Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zszimeis válasza bulek (#49) üzenetére


zszimeis
csendes tag

Köszi szépen.Megpróbálom, ha sikerül, ez lesz életem legnagyobb számtek teljesítménye.

Egyébként mellékesen, DNS-320 dobozán rajta van, hogy DLNA certified, meg egy nagy DLNA matrica, ez nem azt kellene, hogy jelentse, hogy nem kell még külön progikat installálni?

(#52) Zol77 válasza csuzso72 (#50) üzenetére


Zol77
aktív tag

Aki utánaolvas/néz vásárlás előtt a kiszemelt dolgoknak,az általában mindig a legjobbakat veszi meg :)

Elméletileg holnap meglesz nekem is már a nas, még április 4-én raktam kosárba :)

(#53) zszimeis válasza bulek (#49) üzenetére


zszimeis
csendes tag

Szia,

Bocs az értetlenkedésért, fent van a funplug, letöltöttem a csomagokat is. Az installáláshoz be kell másolni őket az ffp könyvtárba valahova és onnan installálni?

(#54) bulek válasza zszimeis (#53) üzenetére


bulek
tag

Igen DLNA certified a cucc, ha bekapcsolod az UPnP AV Server-t, akkor meg is jelenik az adatforrások között. Az mkv nincs támogatva, az avikat viszont viszi.

mindegy hova másolod, az ipkg install-t ha futtatod abból a mappából, ahol a csomagok vannak megtalálja. Én létrehoztam egy tmp mappát, oonan instaláltam

(#55) zszimeis válasza bulek (#54) üzenetére


zszimeis
csendes tag

Köszi, végül sikerült, igaz, hogy a szomszéd kellett hozzá, aki ért egy kicsit a Linuxhoz, de csak a végén :) Faszán működik.

Egyébként hiába kapcsoltam be az UPnP AV-t, a Panasonic TV nem olvasta a fájlokat. Magát a NAS-t látta, de a fájloknál kidobott. A TV médialejátszója sem támogatja az MKV fájlokat, úgyhogy az amúgy sem játszik, de az AVI-kat sem látta.

Más: a ventillátor gyakorlatilag állandóan megy és a vinyók is ciccennek egyet néha, akkor is ha semmi nem kapcsolódik a NAS-hoz. Már azelőtt is így volt, hogy felraktam a Funplugot, meg a miniDLNA-t. A hőmérséklet, és a hibernálás gyári beállításokkal van. A hang nem olyan nagy gond, mert egy "eldugott helyen" van, csak félek, hogy sokat fogyaszt, vagy hamar tönkremegy. Valakinek van ezzel tapasztalata?

(#56) halftome válasza skoos (#15) üzenetére


halftome
csendes tag

nekem is DNS 320om van, mindent úgy csináltam ahogy mondja, de elakadtam a végén. Előszőris amikor elindítom véglegesen a transmission-daemon-t, nem indul. Azt végre megoldottam bár nem tudom hogy :) Most meg azt írja, nincs hozzá jogosultsága, aztán vmi más error volt. A .json fájlba beleírtam a whitelist-be az IPmet is ahogy mondta, de csak azután mondta, hogy minden ok, miután kikapcsoltam a .json fájlba a
“rpc-authentication-required”: true, false-ra. most ezt adja ki:
# transmission-remote 127.0.0.1 -w /mnt/HD_a2/transmission-downloads
http://127.0.0.1:9091/transmission/rpc/ responded: “success”
Szóval működnie kéne, de amint belépek rögtön kiírja, hogy 403 hiba.
Egész nap ezt próbáltam meg csinálni.

