Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Vieron válasza bazsa82 (#700) üzenetére


Vieron
tag

Nem.
Amit Linux alatt letörölsz, az le van törölve.
Ha esetleg a WIn berakta Lomtárba.

(#702) Vieron válasza teleguru (#670) üzenetére


Vieron
tag

Melyik filet raktad fel? Csak mert kettő van, egy ffp 0.05 meg egy ffp 0.7 arm?

(#703) DonCosta válasza bazsa82 (#700) üzenetére


DonCosta
tag

Nekem sikerült már törölt képeket visszaállítani. A progi nevére nem emlékszem, de sok ingyenes vagy félig ingyenes progi található a neten ilyen célokra... Egy próbát megér.

(#704) bazsa82 válasza DonCosta (#703) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Köszönöm!

Ha minden jól megy megkapom egy ismerősnek lemásoltam a hiányzó fájlt (saját hangfelvétel...)

Most elgondolkodtam mennyire jó használni így a NAS-t(azondolgozni), elvileg azért használom hogy az értékes dolgaimat azon tároljam, tükzöve van benne 2 hdd éppezért...

(#705) Laca 012 válasza bazsa82 (#704) üzenetére


Laca 012
őstag

A fontosabb (pótolhatatlan) adat nálam akkor van biztonságban, ha a tükrözésen kívül készül napi backup is!
Így ha véletlen törlés van, akkor az előző napi állapot legalább még könnyedén visszaállítható. :C

Egyébként anno volt valami linuxos csomag is, amivel olyasmit lehetett beállítani, amit elvileg egyik raid sem tud..
Alapból tükrözve volt azonnal minden a 2db HDD-n mintha RAID0-ban lennének, a file módosítások azonnal íródtak is a lemezre, viszont bizonyos előre kijelölt könyvtárban levő fájloknál beállíthatóan (24óra volt a default) valamennyi ideig tárolta az előző verziót is, vagy törlés esetén a fájlt ugyanúgy tárolta tovább és csak a beállított idő után "dobta ki"..
Ráadásul valahogy azt is be lehetett állítani, hogy amikor viszont az eltelt idő után végleg törli az előző verziót, vagy a törölt fájlt, akkor ne csak "simán" törölje, hanem a fájl helyét írja felül 0-kkal, hogy az visszaállíthatatlan legyen!!
Egy féleképp lehetett "kijátszani", ha egy fájl tartalmát pl. kitöröltem és kétszer rámentettem.. Akkor az először már kiürített tartalmat mentette, szóval üres volt a backup is.. :W
Akkor lett volna jó, ha backup-ként mindig a 24 órán belüli első módosítás előtti verzió marad meg, akárhányszor módosítom 24 órán belül a fájlt. Lehet tudta volna és csak beállítás kérdése, de annyit nem foglalkoztam vele. :N

(#706) bazsa82


bazsa82
csendes tag

Vírusokkal mi a helyzet?
Tudom, nines Linuxra vírus, de az a kérdésem, ha pl egy mappát másolok vírusos pendrive-ról akkor a vírusos fájlok rámásolodnak igaz?
Arra gondolok hogy tud-e galibát okozni NAS-on? Anno volt olyan vírus ami ellipse a wines HDD-t, helyet foglalt, ez elképzelhető itt is?

(#707) glugi


glugi
aktív tag

Ha a network shares fülön a megosztott mappánál bepipálod a Recycle opciót, akkor a megosztásnál lesz egy lomtár, ami ugyanúgy működik, mint a sima helyi.

(#708) freemanone


freemanone
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Dlink DNS-320 NAS-t. Már meglévő WD Green vinyókat tebbem bene (1,5tb + 2tb), de most olvastam a topic elején, hogy ez nem túl jó párosítás az intellipower miatt. Erről valaki tud egy kicsit bővebben valami infót?
A másik pedig a zaj amit csinál. Moddolta már valaki, hogy csendesebb legyen? Esetleg ehez tippek, ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#709) boatkiller válasza freemanone (#708) üzenetére


boatkiller
tag

Szia!

