Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) knbs


knbs
senior tag

Ha a htpc-m egy wifi-s routerhez kapcsolodik, van arra mod hogy a gepet megosszam DLNA modra (vagy barmi mas is jo, csak egyszeru legyen az eleres), hogy mondjuk laptoprol masik geprol PS3-rol wifin keresztul el lehessen erni? Windows 7 oprendszer. Sajna nekem nem akar osszejonni :( Valai leirhatna szajbaragosan mit kene csinalni, johet privatba is.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10652) Attas válasza sanp (#10650) üzenetére


Attas
aktív tag

Nem igazán tudom mi a küllömbség, de ha a dedikált médialejátszó azt jelenti, hogy egy olyan PC amit másra nem használnék csak média lejátszásra XBMC alapon win7 op-n és a médiákat is itt tárolnám és esetleg, talán itt futna a torrent is, akkor azt szeretnék. A streamer ha igaz az media servert jelent? Ami szintén nem lenne hátrány. De elsősorban egy médialejátszó HTPC-t szeretnék.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#10653) Neil Watts válasza knbs (#10651) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#10654) python1 válasza Neil Watts (#10653) üzenetére


python1
veterán

Ez nekem is jól jött! :R

(#10655) sanp válasza Attas (#10652) üzenetére


sanp
tag

Fontos lenne tudni hogy milyen környezetbe illeszted a lejátszót. TV, erősítő, egyéb típusa?

Én két irányt jelölnék ki.
Egyik a dedikált lejátszó irány. Vegyünk egy kisfogyasztású gépet 4-8GB SSD-vel amin egy minimál linux fut XBMC-vel. Ebben a műfajban a legjobb a most 1.0 verziószámot elérő OpenELEC disztribúció. Abszolút SetTopBox élmény, 10sec boot még lassú gépen is, nem kell érteni linuxhoz, XBMC alatt mindet be lehet állítani, menüből lehet telepíteni torrent klienst (amit aztán böngészőből tudunk menedzselni), stb. Olyan mint egy hálózati médialejátszó (streamer) csak nagyságrendekkel szebb, gyorsabb, okosabb.
Alapból megoszt minden fontos könyvtárat Sambával (Windows fáljmegosztási protokollja), ilyen struktúrában:

Természetesen telepíthető egy nagyobb HDD-re és akkor egyben lehet a médiatár is, csak a megfelelő könyvtárakba átmozgatod a filmeket, sorozatokat, zenéket stb.
Szinte minden előre be van állítva, tényleg csak használni kell.
Automatikusan tudja frissíteni magát, ha update jön jelez, leokézod, letölti, lefrissít, újraindít, flawless az egész.

Másik irány egy teljes értékű op. rendszer Windows 7-el, XBMC-vel. Ez akkor jó irány ha tényleg szükség van a Desktopra, a böngészésre és esetleg más egyéb alkalmazásokat futtatnál. Valamint ekkor már kell egy vezeték nélküli egér és bill. megoldás, és persze ott a Windows 7 ára is és a konfigurációs nyüglődés. Fontos szempont lehet hogy csak itt van menüs Blu-Ray lejátszás megfelelő alkalmazással.

(#10656) dabadab válasza sanp (#10655) üzenetére


dabadab
titán

"Egyik a dedikált lejátszó irány. Vegyünk egy kisfogyasztású gépet 4-8GB SSD-vel amin egy minimál linux fut XBMC-vel."

SSD helyett inkabb sima USB-s pendrive-ot javasolnek, olcsobb, nincs gond a kabelezessel meg az elhelyezessel (tenyleg kicsi hazakban esvagy hazilag (at)barkacsolt hazaknal ez fontos szempont) meg biztos van meg egy csomo mas elonye, ami nem jut eszembe :)
OpenELEC-nek raadasul alig van helyigenye, kb 100 MB-ra rafer, szoval elso nekifutasra akar egy 128 v 256 MB-os pendrive-val is ki lehet probalni. A sebessege meg max bootkor tunhet fel, amugy ugyis cache-bol fog futni a komplett rendszer.

