Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Steve-S


Steve-S
tag

Na csű mindeninek! Én is most voltam. Az időt totál kihasználtam. Írtam 3,5 oldalt a Kosztolányi vs. József Attila-hoz. Amúgy ez az évfordulós elmélet hogy lehet hogy József A. lesz úgy látszik bejött! Nem gondoltam volna. De így legalább könnyű volt. A Kafkához viszont hozzá sem tudtam volna szólni.
A szövegértés is könnyű volt, simán ment. Abszolút nem adtak nehezet mint a próbaérettségiken. Na azok szarak voltak. Remélem meglesz a 4-es. Na egyelőre ennyit. Holnap jelentkezem a matek után. Csű :D:D:D:)):C:R

Set The World On Fire!!!

(#1402) tildy válasza Steve-S (#1401) üzenetére


tildy
nagyúr

A kafkás kédés pontosan mi volt?
Hangsúly a pontosan szón.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1403) Tithian válasza tildy (#1395) üzenetére


Tithian
őstag

Én is ezt írtam, a végére elfogyott az ihletem, de 4 oldal szöveget csak kiadtam magamból. Kihangsúlyoztam azt, hogy az irodalomban tükröződik az adott kor társadalmi helyzete, hoztam példákat (tragikus sorsokra és félmegoldásokra) és kitértem arra, hogy az új nőideál, az egyenjogú nő ma sem elterjedt, ezért az irodalomban sem az. Mindezt leöntöttem jó sok fárasztó szöveggel, remélhetőleg jól sikerült.

Könnyebbre számítottam, mind szövegértés, mind az érvelés többértelmű volt. Túl sok véleményt kért, komoly szövegértési képességre pedig nem volt szükség. Vázlatot írni nem nagy kunszt, viszont voltak benne ''érdekes'' kérdések. Elég szubjektív, hogy néhol mi a helyes válasz.
Összességében azt tudom mondani, hogy kár volt/lett volna komolyan készülni a magyar írásbelire, nem igazán a tudást kérték számon. Egy ismeretlen vélemény alapján érvelés, egy ismeretlen novella, egy ismeretlen vers és egy félig-meddig ismert vers elemzése nem lexikális tudást kér számon.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#1404) Steve-S válasza tildy (#1402) üzenetére


Steve-S
tag

Pontosan nem emlékszem már rá. Nem igazán foglalkoztam vele csak gyorsan átfutottam, mert az ilyenek nem fekszenek nekem. Valami olyasmi volt, hogy a nők szerepe a világ és magyar irodalomban, de nem biztos.

Set The World On Fire!!!

(#1405) Drizzt válasza Tithian (#1403) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na annak akkor nagyon örülj mert nekem pl.: tele volt a f*szom azzal, hogy mindig irodalomból azt kellett tudnom, hogy pl.: Ady melyik kötetete melyik év melyik hónapjában jelent meg, meg mikor fingott először ebéd közben...

Majd holnap jól megnézem a feladatokat, s én is formálok véleményt... De most megyek készülök pótzh-ra... :D:D:D

I am having fun staying poor.

(#1406) CuKoR


CuKoR
senior tag

Nah én is megirtam... József Attilaból írtam..
Kinyitottam... megláttam Kafka margit... lapoz... Mikszáth....lapoz.... József attila... na ez jó lesz...utána csak a végén lapoztam vissza h aláhuzzam a 3. at ;)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1407) Xantomas válasza Tithian (#1403) üzenetére


Xantomas
őstag

Régóta ezt szajkózzák, hogy nem a tudást mérik, hanem az talpraesettséget, és a logikát.
Személy szerint 10 percet azzal vacakoltam, hogy József A. vagy Mikszáth. Bevallom ehhez a Kaffka érveléshez hülye vagyok. Végülis összehasonlítást írtam. Tanultuk annó a két verset, és azt is, hogy J. Attilla nagykorút Kosztolányi verse ihlette meg. Innen nagyon könnyű volt elindulni.
Szerintem nagyon könnyű volt, bár a szövegértés néhol eléggé kétértelmű kérdéseket tett fel.
A Mikszáth novella se volt ismeretlen. A jó palócok kötelező olvasmány volt. Abban volt benne a kisnovella.
Erre csak azt tudom mondani: ''valami bűzlik Dániában''. Túl könnyű volt.
KOPP KOPP KOPP!