Én így moddoltam a ventijét. :)

[link]

(#710) freemanone válasza boatkiller (#709) üzenetére


freemanone
őstag

nagyon pofás mod! :R
még nem ástam bele magmat teljesen, de véletlenül nem 5V-os venti van benne eredetileg? A 12V-ot honnan lopod a ventihez? :)

(#711) boatkiller válasza freemanone (#710) üzenetére


boatkiller
tag

Eredetileg tényleg 5V venti van benne, de nem számít. Csak simán rádugtam a 12V-os ventit az alaplapi csatlakozóra. A webUI-ban a log fájlban ugyan az fw elégedetlenkedik, hogy "nincs venti" vagy "nem működik" de persze ez nem így van. :D

Anno amikor kész lett a szívbajt hozta rám, hogy nem indult el. Később jutott csak a fejembe, hogy várni kellene egy picit amíg be nem melegszik. :)

Egy ideig folyton ellenőríztem kézzel, hogy működik-e. Annyira halk.

(#712) drika válasza boatkiller (#711) üzenetére


drika
tag

Én auto helyett manual-ra kapcsoltam a ventit, és így folyamatosan megy. Így nyugodtabban alszom. Amúgy hasonlóan módosítottam én is a dobozt, csak nekem nem volt dekopír fűrészem, így elég rendesen megküzdöttem vele...

[ Szerkesztve ]

(#713) lafaty80


lafaty80
őstag

sftp-t hogy tudom beállítani, működésre bírni?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#714) rolywrx válasza freemanone (#708) üzenetére


rolywrx
tag

Nekem is volt benne WD Green hdd. Valóban elég szépen megindult a intellipower miatt a felpörgések száma a smart adatokban is.
Fogtam bedobtam egy asztali gépbe, bebootoltam a WD util-t, aminek wdidle3 a neve, és szépen parancssorban beállítottam az összes ilyen vinyómon a felpörgési időt, ha jól emléxem 300 sec-re.
Ha emlékem nem csal, ez a maximum.

wdidle3:
http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=609&sid=113

[ Szerkesztve ]

RolyWRX

(#715) csuzso72 válasza rolywrx (#714) üzenetére


csuzso72
tag

Ez érdekelne. Eddig nem mertem nekivágni, mivel adatokkal van tele a vinyó és egyenlőre nem tudom hová menteni őket.
Nem kell formázni, particionálni előtte a lemezt? Win alatt sem (fájl rendszer más)?

(#716) freemanone


freemanone
őstag

Akit jobban érdekel a WD vinyók helyzete itt több sikerrel jár: [link]
Egyébként nem jár adatvesztéssel amennyire én tudom.

(#717) Rick4


Rick4
félisten

Szevasztok!
Egy hónapja kérdeztem, eddig nem érkezett válasz, kérdeznék még egyszer:
Nézegetem a d-link 320-as nas-t, sok extra nem kell, médiaszerver, és torrent kliens, akár a gyári fw is jó lehet, nem akarok sokat tökörészni vele. Olvasom, hogy sokaknak nem okés, meritek ajánlani, vagy 30 ezerig van jobb? Nem telepítgetni akarok, haszálni, alaphelyzetben használható cucc ez?
Köszi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#718) boatkiller válasza Rick4 (#717) üzenetére


boatkiller
tag

Szia!

Lényegében ugyanaz a vas mint a DNS325(a proci underclockolva gyárilag és feleannyi a ram benne.) Viszont olcsóbb. :) Nekem már megvan eléggé régóta, jól működik. A gyári ventijét moddoltam egy picikét :D , erről itt a fórumban olvashatsz.
Van rá funplug, ha azt felrakod akkor rakhatsz rá transmissiont a gyári torrent kliens helyett. Ugyanis a gyári cseppet buta. Én chrooted debiannal használom. Többszálas torrent letöltés esetén is vígan kiszolgál egy LG lcd Tv-t 1080p MKV filmel akadás nélkül 100-as hálón.

