Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) hgabesz86 válasza drika (#598) üzenetére


hgabesz86
csendes tag

szia

2.02-es fw auto szabályozással. De 2.00 val is próbáltam mivel azzal kaptam. És nem túlzok, 30 percet kellett várni mire a gép üresjáratban visszavette a venti fordulatát maxról.A system 47 C vinyó 32 C-ra ment vissza és még mindig süvített. Megpróbálok vmi kiséretű bordát a prockójára rakni hátha az segít (remélem annak méri a hőmérsékletét).

Kérdem én, mi lesz nyáron ha még meleg is lesz bent...?

(#602) capafog23 válasza hgabesz86 (#597) üzenetére


capafog23
őstag

Nekem megvan kb 3 hónapj a gép, de annyi zaja van csak hogy a hdd maszatol, a ventit fel sem pörgeti.

(#603) bati72


bati72
csendes tag

Sziasztok,
hétvégén vásároltam egy DNS-320as NAS-t. Sikerült (elvileg) az alapokat beállítanom, ami nálam 0 (zéró) tudással annyit jelent, hogy a LAN-ra csatlakoztatott gépen keresztül látom és a szükséges alap beállításokat elvégeztem. Cisco epc3925 routerem van.
Gondom jelenleg annyi, hogy a WIFI-n keresztül nem látom a NAS-t. Segítenétek mi lehet a gond?
köszi

(#604) hgabesz86 válasza capafog23 (#602) üzenetére


hgabesz86
csendes tag

Meglepő. Nálam 49C-nál már maxra kapcsol a venti a vinyók 38-39 fokosak. Szoba 21-22 fok.
2db Samsung 1 TB 7200rpm dolgozik benne. Azt még megértem, hogy itt már bekapcsol, de hogy fényéveket kell várni, hogy üresjáratban lehűljön... Na mind1, most felraktam a padlásra így a proci nem megy 25C fölé és a winyók is 6C-osak, itt már pöröghet amennyit akar :D
Üdv.

(#605) DonCosta válasza bati72 (#603) üzenetére


DonCosta
tag

Tapasztalatom szerint a NAS nem tesz különbséget a Wifi és a vezetékes kapcsolat között. A probléma valószínűleg a router beállításoknál lehet... :K

(#606) capafog23 válasza hgabesz86 (#604) üzenetére


capafog23
őstag

Most 40 fokos a vinyó (megy transmission torrent éjjel-nappal).
És ugyanúgy csak a vinyó "kattogást" lehet hallani, igaz olyan szobában van a gép ahol nem lakik senki.
2.0 Fw van rajta. Amíg jó ezzel, addig nem frissítem, ahogy olvasom ez a venti pörgetés fw betegség.
1db 2TB-os samu green van benne amúgy.
Fan control Auto-n van.

(#607) bati72 válasza DonCosta (#605) üzenetére


bati72
csendes tag

Netgear routeren keresztül, a laptopon látom a szervert. Ha a CISCO-ra kötöm, akkor meg nem (de ez meg kell az IPTV miatt). Ugyanakkor a cisco wifi-je működik, mert laptopon jön a net, meg a lanra kötött számítógép megosztott könyvtárát is látom...
ötlet?

(#608) xrvman válasza hgabesz86 (#604) üzenetére


xrvman
őstag

Az a 7200 eléggé melegszik NASba feleslges gyors és forró vinyó
nekem 2 db 5400 as HDD van bent
NAS 44 fokos
Egyik HDD amelyiken a torrent fut az 38 fokos
A másik ami elmegy idke módba, az 30 fokos

(#609) kispal1980


kispal1980
tag

lenne pár kérdésem, remélem valaki tud segíteni

dns320 2.02 firmware, vinyó: W.D. 20EARS-00J99B0

1. a venti elég hangos a mindig low üzemmódban megy (winyók 40 fokosak) szoba kb 25
hogyan lehet ezen valahogy változtatni, hogy halkabb legyen??

2. ftp-n hogyan kell beállítani, hogy egy adott felhasználóhoz a volume1 alatt lévő bizonyos mappákhoz/fájlokhoz férjen hozzá??????

