Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) verybigboy válasza kicsirigó7 (#9050) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én saját készletről dolgozok :DD

Na de a viccet félretéve, az osztályozást azt továbbra is reálisnak tartom, azért abban megegyezhetünk hogy ezek nem kimagasló eredményt produkáló lemezek, hanem inkább erős középosztályú lemezek, innen az osztályozás is. Attól hogy a jelen mezőnyben ők tekinthetők jónak, az nem azt jelenti hogy ők ténylegesen jók is, hanem azt hogy a többi sz.r!!! A kérdés mihez képest állítunk fel színvonalat, sz.r lemezhez képest csudijók, kimagaslóak, jó lemezhez képest pedig közepesek.

A Taiwan-i maxell fehérholló, nagyon vadászni kell rájuk, meg persze mint Te meg én tudni hol-mi van még épp készleten, miből érdemes még venni, tárolni. Átlag user ki idetéved és körülnéz, ezt az életben nem fogja megtudni hogy hol kap Ő Taiwan-i maxell-t. Rendel Maxell-t azt érkezik a China Maxell, azt jön a szívás, bepróbálkozik tán még 1x, még 1x belebukik azt feladja.

Biztosra amit jelenleg látok az tán a másik említett UAE TTH lemez lenne, én ebbe "fektetnék" ha kellene és ha nem lennék tisztában azzal hogy honnan mit lehet csak megvenni ... persze ennek plusz felára van, de itt nincs az hogy lutri mint a Maxell-nél (85% hogy kínait kap, 15% hogy Taiwan-it).

Száz szónak is egy a vége, véleményem szerint a Maxell (Made in Taiwan) 3 fölé, 4 alá lemez, azonban a ma kapható lemezek közt ha sikerül ilyet beszerezni az tényleg rendben lévő lemezt eredményez még elfogadható anyagi ráfordítás mellett. Ennek beszerzése lutri. Ha hajlandóak vagyunk többet áldozni, viszont biztosabbra menni, akkor felár mellett kapunk egy jobb minőségű/alapanyagú lemezt ez pedig az UAE TTH lemez lenne. Ezt már tényleg a jó, nagyon jó kategóriába sorolnám, persze ennek ára is van.

... de jó, picit felpezsdült a topic :) ... és még hogy temetik a DVD korszakot ... épp most pezsdült fel :D

(#9052) kicsirigó7 válasza verybigboy (#9051) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha hajlandóak vagyunk többet áldozni, viszont biztosabbra menni, akkor felár mellett kapunk egy jobb minőségű/alapanyagú lemezt ez pedig az UAE TTH lemez lenne. Ezt már tényleg a jó, nagyon jó kategóriába sorolnám, persze ennek ára is van.

Erre a lemezre a te általad emlegetett osztályozásban, én 4-esnél jobbat nem adnák. :)
Ezt is csak azért mert elvileg stabil a minősége, meg mert UAE gyártás.
De! Olyan sok alátámasztó tesztet még nem láttam erről a lemezről. Ráadásul azok is max 1-2 hónaposak. Tehát többéves tapasztalat még nincs arról, hogy mennyit is romlik a minősége hónapok vagy évek alatt.

Nálam az INfOME lemez, csak 4-es alá. Mert csak kb a negyedrésze-harmada kimagasló.( Bizonyos szériaszámúak ) A többi jó közepes vagy gyenge minőségű.
Mert hát van köztük gyenge is szép számmal. De ezt neked kellene tudni a legjobban.

A másik, hogy nálam a RITEKF16 már 4-éve bizonyítja a tartósságát.
Míg nálad és másnál az INFOME, kb 1éve?

Ettől én még a Maxell lemezt is csak átlagosnak mondom és nem osztályozom.

(#9053) djculture válasza kicsirigó7 (#9052) üzenetére


djculture
félisten

Maxel lemezzel az a bajom hogy legtöbbször az értelmes csomagolásnak köszönhetően szrrá karcolva érkezik meg. 25db os zsugorfóliás lemeznél ilyen nincs de felette csak ez van folyton.