(#57) halftome


halftome
csendes tag

Log fájlom:

/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon # vi transmission-daemon.log
[18:03:15.098] Transmission 2.22 (12102) started (session.c:708)
[18:03:15.099] RPC Server Adding address to whitelist: 127.0.0.1 (rpc-server.c:8
[18:03:15.099] RPC Server Adding address to whitelist: 192.168.*.*192.168.1.* (r
[18:03:15.099] RPC Server Serving RPC and Web requests on port 127.0.0.1:9091/tr
[18:03:15.100] RPC Server Whitelist enabled (rpc-server.c:989)
[18:03:15.100] DHT Generating new id (tr-dht.c:306)
[18:03:15.100] Using settings from "/mnt/HD_a2/.transmission-daemon" (daemon.c:4
[18:03:15.100] Saved "/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json" (bencode
[18:03:15.100] Port Forwarding (NAT-PMP) initnatpmp succeeded (0) (natpmp.c:70)
[18:03:15.101] Port Forwarding (NAT-PMP) sendpublicaddressrequest succeeded (2)
[18:03:17.110] Port Forwarding (UPnP) Found Internet Gateway Device "http://192.
[18:03:17.111] Port Forwarding (UPnP) Local Address is "192.168.1.140" (upnp.c:1
[18:03:17.111] Port Forwarding (UPnP) Port forwarding through "http://192.168.1.
[18:03:17.111] Port Forwarding (UPnP) Port forwarding successful! (upnp.c:224)
[18:03:17.111] Port Forwarding Forwarded (port-forwarding.c:95)
[18:03:43.265] DHT Attempting bootstrap from dht.transmissionbt.com (tr-dht.c:24
~

(#58) Laca 012


Laca 012
őstag

Érdekes jelenség van nálam...
Betettem élesbe a NAS-t, de a megosztást nem tudom rendesen beüzemelni..
Létrehoztam 2 csoportot, Csoport1, Csoport2 és 4 felhasználót.
1 felhasználót hozzárendeltem a Csoport1 -hez, a másik 3-at Csoport2-höz.
A Volume_1-et beállítottam a Csoport1/Felhasználó1 jogaiba (Read/Write)
A Volume_1 alá létrehoztam egy mappát, amit a Csoport2/Felhasználó2,3,4 jogaiba raktam.
Eddig OK.
A nettopommal (Win7)tudok csatlakozni, Volume_1 -hez a Felhasználó1 jelszavával, az alatta lévő mappához meg a másik 3 felhasználó adataival, vagy mivel ez a Volume_1 almappája, a Felhasználó1-el is.

Viszont a céges gépekkel (XP-SP3) nem megy. Ha megkeresem a NAS-t, látom a Volume_1 és a másik mappát is, de bejelentkezni egyikbe sem tudok.
Ha a webes felületen valamelyik megosztást átrakom "All accounts"-ba, akkor tudok csatlakozni, nyilván minden felhasználóval.
Mi lehet a gáz??

A másik problémám, hogy ha belépek valamelyik megosztásba, akkor hiába nem pipálom be a jelszó megjegyzését, a gép újraindításáig nem kér többet jelszót..
Hogyan lehet vajon kijelentkezni?? :F

(#59) cannibal


cannibal
senior tag

Halihó, remélem nemsokára én is egy ilyen kütyü boldog tulajdonosa leszek :K

(#60) Zacsi7 válasza cannibal (#59) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

A remény hal meg utoljára.
Én 03.27-én rendeltem az edigitalban és tegnap mikor felhívtam őket hogy "namivan" akkor fél óra zenélés után azt mondták hogy beszéltek a beszállítójukkal és május vége előtt nem fognak biztos hozzájutni.
Most keresem hogy ki hol tud raktárról adni. Talán a Mediaplanet. De már csak akkor hiszem ha látom.
Te hol veszed?

(#61) Zol77 válasza Zacsi7 (#60) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ez nem jó hír,mert én is az Edigitaltól rendeltem meg még április 4.-én. De már nem variálok vele,majd lesz náluk is,meg itt vannak helyben,ha valami garanciális probléma lenne vele,csak besétálok vele az edigitálba. Most néztem az oldalukat,most meg hatodika van írva érkezésnek. Bár a dátumot mindig pakolgatják 2-3 nappal arrébb :)

[ Szerkesztve ]

(#62) Pópa


Pópa
senior tag

USB-be dugott wifis adapterrel tudok IP-t varázsolni a doboznak? Vonatkoztassunk el a gyászos sebességtől.