DRM is theft

(#10657) canniball válasza knbs (#10651) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mezei" fájl/mappamegosztás nem jó?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10658) Imifej válasza Attas (#10649) üzenetére


Imifej
senior tag

Készen is lehet kapni olcsón HTPC-t: Zotac ZBOX AD02
Én is ilyet használok, Samsung LE40C650 TV-vel.
Átlagos igényeknek tökéletesen megfelel.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#10659) knbs válasza canniball (#10657) üzenetére


knbs
senior tag

Van ket DLNA-s tv ezert lenne fontos.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10660) beencee


beencee
senior tag

[Hülye kérdés ON]
Mi most a legolcsóbb választás HTPC képes, OpenELEC kompatibilis lap-proci (akár integrált) párosra (full HD nem feltétlenül követelmény)?
[Hülye kérdés OFF]

(#10661) Attas válasza sanp (#10655) üzenetére


Attas
aktív tag

Nos nagyon köszönöm a gyors és részletes válaszod.A környezet egy LG42LW5500 tv , egy THOMSON házimozi erősítő egy linksys WRT54GL router. Ugyan nem tervezem BD romot is vásárolni, de sima DVD lejátszás elég jó volna, de azt is tudom nélkülözni. Azt hiszem a dedikált irány kielégítené az igényeim. Amúgy költségben olcsóbb?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#10662) dabadab válasza beencee (#10660) üzenetére


dabadab
titán

Intel Atom, mondjuk annak a HD cuccokkal bajai lesznek, utána meg AMD E350 (az viszont már mindent visz).

DRM is theft

(#10663) Attas válasza Imifej (#10658) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia. Köszönöm a válaszod! Milyen OP futtatsz rajt? A 250GB 2,5" HDD lehet cserélni? Ez a kütyü elboldogul a 3D MKV-val is? (bár ez hülye kérdés aszem) Optikai meghajtója van? A távkapcsolást hogy oldottad meg? Tetszik a barátságos ára.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#10664) Vladi válasza beencee (#10660) üzenetére


Vladi
nagyúr

openelec most sláger lett. :D

Elvileg brazos, de még nem erősítette meg senki, hogy ezzel zökkenőmentesen megy a hardveres gyorsítás. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10665) Imifej válasza Attas (#10663) üzenetére


Imifej
senior tag

Hali. Én memória és HDD nélkülit vettem. WD 500GB vinyót, kifejezetten csendeset, és 2x2GB memóriát raktam bele. Op rendszer Win7. 3D ezen nem megy mert a HDMI 1.3-as kimenet nem támogatja. Optikai meghajtó nincs benne, de csak az Op rendszer telepítéséhez kell. Egy másik gépben van, és azt megosztottam, így hálózaton keresztül látja, és így tudom használni, ha néha szükséges. Távvezérlőnek Trust Thinity-t vettem, ami nekem bevált nagyon.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#10666) sanp válasza Attas (#10661) üzenetére


sanp
tag

Én a helyedben lecsapnék innen az Asrock Ion 3D-re, igazi best buy lenne a feladatra.
Pici, csendes, kisfogyasztású, integrált Wifi, intergrált IR vevő + MCE távirányító, 100% támogatott XBMC-vel és OpenELEC-el is.
Brazos alapú gépet nyugodt szívvel még nem merem ajánlani, bár már elég stabil csomagok vannak hozzá, még nem 100%-os Linux alatt. Inkább válaszd a biztosat a talán jó lesz helyett és válaszd az ION-t.

(#10667) beencee válasza dabadab (#10662) üzenetére


beencee
senior tag

Köszi, konkrét típusokat tudnátok mondani?

(#10668) Imifej válasza sanp (#10666) üzenetére


Imifej
senior tag

Én úgy tudom, hogy az ION-os gépeknek rosszabb fokú a hardveres gyorsítása, és a 24p. Nekem persze mindegy mit vesz, én nem bántam meg, hogy a brazos mellett döntöttem. De mindig van ugye jobb, csak nézőpont kérdése az egész.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#10670) Bitlisz válasza Enszuke (#10669) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Köszi! Már rendeltem is egy Brazost:)

(#10671) dabadab válasza Imifej (#10668) üzenetére


dabadab
titán

"Én úgy tudom, hogy az ION-os gépeknek rosszabb fokú a hardveres gyorsítása, és a 24p."

Mire gondolsz? Az Ion is full bitstream decode-ot csinal, annal tobbet nem lehet, meg arrol se tudok, hogy 24p-vel barmi gondja lenne.

