Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) Flashget válasza Laybee (#9749) üzenetére


Flashget
félisten

Tavaly nem ajánlottuk semmilyen formában a Verba DVD-R lemezt a DVD+R esetebén a made in china gyártást.
Idén voltak jó tesztek DVD-R lemezből de nem emlékszem a gyártásra taiwani vagy indiai volt. szerintem az elöbbi.
Tavaly év elején belefutottam olyan taiwani verbába DVD+R volt, 2 guriga..hulladék lemezek voltak.

tesztelés egy 25-ös gurigánál én 6-8-12x sebességeken teszem. Amelyik a legjobb az adott íróval azzal írom azt a gurigát.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#9752) Laybee válasza Flashget (#9751) üzenetére


Laybee
őstag

Elhiszem. Én azt sajnálom, hogy eddig úgymond nem figyeltem fel az írásra. Ez az egész úgy jött nekem, hogy egy gagyi dvd játszóban akadtak a filmek. Lehet, hogy ezzel is akadna nem tudom, lecseréltem egy olyanra ami nem akad. Sajnos 500 dvd ilyen lett, de most már ez is rendben lesz. Az IT Media lemez jobb mint a verba? Vagy próbáljak +-os lemezeket írni? Ott melyik ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#9753) karmacsila válasza Flashget (#9751) üzenetére


karmacsila
csendes tag

Nekem májusban sikerült kifognom egy jó szériát a Taiwani Verbatimból:

Ugyan nem éri el a 2006-2007-es Verbatim szintjét, de a mostanában gyártott lemezek között elég jó.
6-7 éves Verba:

(#9754) Flashget válasza karmacsila (#9753) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#9755) TeeJay


TeeJay
félisten

végül 50darab ITmedia TTH02 UAE lemezt vettem
korrekt az átvevőpont is, nagyon tetszik hogy a lemez egyesével papírtokba van téve mert a hengeres vásárláskor már alig találtam itthon a lemeznek valamiféle "tokot"
és tök príma a full fehér sima felület, jól lehet rá firkálni :)

a DVD író is szereti, bárcsak hamarabb tudtam volna hol lehet minőségi lemezt venni
tuti nem nézelődtem volna mindenféle eladónál
legközelebb is itt fogok vásárolni ez már fix :K
köszönöm az infókat és teszteket, az alapján mertem bevállalni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9756) td válasza Nor- (#9712) üzenetére


td
senior tag

TTH02 minőségű lemezből van/lesz +R-es is?

-R-est csak 4x-esen tud az íróm, ezért kérdezem.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#9757) M107


M107
addikt

:R

Ecte Princo lemez 2004.06 havi. Durva 8 év 2hónap :DDD

Csúnya, ronda, de olvasható :) Pedig Princo .

Megnézzük kb 2 év múlva

Write (Ami egy Toshiba 5272 író Samsung firmware-val) :

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9758) M107


M107
addikt

:R

White Id Princo 4X lemez (Nem szitázott felírat nélküli)

Write: (Régi Lg-k amik minőségiek voltak nem mint a mostaniak) :

PIF értékek itt sem a legszebbek s a Jitter sem de Princo-tól mit várunk. Az előzőnél két hónappal régebbi írás, kb 8 éves. Ők voltak az igazi Princo-k , amit észre vettem 3 író BD206,880SA,SH222A az előbbinél 25-34%-kkal magabiztosabban és gyorsabban olvassa.
A vége No comment sajnos ez is Princo.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9759) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Philips DVD-R 16x-os 30+10-es promo pack

Most írtam ezt a lemezt imgburn-el és amikor lefuttattam a tesztet alig akartam hinni a szememnek. Sajna ezt a promo packos kiszerelést már sehol sem lehet kapni, ha viszont esetleg valaki ismer még helyet ahol igen kérem írja meg.

(#9760) Joltee válasza Daywalkerke (#9759) üzenetére


Joltee
aktív tag

:Y :Y :C :Y

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#9761) verybigboy válasza Daywalkerke (#9759) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ismerős minőség :K ... íme pár megírt lemezem eredménye:

LG GSA-4167B-vel írva:

Pioneer DVR-212D-vel írva:

Pioneer DVR-215L-el írva:

Sony AD-7260S-el írva:

(#9762) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
lemez analizátor progit kersek (valami nyiltabbat/ingyenesebbet, mint a nero... :)
Az adat visszanyerhetőseége a cél..., vagyis ennek megállapítása

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9763) Flashget válasza Daywalkerke (#9759) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Ha már így nosztalgiáztok ezen lemez után...bár nekem nem lett olyan szép.

