Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) verybigboy


verybigboy
senior tag

LiteOn LH-18A1P, fw. GLOJ, 8x-an írva, Philips DVD-R 16x lemez, szériaszám:11JF2702 42502 :R

[ Szerkesztve ]

(#9402) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok.
Már ment a kérdés a másik topikba is de az halott és valamennyire ide is tartozik:

Belefutottam egy problémába.
Adott egy vadonatúj sony DVD+RW lemez (igaz márka mindegy mert maxell-el is csinálja)
Írok egy filmet rá(avi) az asztali dvd-m szépen olvassa a legelső írást utána gyorstörlés de a filmek végét (random hogy hol) már nem játsza az asztali játszóm úgy veszi véget ért a film.
Miért van ez? Azért mert a gyorstörléskor csak megjelöli a lemezt az író hogy üres és a asztali dvd-m ezt nem tudja értelmezni?

Update: A teljes törlés sem segített a hiba megmaradt.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#9403) verybigboy válasza akoska23 (#9402) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez akár lemezprobléma (MID probléma) is lehet, író probléma is, ill. írási sebesség probléma is ...

Jó lemezre írjunk jó íróval jó sebességgel és jó firmware alatt, az általában megoldja a problémákat!

(#9404) akoska23 válasza verybigboy (#9403) üzenetére


akoska23
aktív tag

A lemezproblémát kizárnám mert különbözö fajta lemezekkel is csinálja.
Az író problémát is kizárnám mert az előző írómmal is csinálta
A számítógépen szépen visszajátsza azzal sincs gond.
Viszont az első írást az asztali DVD-m is lejátszotta (és minden más lemezt is probléma nélkül) de mikor másodszorra írok a vége előtt kilép a filmből.
2.4X sebességgel szoktam írni és törölni is.
Mondjuk külön drivert nem raktam az íróhoz lehet ez gond? :F :F

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#9405) verybigboy válasza akoska23 (#9404) üzenetére


verybigboy
senior tag

Milyen író pontosan, milyen lemez pontosan?

(#9406) akoska23 válasza verybigboy (#9405) üzenetére


akoska23
aktív tag

Író: LG SUPER MULTI HL-DT-ST DVDRAM GSA-H10N ATA Device (DVD+R9:10x, DVD-R9:6x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Lemez:SONY DVD+RW (accucore)
MAXELL DVD+RW

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#9407) M107 válasza akoska23 (#9406) üzenetére


M107
addikt

:R

Egy a probléma de az nagy az, hogy az íród LG miért kell LG írót venni ott van az Sony 7280 azzal biztos nem lenne ilyen problémád.

A régi LG-k jók voltak de 2007-2012 csak egy nagy trágyadomb az egész dvdíró készletünk.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9408) mercenaire


mercenaire
tag

Sziasztok. Kérdésem lenne, hogy mi a véleményetek, úgy általában azokról az írható dvd lemezekről melyekre nyomtatni is lehet? Mennyire tartósak ezek? Érdemes ilyenekkel foglalkozni, vagy maradjak a hagyományos dvd lemezeknél? Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#9409) akoska23 válasza M107 (#9407) üzenetére


akoska23
aktív tag

Hát nem tudom mert a PIONEER írómmal is ugyanezt csinálta............. de abban egyetértünk hogy ez az LG egy nulla. Már pár naposan is akadozik a tálcája.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#9410) M107 válasza akoska23 (#9409) üzenetére


M107
addikt

:R

Pioneer íród milyen volt 111-211-112-212-115-215, vagy az új 119 Qsi chipes?

Nekem is van ilyen DVD+RW lemezem sőt még a 2X igaz az DVD-RW-s nálam nem volt még probléma velük Samu 222A, Plex 880Sa, a Blu-ray írómmal még nem próbáltam de holnap tesztelem és megtudom mondni hogy mi az eredmény.