Trust is good, control is better!

(#63) agyhalal válasza Pópa (#62) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Mit értesz gyászos sebesség alatt? Vagy itt az USB-be dugott WiFi sebességére gondolsz?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#64) Damien.Kevin


Damien.Kevin
csendes tag

Sziasztok !

Én is Edigitalban rendeltem először de mivel ott nem kaptam meg ezért a lord.hu-t hívtam fel kb 20.nak és ott volt készleten pesten, meg is vettem 3.án, azóta szenvedek veele hogy távolról is elérhessem a nas-t, hálózaton belül hibátlan, DLNA-t még nem próbáltam, tervezek rátenni egy webian-t (bian.hu) egy kis path módosítással feltehető ( [link]) "a DNS-323 máshol keresi fun_plug script-et (a /mnt/HD/HD_a2/fun_plug helyett a /mnt/HD_a2/fun_plug helyen), a fun_plug fájlban az összes "/mnt/HD_a2/" előfordulást "/mnt/HD/HD_a2/"-ra kell cserélni. Ha ez megcsináltuk, akkor készen vagyunk a módosítással. "

internet felől sehogy se tudom elérni, van dyndns címet is, nyitottam portot routerben port forwardingban és virtual serverben is de nem sikerül, esetleg valaki tud egy kis leírást adni? :)

másik kérdsésem hogy transmission-ben van e olyan lehetőség hogy a letöltendő torrenteket cimke alá rendezni illetve hogy külön mappába szedje őket letöltés elött belet-e állítani?

köszi a választ előre is :)

(#65) skoos válasza Damien.Kevin (#64) üzenetére


skoos
őstag

Én is távoli elérés problémával küszködöm, bár az ftp kiválóan működik.
Ha előrébb jutsz, kérlek reportálj.
Milyen routered van?

(#66) Damien.Kevin válasza skoos (#65) üzenetére


Damien.Kevin
csendes tag

Szia! Tp link wifis, majd kiprobálom szintén tp link nem wifissel hátha ott a hiba... bàr nem hiszem mert a port kivülröl nyitva látszik..
Ha sikerül véletlen reportolom hogy sikerült :)

(#67) Droidka


Droidka
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy DNS320 Routert otthoni adattárolásra és távoli elérésre, ja és nem mellékesen letölteni torrenttel.
Itt ahogy nézem mindeki űrül ért a dolgokhoz, de én a gyors beállítási segédleten kívül mást nem találtam a CD-n amit adtak.
Segítségre lenne szükségem, azon kívül, hogy a gépem látja a hálózati helyek között és tudok rá másólni és viszont, semmi egyébhez még fogalmam sincsen, milyen progit kell feltennem.
Torrentezéshez.
És a távoli eléréshez valami jelszó és password párosítást igénylő programot is keresek.
Az sem mellékes, hogy a másolás nálam is csak 10 MB körül mozog,de mindegyik hálózati elemem gigabites ezt sem értem , tehát ez nem lehet a gond.

Lehet röhögni,de inkább aki tud az szóljon a kérdéseimhez, nem kérek beszólást ill. lenézést mindenki kezdte valahol és valamikor.
Ja és tudok címet ahol éppen ma is raktáron van ha valaki keresne még.

Előre is köszönöm.

(#68) cannibal


cannibal
senior tag

Hali, olvasgattam a hozzászólásokat és nem teljesen egyértelmű nekem egy dolog. Ha videok tárolásához használnám a DNS-320 -at akkor egy Asus O!Play megenne mindent róla? Ez alatt azt értem, hogy az mkv és egyéb kiterjesztésekkel is elboldogulna? Én úgy gondolom, hogy csak egy sima share ként ha látszódik akkor onnan lejátszik mindent. Vagy rosszul gondolom?

(#69) Droidka válasza cannibal (#68) üzenetére


Droidka
csendes tag

Szia cannibal!

