Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Vieron válasza kejfel (#400) üzenetére


Vieron
tag

Ne is menj tovább, új kötetnél formázni fog. A meglévő adatokat ki kell előtte menteni valahová.

(#402) boatkiller válasza xrvman (#386) üzenetére


boatkiller
tag

Device Information
Workgroup workgroup
Name DNS-320
Description NAS
System Temperature 114°F/46°C
Current Rx/Tx 101028280/153352292
System Up Time 5 days 2 hours 36 minutes

A gyári fw szerint.
Linux alatt még nem sikerült működésre bírni a hddtemp-et, mert a S.M.A.R.T-tal van valami gebasz a WD15EARS hdd-nél. Ez viszont nekem is érdekes, mert a debian szerint a S.M.A.R.T ott van és működik. Valószínűsíthetően kernel bug. :((

(#403) kejfel


kejfel
tag

hello urak!

tudnátok segíteni transmission telepítésben?
Mert most akkor nem értem!
Nem kell mindíg átírni a /mnt/HD_a2-t, /mnt/HD/HD_a2-re?
itt a terminalom:
Connected to 192.168.1.32.
Escape character is '^]'.
/ # cd /mnt/HD/HD_a2
/mnt/HD/HD_a2 # wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/curl-7.18.1.tgz
Connecting to kylek.is-a-geek.org:31337 (79.241.197.27:31337)
curl-7.18.1.tgz 100% |******************************************************************| 370k 00:00:00 ETA
/mnt/HD/HD_a2 # wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/Transmission-2.31-1.tgz
Connecting to kylek.is-a-geek.org:31337 (79.241.197.27:31337)
Transmission-2.31-1. 100% |******************************************************************| 1668k 00:00:00 ETA
/mnt/HD/HD_a2 # funpkg -i curl-7.18.1.tgz
Installing package curl-7.18.1 ...
/mnt/HD/HD_a2 # funpkg -i Transmission-2.31-1.tgz
Installing package Transmission-2.31-1 ...
/mnt/HD/HD_a2 # chmod a+x /ffp/start/transmission.sh;sh /ffp/start/transmission.sh start
mkdir: cannot create directory '/mnt/HD_a2/.transmission-daemon': No such file or directory
Starting transmission-daemon
Couldn't open "/mnt/HD_a2/.transmission-daemon/transmission-daemon.log": No such file or directory
/mnt/HD/HD_a2 #

Mit csináltam rosszul?
Előre is köszi a válaszokat!!

[ Szerkesztve ]

(#404) Vanyo válasza kejfel (#403) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Jó korai volt az öröm :)
De, mindenképpen át kell írni, mert a DNS-320 ide mountolja be a meghajtódat. Ezért is nem tud létrehozni itt könyvtárat:
mkdir: cannot create directory '/mnt/HD_a2/.transmission-daemon'

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#405) kejfel válasza Vanyo (#404) üzenetére


kejfel
tag

Ezt a korai öröm dolgot nem értem mire írod :)
de mint láthatod a parancssorban úgy írtam be, és mégsem hajtja végre a parancsot.

(#406) lafaty80 válasza kejfel (#405) üzenetére


lafaty80
őstag

Szia,

Nem emlékszem már, de mintha nekem a transmission.sh-ban is át kellett volna írnom a mnt/HD/HD_a2-re...

Nézd meg abban mi szerepel nálad.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#407) boatkiller válasza kejfel (#403) üzenetére


boatkiller
tag

Szia!

Ha a transmission.sh fájlban is átírod a /mnt/HD_a2-t, /mnt/HD/HD_a2-re akkor működni fog.
Most azért nem megy, mert rossz helyen keresi a megadott könyvtárat. A tm.sh még a DNS323 fájlstruktúrája szerint van megírva.

