Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) maszat válasza LOTR (#1200) üzenetére


maszat
senior tag

Bővebben: link
Köszi, 7 óra múlva érettségizem, szerencsére Jeges már segített

(#1202) Cathfaern válasza LOTR (#1199) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mindenkinek grat. :)

Btw. egy szóval sem mondtam, hogy irodalomból lenne B tétel. Amit lentebb írtam B-t, az törire vonatkozott.

(#1203) LOTR válasza Cathfaern (#1202) üzenetére


LOTR
addikt

kösz :)

ja!
a törit nekem el kellett mondani
az A az ipari forradalom
a B a végvárak voltak, a térképen volt 9 pont azt kellet megmondani melyik végvárak, és még beszélni kellett róluk, de ezt már elküldtem neked
a töritanárom mindig is maximalista volt, úgyhogy mindent kérdezett, de ez nem lepett meg, én tudtam :)

mod: a lentebb nekem fentebb van :))

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#1204) Sianis


Sianis
addikt

JAJ csak ipari forradalmat ne!

(#1205) engusz


engusz
veterán

Kicsit álmos vagyok. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1206) Gismo válasza LOTR (#1196) üzenetére


Gismo
addikt

Dede Ott volt!

(#1207) bdav


bdav
őstag

grat mindenkinek aki tul van rajta (ti mázlisták vazze, én még két napig tanulhatok. áááááá :D) :C

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1208) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

kezd kijönni a gyomoridegem,ÁÁÁÁÁÁÁÁ:O
Holnap akasztás:O
A nyelvtan nagyon gáz,ÁÁÁÁÁÁ:O
Nincs meg valakinek a manufaktúrák,forrás az ipari forradalomhoz című B tétel?:O
:O:O:O

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1209) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

kezd kijönni a gyomoridegem,ÁÁÁÁÁÁÁÁ:O
Holnap akasztás:O
A nyelvtan nagyon gáz,ÁÁÁÁÁÁ:O
Nincs meg valakinek a manufaktúrák vagy forrás az ipari forradalomhoz című B tétel?:O
:O:O:O

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1210) joe69


joe69
senior tag

nnna tul vagyok rajta, kilatasaim:
irodalom:5(Orkeny egypercesek)
nyelvtan:5(Nyelvujitas)
angol:5(career, work)
tortenelem:4 vagy 5
toribol faktos voltam, a tanarom csak masodallasban gimnaziumi tanar, foallasban az elte-n tanit
b-tetelbe(Jezus tanitasai) elkezdett kerdezgetni, es ugyebar a tetel kicsit tag, igy becumiztam..., ja meg nem jutott eszembe a speyeri egyezmeny...

(#1211) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Jáj,én most megyek az első csoportban leszek:O
Csak legyen már ennek vége,a francba már.:O
Akasztás 8:00-tól:Y:O:(

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1212) Elrood válasza MUŁĐER (#1211) üzenetére


Elrood
őstag

Én meg most megyek analízis2 vizsgára:).

Egyébként, mikor érettségiztem 2002-ben, én voltam az első a második napon. Több előnye volt ennek, minden tanár friss volt, a töri tanár is, aki ha elfáradt, szivatott, mint állat, de nálam nagyon rendes volt:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#1213) Elrood válasza Sianis (#1204) üzenetére


Elrood
őstag

Mé? Tök nyugis tétel.

Egyébként én a Kommunista hatalomátvétel Magyarországon-t, húztam, 1947, itt aztán kellett tudni.
Nevek, évszámok, persze +hónap, +nap, események dögivel, B tétel nem tudom már mi volt, persze 5-sre feleltem:).

Egyébként mindenkinek nyugalom, sok sikert mindenkinek!.


[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#1214) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ki mennyit tanult az értettségire?Én 1 hetet tanulok hétfő kezdtem de töri,irodalom van még és van 4 napom:O

(#1215) AND1 válasza Sianis (#1204) üzenetére


AND1
őstag

jajj...az a legkönyebb! Azt húztam múlthéten szóbelin, még a vizsgafelügyelő biziosztásnál meg is dicsért...

