Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) ToBeY válasza _Gudella (#399) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is sok helyről hallottam ezt az infot cseten nyomják biztos onan terjed ennyire:D

[Szerkesztve]

(#402) Drizzt válasza Elrood (#400) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Milyen egytem\fősuli, milyen szak?

I am having fun staying poor.

(#403) Elrood válasza Cathfaern (#396) üzenetére


Elrood
őstag

Heh? Ádám és Éva UFO? Néztétek az utóbbi időben az X-aktákat?:) Pont ez volt, hogy egy idegen faj csinált minket.

Hiába erőltetem nem emlékszem mit húztam szóbelin, még arra se emlékszem, hogy irásbelin mi volt:), de emlékszem jól tippeltünk, így arra tudtam készülni, ami végül lett az irásbelin (2002).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#404) Elrood válasza Drizzt (#402) üzenetére


Elrood
őstag

BME VI MI 1/2

(Rövidítés értelmezése: BME egyetem, VI kar, MI szak, első éves, második félév.)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#405) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Sok kalappal,ne izguljatok,csak nyugodtan és ügyesen ahogy a PH!-okhoz illik!!(egy kis OFF-al:DDD)
Jó éjt mindenkinek!:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#406) Drizzt válasza Elrood (#404) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Múszaki infó...
Nagyon gázos a fizika?
Elvileg még én is lehet, hogy oda megyek...

I am having fun staying poor.

(#407) ptiboy


ptiboy
senior tag

SOKK:Y SIKERT MINDEN KEDVES NEBULÓNAK HOLNAPRA! :C

:)

(#408) _Gudella válasza MUŁĐER (#405) üzenetére


_Gudella
senior tag

Én majd nyagyon igyekszem összeszedni magamat holnap ''OFFolásilag'', mert tudásom a nullához konvergál :)

(#409) Drizzt válasza ptiboy (#407) üzenetére


Drizzt
nagyúr

köszi.

I am having fun staying poor.

(#410) Drizzt válasza _Gudella (#408) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ezzel mindenki így van, majd holnap kell, hogy bevillanjanak a dolgok...

I am having fun staying poor.

(#411) engusz válasza _Gudella (#385) üzenetére


engusz
veterán

Dettó. Több forrásból is ezeket kaptam. Az biztos, hogy futótűzként terjed, remélem, hogy nem kacsa. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#412) Drizzt válasza engusz (#411) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De az!

:DDD
Fogalmam sincs, hogy az-e...

Úgyis el fogom rontani...

I am having fun staying poor.

(#413) engusz válasza Drizzt (#412) üzenetére


engusz
veterán

A három csoportból van 1-1 tétel, amihez már csak akkor is lehet valamit írni, ha a hozzá tartozó verset vagy novellát (bármit, ami benne van a szöveggyűjteményben) ott olvasod el. Ebben biztos vagyok. Ha nem szigorú az elnök és megkapta a kávéjét a sütivel, akkor az olyan ''irodalmárok'' mint én, ketessel átlibbennek. :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#414) _Gudella válasza engusz (#413) üzenetére


_Gudella
senior tag

És már mindháromhoz kaptam némi infót, úgyhogy lehet, hogy jobb is lesz ez kettesnél :)

(#415) engusz válasza _Gudella (#414) üzenetére


engusz
veterán

Ha gondolod továbbíthatod a e-mail címemre. :B

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#416) _Gudella


_Gudella
senior tag

ok, de az egyik csak papíron van, meg, mert csak úgy kinyomtam explorerből, már nem emlékszem honnan...

(#417) _Gudella válasza engusz (#415) üzenetére


_Gudella
senior tag

5 db e-mail ment

(#418) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

gl hf :)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#419) engusz válasza _Gudella (#417) üzenetére


engusz
veterán

Köszönöm szépen!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#420) _Gudella


_Gudella
senior tag

Na, megyek aludni, hogy holnap kipihenten tudjak sok zagyvaságot összehordani.... :)

(#421) Damage


Damage
senior tag

Remélem mindenkinek jól fog sikerülni holnap az írásbeli! Sok szerencsét (de inkább tudást) mindenkinek! Figyeljetek oda a helyesírásotokra és a nyelvhelyességre! Egy kalappal :D

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#422) engusz válasza Damage (#421) üzenetére


engusz
veterán

Na igen. Nyelvhelyességnél figyelni kell egy-két témánál. Nehogy átvegyünk a költő stílusát. Nagyon nem szeretik az ilyet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#423) Damage