(#408) boatkiller


boatkiller
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki a dolog, hogy mégiscsak futtatható lesz a webian a DNS320-on.
Ezt találtam a webian fórumán:
Idézetet írta: pgk - 2011 augusztus 04, 10:22:08

Sziasztok,

Nemtudom ki mennyire emlékszik, de még tavaly indítottam egy portolhatós topicot a fórumban :) Azóta megvettem egy DNS 320 as NAS-t és nagyon szeretném rátelepíteni a Webian-t :) Látom már van 2011 es változat és hardver hiány az oka a portolhatóságnak. Kylkhor-nak szeretném felajánlani ha elfogadja nemsokára SSH-n keresztül ráléphet a NAS-omra frissen telepített FFP-vel és kedvére művészkedhet a 320-assal. Mint fórum moderátor úgy gondolom látja a mail címemet, nyugodtan megkereshet a részletekért.

Előre is köszönném a 320as tábor névében erőfeszítéseit.

PG

Szia !

Élnék a lehetőséggel :)
Néhány hete sikerült "felstoppolnom" egy DNS-320 eszközre egy Fórum Tag jóvoltából (ezer köszönet érte) aki 313-ról váltott 320-ra és ott adat gyűjtést végeznem.
Ez alapján készült egy telepítő ami feltelepítené a Webiant (ez tesztelve lesz a hétvégén egy emulált környezetben) viszont az adatok alapján más processek futnak ezeket valószínűleg (biztos) nem tudja vezérelni majd csak ha teljesen testre lesz szabva.

Ha leteszteltem a telepítőt jelentkezem : Kylkhor

Szóval lehet bizakodni. :D

(#409) kejfel válasza boatkiller (#408) üzenetére


kejfel
tag

Köszönöm a segítséget!
nem vagyok túl jártas linux alapú dolgokban, tuti az lesz a hiba, mert nem módosítottam .sh kiterjesztésű fileokat.

Ezt a fórumot én is pont ma olvasgattam! :)

upd1: na már csak a transmission.sh filet nem találom :P

upd2: lehet azért mert rejtett?

upd3: a start mappában bújt el :)

[ Szerkesztve ]

(#410) kejfel válasza boatkiller (#407) üzenetére


kejfel
tag

sikerült elindítani a TM -t, de továbbra is gond van... :(

először megcsináltam ezt a leírtak alapján, majd utánna ezt a leírást

a whitelist szerkesztése sikerült de utánna gyanús nekem valami. macskakörmön belül lehet még egyszer macskaköröm? laikus vagyok a linuxhoz, de ha így írtam be kidobott a telnet.

Setting the download directory

Type the command “su nobody -c “mkdir -p /mnt/HD_a2/transmission-downloads”“
Type the command “transmission-remote 127.0.0.1 -w /mnt/HD_a2/transmission-downloads”
There would be a message like success
It’s done! Direct your Internet browser to http://A.B.C.D:9091 for the transmission web user interface.

itt a Terminalom:

/mnt/HD/HD_a2 # sh /ffp/start/transmission.sh start
Starting transmission-daemon
/mnt/HD/HD_a2 # -» su nobody -c “mkdir -p /mnt/HD_a2/transmission-downloads” (itt enter után kidob)
telnet> transmission-remote 127.0.0.1 -w /mnt/HD_a2/transmission-downloads
?Invalid command
telnet> sh /ffp/start/transmission.sh start
?Invalid command
telnet>

még egy kérdés:
a whitelistbe a saját gépem IP-jét ,vagy a NAS-ét írjam bele?

Köszönöm a rengeteg segítséget!

(#411) kejfel válasza kejfel (#410) üzenetére


kejfel
tag

Megoldódott!! :D
Úgy, hogy nem mentem végig a leíráson, csak a whitelist szerkesztésig.

Annak a gépnek a statikus IP címeit kell beleírni a szerkesztendő sorba, amelyekről szeretnéd elérni majd a TM-t. Lehet annak aki megcsinálta ez pofon egyszerű manőver, de azert 2 órát elpöcsöltem vele :)

Remélem mostmár minden OK lesz, legalább addig amíg nem érkezik meg a webian 2011 dns 320 ra is! :)

Köszi mindent!