Egy régi PH-s.

(#1216) Gismo


Gismo
addikt

Na én is tool vok rajta!
Az eredmények nem tool jók, de legalább megvan! Ez volt a lényeg!
A SOF2 topicból ismert nagyy meg szín 5-ösre érettségizett! Mindenből! Gratula neki!

(#1217) Elrood válasza ToBeY (#1214) üzenetére


Elrood
őstag

Mikor én érettségiztem 2002-ben, a tanárok egy jó szisztémát dolgoztak ki.
12.-ben pár óra alatt végigvettük a töri tételeket, aztán egész második félévben azokból feleltetett:). Szal egész második félévben csak törit tanultunk:), így érettségi szóbelire csak átkellett futnom és kész.
Irodalom is kb. így nézett ki, de sokkal lightossabban.
Nyelvtanra nem tanultam semmit:), németre meg egy kicsit.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#1218) Elrood válasza AND1 (#1215) üzenetére


Elrood
őstag

Nagynéném kollegája volt a mi biztosunk:), persze ezt csak érettségi után tudtam meg, engem is megdicsért, hogy milyen jól vágom a törit:D.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#1219) Sianis válasza Elrood (#1218) üzenetére


Sianis
addikt

Sziasztok! nekem töri, matek, számtech dícséretes lett! magyar francia meg 4-es de így is 112 ponttal megyek felvételizni, szóval very happy az élet!

(#1220) engusz


engusz
veterán

Hármas átlaggal teljesítettem az érettségit. Kb. erre számítottam, ezért elégedett vagyok! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1221) Esmein


Esmein
nagyúr

Holnap megyek a guillotine alá :( NYelvtanhoz sok közöm nem igazán van és irodalomból is lenne még mit felszívnom.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#1222) Gismo válasza Esmein (#1221) üzenetére


Gismo
addikt

Ne aggódj a nyelvtanhoz nekem se volt semmi közöm se de meglett a 2-s!

(#1223) Esmein válasza Gismo (#1222) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az elmélethez síkhülye vagyok nyelvtanból, de a gyakorlat jól megy. Helyesírásom 4-es elemezni ágrajzot csinálni viszont tudok. Irodalomból 4-es 5ös voltam de most megilyedtem hátha kérdeznek valamit és nem tudom ... Töri annyira nem cink a hidegháborút átnyálazom még kicsit és nagyjából megvagyok.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#1224) Gismo válasza Esmein (#1223) üzenetére


Gismo
addikt

Hátakkor mit akarsz! NAGYONSIMÁN MEGLESSZ! NYUGI!

(#1225) Esmein válasza Gismo (#1224) üzenetére


Esmein
nagyúr

De akkor is bennem van a fosópara. Este 1 órát forgolódtam aztán kínomban neteztem vagy 3 ig mert nem bírtam aludni :((

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#1226) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

háhá,megvagyok,friss éretségis!:DDD
Végre.Na most aztán buláj ezerrel!:D

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1227) Esmein


Esmein
nagyúr

Most kaptam a hírt h átment bnőm is :) Akkor én sem izgulok annyira.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#1228) engusz válasza Esmein (#1227) üzenetére


engusz
veterán

Az én kedvesem csak holnap fog menni. Megyek is vele. Ha már magam miatt nem idegeskedtem, akkor miatta fogok... :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1229) bdav


bdav
őstag

nna csak tullettem rajta. zsir lett :) magyarbol Csokonai + nyelvtan: jövevényszavak/idegen szavak, töriböl '56 (ettöl paráztam, de jo lett ezis), B-nek meg vallástörténeti alapfogalmak (totemizmus, fetisizmus, mágia, monoteizmus, politeizmus) sz'al 5.0 átlag kinéz szerencsére :) holnap eredményhirdetés.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1230) Matr x válasza bdav (#1229) üzenetére


Matr x
aktív tag

Egy ilyesmit én is elfogadnék...