3. hogy kell beállítani, hogy távolról is elérjem a nas admin felületét????

reméelem érthető voltam :)

előre is kösziii

[ Szerkesztve ]

(#610) drika válasza kispal1980 (#609) üzenetére


drika
tag

A 2.02 ilyen. Folyamatosan pörgeti a ventit. Nekem is az van fent, és ma úgy döntöttem, nem várok tovább, lecserélem a ventilátort. Szétvágtam a doboz hátát, betettem egy noctua nf-r8-as ventit (1800-as fordulat), átkapcsoltam "manual - alway high" fokozatra, és most várom az csodát. Nagyon halk, és remélem, hogy a hűtése is jó lesz.

(#611) stifi


stifi
senior tag

sziasztok,
van a cégben egy frissen beüzemelt D-Link DNS-320 NAS, Raid1-be konfigurálva. alapvetően erre a célra vettük, de a szolgáltatások széles skálája arra késztet, hogy használjunk benne 1-2 extra funkciót, viszont semennyire sem értek ehhez, ebben kérnék segítséget (valami szájbarágó manual például elég lenne, nem akarok fárasztani senkit)

azt szeretném például, hogy távolról is elérjem a rajta lévő dolgokat, sőt a számlázóprogram is innen fut, jó lenne ha ez sem csak a belső hálózatunkon lenne elérhető, hanem akár otthonról is.
a kérdésem: ez megoldható valahogy, és ha igen hogyan? mit olvassak el, hol nézzek körül, hol tudom a hiányos tudásom felhozni arra a szintre, hogy bekonfigoljam a cuccot?
kezdésnek egy céges felhő is elég lenne, ahova fel/le tudunk tölteni dolgokat

a netünk fix ip-s ADSL -> router -> switch -> végpontok felépítésű. szuperül megy rajta a Raid1, belső hálózaton pedig a számlázó, be van lőve az FTP és közös tárhelyként használjuk a belső hálózaton. ezt szeretném kiterjeszteni az internetre, hogy bárhonnan elérhető legyen (vagy legalább egy része)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#612) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Tud valaki segíteni: a midnight commander ftp letöltésekor (másolás egyik ablakból a másikba) a putty-ból milyen módon lehet kilépni a windows felületen úgy, hogy az mc működése a Dns-320-on ne álljon le, de az asztali gépet ki lehessen kapcsolni? Köszönet!

Üdv Mindenkinek!

(#613) drika válasza gabika1969 (#612) üzenetére


drika
tag

Szerintem ha simán jobb felső X-el bezárod a putty-ot, akkor azzal a session-t nem lövöd ki.

(#614) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Sajnos ezt már próbáltam, sőt a ctrl+d kombinációt is, mivel a cégnél nálunk ez működik, de nem a midnight commander programmal. Itt a ctrl+d párosra nem is reagál. Próbáltam az mc-ben is keresni billentyű kombinációkat, de nem találtam. Bármit csinálok leáll a másolás és úgy lép ki az mc-ből. Ha meg az x-el próbálom megszakad a session. Esetleg valami más ötlet?

Én úgy gondoltam, hogy ha a session-t nem megszakítva tudnék kilépni és az mc menne tovább a háttérben, illetve a dns-320-on, akkor a transmission-nal együtt megoldódna a két legfontosabb letöltésvezérlés problematikája. Így a fizetős ftp-s oldalakról is működhetne gondtalanul a töltés. Így viszont nem vagyok előrébb, mivel az asztali gépnek is mennie kell. Értelmetlenül.

Üdv Mindenkinek!

(#615) Laca 012 válasza gabika1969 (#614) üzenetére


Laca 012
őstag

A kulcsszó screen. Ez egy csomag amit először installálni kell.
A routereknél futtatjuk így a torrentklienst is és az FTP letöltést is pl. , de bármit amit a putty bezárása után nem szeretnénk megszakítani.
Használatáról dióhéjban..
És egy másik..

(#616) gabika1969 válasza Laca 012 (#615) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget!! Végre egy hasznosítható ötlet!!
El kezdtem keresni a screent a fórumon is, már olvastam, de még mindíg nem találtam megfelelő helyet, ahonnan le tudnám szedni a csomagot. Már lejött különböző pár darab, fe egyiket sem fogadta el a Dns-320. Tudnátok ebben segíteni?

Üdv Mindenkinek!