Maxeel +-Rw írtam már kis a samu 222 -plex 880, is de nem volt szintén probléma.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9411) Flashget válasza verybigboy (#9401) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Realme GT Master Edition

(#9412) akoska23 válasza M107 (#9410) üzenetére


akoska23
aktív tag

Arra már nem emlékszem milyen volt azt tudom hogy 2007-es kiadás.
Még mindig nem tudom elképzelni mi lehet a gond olyan mintha egy jelet égetne gyorstörléskor( ha jól tudom amikor gyorstörlés van csak megjegyzi/megjelöli a lemezen az adat/ok végét hogy üresnek lássa.) Azért gondolom hogy a lemez kapott egy jelet és az asztali játszóm ezt annak érzékeli hogy vége a filmnek nem ugorja át. Más magyarázatot nem tudok elképzelni a win gond nélkül végig játsza és az asztali is lejátszik bármilyen lemezt végig.

Azért is vettem meg a sony lemezt mert azt hittem a maxell kiszolgálta az idejét/(pár mikrokarc is van rajta) mikor elkezdődtek a problémák.
Az első filmet amit kiírtam az új lemezre gond nélkül lejátszotta az asztali masinám utánna gyorstörlés majd a másik filmnél megált a vége fele. (Az első film 700~ mega volt a második 1~giga és olyan mintha a 700 mega körül állna meg)
De tettem még egy próbát sima törléssel 2.4x sebességgel letöröltem a lemezt majd írtam egy másik filmet de annak is vége volt idő előtt (persze az asztali pc-m most is gond és akadás nélkül végig játsza)
Na akkor ez nem furcsa??

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#9413) verybigboy válasza akoska23 (#9412) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az íród a híres GSA sorozat tagja :R , így az rossz írónak nem nevezhető! A GSA sorozatot követő írók azok amiket gyengének nevezünk, azok nem tudják minőségben meg sem közelíteni a GSA sorozat tagjait!!!

Sima egyoldalas lemeznél is hasonló a problémád? Milyen sebességgel írod az 1 oldalas lemezt (nem RW)?

(#9414) verybigboy válasza mercenaire (#9408) üzenetére


verybigboy
senior tag

Itt mire vonatkozik a kérdésed? Arra hogy milyen minőségben lehet őket megírni, vagy arra hogy milyen nyomtatható felületet kapunk, az mennyire időtálló?

(#9415) akoska23 válasza verybigboy (#9413) üzenetére


akoska23
aktív tag

Amit eddig írtam egyoldalas lemezt annál nem tapasztaltam de ez elenyészó mert nem gyűjtöm a filmeket talán 1-2 őt írtam belőlük. Álltalában hagyom hogy minden alap beállításon maradjon (NERO-t használok) ezért gondolom a sima lemezeket maximumon írja.
Egyedül az RW-lemeznél szoktam 2,4x sebességgel írni.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#9416) mercenaire válasza verybigboy (#9414) üzenetére


mercenaire
tag

Bocsi nem fogalmaztam érthetően. Tehát arra lennék kíváncsi, hogy a nyomtatható felület mennyire időtálló. Értem ezalatt kopás, leválás, stb Tehát érdemes e ilyen fajta lemezre archiválni, vagy felejtsem el?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#9417) mercenaire


mercenaire
tag

Még annyit a szitázott lemezhez, hogy próbáltam megkapirgálni és elég tartósnak tűnik. És azért forszíroznám igazából, mert van lehetőségem nyomtatni lemezre.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#9418) verybigboy válasza mercenaire (#9416) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ebben sajnos nem fogok tudni segíteni, mivel tán ha 5 ilyen lemezt írtam és nyomtattam életembe, ergo sok tapasztalatom ebbe nincs :(

Hátha jön valaki kinek ebben nagyobb tapasztalata van!

(#9419) Flashget válasza mercenaire (#9417) üzenetére


Flashget
félisten

Eről sajna nincs tapasztalat.... :(

Szerintem legtöbben azért vettünk nyomtatható lemezt (elsősorban DL lemeznél, de újabban BR Panasonicnál) mert a mid vagy ricoh vagy FTI és made in uae volt. Nyomtatás szempontjából én nem emlékszem, hogy bárki is az elmúlt 1-1,5 évben is írt volna.