[ Szerkesztve ]

(#9054) kicsirigó7 válasza djculture (#9053) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ez kicsit hihetetlen a számomra.
Mert épp a zsugorfólia tartja jobban össze a lemezeket nem a tégelyes megoldás.
A zsugorfóliás lemezek majdnem hogy mozdulatlanul maradnak a csomagolásuktól kezdve. Egészen a felbontásukig.
Míg a tégelyesek lötyögnek pörögnek szállítás mozgatás közben.

Valószínűleg sérült meglazult (megnyúlt) csomagolású túltárolt, vagy agyonmozgatott lemezeket kaphattál.

(#9055) djculture válasza kicsirigó7 (#9054) üzenetére


djculture
félisten

Ja 50db 50zsugorfóliást kaptunk legutóbb így.. Mindegyikből 10 minimum dobandó volt.

[ Szerkesztve ]

(#9056) pami5 válasza Johnny001 (#9023) üzenetére


pami5
aktív tag

Bocs, de érzésem szerint nem hibázik a ramon és nem keresem a verify hibát, hanem én ilyen megállapítást kockáztattam meg.
A hibakeresés és a próbálkozás között nagyon-nagy a különbség!
Álláspontom igazolására beteszek két tesztet, (ahol az írásnál nem volt verify hiba!) a harmadik írásnál pedig sorozatosan volt. Azt kb. 2 hónapja szereztem be, akkor még nem tudva, hogy a taiwani gyártás is ilyen minőség lesz. DVD író, író prg., felírt anyag és minden más beállítás azonos volt.


Igaz, hogy a rosszabb eredmény mutató RW-t ajándékba kaptam, - az ajándékozónak nincs teszt lehetősége - de azt szokták mondani, hogy "Ajándék lónak ne nézd a fogát!", így nem bocsátkozhatok negatív feltételezésbe.
Magad is kialakíthatsz erről véleményt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#9057) Johnny001 válasza pami5 (#9056) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Akkor tényleg a lemezek szarok. Nálam akkor csinált verify hibát amikor a ramok időzítését piszkálgattam és nem volt stabil :))

Néha azért ráengedek egy prime95-öt. Mostanában elég ritkán írok, a tavaly vett 100-as JVC DVD+ -ból még van 70 db.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#9058) pami5 válasza Johnny001 (#9057) üzenetére


pami5
aktív tag

Évek óta nem volt ilyen problémám, kétmagos procit használok, semmit nem állítgatok - ismerős, jó szakember tartja karba a gépet, még azt is megnézi, amire nem panaszkodom! - de az újabb beszerzések sajnos jelentősen eltérnek az 1-1 márkától megszokott minőségtől. Nincs különösebb jelentősége, hogy egyedi tokos, hengeres, vagy fóliás csomagolás. Egyértelműen romlik a megszokott minőség, ideje váltani valami most jóra. Eddig taiwani Verba-t használtam, (a kínait túléltem!) amíg ez el nem fogy, addig ez van. (remélem, lesz ez még jobb is!) :DD

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#9059) karmacsila


karmacsila
csendes tag

Csak érdekességként:
Leteszteltem a 2012-ben megírt lemezeimet (102 db) és átlagoltam az eredményeket:

Elég általános, mert többféle íróval (Asus, Liteon, Optiarc, Samsung), többféle sebességgel (4x, 6x, 8x, 12x) írtam, de valamilyen képet ad ezekről a DVD lemezekről. Természetesen voltak jól és nagyon rosszul megírt lemezek, de egyiket se vettem ki belőle, hogy viszonylag hiteles kép legyen.
A TTH02 az IT Media lemez volt (de ebből egyenlőre csak 4 eredmény átlagát tudtam venni).
A RitekF1-ben volt Maxell és Philips is.
Az MCC03-ból egy része Kínai gyártmány, a többi Taiwani.
A RitekF16 Maxell, de nem tudom, hol gyártották, csak 3 db-ot írtam meg.
A legcsúnyábban a lemezeket a LiteOn IHAS 124C írta, legszebben pedig az Optiarc 7260.