(#412) boatkiller válasza kejfel (#410) üzenetére


boatkiller
tag

Opsz látom megelőztél. :)

Ok. Pici linux tanulni nem ártani :D

itt a Terminalom:

/mnt/HD/HD_a2 # sh /ffp/start/transmission.sh start
/ a slash a root azaz a gyökérkönyvtár jele
/mnt ez a gyökérben levő mnt azaz mount mappáé /mnt/HD/HD_a2 ez a gyökérben levő mnt mappában levő felcsatolt hdd-d
Starting transmission-daemon
/mnt/HD/HD_a2 # -» su nobody -c “mkdir -p /mnt/HD_a2/transmission-downloads” (itt enter után kidob)
Ezek után ha olvasol egy picit rájössz magadtól is, hogy mi a hiba. :)
Itt most nem írom le a az általad kiadott parancs jelentését, de javaslom olvass utána az alap linux parancsoknak. Szóval a hiba: /mnt/HD_a2/transmission-downloads te ezt írtad, már megint a DNS323-as leírást követve. Ez neked nem jó mivel itt DNS320-ról beszélünk.
Így írd be: su nobody -c “mkdir -p /mnt/HD/HD_a2/transmission-downloads"
Ezzel elviekben működnie kellene.

telnet> transmission-remote 127.0.0.1 -w /mnt/HD_a2/transmission-downloads
?Invalid command

Ez amit itt írtál a linux számára értelmezhetetlen ha 320-on akarod használni.
Helyesen: transmission-remote 127.0.0.1 -w /mnt/HD/HD_a2/transmission-downloads

telnet> sh /ffp/start/transmission.sh start
?Invalid command
telnet>

még egy kérdés:
a whitelistbe a saját gépem IP-jét ,vagy a NAS-ét írjam bele?

"rpc-whitelist": "127.0.0.1,192.168.*.*", Ez az enyém, azért néz ki így, mert a házban lévő összes eszközről el tudom érni ami a megadott IP tartományba esik.

Transmission 1.42+ for DNS-323 (231)
Mint látszik eléggé régi leírást használtál keress szerintem másik transmissiont a 2.xx szériából.

[ Szerkesztve ]

(#413) kejfel válasza boatkiller (#412) üzenetére


kejfel
tag

akkor is oda kell írni egyébként pluszba a /HD -t ha ezt a leírást megcsináltam?

mert nekem ezután értette a dns323 ra írt parancsokat is.

Most a TM olyat csinál hogy elindul a letöltés, majd leállítja magát
Error: No such file or directory (home/nobody/Downloads/....file neve)

ezzel találkoztál már?

a transmissionról a leírásban is megváltoztatták a wget linket.
2.31 et tettem fel

[ Szerkesztve ]

(#414) boatkiller válasza kejfel (#413) üzenetére


boatkiller
tag

akkor is oda kell írni egyébként pluszba a /HD -t ha ezt a leírást megcsináltam?

mert nekem ezután értette a dns323 ra írt parancsokat is.

BIZTOS? :)

Most a TM olyat csinál hogy elindul a letöltés, majd leállítja magát
Error: No such file or directory (home/nobody/Downloads/....file neve)

ezzel találkoztál már?

Próbáld ki azt a + HD-t és csodát fogsz látni. :)) :))

a transmissionról a leírásban is megváltoztatták a wget linket.
2.31 et tettem fel

Az viszont jó. Én ezeket nagyon régen próbáltam, utána dúrtam is le és felkerült a chrooted debian squeeze. :D Jobb szeretem mint a sima funplugot.

(#415) kejfel válasza boatkiller (#414) üzenetére


kejfel
tag

a macskakörmön belül tényleg át kell írni, de a többinél nem kellett.
valamelyik forumtársunk linkelte be ezt a leírást.

na jo kipróbálom de csak a te kedvedért! :)
majd jelentkezem.

