Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) aggleány válasza szkaroly (#6300) üzenetére


aggleány
addikt

EU-ból nincs vám meg áfa. :N Az enyém Angliából érkezett, annyiba került, amennyit kifizettem érte az Ebay-en.

(#6302) Oldman2 válasza aggleány (#6301) üzenetére


Oldman2
veterán

A kérdés csak az, szállítanak-e ide is?

(#6303) szkaroly válasza Oldman2 (#6302) üzenetére


szkaroly
senior tag

Szállítanak, a felsorolt országok között ott van "Ungarn" is. Néha a német webshopokban egyébként 100 eurós áron is lehet kapni. Kész röhej hogy a Touch Lux 1 kint 139 EUR volt (itt 41000), amikor a Touch Lux 2 megjelent 111 EUR lett az ára mivel május környékén valamilyen Pocketbook prémium modell fog megjelenni. Nálunk pedig 41-ről 50-re nőtt az ára. :U

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#6304) MErzsi válasza szkaroly (#6300) üzenetére


MErzsi
csendes tag

Én a német Amazonról rendeltem meg pár napja a "Pocketbook Touch Lux 2"-t. Elvileg péntekre megérkezik, már alig várom. :-) Postaköltséggel együtt összesen 107 EUR volt. Azóta kicsit feljebb ment az ára, de még így is jóval olcsóbb, mint itthon.

(#6305) Dhampir válasza MErzsi (#6304) üzenetére


Dhampir
félisten

Vajon a magyar lokalizációt is tartalmazza?

(#6303) szkaroly

Aki jól keres, annak nem számít az a "kis" különbség. :)

[ Szerkesztve ]

(#6306) nord_ válasza Dhampir (#6305) üzenetére


nord_
veterán

Mivel a PocketBook oldalán csak egyfajta firmware van fent, ezért sanszos, hogy a magyar nyelv is rajta van.

(#6307) erahurka válasza MErzsi (#6304) üzenetére


erahurka
félisten

WOW ezek az árak :Y
Lehet én is beruházok egyre, ha lesz rajta magyar nyelv neked.

Garanciális ügyintézésről tudsz valamit? Hogy működik német Amazonról rendelt PocketBook termékeknél? Van itthon márkaképviselet vagy vissza kell postázni?

(#6308) MErzsi válasza erahurka (#6307) üzenetére


MErzsi
csendes tag

Sajnos nem tudom pontosan... Annyi biztos, hogy a magyarországi Pocketbook szervíz nem vállalja a garanciális javítást, ezt direkt megérdeklődtem emailben.

(#6309) Degeczi válasza aggleány (#6301) üzenetére


Degeczi
nagyúr

áfa éppen lehet EU-n belül is, ha nagyobb cég (akinek már elért kb. 10 MFt-ot a Magyarországra irányuló forgalma) küldi, mert olyankor már a célország áfáját kell fölszámolni

(#6310) dabadab válasza Degeczi (#6309) üzenetére


dabadab
titán

ÁFA mindenképpen van, a kérdés csak az, hogy melyik országét kell megfizetni - de mindenképpen csak az egyiket és azért annyira nagy eltérés nincs köztük, legrosszabb esetben olyan 6%-ot drágíthat az árun, ha az ottani helyett az ittenit kell megfizetni.

DRM is theft

(#6311) Dhampir válasza MErzsi (#6308) üzenetére


Dhampir
félisten

Pedig hazai vásárlóknak részben a magyarországi garanciáztatás miatt is jó dolog a Pocketbook.

(#6312) Degeczi válasza dabadab (#6310) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen (pl. angoloknál is 20% az áfa, ahhoz képest az itteni 27 valóban nagyjából 6% eltérés bruttóban), de épp elég dühítő az is egy drágább cuccnál

(#6313) aggleány válasza Oldman2 (#6302) üzenetére


aggleány
addikt

120 font körül van most az Ebay-en, szállítással együtt. :K Most néztem meg.