Holnapután... Hol van még az??? Addig meg majd megesz az ideg...

Minden leérettségizettnek gratulálok, aki még nem, annak meg... egy kalappal.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#1231) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Yeah! Sikerült az érettségi, a bankett is megvolt...

Amiket húztam.
Irodalom: Balassi(ezt a témát nagyon vágom, leállítottak belőle...)
Nyelvtan: Nyelvváltozatok(ezt is vágom...)
Töri: őszirózsás forradalom és tanácsköztársaság\társadalmi szerződés(enneél is leállítottak a felénél...)
számtech: beviteli eszközök\powerpoint(ennél is mondták, hogy menjek már át a tétel másik részére...)

Mind 5-s és általános érettségi bizottsági dícséret, ami legalább 3 tantárgyból való dicséretnél jön elő. :DDD

Bankett:

Egyik haverom úgy berúgott, hogy öröm volt nézni, ott fetrengett a város közepén az egyik tér virágágyásaiban, majd berúgva egy diszkó előtt elkezdett ordibálni, hogy : P**nát akarok! Aztán elesett, aludt egy picit és ezt még megismételte kétezer helyen... :DD

Nagyon kemény volt...

UI: 123 pontom van!!!

I am having fun staying poor.

(#1232) bdav válasza Drizzt (#1231) üzenetére


bdav
őstag

grat :) 123 kinéz nekem is de majd holnap lesz csak fiksz.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1233) joe69 válasza Drizzt (#1231) üzenetére


joe69
senior tag

Nekem 125;];)

(#1234) hungeek


hungeek
senior tag

basszus itt mindenkinek max pontja van?
hát nekem nem hinném hogy jövőre meglesz a 144-es max.... :( (örülök ha 120)

(#1235) Drizzt válasza joe69 (#1233) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az jó. 2 nyelvvizsga? Vagy 1 felsőfokú?

Ui.: akiknek eddig volt, azpknak mindenkinek :C.

I am having fun staying poor.

(#1236) bdav válasza Drizzt (#1235) üzenetére


bdav
őstag

egy felső lesz neki, asszem hogyha 2 van akkor is csak az egyiket számítják be.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1237) Cathfaern válasza Drizzt (#1231) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na, tegnap én is leérettségiztem, csak eléggé kiütött, meg a PH!-sem volt még túl gyors, s mivel az utolsó hsz-eim is elszálltak, elfelejtettem a topicot :)
Tehát full ötös lett, így nekem is 123 pont :C

irodalom:
Ibeseni analítikus dráma. Hát mit ne mondjak, nem örültem neki :U (bár még mindig jobb volt, mint ha mondjuk Tóth Árpádot húztam volna...)
nyelvtan:
Helyesírásunk alapelvei. Ez úgy nézett ki, hogy az irodalom kidolgozását elkezdtem, aztán pár sor leírása után abbahagytam, s ránéztem a nyelvtanra. Átgondoltam, hogy van a kiejtés, a szóelemzés, a hagyomány, meg az izé elve...ekkor már csak rá kellett jönnöm, hogy vajon mi az az izé :D Végülis nem sikerült, nálam az egyszerűsítés rövidülésnek hangzott :B
Töri:
A tétel: görög-perzsa háború. Nálunk a Joker tétel volt, a legegyszerűbb, s mindenki tudta ezerrel :DD Amikor kihúztam mondta a tanár, hogy inkább húzzak egy másikat, ez nem méltó hozzám :Y :)) Btw. a kidolgozási időt meg jól szétuntam...Aztán a tétel közepén meg leállított :O Pedig még úgy mondtam volna ;)
B tétel: A középkori városok privilégiumai, a forrás alapján. A forrás az kb. egy A4-es oldal volt, kb ilyen szöveggel ''Mi a magyar királyság nevében elismerjük, hogy xy városnak joga van vásárt tartani''. Szóval nagyon nehéz volt kitalálni :C (érdekes módon törinél is az A tétel közben álltam neki a B tétel kidolgozásának. Hogy miért :F)

Ja, és általános tantárgyi dícséret (vagy mi) nekem is volt :D

Grat. mindenkinek!