Bár nem tudom biztosra mondani, de az 54. hsz-ben megvan a válaszod.

Az mkv nem támogatja az avikat viszont igen, de ez nem az én tapasztalatom csak ott említik...

Hi

(#70) cannibal válasza Droidka (#69) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszi, engem is ez zavart össze. Én arra gondoltam, hogy csak egy hálózati share-ként és nem media szerverként menne a megosztás akkor tuti menne -e minden?

(#71) bulek


bulek
tag

Az 54-s választ én írtam, de ott ki is van hangsúlyozva, hogy DLNA-val kapcsolatos kérdésre válaszoltam. Hálózati megosztással szerintem ugyanúgy látja a médialejátszód, mint pl windows vagy linux alatt.

(#72) cannibal válasza bulek (#71) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszi a megerősítést! Szerintem akkor a hálózati share-es megoldás mindent "át tud adni" az O!Play -emnek.

(#73) zszimeis


zszimeis
csendes tag

Raktam miniDLNA-t a NAS-ra az itt leírtak alapján, ami nem volt eccerű, de most működik. Viszont ha túl bonyolult fájlstruktúrát másolok a minidlna mappájába (pl. a picture-be, mert mégsem rakhatok 8 évnyi képet ömlesztve egy mappába) akkor a NAS behal. Nem tudom pontosan, hogy mi az amit nem tud kezelni, a sok almappát, vagy szimplán a sok fájlt. Más tapasztalt ilyet?

(#74) Zacsi7 válasza cannibal (#72) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Én NFS-en keresztül kötöttem össze a NAS-t egy Venice médialejátszóval. Azzal eszik mindent, még az mkv-t is.
Ha jól látom az Asus O!Play is tud NFS-t.

(#75) cannibal válasza Zacsi7 (#74) üzenetére


cannibal
senior tag

Ez jó hír. Nemsokára hozza a futár :)) 12-16 között várom :K
Már csak azt kéne tudni mi az az NFS :DDD

(#76) cannibal


cannibal
senior tag

Megjött a kis drága :DD Ha sikerül vinyót szereznem bele már tolom is :))

(#77) Zacsi7 válasza cannibal (#76) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

NFS - Network File System
Nagy vonalakban a nast be kell állítani NFS serverként. A lejátszónak meg meg kell mutatni hogy hol van az NFS server, milyen IP címen, ott meg kell mutatni neki hogy melyik könyvtárakat jelenítse meg.
A nason a könyvtárakat meg kell osztani NFS-re.
A nas és a lejátszó is legyen statikus IP címen.

1-2-tőt aludtam én is rá mire sikerült, de nem azért mert nehéz, hanem még sosem csináltam ilyet. Mostmár minden menne könnyen.

Ahogy olvastam inkább az NFS-t ajánlották a lejátszóhoz mint a Sambát, UPNPt.
FTP és egyéb mellett is megy akadás mentesen az MKV.

(#78) Zacsi7 válasza cannibal (#76) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Még egy észrevétel. Mivel egy hete állítottam üzembe én is.
Ha winyót raksz bele mentsd az adatokat róla mert leformattálja EXT3-ra.
Én samu 1,5TB és 2 TB winyót tettem bele, ha nem egy méret nem baj, 1,15 TB RAID1 és 1,2 TB JBOD lett rajta.
JBODot nem akartam, de alapesetben én nem is találtam rá lehetőséget hogy ne JBOD legyen. Trükközve (kivéve és sz.gépben tovább formázva) lehet hogy 3 particiót tudott volna, de alapesetben nem kínálja fel a gyári sw.

Jó kis masina, viszont a venti hangját tekintve nem bánom hogy a kamrába került. A venti néha pörög csak fel max fordulatra, de ha ez a TV-s szobáéban lenne szerintem zavarna engem. De ez csak saját vélemény. Nem brutális a hangja, de azért este tv mellett nem szeretném hallgatni.

