Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) CuKoR válasza Drizzt (#1349) üzenetére


CuKoR
senior tag

Minden ki van küldve az iskolákba...Nem az adott napon döntik el... ezt már hetekkel ezelőtt eldöntötték... kinyomtatták és elküldték az iskoláknak
A töri középszintűről pl tudom h 38 oldalas cakk-pakk;)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1352) CuKoR


CuKoR
senior tag

kb 5 éve nem volt .... nagyon gyanús :C:C:C

Mod : elgépelés ;)

[Szerkesztve]

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1353) CuKoR


CuKoR
senior tag

Amúgy ma vagyok 500 napos a PH-n :) whehehe ;]

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1354) tildy válasza CuKoR (#1352) üzenetére


tildy
nagyúr

5 éve.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1355) Drótszamár


Drótszamár
őstag

2002.
1. Jókai Mór egy szabadon választott regényének elemző bemutatása.
2. A szerelem motívuma Csokonai Vitéz Mihály költészetében.
3. Radnóti Miklós: Hetedik ecloga című versének értelmezése.

Én a 3.-at választottam anno. Radnótiról azt tudtam, hogy zsidó volt, és elvitték. Rémlett valami erőltett menet.

Ezekből, meg a versből sikerült összeszedni 49 sort. Kaptam rá egy kegyelem kettest :DD Majd kiugrottam a bőrömből amikor megtudtam. A tanár meg vagy 5 percig b@szogatott, hogy miért nem írtam többet... meg hogy jókat írtam, meg tényszerű voltam... csak kevés.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1356) CuKoR


CuKoR
senior tag

Egyébként a most érettségizők közül ki hova megy ?

Nekem speciel kizárólag a Veszprémi egyetem gazdinfo szak van megjelölve ;)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1357) thaler2 válasza CuKoR (#1356) üzenetére


thaler2
senior tag

Nekem meg a Győr Széchenyi egyetem, villamosmérnöki + műszaki info szaka.

(#1358) Tithian válasza CuKoR (#1356) üzenetére


Tithian
őstag

Debrecen - bölcsészkar - politológia :)
A számítástechnika nekem csak hobbi és szórakozás, szeretném ha így is maradna.

[Szerkesztve]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#1359) CuKoR válasza Tithian (#1358) üzenetére


CuKoR
senior tag

Nekem meg a bölcsész= MAGYARTANÁR V VMI HASONLO... ergó nem gyerebe :D

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1360) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Kosztolányi kár hogy sansztalan, hogy legyen benne, elég sűrűn megfordult az érettségiket ahopgy látom, és tavaly is volt... Viszont József Attila tényleg lehetséges, azon túl hogy évforduló van, legutóbb 2000ben volt tétel...

Nekem azt mondták, hogy Nyugatos költők minden érettségin vannak, bár ez önmagában elég tág fogalom... :)

Rajtam kívül más nem érettségizik a hagyományos érettségi rendszer szerint?

Kössz Torry!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1361) onlysony


onlysony
tag

Most akkor hogy lesz a Magyar irodalom érettségi?! nem kell fogalmazást írni,hanem tesztlap lesz?!:F:F:F:F

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#1362) CuKoR válasza onlysony (#1361) üzenetére


CuKoR
senior tag

mind2 lesz :)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1363) onlysony válasza CuKoR (#1362) üzenetére


onlysony
tag

ne szopass má'???? beszarok.....:(((:(((

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#1364) TéKrys


TéKrys
senior tag

Sok sikert minden holnap érettségiző PH!-snak!! De jó hogy én már túl vagyok rajta.:R :P (7éve)

[Szerkesztve]

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#1365) onlysony válasza TéKrys (#1364) üzenetére


onlysony
tag

akkor 25 vagy:):C

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#1366) Tithian válasza CuKoR (#1359) üzenetére


Tithian
őstag

Láttam már olyan pólót, hogy: ''Köszönöm istenem, hogy nem vagyok bölcsész'', de nem is akarok én tanár lenni (esetleg egyetemen, de annak nem sok köze van az általános vagy középiskolai tanári munkájához), netán Jézusra hasonlító altajisztika-népművelődésszervező dipomás ki tudja mit dolgozó, inkább arról van szó, hogy ez az ami érdekel és ezért jól is megy (szövegelés, mese tejjel és habbal, humbuktológia). Ebből is jól megélnek egyesek. :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#1367) CuKoR válasza Tithian (#1366) üzenetére


CuKoR
senior tag

igen ...csak én ezt nem tekintem igazi foglalkozásnak.. az tény hogy meg lehet belőle élni , nem is rosszul..:C

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#1368) Sianis


Sianis
addikt

Sok sikert skacok, csajok!