Mod:
Reggel annyira paráztam, hogy az értesítőt kivettem a táskából, hogy elolvassam, erre nem itthon hagytam? Még a csésze is lötyögött a kezemben.
Ezért volt ez a nagy felhajtás?:B

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1408) #30814464


#30814464
törölt tag

érveltem.
lett 1 oldal, leoltottam benne évát h mekkora ****** volt.
megbuktam?:)

(#1409) pyrannha


pyrannha
senior tag

Nah, ezen is túlvagyok! Én Mikszáth kisnovelláját választottam. A szövegértés botrányosan könnyű volt.

PSN ID: VDFPO

(#1410) CuKoR válasza #30814464 (#1408) üzenetére


CuKoR
senior tag

az mondjuk eléggé kurvakevés :D
Nálunk még a leglooserebb gyerek is 2,5 oldalt irt...én spec 3 at :D

[Szerkesztve]

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1411) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Jelentem érveltem.

Beleírtam az ember tragédiáját, az ágnes asszonyt, a kurázsi mamát, a bede anna tartozását, meg a tótékat, oszt cső, a végén összegeztem, hogy még sok juhfej írt a csajain verseket, meghogy olyan a nő szerepe, amilyennek az író megírja, oszt cső.

érvelés nem volt valami nagy só. írtam néhány helyre rizsát, oszt cső.

Ha a kettest megkapom, boldog leszek, oszt cső.

Üdv: balu

Szerk: 4 oldal + 3 sor lett :)

[Szerkesztve]

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#1412) Lortech válasza CuKoR (#1410) üzenetére


Lortech
addikt

Megvan még az a szabály? Az irodalomtanárunk azt hiszem 120 sort emlegetett mindig minimumként. Az meg vagy 4 oldal körül van talán.

Thank you to god for making me an atheist

(#1413) CuKoR válasza Lortech (#1412) üzenetére


CuKoR
senior tag

tutira nincs meg ez a szabály :)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1414) Lortech válasza CuKoR (#1413) üzenetére


Lortech
addikt

Jó, ő sem úgy gondolta nyilván, hogy leáll megszámolni, és ha csak 119 sor, akkor áthúzza az egészet.. :)
De valami alapja csak van a dolognak

Thank you to god for making me an atheist

(#1415) pyrannha válasza Lortech (#1412) üzenetére


pyrannha
senior tag

Nincs ilyen szabály. Anniyt írtak a papírra, hogy legalább 3-4 oldal legyen az iromány.

PSN ID: VDFPO

(#1416) CuKoR


CuKoR
senior tag

sztem 1 oldallal lehet h 10% sincs meg... mivel az botrányosan kevés... ha meg nincs meg 10% akkor nem szobelizhet !

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1417) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Én a régi rendszer szerint írtam érettségit.

3 közül lehetett választani:

BAbits, vagy (Balassi?) meg nemtomiki szerepe a magyar reneszásnszban.

A második fogalmam sincs mi

Viszont a harmadik, amivel meg voltam mentve

Móricz Zsigmond egy szabadon választott prózájának elemző bemutatása :):)

Szegény legények, Tragédia, összejött 3és fél oldal kis betükkel. Úgy hogy semmit nem tudtam az életéről, csak azt hogy katonaorvos volt az I. világháborúban (ugye ő az volt?!) meg krónikás is. Viszont írtam egy faramuci bevezetést, és egy pocsék befejezést, ez utóbbin 20percet gondolkodtam:F
Szerintem lesz egy 3as. Meglepődtem magamon, mert a 4oldalas házi dolgozatokat sohasem adtam be irodalomból, és ha duplaórán írtunk akkor sosem tudtam teljesíteni a szintet, és most a terjedelem jó lett! :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1418) snt


snt
senior tag

Ne ez is megvót :D

3 oldalon keresztül érveltem, és csak mondom, hogy Kaffka Margitot 2 F-fel írják. Magyar érettségi ugye :DDD

A nők helyzetéről volt szó, jól el lehetett indulni, az irodalmi példák mellé be lehetett venni pl. a 1920-30-as években megjelenő női emancipációt...

Viszont nálunk senki nem tudta befejezni az 1. feladatlapot, arra kevés volt a 60 perc, de a 2. -ra meg bőven elég volt a 180 perc... Szóval nem volt jó elosztva az idő, dehát ez van...