(#416) boatkiller válasza kejfel (#415) üzenetére


boatkiller
tag

su nobody -c “mkdir -p /mnt/HD/HD_a2/transmission-downloads"
Ez a parancs kb. azt jelenti, hogy:
a nobody felhasználó nevében és jogosultságaival
-c, --command PARANCS a PARANCS átadása a meghívott héjnak
létrehozza a /mnt/HD/HD_a2/transmission-downloads nevű könyvtárat.
-p: létrehozza a könyvtárat, akkor is, ha ez létezik, elhanyagolva a fellépő hibát.
Neked viszont a hiba szerint a tm nem ott keresi.

Error: No such file or directory (home/nobody/Downloads/....file neve)

Ez azért van mert te ezt a parancsot adtad ki neki: /mnt/HD_a2/transmission-downloads
Így viszont soha nem fogja megtalálni.
Ha létrehoztad a megfelelő parancsal a letöltési könyvtáradat ne felejtsd el szerkeszteni a tm json fájlt sem.

[ Szerkesztve ]

(#417) kejfel válasza boatkiller (#407) üzenetére


kejfel
tag

transmission.sh- t hol találom?

ha kicsomagolom a Transmission-2.31-1.tgz-t a start mappában megvan, de onnan szerkesztés után hogy a hátamba csinálom vissza .tgz-vé?
OSX-em van.

[ Szerkesztve ]

(#418) kejfel válasza kejfel (#417) üzenetére


kejfel
tag

kicsomagoltam, szerkesztettem, visszatömörítettem és nem jó továbbra sem.

(#419) kejfel válasza boatkiller (#414) üzenetére


kejfel
tag

Nah nem érdekel mostmár, feladom.
Nem jön össze sehogy. Felteszem a debian squeeze-t (legalább is megpróbálom) :P

Van most egy tiszta Volume_1 em ffp vel.

Ebben a zip-ben található leírás alapján készítetted el Te is?

Bocs hogy szétOFFolom a topicot, ha megengeded PÜ-t írok majd.

[ Szerkesztve ]

(#420) Vieron válasza kejfel (#418) üzenetére


Vieron
tag

Nem tudom, mit tömrítgettek, meg másolgattok.

Itt van egy leírás, ez alapján csináld, és menni fog, mindenféle trükközés nélkül:

http://www.shadowandy.net/2010/11/dns-320-making-fun_plug-and-old-packages-work.htm

(#421) kejfel válasza Vieron (#420) üzenetére


kejfel
tag

én kajak ezt csináltam meg! :D
a kollega beszélt rá hogy azt csináljam, meg nem hitte el hogy nem kell beírni a /HD -t pluszba! :)

[ Szerkesztve ]

(#422) lafaty80 válasza kejfel (#421) üzenetére


lafaty80
őstag

Kajak nem tudod, mit csinálsz, és nem olvasol, vagy csak nézel de nem látsz.

Kedves kolléga, boatkillet teljesen jól írt mindent, én legalábbis értettem általa, hogy te mit is hibáztál.

Már az általad belinkelt oldalon is többször írják a különbséget, ez alapján csináltam én is , és mindenhol a mnt/HD/HD_a2-ra hivatkoztam, írtam mindent.

Komolyan, segíteni akar valaki, aztán meg újjal mutogatunk rá, ha valamit nem tudunk és rosszul csinálunk.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#423) Vieron válasza kejfel (#421) üzenetére


Vieron
tag

Nem is kell.
Ha úgy csinálod, ahogy leírásban, csinál egy linket plusszban, és minden menni fog.
De hogy jobban értsd, ha megcsinálod mind az összes lépést, ami ott le van írva, akkor csinál egy linket /mnt/HD_a2 néven, ami /mnt/HD/HD_a2 -re mutat, így nem kell birizgálni semmit.

(#424) kejfel válasza lafaty80 (#422) üzenetére


kejfel
tag

Honnan is tudnám mit csinálok, vagy mit kell csinálni-
Soha életemben nem csináltam ilyen parancssoros dolgokat linuxban.
Hidd el nem könnyű így hogy tök kuka vagyok hozzá, de azert próbálkozom.
Ezt az újjal mutogatásos dologot ahogy fogalmazol, én poénra vettem volna a helyedben.
De már rájöttem félreértettem egy pár sort azokból amiket tegnap Boatkiller írt.