(#617) drika válasza gabika1969 (#616) üzenetére


drika
tag

Neked nincs ffp/pkg/packages/screen-4.0.3-2.tgz?

Ha még nincs, akkor:

/mnt/HD/HD_a2/ffp/pkg# wget http://wolf-u.li/u/173/ -O /ffp/pkg/updater.sh
/mnt/HD/HD_a2/ffp/pkg# chmod a+x updater.sh
/mnt/HD/HD_a2/ffp/pkg# ./updater.sh

Vagy elég, ha csak magát a screen-t szeded le.

[ Szerkesztve ]

(#618) gabika1969 válasza drika (#617) üzenetére


gabika1969
aktív tag

ÓÓÓÓÓriási!!! Fasza, fasza és még egyszer fasza!!!! Nagyon jól működik, pontosan erre gondoltam!!! A háttérben megy a mc és kikapcsolhatom a gépet! Nagyon örülök, köszönöm mindenkinek a segítséget!!!
Még nem tudom irányítani a windowsban egérrel, de majd beállítom a billentyűzetet, most nem ez a lényeg, hanem hogy sikerült megoldani a gondom. Már tudtam egy copyt elvégezni úgy, hogy közben lekapcsoltam a gépet és megcsinálta!! Még egyszer nagyon köszönöm, igazi sikerélményt jelentet! Megy a transmission is, így már piszok kis hasznos cucc lett a NAs-om. :DD :DD :DD :DD :C :C :C :C

Boldog új évet mindenkinek!!!! ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#619) mokiva


mokiva
csendes tag

Eladó egy ilyen (DNS-320) eszköz. Fél éves, újszerű állapotú. Még másfél év garival.

(#620) Laca 012 válasza gabika1969 (#618) üzenetére


Laca 012
őstag

Már a putty-ban nem megy az egér? A gpm nevű csomag kell neked..
Szerintem ipkg install gpm aztán megy.. :)

(#621) gabika1969 válasza Laca 012 (#620) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nem. Ott működik, a midnight commanderben nem tudok vele vezérelni, illetve müködtetni úgy, mint pl.: total commanderben. Az előző midnight commanderben, ami még most is bejön, screen nélküli mc paranccsal, ott még most is működik az egérrel való vezérlés, de itt az újban már nem. Ez nem olyan nagy balhé, de ha tudtok erre is megoldást megköszönném, ha nem, vezérlem billentyűkkel.
Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#622) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok! A segítségeteket kérném: DNS320-ra szeretném telepíteni a shoutcast szervert. Addig eljutottam, hogy letöltöttem a programot, kicsomagoltam, az sc_serv.conf config fájlt beállítottam. Amikor indítani akarom hibát ír:

/mnt/HD/HD_a2/Shoutcast #
/mnt/HD/HD_a2/Shoutcast # ls
README.TXT sc_serv.conf
sc_serv sc_serv_1.9.8_Linux.tar.gz
/mnt/HD/HD_a2/Shoutcast # ./sc_serv
./sc_serv: line 1: syntax error: "(" unexpected
/mnt/HD/HD_a2/Shoutcast #

Neten rákeresve erre a hibára ezt találtam: [link]
Próbáltam beállítani a fájlok jogosultságait, de mindig ugyanaz a hiba. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm!

(#623) drika válasza Panhard (#622) üzenetére


drika
tag

Mi van az sc_serv file első sorában? Azt is módosítottad?

(#624) Panhard válasza drika (#623) üzenetére


Panhard
tag

Azt nem módosítottam. Az egy futtatható fájl, nem sok értelmes karaktert látok benne Notepaddal megnyitva.

(#625) Pupi1973


Pupi1973
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem:

optware-s minidlna-n telepitettem, de nem indul el és ezt a hibaüzenetet kapom:

root@pupistore:/mnt/HD_a2/ffp/home/root# sh /ffp/start/minidlna.sh start
Starting /ffp/opt/optware/sbin/minidlna -f /ffp/opt/optware/etc/minidlna.conf
No MAC addresses found!
Segmentation fault

mi lehet a gond ?

