Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kojak007

    csendes tag

    Sziasztok bölcsek! :)

    Segítségeteket szeretném kérni egy felmerült és megfogalmazódott igény/feladat megoldásában.

    Jelenleg kb. 1000 db-os DVD gyüjteményem van. Ennek mennyisége folyamatosan nő. Ráadásul ezek kb 70 %-a írott (biztonsági másolat) verzsön, ami sajna előbb utóbb adatvesztésben halálozik el.. Ráadásul bejött a Blu-Ray láz is, melynek nyersanyag ára elég magas még. (írható lemezek).
    Megfogalmazódott negatívumok:
    - nagy helyigény,
    - adatvesztés,
    - bluray kérdés ktsg,

    Álmomban megfogalmazódott a megoldás:
    egy olyan doboz, ami tárolja a film adatbázisom, és bármikor egy kattintással elővehető a virtuális pultról, hogy megnézhessem.

    Jól gondolom, hogy erre a HTPC a gyógyír???

    Képzeletbeli megvalósítása laikus vázlatba foglalva:
    1. Doboz: a megfelelő hardver,gy olyan gép HTPC, ami kellő kapacitással bír a fullHD blu.ray felbontás lejátszásában (CPU, alaplap, VGA,gondolom én), és hatalmas tárolókapacitással van ellátva, akár 4-5 db HDD-vel amik, vagyis legalább is megvan a lehetőség a bővítésre, van benne hely sok sok nagy 1TB-os vinyónak.
    2. a HDD-kre felpakolnám a meglévő DVD, blu-ray filmeket mondjuk ISOba, vagy normál módba mapákba rendezve és a megfelelő software segítségével (frontend ha jól tudom) a fotelből egy távirányító segítségével kattintgatásokkal beizzítom a rendszert előjön egy jólés gyorsan kezelhető felület, mondjuk mint egy Ipod touch menü görgetve a filmek közül kiválasztom a filmet és klikkelve behozza a filmet. tadaaaam...ennyi..:) ego egy oprendszer egy adatbázis progi és egyben egy beöltőmindentlejátszó DVD/divx, blu-ray, stb lejátszó program...

    Kérdezném hogy van e ilyenre mód a valóságban? ha igen akkor hogyan és pontosan mik kellenek hozzá?

    milyen ház?
    milyen perifériák milyen szoftverek?

    köszönööm előre is a segítségeteket :R :R :R

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Alex91 #4596 üzenetére

    huuhhh szóval NAS...ezt a kifejezést most hallom először tőletek... ;)

    utána néztem és ha jól értem akkor nekem kell először is egy

    1. HDD egység ami a NAS a sok vinyónak

    ez pl. milyen sztetek?

    [link]

    vagy a Synology jobb?

    [link]

    2. kell a médialejátszó egység ami lenne a tv alatt és arra kattintgatok a távirányítóval?
    ez a kütyü kapcsolatba tud lépni a NAS.szal és onnan tölti be a filmeket? vagy kell közé valami hálózati csatoló is?

    melyik a jobb DVICO vagy a POpcorn?melyik tud több formátumot kezelni? melyiknek jobb a menüje(kezelhezőség)

    ha jól látom nem olyanok mint pl. a vistás media center designban... :(

    jól érzem, h ezt akkor nem úszom meg 200k körül Hddkel együtt?

    mi az ami fontos ennél a rendszernél figyelni? mi alapján dönt az ember? MHZ? RAM? olvasási sebességnél mi az ami elegendő egy DVD, vagy MKV-s blu-ray film esetében, h ne szagasson? (lehet hogy butákat kérdezek? :DDD

    de ehhez akkor úgymond nem is kell számítógép oprendszerrel (WIN) stb??

  • kojak007

    csendes tag

    válasz band1103 #4616 üzenetére

    huhh srácok döbbenten állok az aktív segítőkészségetek előtt!!! :R :R :R

    egy bajom van csak, hogy a felénél elvesztettem a fonalat... :DDD

    leszűkítve a szélesedő nyitott kérdéseket...

    ha jól látom két megoldás van, ami három

    1. Média lejátszó + szerver gép/vagy NAS

    2. pici HTPC (nem kell több vinyós) + szerver gép/vagy NAS

    3. WD TV + USB HDD

    szóval a szerver/NAS gépnek az eltávolítása megoldható lenne sztem. Persze attól függ, hogy az arhívált Blu-Ray és DVD filmek nézéséhez elég a Wi-fi hálózati kapocs vagy patch kábellel kell összeköttetésbe lennie a média lejátszóval?

    kérdéseim:

    1. Alex91 a "4603"-as írásodban azt írtad, h ha az erősebbet veszem akkor tovább jó lesz és másra is használható...mire gondoltál, h másra? játékra? vagy h más formátumot arhíválok rajta? mit lehet még csinálni a NAS-szal?

    2. Ez a WD TV szimpi. kicsi és designos. Semmi köztes perifériával nem lehet hálózati kommunikációra bírni a kis dögöt egy szerver géppel? Ez tudná olvasni a Blu-ray/HD formátumot is (MKV) és az ISO-s DVD formátumot is? több ilyen USB-s HDD dobozt nem lehet rákötni bővítés céljából?

