Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) _seth_ válasza hobizoli (#1640) üzenetére


_seth_
veterán

Na igen, így könnyű.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1652) Papa-Georgo válasza Kobe (#1647) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Persze, azért mondom, hogy aki hülye és menőzik, hogy mien faja csellel lett meg az érettségije, az úgyis meghal egyetemen/fősulin.

Aki meg tudja, az meg úgyis tudja, annak nem gond

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#1653) HERR Z válasza _seth_ (#1646) üzenetére


HERR Z
veterán

egyénfüggő de jó ha ehez szokik hozzá az ember egyetem/fősuli miatt...ott se lesz több idő egy vizsgára

(#1654) _seth_ válasza tildy (#1648) üzenetére


_seth_
veterán

Mennyire régen? :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1655) _seth_ válasza HERR Z (#1653) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem mondod? :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1656) Kobe válasza HERR Z (#1645) üzenetére


Kobe
veterán

én is jó gimibe jártam ahol nem éppen voltak kezesbárányok a tanárok...de valahogy a jeles átlagot mindig skerült prodkálnom ...

(#1657) Sanya


Sanya
nagyúr

nincs meg valakinek a matek? poénból jó lenne nekem :)
akinek megvan, küldje el e-mailben!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1658) HERR Z válasza Papa-Georgo (#1652) üzenetére


HERR Z
veterán

ez ígyvan..nekem legroszabb esetben is lett volna 4-es mindenem...de mégis lett 112 pontom...szerzett pont duplázásával ráadásul...és ott nem lehetett semmit se csinálni

(#1659) tildy válasza _seth_ (#1654) üzenetére


tildy
nagyúr

7 éve biztosan.Akkor érettségiztem
De még 6 éve is, mert akkor jelentkeztem a kandóra, és csak év végi jegyet néztek.
Sőt szerintem 2002ig is.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1660) Kobe válasza HERR Z (#1653) üzenetére


Kobe
veterán

majd meglátod ez mennyire igaz ...gimi végig 4,7 vagy afölött, egyetem első félév 2,9 :((
rohadt nehéz lesz belerázódni abba a tudatba hogy nem kötelező tanulni de mégis megéri
én is most kaparok ezerrel hogy valami normális átlagm legyen ebbe a félévbe

(#1661) HERR Z válasza Kobe (#1656) üzenetére


HERR Z
veterán

ez velem is így volt...de érettségin már az számított h felvegyék a gyereket meg legyen jó átlag nem az hogy ragaszkodjanak az elvekhez...rugalmasak na:)saját érdekük miatt inkább...mi csak ezközök voltunk ehez

(#1662) _seth_ válasza Kobe (#1656) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem volt olyan tanárom aki a nagymamámmal egy osztályba járt, a módszereit el lehet képzelin meg a követelményeit is (matek tanár volt).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1663) HavocS


HavocS
senior tag

én csak abban reménykedek, hogy holnap nem lesz nehéz koordináta-geometria... annyira úúúútálom :O

(#1664) Papa-Georgo válasza Kobe (#1660) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Hja, ahol ösztöndíjat kapsz már a 2átlag felett... :DD

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#1665) HERR Z válasza Kobe (#1660) üzenetére


HERR Z
veterán

fél évig jártam egyetemre a félévem 3.6 lett...4x pótvizsgáztam...de döntenem kellett: azt tanulom tovább amit utálok vagy újrafelvételizek...és ez utóbbi van most

(#1666) _seth_ válasza tildy (#1659) üzenetére


_seth_
veterán

Nem nézték az érettségit???? Ez nekem felfoghatatlan persze nem lehetetlen csak kicsit érdekes. (persze nem tom, hogy 7 éve mi volt mert akkor még ált suliba jártam :) )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1667) Kobe válasza Papa-Georgo (#1664) üzenetére


Kobe
veterán

hát itt nem
haver 3,15 re majd 20 ropit kap, ttk karon ...mondom az szép, ennyire nem kéne azért aláadni...de ot nem azér kapnak mert túl magas a követeményrendszer, hanem mert bizony a társaság elég érdekes, bizonyos átlag felett meg lóvét kell osztani ugye...

