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#212) Qorthral


Qorthral
őstag

Mi ez a nagy csönd... ?

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#213) MUŁĐER válasza Qorthral (#212) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Tanul mindenki...(nekem is kéne...:) )

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#214) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Egy kalappal kívánok azoknak akik mostanában fognak érettségizni. :) Sikerülni fog! És főleg bízzatok magatokban!

Amikor én érettségiztem, meg a vizsgákon, azt vettem észre, hogy a tanárok szeretik a tömör rövid, de lényegretörő mondatokat. Gondoljatok arra, hogy egy pontozott listát olvastok fel a vizsgáztatóknak. Nekem ez bevállt, mivel ennek meggyőző hatása van.

Na pá! És tanuljatok! :))

[Szerkesztve]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#215) Qorthral válasza MUŁĐER (#213) üzenetére


Qorthral
őstag

:DD Gondolhattam volna :)

Bár nemtom mit paráztok ennyire, még van 1-2 hét az írásbeliig.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#216) Drizzt válasza LOTR (#199) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az túlzás, hogy megtanultam...
Elolvastam alaposan...

I am having fun staying poor.

(#217) MUŁĐER válasza Qorthral (#215) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Én nem parázok (még),de az egyik haverom nagyon be van sózva az irodalom miatt(mondjuk az nekem megy,szóval nem aggódok..meg nagyon gyorsan tanulok,szóval most még pihizek..majd jövő héten széttanulom az agyam,yeah...dejó,hogy nem kell angolból érettségiznem...:) )

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#218) Drizzt válasza Vikthor (#214) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ugye ezt a szóbelire értetted?

I am having fun staying poor.

(#219) bdav válasza MUŁĐER (#217) üzenetére


bdav
őstag

télleg, van olyan aki angolból érettségizik, vagy mindenkinek van márnyelvvizsgája?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#220) MUŁĐER válasza bdav (#219) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nálunk a 23 fős oztályból van 5-nek nyelvvizsgája...szóval azért elég kisebbség vagyunk...itt a PH!-n meg nemtom...itt azért többünknek megvan a papír!:DD

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#221) Drizzt válasza bdav (#219) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem van nyelvvizsga: Írásbeli állami: 86% :DDD

I am having fun staying poor.

(#222) Vikthor válasza Drizzt (#218) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ja tényleg, bocs... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#223) bdav válasza Drizzt (#221) üzenetére


bdav
őstag

rigó utca vagy vmi más? nekem rigós 63% írásbeli 66% szóbeli. (ha rigós 86% középfok, akkor grat :) )

mod: más: ti megkaptátok már a visszejelzést az OFItól a felvételivel kapcsolatban? mert én lassan kezdek aggódni (bár még van 3 nap )

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#224) Qorthral válasza MUŁĐER (#220) üzenetére


Qorthral
őstag

Ez érdekes. Hova jársz ? Nálunk 11. végére megszerezte mindenki a nyelvvizsgát angolból, és volt akinek több is volt.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#225) MUŁĐER válasza Qorthral (#224) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nem egy nagy szám suliba!:DD
Kaposvár,Munkácsy gimi...mondjuk a mi osztályunk elég rossz hírű,azért a többi osztályokban jóval nagyobb arányban van meg a nyelvvizsga!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#226) Matr x válasza bdav (#219) üzenetére


Matr x
aktív tag

1 angolból (is) érettségiző kezét feltette.

Inkább a szóbelitől tartok, egy próba írásbeli izét 3 hibával zártam.


Többihez hozzá:
Irodalom írásbelinél az a lényeg, hogy elhitettesétek a tanárral, hogy jól elemezitek a verset(mert ugye a regény/dráma nincs ott, nem tudsz idézni belőle). Azt írsz bele (szinte) amit akarsz. Meg nézétek át a szóbeli tételeket, legtöbbje benne van itt is, ott is...

