Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Scrym


Scrym
tag

Sziasztok!

Újabb érdekes jelenség. A log-ból olvastam ki a következőket:

Nem tudom mire vélni, mert ha én csatlakozok fel FTP-re akkor van hozzá "Login" is és mellette a felhasználó név is amiről felcsatlakozom, ezek az IP-k mellett nincs felhasználónév és csak "Log out". Még is csak támadva van az FTP szerverem? :U :U :U

(#5002) djnyakesz válasza lbarna (#4922) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Szia,

Na közben ugrottunk a történetben sikerült a DLINK admin felületén beállítani ezt a ddns-t meg is adtam mindent, de a DLINK honlapján amikor a host-ot csinálom oda melyik IP-t kell beírni?

Mert mindent engedélyeztem a routeren és a NAS-on is mégsem tudok felmenni az említett xy.dlinkddns.com címre.

Köszi :) :R

(#5003) lbarna válasza djnyakesz (#5002) üzenetére


lbarna
tag

Elvileg az aktuális ip cimet kell oda irni amit a szolgáltatótól kaptál.
A routerbe a status oldalon meg tudod nézni.

Valakinek itt a dlink-es cimmel nem ment át ment a dyndns-re és azzal már jó volt neki.

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#5004) Haugland


Haugland
aktív tag

Ha nagyon szépen megkérek valakit, akkor nem tudna valamelyikőtök feltölteni valahová a DNS320 (nem L verzióhoz szükséges fájlokat, hogy a NAS-ra telepíthessem a transmission-t?
Ezernyi leírás van, többezernyi linkkel amik közül egyikben sem talaláltam olyat ami teljesen működne :(
Nagyon sokszor kezdtem elölről mindent (nas újrakonfig, lemezek formázása, funplug install, stb... De valahol mindig megakadok... Vagy a láthatatlan jelszavak módosításával, vagy a nem telepíthető alkalmazások telepítésével vagy valami mással)

Hülye is vagyok hozzá, de akkor is szeretném megcsinálni (vagy találni egy hozzáértőt aki megcsinálja ésszerű összegért), hogy tudjam használni ezt a nast transmission-vel torrentezésre.

(#5005) lbarna válasza Haugland (#5004) üzenetére


lbarna
tag

Itt van

Ha gondolod keres meg teamvieweren keresztül meg lehet oldalni.

[ Szerkesztve ]

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#5006) Dugó85


Dugó85
csendes tag

Sziasztok,

egy kis segítség kellene. Transmissionnél nagyon lassú a feltöltési sebességem (100/50-es netem van max feltöltési sebességem eddig 200kb volt) . Mitől lehet ez?

Bóntubééwáld...

(#5007) csaszar338


csaszar338
csendes tag

sziasztok👹
nincsen asztali gépem, egy iPadon próbálnám hozzáadni a torrentet, de azt írja ki hogy a torrent hibás😁
próbáltam többel is, ugyan az a végeredmény😂
ötlet❓

(#5008) aldebaran válasza csaszar338 (#5007) üzenetére


aldebaran
őstag

Te itt most miről beszélsz? :W

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5009) Kicsirics77 válasza csaszar338 (#5007) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Companion-nal próbáld ipadről.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5010) csaszar338 válasza Kicsirics77 (#5009) üzenetére


csaszar338
csendes tag

App Store, vagy Jailbreak?

[ Szerkesztve ]

(#5011) csaszar338 válasza aldebaran (#5008) üzenetére


csaszar338
csendes tag

lemaradt, hogy egy dns320l-és nasom van

(#5012) lbarna válasza csaszar338 (#5011) üzenetére


lbarna
tag

Hello

A 320L-en milyen torrent klienst használsz?
Ha transmission-t akkor ios-ra pl itransmission progi vagy amit irtak már.

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#5013) Mana86


Mana86
tag

Sziasztok!

PLEX -et használ valaki? 320L -es nasra van/volt eddig AddOn itt. Igazából még mindig itt van, de ha telepítem serialt kér amit az oldalon lehet vásárolni. Ezzel nem is lenne baj, de lejár a licence és 80 naponta folyton meg kell vásárolni. Ez nekem meg annyira nem pálya főleg, hogy alapvetően tök ingyenes a Plex.