    3. BUTA kérdés következik: egy valamit nem értek: a HDD-n ott figyelnek mondjuk az ISO-ba betömörített DVD-k, vagy MKV-s HD filmek. Egy ilyen média lejátszó hogyan tudja ezt illabereknádakerek beolvasni és játszani? ez egyszer egy mountolást jelent betöltést és lejátszást... és mind ezt hálózaton? és honnan tudja hogy mi hol van? elóször be kell importálni a saját filmkatalogizáló adatbázisába?

    4. még valami ugye ezekbe a WD TV-Popcorn-DVICO ezeknek saját (úgymond beégetett) oprendszerük/kezelőfelületük van. Ezek gondolom sokkal rugalmatlanabbak mint egy HTPC. Viszont gyorsabbak is? gondolom itt nincs boot idő stb...

    Én valami olyanra gondoltam, h bekapcsolom a TV-t, meg a front gépet (ami jelenesetben egy média lejátszó) és pikk pakk egy menüben találom magam, ahol távkapcsoló segítségével bemegyek a film adatbázisba, szűrhetek akár (mint egy nokia teló telefonkönyvébe mondjuk) vagy rákereshetek egy filmcímre. rábökök egy OK-val a filmre és megy a moviezás.

    A DVD-nek sztem egy nagy előnye van....nem is a menü illúziója, hanem az, h ha akarom berakom a magyar hangot, de ha akarom nyomom eredeti angolllal, vagy némettel vagy orosszal, feliratot váltok..stb...

    Ezt a HDD kapcsolgatós szitut nem igazán láttam át...de sztem első körben a villanyszámlával ne foglalkozzunk...

    Viszont valami windowsos gépre amúgy szükség lesz passzívként, h rátölsem a dolgokat a HDd-re, módosítgassam a dolgokat....

    Azt is hagyjuk ki hogy van a HDDnél is adat vesztési kockázat...ez tény...ezt én is számítsába vettem...ez valóban egy nagy kockázat...mert nagyot lehet bukni egyszerre...de a DVD-k meg szépen lassan de biztosan elkopnak... :(

    Még mindíg nem vágom h mit kéne választani az én esetemben... látom nem olyan egyszerű ez a dolog... lehet, h túl nagy fába vágtam a fejszém? :(

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Alex91 #4619 üzenetére

    jobban beleástam magam a DVICO, Popcorn, WD gyártói weboldalába

    látom most már ezek lejátszók, film, zene, kép esetén.
    És egy alap file browser szerű menü van ahol lépegethetünk a HDD-kben és megnyitjuk a fileokat.

    Ezek szerint itt szűrni keresni filmekre nem lehet? Gondolom ilyen borítós böngészés meg sem oldható? mint pl. az ipodban van (csak design példa)?

    persze ezek már csak a kezelhetőség, design részében dobnak...

    az látszik, h a WD a legjobb árban, de gondolom a popcorn a sokkal több ismert formátumok miatt több...ha jól látom a DVICO egyszerűen csak drágább a popcornnál és semmivel sem tud többet? jól látom ezt vagy az utóbbi többet tud? pl. popcorn A-110 VS. Dvico TViX HD M-7000A?

    huhh..néha egy picit tisztul, aztán megint előugrik egy elágazás...

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Magnat #4620 üzenetére

    Szia,

    igen igen...tudom rosszúl fogalmaztam...azért gondolkodok ISO-ban meg MKV-ben mert ez a kettő számomra alegfontosabb formátunm....mivel ahonnan töltök ott ISO-s DVD-k vannak és MKV-s Blu-ray ill HDDVD rippek. Ezért ezek nekem bőven elegendők...visszatérve egy régebbi íráshoz...25Gb-os eredeti blu-rayeket véletlenül sem HDD-re szeretnék fölpakolni...itt minden esetben 4,7Gb-os DVD-ről vagy asszem max 2x ekkora 1080p-s MKV-król lenne szó...

    arra viszont nem igazán hiszem h valaha is időm lenne átkonvertálni a DVD-imet MKV-re, meg stb...még a letöltött dolgokat kiírni is ritkán van időm...többek között ezért is ugrott be egy olyan ötlet, h maradjon az anyag a gépen és onnan vegyem elő a filmeket.
    Ahonnan töltök ott jelenleg kb 4000 DVD és kb 400 HD film van úgyhogy ha a tervezett rendszer megépül akkor is vszínű h inkább letöltöm újra a sok sok filmet mintsem el kezdjek másolgatni lemezről HDD-re..aztán meg ISO-ba, vagy MKV be konvertálni...akkor tuti megutálnám még az életet is... :Y

    gondolom egy HTPC, mégha 1-2 HDD-s is akkor is vszínű többet kóstál mint egy 70k-s média lejátszó...bár ha nem sokkal többe akkor gondolom rugalmassága és sotfware frissíthetősége miatt jobb megoldás lehet... mondjuk egy SSD-s rendszer vinyós verzióba a bootolás sem lenne túl sok...egyre jobban tetszene a HTPC, (pláne az alvó funkciós dolog is tetszik) de azért kérdeznék TŐLETEK egy párat még ezzel kapcsolatban ha nem baj...

    HA HTPC, akkor

    1. a gép bekapcsolását be lehet úgy állítani, h egyből a front end program fusson, ergo nem a WIN főablakot látni ahol még el kell indítani egy programot? pl. Media Center?

