Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) tildy válasza _seth_ (#1549) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem.
Mert pl a sportversenyekre (EB,VB) is szinte minden suli megadta a pluszpontokat, sőt az innovásciós versenynél is.
pl bmf
OKJ-ben szereplő, a szakiránynak megfelelő felsőfokú szakképzettségért vagy technikusi képesítő bizonyítványért. 7 pont
Országos Ifjúsági Tudományos Innovációs Versenyen elért legalább 3. helyezésért. 5 pont
Olimpiai sportágban világ- és Európa-bajnokságon elért legalább 3. helyezésért. 5 pont
Olimpiai sportágban az országos bajnokságon elért legalább 3. helyezésért. 3 pont

bme:
OKJ-ben szereplő, a szakiránynak megfelelő felsőfokú szakképzettségért vagy technikusi képesítő bizonyítványért. 7 pont
Olimpiai sportágban világ- és Európa-bajnokságon elért legalább 3. helyezésért. 5 pont
Olimpiai sportágban az országos bajnokságon elért legalább 3. helyezésért. 3 pont

stb....

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1552) oceanearth válasza CuKoR (#1550) üzenetére


oceanearth
őstag

állítólag e-mailen terjed, nem simán fórumon

(#1553) StoneBridge válasza _Volkovy_ (#1545) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nincs.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1554) HERR Z


HERR Z
veterán

remélem egy biosz vagy kémia felkerül:))
Abból felvételizek újra hogy kapjak +14 pontot értük:D
Tavaly kibastak velem, idén legalább nekem kedvez a rendszer:)

(#1555) CuKoR


CuKoR
senior tag

http://www.nexus.hu/matekerettsegi/

Itt volt valami...de már nincs :(

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1556) _seth_ válasza tildy (#1551) üzenetére


_seth_
veterán

EB, VB nem tom, szal biztos, de már az OKJ-s is az amit írtam, attól főgg, hogy hova akarsz menni.

Na, akkor a max 144 pont lehet? Mert a versenyek, nyelvvizsgákból max 24 lehet. Ami biztos, hogy a 144 sem rossz :DD

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1557) Apophis válasza HERR Z (#1554) üzenetére


Apophis
őstag

Velem is, de rendesen. Szisztematikusan csak azokat a témákat vették bele, amit A.) nem is tanultunk vagy B.) hiányoztam és nem pótoltam.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1558) Hequila


Hequila
őstag

A matekot belinkelhetné valaki, mert ha nem, akkor kénytelen leszek elkezdeni tanulni :(

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1559) Overlocker


Overlocker
veterán

Ha matek érettségit lát valaki szóljon, ne linkelgessetek!
Már csak azért,nehogy holnap mindenki itt a ph-n legyen!

[Szerkesztve]

(#1560) _seth_ válasza Hequila (#1558) üzenetére


_seth_
veterán

Sztem tanulj, kelleni fog még az...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1561) CuKoR válasza Overlocker (#1559) üzenetére


CuKoR
senior tag

De azért az emailekre nyugodtan el lehet küldeni :)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1562) Hequila válasza oceanearth (#1552) üzenetére


Hequila
őstag

Nekem is küldhetne valaki olyan mélt, amiben benne van... Vagy terjedne úgy, mint egy vírus! Valaki megcsinálhatná a matek érettségi mél vírust! :)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1563) Overlocker válasza CuKoR (#1561) üzenetére


Overlocker
veterán

ja,vagy egy másik fórumra nyiló linket!:DD

(#1564) Overlocker


Overlocker
veterán

Amúgy a sulikba a lapokat nem biztosok előtt kellett felnyitni:F

(#1565) reewer


reewer
aktív tag

Ha valakinek megvan valami küldje el mailben és berakom minden fórumba,Engem nem tudnal beszivatni csak azért

Si vis pacem, para bellum.

(#1566) console válasza CuKoR (#1561) üzenetére


console
aktív tag

csatlakozom! (nem konkrétan nekem - barinőnek nagy segítség lenne)

.

