Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) GombócArtúr válasza Lager (#1449) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Ez kétségtelen... Szomorú és szánalmas, hogy egyesek ilyen alantos módszerekkel akarnak hatalomra jutni.

Egyébként valaki a mateket is kiszivárgotathatná nekem :) Attól komolyan félek hogy megvágnak mert amit tudok az konvergál a 0hoz.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1452) GombócArtúr válasza GombócArtúr (#1451) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

ja, a régi rendszerű matektesztet szeretném kérni, ha már lehet válogatni :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1453) Bibby válasza Tithian (#1450) üzenetére


Bibby
addikt

Ugyanmár,ez magyarország...nem fog itt kiderülni semmi.Két napig örvendezik az összes tévé a csodás kapáson aztán elfelejti mindenki az egészet.Nehogy azt mondd hogy majd Kovács Kiss Béla után fognak nyomozni,mert a szomszéd Pisti azt mondta neki megvan minden.

Ελευθερια η θανατος

(#1454) pyrannha válasza Bazsesz (#1430) üzenetére


pyrannha
senior tag

Nekünk a töri tanárunk modta ezt. Év eleje óta ezt szajkózza... Én csak azt írtam, amit hiteles( :F ) forrásból hallottam.(úgylátszik rosszul:((()
Csak azt nem értem, hogy akkor ezekszerint ennyire hülye, vagy csak szimplán félretájékoztatott a tanárunk?!

PSN ID: VDFPO

(#1455) Tithian válasza Bibby (#1453) üzenetére


Tithian
őstag

Ha egy tanárt vagy OM alkalmazottat rajtakapnak, annak lehetnek következményei.
Nem is diákokat kell hajkurászni. A kulcsszó persze a ''ha''.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#1456) Lager válasza Lager (#1449) üzenetére


Lager
tag

Remélem kamu amit smsben kaptam nem szeretnék cinkbe kerülni emiatt. Föleg, hogy töriböl a 2 es is bőven jó nekem mert sehova nem számit be, annyira szerintem meg ezt az uj érettségit az általános iskolai tudásommal is megirom.

(#1457) Dictator^ válasza Lager (#1449) üzenetére


Dictator^
veterán

és mik azok?!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1458) Lager válasza Dictator^ (#1457) üzenetére


Lager
tag

Nem akarom terjeszteni lehet, hogy az egész kamu, ha meg nem akkor meg nem akarom, hogy megbasszanak, jó nekem a 2 es, pénzem van, majd érettségi után megirom hogy bejött -e.

(#1459) Overlocker


Overlocker
veterán

Hát én nem írok új magyar érettségit, örülök hogy ezt letudtam!:( Nem tudom mennyire kamu ez,hogy kiadták a magyar feladatokat,de felháborító sztem.
Megyek is még átnézem a matekot,mert nekem ez számít..

(#1460) Lager válasza pyrannha (#1454) üzenetére


Lager
tag

Részfeladatoknál mindenhol el kell érni a 10% ot akkor mehetsz szóbelizni.

(#1461) GombócArtúr válasza Lager (#1460) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

jesszasz, ez nem csak a mi angol érettséginknél volt így...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1462) HavocS


HavocS
senior tag

nem részfeladatonként kell elérni a 10%-ot, hanem egészében véve! csak nyelvnél kell részfeladatonként...

(#1463) pyrannha


pyrannha
senior tag

Akkor megnyugodtam! Hogy lehet valaki ilyen s*ggfej? Év eleje óta ezzel riogat minket! De mi is hülyék voltunk, hogy nem kérdeztünk/néztünk utána ennek.

PSN ID: VDFPO

(#1464) StoneBridge válasza Lager (#1449) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Szvsz, ez hülyeség.
Csak nevetni tudok azon, mekkora hibát követtek el, milyen szervezetlen lett az új típusú érettségi rendszere. Előre kiküldeni az iskoláknak a feladatsort... phff, na igen!
Lesz ÁM botrány... illetve már van...

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1465) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Na az lesz a szép ha nem elég hogy a most érettségizők szívnak az új rendszerrel, de még újra is iratják velük...

(#1466) StoneBridge válasza Cathfaern (#1465) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Ki tudja... ;]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1467) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Bővebben: link

idekukk!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1468) snt


snt
senior tag

Ha újra akarják iratni, akkor megütök mindenkit! :(

Még1x nem, ha egy kis hülye b*** miatt kell újraírni, mert az kirakta a netre, akkor nagyon pipa leszek... :(

(#1469) Steve-S válasza HavocS (#1462) üzenetére


Steve-S
tag

Nyelveknél sem kell részfeladatonként 10%. Ott is az egészet nézik. Nekünk ezt a tanárunk mondta! Remélem nem hazudott! :DDD:R

Set The World On Fire!!!