Realme GT Master Edition

(#9420) mercenaire válasza verybigboy (#9418) üzenetére


mercenaire
tag

Köszönöm, azért. Ha kiderül valami akkor beszámolok róla. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#9421) Nor- válasza mercenaire (#9420) üzenetére


Nor-
tag

Ha fixalo spray-vel lefujod, akkor nagyon sokaig megmarad, es a szinet sem veszti el.

http://itmedia.sk/

(#9422) mercenaire válasza Nor- (#9421) üzenetére


mercenaire
tag

Na ezt kipróbálom :) Még ilyet nem hallottam, de jó ötletnek tűnik. mindenre nyitott vagyok :)
Köszi a tippet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#9423) M107


M107
addikt

:R

Milyen minőségű ez a lemez ?

Ricoh 8X DVD+R DL

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9424) Nor- válasza M107 (#9423) üzenetére


Nor-
tag

Elvileg jo, de gyakorlatilag nem gyartjak mar 2 eve.
Nem elkepzelhetetlen hogy hamis, a midet ugye nagyon sokan hasznaltak mindenfele szedettvedett lemezhez ...
Csomagolast meg mar lattunk hogy gyartottak lemezhez, lasd anno a burning media fele hamisitott verbatimokat.

http://itmedia.sk/

(#9425) verybigboy válasza M107 (#9423) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ahogy Nor- is írja, maga a lemez (ha nem hamis!!!) akkor elviekben jó, ajánlott lemez (MID)! Nem hiába írom mindenfelé ahol a DL lemezekről írok hogy ha DL írásra adjuk a fejünket, ott szinte csak 2 lemez (MID) jöhet szóba, a Ricoh alapanyagú (eredeti!!!) és a Verbatim alapanyagú lemezek, más hosszútávú és elfogadott minőségű alapanyag a DL lemezek területén nincs, nincs más út! Próbálkozni azt lehet persze, de ha jót akarsz akkor ez a 2 járható út van ... na persze egy DL lemez szép megírásához még jobban nem mindegy milyen írót is választunk, párosítjuk ... elviekben a Ricoh MID-hez csudijó az NEC 720X sorozata (kicsit meghackelt fw.-el persze) de olvastam dicsérték a PIO írókat is ezen MID emlegetésekor.

[ Szerkesztve ]

(#9426) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Mit érdemes venni mostanában, JVC +ot már nemigen találok, verbából meg csak a kinai meg Indiai van Richo+ esetleg mennyire megbízható?
Gondolom a Maxell felejtős még most is?

(#9427) Flashget válasza verybigboy (#9425) üzenetére


Flashget
félisten

FTI DL lemezt jobban megírtam mint a Ricoh vagy verbát..kérdés másik fele tartósság szempontjából melyik a jobb majd az idő eldönti.

Realme GT Master Edition

(#9428) Nor- válasza Intruder A 6 (#9426) üzenetére


Nor-
tag

Konkretan jvc +r is van keszleten es taiwani verbatim dvd-r lemez is.
http://itmedia.sk/

A regebbi irokhoz a TTH02 dupli printes dvd-r lemezeket ajanlom jelenleg ...

http://itmedia.sk/

(#9429) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Csináltam pár tesztet Plextor PX-891SA- val. A lemezeket Sony Optiarc AD-7280SA-val írtam 2012. 06.16-án.

Verbatim +DL Singapore gyártású, x4-esen írtam meg:

Verbatim +R indiai gyártású, x6-osan lett megírva:

Verbatim -R, x6-osan lett megírva:

Szerintetek milyenek az eredmények?

A későbbiek folyamán majd felteszem azt is amit a Plextorral írtam.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#9430) Flashget válasza Adler (#9429) üzenetére


Flashget
félisten

Próbáld meg tele írni a lemezt az ad tökéletes visszajelzést.

Realme GT Master Edition

(#9431) M107


M107
addikt

:R

Két teszt:

Író s ellenőrző Plextor 880Sa 1.13 8X írás

Maxell Dvd +R (Made in Taiwan 30+3)

UAE Verbatim 16X

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9432) Adler válasza Flashget (#9430) üzenetére


Adler
aktív tag

Megpróbálom, de sajna a filmek méretei ekkorák voltak.

Az írás minőségekről véleményetek? (A DVD-R-es a legrosszabb a tesztek alapján.)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#9433) #77246208 válasza Adler (#9432) üzenetére


#77246208
törölt tag

Így van! DL lemeznél legtöbbször nem jön össze a "teleírás".
Egyébként a Verba DL írás nagyon szép :C Nekem mostanában nem sikerül ilyen kevés hibával megírni, pedig több féle íróval próbálkoztam.