    2. Mi a legjobb front end progi jelenleg, ami ugyan azt tudja mint a média lejátszók?
    3. Esetleg van olyan progi is ami már szűrni esetleg előugró kereső ablakkal rákeresni tud filmekre? mondjuk egy pörgetős filmborítós grafikai designal? (vagy inkább verjem ki a fejemből az ilyen és ehhez hasonló igényeket, mert ezek még csak az én fejemben léteznek nem a valóságban?)
    4. a ház kiválasztás kérdése, a rendszer HDD-is, de gondolom a legjobb megoldás, ha nem akarom csak az oprendszernek meg a progiknak az SSD, de mi lenne az optimális minden más az én esetembe? gondolok hűtés alaplap, proci, stb?

    bár a HTPC-vel csak a média lejátszót váltottuk ki, még mindíg szükség van a tároló szerver/NAS dologra és a sok sok HDD-re...bár egy naagy server gép szimpibbnek tűnik egy kis fogyasztású rendszerrel, mert abba bele tudok pakolni akár 10 HDD-t is... (most nézegettem a nagyobb házakat és ott pl. így van hogy pl. 7Xexternal 5,25, ... ugye ezeket a helyeket is lehet használni belső HDD-knek? bocsi a hülye kérdésekért laikus lennék... :B

    nem. Van notim is és otthoni PC-m is...nem is igazán tudom miért kérdeztem azt...talán mert már késő van?!?!? :DD

    akkor ezek szerint a WIFI nem jó, csak a kábeles kapcsolat...értem...

    sztetek egy erkélyen egy mittomén szigetelt (hungarocell, stb) dobozban kint pihenhet a szerver gép? vagy ahhoz a szigetelés kevés? és fagy para lenne??? csak gondolkozom, hol lehetne a csúnya és hangos gép elpaterolva...

    Axel, Magnat! Ti ilyen helyen is dolgoztok? ilyen kütyüket árultok? vagy csak hobbi érdeklődési körből vagytok a téma bölcsei?

    [ Szerkesztve ]

  • kojak007

    csendes tag

    válasz beencee #4624 üzenetére

    jujj Szia Beencee,

    a Te előző írásodat most olvastam el..nem tom hogyan de átugrottam azt...

    nos ez egy valós szitu... nem csak elméleti. Sok filmem van és sajna az idő múlásával egyre több lemezem szaggat a lejtászóban meg megáll...sőt már fel sem ismeri a lemezt... ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés, h már van e más a nap alatt...és így rátaláltam erre a fórumra. Gyakran előveszem a régi filmeket is és a nem annyira régi filmeket is és az újakat is. Bár még nem igazán csináltam olyan statisztikát, h az összesből mennyi amit többször is előveszek... lehet h egyszer majd megcsinálom...mert akkor tuti lehetne faragni 1-200 filmet...

    Nekem ezzel a rendszerrel az lenne a célom, h egy hatalmas adatbázisból bármikor ki tudjam választani a kívánt filmet... nemtom nekem nem annyira fontos a DVD lemez behelyezős feeling, bár megértem, h sok mindennek megvan a maga kis szeánsza... :)
    Viszont annál inkább fontosabb az hogy a közeljövőben készülő nappali hifi bútor alsó 9 fiókja esetleg ne a kb 1000 DVD ből álljon, és a jövőben ne a DVD-k foglalják el a kégli nagy részét, hanem esetleg egy lényegesen kisebb helyen...Ez is egy fontos szempont volt, hogy ugyan az kisebb helyet foglalna el...bár ezt lehet h kihagytam az elején... :DDD

    A 4. pontban azt akartam kommunikálni, bár ez nem nagyon jött össze... tuti már késő volt..hogy a házat hagyjuk mert azt kiválasztom meg a rendszer HDD-t is...de biztos van olyan konkrét a jelenlegi kornak megfelelő konfig az én feladatom ellátására, h egy távoli géppel kommunikálva onnan HD, DVD filmeket lejátszva szaggatás mentesen, halkan.
    Gondolom ez nem érzelmi és szubjektív dolog mint a BMW vs. AUDI kérdés...
    tuti van erre valami ötletetek, hogy mittom én a prociban az ATOM XY bőven megteszi még 3 év múlva is ha az feladat konstans ..vagy az nem elég tegyél bele egy 60 magos procit mert az kell... itt a lényeges és számomra fekete juk kérdés a CPU+ALAPLAP+VGA kártya a kérdés. Nem akarok fölöslegesen erőset/drágát sem, de túl alul mértezni sem...

    Én laikusként a szerver gépre nem egy olyan komoly szerverre gondoltam, hanem egy mezei alapgépre, amit kinevezünk szervernek és telepakoljuk HDD-kel...ami utp-n adja az árut a HTPC-nek...

    AXEL: értem, és látom is hogy jó megoldás ez a DROBO, de az nagyon drága, mert még megtölteni azt HDD-kel...még 100 k min... Nem lehet ezt összehozni egy mezei pc házban egy egyszerű konfiggal? (talán nem kell 60k-s alaplap, QUAD CPU, és SLI-be kötött 100k-s VGA)
    Pl. a jelenlegi gépemet ki lehetne nevezni szervernek?
    Ház: thermaltake SHARK (5.25" Drive Bay 5db+Ext. 3.5" Drive Bay 2db, Int. 3.5" Drive Bay 5db =akkor ebbe talán be lehet pakolni 10db HDD-t, és akkor benne marad egy blu-ray író, meg mondjuk a régi DVD íróm.
    ALAPLAP: ASUS A8N SLI Deluxe,
    VGA: ASUS 7800 GTX
    CPU: asszem AMD 3500+ még egymagos aszzem

    esetleg, de csak ha érdemes, vagy ha szükséges az alaplapot meg a procit lecserélném egy kis fogyasztású ATOM rendszerre? de a ház, VGA, az felhasználható lehetne?