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#227) hungeek válasza Qorthral (#224) üzenetére


hungeek
senior tag

nálunk itt 11.ben az osztály 70%ának van közép nyv-ja, 15%nak felső nyv-ja... és haveromnak van 2 közép 2 felső :)

(#228) bdav válasza hungeek (#227) üzenetére


bdav
őstag

jó neki... nekem 1 közép van most, remélem hamarosan meglesz a második. de ezért az iskolám nem sokat segitett (különtanár...), igaz van akinek 2 közép van most és a suliban tanulta (nulladik évfolyamra járt, akkor egy évig gyakorlatilag csak vmi nyelvet tanulnak)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#229) hungeek válasza bdav (#228) üzenetére


hungeek
senior tag

én sem sulis angol segítségével tettem le a nyv-t.... sokat nézek angolul filmet és 2 hét kint canadában nyáron meglepően sokat lendített a kommunikációs kézségeimen angolul (pedig 2 hét nem túl sok...) :)

[Szerkesztve]

(#230) [Kovi] válasza MUŁĐER (#217) üzenetére


[Kovi]
tag

Igen ez nagyon ismerős valahonnan.. én is pont így tologattam a dátumokat, hogy mikor kezdek el tanulni.. aztán mikor sorra buktam be minden tervemet akkor a vége az lett, hogy utolsó 4 napra maradt minden.. mondjuk ez is pont elég volt, így legalább nem kellett megerőltetnem magam :))

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#231) MUŁĐER válasza [Kovi] (#230) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Valami ilyesmi lesz nálam is asszem!:DD
De az nagyon zavar,hogy miért nem tudnak legalább egy hét szünetet adni az írásbelik előtt?Azalatt simán megtanulnám!!!De neeeem,végig kell menni a következő héten is!:((

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#232) Qorthral válasza MUŁĐER (#231) üzenetére


Qorthral
őstag

Mert nem kell rá egy egész hét. Kisakkozod mik valószínűek és tőlük mik valószínűek és egy jó tételkönyből meg netről leszedett anyagból 2-3 nap alatt meg lehet tanulni legalább 4esre.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#233) [Kovi] válasza MUŁĐER (#231) üzenetére


[Kovi]
tag

Hogyhogy nem adnak rá időt? Sztem érettségi szünet mindenhol van, legalábbis nálunk volt 2-3 hét kb de lehet hogy 1 hónap is már nemtudom..

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#234) Loretto


Loretto
veterán

amit szeretnék mondani az érettségizőknek ill. az érettségi fontosságáról komolyságáról.
nekem 2000-ben lett meg az érettségi a következő eredményekkel
matek 3 közgaz. 3 magyar 3 német 4 töri.5.
ez igy talán nem a legjobb DE ami talán egy kicsit rontotta az esélyeimet hogy érettségi előtt 3 nappal nem kis válozás történt családom addig ''normálisnak'' mondható életében.kaposvárról pécsre költöztünk.a terv 1 héttel a szóbeli előtt alakult ki és 3 nappal előtte költöztünk.mivel kicsit lusta voltam tanulni maradt 3 napom az egészre.érettségi hajnalán 1 és 3 óra között sajátítottam el a nyelvtan tételeket.majd 3 óra alvás reggeli semmi és ez lett belőle.
amikor vizsgáztam az elnök majdhogynem rám se nézett kivéve a törinél mert olyan szakos volt.és azért meglett.
szal no para itt még nem az a lényeg hogy megráncsanak benneteket.
remélem nem untattalak benneteket.jó tanulást.:)

Soirée...

(#235) MUŁĐER válasza [Kovi] (#233) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Mármint írásbeli előtt!!!Szóbeli és írásbeli között van egy hónap,de írásbeli előtt nincs egy szaros nap sem!!:(

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#236) Tithian válasza hungeek (#227) üzenetére


Tithian
őstag

Errefelé is hasonló a helyzet, most az osztály olyan 70-75%-a bír egy középfokúval, ezen túl van még összesen 3db felsőfokú (nyelvi spec. osztály) nyelvvizsgánk.
Sajnos a nyelvoktatás itt elment az ''egy nyelvet egész jól, egyet szinte sehogy'' irányba, aki nem rendelkezett gimi előtt olyan szintű nyelvismerettel, hogy abból komolyabb tanulás nélkül nyelvvizsgát barkácsoljon, az kénytelen lesz megelégedni 1 nyelvvizsgával, valamint ebből kifolyólag kevesebb plusz ponttal. Az optimális ugye +17 (felső+közép vagy felső+felső), de ez nem sokunknak jött még össze...

17 bónuszponttal azonban már nincs sok értelme emelt szintű érettségit tenni. Max. +21 pontot vihetek, az a 4 már nem oszt, nem szoroz.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#237) Drizzt válasza bdav (#223) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Rigós biza... :)
Én hülye azt hittem, hogy nem fog menni az írásbeli, ezért kellett 4 hónapot várnom, hogy leszóbelizhessek, az csak 74% lett.