(#1470) Kinti


Kinti
csendes tag

Én is rem.,h.nem kell ujrairni!!!!!!!!!!

(#1471) GombócArtúr válasza snt (#1468) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

ne félj, nem fogják újrairatni, szervezési gondok meg ilyenek... Nézd meg a Moszkva tér c. filmet! :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1472) snt válasza Steve-S (#1469) üzenetére


snt
senior tag

Én pedig úgy tudom h mindegyiknél 20% kell a ketteshez, és minden részből 10-10% -ot el kell érni!

(#1473) snt válasza GombócArtúr (#1471) üzenetére


snt
senior tag

A filmet nem láttam, remélem h tényleg nem, mondjuk nem is nagyon lenne rá idő... :U

Az, meg h automatice az év végi jegy lenne érvényes, az qrva nagy kibaszás lenne, mert nálunk full köcsög a tanár, 2-es lettem.. :(

(#1474) GombócArtúr válasza snt (#1472) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

nem a ketteshez, hanem hogy egyáltalán engedjenek szóbelizni, és ne rögtön megbuktassanak.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1475) snt válasza GombócArtúr (#1474) üzenetére


snt
senior tag

Na igen, szóbelihez kell legalább 10% ... Összesen meg 20% a kettes...

Szerk: helyesbítettem...

[Szerkesztve]

(#1476) tildy


tildy
nagyúr

Kaffka Margit és a női szerep nem volt népszerű, József Attila, Kosztolányi és Mikszáth tarolt. Aki emelt szintű magyart írt, örülhet:
az egyetemen sem lesznek ennyire nehéz vizsgák.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1477) Jam. válasza snt (#1468) üzenetére


Jam.
aktív tag

Csatlakozom hozzád! Nehogy az legyen, hogy pár f@sz miatt szopj@ meg több ezer érettségiző diák, köztük én is. :(

(#1478) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Szerintem ez az uj érettségi rendszer egy nagy hülyeség, miért nem volt jó a régi jól bevállt rendszer , meg a második évben lévőkisérettségi is hülyeség, mert akit a tanárok engednek érettségire azt már csak átlökdösik egy 2 es el.Meg nem értem azt se hogy miért kellet az iskoláknak megkapni a tételeket idő elött, ez olyan mintha az utcára tennék egy raklap 20 ezrest az utcán és naná hogy az viszi el aki akarja:D:D:D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1479) tildy válasza Jam. (#1477) üzenetére


tildy
nagyúr

A msot érettségizők igy is szopnak..:
Az egy dolog, hogy a most érettségizőknél százalék alapján, a korábban érettségizetteknél az érdemjegy szerint számítják az idei pontokat. (A korábbi 5-öst automatikusan száz százaléknak számolják, a 4-est nyolcvannak és így tovább.) A szülőknek igazán fájó igazságtalanság viszont az, magyarázza Beöthy, hogy aki korábban jelesre érettségizett például magyarból, automatikusan megkapja a 7 bónuszpontot, ugyanakkor az emelt szinten is próbát tehet, és ha az idei vizsgán akár csak 33 százalékot is ér el, akkor további 7 bónuszpontban részesül. A most érettségizőknek ez a lehetőség értelemszerűen nem adatott meg.

Beöthy Zsófia csak azt tudja elképzelni, hogy a törvény szövegezésénél a jogalkotók elírtak egy kötőszót, a ''vagy'' helyett ''és''-t írtak: az lenne rendjén való, hogy a korábban érettségizettek választhassanak a két kedvezmény között, és ne vehessék igénybe mindkettőt. Az osztályfőnök információi szerint az oktatási miniszter személyes elbírálást ígért azoknak a diákoknak, akik a felvételi eljárással kapcsolatos panasszal járulnak a tárcához.
Forrás index

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1480) Steve-S válasza snt (#1475) üzenetére


Steve-S
tag

Így van, ahogy mondod!!! :DD:C

Set The World On Fire!!!

(#1481) tildy


tildy
nagyúr

mtv:szó sem lehet a magyar érettségi megismétléséről.ű
nézzétek az mtv-t

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1482) divot


divot
veterán

Tuti, hogy kint volt hamarabb a magyar érettségi, most mutatták a Híradóban, hogy már reggel megvolt nekik a teljes magyar tételsor... Klassz. :DDD

(#1483) RAM


RAM
őstag

SG.hu-n már tegnap fent volt a képe a tételnek.
Hol is pontosan, megtalálta már vki?

Csak tisztán

(#1484) _seth_


_seth_
veterán

LOL és még sajnáltatja magát a sok idén érettségiző, a kérdések meg a neten...