(#9060) Flashget válasza karmacsila (#9059) üzenetére


Flashget
félisten

A legcsúnyábban a lemezeket a LiteOn IHAS 124C írta, legszebben pedig az Optiarc 7260.

korábban volt szó róla ezek az új C-s LiteOn írók eléggé kakik...
INFOMEDIA R30 midet én gyönyörűen megírtam a 7260-al nálam nem ilyen eredmény lett mint nálad.

Realme GT Master Edition

(#9061) verybigboy válasza Flashget (#9060) üzenetére


verybigboy
senior tag

... kérdés milyen szériaszámod van Neked és milyen a kollégának! ... csak hogy megint a sorozatszámokon csámcsogjak picit!!! Azok mindent elmondanak!!! :D

(#9062) Flashget válasza verybigboy (#9061) üzenetére


Flashget
félisten

Én már bediktáltam neked, diktálja be ő :D

Realme GT Master Edition

(#9063) djculture válasza verybigboy (#9061) üzenetére


djculture
félisten

Melyi genya számsor az a dvd kis feliratnál lévő vagy a szembe lévő?

[ Szerkesztve ]

(#9064) verybigboy válasza djculture (#9063) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez a lemez középső, átlátszó részén van a lemezbe beleütve ... ha jól emlékszek ( ;) )

(#9065) djculture válasza verybigboy (#9064) üzenetére


djculture
félisten

Nekem ott semmi nincs. Rögtön a műanyagnál van két számsor ahol fogja a lemezt a mechanika, utána lévő átlátszó karikán semmi és utána jön egy ezüstös rész azon megint két számsor és dvd+r is bennevan:)

[ Szerkesztve ]

(#9066) verybigboy válasza djculture (#9065) üzenetére


verybigboy
senior tag

INFOME-R30 MID-es lemezről beszélünk?

(#9067) djculture válasza verybigboy (#9066) üzenetére


djculture
félisten

Arról arról, kb megnéztem 20 db-ot mindnél ez van. 30-60 db os promo pack. Még majd megnézek a másik hengerből is, de van tokos is olyan. Azért kérdezem , már multkor is megakartam kérdezni ti hol lesitek az a számsort. Mert az enyémen van egy mázsa szám három helyen is.

[ Szerkesztve ]

(#9068) verybigboy válasza djculture (#9067) üzenetére


verybigboy
senior tag

Elvileg az átlátszó részen csak 1 számsornak kellene lennie! :K

(#9069) karmacsila válasza verybigboy (#9061) üzenetére


karmacsila
csendes tag

Két Philips lemeznél megpróbáltam leolvasni a számot, de még nagyítóval se látom rendesen. Valami ilyesmi: IOJGO 122 46348; meg: I2IH1 806 44047, de csak az utolsó öt szám az ami világosan olvasható.
Egyébként 10 darabos hengerek voltak és kb. 40-et írtam meg.
Az elején nem is sikerült, mert az Asus 1814 nem szerette és hármat rontott. De a Samsung 223/F simán megírta őket, majd később, amikor sikerült megvennem az Optiarc 7260-at azzal az utolsó pár darabot is elfogyott.

[ Szerkesztve ]

(#9070) verybigboy válasza karmacsila (#9069) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R :R :R

Esetleg teszteket is tehetnél fel ...

[ Szerkesztve ]

(#9071) Joltee válasza karmacsila (#9059) üzenetére


Joltee
aktív tag

Az ITMediás TTH02 lemez a "PRO UHC" jelzésű lemez volt? Milyen íróval/hányszorosan írtad? Eddig csak hármat írtam ilyenből, de 800 alatti össz-PIF még nem volt!