Kézzel nem lehet valahogy L-es nasra telepíteni? Még a sima fun_plugolt 320-ra valami .txz kiterjesztésű fileokat kellett telepíteni transmissionhöz. Plex oldaláról le lehet tölteni ilyen kiterjesztést is valami unRAID nashoz. Ezt lehetne telepíteni rá valahogy? Valaki csinált már ilyet vagy van valakinek valami ötlete?

(#5014) aldebaran válasza Mana86 (#5013) üzenetére


aldebaran
őstag

Én is mostanában akartam újra telepíteni. Sajna az újak serial-t kérnek, de egy régi nem kér serial-t. Kikapcsoltam a frissítést benne.
Az 1.06-ost telepítsd fel.
Ha esetleg másnak van frissebb, ami nem kér kódot, pls ossza meg.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5015) Mana86 válasza aldebaran (#5014) üzenetére


Mana86
tag

Az a baj, hogy nem éri el a szerver beállításokat, így nem tudom kikapcsolni a frissítést és automatikus könyvtárfrissítéseket. Minden más elérhető, de azok valamiért nem. Ebből kifolyólag folyton úgy leterheli a NAS-t, hogy használhatatlanná válik. Ezért gondolom, hogy frissebb kéne, azzal talán nem lennének ilyen problémák.

(#5016) aldebaran


aldebaran
őstag

Nekem 320L-em van 1.04-es fw-el. Eddig minden flottul működött, a beállításokhoz fél éve, vagy régebben nem nyúltam.
Eddig be volt állítva, hogy minden este automatikusan kapcsoljon ki, majd reggel kapcsoljon be. Sajna, az utóbbi időben nem akar bekapcsolódni. Nektek volt már ilyen? Tegyem újra a fw-t? Vagy frissítsek? Viszont itt olvastam, hogy a frissel gondok vannak. Mit tennétek?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5017) gabor_b


gabor_b
tag

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne:

Transmission kliensben, ha használom a "watch-dir" kapcsolót ( megadott mappába bekerülő torrent fájlokat automatikusan elindítja a klens), lehetséges több könyvtár útvonalát megadni vagy csak egyet lehet?

gaborb

(#5018) szaszab válasza gabor_b (#5017) üzenetére


szaszab
aktív tag

Erről már 5 éve nyitottak ticket-et, és hivatalosan még nem megoldott... Vagy legalábbis az utolsó, 5 hete írt komment erre utal.

Nem hivatalos patch pedig itt.

(#5019) localhostadm válasza gabor_b (#5017) üzenetére


localhostadm
tag

Miért akarnál több mappába torrentet pakolni? Egy NASra egy mappa nem elég? Célszerűen akkor adjál meg a problémád megoldásáig egy olyan mappát, amit könnyedén elérsz bárhonnan bármikor.

[ Szerkesztve ]

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#5020) localhostadm


localhostadm
tag

Tud valaki esetleg egy működő fájlkezelőt 320L-re, amivel lehet kicsomagolni rendesen? A gyári hasztalan, mert nem is igazán akar működni... Rar funkciót a menübe mutatja, de elérhetetlen. MC-ből elméletileg találtam egyet, fel is telepítettem, de nem tudom futtatni, mert nem jelenik meg a gomb. Szóval perpillanat erre jutottam...

PC-s kicsomagolás felejtős, szenvedés az egész, NASról egyből NASra szeretnék csomagolni, bármiféle továbbitó közeg nélkül, mert az csak lassítja a folyamatot.

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#5021) csaszar338


csaszar338
csendes tag

sziaszték :R

My Music "app"-nal hogy adhatok hozzá zenét :F
a Multimedia Shared Folder hol van :F
OS X-en használom, s nem értem :Y

[ Szerkesztve ]

(#5022) freinds


freinds
csendes tag

sziasztok. segitsen ha tud valaki. a problemám a következö. közel egy éve megy a 320som minden gond nélkül, most egyik napról a másikra, nem tudom elérni a torrent klienst böngészöböl. a nas megy a webfelületröl tudok komunikálni vele. totálból elérem a meghajtókat. wiszont se telneteten se ssh- nem tudok belépni. port scannerrel megnéztem valami lezárta a portokat. 5 port van nyitva: 80, 139, 445, 515, 6000.
mi lehet tenni?