Alapvetően még most kezdek rájönni a Terminalban valo parancsokra.
megtaláltam a tm.sh-t is, aztán összekombóztam hogy biztos vi parancs nyitja meg szerkesztésre. Úgy is lett. utánna meg :wq és társai.
Ja amugy ezert se ment mert én copy paste el nyomtam.
Mondjuk az fura, hogy a TM-remote GUI ban minek tudom beállítani a letöltés helyét, ha utánna úgyis át kell írnom a .json ban is?
Most úgy néz ki a letöltés működik, de seedelni nem akar...
openport beállítást átvette a TM-ből.

Én a grafikus felületekhez szoktam hozzá.
Ez meredek nekem mint hülyegyereknek a szánkópálya. :P

na nembaj! várom a webian 2011 et!

[ Szerkesztve ]

(#425) boatkiller válasza kejfel (#419) üzenetére


boatkiller
tag

Szia!

Nem teljesen. Google, némi+ segítség és a saját ismereteim alapján.

Itt találsz róla egy leírást, amit én készítettem annó: http://www.dlinkhelp.eu/index.php?topic=426.0 (regelni kell azt hiszem)
Ez van fent az enyémen is, de linux ismeretek ehhez is kellenek.

Szóval ha nem vagy jó viszonyban a linux használatával akkor azt hiszem ez nem igazán neked való.

Itt egy idézet a hozzászólásokból:

Re: Debian telepítése DNS320-ra FRISSÍTVE 2011.05.12
« Válasz #7 Dátum: május 15, 2011, 06:16:29 pm »

Na megcsináltam mindent a leírás szerint,minden sikeres volt ,hibaüzenet nélkül.
Mivel mondtam,hogy nem vagyok linux guru,olyannyira nem,hogy most "találkoztam" vele először ,lenne egy amatőr kérdésem:

De mint látod mások is meg tudják csinálni.
Viszont a hozzászóló is azt hitte, hogy webian szerű grafikus felület fogja fogadni.

Linuxhoz egy jó tanács ne csak copy/paste legyen, hanem próbáld megérteni mit miért teszel.
Hidd el nagy segítség lesz saját magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#426) Vanyo válasza boatkiller (#425) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Lájk :) :C

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#427) syluccy


syluccy
csendes tag

Sziasztok!

Más is tapasztalta már, hogy állandóan eldobja a jogosultságokat a kütyü?
Ha TC-ben akarok felmásolni file-t a hálózati meghajtóra, nagyon sokszor kell mennem puttyba jogosultságot adnom chmoddal.
Nincs valami megoldás arra, hogy ne felejtse el rendszeresen a jogosultságokat? :/

(#428) drkp


drkp
csendes tag

Sziasztok, nekem lenne egy olyan problémán, hogy van egy 1500 gigás WD merevlemezem és lepakoltam róla minden cuccomat és utána a DNS-320-as megformáztam a lemezt. Mivel ha jól emlékszek ext4es fájlrendszert csinált ezért gondoltam hogy hamarabb vissza tudjam pakolni a fájljaimat a merevlemezre, ubuntu linux alatt mindent visszamásoltam. Itt adódott a problémám hogy mikor beraktam a vissza a merevlemezt a nasba akkor mikor megnézem a hálózatban hogy milyen fájlok vannak rajta, akkor a többségét a fájloknak nem látom, de viszont ftp-n keresztül és a kezelőfelületében lévő fájlböngészővel igen... Mi lehet a gond? remélem tudtok segíteni. Köszönöm előre is !!!