Damage
senior tag

Én már 5 évvel ezelőtt mexereztem az érettségit. Kicsit sem izgultam, tényleg nem nehéz. Holnap viszont egy a szívemhez közel álló személy érettségizik, aki miatt nagyon izgulok. Egyszerűen nem jön a szememre álom, majd' összecsinálom magam, annyira félek :(
Remélem nagyon jól fog neki sikerülni, és persze nektek is!
Tényleg sík ideg vagyok :(, azt hiszem megyek egyet Carmageddon-ozni....talán attól megnyugszom, ha elütök pár békés járókelőt ;]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#424) WN31RD


WN31RD
addikt

Érettségi magyarból... No, azon összehazudoztam néhány oldalt olyan művekről, amelyeknek 90%-a a legkevésbé sem érdekel, 99%-uk határozottan nem tetszik, és 80%-uk mondanivalójával nem értek egyet. Volt időm persze megtanulni, hogy hogyan kell úgy hazudni, hogy azt értékeljék, tehát jól sikerült, nem is ezért panaszkodom. Csak valahogy ebben a formában hülyeségnek tartottam az egészet akkor is, és így visszatekintve most is.
Dehát ez van, ez legyen a legnagyobb bajunk. :)

Szóbeli dettó... Szónoklati gyakorlat: Hogyan elemezzünk számunkra érdektelen alkotásokat, és hogyan emeljük ki ezeknek az adott esetben akár visszatetszést keltő műveknek a hivatalosan elismert erényeit? Ha sikerül mindezt diplomatikusan elintézni, úgy, hogy az értékelő bizottság beveszi a cselt, és odavan meg vissza, és ugyanakkor nem érezzük magunkat intellektuális értelemben prostituáltnak, akkor megérdemeljük a gratulációt.
Emellett elsajátítottunk egy, a nagybetűs életben is hatékonyan alkalmazható technikát... már ha lesz bőr a képünkön olyan esetben élni vele, ahol tétje is van a dolognak.
;)

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#425) -=V3rthil=- válasza WN31RD (#424) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Ámen:C
Ennél jobban nem lehet összefoglalni:C Én se tudtam soha felfogni, hogy nekem miért kell azt gondolnom, amit a magyartanárom gondol. Lenne értelme a tárgynak, HA a saját gondolataimat adhatnám elő. Az érettséginek is lenne értelme, ha tényleg önállóan kéne fogalmazást írni a saját gondolataimról, érzéseimről. Annak lehetne osztályozni a stílusát és tartalmát, mert lenne értelme, szvsz egy elemzés bemagolásának nincs. De ez van, ezt kell szeretni (vagy legalább csinálni), úgyhog én is megtettem tavaly, kaptam is rá szép nagy 5ösöket, mindenkinek csak ezt tudom ajánlani:P Amúgy pedig MINDENKINEK HAJRÁ HOLNAP, KÉZ- ÉS LÁBTÖRÉST:C

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#426) WN31RD válasza -=V3rthil=- (#425) üzenetére


WN31RD
addikt

Én nem ''egy elemzés bemagolására'' gondoltam, hanem inkább a stílus és a gondolkodásmód imitálására. A magolás sosem volt az én stílusom, de persze az is működhet. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#427) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Hát igen, két út van. A magolás, és az elemzés imitálása. Így tényleg helyesebb, magolni én se voltam igazán képes, csak az emlékekből felépítettem egy elemzésszagú valamit. Nagyon szép fogalmazás volt, saját gondolat egy szál se:C

hey-ho-let's-go

(#428) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Sok sikert a ma érettségizőknek!! :) (....ugye már nem vagytok ébren?! :D)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#429) engusz


engusz
veterán

Szép reggelt minden kedves érettségizőnek! Én már nem alszom el! :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#430) engusz


engusz
veterán

Hö'? Új funkció? :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#431) Matr x válasza engusz (#429) üzenetére


Matr x
aktív tag

Hajjajjjj.... én se... de ahelyett, hogy még 1-2 tételt átnéznék, itt ülök (nagyon unott, egykedvű szmályli)

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#432) Matr x válasza engusz (#430) üzenetére


Matr x
aktív tag

Kell is ez nekünk :D

Csak a rangot nem mutatja, kisebb bötüvel írja... jó az :DDD

[Szerkesztve]

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#433) engusz válasza Matr x (#431) üzenetére


engusz
veterán

Dettó. Kb 20 perc múlva indulnom kell. Van csokim, szendvicsem, itókám és egy rakás tollam is. Személyit sem hagyom itthon. Még a szalagom is kitűztem a zakómra. Remélem, hogy nem felejtek el semmi mást. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#434) Matr x válasza engusz (#433) üzenetére


Matr x
aktív tag

Jó, hogy mondod :)

A szalag!