De az angol OKTV-n így se tudtam még egy körrel beljebb se jutni. Az első forduló 67%, a második emiatt értelemszerűen nem jött el... :(
Matekból se léptem a második fordulóba, egyedül programozásból, de abból a 2. fordulóban meg szégyenletesen kevés pontom lett...

I am having fun staying poor.

(#238) Drizzt válasza Tithian (#236) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálunk inkább a két nyelvet szarul a menő...
12.-ben is az 50 fős évfolyamon csak vagy 10-15 nyelvvizsga van, mind közép.

I am having fun staying poor.

(#239) Tithian válasza Drizzt (#237) üzenetére


Tithian
őstag

Az angol OKTV is jó móka.
A döntőbe 40 helyett nagy meglepetésre 31 fő került be, mert az egy szép kerek szám, a szabályok pedig on the fly változhatnak. A ponthatár pedig 184.5 pont volt, ha jól emlékszem. Ez is szép, kerek szám.
Egyáltalán miért volt a második, ''megyei'' forduló Budapesten? Elég kevesen voltunk ott vidékiek...

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#240) Memphis


Memphis
tag

már kevesebb mint 2 hét :O :O :O

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#241) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

A mi iskolánkban van a világ legjobb nyelvoktatása...már persze ha az a cél, hogy ne tudj semmilyen idegen nyelvet :((( Igaz, kifogtam mind németből, mind angolból a legsz@rabb tanárt, de akkor is...Németből az a helyzet, hogy dícséretes ötösre lettem lezárva...ennek ellenére alapfokúra se tenném be a lábam, nem akarok akkorát égni: tulajdonképpen egy értelmes mondatot nem bírnék elmondani (szókincs és nyelvtan miatt sem). Ami a jegyem magyarázata: az összes jegyünk abból van, hogy volt egy adott szöveg, s azt el kellett mondani :U (hadd tegyem hozzá, hogy valaki még ilyen színvonal mellett is majdnem megbukott: szinte csak 1-ese volt egész évben). Ja, én gimnáziumban kezdtem el a németet (elsőben még volt is egy normális tanárunk, annál tanultunk is, csak az meg elment...)
Nézzük az angol: én ezt elvileg 12 éve tanulom. Gyakorlatilag 4 évig tanultam. Ugyanis első két évben nem sokat, szinte csak játszottunk (ugyebár 6-8 éves gyerekekről van szó). Aztán utána egészen 3.-ba új tanár, 4.-be új tanár, 4. második félév - új tanár. S mindegyik azt csinálta, hogy előről kezdte, az alapokl. Tehát kb. mindegyikkel eljutottunk odáig, hogy folyamatos jelen. Aztán 5-ben jött egy újabb tanár, ő szerencsére 4 évig volt, s szerencsére nagyon jó tanár volt. Gyakorlatilag nála tanultam meg angolul (kivéve az első 2-3 igeidőt, mert azt már ''kissé'' megtanultam, mivel 4x átvettük évenként :D). Aztán itt gimnáziumban gyakorlatilag semmit nem tanultunk. Ami még sokat segített, az az a 1 hónapos periódus, amikor intenzív képzésen voltam: napi 2 óra angol :) Illetve mivel szóbelin meghúztak (bár szerintem csak rossz napja volt a vizsgáztatónak: senki sem ment át), még egyszer volt egy kb. 2 hónapos tanárhoz járás, de ez már csak hetente 2 óra.
És azt had tegyem hozzá, hogy én elvileg spec. angolos vagyok :U (ehhez képest az én csoportomban a legrosszabb az angoloktatás...)

Ja, nálunk a nyelvvizsgások aránya: ~90 fós évfolyamból olyan 30 (de ez csak saccra). Ez mind középfokú (illetve egy horvát felsőfokú van, de neki a fél rokonsága horvátul beszél :D), s csak egy-egy nyelvből. Mint említettem: nem a nyelvtanárok az iskola erőssége...