(#5023) Kicsirics77 válasza freinds (#5022) üzenetére


Kicsirics77
veterán

újra kinyitni a portot a routerben...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5024) _Berci_


_Berci_
aktív tag

Sziasztok

Vmi nekem itt nem kerek :(

nemrég vettem egy ilyen nast (L-es változatot).
Van benne egy winyó, formázta magának, rendbe van
adtam hozzá usert az is jó
FTP-t bekapcsoltam és megy is, de csak belső hálón :(
Egy cisco epc3925 routerre van dugva, 3333,80,21 es portokat fowardoltam a nas felé...
TC-ben ha próbálom elérni akkor kéri az usert, passwordot majd 500-as hibával elszáll, mi lehet a gond?

221-Goodbye. You uploaded 0 and downloaded 0 kbytes.
221 Logout.
----------
Connect to: (2016.04.18 11:14:55)
hostname=46.139.70.174:3333
username=teszt
startdir=/
46.139.70.174=46.139.70.174
220---------- Welcome to Pure-FTPd [privsep] [TLS] ----------
220-You are user number 1 of 10 allowed.
220-Local time is now 09:15. Server port: 3333.
220-IPv6 connections are also welcome on this server.
220 You will be disconnected after 10 minutes of inactivity.
USER teszt
331 User teszt OK. Password required
PASS ***********
230 OK. Current restricted directory is /
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Extensions supported:
EPRT
IDLE
MDTM
SIZE
REST STREAM
MLST type*;size*;sizd*;modify*;UNIX.mode*;UNIX.uid*;UNIX.gid*;unique*;
MLSD
ESTP
PASV
EPSV
SPSV
ESTA
AUTH TLS
PBSZ
PROT
211 End.
HELP SITE
214-The following SITE commands are recognized
CHMOD
IDLE
UTIME
214 Pure-FTPd - http://pureftpd.org/
CWD /
250 OK. Current directory is /
Connect ok!
PWD
257 "/" is your current location
Almappa
TYPE A
200 TYPE is now ASCII
PASV
227 Entering Passive Mode (192,168,0,111,217,13)
Server reports local IP -> Redirect to: 46.139.70.174
PORT 192,168,1,142,193,119
500 I won't open a connection to 192.168.1.142 (only to 46.139.70.174)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#5025) _Berci_ válasza _Berci_ (#5024) üzenetére


_Berci_
aktív tag

hogy lehetek ekkora hülye :D
A passziv portot is fowardolni kell, s megy :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#5026) freinds válasza Kicsirics77 (#5023) üzenetére


freinds
csendes tag

nem a routerben van lezárva hanem a nasben, ezért nem férek hozza se ssh-n se telneten.

(#5027) Coc@s válasza aldebaran (#5016) üzenetére


Coc@s
őstag

Ez nálad hogy jelentkezik pontosan?
Nálam is van egy olyan dolog egy ideje - szintén ezzel a FW-vel-, hogy ha valamiért kikapcsol, kikapcsolom, utána a power led villog, de wincsit már nem indítja el.
A wincsesztert kivéve és betéve egy külső USB-s eszközbe, ott hibátlanul indul, látható a tartalom.
Vagyis valami a NAS-al van.
Régebben ha egy ideig pihentettem akkor elindult, de most már napok óta nem akar elindulni, de nem nagyon volt/van időm foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#5028) aldebaran válasza Coc@s (#5027) üzenetére


aldebaran
őstag

Egyszerűen szoftveresen kikapcsol és nem kapcsol be. Nem villog semmi, csak nem kapcsol be. Hát én nem nyúltam a winyókhoz. Simán bekapcsoltam a hardware-es kapcsolóval. Utána meguntam és inkább nem kapcsoltatom ki a nas-t. :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5029) Coc@s válasza aldebaran (#5028) üzenetére


Coc@s
őstag

Értem.
Közben az én problémámra már magyarázat és tűzoltás jellegű megoldás van.
Valamilyen hőérzékelő vagy a csoda tudja mi nem engedi bekapcsolni a NAS-t.
Ideiglenes megoldás: le kell hűteni. Volt aki hűtőbe tette ( :C ) és utána elindult, én sűrített levegő spray-vel hűtöttem le az alaplapot és utána azonnal indult.
A sima - hagyjuk kihűlni - megoldás nem jó. :(
Sajna ezt, hogy pontosan mi okozza, nem sok esély van kideríteni, ezáltal javítani sem igen van esély.
Közben már az 1.07-es FW-t tettem rá, az sem hoz megoldást.