(#1369) pyrannha


pyrannha
senior tag

Még pár óra és kezdődik az érettségi!:O :o :O

PSN ID: VDFPO

(#1370) Sianis válasza pyrannha (#1369) üzenetére


Sianis
addikt

Nyugalom mesterem!

(#1371) gozso


gozso
senior tag

azt hiszem, ma van a nagy nap:U

sok sikert mindenkinek

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#1372) Cargo


Cargo
tag

para van mi?;]

biztos sokan mondtak mar, hogy igy nem kell felni, ugy nem kell felni.Hiaba mondanak barmit, az ember akkor is paraval megy be(foleg a szobelin), de szerintem rogton miutan megkapta az elso kerdeseket megnyugszik az ember.
Irasbelire azt tudom javasolni, hogy legyen a nadragban a tetel kidolgozva, ha v egkepp nemmegy, ketszer mehetsz ki vecere, kimesz elolvasod, leirod ami megmaradt benned.(en igy csinaltam anno):DD


sok sikert, ocsem is ma erettsegizik, remelem nem sikerul neki;]:D

nothing

(#1373) Lortech válasza Cargo (#1372) üzenetére


Lortech
addikt

Irásbelire mégis milyen tétel legyen kidolgozva? Te tudtad mit fogsz kapni? :))
Max mateknál lehet tételekkel operálni szerintem.


Sok sikert érettségizők!

Thank you to god for making me an atheist

(#1374) fl1pside válasza Lortech (#1373) üzenetére


fl1pside
csendes tag

volt mittudomen hany irodalom tetelunk,az mind kidolgozva lekicsinyitve ott volt a zsebemben, erre gondoltam baratom:C

(#1375) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Jó reggelt srácok :D Sok sikert mindenkinek és magamnak :DDD Csak az a matek ne lenne hónap :S

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1376) fl1pside


fl1pside
csendes tag

cargo nick az ocseme, mielott itt felreertes lenne

(#1377) fl1pside


fl1pside
csendes tag

most mondja az ocsem hogy szovegertes lesz vagy mi a tokom
ezesetben nem szoltam, regen volt mar az amikor mi meg tetelekbol irtunk:)

(#1378) tildy


tildy
nagyúr

Kinti és minden más érettségiző!
No pra, nem lesz semmi gond.
Egy kalappal:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1379) #16741888 válasza Achill3uS (#1375) üzenetére


#16741888
törölt tag

Sok sikert mindenkinek! Nem lessz semmi gáz, nyugi.:D

A matektól abszolut ne parázz, mert az volt eddig a legkönyebb...

(#1380) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Bevallom töredelmesen,most azér' nem lennék a helyetekben! ;]
annyira nem gázos különben a téma ,sok sikert,meg a szokásos nagy kalap... :DD

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#1381) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Amikor én tavaj érettségiztem, akkor csak mateknál volt para hogy nem fog sikerülni, de az is sikerült, a magyar volt az egyik legkönnyeb része az érettséginek, nálunk mindenki a verselemzést választotta, és min denki át is mnet belőle.Mert azt legaláb megtanította nekünk a tanár és nem kellet az ilyen költök hülye életét meg ehhez hasonlókat tanulni

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1382) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ja és nekünk volt 17 szempontunk, azzal az összes verset lehetett elemezni, annyira jó volt, nálunk senki nem parázott a magyar érettségin, de a matekon annál inkább :D:D:D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1383) Janesz


Janesz
őstag

sok sikert mindenkinek...!!!
de aki még most ezt olvassa annak nem ártana már indulnia..:DDD

(#1384) Lortech válasza fl1pside (#1374) üzenetére


Lortech
addikt

Értem én, de tételek szóbelire vannak, írásbelin meg ugye kérdezhetnek akármit. Persze ezeknek is hasznát lehet venni, de ez még édeskevés tud lenni, hacsak nem az egész 4 éves anyag van a zsebedben. :)
szerk: helyesbítek, ez volt tavaly, és tudtommal eddig. Hogy most hogy van azt nem tudom, és nem is érdekel. :D

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1385) tildy


tildy
nagyúr

Na elkezdődött.
Gozso vagy valaki , aki tanár, igazán elmondhatná miket kaptak a diákok!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1386) miller válasza tildy (#1385) üzenetére


miller
tag

Senki sem tudja mik voltak a magyar írásbelin?

eof()

(#1387) erdeya


erdeya
senior tag

12-ig tart a vizsga, tehát addig nincs infó.