[Szerkesztve]

(#242) LOTR válasza Qorthral (#203) üzenetére


LOTR
addikt

tényleg neked van igazad
még jó, hogy most felvételizek :))

One Ring to rule them all

(#243) LOTR válasza Cathfaern (#241) üzenetére


LOTR
addikt

az angolt én is különtanárnál tanultam meg, mert iskbe voltak egyének akik semmit sem tanultak és inkább azok szintjén voltunk
persze 4 évig jártam a tanárhoz heti átlag 1,5 órát, iskbe meg 8-9 évig nem tanultunk szinte semmit, csak az alapokat(de azt mi is kb 4-5x átvettük az elejétől, mert nekem is volt pár angol tanárom :D)

One Ring to rule them all

(#244) concret_hp válasza Cathfaern (#241) üzenetére


concret_hp
addikt

tévecc az ország legsz@rabb nyelvoktatása nálunk van :O :O :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#245) concret_hp válasza bdav (#223) üzenetére


concret_hp
addikt

A BME kedden postázta ezt tudom. (legalábbis a Villanykar)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#246) concret_hp válasza Drizzt (#238) üzenetére


concret_hp
addikt

120-an egyneány fős évfolyam: max 20 nyelvvizsga. :O :O :O és azok se a suliba szedték össze hozzá a tudást.
bár igaz szakközép, de nyelven kívül azé' elég jó!


[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#247) Qorthral válasza Cathfaern (#241) üzenetére


Qorthral
őstag

Hát 90/30 az télleg nem egy jó arány. És ez szar mert neked kell majd különtanárnál szenvedned...

Mondjuk a németoktatás nálunk sem ért semmit, a tanár nem tudott fegyelmezni -->> rendszeresen később mentünk be órára, sose csináltuk azt amit kell, átraültünk, poénkodtunk, szegényke meg fogta a fejét. Ennek ellenére a dogákra vmennyire összeszedtem magam és 4es lettem utsó két évben :DD

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#248) bdav válasza Cathfaern (#241) üzenetére


bdav
őstag

áhh az semmi. nekünk általános iskolában 8 év alatt 8 különböző angoltanárunk volt. utolsó évben ugyanaz, de az meg magyar-töri szakos lett volna, angol nyelvvizsgával és hát épp hiány volt angoltanárokból felénk. Utána irány középsuli. jeee. második órán az angol ábécét vettük :) a haladó csoportban:D két év múlva tanárcsere, mostanra mindenki összekínlódott egy nyelvvizsgát, de ELC-ben. Ja és akik a gimiben kezdték el az angolt, azoknak is meglett, ugyanitt. ha nem járok különtanárhoz nekem is csak most lett volna meg, ami nem olyan nagyon jo azért... ami ennél is nagyobb lol az a francia, azt harmadikba lehetett felvenni, összesen három tanárunk volt a két év alatt (nem rossz arány ugye? :D)

BME Vik felvi postázást thanx, most megnyugodtam egy kicsit :)

versenyek, ha már írtátok :) matek - fizika oktv második fordulo, meg kevésbé jelentős versenyeken sikerült összekaparnom jelentősebb helyezéseket :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#249) Qorthral válasza bdav (#248) üzenetére


Qorthral
őstag

matfiz oktv 2. forduló az elég szép eredmény :) Nekem csak annyit sikerült elérnem hogy továbbküldték egyszer a matekomat (12.) és egy pont kellett volna hogy behívjanak a 2. fordulóra :) Fizkából meg Mikola-szánalomverseny 2. forduló :DD

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#250) Cathfaern válasza bdav (#248) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én versenyekre nem járok, két okból:
- nagyon lusta vagyok, a francnak van kedve délután visszamászni az iskolába :D (attól meg, hogy esetleg egy versenyre készüljék még a hideg is kiráz :))
- szinte minden versenyen van egy-két _könnyű_ feladat, amit rendre elszúrok, szembe a legbonyolultabbakkal, amik meg hibátlanok :) Na jó, ez így egy kicsit túlzás, de jellemző rám, hogy a könnyű dolgokat rontom el, s a nehezebbeket :) Ez így volt akkor is, amikor elzavartak egy matekversenyre (tanár azt mondta, hogy a jelentkezés fakultatív. Majd hozzátette, hogy kivéve azoknak, akik tavaly ötösök voltak :D), ahol az első két (könnyűnek szánt) feladatból elértem 1-2 pontot, a 2 legnehezebbet meg megcsináltam max. pontosra (vagy csak 1-1 pontot veszítettem, már nem emlékszem).

OKTV-re egyszer sem mentem, igazából azért, mert annyiró jó úgysem vagyok semmiből :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.