    és akkor csinálnék egy pici designos HTPC-t, ami csatlakozna a másik géphez, amibe még belepakolnék pár HDD-t és így talán kijönnék 200-250k körül???
    hm? mi a vélemény? vagy ez így nem működőképes? :(

    [ Szerkesztve ]

  • kojak007

    csendes tag

    válasz beencee #4624 üzenetére

    huhhh ez a MEEDIO nagyon komolyan néz ki. Pont ilyenre gondoltam... ha ebben keresni is lehet akkor ez tuti jó lenne... de a PLEX is kísértetiesen hasonlít hozzá, sőt látom rengeteg plugin van a meedio hoz, akár ilyen Apple IPOD style is...WOW...

    Segítsetek hol lehet esetleg egy körképet kapni a jelenleg létező front end softverek terén...van ezekről egy egységes lista? mit pl. frontend.lap.hu :DDD, vagy egy összehasonlító teszt?
    de lehet h ezt nem ide kell írni??? akkor bocsesz...

  • kojak007

    csendes tag

    válasz wassermann #4637 üzenetére

    szia Wasserman,

    abszolút nem határidős projekt. Most egyenlőre még csak a szikra lobbant fel...még sok sok tervezgetés és számolgatás fogja megelőzni a kivitelezést. És nem hajt a tatár sem, sztem reálisan tél közepe végére lehet esedékes a dolog, mire összeáll minden...

    De nagyon érdekelne a véleményed észrevételed, minden ami a WD-vel kapcsolatos

    köszi előre is ha megírod nekem :R

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Magnat #4634 üzenetére

    hola Magnat,

    huhh ez a deszka nagyon állat, lassan kezd összeállni a tervezett rendszer egyik fele a HTPC, mert vszínű, hogy ez lesz, több okból kifolyólag is, rugalmasabb softver támogatás, plusz !!!2 megjelenítős mód!!! ezt mindjárt magyarázom is...

    A linkelt ház nekem nem igazán tetszik...dehát ez szubjektív dolog, két faszányosabb házat találtam perpill...

    Elképzelés

    1. HÁZ:
    A. ORIGEN S10V
    [link]

    bár ez nagyon drága de profi is és benne van már az infra vevő egység is

    B. FOXCONN DH045
    [link]

    ez sokkal szimpibb árban és desihnban is ütős a lakkfekete style, de ebbe milyen IR távirányítós egység mehet bele? ahogy látom 1 db külső 5,25-ös van az mondjuk a Blu-ray írónak menne, és van egy 3,5-es külső, amibe lehetne kártyaolvasót tenni...akkor valamellikről le kellene mondani a távirányítás miatt?

    2. ALAPLAP:

    A. ASUS M3A78 PRO
    [link]

    B. GIGABYTE GA-MA78GPM-DS2H
    [link]

    Nagy különbséget nem látni a kettő között... melyik gyártót ajánlod?

    3. CPU

    NA ezt nem vágom milyen proci kell ahhoz, hogy gond nélkül bírja a munkát? Gondolom phenom, de mekkora? nem tudok ezek közül választani [link]

    4. PLUSZ VGA!!! a két monitoros rendszerhez!!! :K
    a tesztben írták, h ha rápakolunk egy ugyan olyan ati-t akkor több monitorra i tudja tolni a képet. gondoltam egy olyanra hogy egy touchscreenes monitorral, amit a dohányzó asztal lapjába beleépítenék egy amolyan felnyíló megoldással onnan lehetne a MEEDIO ban keresgélni, stb. lehet h bevállalnék plusz 70k-t ezért, mondjuk ez kérdőjelesen. mondjuk egy ilyennel [link] .
    Mi a vélemény? működhetne?

    Ha jól értettem a cikkből valamelyik ATI 3450-et kell választani. Most nekem melyik kell HDMI-s vagy HDTV-s? :DDD

    5. aztán egy HDD az talán bármilyen lehet vagy nem? esetleg itt kell valamit figyelembe venni a választásnál?

    6. WIN Vista, de milyen? home? ultra? 32bit? 64bit?

    7. Front end softver MEEDIO ez mennyibe fáj és hogyan lehet megszerezni?

    8. 9. blu-ray író olvasó esetleg és egy memória kártya olvasó

    10. esetleg egy WIFI kártya

    11. és a RAM ezt majdnem elfelejtettem...mennyi kell sztetek 2-4 GB? esetleg több? milyen típust ajánlotok ilyen gépbe?
    oszt lehet h meg is volnék??? legalább is a HTPC-vel?

    [ Szerkesztve ]

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Magnat #4634 üzenetére

    A konvertálásra csak reagálva...

    lehet hogy maga konvertálás mint művelet az gyorsabb, de ott kell ülni a gép előtt, a tölétés esetében meg el lehet menni szépen pénzt keresni, hogy megvehessem a következő 1TB-s HDD-met... :DDD utána már csak egy csoportos kicsomagolás mappákba rendezés és kész is...

  • kojak007

    csendes tag

    továbbá az úgynevezett szerver gépre térve...én nem terveznék olyan profi szerver gépet építeni 500k-ért mint amilyen a naaagy nagy multi átrhelyszolgáltatóknál vannak...