(#1668) _seth_


_seth_
veterán

Asszem még nekem sem ártana egy kis tanulás, pl digittech vagy ana meg közg....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1669) hobizoli válasza Apophis (#1643) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Pontosan, nalunk is igy volt. Mateknal elkezdtem ragni a kormom, picit szisszentem egyet, hatrebb kuldtek a paddal egy metert (a leghatsoban ultem aznap). Ja, es az elottem levoben eleve nem is ult senki, a szomszed padsorban az egymas meletti padoknal nem volt senki.

101
010
101
010
101
010
101

Az 1-sel jelzett padokban ultunk, a 0-val jelzett helyeken senki nem ult (hagyomanyos ketszemlyes padok voltak).



hobizoli

több drón kell ;P

(#1670) Kobe válasza HERR Z (#1665) üzenetére


Kobe
veterán

én azt tanulom amit szeretek ilyen szempontból mázlim volt

(#1671) tildy válasza _seth_ (#1666) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nem nézték.
Logikus is, hiszen az érettségin ha kifogsz valami olyan tételt amiből kevesebbet tanultál vagy nem jut eszedbe, stb, az még nem jelenti azt hoyg hülye is vagy, hiába kapsz mondjuk hármast rá..

Sokkal átfogóbb képet nyújt az évvégi jegyed a tudásodról, mint az érettségi.
Ezért az érettségit nem is számolták bele a felvételibe.Csak meglegyen, ez volt a lényeg.

Egyetlen kivételt ezalól a közös írásbeli felvételi -érettségi (vagy más néven központi) jegy jelentet, mert ott viszont beszámolták szerzett pontnak.(Eltén négyszerezték, jaten duplázták + szóbeli matek dupla)



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1672) HavocS


HavocS
senior tag

na ez a durva, nem a ráspoly :DD

Bővebben: link

(#1673) HERR Z válasza Kobe (#1670) üzenetére


HERR Z
veterán

engem nem vettek fel gyógyszerészre mert csak 55 hozott pont felett lehetett duplázni...nekem 54 volt...és 54 volt a szerzett is abba pedig 30/30 a biosz a maradék a kémia...akinek pedig volt 55 pont, elég volt 15 szerzett pont a 2 írásbelin összesen s már duplázhatott is..
kicsit szívtam meg....azért kellett h nagy legyen a ponthatár:(orvosit meg bfasz voltam s nem irtam be pedig ottlehetnék...de mind1 gyógyszerész akarok lenni:D

(#1674) Drizzt válasza _seth_ (#1495) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Úgy emlékszem, hogy előző este kikerült 3*3 irodalom cím, ami közül reggel sorsoltak volna, de időben kiderült, s teljesen új tételeket csináltak.

I am having fun staying poor.

(#1675) Kobe válasza HERR Z (#1673) üzenetére


Kobe
veterán

megvolt a 60 vittből a 60 am plusz nyelvvizsga, de ha átjelentkeztem volna orvosira idén amire csábitani akartak akkor ott is meglett volna a 30 a biosz érettségiből...de nem vonz a vér :)