Samu Tv-hez funplug telepítése után miniDLA képes lesz.(ha telepíted a szükséges dolgokat)

Én csak ajánlani tudom, főleg, hogy már rá lehet tenni native debiant is. :)

Az árgépen DNS325 35000Ft-től indul, de annyiért már inkább HP proliant microservert vennék.

[ Szerkesztve ]

(#719) Rick4 válasza boatkiller (#718) üzenetére


Rick4
félisten

Köszi az infót, nem nagyon fontos ez a lg samsung opció mert van médialejátszóm ami hálóból nyomja. Igaz, a tévémre van ez az openlgtv-s dolog, de azt se kezdtem el, jó az úgy. Annyira nem csípem a parancssoros putty-s dolgokat, a gui jobban bejön, de mindenképp jobb lenne egy központi adattároló, erre kellene kis torrent és kész is. -ne szálljon el a vinyó tartalma, ez a lényeg, bár nem tudom az ntfs-re formázott vinyót mennyire szereti, a médialejátszómnak nincsen gondja vele. Hálóban mennyivel tud ez oda- vissza másolni? A médialejátszóm stabilan 5-6MB/sec, igaz ez 100-as háló.
tapasztaltál olyat hogy hazamentél, ez me össze volt zuhanva? mert ilyennek nem örülnék...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#720) rolywrx válasza csuzso72 (#715) üzenetére


rolywrx
tag

ELVILEG, de tényleg csak elvileg merem mondani, hogy semmilyen adatvesztéssel nem jár. A beállításokat írja át a HDD firmware-jében.

Nekem nem veszett el róla semmi, bár tényleg csak teszt cuccok voltak rajta a moddolás közben. De az elvileget azért hangsúlyoztam, nehogy az legyen, hogy én azt mondtam, és közben mégis. Szóvalérted. :)

RolyWRX

(#721) DonCosta válasza Rick4 (#719) üzenetére


DonCosta
tag

Ha csak alapon akarod használni, nem akarsz sem fun-plugot sem transmissinont felrakni, mert nem szeretnél ilyenekkel szüttyögni, akkor is használható a cucc. Én ráküzdöttem ezeket de rájöttem, hogy nekem fölösleges és visszatértem a gyári torrentezőjére. Nekem bőven jó az is és ha nincs fun plug még gyorsabb is a helyi hálón (értékeket már nem tudok, de kb 30%-al gyorsabb lett fun plug nélkül). Megbizható cucc, nekem október óta nem volt kikapcsolva, stabilan megy. Egyedül a ventilátor tud hangoskodni, de én notebook vinyóval használom és így egyáltalán nem kapcsol be.
Nincs tapasztalatom a többi NAS képességeiről, de ár/érték arányban nemigen van jobb szvsz.

(#722) lafaty80 válasza lafaty80 (#713) üzenetére


lafaty80
őstag

Erre valaki tud megoldást?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#723) csuzso72 válasza rolywrx (#720) üzenetére


csuzso72
tag

Kösz! Egyenlőre nem merek nekivágni, és sajna most a vinyó árak az egekben vannak, így le sem tudom egyenlőre menteni az anyagokat :(

(#724) Rick4 válasza DonCosta (#721) üzenetére


Rick4
félisten

Igazából egy ilyen válasz volt lényeges, anak örülök hogy működik rendben, ráadásul én egy spéci seagate vinyót használok, alacsony fogasztással és hőtermeléssel rendelkezik. Illetve kérdés, a jelenlegi médialejátszómban van ez az 1TB-os vinyó, NTFS-re formázva is tökéletesen dolgozik vele, ha ezt berakom, elszáll a tartalom? Megvan minden, csak annyira nem öröm, hogy másolhatom újra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#725) DonCosta válasza Rick4 (#724) üzenetére