    én naívan azt hittem, hogy szervernek elég egy egyszerű de annál butább kisfogyasztású gép ami televan pakolva vinyókkal és hálózaton megosztva látja a másik gép és csókolom... :DDD

    ez a raid controller megzavart engemet..hát raidet az jelenlegi a8nsli deluxe is tud...pl..asszem stripeolva vagy micsinálva van a két darab raptor vinyóm, mint oprendszer vinyó...

    ez a raid controller miért is kell nekem??? lehet h kellene nekem egy ilyen hálózatépítő professzionalista rendszergizdával egyeztetnem??? :DDD

  • kojak007

    csendes tag

    válasz PeterPH #4649 üzenetére

    igen? de akkor nem fog esetleg beszaggatni? mondjuk úgyis csak a böngészgetésben lenne aktív a touch screen, a film nézésnél már tuti kilőném, mert csak zavaró fényforrás lenne...

    bár mondjuk nem az a 8000 Ft fogja elbillenteni a dolgot...és akkor talán már lehet szépgrafikásos nemszaggatós játékokat is tolni rajta.. :DDD

    bár egyre ritkábban játszom mostanában..évente 1-2 játék ha megfog..pl. Need for speed, Crysis..stb...de lehet h ezekhez már sokkal komolyabb erőgépekre lenne szükség, úgyhogy maradjunk is az eredeti célgépnél a film nézegetésnél és csak legyen hab a tortán ha esetleg játék is eldöcög rajta...:)

  • kojak007

    csendes tag

    válasz band1103 #4656 üzenetére

    ohhh neviccölj mán...én kérek elnézést a kérés/kérdés mindenkihez szólt és megköszönöm, ha minnél többen írják le a választ..

    VGA-ban a cikk szerint csak a 3450-nel tud hybrid graphicselni...vagy minimum azzal és annál erősebb ATIkkal is ugyanúgy?

    HDMI és HDTV kimenet közül melyik a jobb nekem? mert két féle típus van a piacon vagy csak egyik vagy csak másik csati van a kártyán...a hdmi-t már ismerem...a másikról most olvastam először...

    és te a foxconnba milyen infra vezérlést pakoltál és hova? tényleg be kell áldoznom a dvd/blu-ray író helyét? vagy a kártya olvasóét?

    Bencee: akkor ezek szerint elég kivennem a jelenlehi gépemből az exbrutál videokártyát és megpakolnom sok sok HDd-vel és hálózatba kötni a HTPC-vel és csókolom?

    mindenki: Milyen Vista kell nekem? 32bit? 64bit? milyen változat home, ultra, vagy mittoménmikvannakmég..?

    Beencee: a touchscreenes linkben a képek már nem láthatóak...lehet ezeket megtekinteni máshol?

  • kojak007

    csendes tag

    Srácok nagyon szépen mindnyájatoknak a sok sok hasznos infót :) sokat tanultam az itt olvasottakból. a HTPC-s konfig lassan összeáll.
    kb a jelzett cuccokból, egyenlőre blu-ray pihiben, elég lesz a régi jóöreg plextor dvd a nagy gépből ami meg úgyis szerverként fog üzemelni. abban úgyis van még egy... :DDD

    de így, h most belekezdtem a dologba, felötlött, h akkor már a szervernek kikiáltott gépben is lecserélném a az alaplapot meg a cpu-t meg a vga-t. A VGA sokat eszik, a deszkával meg sok gond volt nehézkes a telepítése az XP-re és nagyon sok kékhalál volt...amikor non-stop bekapcsolva töltöttem...szinte minden napos szitu volt...h kék bug fogadott a képernyőn...és sztem ez a deszka+CPU lehetett..mert már minden frissítést megkapott, és kb 10 szer lett már újra formázva a rendszer de a gond nem múlt el...

    Kérdezném, h a 780G+4850e combó a szerverbe is optimális választás lehetne? vagy egy ilyen sok hdd-s úgymond szerver gépnek tök más dolgokból kellene állnia?

    tudom h ez már média szerver építéses kérdés, és nem ide passzolna, de azért vettem a bátorságot, itt bedobni a kérdést, mert Ti itt már mindannyian ismeritek a tervezés alatt álló rendszer rendeltetését...

    ez a raid biztonság dolog azt jelentené, hogy mondjuk 2x1 TB HDD-ből csak 1 TB-t fog látni a gép mert biztonsági másolatot fog készíteni mindenről úgymond tükrözve????? :Y akkor effektív dupla annyi HDD kell!!! :Y ááááá ha ez így van inkább bevállalom a kockázatot... :P

    ha esetleg még beleférne a raid vezérlő és persze csak akkor ha nem felezi meg a tárhelyek méretét a biztonság érdekében, akkor melyik az ami az optimális lenne az én esetemben? látom a 15k-tól a 275k-ig megy a szórás...remélem nem a 275ös a jó választás... :DDD

  • kojak007

    csendes tag

    Üdv. a hozzáértő nagymestereknek,

    HTPC+NAS kombót tervezek összekalapálni, és gondoltam megosztom tervemet veletek, az esetleges korrigálások végett. Kérlek mondjátok el véleményeteket, ha valami nem jó, akó sikítsatok :DDD

    A cél: egy NAS, amin leginkább Blu-Ray MKV-k 1080p és egy pár DVD ISO lesz elszállásolva. Ez összekötve a HTPC-vel Gb-es LANon, ami kiköpi a dolgot a FullHD kivetítőre

    NAS: Synology Disk Station DS410j
    HDDs: WD20EARS

    HTPC:
    HTPC ház: Nexus Psile [link]
    Alaplap: ASUS AT3IONT-I (mini-ITX)
    RAM: GEIL Value 4096Mb DDR2 800Mhz KIT ???BIZTOSAN KELL a 4GB??
    Blu-Ray: LG CA10N / Sony BC-5600S [link]
    HDD: valami noti 2,5"-os winyó, asszem az van a polcon
    Távvezérlés: Logitech diNovo Mini bill. (ezzel üügye miindent el tudok vezérelni a HTPC front endben?)