(#9434) #77246208


#77246208
törölt tag

Frissen bontott szingapúri Verbatim DL 10-es henger lemezei:

Samsung SH-S222L [SB03] 4x

LiteOn iHAS124A [BL0U] 6x

Samsung SH-S222L [SB03] 6x

Ennyire rossz gurigát még nem fogtam ki soha! Gyanítom a többi lemez is hasonló minőségű.
Egyre ritkábban írok DVD-t, de ezek után azt a keveset inkább ISO-ban, több merevlemezen fogom tárolni. Felesleges pénzt kiadni az ilyen selejtekért! :(((

[ Szerkesztve ]

(#9435) M107 válasza #77246208 (#9434) üzenetére


M107
addikt

:R

Pedig gondolkoztam, hogy rendelek 50 Db MKM DL Verbát, de ha ilyen akkor maradok a Blu-raynél (a kis Panasonic BD-R 25Gb, jó is és TUV 50év, 25 Gb) árba meg kb ugyan ott van,csak tárolási kapacitás az jóval több.

425Gb -----1250Gb kapacitás majd 3X (ÁR:380Ft----19000Ft......350-----17500Ft)

Úgy érzem végeztem a Dvd-vel, tartok párat az Mp3 Dvd-im és a Xvid Dvd-im miatt, de könnyes búcsút veszünk egymástól.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9436) Flashget válasza M107 (#9435) üzenetére


Flashget
félisten

Azért óvatos lennék az 50 évvel mert csak 1 hónapja van BR íród a lemez még nem tudni mennyi ideig lesz jó amit megírtál.

Árban viszont lassan ott van ez a panasonic BR lemez mint év elején volt a verbatim DL.

Realme GT Master Edition

(#9437) Nor- válasza #77246208 (#9434) üzenetére


Nor-
tag

Hat, azert ez legyen eleted legrosszabb irasa :)
Ez meg gazdagon a "jo" kategoriaba tartozik, teljesen hozza amit a szabvany megkovetel.

http://itmedia.sk/

(#9438) Flashget válasza Nor- (#9437) üzenetére


Flashget
félisten

Melyik része?
vagy a lemezből fogott ki gyenge gyártást vagy az írói nem jók hozzá. Szerintem az utóbbi.
(optiarc 7260 nagyon jó író a sima DVD lemezekhez de a DL-hez már gyengécske miként a samsung 223L sem írta olyan jól nekem)
Viszont a LiteOn 624B tud csak "gazdagon jó írást" a DL lemezekre nálam.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#9439) #77246208 válasza Nor- (#9437) üzenetére


#77246208
törölt tag

> Ez meg gazdagon a "jo" kategoriaba tartozik, teljesen hozza amit a szabvany megkovetel.
5-ös, 7-es, 10-es PIF mérettel és 4000 feletti PIF számmal? Ez azért már meghaladja a "szabvány" által megengedettet. Eddig mindig 4 alatt maradt a PIF méret ezekkel az írókkal és a PIF szám sem szaladt el ennyire.
Két másik írót még bevetek (meg talán egy kölcsön BR-írót is).

(#9440) Flashget válasza #77246208 (#9439) üzenetére


Flashget
félisten

film esetében a jitter érték többet számít az 5-ös PIF-el szemben és az két helyen jó.
asztali lejátszó viszi hiba nélkül?

Realme GT Master Edition

(#9441) djculture válasza M107 (#9435) üzenetére


djculture
félisten

És mit fogsz rajtuk tárolni? Januártól 3 film letöltéséért is szabadság vesztés jár az uj btk szerint. Megoldódik a töltögetés kérdése....nav 185ezer/film károkozással számol majd filmenként és mehetsz a levesbe. Zenékkel 320ft/db ugyanez a történet.

[ Szerkesztve ]

(#9442) Flashget válasza djculture (#9441) üzenetére


Flashget
félisten

de nem írták a 3db film letöltése/nap/hét/év/Fidesz ciklus
:)

de akkor ugyanez vonatkozik a HDD-re DVD-re is...mit fogsz rajta tárolni több terrabájtban?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#9443) verybigboy válasza Nor- (#9437) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ha a szabvány-t nézzük az elég tág kategória, abba sokminden belefér!!!