(#79) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok!
Ehez a NAS-hoz, tudok "IP" kamerát, vagy akármilyet (pl.USB) illeszteni és megfelelő szoftverrel működésre bírni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#80) Zol77


Zol77
aktív tag

Na megérkezett nekem is.
Frissítettem 2.0-ra,ezzel kezdtem.

Eddig nem valami meggyőző. sőt..

- A nas loginját kívülről nem tudom elérni,más is szív vele úgy látom.(ftp megy kívülről)
- a gyári torrent kliensben ha leállítok egy torrentet ,az pár mp múlva elindul magától.
- többen írták,(dlinkhelp.eu,meg itt),hogy vinyó bele,és már megy is,nem formáz semmit.
Amit én tettem bele,azt rögtön formázni akarta,meg formázta is,addig nem is látta a hdd-t.
Amúgy formázva volt,ntfs -re,de üres volt,így nem érdekelt hogy formázta. De a másik hdd amit bele szánok az már tele van,és nem sok kedvem van átmásolni 1.5TB-ot.
- a rádugott usb-s külső meghajtóval nem tud mit kezdeni,nem látszik a fájlböngészőben,
hogy másoljak róla,vagy rá 1-2 fájlt.

Hát ez így egy nagy f@s.

Amit lecseréltem synology usb station 2 -t, az a fenti dolgokat gond nélkül tudta,
elértem bárhonnan,gyári torrent kliens tökéletesen tette a dolgát,(van egy oldalam,ami nagyon válogatja a klienseket,oda az is jó volt,a DNS-320 persze nem megy) , mindegy mit dugtam rá ntfs,ext3,fat32 látta rögtön.

ennek ellenére bízok benne,hogy ezek mind orvosolhatóak frissítéssel,mert amúgy külsőre tetszik nagyon a nas,meg ha az elődjét nézem,nagyon jó custom firmwarek készültek hozzá,gondolom előbb utóbb ehez is csinálnak majd. Olvastam a fun_plug telepítését,el is kezdtem a transmission kliens miatt,felment a fun_plug,tettem fel transmission klienst is,a legújabbat,azt már el is tudtam indítani,de gui-ból már nem tudtam rá csatlakozni,majd holnap küzdök vele tovább. És mindezt úgy,hogy gőzöm sincs a parancsokról,azt se tudtam mi mit jelent,mindent google-n kerestem,na majd holnap megoldom valahogy ha lesz időm foglakozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#81) Zacsi7 válasza Zol77 (#80) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Nos én sem vagyok nagy IT guru de azért ha ez csak EXT3-at kezel és NTFS vinyó megy bele akkor formázni fog. Lehet hogy egy linuxos gépből rakták bele, vagy egy másik linuxos nasból.
A 1,5T-t szerintem le kell mentened. Melleleg én is 300GB-nyi családi anyagot nem mertem kockáztatni. Úgyhogy másoltam esténként USB-n kereszül és nem gigás hálózaton keresztül. Kellett hozzá idő...

(#82) Droidka


Droidka
csendes tag

Sziasztok!

A nyitott port megvan, rutert is beállítottam,de nem sok ötletem van, hogy hogyan is tudnék az internetről csatlakozni a DNS-320-ra ?

IP címmel vajon???, de az belső hálón van, kintről gondolom nem látom...
Vagy a DNS nevére keressek a neten, amit megadtam a belső hálón???
Mint látjátok lelkesen belevágtam és nem sok lövésem van egyenlőre.

Légyszi ha valaki tud valami ötletet ne tartsa vissza..