DRM is theft

(#10672) Ch4os válasza Enszuke (#10669) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Hát nekem ebből az jön ki, hogy I5 jobb HTPC-nek mint a Brazos. De amit alig hiszek, hogy fogyasztásban szinte mindenhol az I5 nyer.
Jól értem hogy, mindkét konfignál ugyan azt a tápot használtad?

Ez igaz?
"brazoson torrent közben nem lehetett filmet nézni"
Valaki erősítsen meg abban ,hogy itt valami beállítási problémák voltak.

(#10674) Tomix24 válasza Ch4os (#10672) üzenetére


Tomix24
addikt

50 torrentnél előfordulhat hogy a madaras akad, nekem nem volt gondom, mondjuk nálam 5 torrentnél több nem ment soha.

(#10675) MZperX75 válasza Ch4os (#10672) üzenetére


MZperX75
addikt

"90% brazos"
ez nem igaz!
Nálam a brazos nem használ ennyi erőforrást ha fut torrent,de a faeladatkezelőt is nézitek akkor világosan látszik,hogy 7-17% között megy 80-100 torrentnél.
És mivel nálam fontos a torrentezés,így ez non stop megy.
Ez azt jelenti ,film nézés közben sem kapcsolom ki!
legyen az, divix ,vagy mkv ,vagy blury-lemez,akadás nem tapasztalható!
Itt csakis beálítási hibák vannak!
1 . 65W-os paneltáppal HDD 3.5"500G-7200 Hithachi vincsivel 2 G-rammal ,nem tudtam teljes terhelésen 30W-ot kihozni a brazosból ,konektornál,torrent max24W
idle 20,7
load 29,7
(90%-on hajtott proci+videókari mellett ) CODMW2-multiplayer játék 27,7-27.9W között ugrállt.
ugyanez SSD-vel -5W-al jár! idle 15W,load 25W-ban megáll!
Az igaz ,hogy egy AVer hibrid HD TV tuner USB2.0 kütyü+52 aktív torrent ,+ skype+spyware védelem+egy Win7-64 ultimate környezetben,ami nincs semmilyen butításon és teljesen alapon gyári beálításokkal,háttérváltozásokkal win aero-val megy 60-65%-ban gyakoltailag fogja gépet(ami melett még egy divix simán elindulhat)

Tehát akkor a kolega vegyen I5-öst ,és butítsa halálra!
Hajrá!

Amelyik film akad,az beálítás kérdése,nem a brazos hibája!

Az amelyik akad,de a beálítás sem segít,az bármilyen gépen akad!
ott nem a brazos,hanem a filmel van gond!

[ Szerkesztve ]

(#10676) Tomix24 válasza MZperX75 (#10675) üzenetére


Tomix24
addikt

Én is fűznék hozzá a teszthez pár dolgot:

Ha építeni akarnék MiniItx gépet netezésre,filmre, torrentre, akkor vajon melyiket venném? (Költői kérdés)

Intel CoreI5 2390T $179.00 ~36695Ft
[link]
3.3GHz, 6MB L3 Cache, 4x1MB Intel® HD Graphics 2000
+
ASROCK H61M-ITX
H61M-ITX S1155 H61 MITX VGA DVI HDMI SATA 6 GB/S U3
(legolcsóbb MiniItx lap) 18 590 Ft
= 55285.- :Y

VS

Brazos
ASRock E350M1 21.850 Ft :K (Ebben az árban benne van Proci+VGa+lap)
[link]

Min is folyik a vita?

A fogyasztás? Sima táp helyett az olcsóság miatt belefért nekem egy jó hatásfokú kocka táp, és egy PSu + SSD+2gbRam(33K összesen) is. Mért eredmények Idle- 10-13W között ingadozó, Max 28w.
És még csak most kerültem az Intel árába , oda pedig még semmit nem vettem, 33K-t költsek?? Akkor meg már Llano, amivel játszok is, és a jelenlegim 53K-ból megeszi keresztbe a CPU mark-okon kívül az Intel bugyuta HD2000-esét. Akkor meg már ott tartanék hogy vegyek egy Ati videókarit az Intelbe + 20K-ért, ... Erre én is vennék a Llnao-ba, amiben a CrossfireX miatt 20-40%-al jobb teljesítményt érnék el ugyanazon pénzért mint az Intelnél. :DDD Szerintem MiniItx-ban az Intel egy zsákutca..

Nem egy áras termékek versenyeznek... :((( Engem ez zavar. Hisz az ember MiniItx-nél az árat nézi elsődlegesen.