(#429) gaben75 válasza syluccy (#427) üzenetére


gaben75
tag

Erre én is kíváncsi lennék mert nekem is van egy két olyan fájl amit nem tudok kitöröli:-(
Ha tud valaki valami megoldást ne tartsa magában :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#430) syluccy válasza gaben75 (#429) üzenetére


syluccy
csendes tag

az a legegyszerűbb, ha a gyökérrendszerben lehető legmagasabb szintű könyvtárnak megadsz minden jogosultságot, én ezt szoktam tenni, de sajnos csak átmeneti megoldás, mert ad-hoc elveszíti a könyvtár az írási jogosultságát. :/

chmod 777 transmission-downloads* -R

(#431) Laca 012 válasza gaben75 (#429) üzenetére


Laca 012
őstag

Talán a tulajdonosokkal vagy attribútumokkal lehet probléma szerintem. :U
Mintha a tulajdonosnál láttam volna, hogy kicsit furcsán jelölte, mert nem a userek és a group-ok nevét, hanem mintha valami számokat (is) láttam volna a helyükön..
Ha megyek a céghez, meg is nézem.. (az enyém ott üzemel)

Ha nálad is úgy van mint nálam (fent van a fun-plug) és be tudsz jelentkezni Debian alá SSH-n, akkor az adott könyvtárat az ls -l parancsal listázva egyből látszódhat.
Ha tényleg "csak" ez a gáz, akkor a
chown user:group fájlnév
parancsal át tudod váltani arra amilyen a "mindenhol látható" fájlok tulajdonosára, vagy a -R kapcsolóval akár komplett könyvtárat is át tudsz állítani.
Más ötletem nem igazán van.. :(

Nah frissítenem kellett volna a lapot... :)

bár a chmod -dal az attribútumokat állítjuk, a chown-nal a tulajdonost, lehet ezzel bejön..

[ Szerkesztve ]

(#432) drkp válasza syluccy (#430) üzenetére


drkp
csendes tag

köszönöm a válaszod, de közben sikerült megcsinálni... a putty és a chmod segített.

(#433) drkp válasza Laca 012 (#431) üzenetére


drkp
csendes tag

köszi a választ. felraktam a fun_plugot kis utána olvasás után és a chmod segített..

(#434) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

valaki találkozott már olyan buggal, hogy az ffp felrakása után az mc segmentation fault-ot dob azonnal?
még sima mcedittel is :(

(#435) drkp


drkp
csendes tag

Sziasztok. Hosszas keresgélés és a fun_plug verzió frissítés keresgélés közben ráakadtam egy magyar fun_plug telepítés leírásra. Remélem hasznát veszítek majd ... :D Sok sikert és jó bugolást :P
http://www.weball.hu/?p=2681

(#436) teleguru válasza boatkiller (#408) üzenetére


teleguru
csendes tag

Én írtam Kylkhornak :) A dolog ott megállt h elkészült a telepítő fel is tette viszont összeomlott a HDD kezelés. Nem találta meg a Vol1 particiót.

Sajnos mivel jelenleg élesben megy elég sok adatommal a NAS és elég para v t h minden adatom ugrik & a srác is ház felújításban volt, leállítottuk a projectet. Hamarosan beszerzek egy második HDD-t így a régebbire nyugodtan merem majd a tesztelést engedni. Ha bármi előrelépés történik jelzem itt is :)

PG

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#437) kejfel válasza teleguru (#436) üzenetére


kejfel
tag

nekem van egy szabad 320-asom ilyen célokra, szívesen beszállok vele a projektbe.

(#438) BigBajusz


BigBajusz
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy Dlink - DNS -320- as NAS -om... olyan problémám lenne, hogy a max futtatható torrentek száma 20, a gyári p2p- vel... ezt lehet növelni?

Előre is köszi a segítséget.

üdv.: BB

BigBajusz

(#439) teleguru válasza BigBajusz (#438) üzenetére


teleguru
csendes tag

A gyári romban lévőben nem. DE ha transmission klienst feltelepítesz akár többet is seedelhetsz egyszerre.

Ehhez szükséged lesz fun-plug telepítésre.

