Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Szerintem jó tételek, én biztos Kosztolányit írnám, ha most kéne:)

hey-ho-let's-go

(#452) klepto


klepto
addikt

Én a Petőfit választanám, de sajnos nem most, hanem Május 24-énn írom majd az írásbeli érettségit. Kíváncsi leszek, hogy akkor mi lesz :U
Remélem a szabadonválasztott téma egy 20. századi mű bemutatása, elemzése, mert akkor megvan, hogy miből írnék: a Godotra várva című regényből :)
Viszont nekünk a magyartanárunk azt mondta, hogy az irásbeli érettségi min. 4 oldalnak kell lennie. Hát a verselemzésből, hogy lehet 4 oldalt írni :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#453) Batman


Batman
őstag

Egyértelmü hogy Mikszath!A többi szerintem nagyon gaz!Max ha nagyon megeroltetem magam akkor meg a verselemzés!De Petőfit semmi pénzért!Tavaj mik voltak a tételek mintha akkor is lett volna egy Mikszath!:F

[Szerkesztve]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#454) Som@ válasza klepto (#452) üzenetére


Som@
őstag

Hidd el lehet írni 4 oldalt.
Nekem az érettségim 12 oldal lett. Igencsak bő lére eresztettem. De meg is lett az eredménye. :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#455) Batman válasza Som@ (#454) üzenetére


Batman
őstag

Ember 12 oldal!!!!!!!!!!:Y
Hogy az istenbe lehet annyit írni?????????????:FMi volt a tétel?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#456) klepto válasza Som@ (#454) üzenetére


klepto
addikt

Az szép teljesítmény :C
NEm szivárgott ki esetleg, hogy mik várhatók az estiseknél?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#457) Som@ válasza Batman (#455) üzenetére


Som@
őstag

Ha jól emlékszem, akkor ''A természet mint ihletforrás a 18-19. századi magyar lírában''

De ehhez azért tudni kell azt, hogy mi a dupla órás magyar dolgozatokon is átlagban 8-10 oldalakat írtunk. Ehhez képest az érettségin már nem is volt olyan vészes. Sőt. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#458) Batman válasza Som@ (#457) üzenetére


Batman
őstag

Szegény tanár!Te bizti költőképzőbe jártál! :C;]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#459) Batman


Batman
őstag

Kiváncsian várom a matek tételsort, hogy milyen lesz!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#460) Som@ válasza Batman (#458) üzenetére


Som@
őstag

Nem volt ez költőképző. Sima mezei gimnázium.
Szegény tanár? :U
De hiszen ő mondta, hogy szépen építsük fel a mondandónkat. Hát megkapta. ;]
De iszonyat jófej tanár volt. Nagyon tudott tanítani. Kár, hogy már nyugdíjba ment. :(

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#461) klepto válasza Som@ (#460) üzenetére


klepto
addikt

Nálunk a matek, biosz, és a töritanár iszonyat jó fej! A töritanárunk művésztanár, jelent már meg verseskötete, a matektanárunk meg nyugdíjas kisegítő tanár, akinek kivételes érzéke van a tanításhoz! A biosz meg alapból szakmamaszerető, és jól magyarázó tanár. Biológiát választottam az egyik szabadon választott érettségi tárgynak, és azt csak a tanár iránti tiszteletemből választottam!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#462) ToBeY válasza klepto (#461) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Te is estin vagy levelezőn fogsz érettésgizni?Én is esti fogok majd 2 hét múlva.

(#463) Tul


Tul
aktív tag

Sziasztok! Én tavaly értettségiztem, de idén, fene tudja miért folyamatosan kapom az SMS-eket nopara néven az Optimusztól:F Ezek azt hiszik, még most fogok:DDD De hogy lehet ez?

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#464) klepto válasza ToBeY (#462) üzenetére


klepto
addikt

Én is esti gimbe járok (jártam). Sokkal jobb mint a levelező, mert kevesebbett kell otthon tanulni, és sokkal több óraszámunk volt 3 év alatt ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#465) WN31RD válasza Biaggio (#443) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezek szerintem nagyon jó (azaz viszonylag könnyű) tételek. Ha az embernek jó a beszélőkéje, az első témáról kevés tudással is színvonalasan rizsázhat; ha nem annyira kenyere az ilyesmi, akkor a 2. vagy 3. közül valamelyikkel majd csak megbírkózik.
Az egyik tesóm egyébként most ír, ezekkel tuti nem lesz gondja... :D

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#466) ToBeY válasza klepto (#464) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is estin járok jártam majd 2 hét múlva lessz az érettésgim.