18 éve itt

(#5030) aldebaran válasza Coc@s (#5029) üzenetére


aldebaran
őstag

Lehet, hogy a ventilátor hatásfoka csökkent? De akkor nem lehet, hogy letiltana menet közben is?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5031) Coc@s válasza aldebaran (#5030) üzenetére


Coc@s
őstag

Ez nemigen jöhet szóba.
16 fokos helyiségben van, és amikor újraindítottam (volna) 30 fokot mondott előtte magától.
És néhány nap állás után sem indult el, míg tegnap mikor lefújtam sűrített levegő spray-vel az alaplapot, azonnal elindult.

18 éve itt

(#5032) poolbig


poolbig
aktív tag

Üdv!

Hol tudnék ehhez a kütyühöz tápegységet venni? (12V - 4A)

thx!

(#5033) aldebaran válasza Coc@s (#5031) üzenetére


aldebaran
őstag

Hááát, nekem szekrény aljában van évek óta... lehet a por a gond? :D

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5034) Coc@s válasza aldebaran (#5033) üzenetére


Coc@s
őstag

Nálam az sem. Tiszta az alaplap. Most meg hogy még jól meg is fújkáltam, tutira.
De sajna teljesen tisztán sem indul újra.
Kíváncsi lennék, melyik az a konkrét alkatrész, ami ezt okozza. :F

18 éve itt

(#5035) lbarna válasza poolbig (#5032) üzenetére


lbarna
tag

Ha tudsz forrasztani akkor itt

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#5036) lbarna válasza Coc@s (#5034) üzenetére


lbarna
tag

Mikori a nas?
Kondi nem pupos?

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#5037) Coc@s válasza lbarna (#5036) üzenetére


Coc@s
őstag

2013.június
Az alaplap kicsit mélyen van, így nem látszik jól, pedig én is nézegettem.
Elsőre azt sem tudom, hogy lehet/kell szétszedni a 320L-t ( :F ), csak olyan videót találtam, ahol már eleve szét volt szedve.
És olvastam ezt a hőérzékelő dolgot, (külföldi fórumon is írták) ezért próbáltam ki a sűrített levegős dolgot és annyira bejött, hogy újraindult a hűtés után.
Nem tudom, hogy ez kiszáradt (pupos) kondi esetén lehet-e hatásos?

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#5038) poolbig válasza lbarna (#5035) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi!
Egyébként 5.5x2.5 a kütyübe dugható csatlakozója? Nem vágom ezeket a méreteket.
THX

(#5039) lbarna válasza poolbig (#5038) üzenetére


lbarna
tag

Sajnos nem. Ezért irtam a forrasztást.

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#5040) poolbig válasza lbarna (#5039) üzenetére


poolbig
aktív tag

Oké-oké, úgy értem, hogy a gyári csatlakozónak ennyi (5.5x2.5), csak hogy tudjam milyenre kell cserélni. :D
THX

(#5041) poolbig válasza poolbig (#5040) üzenetére


poolbig
aktív tag

Az előző egy kérdés volt, csak elfelejtettem oda tenni a kérdőjelet. Szóval a csatlakozó méretét nem találom semmilyen fórumon, és hivatalos leírásban. Talán 5.5x2.5? A D-link-nek is írtam de eddig sz*rtak rám. :(

(#5042) lbarna válasza poolbig (#5041) üzenetére


lbarna
tag

Oké, értem.
Nekem sima 320-on van. Nálam kisebb a csatlakozója.
Nálam így van össze rakva vettem egy olyen tápot hozzá egy ilyen catlakozót a régi tápról levágtam a csatlakozót egy kis kábellel és az ajzatra rátettem.