DonCosta
tag

Attól tartok kénytelen leszel újra pakolni a cuccot a vinyóra. :(
Amint beteszed formázni akarja majd Linuxos formátumra. Külső vinyót usb-n tud kezelni NTFS formátumban is ha jól tudom, de ha beleteszed tuti formázza. Még akkor is ha előtte is linuxos formátumban volt. (bocs a nem szakszerű megfogalmazásért, aki pontosabban tudja javítson ki a lényeg azonban ez) :)
A spéci vinyód ha tényleg kevés hőt termel és egymagában lesz lehet hogy csendes is lesz a NAS (azaz nem fog pörögni a ventilátora)

(#726) Rick4 válasza DonCosta (#725) üzenetére


Rick4
félisten

Okés, ezzel sincsen baj, ha gyorsan tolja a gép és a nas között, kb 300Gb cucc van fent, szóval nem halál. Inkább az a lényeg, hogy ami rajta van, ne sz@ródjon el, bekapcsolom, és menjen heteken keresztül. sima 100-as hálón hogy lehet ezekkel dolgozni? Meg Gbites a nas, Gbites a gép, csak a router nem az. Még. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#727) DonCosta válasza Rick4 (#726) üzenetére


DonCosta
tag

Megtaláltam egy korábbi hozzászólásomban a mért sebességet 100-as hálón . Ha ott a beszélgetésbe belenézel szó van róla, hogy kinek milyen beállításokkal milyen sebességeket produkált, illetve mivel mérték.

[ Szerkesztve ]

(#728) Rick4 válasza DonCosta (#727) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk ezért megéri routert cserélni, mert a jelenlegi médialejátszóm is tud 100-as hálón 5-6MB/sec-et. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#729) DonCosta válasza Rick4 (#728) üzenetére


DonCosta
tag

Igen, én is vettem egy ilyent: TP-Link TL-WR1043ND Ezzel már elfogadható (számomra) a sebesség. (konkrét számokra nem emlékszem de otthon lemérem az eredményt ha szeretnéd és lesz időm) :))

(#730) Rick4 válasza DonCosta (#729) üzenetére


Rick4
félisten

Okés, megköszönöm, pont egy ugyanilyen versenyző lenne most.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#731) drika válasza Rick4 (#730) üzenetére


drika
tag

Nekem 11MB/sec a sebességem a 1043-assal 100-as hálón.

(#732) glugi válasza drika (#731) üzenetére


glugi
aktív tag

Szia!

Melyik firm? Ffp-t használod még, melyik verziót? Ja és smb-n vagy ftp-n mérve?

(#733) drika válasza glugi (#732) üzenetére


drika
tag

2.02-es fw, funpluggal, smb-n mérve.

(#734) Rick4 válasza drika (#731) üzenetére


Rick4
félisten

A gépedben 100-as hálókártya van? Mert azon kívül minden Gb-es.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#735) drika válasza drika (#733) üzenetére


drika
tag

Nem. Sajnos a kábelek a falban, amik nem tudják a gigabitet.

(#736) freemanone


freemanone
őstag

Közben megcsináltam a venti modot a NAS-on és azt kell hogy mondjam megérte!
Hangját se hallani és 10fokot nyertem a HDD-ken valamint 8at a rendszer hőmérsékleten a WebGUI szerint. (30 perc aktív terhelés utáni értékek, infrával fűtött 23fokos helyiségben)
eredetileg: 40° / HDD, 52°/system
mod után: 30° / HDD, 44°/system (ez felkúszott 31°/46°-ra 2 órás párhuzamos 1080p mkv + flac streem + 28GB adat felírása után)
A kivágással megszenvedtem flex hiányában, de egy jó erős és éles metszőolló a segítségemre futott! :DDD Azért a végeredmény korrekt lett. Majd ha flex-hez jutok az a terv, hogy a ventit átszerelem az alu keretre nagyobb lyukat vágva a műanyag hátlapban. :)
A D-Linket meg szívesen megnyúznám azért a vacak épphogy 4cm-es ventiért amit beépítettek. Na mindegy ez jóideig kiszolgálja az igényeimet és végre nem zúg a háttérben éjjel nappal.
Itt van pár kép róla:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#737) drika válasza freemanone (#736) üzenetére


drika
tag

Gratula, főleg a metszőollóért! Gondolom ment az anyázás. :D

Szerintem, ha megfelelően hűt, akkor nem érdemes tovább küzdeni vele! Teljesen jó így is.