(#626) lafaty80 válasza Pupi1973 (#625) üzenetére


lafaty80
őstag

Hát első körben minden ilyen hivatkozást: /mnt/HD_a2/
át kellene írni : /mnt/HD/HD_a2/ -re

szerintem ebben a file-ban : minidlna.conf

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#627) Pupi1973 válasza lafaty80 (#626) üzenetére


Pupi1973
csendes tag

az így jó mert Dns-323-som van.

(#628) lafaty80 válasza Pupi1973 (#627) üzenetére


lafaty80
őstag

oké, azt nem írtad, de annak van saját fóruma....

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#629) Vieron válasza lafaty80 (#626) üzenetére


Vieron
tag

Vagy csinálni egy /mnt/HD_a2/ linket ami a /mnt/HD/HD_a2/ -re mutat. Egyszer kell megcsinálni, és utána nem kell átirkálni a cuccokat...

(#630) syluccy


syluccy
csendes tag

sziasztok!

volt egy kis gond a routeremmel, és resetelni kellett gyári beállításokra.
azóta nem látja router a NAS-t. Mifene lehet szerintetek?
nincsen MAC szűrés, ami gátolná, mégsem tudom elérni.
mifenét lehet ilyenkor tenni? :o

(#631) syluccy válasza syluccy (#630) üzenetére


syluccy
csendes tag

sikerült.
azt a mindenit, hogy hány Istent lekáromkodtam a végére az égről.
hozzá kellett adni router-en a "fenntartott ip"-t mac addressel, mert másképp nem volt hajlandó kiosztani neki azt...

(#632) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!
Segítsetek már nekem annyit, ezt a 320-ast hova helyezzem el a 313 és a 323 mellett. Most nézelődök, semmi komoly elvárás, 1Tb vinyó, ftp, médialejátszás, meg normálisan működő torrent, 100-as a belső háló, tehát olyan hűdegyors se kell. Köszi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#633) beresb


beresb
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni WDIDLE utility telepítésével kapcsolatban, olvastam előzőekben, hogy ezzel megszüntethető a wd caviar green-es probléma de hogyan tudom ezt a nas-ra feltenni? Gyakorlatilag nem értek a linuxhoz de valahogy mégiscsak szeretném megoldani a problémát mert a vinyó csak ne menjen már tönkre. Ha valaki tud nekem segíteni vagy tud leírást nagyon megköszönöm.

Üdv,

(#634) beresb


beresb
csendes tag

Sziasztok!

Közben körülszaglásztam kicsit. A WD oldalán van javítási segédlet de ezt, hogy kell alkalmazni a 320-ra? Értem, hogy mit ír de nem értek a linuxhoz ez alap probléma. A WD support elhajtott a kérdéssel, mondván D-Link. D-Link meg ugye közölte, hogy a oprendszer zárt, ha beleturkálok akkor már nem zárt tehát garanciavesztés tehát nincs rá gyári support.

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5357/~/the-s.m.a.r.t-attribute-193-load%2Funload-counter-keeps-increasing-on-a-sata-2

Köszönöm,

(#635) gabika1969 válasza beresb (#634) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna abban segíteni, hogy a felrakot Twonky server web felületén megosztásként beállított mappák miért nem jelennek meg a TV-m Twonky serverében? Csak egy Youtube mappát látok, amit a webes felületen is ki van pipálva meg egyéb rádiók stb. Jól gondolom, hogy a saját NAS-os mappák, amiket megosztottként állítottam be, majd csak akkor, ha fizetek a Twonky-ért. Vagy rosszul csináltam valamit?? Addig nem akarok fizetni, amíg nem segít valaki.
Sajnos nálam a miniDLNA videó mappájában lévő filmeket egyszerűen nem látja TV-m,bármit csinálok, így erről lemondtam.

Előre is köszönöm!

Üdv Mindenkinek!

(#636) gabika1969 válasza gabika1969 (#635) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Oké! Bocsi, vissza minden, most már láttok mindent és a feliratot is viszi adott filmnél, látja az mkv-t. Az létezik, hogy ez meg nem látja az avikat? A rescan működik valakinél rendesen? A fejezetválasztás Samsung TV-n megy valakinek?
Köszönet

Üdv Mindenkinek!

(#637) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Hogyan lehet ezt a NAS-t kvázi-felhőként használni (akár DynDNS-el, vagy máshogy) és Androidos okostelóról, vagy másik PC-ről a tartalmát elérni/módosítani/streamelni bárhonnan, nem csak helyi hálózaton belül?