(#1567) _seth_


_seth_
veterán

Ne menjek be vki helyett véletlenül megírni? A fősulin csak ragadt még rám vmi plusz tudás..... :DD

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1568) snt


snt
senior tag

;] Mindenki parázik a matektól... Én is kettes vagyok, és? Majd csak sikerül ;]

Ne keressétek a tételeket neten, nincsenek már nyilvános helyeken fent szerintem.. Meg nem kell h mégnagyobb gebasz legyen :(

Még nem 100%-ig biztos h nem iratják újra, csak eddig úgy van, de még bármi lehet sajnos :(

Még1x nem lenne erőm végigbaszakodni 1 hülye miatt :(

(#1569) CuKoR válasza reewer (#1565) üzenetére


CuKoR
senior tag

brazil proxyval ftp re aztán onnan már mind1.:)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1570) HERR Z válasza snt (#1568) üzenetére


HERR Z
veterán

''Még1x nem lenne erőm végigbaszakodni 1 hülye miatt''
Jaj akkor te nem halottál a vizsgaidőszakban rendszeresen lévő bombariadók miatt:(Fél évig voltam egyetemen de vagy 3-4 vizsgát kellett újra csinálni emiatt....és tavalyi felvételin is volt bombariadó itt debrecenben -pont a matekon:D- azt újrairatták:)

(#1571) HERR Z válasza Overlocker (#1564) üzenetére


HERR Z
veterán

de de mivan ha egy EGÉSZ szett eltűni;];];];];];]
amúgy meg bármelyik nyomda újrafóliázza neked párszáz ft-ért...tudom mert dolgoztam nyomdában:)

[Szerkesztve]

(#1572) CuKoR


CuKoR
senior tag

Index nagyon igényes mostanság :
''''Kemény menet a heti három többórás vizsga, de 18 éves érettségizőnek lenni 2005-ben nemcsak ezért szar.''''

Bővebben: link

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1573) _seth_ válasza snt (#1568) üzenetére


_seth_
veterán

Nem kell az érettségitől félni....

Nekem a magyar: haverral beűltünk hátra eleinte még 2 pad volt közöttünk, megkaptuk a lehetőségeket, ok, egyik sem ismerős :DD na akkor nézzük meg melyik van benne a szöveggyűjteménybe, vmi Füly vagy hasonlóról írtam mert ez benne volt teljesen. Szal még tollat elő sem vettem elkezdtük elolvasni a művet ott az érettségin :DD Ok egészen gyorsan tudok olvasni (na jó nagyon gyorsan) hamar végeztem is a kb 40 oldallal, akkor már tudok mindent kezdhetem is hozzáállással meg is írtam :D Idő előtt készen lettem én is meg haver is, a végén már szinte mellettem ült úgy nevettünk :D a dolgozatot már régen félreraktuk, hogy ne szólhassanak a tanárok :D Szal a magyar érettésgi után a többi már gyerekjáték volt, attól még én is féltem hiába mondták, hogy nem kell.

Szóbeli is jó volt, Kosztolányit választottam (hmm nem jut eszembe pontosan ez az amikor lényegében saját magáról ír csak a könyvben bátrabb és meg meri tenni azokat a dolgokat amiket a valóságban nem... na meg van: Esti Kornél :)) Szal otthon tanultam, hogy ez milyen jó lenne, kihúzom a tételt, fülig ér a szám, majd olvasom, hogy milyen szempontok alapján kell bemutatni.... :Y de sikerült :) Igaz még a szóbeli messze van :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1574) Overlocker válasza HERR Z (#1571) üzenetére


Overlocker
veterán

Aha,értem.
Én nem parázok nagyon a matek miatt,de 90%-ra kell minimum megírnom,hogy labdába rughassak sztem..

(#1575) HERR Z válasza _seth_ (#1573) üzenetére


HERR Z
veterán

én így irtam tavaly a petőfit...4-es lett:D

(#1576) _seth_ válasza CuKoR (#1572) üzenetére


_seth_
veterán

Majd fősuli után már könnyű lesz az érettségi.... ....heti 6-7-8 zh.... (utána a vizsgaidőszak sem a legjobb)...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1577) CuKoR válasza Overlocker (#1574) üzenetére


CuKoR
senior tag

Info 90% matek 75% + 7nyelvvizsga pont és igy lesz 121 pontom :)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1578) Overlocker válasza _seth_ (#1573) üzenetére


Overlocker
veterán

Magyar próbaérettségire nem készültem semmit. Simán 4-es lett!
Most gyorsan elolvastam egyszer J.A-t + Radnótit. Az egyik benne volt, puff.
Ennyit készültem, az 50% így is meglesz....