(#6314) aggleány válasza Degeczi (#6309) üzenetére


aggleány
addikt

Én arra gondoltam, hogy az itteni áfát nem rakják rá pluszban. Legalábbis én még nem futottam bele ilyesmibe. :N

(#6315) MErzsi válasza dabadab (#6310) üzenetére


MErzsi
csendes tag

Igen, felszámították az ÁFÁ-t:

Zwischensumme: EUR 92,51
Verpackung & Versand: EUR 9,97

Gesamtsumme ohne MwSt.: EUR 102,48
Umsatzsteuer: EUR 5,13

Summe: EUR 107,61

Gesamtsumme für diese Lieferung: EUR 107,61

(#6316) Degeczi válasza aggleány (#6314) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pluszban természetesen nem
de ha egy nagyobb EU webshopból (akár pl. az amazon.co.uk) nézel ki vmit, bizony számítani kell rá, h a végösszeg a rekorderdöntő áfánk miatt nagyobb lesz, mint amit a termékoldal mutat

(#6317) k.kristof válasza Degeczi (#6316) üzenetére


k.kristof
őstag

Például az amazon.co.uk nem szállít Magyarországra, csak UK-ba.

(#6318) Degeczi válasza k.kristof (#6317) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fals, mert nem csak Kindle-t forgalmaznak, hanem rengeteg egyéb műszaki cikket is - és bizony azokat szállítják ide is...
(csak az angol 20 helyett a magyar 27% áfát alkalmazva)

(#6319) koncsik válasza k.kristof (#6317) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Megerősítem, amit degeczi szaktárs írt, jelenleg is várok USA és UK Amazonról is megrendelt ez esetben BD lemezeket. Német/Francia is működik, kivétel Kindle.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6320) gbors válasza k.kristof (#6317) üzenetére


gbors
nagyúr

Te jó ég, akkor hogy került ide a Nook STGL-om? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6321) aggleány válasza Degeczi (#6316) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, én is így gondoltam, csak ezek szerint nem jól fogalmaztam meg. Az lett volna a lényeg, hogy azon felül már nem lesz fizetnivaló, amit a webshop-ban kell fizetni.

(#6322) Ébri válasza k.kristof (#6299) üzenetére


Ébri
senior tag

Az alap egynyelvűek mellé le lehet tölteni kétnyelvűeket is, én angol és német- magyart találtam, oroszt is kerestem, azt jóval kevesebb sikerrel. Tud esetleg valaki orosz-magyar kindle szótárat?

(#6323) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Segítsetek nekem választani!
Nejemnek szeretnék venni egy olvasót.
Jelenleg 7" tableten olvas, de az nagy, Valamivel kisebbre lenne szükség.
Elolvastam a teszteket, de nem tudok dönteni.
6" az elfogadható méret sztem, de világítás vagy anélkül?
Soha életemben nem láttam még ilyen eszközt, nem tudom elképzelni, hogy olvasásra melyik jobb..

50k alatt meg kéne úszni ;]

:R

havri

(#6324) Oldman2 válasza havri1 (#6323) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem keress valakit a közeledben és nézz meg 1-2 készüléket (esetleg Media Markt, Edigital?).

(#6325) grosy válasza havri1 (#6323) üzenetére


grosy
senior tag

Szerintem ezt vedd neki:
http://www.pocketbook-int.com/hu/products/pocketbook-touch-lux-2-0

(#6326) phedi77 válasza grosy (#6325) üzenetére


phedi77
tag

Szia!
Anyum megkapta a PB Touch2-őt.... -mondtam nehéz eset, mert közölte, hogy még vannak papírkönyvei és amíg azokat ki nem olvassa addig ezzel nem "szenved".... Na mindegy. Majd írok ha elkezdi használni...

(#6327) phedi77


phedi77
tag

Hallo Mindenki! Ismeritek az ECTACO Jetbook Colort?...
Tudom nem európai, de érdekelne a véleményetek róla!