Én elkértem a kocsit, úgyhogy jó lesz :) Tegnap ut közben is 125/80 volt a vérnyomásom, tehát nem izgulok. (muterral lemérettem :DD)

Szöveggyűjtemény! Nekünk most kell vinni - tegnap még festegettem az egyiket (tollal full elemzés néhány vershez... talán nem tolerálják...)

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#435) _Gudella


_Gudella
senior tag

Jó reggelt! Én már tökre várom! :)

(#436) engusz válasza Matr x (#434) üzenetére


engusz
veterán

Mi a könyvtárból kapunk szöveggyűjteményeket. :) Én BKV-val megyek, azzal biztosabb... ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#437) _Gudella válasza Matr x (#434) üzenetére


_Gudella
senior tag

szöv. gyüjt.öt nekünk kedden le kellett adni, majd ott kapjuk meg..... :(((
Bár tökmindegy, nem mintha nézegettem volna egyébként :)

(#438) engusz


engusz
veterán

Hö'! Kíváncsi leszek az emberek fejére. Már látom magam előtt: ''HEHE, érettésgizni mennek!'' :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#439) Matr x


Matr x
aktív tag

De ezen mindenki átmegy, mi elsőre, ki másodszorra...

Sok sikert mindenkinek, legyen legalább egy ''kedvenc'' téma.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#440) Elrood válasza Drizzt (#406) üzenetére


Elrood
őstag

A villanyosok fizikája gázosabb, 3+1 félév, miénk, MI, csak 2 félév 2003-tól. Igaz, ez a 3+1 félév van nekünk 2 félévbe sűrítve:). FizikaC2i a legnehezebb, sok anyag, kevés idő. De át lehet menni.


Egyébként mindenkinek sok sikert !!

Majd írjátok ide mi volt a tétel, suliban leszek.

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#441) Elrood


Elrood
őstag

Egyébként írtátok, hogy új érettségi rendszer, az nem jövőre lesz?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#442) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Uraim,lassan indulok a vesztőhelyre...:Y
Sok szerencsét mindenkinek.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#443) Biaggio


Biaggio
őstag

Magyar írásbeli érettségi tételek 2004

I. A költészet feladatának értelmezése Petőfi Sándor műveiben

vagy

II. Kosztolányi Dezső Boldog, szomorú dal című versének elemezése

vagy

III. Mikszáth Kálmán egy szabadon választott prózai művének elemző bemutatása

:D

[Szerkesztve]

(#444) Zsu_ válasza Biaggio (#443) üzenetére


Zsu_
senior tag

Bár nem vagyok egy nagy irodalmár, de szvsz ezek nem túl nehezek :))

(#445) Biaggio válasza Zsu_ (#444) üzenetére


Biaggio
őstag

Öcsémnek szorítsatok, most ír ő is :D

Most lesz érdekes végigolvasni a topikot, ki adta a tuti tippet;]

(#446) klepto válasza Biaggio (#443) üzenetére


klepto
addikt

Ezekről beszélni szépen lehet, de írni :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#447) Biaggio válasza klepto (#446) üzenetére


Biaggio
őstag

Petőfi:
ARS POETICA
Petőfi tudatosan alkotta népies műveit, politikai programjához kapcsolta.
Ars poeticája: ''Ha a nép uralkodni fog a költészetben, közel áll ahhoz, hogy a politikában is uralkodjék, s ez a század föladata.''
Költői hitvallását számos versében határozottan, nyíltan fogalmazza meg. 1846-tól Petőfi lesz az irodalmi vezér. A népiesség jegyében írt művei is azt bizonyítják, hogy költészete politikai célzatú lesz.
Dalaim (1846)
Sors, nyiss nekem tért (1846)
''Sors, nyiss nekem tért, hadd tehessek
Az emberiségért valamit!''
''Meghalni az emberiség javáért''
A tettvágy nemes célért fogalmazódik meg. A költő sokszor vallja, hogy életét is adja a szent ügyért.
A nép
A nép nevében
Palota és kunyhó
Rongyos vitézek
A költészet
A kutyák dala
A farkasok dala
A XIX. század költői
Egy gondolat bánt engemet (1846)
Látomásvers, a világszabadság célért való, egész világot átfogó küzdelem megidézése.