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#9072) karmacsila válasza verybigboy (#9070) üzenetére


karmacsila
csendes tag

OK. Teszek fel egy párat. Jobbat és rosszabbat is, mert nagyon változó volt. Pedig a nagy részét a Samsung 223/F -el írtam 8x sebességgel:




Szerintem nem a legjobb szériát fogtam ki.

(#9073) honda23 válasza karmacsila (#9072) üzenetére


honda23
aktív tag

Nem csak te vagy ezzel így, én is így jártam, több forrásból beszerzett infomediar30 middel, de az infome30 mid sem volt nekem sokkal jobb...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#9074) karmacsila válasza Joltee (#9071) üzenetére


karmacsila
csendes tag

IT Media DVD-R 16x 50cake *Thermal White ws* TTH02 volt. Ebből vettem egy 50 db-os hengert, de nem sokat írok belőle, mert a fontosabb anyagokra tartogatom (Jobbnak tűnik az átlagnál és remélem, tartósabb is.).

[ Szerkesztve ]

(#9075) Nor- válasza kicsirigó7 (#9050) üzenetére


Nor-
tag

Tegnap megérkezett az utánpótlás a maxell 33+3 DVD+R lemezekből, és garantáltan made in TAIWAN ami készleten van jelenleg.
Ár ~ 51 Ft/db

http://itmedia.sk/

(#9076) pami5


pami5
aktív tag

Aki már ismeri a ATAPI.iHAS624_A.ZL2U.stock fw-t, kérem mondjon véleményt. Érdemes lenne-e feltenni a GL2A helyett? Ezzel a fw-el nem a legjobb. Esetleg a ATAPI.iHAS624_B.GL27.stock?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#9077) Joltee válasza pami5 (#9076) üzenetére


Joltee
aktív tag

Most vagy "A" verziós íród van (624 A), vagy "B" (624 B). A kétféle fw szerintem nem kompatibilis egymással.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#9078) pami5 válasza Joltee (#9077) üzenetére


pami5
aktív tag

Bocs, lehet, hogy nem figyeltem eléggé, nekem "B" (624 B) verzió van! :C

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#9079) Joltee válasza pami5 (#9078) üzenetére


Joltee
aktív tag

A GL2A sokak szerint eléggé gázos (DL lemezeket talán jobban ír, de az egyrétegűeket rosszabbul), szerintem a GL29-et tedd fel.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#9080) pami5 válasza Joltee (#9079) üzenetére


pami5
aktív tag

Itt a PH-n már mondták, hogy a GL2A nem a legjobb. Viszont az volt fenn és a GL29-et nem engedte feltenni. Most felment. Remélem, jobb lesz. Szerinted rossz döntés volt az AD-7260S-t lecserélni egy Plextor PX-880SA-ra? Köszi a segítséget. :R
Szerinted a másik említett fw nem a B típushoz való?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#9081) xequel911


xequel911
csendes tag

Üdv, a közeljövőben fogok venni egy NEC 7260-as dvd írót (kezd meghalni az 5260).
Mivel kifogytak a régebbi JVC-R lemezeim is így egyúttal kell vennem azt is.

JVC+R és a Philips félét ajánlgatják a hozzáértők, ahogy visszaolvasgattam.
Ehhez a dvd íróhoz jobban passzol valamelyik fajta? (főleg képeket-videókat archiválok, illetve dvd filmeket írok ki, áltában 8-12x-es sebességgel).