Szerintem a nagy többség az érvelést választhatta. Szerintem akinek egy pötty esze van, az tud érvelni.
Az meg, hogy szövegértés feladat is van érettségin azt jelenti, hogy butul a nép, de keményen. :(

szerk:
Hivatalosan este a tévében mutatják be a feladatokat és a megoldást, illetve holnap reggel 8-tól fent lesz az OM honlapján is.

[Szerkesztve]

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#1388) Sanya válasza erdeya (#1387) üzenetére


Sanya
nagyúr

kosztolányitól beírtak engem mindenféle könyvbe az egyik

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1389) Sátán44


Sátán44
addikt

Tudna nekem vki küldeni mostani érettségire kidolgozott számtech érettségi tételeket :F

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1390) erdeya


erdeya
senior tag

naszóval...

Kafka Margitról kellet valami esszét írni

vagy

Mikszáth - Szegény Gélyi János lovai (csak erre figyeltem pontosan, mert a Kedvesem ezt választotta)

vagy

valami József Attilás öszehasolítós

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#1391) onlysony válasza erdeya (#1390) üzenetére


onlysony
tag

bazz ekkora egy kibaxott nagy f@szságot ,már bocs de ezek azok!!!!!

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#1392) attilam válasza onlysony (#1391) üzenetére


attilam
őstag

Egyetértek.:(

(#1393) erdeya válasza onlysony (#1391) üzenetére


erdeya
senior tag

új szelek...

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#1394) Lortech válasza erdeya (#1390) üzenetére


Lortech
addikt

József Attilára lehetett számítani, bár egyébként is azt választottam volna, Mikszáth ezen művével nem vagyok képben, csakúgy mint Kafka Margittal.
Btw, biztos, hogy Kafka Margit volt? Mert még Franz Kafkát el tudom képzeli, de előbbiről mi nem nagyon tanultunk.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1395) tildy válasza erdeya (#1390) üzenetére


tildy
nagyúr

Na látom már megy a kavarás.
Nem Kafkáról kellett írni, hanem volt egy idézet tőle
''......'' Kafka MArgit
A nők szerepe az irodalomban.

Hugom ezt választotta. Édes Anna satöbbi ilyenekről írt.
Szal nem kafkáról kellett írni

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1396) erdeya válasza tildy (#1395) üzenetére


erdeya
senior tag

igen... igen...

Ez volt az érveléses feladat. Persze hogy nem Kafka Margitról kelett írni. Bocsi, hogy félreérthető voltam, csak ugye egy rövid telefonra volt idő ,aztán pár szóban vázolta.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#1397) tildy válasza erdeya (#1396) üzenetére


tildy
nagyúr

Hugi ezt választotta.
Főleg hogy utsó irodalomórákon vettek egy olyat , hogy gyermeki szerepek megjelenítése az irodalomban....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1398) Cathfaern válasza erdeya (#1390) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nők szerepe az irodalomban: szvsz ez egy elég húzós téma, bár nagyban függ attól a tanár mennyire szigórú

Mikszáth: végülis nem vészes csak szerintem nem lehet sokat írni róla (bár nem tudom idén mennyit kell)

József Attillás összehasonlítós: bár jó lenne pontosabban tudni ez mi akar lenni, de szerintem ez se lehetett vészes (én szvsz ezt választottam volna)

2 oldalas szöveg - 60 perc - szövegértés...akinek ez nehézséget okoz annak tényleg nem érdemes érettségit adni.

(#1399) EEdem_Dtx


EEdem_Dtx
csendes tag

Az első tényleg nem lehetett valami nehéz, a kérdés csak az, hogy a művekben megjelenő nők, vagy az írókra, költőkre 'ható' nőket emeljük ki.
Az Édes Annáról magában lehet írni rengeteget, nem beszélve ha Balssitól indulunk, és Ady szerelmeinél elidőzünk....
Bizonyára sok jó megoldás születik.

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#1400) erdeya válasza Cathfaern (#1398) üzenetére


erdeya
senior tag

A szövegértéssel márpedig kicsiny hazánkban vannak gondok.
Nem véletlen, hogy bekerült az érettségi feladatok közé...

Évfolyamtársam tavaly ''9-10. osztályos tanulók szövegértésének vizsgálata'' címmel készített diplomamunkát. Egyszer elmentem vele krdőívezni az ifjúságot. Hát... izé... születtek meglepő eredmények.:Y

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.