Optiarc 7260 8x

Pioneer 215L 8x

Pioneer BD 207D 4x

Pioneer BD 207D 8x

Realme GT Master Edition

(#9764) verybigboy válasza Flashget (#9763) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ezek is mind-mind szép eredmények!!! Hatalmas :R nekik!!!

(#9765) M107 válasza Flashget (#9763) üzenetére


M107
addikt

:R

Főleg a két utolsó BDR 207, Pio-tól ilyen szép eredményt :DDD :DDD :DDD

Kell nekem is ilyen lemez mid de csak ilyen honnan lehet szerezni :P
206D -n milyen eredményt hoz ? :U
Megvizsgáljuk ;]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9766) jeni válasza Daywalkerke (#9759) üzenetére


jeni
félisten

van nekem ilyenjeim és még fel se bontottam a csomagolást:U :K :R
boltban nem hinném,hogy van is valahol

(#9767) verybigboy válasza jeni (#9766) üzenetére


verybigboy
senior tag

Jól gondolod ... ez a széria majd 6 hónapja kifutott ... van esély, de nem sok hogy találsz ilyet ... kb. mint hogy 4es találatod lesz az 5-ös lottón. ... van esély ;)

(#9768) djculture válasza ledgeri (#9762) üzenetére


djculture
félisten

Nem egészen értem mit akarsz... Ha sérült hibás lemezröl akarsz másolatot késziteni akkor isobuster csak az se ingyenes.
Philips ügybe minden kisker televan papirtokos átcsomagolt olyan lemezel.

[ Szerkesztve ]

(#9769) jeni válasza verybigboy (#9767) üzenetére


jeni
félisten

ááá nem is vettem 6 hónapja csak 4 :Y :C ;]

M107

és ha csak 8x sebességgel írtad volna meg?

[ Szerkesztve ]

(#9770) M107


M107
addikt

:R

Pionner BD-206D BK (1.06) Verbatim UAE 12X írás Plextor 880Sa (1.13) tesztelve :

Nem is olyan rossz :U :U :U :U

Infromade kipróbálom még de, szerintem kb ilyen szép eredményt kapok.

Jeni

Majd még rendelek, és kipróbálom mert a többi lemez a vitrinben van.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9771) M107 válasza jeni (#9769) üzenetére


M107
addikt

:R

Pionner BD-206D BK (1.06) Verbatim UAE 6X írás Plextor 880Sa (1.13) tesztelve:

Bár igaz nem 8X hanem 6X, de 12X írás nekem jobban tetszett. :U :U :U

Főleg a vége rosszabb kicsit Pif tekintetben.
+ A hibák száma is magasabb a lassabb írás következtében.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9772) M107


M107
addikt

:R

Pioneer BD-206D BK (1.06) JVC DVD+R 16X írás Plextor 880Sa (1.13) tesztelve:

Sajnos a régi TY lemezek eltűntek, Bár ezek után még mindig őt választanám, ha még volna lehetne valahonnan szerezni.
Sok helyről már kifogyott a készlet. (igaz van még 425 DB belőle bontalan, bocsánat 400 mert 25 eltesz vitrin bontalanul, a Plextor DVD+R 25 bontatlan mellé a JVC CD-R 25 bontatlan mellé.

UI: Az úgy látszik nem az írója a PIO BD régebben próbáltam kisebb sebességeken is, de ott sem jobb sokkal. 11-12.7 jitter :(

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9773) ledgeri válasza djculture (#9768) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak ami a nero-ban van felület ellenörző.....

Bár most jutott eszembe, hogy ezeknek/ilyeneknek van a képe belinkelve ide....., mindegy, szzóvel olyasmi megjelenítésű kéne mint a nero-jé...
Mindegy:

Amit használtok az ingyenes, és nem buzdít pró-ra váltásra állandóan?

Benéztem... hagyjuk.... :((( ( :DD )

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9774) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Milyen adatok eésetén jó, inkább mentsd le, felejtős egy lemez, vagy elég a színeket figyelnem a progiban ? (opti drive controll 1.70...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9775) M107


M107
addikt

:R

Plextor 880Sa (1.13) JVC DVD+R 12X írás Plextor 880Sa (1.13) tesztelve:

Samsung SH222A (SB02) JVC DVD+R 12X írás Plextor 880Sa (1.13) tesztelve:

Samsung írja legjobban és nem is AB-s, főleg nem a SH-222L változat. Sajnos a Pif értékek nem olyan szépek.