[ Szerkesztve ]

(#9082) M107


M107
addikt

xequel911, pami5

Verybigboy tanácsát fogadjátok meg szerintem ő tudja a frankót :)
Ezekben a kérdésekben ő a profi.
A többiektől elnézést kérek.

xequel911

Jvc dvd+r ha még kapsz amíg lehet kapni én is őt veszem, s ajánlom meleg szívvel

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9083) kicsirigó7 válasza xequel911 (#9081) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

JVC-R elég rossz minőségben írható. Sosem volt itt ajánlott lemez.
JVC+R jó minőségben írható, de elég hamar romlik a minősége. Csak egyvalaki kedveli itt.
Egyik formátumban sem kapsz lassan sehol se belőle. Mert a normál JVC DVD-R+R kifutó márka.
Philips 16x DVD-R+R csak INFOME MID-el ajánlott lemez.
Amit szintén nem kapsz már sehol. Legfeljebb kéztől. Már csak Ritek vagy CMC MID-el kapható a websop-okban.

Így jobban jársz ha Maxell 33+3 DVD+R lemezbe ruházol be.
RitekF16 MID-je, amit az Optiarc AD-7260S nagyon jól tolerál, főleg 8-12x sebességen.
Nemrég belinkelték hogy hol kapható.

[ Szerkesztve ]

(#9084) kicsirigó7 válasza M107 (#9082) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

"Verybigboy tanácsát fogadjátok meg szerintem ő tudja a frankót :)
Ezekben a kérdésekben ő a profi.
"

Ebben én nem lennék ennyire biztos. (Ezekben a kérdésekben ő az egyik profi). Esetleg így már helytálló a megállapításod. :)
Van még itt pár emberke, aki legalább ennyit tud erről mint ő. Ha nem többet.

(#9085) pami5 válasza M107 (#9082) üzenetére


pami5
aktív tag

Köszönöm hozzászólásodat. Nem csak most, mindig szívesen veszem, olvasom Verybigboy minden hozzászólását, mert nagy tapasztalattal rendelkezik. Ha ebben a témában is elmondja véleményét, az Ő véleménye sokat számít, de mások véleményét is szívesen olvasom, tudnak jó tanácsot adni. Várom a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#9086) xequel911 válasza kicsirigó7 (#9083) üzenetére


xequel911
csendes tag

Még amit néztem és találtam viszonylag jó áron más helyekhez képest az a JVC+R archival.
Ez megéri azt az 60%-os felárat a simához képest?
Bár mondjuk egy adat lemez esetén amit beteszek a szekrénybe a sötétbe és nem is nagyon használom, csak ha a gép összeomlik vagy ha valakinek kell a családból ez-az, ott felesleges.
VIszont dvd film esetén talán van értelme a karcálló felületnek (már ha nem kamu:D).

(#9082) M107 : Valamennyit biztos veszek a +osból. thx

[ Szerkesztve ]

(#9087) kicsirigó7 válasza xequel911 (#9086) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Szerintem nem éri meg a JVC +R archival az árát.
Hosszabb tárolási célra, én inkább DVD RAM lemezt vennék.

DVD filmeknél úgy is tokban van a lemez, ritkán van használva. Egy alukoffer nem árt az értékesebbjének.
Nem hinném hogy hetenként is megnézi valaki ugyan azt a filmet, hogy a karcállóság végett megérje a felár. :N
Szk: Esetleg a gyerekeknek kiírt mesefilmeknél.

[ Szerkesztve ]

(#9088) djculture válasza kicsirigó7 (#9087) üzenetére


djculture
félisten

ram lemez ügyben teljesen igazad van, fontosabb cuccokra én is azt használok. Igaz tudni kell hogy a válaszideje sokkal lassabb egy sima írható lemeznél, de eleve jóval többször írható és megfelelő driverrel úgy kezelhető mint egy hdd vagy pendrive. Sajnos itthon a boltokban gyémánt árat kérnek érte. Egy mindkét oldalán írható 9,4gigás verbatim dvd-ram 2500ft körül van szakboltban, tescoba ilyesmi helyen meg 5 ezer. It médiánál 1160ft amiért ajándék ismerve a lemezt. 2004-ben vettem egy oldalast ráírtam több ezerszer mai napig működik gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9089) kicsirigó7 válasza xequel911 (#9086) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

(#9090) xequel911 válasza kicsirigó7 (#9089) üzenetére


xequel911
csendes tag

Ez már meghaladja az ingerküszöbömet. :)
Na meg ennek az áráért kapok három és fél darab jvc archivalt:D

Pénteken elhozom a 7260-ast (ha van, ha nem akkor 80as).
20db jvc archival az meg van 2300ból és még egy 100-as a simából.
Ha a minuszosnál nem volt gondom, akkor csak nem lesz ezekkel sem.