[ Szerkesztve ]

(#10677) Tonyo válasza Tomix24 (#10676) üzenetére


Tonyo
őstag

Jól látom, vagyis épp, hogy nem látom a Llano választékot? Ez ennyire új még?

(#10678) MZperX75 válasza Tomix24 (#10676) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez szerintem a tesztnél másodlagos,persze nekem is eszembe jutott kérdés!
De hasonló tesztkörnyezetet létrehozni ráadásul torrentel,nem lehet.
89futo torrentem közül nálam 12 aktív torrent ment ,pedig 50 szál van beálíítva.
25/5 nettel nem 15M-al!(ami ugye lassabb)
Így számora elfogadhatatlan ez az összehasonlítás!
Mivel nálam non stop megy a torrent,
Az i5-ös beálításai nem túl életszerüek.
A brazost is alul lehet feszelni,tessék egy ilyen tesztel is dobálózni, 20-25%-al le lehet vinni annak a fogyasztását is.(szerintem)
Intel i5 2390T régebben a T jelzés mobil frontra volt igaz!
Egy mobil(lnettop) brazost szívesen megnéznék ugyanebben a tesztkörnyezetben kikapcsolt kijelzővel!

[ Szerkesztve ]

(#10679) Tomix24 válasza Tonyo (#10677) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem, inkább csak az AMD-nek nem tudnak szállítani.

A választék így:
A6 3500 2.1 GHZ SKT FM1 L2 3MB 65W PIB - Mindenhol rakin
(van ilyenem, jó kategória)
Mini Itx-hez ezt ajánlom.

A6 3650 2.6GHZ SKT FM1 L2 4MB 100W PIB - Néhol rakin
A8 3850 2.9GHZ SKT FM1 L2 4MB 100W PIB- Néhol rakin
A6 3600 65w - nem szállítják
A8 3800 65w - nem szállítják

MiniITx lapok:
ZOTAC A75ITX-A-E |
A75-ITX WIFI FM1 A75 MITX DDR3 DVI HDMI SATA 6GB/S WLN BT
1 hét és mindenhol rakin

ASROCK A75M-ITX |
A75M-ITX FM1 A75 MITX VGA HDMI DDR3 SATA 6GB/S U3
Rakin mindenhol (evvel rendelkezem)

Kicsi a választék, nem is értem, bár sejtem hogy idén már nem változik,illetve kai után jön a Trinity, 50% plusz erővel a A8 3850-hez képest, és ott lesz nagyobb lap választék is.

[ Szerkesztve ]

(#10680) MZperX75 válasza Imifej (#10665) üzenetére


MZperX75
addikt

Az aktív sajna nem ,de a passzív az igen !
HTPC E-350 PowerDVD 11 lejátszóval.. 3D bluray Red-cián(piros kék szemcsi) beálítás(3D mkv is megy rajta) !
szépen fut!

[ Szerkesztve ]

(#10681) Tonyo válasza Tomix24 (#10679) üzenetére


Tonyo
őstag

Mi a helyzet a AMD A4 3400 -el? Az már nagyon gyenge? Itt ph-n van egy 15-ért eladó. Még ez is erősebb a 350es brazosnál?

Nekem elvileg egy brazos is elég lenne, mert nem játszom. Viszont ezek fontosak lennének:

-torrent, akár filmezés közben, nem ritkán 60-80.
-full hd film, mellette akár netezés pörgősen,
-xbmc(zene), mellette netezés pőrgősen.

Most egy i3-as laptopról nyomom, de néha azért ott is túl sok neki..

Most ahogy összeszámolgatom azért drágább mint a brazos, de megéri ha minden pörög.

Még annyit, mennyit ehet egy ilyen Llano konfig?

[ Szerkesztve ]

(#10682) canniball válasza knbs (#10659) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy, ezt nem említetted. Szvsz kérdezz rá a megfelelő TV-s topikban, biztos tudnak valami okosat mondani.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10683) DaeMonS válasza sanp (#10635) üzenetére


DaeMonS
tag

szia, koszonom,
ha "csak egy celeszkoz" kellene ,akkor talan hibatlan valasztas, mondjuk a Karosszerialakatos cimboram htpct szeretne, no neki ilyet raknek ossze :)
en viszont egy rugalmasabb platformra vagyom ( vagy csak kiserletezem még most), igy marad a lubuntu+xbmc paros..igy ha barmi egyebre is szuksegem lenne, alatta tudom hasznalni az OS-t.De rajta tartom a szemem az openelec-en is, :)

(#10684) Tomix24 válasza Tonyo (#10681) üzenetére


Tomix24
addikt

Az A4-3400 tulajdonságai:
[link]
CPU 2700Mhz
Brazos 1600Mhz
Tehát CPU igényesebb feladatoknál jobb lehet kicsivel.