(#467) Biaggio válasza Som@ (#454) üzenetére


Biaggio
őstag

Nekem is 12 oldal lett annak idején. Sohasem gondoltam volna, hogy az Esti Kornél ennyire megihlet, de nagyon tetszett a téma, és szép nagy ötös lett:D

Öcsém szerintem Petőfit választja. A magyartanárja ugyanis közölte, két év alatt nem lehet megtanulni verset elemezni, ezért lediktálta azokat. A sulira pedig jellemző, hogy a legtöbb gyerek utolsó kötelező olvasmánya a Pál utcai fiúk voltak :(

(#468) klepto válasza ToBeY (#466) üzenetére


klepto
addikt

Igen, ez is egységes: május 24 magyar írásbeli, május 25 matek.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#469) WN31RD válasza Biaggio (#467) üzenetére


WN31RD
addikt

''A sulira pedig jellemző, hogy a legtöbb gyerek utolsó kötelező olvasmánya a Pál utcai fiúk voltak''
Ez miért is számít? :F
Ha jól emlékszem (és jól emlékszem), az irodalomból kapott osztályzataim a legkevésbé sem voltak összefüggésben azzal, hogy olvastam-e, vagy nem az éppen fókuszban levő műve(ke)t. :DDD ;]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#470) Biaggio válasza WN31RD (#469) üzenetére


Biaggio
őstag

Azért számít, mert szerintem fontos, és az alapműveltség része néhány kötelező olvasmány. Tudom, a kötelező szó mindenkinek szúrja a szemét, de van néhány világirodalmi és magyar regény, amit eredetiben, teljes hosszában érdemes olvasni.
Tudom, lehet úgy is dolgozatot írni, hogy ki se nyitottad a könyvet ;] Végtére is, főiskolás vagyok, vagy mi :DDD

(#471) WN31RD válasza Biaggio (#470) üzenetére


WN31RD
addikt

Értem én... csak azt akartam mondani, hogy érettségikor nem ezen múlik semmi. ;)

(A kötelezőkről pedig: ha végtelen időm lenne, talán elolvasnám mindet, de mivel az élet nagyon is véges, inkább magam válogatom meg az olvasnivalókat. Lehet, hogy kevésbé ügyesen válogatok, mint akik az ún. kötelező olvasmányokat összeszedték, de több örömöm van belőle, mivel így a saját, egyéni, egyedi érdeklődésemnek megfelelő műveket ismerem meg.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#472) Peat;)


Peat;)
veterán

Tavaly sem volt nehéz, idén sem az. Remélem mindenki eléri a kitűzött célt, legyen az 2-es vagy 5-ös akár:)

(#473) Wildmage


Wildmage
senior tag

Ismét a C jelű gumitétel a legkönnyebb. :)

(#474) Biaggio válasza WN31RD (#471) üzenetére


Biaggio
őstag

Az én olvasottságom is elég széles körű (Dragonlance és sötét elf trilógia;] ), mégis érdemes szerintem néhány alapműre ''rákényszeríteni'' az embereket. Igen, néhány könyv olyan súlyos élettapasztalatokat tömörít, amit fontos megtanulni. És most nem az Arany virágcserépre gondoltam :D

A mi érettséginken (ami 6 éve volt) sokkal fontosabb volt, hogy felnőtt, értelmes, valamelyest kiforrott álláspontot képviseljünk, minthogy ''Madách Imre 1823-ban született Alsósztregován'' :) Kevesebb volt a rizsa, sokkal több az önálló gondolat.

(#475) Elrood válasza Som@ (#454) üzenetére


Elrood
őstag

12 oldalt? 2002-ben nekem sikerült 120 sor helyett 90-net írni:). Tanár azt mondta hogy ha elértem volna a 120-t, csont nélkül megadja az 5-st, de így csak hármast adott az irodalmi részére. Így is sikerült 4-sre végül a magyar jegy.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#476) WN31RD válasza Biaggio (#474) üzenetére


WN31RD
addikt

''érdemes szerintem néhány alapműre ''rákényszeríteni'' az embereket''
Kétségeim vannak afelől, hogy ez a ''kényszer'' mennyire működik, pont amiatt, hogy általában nem szükséges egy mű elolvasása ahhoz, hogy normál középiskolai szinten akármilyen jó minősítést kapjon az ember.
Talán inkább motiválni kellene kényszer helyett, csak az nehezebb. ;)

''Igen, néhány könyv olyan súlyos élettapasztalatokat tömörít, amit fontos megtanulni.''
Megtanulni mit? Az élettapasztalatot? :U
Ugyan már, még a történelemkönyvekből sem tanulunk meg semmit, pedig az sokkal egyértelműbb és egyszerűbb hatás.