Köszike

(#83) Zol77 válasza Droidka (#82) üzenetére


Zol77
aktív tag

Üdv!

a 80-as portot kell forwardolni,utána menni fog.
nekem fix ip-m van,az elérés nálam így néz ki:

A routerben beállítottam,hogy a nas mindig ugyanazt az ip-t kapja:
192.168.1.109 , majd a port forwardban ehhez az ip-hez a 80-as portot kinyitottam

ezután már csak annyi dolgom volt,hogy megnézzem a külső ip címem:
a routerben a network/wan/ ip address-nél ott van, vagy akár a http://www.ip-adress.com/ -
és már látom is mi a címem

ezután már csak annyi dolgom volt,hogy nyitok egy böngészőt,és beírom ,hogy:
IP címem :80 ( xx.xx.xx.xx:80) +enter, és ott is van a login. xx.xx.xx.xx:80

Mostmár kezd egyre jobban megtetszeni a nas,eddig panaszkodtam a külső elérésre,és maguktól elinduló torrentekre,de megoldódott mindkettő :)

(#84) Droidka válasza Zol77 (#83) üzenetére


Droidka
csendes tag

Üdv!

Köszi a választ, de és sajnos itt a de, hogy nálam a szolgáltató dinamikus IP-t oszt ki. tehát az napról napra változik
És ha mondjuk elutazom 1 hétre akkor honnan tudjam éppen az aktuális címet???

Esetleg valami megoldás van erre is?
Mégegyszer köszönöm azért.
Viszont a torrentezés ha már nálad megy akkor az lenne a kérdésem milyen progit ajánlasz hozzá, és ahhoz mindeképpen fel kell telepítenem mindenféle dolgot???
A sima gyári DNS 320 -on nem tudsz megoldást?

(#85) Zol77 válasza Droidka (#84) üzenetére


Zol77
aktív tag

Üdv!

Regisztrálj a dyndns.com-on,majd a routeredben állítsd be a dyndns-t.
TP-link routerben az advanced / dynamic dns pontnál tudod megadni a regisztrált
címedet,majd beloginolni. Ezzel már el tudod érni bárhonnan. Aki ilyet használ,az biztos tud bővebb infót adni,de keress rá a dyndns -re, van sok magyar nyelvű leírás,meg fórumtéma ezügyben.

A gyári torrent klienst szerintem csak a nas felületéről tudod kezelni,tehát mindig be kell lépned.
Viszont ha raksz fel transmission klienst a nasra,azt el tudod érni pl. androidról,iphone-ról,vagy egy pc-re telepített "remote" progival ,anélkül,hogy be kellene lépned a nas felületére.

[ Szerkesztve ]

(#86) Droidka válasza Zol77 (#85) üzenetére


Droidka
csendes tag

Köszi !
Kipróbálom!

(#87) Damien.Kevin válasza Droidka (#86) üzenetére


Damien.Kevin
csendes tag

sziasztok!

én dyndns-sel elérem a nast ugyan úgy mint ha saját hálózaton írnám be a 192.168... címét
mégpedig regiztem http://www.dyndns.com/-on ingyeneset, ennek a felhasználó jelszó adatait megadtam a routernek is és a nas-nak is megadtam ( és ha új ip címet kapok a szolgáltatótol elméletileg elküldi neki a router mi az ip-m, nekem állandó van ezt a részét nem próbáltam ki)
routerben nyitottam a nas 192.168... ip címére 2 portot 80-ast a webfelület elérésnek és 21est az ftp elérésnek
csináltam egy felhasználót nasban aki minden adatot írhat olvashat és totalcommanderben van ftp kliens ott megadtam a belépő adatokat (felhasználó, jelszó, a szolgáltató által adott ip címem x.x.x.x:21 és bárhol elérem ftp-n)
magát a web felületet pedig a valami.dyndns.org címen elérem és adminként vagy felhasználóként belehet jelentkezni (valami = amit regisztrálsz a dyndns oldalon)
nekem így működik...
--------------------------
az FW-t nem frissítettem még... de dlna nekem működik legalábbis telefonomon hibátlanul tudok lejátszani róla egyéb program nélkül...
--------------------------
ha windows alól teszel be winyót formázni fogja mert nemtudja kezelni, én is betettem kérdés nélkül formázta.. elötte lementettem 1,5 TB-t 5db kissebb winyóra :) és 1hete éjszakánként másolom vissza apránként mivel a lementést usb-n laptopról csináltam 35mb/s-el hamar ment, de visszatöltés a nasra mivel csak 100mbit-es hálózatom van ezért 7 és 10mb/s között ingadozva másol vissza szép komótosan... mert windows nem ismeri fel az új fáljrendszerét a winyónak...
--------------------------
én lefogom cserélni a hálózatot gigabitesre mert én pl ugy szoktam új filmet megnézni mikor lejön hogy belebele tekergetek és 10mb/s alatt döcögős az ugrálás....
1000mbit-es hálóhoz már cat6-os utp kábel is szükséges, az elterjedt olcsóbb cat5 100mbitre képes max így tudom...
-------------------------
torrent lienst hogy lehetne újat telepíteni a nasra? mert a gyári az nagyon egyszerű... szeretnék különböző fájlokat külön mappába tölteni pl filmet film mappa, zenét zene mappába stb meg cimkéket használni a kliensben hogy ez a torrentet seedelni kell arány miatt míg a másikat nem mint pl utorrentben én azt használom
köszi ha vkinek van ötlete!