(#738) glugi válasza drika (#733) üzenetére


glugi
aktív tag

Köszi. Lehet felteszem én is az újabb fw-t. :U

(#739) FearLess88


FearLess88
csendes tag

Hello! 2.0 fw-t használom, a 2.02-es jobb-e? fw frissitésnél van adatvesztés?

Májkí

(#740) capafog23 válasza FearLess88 (#739) üzenetére


capafog23
őstag

Adatvesztés biztos hogy nincs.

(#741) Vieron


Vieron
tag

Futott már már valaki bele abba, hogy a beépített DLNA szerver letérdelteti az egész NAS-t?

(#742) drika válasza Vieron (#741) üzenetére


drika
tag

Én igen. Nem minden avi-t bír megenni a drága.

(#743) Vieron válasza drika (#742) üzenetére


Vieron
tag

Nem avi. 6500 kbit 720p mkv.

(#744) drika válasza Vieron (#743) üzenetére


drika
tag

Ezt nem tudom mihez viszonyítani, ennyire nem vagyok benne az mkv kódolásban, de ha jól számolom, akkor az 39 mega percenként, tehát 3 és fél giga egy film. Gyanítom, ebben a hang még nincs benne, tehát egy max. 5 gigás filmről van szó. Nem tűnik soknak.

Nálam egy minimaxról felvett mese okozott problémát. Az volt a gond, hogy eltért valami szabványtól (gondolom amatőr apuka készítette - nem bántásként írom). Ettől megfeküdt a NAS a beolvasás közben, és emlékszem, alig bírtam kilőni. Valahogy újraindításnál sikerült gyorsabbnak lennem annál, mint ahogy elérte a feldolgozhatatlan fájlokat, és így tudtam kikapcsolni.

(#745) Vieron válasza drika (#744) üzenetére


Vieron
tag

Nekem lejátszás közbeni problémák vannak. Alapból 90% körül mozog a proci használat, ha használva van az upnp szerver, de kb 10-15 percenként felugrik 95-98% körüli értékre, és akkor elkezd szaggatni a kép és a hang is, erre gondoltam lefektetés alatt.

Az mkv-nál a 4500 kbit + 448 kbit hang egy 2 órás film kb. 4,5 giga, a 6500 kbit + 448 hang az olyan 6 giga körül van.

(#746) lzs79


lzs79
csendes tag

Volna egy kis gondom.
A nasban eddig csak egy 750-es vinyo volt, most betettem mellé egy másikat (2tb)
Beléptem az admin felületbe, és kértem a formázást.
De az nem halad. Már kb 4 órája nem csinál semmit, 0%-on van.
Nem akartam raid1-be tenni, csak azt, hogy legyen rajta két vinyó, semmi tükrözős trükközés.
Mit csináljak?

(#747) lzs79 válasza lzs79 (#746) üzenetére


lzs79
csendes tag

Nyomtam egy restartot, de ezzel fogad:
This section allows you to change the hard drive configuration or to format the newly inserted hard drive. Notice that the data stored in formatted drives will be erased during the process.

A smart teszt részben 2hdd-t lát.
Az application managerben amikor a upnp serverbe megyek azt mondja: none hard drives.
:F

(#748) lzs79


lzs79
csendes tag

Megoldva.
Régi hdd-t kivettem, újat formáztam, régit visszatettem, és kész. :K

(#749) lafaty80 válasza cSuwwi (#687) üzenetére


lafaty80
őstag

sftp-t hogy állítottad/indítottad el?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#750) FearLess88


FearLess88
csendes tag

Hali! olyan problémába ütköztem hogy távolrol weben keresztül akarnának letölteni de nem megy, ez a probléma azóta van hogy 2.02 fw-re frissítettem. Hogy tudom a legtöbbet kihozni a kis masinábol..?

Májkí

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.