Saját írása saját maga tesztelve. (Jittert ő nem tud mérni)

Samsung SH222A (SB02) JVC DVD+R 12X írás Samsung SH222A (SB02) tesztelve:

Itt is a Pif értékek azok amik hát sok van és sűrűn. :U :U
De attól még a samu írja jobban a JVC DVD+R az íróim közül, akinek van 222AB vagy L és tudna tesztelni egy JVC DVD+R lemezt, szívesen fogadnám.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9776) Daywalkerke válasza jeni (#9766) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

és adsz is el belőle? mert ha igen írj pm-et.

(#9777) Joltee


Joltee
aktív tag

Kaptam egy indiai Verba lemezt, gondoltam akkor megnézem mit "tud"; bár csak a 2/3-át írtam tele (ennyi volt az ISO), nem is lett olyan rossz! (Gondolom mákom volt... :D)
Samsung SH-S222L, 8x-os írás.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#9778) verybigboy válasza Joltee (#9777) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nem, nem, nem mák, az indiai lemezek közt van jópár jó széria, főleg a DVD+R-ben, szóval annyira nem mák, nekem is nem 1 olyan indiai lemezem van ami hasonló szép eredményt hoz ... sőt tapasztalataim szerint a Verbatim-nál az igazán jó eredményt - persze az UAE verbatimtól eltekintve - az indiai lemezek adták. A taiwani lemezek van hogy jók, de akkor sem ennyire jók! Amúgy milyen kiszerelés és mikori beszerzés?

Na meg azért azt se felejtsük el, az a Samsung SH-S222L egy nagyon-nagyon jó író, az azért a lehető legtöbbet hozza ki a lemezből ... nem kell bemutatni szerintem ezt az írót, aki vett ilyet, rosszat nem mondott róla ... mert nem is lehet rosszat mondani erről

(#9779) Joltee válasza verybigboy (#9778) üzenetére


Joltee
aktív tag

Egy rokonomnak küldtem egy írott DVD-t (fotók) és olyan lelkiismeretes volt, hogy visszaküldött egy üreset; no ez volt az a lemez... :) (Celofános, eredeti, Jewel case. :D)
A 222L biztos benne volt a dologban rendesen, ez tuti... ;)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#9780) verybigboy válasza Joltee (#9779) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nekem 10-es hengeres verzióban vannak ilyen lemezeim ... azokból is betáraztam még amikor olyan szintű lemezeket gyártottak ... réges-régen egy messzi-messzi galaxisban ...

(#9781) ledgeri válasza verybigboy (#9780) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az íratlannak nem romlik a minősége?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9782) verybigboy válasza ledgeri (#9781) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ha megfelelően van tárolva, akkor elvileg nem.

(#9783) ledgeri válasza verybigboy (#9782) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egyébként van egy összafoglaló hsz, hogy melyik progiban melyik érték esetén cserélendő a lemez másra???

Betehető lenne első hsz-be, címmódosítással?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9784) gg72


gg72
veterán

Elnézést az OFF-ért, de kiárusítom a maradék és féltve őrzött prémium lemezeimet, hátha megtalálják a megfelelő és értő gazdájukat. ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9785) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Szeretnék érdeklődni, hogy AD-7261s 1.03 optiarc írómhoz milyen lemezt keressek, ha fényképekekt jpegban, és videókat .mov-ban szeretnék arhíiválni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9786) M107


M107
addikt

:R

3 éves 6 hónapos Rioch Dvd+R 16X lemez, anno vagy 6X vagy 8X lett megírva Plextor 880Sa (1.10)

Hát nem erre számítottam :( :( :( :(
Lemez nem karcos nem újj lenyomatos tiszta.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9787) M107


M107
addikt

:R

Plextor DVD+R 16X (6X) 2007.03 havi, Pio 111 írva Plextor 880Sa (1.13) tesztelve.

5 év 8 hónapos lemez, átlagos értékek mondjuk szép, de a Plextor lemeztől többet vár az ember.

Viszont ennyi idő távlatából még szép ;] de vége mint egy atomtámadás.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9788) td válasza verybigboy (#9778) üzenetére


td
senior tag

Ez érdekes, korábban ugyanis azt lehetett itt olvasni, hogy pont a taiwani a jó, és az indiai a gyengébb. Én még év eleje felé tudtam boltban az előbbi fajta Verbatimot venni (+R), azt meg is írta, szemben a néhány éves -R-esekkel, amikkel csak kínlódott.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#9789) Flashget válasza td (#9788) üzenetére


Flashget
félisten

Év elején kijött egy jobb indiai széria..elötte tavaly is a verbatim -R nem ajánlott kategória volt.