''[...] fontosabb volt, hogy felnőtt, értelmes, valamelyest kiforrott álláspontot képviseljünk, minthogy ''Madách Imre 1823-ban született Alsósztregován'' Kevesebb volt a rizsa, sokkal több az önálló gondolat.''
Ez elviekben nagyon szépen hangzik, de kérdés, mit tartunk rizsának és önálló gondolatnak illetve felnőtt, értelmes álláspontnak.
Önálló gondolkodás az, ha saját szavaimmal, az adott helyzethez (érettségi vizsga) illő igényességgel megfogalmazok egy sablon szöveget, amivel nem értek egyet, és amelyben van néhány saját kútfőből származó asszociáció illetve következtetés?
Vö.: #423-as hozzászólásom ebben a topicban...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#477) Elrood válasza WN31RD (#476) üzenetére


Elrood
őstag

Kötelező olvasmányokban mindig meghal valaki:).

Magyar tanár egyszer szidta a TV-t, hogy gyilkolnak meg minden. Erre én ezt a mondatot feleltem:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#478) #16741888


#16741888
törölt tag

Mikszáthot írtam!!! 6.5 oldal a Bede Annáról jó???:D

[Szerkesztve]

(#479) Matr x


Matr x
aktív tag

Ez is megvolt. Kosztolányit írtam. Sztem jó lett, de a tanár dönt majd...

Ahhoz képest, hogy Madáchot mennyire várták...

Oktatási vezető bejön: ''van 3 nagyon jó tétel, benne van a szöveggyűjteményekben...'' (társaság 1/3-a elfehéredik [tragédia nincs]) És mondja. Ekkor a másik 1/3-ada elfehéredik...

Még szerencse, hogy nem tanultam semmit... De mint mondottam: elég jó lett...

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#480) Biaggio válasza #16741888 (#478) üzenetére


Biaggio
őstag

Na de ki az a Bede Anna? :DDD

(#481) Matr x válasza Biaggio (#480) üzenetére


Matr x
aktív tag

Google!!!

Amúgy valami van a szöveggyűjteményben, csak nem tudom, hogy mi! ;]

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#482) Biaggio válasza WN31RD (#476) üzenetére


Biaggio
őstag

Abban egyetértünk, hogy motiválni kéne az embereket, de először talán az olvasásra kéne megtanítani őket :D :( :U

Szvsz a regényt megéled, a történelmet nem. Egy jó könyv képes lekötni az embert, elképzeli a történetet, sokkal nagyobb hatással van rá a filmeknél. De kezdünk elkanyarodni a témától:)

Az érettségi hivatalos követelményét (azon kívül, hogy írjak x sort és helyesen) nem ismerem, valószínűleg erősen szubjektív és a magyartanáron múlik.
Önálló gondolkodás az, ha a megadott elemzési szempontokat figyelembe véve sjaát gondolataidat tudod közvetíteni a műről. Persze a deviáns gondolkodást sehol sem nézik jó szemmel ;]

(#483) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Mégis volt novella!Yeah!:DDD

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#484) Elrood


Elrood
őstag

Hát, ha most írtam volna, Mikszáth-t vagy Petőfit írtam volna.

Matek holnap:). Hát én fél óra alatt befejeztem anno:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#485) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

Hát én kicsit meglepődtem a tételsorokon.
Én Petőfit választottam.Sokan meg a 3.-at és hozzá a Besztercét.

(#486) bdav


bdav
őstag

nah hazaértem énis :) Petőfit írtam, 7,5 oldal lett sok idézéssel és nagy behúzással :) ami eégsz jo ahhoz képest amit vártam magamtól :) na majd meglátjuk mi lesz.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#487) engusz


engusz
veterán

Yeeeeehaaaa! :C

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#488) WN31RD válasza Biaggio (#482) üzenetére


WN31RD
addikt

''Abban egyetértünk, hogy motiválni kéne az embereket, de először talán az olvasásra kéne megtanítani őket''
Ebben is egyetértünk, csak szerintem ez az általános iskola alsó tagozat feladata, nem pedig a középiskoláé.