    Kérdések:
    1. Ez a vas bírni fogja a FullHD-s múúvikat akár az ilyen 20-25GB méretűeket is? (vagy ez nem a mérettől függ? :DDD ) Ez tudja ezt a CUDA szitut is amiről sokat beszéltek, mire is jó ez?
    2. HA van olyan rész ami nem szimpatikus, akkor osszátok meg velem melyik az és miért és mire cserélnétek. A miért is nagyon fontos lenne

    Segítségeteket előre is köszönöm :R :R :R

  • kojak007

    csendes tag

    válasz dabadab #7399 üzenetére

    értem akó redukálunk 2Gb-ra
    a diNovot azért gondoltam, mert van bqwerty billentyűzete, és a keresés/szűrés esetén talán jobban használható mint egy normál távirányító. Az alaplapból, én nem a Deluxe-t néztem, ergo az enyémhez nem adnak távirányítót.

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Alex91 #7400 üzenetére

    mire gondolsz erősebbre? mit ajánlanál hosszútávra Mini-ITX házba való konfignak?
    ezzel arra célzol, h ez az ION-os lap gyenge lesz a FULLHD-hez, a HTPC software-hez?

    BR MKV-s lejátszóm van (BD390), de sajna néha szaggat, és volt már nem egyszer, h összeakadt olyan mkv-val amit nem támogatott, vagy kép, vagy hang tekintetben. Ha egy ilyen HTPC-vel egy stabilabb gyorsabb média központot tudnék elérni, akkor belevágnék.

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Alex91 #7403 üzenetére

    no de akkor elméletileg maradhatna az ASUS mini-ITX, csak csatoljak rá egy combosabb VGA-t? Akkor az atom proci elég ezek szerint.
    A mini-ITX-en nem szívesen változtatnék.
    pl. egy ilyesmi VGA már időtállóvá tenné a konkfigot:
    [link]
    esetleg létezik ehhez, vagy a célra alkalmas Nvidiás megoldás is, hamár ION akkor nemá hogy ATI VGA :DD

    Igazából nem szeretnék über ütős konfigot. A Full HD-nél nem hiszem h az elkövetkező pár évben kijön még durvább standard, hameg kijön a Giga HD akkor én lehet megelégszem a FullHD minőséggel is. IT terén nem tudok hosszútávon gondolkodni, hisz mire odaérek a boltba kijött az újabb. Inkább a feladatot határozom meg. Gondolom a Full HD MKV kategória 5 év múlva is ugyan az marad. Vgy rosszul látom? :B

    Ezek a médialejátszók, lényegesen butábbak, lassabbak és problémásabbak (pl. felirat kezelés, akadozás, stb.) mármint rugalmatlanabbak a problémák kijavítására. Véleményem szerint ezek az átlag user részére tökéletesek, akik plug and play eszközökre vágynak. Nem tudnak és nem is akarnak bütykölni, faragni a dolgokon. És aztán vannak azok az emberek, akiket érdekel az újítás, az egyedi megoldás, bizonyos szinten maximalisták, a legjobbat szeretnék összehozni az adott ponton. Én szeretek elcicizni ilyen kis - mások számára jelentéktelen - szitukon. Szeretnék egy olyan média központot, otthon, ahol egy fasza menürendszeren keresztül keresgélhetek a film/zene/kép adatbázisomban, leírásokkal, borítókkal, esetleg trailerekkel megtüzdelve, és nem egy lassú alapszintű rendszerben. Ha nem jó a felirat kódolás, akkor egy kodek cserével magam módosíthatom, egyéb pluginek telepítésével még plusz dolgokra bírhatom a rendszert. stb. Ilyen médialejátszó szintet alúlról súrolja a TV-m beépített lejátszója is ami szintén tud MKV-t, és a BD390 is. De ezeknek megvannak a korlátaik.

    Vagy rosszul gondolom, h egy ilyen HTPC-vel azért lényegesen más dimenzióban kóstolgathatom a média rendszer finomságait? :U

    [ Szerkesztve ]

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Alex91 #7406 üzenetére

    jaaaa félreértettelek, most visszaolvastam. azt hittem azt mondod, h az atom elég, ergo a vga karcsú.

  • kojak007

    csendes tag

    válasz dabadab #7407 üzenetére

    akkor jó a konfig úgy ahogy van? csak elég lesz a 2gb ram? király :C

    iagzából nekem az a lényeg, h az 1080p mkv-k faszán szaggatás mentesen és képminőség romlás mentesen fusson, ne kelljen a rendszernek minden egyéb túlzott élsimítás meg más trükkökhöz folyamodni, mert nem bírja saját erőből a full minőséget.

    hamár szóbahoztad az XBMC-t. bár tudom h ez nem software topic, de most valóban az a legjobb választás? milyen OS-t érdemes rakni egy ilyen htpc-nek? XP? 7? esetleg linux? ubuntu?

    nálam nem lesz életszerű, h egyszerre több dolog megy ezen a htpc-n. ez kizárólag csak mozi pc lesz. melóra, töltögetésre, minden másra a notimat használom. Ezt a HTPC-t nem fogom ilyenekkel terhelni. Ha meg esetleg ezen youtubeozok, netezek, stb akkor meg nem filmet nézek.