(#1676) _seth_ válasza tildy (#1671) üzenetére


_seth_
veterán

Aham, de ugyanez pl az évvigire is fennáll :(

Nekem pl a töri ami fájó pontom mai napig: volt egy időszak amikor ne tanultam a tanár sem kedvelte az osztályt aki meg olyat mondott amit ő nem tudott (meg ma sem tud) azt nem szerette ezért 2es lettem félévkor, örültem nagyon és még azzal fenyegetett, hogy negyedikben meghúz an ez volt a csúcs fpleg miután kiszámoltam a féléves átlagomat: 3,7 erre 2-est kapni..., na mondom ok, köv félév (negyedik o.) az első és második félév átlaga 4.7 volt erre második félévben 3-ast kaptam. Na itt volt az, hogy kimentem óráról is mert ez más túlzás volt nagyon. Ok jön az érettségi ugyanaz a tanár: az volt a baj vele, hogy nem tudta az anyagot érettségin a könyvet lapozgatta és csak azt fogadta el amit hirtelen meg is talált a könyvben. Ok kihúztam a tételt, asszem vmi II vh előzményei meg az elős évei (ez ment nagyon mert szeretem ezt a témát elmondtam ok, második része a szóblinek: képes volt berakni a a városunk történetét meg a környék sajátosságait szal amolyan jokerszerű B tétel, na ok elmondtam amit csak tudtam (elég sokat metr csak ott élek meg minden) ebben a B tételben csupán az volt az érdekes, hogy nem szerepelt az általa kiadott tételsorban ezért nem is néztem át külön, 3-ast adott érettségi töriből. De a legjobb, hogy a vizsgabiztos is scak csodálkozott a jegyen. (utólag megtudtam: a tanárt alkalmatlansága miatt leváltották és csak napközis tanár a 8 osztályosoknak, na de ehhez egy osztályt kelle töriből megszivatni? másnak sem adott jobb jegyet :( )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1677) HERR Z válasza Kobe (#1675) üzenetére


HERR Z
veterán

egy orvosi még akkor is jobb mint egy biológus:(

(#1678) Kobe válasza HERR Z (#1673) üzenetére


Kobe
veterán

csak úgy mellékesen van egy két gyógyszerész ismerősöm de ők mintha a kémia előnyeit sorolták volna eme szakterületen ...nem az a kiemeltebb tantárgy amit figyelembe vesznek ?

(#1679) tildy válasza _seth_ (#1666) üzenetére


tildy
nagyúr

Bővebben: link
A hozott pontokat általában a középiskolai osztályzatok alapján határozzák meg.
A hozott pontokat általában az adott tantárgy két utolsó év végi (az utolsó évben az intézmény által meghatározott esetekben - félévi) osztályzataiból számítják. Az ettől való eltérések az egyes intézményekről szóló ismertetőkben találhatók.

Ez volt 2000ben.

Seth: Hát nem.
Votl az is, hogy ne lehessen 120 pont fölötti bekerülési ponthatárt megadni.Amikor érettségiztem tán akkor hozták be ezt vagy utána évben?:F Aléyneg , hogy 1997ben bme infóra 125 pont vlt a ponthatár:Y:Y:Y
Ez szvsz kicseszés azzal aki jól tanul , de nincs nyelvvizsgája

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1680) _seth_ válasza Kobe (#1675) üzenetére


_seth_
veterán

Engem vonz... de ez ''szakmai'' ártalom :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1681) reewer


reewer
aktív tag

hát ugylátszik senki sem mer felrakni semmit :(

Si vis pacem, para bellum.

(#1682) _seth_ válasza tildy (#1679) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor ez nem az első változás a felvételi rendszerben...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1683) HERR Z válasza Kobe (#1678) üzenetére


HERR Z
veterán

de, de az se lett olyan vészes...70% az írásbeli és maxx a szóbeli...a számolást nem tudtam...meg biosz tagozatos voltam nem bio-kém így egyszer se számoltunk..:(

(#1684) GombócArtúr válasza _seth_ (#1484) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Jó, azért nem kell nagyképünek lenni!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1685) Kobe válasza _seth_ (#1680) üzenetére


Kobe
veterán

anno jó brahi volt nekem is a biosz gimibe, tanáromnak köszönhetően, meg a kémiát is csipáztam, csak hát nem biosz szakos voltam, így ilyen fajta terület már akkor sem vonzott pedig családba sok EÜ s van, lehettem volna én is de ideje volt váltani :)

(#1686) GombócArtúr válasza _seth_ (#1488) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

miért bukott volna meg? mert te azt mondtad?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1687) _seth_ válasza GombócArtúr (#1684) üzenetére


_seth_
veterán

ez nem nagyképűsködés max ha beíom, hogy nekem ilyen meg olyan könnyű volt...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1688) oceanearth válasza GombócArtúr (#1686) üzenetére


oceanearth
őstag

miért szerinted ez nem megbukás. az hogy már most lehet tudni a töri meg a matek érettségi feladatait??? és egyéébként is azért hogy ne bukjon meg marhára levitték a szinteket. de nem sikerült kiszivárgott, tehát bukott. na mind1. megyek lefexem hogy holnap reggel fitt legyek

(#1689) _seth_ válasza GombócArtúr (#1686) üzenetére


_seth_
veterán

Hát nézd, kell jobb példa. Egyébként elismerte vmi ürge az oktatásügyből is... szal nem tom mit nem értesz. Amikor már büntető ügyi eljárás van azért mert kijutottak a tételek sztem kimondhatjuk nincs minden rendben.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1690) reewer


reewer
aktív tag

remélem olyan lessz a matek mint a probán ha nem....