Tény, a feltett eredmény nem épp a legszebb, pár hozzászólással előrébb na az szép eredmény!!!

(Tudom sokszor átesünk a ló túloldalára, de - legalábbis én - mindig a lehető legjobb eredményt próbálom kihozni a dolgaimból ... saját szabványom van :D )

(#9444) M107 válasza Flashget (#9436) üzenetére


M107
addikt

:R :DDD

Természetesen én is úgy fogom fel, az 50évet hogy nem 100%, mint az életben semmi sem.
Ajánlott lemez most nincs párja körbekérdeztem nem egy helyen.
Idáig csak ilyet írtam s ha ilyen jó marad az ára nem fogok váltani.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9445) M107 válasza djculture (#9441) üzenetére


M107
addikt

:R

Akkor szerintem 3/4 Magyarország mehet a levesbe :K

Amennyi zene és filmem van akkor engem már végezzenek ki nem lenne rá elég pénz.

1660 xvides dvd, 260 Mp3 dvd, 789 db sorozat dvd.

Nem eszik olyan forrón a kásást, h meg igen akkor így jártam.

"Az otthoni fájlcserélőknek lehet jó hír, hogy ha a jogsértés mértéke nem jelentős és a cselekmény közvetett módon sem irányul jövedelemszerzésre, akkor kizárható a jövőben a büntethetőség. A módosítás nem jelenti a fájlcserélő rendszerek működésének legalizálását, csupán a „mindennapos” felhasználói cselekmények büntetőjogi üldözésének megszüntetését valósítja meg. Ha azonban egy felhasználó már nagyobb vagyoni hátrányt (több mint ötszázezer forint) okozva jogellenesen oszt meg védelem alatt álló tartalmakat, akkor keményebb büntetést hoz magára, főleg akkor, ha ezt saját oldalán teszi, és akár SMS-ekből, akár az oldalon elhelyezett hirdetésekből pénzhez jut."

Az áthúzott részben van a lényeg.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9446) Flashget válasza M107 (#9444) üzenetére


Flashget
félisten

Ha esetleg az ár nem lesz ilyen jó, most is van jó áron kapható BR lemez ebayen szintén infomedia a mid mint a philips lemeznek és az is jó a Pio 206/207 íróval írva. De amíg van ez a panasonic lemez addig ne is cseréld le.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#9447) M107 válasza Flashget (#9446) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem értek az E-bay-hez nekem itt a fórumon van egy kedves jó ismerősöm, és ő szerzi a lemezeket.

Egyenlőre maradok a Panánál, de mindenképpen ha romlik a minősége később és már nem lesz best buy, akkor lehet más lemez is.
De mindenképp előtte ki kérem a tapasztalatokat.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9448) #77246208


#77246208
törölt tag

Még mindig a gagyi Verbatim DL lemezek...

Teac DV-W28S-RT, 4x

A korábbi gurigából származó lemezt így írta: [link]

LG HL-DT-ST DVD+-RW GT50, 4x

:O

A korábbi hengerből kivett lemez ilyen lett ezzel az íróval: [link]

(#9449) Nor- válasza #77246208 (#9448) üzenetére


Nor-
tag

Tovabbra is azt mondom hogy ezzel az irassal semmi komolyabb baj nincs, 100 alatt marad a PI, a PIF is 8 alatt marad, es nem is konstans, csak nehol magasabb.
Igazabol csak azt kene mar elfelejteni hogy a verbatim egy premium marka, mert nagyon nem az ...

http://itmedia.sk/

(#9450) #77246208 válasza Nor- (#9449) üzenetére


#77246208
törölt tag

Mi, akik rendszeresen idejárunk, már rég nem tartjuk prémium márkának a Verbatimot. Ezt a tapasztalat megtanította velünk, ezért hanyagoljuk a használatát. De sajnos DL téren jóval szűkebb a választék. Jobb híján - eddig - a Verbatim (MKM 003) volt a leginkább használható lemez. Úgy látszik csak volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.