Na majd a matek holnap, böööeee... ;]

(#1419) Legolas


Legolas
senior tag

Hallottátok, hogy tegnap este 22:50-kor egy ''rivális'' fórumon valaki feltett egy scan-t a mai feladatsor első oldaláról és közölte, hogy megvan neki a többi oldal is!? :Y

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#1420) pyrannha válasza snt (#1418) üzenetére


pyrannha
senior tag

Kevés volt a 60 perc?:F Mi még unatkoztunk is egy kicsit a végén.:)
A matekkal viszont tanácstalan vagyok! Egyszerüen nem tudom, hogy mégis mit nézzek át! Az viszont jó hír, hogy lehet használni függvénytáblázatot.
A töriről már nem is beszélek. Ha nem lesz jó az esszé, akkor az egészre 1-est adnak! Szemetek! Nem értem, hogy miért kell töriből írásbeli? Ennyire unatkoznak? Ha eddig nem volt, akkor most miért van?:O

PSN ID: VDFPO

(#1421) pyrannha válasza Legolas (#1419) üzenetére


pyrannha
senior tag

:Y Micsoda? :Y
Linked van esetleg a topichoz?

[Szerkesztve]

PSN ID: VDFPO

(#1422) HavocS


HavocS
senior tag

sziasztok, én is ma érettségiztem :)

szövegértés szerintem meglehetősen könnyű volt, a végére már szabályosan kezdett tetszeni :D
aztán megkaptuk a lapokat... hát azt tudtam, hogy verset elemezni biztos nem fogok, 4 éven keresztül ezért szívtam gimiben, mert verselemzésből soha nem tudtam másfél-két oldalnál többet írni, és a magyartanárom meg oldalszámot osztályzott :O
első... Kaffka Margit. huh. Nem nagyon rémlik, hogy ki volt... elolvasom a feladatot, megkönyebbülök, erről lehet majd írni. Nézem a következőt, valami novella, na ez is kiesett kapásból, utána meg verselemzés. Persze eleve úgy indultam, hogy tuti érvelni fogok, és végül szépen össze is jött a négy oldal (hozzá kell tennem, hogy baromi kis betűkkel írok, mire én 2 oldalt megírtam, addig a mellettem levő padban ülő megírt 3-at nagy betűkkel), majd 11-kor már úgy láttam, hogy ez kész, és jöttem haza :)
Nem volt para egyáltalán, főleg mikor megkaptuk a feladatlapot. Egyébként írtam a Bibliáról (első emberpár, itt is nő, stb, eredendő bűn) -> Ember tragédiája -> Antigoné -> Ágnes asszony -> Édes Anna -> Rómeó és Júlia, szóval figyeltem minden részletre :)
Holnapra is mindenkinek egy kalappal :D

(#1423) Legolas válasza pyrannha (#1421) üzenetére


Legolas
senior tag

Van, de már törölték a hozzászólásait a srácnak. Viszont az látszik, hogy hiányoznak hozzászólások és a többiek meg arról beszélnek utána:
Bővebben: link

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#1424) HavocS válasza pyrannha (#1421) üzenetére


HavocS
senior tag

ja igen, ezt akartam még mondani.
tegnap haverom mondja hogy lesz József Attilától a Levegőt!, meg ezek amik ma voltak (nem jegyeztem meg a többit). Mondom neki hülye vagy, honnan tudnád már? Erre akkorát koppantam, mikor kiosztották... :Y
szerintem direkt szivárogtatták ki...

(#1425) Steve-S


Steve-S
tag

Vááááááhhhh! :O:O:O Nem tudom a matekot!!! Ha meglesz holnap egy kettes örülök! Nem tud valaki adni valami jó tanácsot, hogy mit érdemes átnézni még gyorsan ma este, ami talán biztosan benne lehet? :F:(

Set The World On Fire!!!

(#1426) lestaylor válasza Steve-S (#1425) üzenetére


lestaylor
csendes tag

A 4 év anyagát.:DDD

Na de viccet félretéve ne parázz, mert én hót hülye voltam matekból, a magyar után lementünk egyet kólázni a kocsmába olyan nagyképű szöveggel, hogy most már mit tanuljunk, úgyis mindegy. Aztán lett ám nagy para, amikor a matek tanárom közölte egy héttel később, hogy ''László, készüljön a szóbelire''. A kaki is keresztbe állt bennem, felvételi előtt, töri és magyar ezerrel magolása meg stb. közben ekkora blamát azért mégsem kéne. Végül is rendes volt, vázlatokra, meg minden idiótaságomra kaptam egy-egy pontot, úgyhogy összejött a 18.:DDD

Na de ez már régen volt (95)

Houston, we have a problem......