Radeon HD 6410D GPU at 600 MHz and has 160 shader units
Brazosban 80 shader units van.

Memória: DDR3-1600Mhz támogatva
Brazos 1333Mhz

+ előny: Dual-channel DDR3 memory controller

De árban 15.000Ft-al drágábban jössz is ki . 30-40%-os lehet az erőfölény ennyiért. Ha neked megéri, vedd. De akkor inkább játékra belépőszinten az A6-3500-at javaslom, vagy e fölött. A játék mindig sokba kerül..

(#10685) DaeMonS válasza sanp (#10638) üzenetére


DaeMonS
tag

Ha jól emlékszem akkor telepítésnél csak disket lehet megadni, a particiónálást ő végzi el

ez pl nagy gon, egy 2T hdd van 3 particiom:
1 / -25Gb
2 swap -5Gb
3 /media -1800Gb saccra :)

igy mar a gyujtemenyem itt talalhato, nem vallalom be az openelec "kiserletezest" amig nincs particiora telepitheto opcioja (kiprobaltam mar pendrivera telepitve,nem rossz, de jobban varom a decemberi xbmc-t :))

Látom van iPhone-od is, jó hír hogy van openelechez Airplayer-Suite is, egyelőre még nincs a hivatalos repoban, de innen letöltheted (32 bit-re van), az Add-ons menüpontnál, Install from

jo tudni, koszonom, bar nem fontos, nem hasznalom ezt a lehetoseget.

(#10686) Tonyo válasza Tomix24 (#10684) üzenetére


Tonyo
őstag

A játék nem fontos! Nem játszom, max age of 2 nagyon ritkán.

Tehát akkor megéri a Llano nekem?:) Mondjuk akkor egy A6-3500 és egy asrock lap.

Vagy vegyek inkább brazost, a maradék pénzből meg inkább egy ssd-t? Az úgy lehet hogy alap dolgokra gyorsabb volna.

[ Szerkesztve ]

(#10687) Tomix24 válasza Tonyo (#10686) üzenetére


Tomix24
addikt

Age 3 720p-n nagyon jól futott nekem Brazoson. Akkor elvben elég a Brazos is simán. Llano A6-3500 Dirt3 mellé jó már(High ~32Fps)

(#10688) Tonyo válasza Tomix24 (#10687) üzenetére


Tonyo
őstag

És mi a helyzet a full hd+ netezés pőrgősen+ 60-80 db torrentí(egyszerre). Ezek amik fontosak, csupán csak emiatt gondolkoztam el a Llano-n.

[ Szerkesztve ]

(#10689) Tomix24 válasza Tonyo (#10688) üzenetére


Tomix24
addikt

A sok minden egyszerre az vinyó függő. A sok torrentVSBrazos-ról kolléga írt lentebb [link]
Ha jól szoftverezed, akkor nem lesz gond a filmekkel. Ha rosszúl,akkor nálam is akadnak a HD filmek LLano-n. (Kipróbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#10690) Tonyo válasza Tomix24 (#10689) üzenetére


Tonyo
őstag

Akkor egy ssd jelen esetben szerintem többet hozna a konyhára mint egy erősebb cpu és video kártya.

(#10691) mogyesz


mogyesz
aktív tag

Lenne egy kérdésem:

XBMC alatt a full HD filmek szaggatnak. Ugyanezek a filmek MPHC-vel lejátszva akadás mentesek.

Kicseréltem az XBMC alap lejátszóját az MPHC-ra, el is indulnak a filmek (MPHC-t használva), ám akadnak...

Ráadásul filmből kilépéskor külön ki kell lépni az mphc-ből, csak akkor jön vissza az XBMC felület...

Valami 5let arra vonatkozóan, hogy XBMC alatt is akadásmentes legyen a dolog?
Vagy használjak mást?

(#10692) Tomix24 válasza Tonyo (#10690) üzenetére


Tomix24
addikt

Tapasztalataim szerint igen. Brazos-nál sokat dob a latba az SSD, főleg ha nem szeretsz várni, és egyszerre szeretsz sok feladatot elvégezni.