U.I.: Elég karácsonfa jellege van ennek a hsz-nek :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1238) LOTR válasza hungeek (#1234) üzenetére


LOTR
addikt

neked hogyan jött ki a max 144 pont??
középisk után a max vihető pont 131!
felsőfokú nyelvv - 5 pont (mind1 mennyi nyelvből van max 5 pont lehet)
olimpiai sportágban elért legalább az országos 3. hely(tehát vb 1. is kap :B ) - 3 pont
pl: OKJ vagy egyéb szakvizsgák - max 3 pont (de lehet talán más is)
-------------
összesen: +11 pont maximum

grat az újonnan érettségizetteknek (na ebből nem volt vigyorgós :) )

ui: az én 121 pontommal már el is bújhatok

One Ring to rule them all

(#1239) Cathfaern válasza LOTR (#1238) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Talán úgy, hogy jövőre érettségizik, amikorra teljesen megváltoztatják az egészet ;)

(#1240) LOTR válasza Cathfaern (#1239) üzenetére


LOTR
addikt

ja az más :)

One Ring to rule them all

(#1241) Sianis válasza LOTR (#1238) üzenetére


Sianis
addikt

Hi!!!

Nekem 112 pontom van! De legalább egészséges a szemem, van adrenalin szintem, van életem, és nem a tanulásnak élek!

(#1242) MUŁĐER válasza Sianis (#1241) üzenetére


MUŁĐER
addikt

neki is egészséges a szeme,van élete,és nem a tanulásnak él:(((

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1243) bdav válasza MUŁĐER (#1242) üzenetére


bdav
őstag

én sem látom az egyértelmű összefüggést a kettő közt. :F (na monsjuk szemüveges vagyok, de ez már így van több mint 12 éve, sz'al nincs összefüggés :) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1244) joe69 válasza Drizzt (#1235) üzenetére


joe69
senior tag

nemnem 1 nemet felsoC
nem lehet ket nyelvvizsgat beszamittatni, csak 1-et(ha lehetne akkor inkabb mentem volna angol kozepre a Pitmanon:DDD )

(#1245) bdav


bdav
őstag

hubazz most jöttem rá h. nem irtam fel a b lapom iktatószámát a bme-nél. grr mehetek be hétfőn.

ja amugy megkaptam a bizonyitványt is. klassz :)

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1246) Drizzt válasza bdav (#1245) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én sem, de tudtommal csak több szakra való jelentkezésnél szükséges. Nem? :F

I am having fun staying poor.

(#1247) bdav válasza Drizzt (#1246) üzenetére


bdav
őstag

nemtudom :F abból a levélből amit küldtek nem derül ki egyértelműen szerintem. mindenesetre beviszem személyesen, az a tuti :) nem szeretném ha valami hülye adminisztrációs hiba miatt nem vennének fel.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1248) Esmein


Esmein
nagyúr

Örömmel jelentem, hogy átmentem az érettségin 4,4-es átlaggal, Dicséretet is kaptam irodalomból bibí.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#1249) Esmein


Esmein
nagyúr

Irodalom : József Attila: Óda
Történelem: Ipari forradalom és a végvári harcok
Nyelvtan: Morfémák
Számtek: Dos III. Lemezkezelő parancsok + kódlapok készítése, használata + valami gagyi excel.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#1250) Karex


Karex
senior tag

Irodalom: Mikszáthtól a Beszterce ostroma
Nyelvtan: Finnugor nyelvcsalád ágrajza és a nyelvrokonság bizonyítékai.
Történelem: Olasz egység kialakulása (1850-1860-as évek)+Horthy kísérlete a II. WW-ből való kilépésre.
Közgazdaságtan (;]): Monopolpiac, + határtermék-bevétel számítása.

Jah, és 5-ös átlag. ;)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.