MTV, TV2...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1485) _seth_ válasza snt (#1475) üzenetére


_seth_
veterán

Ez aztán az óriási követelmény, nevetséges.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1486) Overlocker válasza tildy (#1479) üzenetére


Overlocker
veterán

'' az lenne rendjén való, hogy a korábban érettségizettek választhassanak a két kedvezmény között, és ne vehessék igénybe mindkettőt''
Teljesen igazad van,de hogy ez felső körökbe nem ilyen egyértelmű:F:F:F
A kib@..ott életbe! Elnézést,de felháborító hogy diplomások--> munkanélküliek,ilyenek meg vezetik,irányítják az országot....:(((

[Szerkesztve]

(#1487) tildy válasza _seth_ (#1484) üzenetére


tildy
nagyúr

nana, azért nem mindenki jutott hozzá.
Szvsz a diákok nagy része nem
szerk:hála éfnek már nem vagyok munkanélküli, de voltam diplomásként.
Aki nem elit informatikus, hanem frissdiplomas , palyakezdő, annak esélye sincs:(



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1488) _seth_ válasza tildy (#1487) üzenetére


_seth_
veterán

Azok sajnálhatják...

Akkor is, igazam lett, a régi rendszer jobb volt.

Nekünk is mondták, hogy ez meg az lesz de semmi sem volt belőle.

Szal megbukott az új érettségi módszer.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1489) Torry


Torry
addikt

GOndolom hallottatok a botrányról.
Eszméletlen...

(#1490) _seth_


_seth_
veterán

Bővebben: link


Az Oktatási Minisztérium a rendőrséghez fordult, mivel a tárca úgy tudja, hogy a hétfői magyar érettségi tételek már vasárnap kikerültek egy internetes oldalra. Az MTI úgy tudja, hogy 30-50 ezer forintért hozzáférhetők a matematikafeladatok is.

Az új rendszerű matúra szerint emelt szinten 3326-an, középszinten pedig 87 500-an vizsgáztak.

Akkor kérdem én kellett az emelt szint???

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1491) Apophis válasza tildy (#1479) üzenetére


Apophis
őstag

Azt mondod, hogy aki korábban jelesre vizsgázott, automatikusan kap +7 pontot?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1492) tildy válasza Apophis (#1491) üzenetére


tildy
nagyúr

pontosan:(
Agostino szvsz semmi baj nem volt a régivel.
simán a közös felvételi-érettségit kellett volna emeltszintnek nevezni.
(ezt központinak is hívják, azt hiszem)
Ha jól tudom azért csináltak ilyen megoldást, mert régen volt sima felvételi is az érettségin kívűl is.
Ezt akarták megszüntetni.
Szerintem simán a a központit kellett volan emeltnek kinevezni, mivel az emeltebb szinten folyt régen is.
szívtam is matekból miatta, mert akik normált írtak azoknak szinte mind 5ös lett, amit én írtam (érettségi-felvételi) az meg szivatós volt.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1493) Agostino válasza _seth_ (#1490) üzenetére


Agostino
addikt

Láttam pár helyen ahol azt kéri az egyetem. De minek kell mindenben nyugatinak lenni, vagy aminek? A régivel mi volt a baj?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1494) Slayer Valor válasza _seth_ (#1490) üzenetére


Slayer Valor
őstag

Nem vagyok még közel az érettségihez se, de ez az sg.hu fórumon történt... Jó kis üzlet, csak kár hogy illegális;]

(#1495) _seth_


_seth_
veterán

TV2: ''idén is botrányos az érettségi'' (nem szó szerint)

Tavaly milyen botrány volt?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1496) Apophis válasza tildy (#1492) üzenetére


Apophis
őstag

Hát ez érdekes, ezek szerint nekem nem kéne szintemelőt tennen bioszból? Mert van jeles összevontam. De ha leteszem, az már +14 pont?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1497) divot válasza tildy (#1492) üzenetére


divot
veterán

Na most hogy van ez pontosan? Én anno két ötöst és három négyest szereztem az érettségin. Akkor ezzel mire lennék most jó?

(#1498) snt válasza _seth_ (#1485) üzenetére


snt
senior tag

Én nem erről beszélek... kettest elérni persze hogy könnyű, csak aki egyetemre akar menni, annak ugye nem elég a kettes... :)

(#1499) Agostino válasza _seth_ (#1495) üzenetére


Agostino
addikt

Tudtommal semmi gáz nem volt. Átmentem. Max az volt a botrány. :DD

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1500) _seth_ válasza snt (#1498) üzenetére


_seth_
veterán

Igen de nekünk ennyi a ketteshez sem volt elég....

Matek kettes az az 50% volt vagy 51?

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.