(#10694) Tonyo válasza Enszuke (#10693) üzenetére


Tonyo
őstag

Ezt a torrent dolgot annyira nem értem..Az én ősrégi Athlonos amd gépem 1 GB rammal is képes akár 50-60 aktív torrentet kezelni, plusz még netezni és filmezni is lehet mellette.

(#10695) Tomix24 válasza Enszuke (#10693) üzenetére


Tomix24
addikt

De miért a legdrágább Delux alaplapot hasonlítod? A tesztek alapján az álltalam ajánlott erősebb(játékoknál 1-2 FPS), olcsóbb, és csak 1-2w-al fogyaszt többet.

Ennyi erővel itt egy Intel lap ami hasonlóan a max felszereltség a családjában, és a te procidhoz való:
GIGA-BYTE G1.SNIPER2 |
G1.SNIPER2 S1155 Z68 ATX SND+GLN+1394+U3 SATA 6GB/S DDR3
73 550.- ...... Így amit írtam az aktuális marad. Dupla annyit költesz mindenképpen..

(#10696) avion válasza Enszuke (#10669) üzenetére


avion
csendes tag

Helló,

a fogyasztási adatokat nem tudok mérni, ezért ahhoz nem tudok hozzászólni..

A Torrent-nél neked nem tudom mit jelent az "aktív" torrent, de nekem 20 torrent mellett amiből 5-öt seedelek összesen 300-320 k-val (ennyi a max) 10% alatt van a terhelés.
Emellettt simán megnéztem full hd-t is akadás nélkül.

A firefox:
Ez az adat egyszerűen hihetetlennek tűnt, ezért most kipróbáltam. Mivel csak távolról érem el a gépet ez növelheti az időt:
Teamviewer-en keresztül PH-s htpc topik nyitás firefox-al (első indítás) 6 sec.
Másodszorra 4 sec
nyitott firefox-ban pl brazos topic megnyitása kb 3,5 sec.

Ja 2,5" HDD-m van...

Ezek köszönő viszonyban sincsenek a te méréseiddel! Az enyém inkább becslésnek számít, de még így is jobb!

Minden rendben van az alaplapoddal?

(#10697) Tomix24 válasza avion (#10696) üzenetére


Tomix24
addikt

SSD-vel nálam sem stimmeltek az adatok. Sata3-as SSD-vel, vagy Intel Sata2-vel nálam is gyorsabb adatok voltam. Mondjuk 80.000Iop-os a kicsike, így a Boot 13sec volt nálam Pl

(#10698) maestro87 válasza Tonyo (#10694) üzenetére


maestro87
őstag

Ezt én sem értem, a mostani 5 éves gépemen is kb. 200 torrent fut egyszerre. Se a CPU-t, se a memóriát nem zabálja.
Vagy 50 letöltésre kell itt gondolni? Tehát 50 szálon jön az adat x sebességgel?

(#10699) avion válasza maestro87 (#10698) üzenetére


avion
csendes tag

Ha arra gondol, hogy 50 szálon jön az adat egyszerre az marha életszerű...
Egy pár éve torrentezem, de 10 filmnél többet nem sokszor töltöttem le egyszerre....
A 50 szálon feltölteni 8k- val sincs sok értelme....

(#10700) MZperX75 válasza Enszuke (#10693) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez hülyeség!
configem:
MSI E-350IS-E45 én vettem 20.000Ft-ért most 21.500-22.000Ft lap+proci
DDR3-1333 ram én vettem 3.000Ft-ért talán másnak 3500Ft
Ház 12.000Ft(gigabyte MIB T5140 BK ház fekvő+65W paneltáppal)
DVDíró 4500Ft
egyszerü számítás a két konfig között lévő távolság 20-30év mire a fogyasztáskülönbégben az I5 rendszer behozza az árát.
És ott a pon.
A torrentekkel való mérés nem mérvadó 2 gépen nem lehet hasonló feltételeket létrehozni.
nekem 200torrentnél ha 50szál van megadva szabad csartornakén akkor sem éri el az 50seedelést!
A másik nem ma kezdtem a torrentezést!
Ahány újraindítás annyi fajta seed.(nekem 4 hónapja nem volt kikapcsolva a system,max csak telepítési újraindításnál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.