(#88) Alex91 válasza Damien.Kevin (#87) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem forditasz utorrentet ra, akkor nem igazan lesz ilyen kliensed :DD

rTorrent vagy Transmission esetleg...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89) Droidka válasza Damien.Kevin (#87) üzenetére


Droidka
csendes tag

Szia!!

Köszönöm az építő ötleteket, minden müxik királyul a távoli elérésben.

CSAK 1 NAGY problémám van hiába adtam meg a NAS-ban felhasználónevet és jelszót amikor a böngészőmbe (Opera vagy explorer) beírom a közvetlen ftp címet, minden faxni nélkül megnyitja a NAS adatait!!!

Se jelszót se mást nem kér ?! Ezt miért csinálja???

Én is kicseréltem a routeremet gigásra Eddig oda vissza 8-12 Mb/sec volt. Mostantól a gépről olyan 20 Mb /s megy a NAS-ra, visszafelé pedig 35-45 között másol...

Köszönök mindent aki(k) eddig és ezután segítettek ill. segített!!!

(#90) Damien.Kevin


Damien.Kevin
csendes tag

és rtorrent vagy transmissiont hogy kellene rátenni?

azért irja ki csak az adatait mert nem tud böngészőben ftp-t csinálni csak az ajaxproler vagy mi a neve ami a nasban van

[ Szerkesztve ]

(#91) Droidka válasza Damien.Kevin (#90) üzenetére


Droidka
csendes tag

Szia !

Bocsika rosszul írtam le ezek szerint nem az adatait aja meg a megosztott mappáknak , hanem minden jelszó és liginnév kérése nélkül megnyitja
Tehát azonnal a közvetlen címbeírás után a NAS meghajtóit megnyitja az összes fájl elérhető.
Így bárki ip cím beírása után közvetlenül hozzáfér. Pedig én adtam User hozzáféréshez jelszó belépő azonosítást.

Nem értem. De köszi a választ

(#92) skoos válasza Damien.Kevin (#90) üzenetére


skoos
őstag

A transmission-t korábban írtam, nézz utána, rövid még a topic. Bár van akinek nem ment elsőre, de szeritnem egy alapfokú angollal gyönyörűen érthető a leírás.

Ha lesz kedvem/türelmem, majd lefordítom.

Továbba is nagyon elégedett vagyok vele, csöndes, 3-4 msp alatt bebootol és szerintem hibátlan. Kell kicsit installálgatni és rájönni, de a ennyi pénzért tuti nincs jobb.

írtam régebben a dlnknek, azt mondták, hogy hamarosan lesz advanced format támogatás.....bár lehet, hogy csak hitegettek....

(#93) Remo


Remo
csendes tag

Van itt valaki, akinek U_P_C-s nettel működik a DNS-320 + Transmission (2.22) kombináció?

1 hetet használtam hiba nélkül, mikor megvette a szolgáltatómat a fent említett 3 betűs cég, és azóta azt csinálja, hogy elkezdi a letöltést, majd pár másodperc múlva megáll és piros színnel jelzi a torrentet.
A titkosítás be van kapcsolva.