(#1427) snt


snt
senior tag

Matek nem lesz olyan nehéz (remélem legalábbis), ugyanis a próbák szarok lettek, ezért a rendes érettségit könnyítették... Remélem :D

Függvények, trigonometria, statisztika és valószínűségszámítás.. ja meg permutáció/kombináció/variáció (na ezeket utálom)...

Ja meg tuti lesz legalább 1 sok pontot érő térgeometria (gúla, kúp)...

Matek nem az erősségem, de csak meglesz :DDD

(#1428) tildy válasza HavocS (#1422) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem ez nagyon jó téma volt, márcsak amiatt is, mert te magad döntöd el emlyik műről írsz.
Nem tudom hugi írt-e az ember tragédiájáról, szerintem azt én mindenképpen beleraktam volna ahelyében.
Szal eza tétel jó volt, itt mindenki ''csillogtathatta'' tudását.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1429) Steve-S válasza snt (#1427) üzenetére


Steve-S
tag

Hát remélem hogy sokkal könnyebb lesz. Nekem a próbák mind 2-esek lettek, valamelyik épp csak hogy. Ráadásul most jövök rá hogy ma este még gyakorolni sem nagyon tudok, mer ma be kellett adni a fv. táblázatot hogy átnézzék nincs-e benne puska vagy ilyesmi! :( Ezt a faxságot!:O No nem baj. Nem parázok. Holnap nyugodtan leülök és megírom amit tudok, oszt majd lesz vmi! :)

Set The World On Fire!!!

(#1430) Bazsesz válasza pyrannha (#1420) üzenetére


Bazsesz
őstag

''A töriről már nem is beszélek. Ha nem lesz jó az esszé, akkor az egészre 1-est adnak!''

Ezt te hol álmodtad? A nem részfeladatonkánt nézik, hanem az egészet...

Amúgy is ott lesz hozzá a fdorrás, nem kell besz*rni annyira. Világéletembe éppenhogycsak meglett a kettes, mégse fosok tőle, mert úgyis összekaparom azt a 18 pontot (mert ugye töri írásbeli az 90 pont...)

Legalább ne keltsünk már pánikot.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#1431) snt válasza Steve-S (#1429) üzenetére


snt
senior tag

Beszedték a fv.táblázatot? :Y :Y

Nálunk ilyen azért nincs szerencsére... fv.táblában puska??? Minek, abban szinte minden benne van ami kell, minek lenne abban puska? :) Azonkívül csak az agyadra lesz szükség.. ;)

Én is kettes voltam, majdnem 3-as lettem év végén, csakhát év közben elbaxxtam :DDD Hiába no, sosem ment nekem a matek, de nem vagyok egyedül :)

[Szerkesztve]

(#1432) Lager


Lager
tag

Én azt hallottam, hogy itt szegeden a radnótisok tudták előre a kérdéseket. A Deákban pedig fél órával megadták a fogalmazáscimeket és megbeszélhették az emberek... Szóval tiszta érettségi roxx...

(#1433) snt válasza Bazsesz (#1430) üzenetére


snt
senior tag

Töriből 2 rövid és 1 hosszú esszé lesz írásban.. + szóbeli és jegyek együtt alkotnak majd 1 végleges jegyet.. Szóval nem kell parázni, a 2-es nem nehéz, nade nekem legalább 4es kellene :D

(#1434) snt válasza Lager (#1432) üzenetére


snt
senior tag

Naaa neeeee... ez akkor kurva nagy gáz... :O

(#1435) Bazsesz válasza snt (#1433) üzenetére


Bazsesz
őstag

meg a teszt jellegű kérdések persze...