(#6328) aggleány válasza havri1 (#6323) üzenetére


aggleány
addikt

Ha 50ezer pénz van rá, akkor elég sok lehetőségből tudsz választani. Mondhatni majdnem minden elérhető itthoni beszerzéssel. Ha ilyen nagy a keret, akkor szerintem legyen világítós, érintős (de lehet érintős-gombos is). Vannak már ebook-ok, amiket fel lehet majd tenni rá? Honnan tervezed beszerezni a könyveket? Mindenképpen kell majd szerezni hozzá tokot is, hogy védve legyen a kijelző, ha vinni akarja valahová.

Semmilyen elképzelésed nincs?

(#6329) havri1 válasza aggleány (#6328) üzenetére


havri1
félisten

No, hogy honnan, ezt még én sem tudom.
Magyar nyelvű, és kategóriákban : szurke 50 árnyalata, esatobbi.. Típus? A legjobb, legjobban hasonlító, legjobb minőségű.
Playen csak angol nyelvű kiadásokat találtam, magyarból szakkonyveket néztem csak..
Tok, fontos valóban.
Nincs elképzelés :-(

[ Szerkesztve ]

havri

(#6330) aggleány válasza havri1 (#6329) üzenetére


aggleány
addikt

Hmm. Értem. Majd jól kitalálunk neked egy párat, ami a lehető legjobb, de azokból már neked kell majd választani. ;)

Ha a lehető legjobbat akarod a 6"-osak közül, akkor én a Kindle Paperwhite II-t tudom ajánlani, de a többieknek is biztosan lesz még javaslata. Ez érintős, világítós, és jelenleg a legfelső kategóriát képviseli. Az Ebay-en millió féle tokot is lehet kapni hozzá egészen jó áron. Nem tudom, hogy tud-e magyarul, majd a többiek megmondják.

Van még a Kobo Aura (nem a HD verzió, hanem a sima), ez is 6"-os, de ilyen még nincs itt senkinek, mert nagyon új. Ez is világítós és érintős, és több a beállítási lehetősége, mint bármelyik másik típusnak (pl. lehet állítani a betűk vastagságát is). Ez valószínűleg nem tud magyarul, de tényleg abszolút minimális tudás kell hozzá, hogy a menüt megértse az ember.

(Nekem Kobo Aura HD van, a javasolt kütyü nagyobb méretű testvére, ezért merem ajánlani az Aurát, bár még egészen új. Nem hiszem, hogy a méreten és a felbontáson kívül lenne különbség, legalábbis a leírások szerint nincs, és az enyémnek nagyon jó a világítása. Vannak olyan típusok, ahol foltos vagy túl gyenge a világítás, és mivel belefér a keretedbe, olyat érdemes nézni, ahol jó a "lámpa".)

Úgy tudom, hogy a PocketBook-ok tudnak magyarul, de azokhoz nem értek. Szerencsére sok PocketBook gazdi van a topikban, ők tudnak segíteni. :K

Más most nem jut eszembe, de majd szétnézek.

[ Szerkesztve ]

(#6331) hampidampi válasza havri1 (#6329) üzenetére


hampidampi
senior tag

Azt vedd még számításba, hogy az e-inkes olvasók elsősorban folyószöveget tartalmazó könyvek (regények) olvasására való. Minden másra (pdf, oktatási anyagok, magazinok stb.) csak kompromisszumok árán.

(#6332) grosy válasza phedi77 (#6326) üzenetére


grosy
senior tag

Szia!

A "papír" könyveit tedd bele egy strandtáskába, és mutasd meg neki a súlyát, majd ezekkel a könyvekkel feltöltött Pocketbookot add a kezébe. Érteni fogja.