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#5043) poolbig válasza lbarna (#5042) üzenetére


poolbig
aktív tag

No igen, ha meglenne a régi táp.... :D
Nekem is sima 320-am van. A tiéd végéről tudnál képet küldeni. Most nézegetem az enyémet, tuti kisebb átmérőjű mint a 5.5x2.5-es. :(
THX

(#5044) Coc@s


Coc@s
őstag

Bocsánat, rossz helyre írtam egy máshová szánt témát, ezért töröltem.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#5045) poolbig válasza poolbig (#5043) üzenetére


poolbig
aktív tag

Jelentem 3.5x1.35-ös a csatlakozó mérete, ha esetleg valakit ez később érinteni fog. :)
Veszek egy bármilyen 12V/4A-es tápot, szereztem ilyen végű dugót, ráforrasztom a táp végére, és kész.
Üdv mindenkinek!

(#5046) poolbig válasza lbarna (#5042) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos, hasonló módon sikerült nekem is megoldanom a táp problémát mint neked. Végre használatba vehettem a kütyüt. Aztán jöttek is bajok. Lefuttattam egy SMART tesztet a HDD-ken, látszólag nincs semmi hiba, de a System Status-nál a Hard Drive Info-nál piros X van az egyik HDD-nél. A SMART adatok is elég sok helyen eltérőek a két HDD között (ua. Hitachi 2 TB mindkettő). Mivel próbálkozhatok, hátha életet lehet még bele lehelni, vagy cserés?

(#5047) lbarna válasza poolbig (#5046) üzenetére


lbarna
tag

HA tudod akkor vedd ki a nas-ból a hdd-t és egy pc-ben vagy usb rackben és futtas le egy HDD Regenerator programot. Az meg mondja, hogy van-e rajta szektor hiba.

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#5048) Mana86


Mana86
tag

Sziasztok!

Gyors infó, hátha jól jöhet valakinek. Kb. 2 hete sikerült elfüstölnöm a NAS memóriáját. Így utólag megvizsgálva nem is nagyon csoda mert elég ostoba helyre, a 2. HDD alá van betéve, így elég melege is lehet. Tény, hogy volt használva a kütyü, de egyszer csak az tűnt fel, hogy nem igazán érem el. Restart sem segített, valahogy teljesen elvesztettem vele a kapcsolatot. Restart után tesztet megcsinálta, venti felpörög de csak villogott a power led, ami azt jelezte, hogy befagyott a boot ciklusba. Szétszedtem és látszott, hogy a memória két szélén megolvadt a gyanta és a rajta lévő felirat is kifehéredett az eredeti fekete helyett. Szerencsére jó a support mert azonnal küldtek egy másikat, mihelyt feladtam postán a sajátomat. 5pont a Griffendélnek, akarom mondani D'Linknek. Támogatás jeles.

Ha esetleg valaki használ Plex -et a 320L -en, megnézné nekem, hogy hány Process fut a Plex nevében? Nálam furcsa módon 2 és ordenáré módon terheli a NAS-t. 1.10-es verzió.

(#5049) aldebaran válasza Mana86 (#5048) üzenetére


aldebaran
őstag

A könyvtár automatikus frissítése és mindenféle auto frissítés ki legyen kapcsolva. Nézd meg, hátha ez a baj.
Nekem 1.06 van

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5050) Mana86 válasza aldebaran (#5049) üzenetére


Mana86
tag

Köszi szépen!
Akkor ahogy látom, azért nálad is eszi a RAM-ot rendesen. Azt vettem észre, hogy Plex indításnál 1 preocess futott, ha nyitottam egy web gui -t rá, akkor jött még egy process és ha elkezdtem elemezni egy filmet jött egy 3. process és gyakorlatilag elvesztettem a nast, annyira leterhelte. :D Felteszem délután az 1.06-ot, hátha kisebb az erőforrás igénye és stabilabban működik.
Te távolról, hálózaton kívülről tudod managelni a filmeket? Régen működött nekem, de volt egy reinstall azóta és most csak megjelenik a webgui, de azt írja, hogy nincs jogosultsáom a Plex szervehez, így nem érem el sem a szerver beállítások, sem a filmeket. Tulajdonképpen csak a webguit tölti be, de nem tudok csinálni semmit. Port forward be van állítva 32400 TCP -re és Plexnél is zöld a remote control. Mi lehet a baj?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.