Windows-ból Bittorrent alatt ugyanazt a cuccot simán töltöm.

Tippek? Az eddigi infók alapján továbbra is arra tippelek, hogy a titkosítás körül van valami gond.
Lehet, hogy más klienst kellene feltennem? Van, aki már próbálta?

(#94) Droidka válasza Remo (#93) üzenetére


Droidka
csendes tag

Szia !

NEkem hála az égnek már nem U-P-C szolgáltatóm van, de amikor ők voltak szinte minden nap többször bontott a net. Bármikor felhívtam őket mindig a routeremre mondták hogy biztosan az a rossz. Amióta nem ők vannak, lassan 1 éve talán ha 2 szer volt bármi nemű gondom, és a routerem ugyanaz. Tudom a gondodra ez nem válasz,de hátha a hozzáállásukra válasz.

Viszont arra milyen ötlet van, hogy megadtam a kötetek hozzáféréséhez név-jelszókérést és a helyi hálón másképp nem is férek a meghajtóhoz, viszont ftp elérésnél azonnal és kérdés nélkül megnyitja a meghajtót.
Nekem ez eléggé bosszantó mert így bárki olvashatja aki tudja az ip-met.

(#95) Droidka


Droidka
csendes tag

Sziasztok!

Megvan a megoldás az FTP-n való jelszókérésre.
Már nem kérnék választ bár eddig sem kaptam... :) :DD

(#96) Damien.Kevin


Damien.Kevin
csendes tag

nekem a fent említett 3 betűs a szolgáltatóm, nekem is ha letöltök akkor szeret elmenni a net, és nem is jön vissza amíg a modemüket újra nem indítom párszor.
másik szolgáltatónál van olyan az ÁSZF-ben hogy Qos- ami annyit jelent hogy ha vkinek hirtelen megnő az adatforgalma és a hálózat ezt épp már nem tudná kezelni akkor a hálózat védelme érdekében bárkit megszakíthat. de amugy én is jeleztrem már feléjükhogy ez gáz, hajnali 3kor távolról "megvizsgálták" a modemet és szerintük hibátlan hivjam fel az ügyfélszolit amikor épp megszakadna a net... :))

(#97) cannibal válasza Droidka (#95) üzenetére


cannibal
senior tag

Hali, ha gondolod megoszthatod velünk :)) Biztos jól jön másnak az infó:)

(#98) Droidka válasza cannibal (#97) üzenetére


Droidka
csendes tag

Szia !

Szóval, mivel most ( 1 hete) vettem a NAS-t eddig semmit sem tudtam csak azt , hogy mit is szeretnék itthon megvalósítani.Arra meg ez a DNS-320 pont megfelelt.

Beállítottam a 2 megosztási mappa eléréséhez kellő név/jelszó kérést.
Belső hálózaton nem is volt gond, de amikor a netről ftp-n keresztül beírtam az IP címet név/jelszó kérés nélkül megnyitotta a mappákat.

Ahhoz, hogy ezt neten is kérje a "network sharing" beállítás 2-1-1 pontjában "anonimus none"-ra kell állítani az opciót. 2 nap kellett, hogy rájöjjek, de megérte, mert ha az ember magától is rá tud jönni dolgokra az az igazi tanulás...

És mondom lehet, hogy másnak ez egyértelmű volt,de nekem se a szakmám se a munkám nem áll közel a PC világához.

Ha valakinek megosztás, jogok és dinamikus ip lekérdezéséhez kell segítség írjon nyugodtan.Válaszolok amien hamar csak tudok.

(#99) cannibal válasza Droidka (#98) üzenetére


cannibal
senior tag

Halihó! Köszi, a felhomályosítást :) És köszi a segítőkészségedet is! Remélem elégedetten használod majd sokáig a NAS-t:)

(#100) Cobra.


Cobra.
őstag

Valaki tudja mi a különbség a 320, 323 és 325 között? Dlink oldalán semmi külömbséget nem találtam a specifikációk között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.