(#6333) aggleány válasza havri1 (#6323) üzenetére


aggleány
addikt

Hampidampinak igaza van, én elsiklottam afelett, hogy egyáltalán nem tudsz semmit a témáról, sorry. :B

Szerintem fusd át EZT az irományt, az itteni topiklakókkal dobtuk össze. Le van írva, hogy mire jó a könyvolvasó, mire nem, és van egy csomó dolog, hogy milyen szempontok szerint érdemes választani. Te jobban ismered a feleséged olvasási szokásait. Esetleg véletlenül hagyd nyitva a gépen a cikket, hátha elolvassa, és megmondja, hogy melyik kütyü tetszik neki a legjobban. ;)

Mivel belefér a keretedbe, mindenképpen világítósat érdemes venni. Legalábbis szerintem. (Meg mindenki szerint, akinek volt már világítós. :K )

(#6334) k.kristof válasza Degeczi (#6318) üzenetére


k.kristof
őstag

Minden nap tanul valami újat az ember :)

(#6335) k.kristof válasza aggleány (#6330) üzenetére


k.kristof
őstag

A Kindle magától nem tud magyarul, de Duokannal azt hiszem igen.

(#6336) aggleány válasza k.kristof (#6335) üzenetére


aggleány
addikt

Ha havri1 még nem látott ebook reader-t, nem hiszem, hogy rögtön a Doukan-nal fog kezdeni. :N

(#6337) Ébri válasza k.kristof (#6335) üzenetére


Ébri
senior tag

Viszont a Duokan 2013 kiakad az ékezetes metaadatoktól. Valamint 200 megabyte, mivel tele van kínai dolgokkal. én inkább maradtam az eredeti felületnél, de én naponta beszélek is angolul a munkám miatt szóval azért nem tudom, az eredeti felület mennyire jó egy nem angolul tudónak. (És azért kérdés, hogy más nyelv se jöhet szóba? Mert azért ha jól emlékszem párra válrható a Kindle alapból.)

(#6338) Degeczi válasza aggleány (#6336) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Éppenséggel az sem lenne vészes, hiszen nem rootolás, csak egyszerű fölmásolás - de nekem nem egészen tiszta Havri kérdéséből, egyáltalán a készülékre értette-e a magyar nyelvet (ahol igazán semmi jelentősége, alig pár menüponttal találkozik az ember), vagy csak arra, h magyar könyveket olvasna rajta

(#6339) havri1


havri1
félisten

Köszönöm az infókat!
Első sorban rajta múlik, milyet szeretne. Úgy látom, a háttérvilágítás és vagy a nélküli elég nagy különbség.
Azt mondta, hogy olyan lenne jó, ami a legjobban hasonlít a papír alapú könyvre, és napfényben is tudja jól olvasni.
Megnéztem eddig amik vannak könyvei..bizony van benne PDF , mobi, epub, doc..elég vegyes :(
Ha van olcsóbban is, nem muszáj az 50k, nem szükséges profi cucc :)
Azért határoltam be az 50e ftot, mert azt hittem ezek marha drága készülékek, de látom, egész baráti áron is vannak.
Én tényleg nem értek hozzá, teljesen más, mint egy tab vagy telefon.

Magyar nyelv : Könyveket szeretne magyar nyelven olvasni, a készülék teljesen mindegy milyen :)

Szerk.: De nekem ez is nagyon tetszik : PocketBook Touch Lux 2 :DDD

Összegezve:

Háttérvilágítás
Menü nyelv mindegy
epub, mobi, PDF vagy nagyrészt
Érintős

[ Szerkesztve ]

havri

(#6340) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Új Kindle 5 megvéve 15-ért :C

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6341) nord_ válasza havri1 (#6339) üzenetére


nord_
veterán

Touch Lux baromi jó. Normális magyarítás; értelmes felépítésű menü, szoftver; jól csoportosítható könyvek; olvasási testhelyzettől függően kényelmes lapozás, köszönhetően az érintőkijelzőnek és a fizikai lapozógomboknak.
Egy hátrányt tudnék mondani: nekem nem tetszik a háttérvilágítás kékes színe... A szövegrészben teljesen egyenletes a világítás, a felső sorban ugyan egy picit lehet látni, hogy hol vannak a ledek, de ez olvasás közben abszolúte nem zavaró.