''Egy jó könyv képes lekötni az embert, elképzeli a történetet, sokkal nagyobb hatással van rá a filmeknél.''
Nyilván. Ezzel is egyetértek. Csakhogy elég szubjektív dolog, hogy kit mi köt le, és mi van rá nagy hatással.
Hogy egy kontrasztos példát említsek: rám Petőfi legzseniálisabb művei sem tudnak hatni, míg pl. Clarke vagy Asimov szinte bármely írása magával ragad. De hiába olvastam lelkesen sok Asimovot, legfeljebb az angoltanárommal beszélhettem róla.

''Persze a deviáns gondolkodást sehol sem nézik jó szemmel''
Ahol eleve különbséget tesznek deviáns és nem deviáns gondolatok között, ott nem önálló gondolkodásra nevelnek, hanem éppen ellenkezőleg.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#489) _Gudella


_Gudella
senior tag

Na, is megvolt. Kosztolányit írtam, összerizsáztam 4 oldalt. Előtte 3/4 órát elvoltam, kajáltam, olvasgattam a verset, aztán 2 óra alatt megírtam...

(#490) Sunyi Sanyi válasza Elrood (#484) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Akkor te zseni vagy, vagy csak hogy görbüljön a jegy elv működött?;)

(#491) bbazsy


bbazsy
őstag

Én meg majd szívok emelttel 2 év múlva... fantasztikus.

..

(#492) Elrood válasza Sunyi Sanyi (#490) üzenetére


Elrood
őstag

Csont nélkül 5-s lett. Egyébként fél óra alatt befejeztem, kb 20percig leellenőriztem minden feladatot legalább 2x. Tehát kb 1óra múlva adtam be.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#493) Matr x válasza engusz (#487) üzenetére


Matr x
aktív tag

Ez pontosan mit jelent?

Mit írtál?

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#494) engusz válasza Matr x (#493) üzenetére


engusz
veterán

Bede Anna tartozása és úgy érzem, hogy jól sikerült!

Matekhoz van valakinek némi infója? Én két tippet kaptam eddig. Az elméleti kérdésre vonatkozik mindegyik. Az első egy 10-es lista a lehetséges feladatokról.
42, 43, 73, 64, 86, 22, 63, 74, 102, 36.
Valamint az, hogy gúla és/vagy kúp valószínű.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#495) Sunyi Sanyi válasza engusz (#494) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Bekaph**ják azok akik raknak gúlát meg kúpot a feladatok közé!
Elöszőr én is ezt akartam de végül Petőfi Sanya lett. :D

(#496) Sunyi Sanyi válasza engusz (#494) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Ezeket a tippeket te kitől hallottad?Én irodalomból hallottam 9 lehetséges tételről.

(#497) engusz válasza Sunyi Sanyi (#495) üzenetére


engusz
veterán

Petőfihez elég sok háttértudás kellett. No meg az tudtommal nem negyedikes anyag (azaz nem olyan friss :))), de ettől függetlenül illik róla tudni. Viszont én úgy éreztem, hogy a választott tételemről többet tudok majd írni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#498) engusz válasza Sunyi Sanyi (#496) üzenetére


engusz
veterán

A számokat barátnőm matektanárnőjétől. A másikat pedig egy évfolyamtársamtól. Úgyhogy szerintem erős tippek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#499) űáélkM


űáélkM
tag

Hajrá fiúk, drukkolok!

Nekem még van négy évem, nemrég írtunk középiskolai felvételit, úgyhogy én most négy évre letudtam az ilyen izéket.:))

(#500) Sunyi Sanyi válasza engusz (#497) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Én azért nem fogtam végül bele az Édes Annába mert féltem, hogy nem lesz meg a 4 oldal.Petőfi először gáz volt de elolvastam a kiemelkedő költeményeit és aztán ezt írtam.Pl:Nemzeti dal, Föltámadott a tenger...,Az alföld,Kiskunság,Szeptember végén,Reszket a bokor, mert...
Azt leírtam a költő célját jelentőségét versínek mondanivalóját és felépítését.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.