(#1579) _seth_ válasza HERR Z (#1575) üzenetére


_seth_
veterán

:D:D:D:D

Tuti módszer :D És ez full legális.

A legjobb, hogy a magyar szóbelit és írásbelit full megl lehet csinálni ha nem is jár vki középsuliba sem, megkapja a könyvet, elolvassa majd összefoglalja tömören és kész.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1580) hobizoli válasza snt (#1431) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nalunk ezt eleg egyszeruen kivedtek, ''kincstari'' negyjegyut meg szoveggyujtemeynt lehetett csak hasznalni, meg nem vihettel az asztalodhoz semmit, az iroeszozokon az uccsin meg a szendvicsen kivul, a tatyok a terem vegeben, a padokat atneztek, aztan hajra. Ja, es a tanar az nem csak ott ult aztan neztt ki az arcabol, hanem korbe-korbe setalt.


hobizoli

több drón kell ;P

(#1581) Overlocker válasza CuKoR (#1577) üzenetére


Overlocker
veterán

Nekem osztv 29. helyezésem van,de itt is volt vmi kavar. 1X-er 17. másszor 29.voltam..végül maradt a 29..Így 60 pontom már megvan informatika alapismeretekből,de nyelvvizsgám nincs:( Ezért kell a matek 90% közeli eredmény.

(#1582) _seth_ válasza Overlocker (#1581) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem ha végre oktv-nek nyílvánítják akkor II. helyezés lesz :) (De lehet sohasem lesz annak nyílvánítva :( tervezték de ennyi))

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1583) Overlocker válasza _seth_ (#1582) üzenetére


Overlocker
veterán

Mit nyilvánítanak oktv-nek? Azon voltál vagy nem?

(#1584) Kinti


Kinti
csendes tag

nekem csak egy kerdes ugye az nem nagyon valoszinu,h.a matek kötelező feladatok közé koordinatageometriat raknak max a valaszthatokhoz..
Hasonlo remenyeket fuzok a trigonometrival szemben is...Ez mondjuk valoszinubb.

(#1585) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Van egy kínai osztálytársnőm, most nagyon irigyeltem, neki megvan magyarból a felsőfokúja, ami röhejesen egyszerű amúgy, és ezért neki alapból 5volt a magyar érettségije...mint nekünk angolból.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#1586) Overlocker válasza Kinti (#1584) üzenetére


Overlocker
veterán

engem csak a kombináció és a variáció szokott bekavarni...De azt már átnéztem:)

(#1587) _seth_ válasza Overlocker (#1583) üzenetére


_seth_
veterán

Voltam rendes oktv-n is de ott nincs ilyn csúcs helyezésem. Még nem, de elmondták, hogy az oktatásüggyel egyeztetnek :) Az már mellékes, hogy mentős, tűzoltós, vagy vmilyen kémiai suliban ismernék én meg infós vagyok (ez meg a másik, hogy már fősulis vok :) remélem maradok is bár amennyi zűr van..... még jobb mint az érettségi új módszere....))

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1588) Papa-Georgo válasza hobizoli (#1580) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Mi most jókat röhögtünk meg dumáltunk alatta, tanárok rendesek voltak, nem volt ilyen szivatós átnézegetás meg ilyenek, holnap meg valszeg megint nomrális tanárok jönnek be, de már megvan a tuti módszer ;]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#1589) tildy válasza Kinti (#1584) üzenetére


tildy
nagyúr

Jézus...Pedig azok nem nehezek.
Na tuti lesz benne szép koordinátageometriás körös:D
mOndjuk 7 év távlatából lehet én sem tudnám emgoldani, előbb is hogy szívtam az általad adott matek példával
pedig nem votl nehéz csak én voltam figyelmetlen...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1590) Jam.