Realme GT Master Edition

(#9790) verybigboy válasza td (#9788) üzenetére


verybigboy
senior tag

Igen, azt lehetett olvasni, de az Indiai közt vagy nagyon jó szériát kap az ember (jobbat mint a Taiwan-i) vagy rosszabb mint a Taiwan-i. Az Indiai "jó" szériája jobb mint a Taiwan-i "jó" széria, az Indiai "átlag" széria viszont rosszabb mint a Taiwan-i "átlag" széria ... legalábbis saját tapasztalataim ill. a netten járt fórumokon olvasottak szerint.

(#9791) jeni


jeni
félisten

Hello

Ilyen lemez kinek van és milyen?

Panasonic DVD+R MBIPG101 R05

(#9792) djculture válasza jeni (#9791) üzenetére


djculture
félisten

Ugyanez volt a memorex dvd+r lemez is, szerintem jó cucc hiába indiai.

(#9793) M107


M107
addikt

:R

Ismerősnek kellett egy pár mkv Dvd-re mondom mekkora méretű, de azt is tudod hogy az mkv az asztali lejátszók nem kezelik (Dvd re gondoltam).

Persze hangzott a válasz volt 6 db mkv (clip olyan 3-5 perc között. 800-1.3 Gb közötti méretekkel.
Az anyag ok (BD minőségű mkv 1920X1080 BD LPCM Stereo audio) megírva.

Személyem mindig megnézi az írást mikor kész, és ugye hát rajta van minden.
Ok mondja indítsam el és akkor látja hogy akad az író meg majd meg hülyül a folyamatos olvasás miatt.

Mondom mit vártál a DVD 10.8Mbps max átvitelre képes, a Blu-ray 30 Mbps felett. hát persze hogy akad, beteszem az asztaliba (BDplayer) ott is.
De hát adat mondja mondom az igaz, de a bitráta a dvd-t berakod az max 10.8Mbps fogja olvasni a lemezt még akkor, is ha a lejátszó BD player.

UI:

Általános
Sáv száma : 0 (0x0)
Teljes név : K:\Ayu BD\DISC_03\25. curtain call.m2ts
Formátum : BDAV
Formátum/adatok : Blu-ray Video
Fájlméret : 860 MiB
Időtartam : 3 perc
Teljes adatsebesség : változó
Teljes adatsebesség : 31,8 Mbps
Legnagyobb adatsebesség : 48,0 Mbps

Kép
Sáv száma : 4113 (0x1011)
Menü azonosító : 1 (0x1)
Formátum : AVC
Formátum/adatok : Advanced Video Codec
Formátum profil : High@L4.1
Formátum beállítások, CABAC : igen
Formátum beállítások, ReFrames : 2 képkocka
Kódek azonosító : 27
Időtartam : 3 perc
Adatsebesség mód : változó
Adatsebesség : 29,0 Mbps
Szélesség : 1 920 képpont
Magasság : 1 080 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebesség : 29,970 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : váltottsoros
Sorváltási sorrend : felső mezővel kezdődő
Bit/(képpont*képkocka) : 0.466
Adatfolyam mérete : 787 MiB (92%)

Mondom másold át HDD-re és onnan játszd le, ott viszi mondja hát persze szép is volna ha nem.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9794) Flashget válasza M107 (#9793) üzenetére


Flashget
félisten

vegyen BD írót, panasonic lemezt, asztali BD lejátszót ami viszi az mkv-t :DDD

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#9795) slaci007 válasza jeni (#9791) üzenetére


slaci007
senior tag

Régebbi MBI-s lemezek nem voltak túl jók.

Asztali bd lejátszókból az Lg megesznek majd minden formátumot bd lemezről is.
Ajánlott lemezek bd-r panasonic és verbatim.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#9796) M107 válasza Flashget (#9794) üzenetére


M107
addikt

:DDD :DDD :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9797) Flashget válasza slaci007 (#9795) üzenetére


Flashget
félisten

M107 aláírása :p

Realme GT Master Edition

(#9798) slaci007 válasza Flashget (#9797) üzenetére


slaci007
senior tag

Ja.kalap szar de mindent lejátszik. :C

Tungsram 1896-2022

(#9799) M107 válasza slaci007 (#9798) üzenetére


M107
addikt

:R

Kérdés meddig?????

Személyem a földszínéről is eltörölném ememárkát, egy rakás ka.i többet ér mint az egész Lg

Na de nem offolok. :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9800) ledgeri


ledgeri
nagyúr

E helyett keresnék az írómmal legjobb-ra képes 2 rétegű lemezt arhiváláshoz, jpeg képeknek, és .mov videóknak+ ha számít az író program akkor azt is...

E helyett az újraírható lemez helyett pedig szintén kérnék tippet....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.