Legközelebb már hdd-t kéne venni ha lemegy az ára:D

[ Szerkesztve ]

(#9091) djculture válasza xequel911 (#9090) üzenetére


djculture
félisten

hdd nem jó archiválásra, amennyi sírást kapok én hogy jaj mentsük már le az adatokat a szétégett, kattogó vinyókról...

(#9092) kicsirigó7 válasza xequel911 (#9090) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

JVC DVD+R tesztek. [link] [link]

(#9093) xequel911 válasza djculture (#9091) üzenetére


xequel911
csendes tag

Nem archiválásra, csak a letöltéseknek.
Ha véletlen elszáll az egész akkor sincs nagy gáz (bár lehet lefejelném a monitort), mert újra le tudom szedni (amit meg nem az meg le lesz máshova mentve).

(#9092) kicsirigó7 : Na ez lehangoló.. Honnan a fenéből kéne amúgy tudni, hogy az adott Philips lemez a jó verzió vagy sem? Szintén lutri mint a verba, maxell dvd-k esetén a gyártási hely? Vennék én azt ha tudnám biztosra.

[ Szerkesztve ]

(#9094) kicsirigó7 válasza xequel911 (#9093) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Csak keveset kellett volna visszaolvasnod hogy tutira menj a Maxell-nél.. [#9075]

Philips INFOME lemezt viszont már csak kéztől veszel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9095) Flashget válasza Nor- (#9075) üzenetére


Flashget
félisten

Legutóbb annyit írtál megszünt a kelenföldi átvevő pont. A honlapon találtam egy VI. kerületi címet. Az jó vagy régi csak fenn maradt a honlapon? mert nem jelezted, hogy van másik átvevő pont.

Realme GT Master Edition

(#9096) Flashget válasza pami5 (#9078) üzenetére


Flashget
félisten

Asszem írtam már neked korábban..a GL29-t tedd fel.

Realme GT Master Edition

(#9097) xequel911 válasza kicsirigó7 (#9094) üzenetére


xequel911
csendes tag

Igen közben visszaolvastam és írtad hogy a jó Philipsből már nincs.

Hát köszi a segítséget, ez lesz a befutó.
7260-al ez jól fog menni vagy esetleg más dvd író jobb lenne hozzá?
Bár ezt is megválaszoltam magamnak mivel az egyetlen amit láttam ajánlva az írós topikban dupla ennyi szóval...

(#9098) Flashget válasza Joltee (#9079) üzenetére


Flashget
félisten

Ez pontosan így van.
Szerintem ez a fw az xbox miatt jött ki..sima DVD lemezt nekem hihetetlen sz*r mínőségben írta..írta a fenét rontotta.

Realme GT Master Edition

(#9099) Flashget válasza pami5 (#9080) üzenetére


Flashget
félisten

Szerinted rossz döntés volt az AD-7260S-t lecserélni egy Plextor PX-880SA-ra?
rossz ha sima DVD lemezt írsz..ha DL-t akkor nem.
7260-al írni kell LiteOn vagy plextorral írástesztet végezni.

Realme GT Master Edition

(#9100) kicsirigó7 válasza xequel911 (#9097) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Azt is írtam, hogy az Optiarc AD- 7260S jó lesz hozzá.
NEC AD-7260S valójában nincs, mind Optiarc csak NEC néven jobban eladható. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.