    [ Szerkesztve ]

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Bitlisz #7412 üzenetére

    mi a gond a 2x olvasással? ha esetleg tekerni akarom a lemezt, lassan fogja tudni? vagy ha ugrok a filmen belül ide-oda akkor lassú lesz?
    hááát ez a pc ház nagyon megtetszett. az első olyan ház ami tetszik végre. ezért is ragadtam le a mini-itx nél és ebbe ugye slot in megy. itthon tudsz beszerzési forrást 15-20k-ért ilyen slot in br olvasót? hol? hol??? :K én az árgépre entem föl és 50k körül vannak. ugyan ez az ebayen 69 EUR.

    ebben a psile-ben egy slot in dvd multi drive van, huhhh jó hogy szóbahoztad a trafót!!!
    ehhez nem is adnak trafót. milyen trafót kell ehhez a konfighoz adni? ezekhez ugye jól tudom h külső trafó kell mint egy notebookhoz? esetleg tudnátok linkelni egy konkrét típust a láma fejemnek?

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Bitlisz #7418 üzenetére

    értelek a br kapcsán. Első körben lehet nem is cicizek vele. jó lesz a stock dvd multi az 8x, az elég lesz, br meg tudok nézni br lejtátszómban. majd ha meg kijönnek az új gyorsabb slot in br meghajtók akkor beruházok egybe a bd390-et meg eladom.

    A tápra rátérve: akkor ha jól értem 1x kell nekem ezekből a nyáklapos szitukból 1 db és kell a tégla is, amit bedugok a házba és a konnektorba? megtudnád mondani melyik kellene pontosan a nyákból és a téglából is? elég ha beírod nekem a sorszámát erről az oldalról amit te linkeltél --> [link]

    köszi a segítséget.

    Persze hogy merültek fel még kérdések: :DD
    1. van nekem ez a felvevős UPC settopbox (nem a HD-s, hanem a sima, de itt csak megnézni lehet kimásolni nem a felvett műsort) no ezt hogy tudnám összepárosítani a HTPC-vel az XBMC-vel? kell hozzá még valami tuner, vagy mi? Igazából az lenne a fasza, ha egy rendszeren belül tudnám kezelni a dolgokat. Múvíí, képek, muzsikákok, TV műsor felvétel, net, youtube, stb. kó má az az elegáns, nem külön a upc, stb.
    2. a diNovo mini akkor nem jó választás a távvezérlésre? XBMC-hez? még néztem ezt a harmony one-t, de megint az a bajom, h infrás, ergo ha nem jó szögben vagyok nem érzékel, mint a normál távirányítók, másodszor, meg egyik távvezérlőnek sincs qwerty bill., és pl. net, vagy szűrés, vagy keresés, (mert remélem van lehetőség szűrni (pl. rákeresni egy film címére, esetleg szűrni, h Al Pacino és kidobja azokat a filmeket amikben ő volt...stb) no ezekhez egy nyilas kijelzős billentyűzet kiválogatós megoldás szíívás.

  • kojak007

    csendes tag

    Üdv a szakértőknek!

    jó pár évvel ezelőtt már kacsintgattam a HTPC építése felé, kaptam is sok sok hasznos segítséget itt Tőletek, de akkor háttérbe kényszerült a beruházás más fontosabb szükségletek miatt :((( .

    Most viszont úgy látom, h 1-2 hónapon belül megynyomnám a start gombot, h a rendszert megépítsem. Ahhoz kérném a segítségeteket, h a jelenleg korszerű elemekből a lehető legjobb combót találjam meg. Anno az AMD-s alaplapokat ajánlottátok azt hiszem 780G-s+ xxxxe-s CPU val. Mostanra már tuti jobb megoldások vannak.

    Lényeges szempontok:
    1. Ebbe a házba férjen el az összeállítás: [link]

    2. Passzív hűtés!!!

    3. Ha lehet két alternatíva egy AMD és egy inteles is... az inteles core i3-mal szemezgetek nagyon, vagy nem jó az HTPC-hez? Amit ovasgattam, h az atom/ion megoldások még mindíg gyengék egy stabil erős HTPC-hez. Az fontos lenne számomra, h ne legyen sose akadás, sok gondolkodás akár film nézése, akár egy erős gépigényű XBMC menű rendszerben való lépegetés, adatbázis keresés stb között...

    4. OS Win 7 lenne, front end XBMC.

    5. Valahogy az utóbbi időben az nVidia felé húz a szívem, az ATI-s kártyákkal mostanában több fronton is összeakasztottam a bajszom, az nvidiával még nem szívtam sosem, persze lehet h szerencsém volt.

    6. RAM 4GB-ra gondoltam.

    7. HTPC feladata: egy NAS-ról filmek sorozatok, zenék lejátszása. A filmek 80 %-ban 1080p-s HD-k.

    8. keret: max. 100k nettóban

    9. ami fontos, h a legszebb képet adja gördülékenyen szaggatás mentesen gyorsan stabilan ééés zajmentesen :DDD

    Amit én összeállítgattam laikusként:
    psile ház
    GIGABYTE GA-H55N-USB3 alaplap
    i3 540 CPU
    VGA?? na ebből nagyon sok van :F és nem tudtam megfelelőt választani kb 20k nettóért már tuti lehet válogatni, vagy nem?
    Kingston 4GB DDr3 1333Mhz kit
    ez kb nekem kijött 100k alá picivel.