Si vis pacem, para bellum.

(#1691) #16741888 válasza tildy (#1679) üzenetére


#16741888
törölt tag

vegyél fel msnen partnernek;) akarok veled beszélni:D

(#1692) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Hat az utobbi par evben olyan lol lett pl a matek erettsegi, hogy komolyan mondom rohej, talan ezert sincs mar erteke. Asszem tavaj volt az -vgy lehet tavajelott-, hogy egy 2. osztalyos kozepsulis is megirta volna 5-re. Hat ez mijen mar? Nem azt mondom hogy vert izzadjanak egy 2-s ert is, de azert legyen mar vmi nehez is benne, hogy nehogymar minden 1.0-s megirja csuklobol 5-sre.


hobizoli

több drón kell ;P

(#1693) _seth_ válasza Kobe (#1685) üzenetére


_seth_
veterán

Kémia nekünk jó volt a gimiben, 3 év anyagát kellett 5 év alatt megtanulni nekem sikerült :)

A biosz nem vonzott különösebben de az anatómia már érdeksebb :) Évekig tanultam, hogy sérülteket hogyan kell ellátni így megtetszett :) (infó tagozatos voltam és nem EÜ suliban :D )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1694) _seth_ válasza hobizoli (#1692) üzenetére


_seth_
veterán

Asszem a tavaly előtti volt nagyon könnyű mert azt szerettük volna ha nekünk is olyan lesz de nem...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1695) HERR Z válasza GombócArtúr (#1686) üzenetére


HERR Z
veterán

ez a rendszer 2-3 évig lesz úgyis....ugyanis Fidesz visszaállítja a régit ha ő nyerné a választást...ami ha gyurcsánon múlik meglesz
És eleve halva született ötlet volt..kb olyan minthogy 4. alatt a gyerekek ne bukhassanak meg====>cigányoknak is legyen 8 általános vagy érettségi:D

(#1696) oceanearth válasza _seth_ (#1694) üzenetére


oceanearth
őstag

a tavaly előtti nagyon könnyű volt akkor voltam másodikos és megnéztük matek tanárral és meg tudtuk volna mi is oldani, remélem holnap is könnyű lesz.

(#1697) CuKoR válasza hobizoli (#1692) üzenetére


CuKoR
senior tag

Anyám tanár meg igh áltsuliban... a 7. 8. osai 3-4 között szokták megirni az érettségiket...ugy az utobbi 4 évre visszamenőleg :)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1698) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Szerdan nezte vkia az RTL-n a 21. szazadot? Azert azt ne mondjatok mar, hogy idotok sincs TV-t nezni, mert ejt nappalla teve is csak tanultatok... ;]



hobizoli

több drón kell ;P

(#1699) hobizoli válasza CuKoR (#1697) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na pont ez az hogy LOL volt az egesz, olyan konnyu lett az utobbi par evben.



hobizoli

több drón kell ;P

(#1700) oceanearth válasza HERR Z (#1695) üzenetére


oceanearth
őstag

elmondom neked, hogy egy rendszer lefutási ideje 5 év ez minimum 5 évig lesz és senki nem állíthatja vissza. ja még annyit, hogy ez az új rendszer már kb 10 éves ugyanis amikor én elsős voltam általánosban én voltam az első NATos ami egbyen jelenti az új érettségit is. tehárt nem kell ide behozni az aktuálpolitikát, mert ez nem mosatni döntés. egyébként az új rendszer törvénybe léptetéséről a FIDESZ döntött

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.