Különösen a hang/videó streamelés érdekelne, régen megoldottam DynDNS-el és VLC-vel, de ahhoz a PC-nek is folyton üzemben kellett lennie, vagy ébresztgetni kellett, míg távol voltam..

Üdv, és előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#638) bazsa82


bazsa82
csendes tag

2.00 FW van fent, látom van újabb 2.01 FW, amiben javították a MAC OSX finder problémát, amitől szendvedek.

Használja valaki azt az FW-t?

2.02-nél mindenkinél megy állandóan a ventillátor?
2.02b6-ot is találtam azzal mi a helyzet?

Kár hogy nincs egy korrekt oldal, ahol fent van ezzel kapcsolatban minden...

(#639) xrvman válasza bazsa82 (#638) üzenetére


xrvman
őstag

nekem 2.02b6 van fent és itt kb félóránként kapcsol be 10 percre, igaz nem meleg helyiségben van, hanem a spájzban :)

(#640) kejfel válasza bazsa82 (#638) üzenetére


kejfel
tag

hello!
nekem 2.02 van fenn, OSX és WIN alatt is teljesen normális minden.
A leghangosabb zaj a HDD pörgése.
Finder is szépen lát mindent. :R

(#641) bazsa82 válasza kejfel (#640) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Milyen HDD van benne? Nem laptop?

(#642) kejfel válasza bazsa82 (#641) üzenetére


kejfel
tag

egy 3,5" es Seagate Barracuda XT 7200.12 3TB (ST33000651AS)

(#643) bazsa82 válasza kejfel (#642) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Az más, nekem 2db van benne, valószínű ezért kapcsol be sűrűbben. Amúgy furcsa hogy nem lehet beállítani Celsiusban hol kapcsoljon be, szerintem pont a határon lehet néha magától is elindulnak...(ha a HDD-ken nem töténik olvasás, írás...)

(#644) Mr Paris


Mr Paris
tag

Sziasztok

szeretném megkérdezni, hogy szobába szerintetek lehet nyugodtan használni ezt a NAS-t?
Vagy ha megy a venti akkor nagyon zajong?
Egyenlőre csak 1db 3.5"-s vinyó lenne benne.

Előre is köszönöm a válaszokat.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#645) P.Miki


P.Miki
csendes tag

Uraim !

Pár kérdéssel zavarnám a nagyérdeműt:

Használja-e a NAS-t valaki n-es wifi routeren keresztül?
Mekkora sebességet ér el vele?
Milyen márka, típus?
Mit érdemes venni?
Ha DynDns-el szeretném elérni a kütyüt router mogött akkor azt a NAS-ba vagy a routerben kell beállítanom (valószínűleg a routerben, de akkor a NAS-ba minek van) ?

PMiki

(#646) drika válasza Mr Paris (#644) üzenetére


drika
tag

Nálam 2.0-val lehetett, de 2.02-nél már szét kellett vágnom, és nagyobb ventit beleraknom, mert folyton zúgott.

(#647) drika válasza P.Miki (#645) üzenetére


drika
tag

Én használom.
5-6MB/sec a max sebesség.
Ez egy T-Link WR1043ND
Fogalmam sincs, mit érdemes venni.
Ha a NAS-t kiengeded a netre, akkor ő is meg tudja mondani az IP címedet a DynDNS-nek, de szebb megoldás, ha a routeren állítod be a funkciót.

(#648) bazsa82 válasza drika (#647) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Miért szebb megoldás? Ha mondjuk a NAS "aluszik", akkor nem mondja meg?

(#649) drika válasza bazsa82 (#648) üzenetére


drika
tag

Mert így logikus. A router van legközelebb az internethez, neki kell ledumálnia, hogy a rajta logó eszközöket hogyan lehet kívülről elérni. Nehogy már egy "bentlakó" kiabáljon ki.

De most komolyan. Mindig egy IP-n lesz minden eszközöd, szóval egyértelmű, hogy a routeren kell kezelni ezt a beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#650) bazsa82 válasza drika (#649) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Ok, igazad van! Régen úgy volt beállítva(amíg nem volt, és egy gépemen volt ftp prgi), aztán a youtube-on volt egy videjó, ami alapján csináltam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.