45 pont teszt jellegű, 45 pont esszé.

abból 18 pontot forrás segítségével... hát majd jól meglátjuk :D

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#1436) Tithian válasza Legolas (#1423) üzenetére


Tithian
őstag

Ha első oldal alatt borítót értesz, azt bárki megrajzolhatta Photoshopban, ugyanis tegnap már kint volt az OM honlapján a kéttannyelvűek pár feladatsora, a mai magyar érettségi borítója pedig ugyanolyan volt, csak más szöveggel.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#1437) Tithian válasza Bazsesz (#1435) üzenetére


Tithian
őstag

Az első fele a próbaérettségin gyakorlatilag szövegértés volt, most pedig évszámjegyzékes, színes, jól összeállított atlasszal vághatunk neki (az esszéknek is), tulajdonképpen csak a folyamatokat és az összefüggéseket kell tudni egy jó dolgozathoz (a jeleshez nem biztos, hogy elég, ám az atlasz sokat ér), de ha valaki nem készül, akkor sem egyszerű megbukni...

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#1438) tildy válasza Lager (#1432) üzenetére


tildy
nagyúr

Na ezért volt jó a régi rendszer.
Akkor nem lehetett előre tudni

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1439) snt válasza tildy (#1438) üzenetére


snt
senior tag

Ja én ezt most nem vágom: Hogy a francba lehet az hogy az iskolákban voltak a dolgozatok?? :Y

Eddig mindig úgy volt, hogy aznap hajnalban postázták az iskoláknak nemde?

(#1440) tildy válasza snt (#1439) üzenetére


tildy
nagyúr

Most nem. Most elzárt szekrényekben voltak a sulikban .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1441) snt válasza tildy (#1440) üzenetére


snt
senior tag

Tudom, ezt mondom, hogy nem értem, hogy most miért így volt ? :F

Eddig hajnalban postázták, most miért suliban tárolták? :F

(#1442) #16741888 válasza snt (#1441) üzenetére


#16741888
törölt tag

nem is postázták, bemondták a Tvben, és onnan kellett leírni:DD, nekünk legalábbis.:DD
Az volt a tutti, nem az ami most megy. bár ennek is van jó oldala, meg biztos örültem volna én is ha előre tudom.:D

(#1443) Lager


Lager
tag

Leszarom mondjuk, az életben van egy csomó ember akinek papája, mamája, cimbije itt ott dolgozik és lépéselőnyben van. Meg kell próbálni igy is érvényesülni... Jól tudom az anyagot, nagy meglepi nem érhet...

(#1444) finest válasza Lager (#1443) üzenetére


finest
őstag

A feladatsorok már egy ideje minden suliban ott voltak, nem nagy ügy egyet kibontani. Ez az új érettségi az azonos elbírálást lenne hivatott biztosítani, hát ennyit róla...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1445) Legolas válasza Tithian (#1436) üzenetére


Legolas
senior tag

Az első feladatos oldal. Azaz a 3. oldal. A mindentudás egyeteme környezetvédelmi szöveges oldal. Szóval nem photoshop!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#1446) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Akinek van lehetősége tegye, engem nem zavar, hogy más látta előbb. Egyébként hosszú idő óta ez volt az első dolgozat ma ahol nem puskáztam, el se hiszem! :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1447) HavocS


HavocS
senior tag

kiadhatnák ennyi erővel a matek feladatokat is :P

(#1448) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Bővebben: link

LOL!

Valszeg mindenki sejtette, hogy ez lessz belőle, ha előre kiküldik a kérdéseket.
Ennek csúnya vége lessz sztem.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1449) Lager válasza Lager (#1443) üzenetére


Lager
tag

Zsir kaptam havertól egy smst a töri érettségi kérdésekkel. Ebből botrány lesz úgy érzem. Szerintem a fidesz szivárogtatta ki... Nekik áll érdekükben hogy lejárassák az új érettségit.Meg mindent ami szoci találmány.

(#1450) Tithian válasza Legolas (#1445) üzenetére


Tithian
őstag

Az bizony érettségi csalás, ha eljut felsőbb körökhöz az ilyen esetek híre, sokan fognak új érettségit írni. Pláne, ha beigazolódik, hogy egyes iskolákban előre tájékoztattak embereket a feladaokról. Valamelyik fórumon láttam azzal hencegni embert, hogy neki a töri is megvan, ha ez igaz is (nem lehetetlen) és a nyomára akadnak, nem lesz jó vége.
Szerencsére nálunk semmi szabálytalanság nem volt, le is döbbent mindenki a második feladat kikapásakor...

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.