Jam.
aktív tag

Hát nálunk ma nem lehetett bevinni semmit a két tolladon kívül.
Se kaját, se innivalót, se csokit, se kabalákat, stb....szóval még a kajáláshoz is ki kellett kéretőznöd ami a te idődből ment le, nem is ettem semmit délelőtt. :)

(#1591) Petes


Petes
tag

Sziasztok itt biztos tudjátok páran a választ a kérdésemre:
Szerdán én majd az emelt verziót írom töriből és azt szeretném tudni hogy hány %-tól tekinthető érvényesnek a vizsga? Azt tudom hogy 20% a kettes de ez ugye az írás és szóbeliből jön össze. Gondolom olyat nem lehet csinálni hogy 0%-os írásbeli meg 100%-os szóbeli és akkor hurrá megvan a hármas, hanem el kell érni mindegyikből egy alapszintet amitől érvényes. Szóval ez az írásbelinél hány %?
Előre is köszi a válaszokat.
Ja és milyen súllya számít a vizsga két része, úgy van hogy írás 60 szóbeli 40?

(#1592) HERR Z válasza CuKoR (#1577) üzenetére


HERR Z
veterán

nekem a 2 ötössel 120 van....:D

(#1593) Papa-Georgo válasza tildy (#1589) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

koordinátageometria az xar, nem szeretem, senem trigonometriát, mind esetleges buktató pont lehet...bár alap feladatok mennek azért :DD

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#1594) hobizoli válasza lestaylor (#1426) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A '95-s matek erettsegi az nekem is a bogyomben van valahogy...szoval amikor eloszer felsoroltak a gimnazistak feladatait, neztem is bazz ez de lol ebbol nem 5-st irok, hanem 6-st (4.-ben voltam csak 3-s, addig 2-s, de csak azert, mert az addigi tanar ''szive csucske'' voltam). Aztan amikor elkedzdtk felsorolni, a mienket, hat a 3-4. elegge karcos feladta utan azert mar kezdtem aggodni, es akkor benyogte hogy 139-s tetel, na akkor ott aszittem leesek a szekrol is, es ugy ahogy van be is adom a papirt. Egesz evben attol paraztunk, hogy csak a csonka gula terfogatanak levezetese ne legyen az erettsegin. Hat lett. Aztan valahogy megirtam tok also pont hataros 4-sre, de levont a kedvenc tanarom egy komplett feladatot, hogy ez igy nem jo megoldas, mert nincs inkodlas meg ellenorzes meg ezert meg azert, meg meg itt-ott levont mashol is 1-2 pontokat, hogy veletlenul felso ponthataros 2-s legyek. Meg hogy nezne mar az ki, hogy evekig a bukfenc es kettes kozott vagyok nala -ezt azert nagyobb reszben neki is koszonhettuk paran-, aztan meg hogy-hogynem irok egy 4-st ebbol a feladatsorbol.


hobizoli

több drón kell ;P

(#1595) Kobe


Kobe
veterán

nem lesz ennek jó vége figyeljétek meg :(
egy két nagy arc itt menőzik hogy tanárok így tanárok úgy, nehogy meglepődjön a társaság a lazacsáveszek miatt...aki tudja hogy nem teljesen szabályosan jártak el a tanárai, az ne menőzzön vele, hanem inkább kussolna mint a sír hogy ilyen jó dolga volt

(#1596) ArGab


ArGab
őstag

Ezt most láttam máshol:
http://www.kepfeltoltes.hu/050509/matekjpg.JPG Bővebben: link

:DDD



[Szerkesztve]

(#1597) _seth_ válasza Jam. (#1590) üzenetére


_seth_
veterán

Nekünk az volt a jó amikor beszóltak, hogy mobilokat az asztalra :D (én alapból nem is vittem, előtte a 4 év alatt volt eleget a mobilom az asztalon :DD)

Kaját nekünk lehetett bevinni, sőt a szatyorba vagy amibe vitted bármit bele is rakhattál igaz mi nem használtuk ki :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1598) _seth_ válasza ArGab (#1596) üzenetére


_seth_
veterán

nekem semmi sem jön be

Szerk: így már igen :D LOL

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1599) HERR Z válasza _seth_ (#1579) üzenetére


HERR Z
veterán

szóbeli?Háhhááááááá
Odajöttek a tanárok megkérdezni mi nem megy s lediktálták...mindezt debrecen legjobb iskolájában:)Kell nekik az eredmény....

(#1600) Overlocker válasza hobizoli (#1594) üzenetére


Overlocker
veterán

hát ez nem volt szép tőle:Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.