    Ez vajon jó combo? vagy fölösleges? Inkább az AMD? Maximálisan meggyőzhető vagyok ész érvekkel :DD és ha még olcsóbból ki hozható akkor annak csak örülök, CSAK legyen stabil, ne legyen szívás ha összeakad vmi két periféria miatt stb.

    Segítségeteket előre is köszönöm :R :R :R

  • kojak007

    csendes tag

    válasz hati #9155 üzenetére

    2,5 es noti HDd lesz benne az akad is talán polcon, SSd luxus ide, annyira nem kell zajtalannak lennie :)

    és ja a készenlét bőven elég, a pár mp belefér

  • kojak007

    csendes tag

    válasz anti22 #9156 üzenetére

    köszi a választ :)

    ezzel azt akarod mondani, h fölösleges a core i3? az én házam viszont mini itx-es ha jól tudom

    Én személy szerint hangkártyában nem is gondolkodtam... gondoltam elég lesz az integrált
    Kéne gondolkodnom? nem tudom h bele fér e még a házba, milyen plusz előnyökkel jár?

    egy Harman erősítőre lesz kiküldve a hang.

    ha a plusz hangkari miatt több formátumot fog megszólaltatni, és az integrált lehet h egyes filmek esetében néma lesz akkor szóba jöhet, de ha csak arra jó a plusz hang kari h szebben szóljon, akkor nem áldoznék, annyira nem hiszem h hallanám a különbséget

    Mindenki felé kérdezném:

    Az AMD fertályáról már nem érdemes csipegetni? Intel inkább már?

    Az összeállításban leginkább az alaplap+CPU+VGA kombináció érdekelne javaslatként

    köszi a segítséget

    [ Szerkesztve ]

  • kojak007

    csendes tag

    válasz kiiso #9165 üzenetére

    hi

    jaja vágom a boxee-t ha rá lehetne tolni könnyedén az xbmc-t akkor nem gondolkodnék HTPC összehozásában, de az xmbc kéne...bár a boxee-nak még a legjobb a frontendje a készen kapható média lejátszók körében de azért mégsem egy xbmc...nem olyan rugalmas

  • kojak007

    csendes tag

    válasz anti22 #9166 üzenetére

    értelek :) nekem akkor sztem marad az integrált

    csak, h mi lesz a konkrétan az még nem tudom... valakinek javaslata?

  • kojak007

    csendes tag

    válasz GerykO #9170 üzenetére

    WOW és még jó pár ejha... :)

    ez az AMD-s integrált dolog nagyon bejön :) gondolom ez hasonló mint az intel iON os cucca... de akkor ezek szerint erősebb nála?

    nézegettem a piacot és az asus-nak is és a gigabytenak is van hasonló deszkája, viszont valamivel drágábbak. Miben tud többet a másik kettő vajon? vagy inkább a név miatt drága? ami feltűnt h azokon usb 3 is van ezen nincs viszont van ez az XFast cucc, vajon az ér valamit?

    Házam még nincs, de tuti ez a Psile lesz, mert beleszerettem...nem láttam még hasonló designos fasza házat.

    NAS kelleni fog, mert lassan 8-10 TB nál jár a múúvi databézem...és annyi vinyó nem fér el ebbe a kis házba, a Psile-be egy max 500GB-os HDD lesz, azthiszem olyan is van vhol a szekrényemben még a régi notimból visszamaradva amit leváltott az SSD-m.

    viszont tápot nem tudom h kapok e a házhoz... ha nem akkor milyet javasolnátok? esetleg tudnátok linkelni jó tápot? ahogy nézem az oldalt nincs hozzá..és gondolom külső táp illik hozzá, mekkora kell egy ilyen vashoz? elég 80W, vagy nagyobb kell 150W? lényeg a márka stb?

    huhh GerykO jót dobtál be hallod... :) ezzel min 40k-t spórolhatok :) csak remélem bírja azt amire nekem kell gördülékenyen szaggatásmentesen :)

    távirányítónak gondoltam még a dinovo mini klavira, az jó választás lehet xbmc-hez? meg amúgy egy htpc-hez?

  • kojak007

    csendes tag

    válasz GerykO #9172 üzenetére

    jaja nezegettem a deszkákat

    átfutottam a brazos topicok ott olvastam gázokról az asrock lapját illetően

    az asus-é meg m-ATX-es gondolom az nem fog beleférni a psile-be

    odd lesz mert adnak gyárilag dvd lejátszót a házhoz, akkor gondolom egy picivel erősebb táp fog kelleni?

    a gigabyte biztosabbnak tűnik, végülis plusz net. 10k-t megér h ne legyen stabilitási gond

    az asus m-itx es lapja E35M1-I DELUXE de annak még ára sincs..

    vagy azt mondod no prblem az asrockkal? kijavíthatták a gondokat?

    természetesen lesz beszámoló ha megszületett a projekt :)

  • kojak007

    csendes tag

    üdv mindenkinek,

    kérdésem lenne, sztetek a dinovo mini klavi jó választás lehet egy htpc/xbmc mindenes távirányitójának? vagy ahhoz még kelleni fog egy másik távirányitó is?

Új hozzászólás Aktív témák