A topicban minden le van írva olvass vissza picit.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#440) boatkiller válasza teleguru (#436) üzenetére


boatkiller
tag

Köszi az infót. Ez sajnos nem a legjobb hír, de bizakodjunk. :) Engem speciel az izgat eléggé régóta, hogy hogyan lehetne debiant tenni rá mint anno a 323-ra. Akkor ki lehetne használni az eszköz képességeit teljes mértékben. Talán még + ramot is lehetne heggeszteni bele mint a 323-ba. Sajnos a kernel fordításokban nem igazán vagyok otthon. :(( A cross complain-ban meg még kevésbé.

(#441) teleguru válasza boatkiller (#440) üzenetére


teleguru
csendes tag

fun plug ként lehet rakni debiant...

[link]

vagy nem erre gondoltál?

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#442) drkp válasza teleguru (#441) üzenetére


drkp
csendes tag

ezzel már én is próbálkoztam de még nem volt sikeres a felrakás... de nem adjuk fel :P

(#443) Laca 012 válasza drkp (#442) üzenetére


Laca 012
őstag

Ne is add fel, mert működik többünknél is!! :K

(#444) drkp


drkp
csendes tag

azt megkérdezhetem, hogy mive lfog többet tudni a 320 a debiannal ?

(#445) Laca 012 válasza drkp (#444) üzenetére


Laca 012
őstag

Ha felrakod utána SSH-n be tudsz jelentkezni és gyakorlatilag bármilyen csomagot fel tudsz telepíteni, hasonlóan mint egy normál debian rendszeren.
Pl. tehetsz rá más torrent klienst, vagy mehet rá webszerver, levelezőszerver, adatbázis kezelő...stb. Amire szükséged van..

(#446) boatkiller válasza teleguru (#441) üzenetére


boatkiller
tag

Szia!

Nekem az van fent amit linkeltél a kezdetek óta. De ez sajnos csak chrooted debian nem native. A funplug segítségével fut, nem úgy kezeli az eszközt mint egy direktbe a vasra fordított rendszer. A lemezeket is úgy látja mint a funplug.(/mnt/HD/HD_2 és nem pl.:WD15EARS...) A Dlink sajnos "kifelejtett" pár dolgot belőle(pl. usb drive kezelése pár fájlrendszer esetén).
Engem speciel eléggé kiakaszt, hogy usb drive-ről csak a NAS-ra tudok direktbe menteni, a NAS-ról viszont nem. Onnan csak hálózaton keresztül. :W
Ezt sajnos még így sem tudom megcsinálni, hogy kiadták ezt a csodát.
Ha linux alatt beállítok jogosultságokat az nem úgy működik ahogy kellene, mert ha nincs beállítva a NAS saját GUI-án akkor az egész nem ér egy kalap ... sem.

(#447) capafog23


capafog23
őstag

Hi, milyen hdd-t ajánlotok ebbe a NAS-ba?
WD green-el van állítólag valami probléma?

(#448) kejfel válasza capafog23 (#447) üzenetére


kejfel
tag

hi
én ennek a párját tettem bele, pontosan a wd mizéria miatt.
eddig semmi gondom nem volt vele.

(#449) teleguru válasza capafog23 (#447) üzenetére


teleguru
csendes tag

Így van. Az intelli sync számálót túlpörgeti a nas ami gar vesztéssel jár. DE láttam már rá megoldást a neten. egy sort kell SSH-n parancssorból kiadni és helyesen működik utánna.

Én pont tegnap vettem bele Seagate 1TB os vinyót 7e ért alkalmilag ;) Tökéletesen működik. Most úgy egy évig el leszek vele aztán jöhet a WD vagy SAM 2Tb os majd egy picit drágábban.
Nyáron néztem bele 2Tb os SAMSUNG-ot 10.500,- volt most uaz 16.000,- várakozunk a gazdaságuk csak úgy robog... :)

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#450) capafog23 válasza teleguru (#449) üzenetére


capafog23
őstag

Akkor nem WD-t veszek bele,
ez akkor jó lenne? 2TB Samsung SpinPoint F3EG (HD203WI)
2 terásat szeretnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.