Forrás: Bővebben: link

(#448) Biaggio


Biaggio
őstag

Boldog, szomorú dal

Van már kenyerem, borom is van,
van gyermekem és feleségem.
Szívem minek is szomorítsam?
Van mindig elég eleségem.
Van kertem, a kertre rogyó fák
suttogva hajolnak utamra,
és benn a dió, mogyoró, mák
terhétől öregbül a kamra.
Van egyszerü, jó takaróm is,
telefonom, úti bőröndöm,
van jó-szivű jót-akaróm is,
s nem kell kegyekért könyörögnöm.
Nem többet az egykori köd-kép,
részegje a ködnek, a könnynek,
ha néha magam köszönök még,
már sokszor előre köszönnek.
Van villanyom, izzik a villany,
tárcám van igaz színezüstből,
tollam, ceruzám vigan illan,
szájamban öreg pipa füstöl.
Fürdő van, üdíteni testem,
langy téa beteg idegeimnek,
ha járok a bús Budapesten,
nem tudnak egész idegennek.
Mit eldalolok, az a bánat
könnyekbe borít nem egy orcát,
és énekes ifjú fiának
vall engem a vén Magyarország.
De néha megállok az éjen,
gyötrődve, halálba hanyatlón,
úgy ásom a kincset a mélyen,
a kincset, a régit, a padlón,
mint lázbeteg, aki föleszmél,
álmát hüvelyezve, zavartan,
kezem kotorászva keresgél,
hogy jaj, valaha mit akartam.
Mert nincs meg a kincs, mire vágytam,
a kincs, amiért porig égtem.
Itthon vagyok itt e világban,
s már nem vagyok otthon az égben.


Rövid elemzés:
A Boldog, szomorú dal az 1920-ban megjelent Kenyér és bor című kötet nyitó darabja. A költemény a férfikor delelôjén álló, elismert és jó anyagi körülmények között élô író számvetése, rossz közérzetének, önmagával való elégedetlenségének kifejezése. A költemény kétharmad részét kitevô elsô szerkezeti egységben a költô szinte leltárszerűen sorolja fel elért sikereit mintha önmagát kívánná mindenáron meggyôzni saját boldogságáról. Megkapott mindent az élettôl, ami egy átlagembert megelégedetté tehet. De éppen ez a részletezô leltár ébreszt kételyeket, sejteti a felszín mögött rejlô elégedetlenséget. A különös egybecsengésnek nemcsak önfeledt boldogságot, szomorúságot feledtetô zenét sugallnak, hanem bizonyos gúnyt, öniróniát is szuggerálnak. Jókedvet, könnyed vidámságot sejtetnek a pergô sorok. A vers utolsó soraiban a ”de” ellentétes kötôszó után hangváltás történik: feltör az eddig akarva rejtett keserűség, az önmarcangoló bánat, az elégedetlenség. Jelzi ezt a stílus megváltozása is: ideges, zaklatott felkiáltások utalnak a belsô nyugtalanságra. A nappali ének szembekerül az önmagát ámítani már nem tudó, nem merô éjszakai én. Egyetlen kép uralkodik a záró részben: a lírai hôs megszállottan, lázasan keresgéli hiába a kincset amire valaha vágyott.

Forrás: Bővebben: link

(#449) Zsu_ válasza Biaggio (#445) üzenetére


Zsu_
senior tag

Nekem az unokatestvérem ír most, neki is szorítsatok! :DD
Szerencsére én már túl vagyok ezen, 1évvel ezelőtt írtam Vörösmartyt :)

(#450) Biaggio


Biaggio
őstag

Mikszáth:

A beszélő köntös
A fekete város
A jó palócok
A Noszty fiú esete Tóth Marival
A sipsirica
Beszterce ostroma
Gavallérok
Két választás Magyarországon
Különös házasság
Nemzetes uraimék
Szent Péter esernyője
Tót atyafiak
Új Zrínyiász

:DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.