(#6342) grosy válasza havri1 (#6339) üzenetére


grosy
senior tag

A Pocketbook Tuch Lux 2 nagyon jó választás.
Most őszintén... Miért választanál egy technikailag elavultabb olvasót, amiben fele akkora memória van, mindenfajta buherálást kell véghezvinni rajta, hogy egy nyomorult epub-ot elolvashass???

(#6343) grosy válasza nord_ (#6341) üzenetére


grosy
senior tag

A Tuch Lux 2-nek ilyen a világítása, vagy az 1-nek? Mert ő a 2-t szeretné venni.

(#6344) havri1 válasza grosy (#6342) üzenetére


havri1
félisten

Hm, melyik a legjobb könyv formátum?
Ezek szerint az epub elavult.
Mert igazából nekem teljesen mind1, az a lényeg, hogy beszerezhető legyen :)
Hajlok erre a Touch2-re, még elolvasok 1-2 tesztet.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

havri

(#6345) ZooLee válasza havri1 (#6344) üzenetére


ZooLee
őstag

A legjobb könyv formátum szerintem a nagy méretű, vastag, fényes papírra nyomtatott színes album :)

Legjobb e-könyv formátum jelenleg nincs igazán. A két legelterjedtebbnek az ePub-nak és a PRC/MOBI-nak (illetve annak az Amazonos leszármazottainak) is megvannak az erősségeik, és a gyengéik. Az ePub egyáltalán nem elavult, folyamatosan fejlesztik, viszont a megjelenítő parserek túl sokféle módon jeleníthetik meg ugyanazt az állományt, ezért nem teljesen egységes, illetve nem lehetsz benne teljesen biztos, hogy mindenhol ugyanúgy fog kinézni. A PRC/MOBI (...) egységesebb, de kevesebbet tud.

Ezért írták korábban, hogy ne foglalkozz a formátummal, nem az a lényeg, hanem válaszd ki a neked tetsző vasat, és utána a többit a Calibre majd megoldja. Amúgy is nagyon sok olyan dokumentummal, könnyvel fogsz találkozni, ami nem e-köny formátumú (DOC, TXT, PDF, stb.)

(#6346) grosy válasza havri1 (#6344) üzenetére


grosy
senior tag

Félreérthető voltam. A "nyomorultat" úgy értettem, hogy talán a legelterjedtebb, és az epub egyáltalán nem elavult, sőt, szerintem az egyik legjobb.
A PDF az, amit nem igazán jó egy ebookon olvasni, de kitartó keresés után kevés könyv marad, ami ne lenne meg epub-ban.

(#6347) havri1


havri1
félisten

Na, kezd összeállni a kép, köszi ismét az infókat:)
Érdekes ez a formátum mizéria.
Tabon a Moon Readerrel nézve, ugyanaz a könyv, epub-ban és mobi-ban (szerintem) ugyan úgy néz ki..Ezért is a bizonytalanságom.
Azt hittem, jobb, ha egy irányba megy az ember, és akkor egységesebb, de látom ez kapufa :DDD

havri

(#6348) nord_ válasza grosy (#6343) üzenetére


nord_
veterán

Sajnos összehasonlító tesztet nem találtam, de mintha a 2-é még kékebb lenne.
Egyébként sanszos, hogy ugyanaz lehet a fény, mert a bevilágítás kvázi tökugyanaz, mint az 1-esen.

[ Szerkesztve ]

(#6349) aggleány


aggleány
addikt

Degeczi (#6338)

Mint kiderült, az olvasásra értette a magyar nyelvet, így minden könyvolvasó jó neki ebből a szempontból. :K

havri1 (#6339)

Olvastad a cikket, amit linkeltem?

(#6350) scout pro


scout pro
csendes tag

Nagyszerű cikk! Köszönöm a segítséget!
(http://logout.hu/cikk/elektronikus_konyvolvaso_valasztasa/bevezeto_elonyok_es_hatranyok.html)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.