Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) lafaty80


lafaty80
őstag

Vállalkozó szelleműeknek:

2.01 Beta Firmware: ftp://ftp.dlink.com/Multimedia/dns320/Beta/
Change Log:
1. [New Feature] Support for 3TB drives.
2. [BUG FIX] Apple Finder failed to browse file through Samba issue.
3. [New Feature] Support for Amazon S3 Cloud Backup.
4. [BUG FIX] Support WD My Book Essential 2TB USB 2.0
5. [BUG FIX] P2P shared folder now able to be hidden from FTP server
6. [BUG FIX] “Block unauthorized login of nobody, root and etc special users”
7. [Change] Block Raid Migration from DNS-323 (causing corrupted data)
8. [New Feature] Support for WebDAV.
9. [New Feature] WebDAV support Open Mode.
10. [BUG FIX] System time will be +1 hour after restart
11. [BUG FIX] If you apply a Samba share to FTP service, there is no way to disable it individually besides deleting the whole share from “Network Share”

Attention: This is BETA-Code, it might break your device, delete your data and eat your dog!

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#152) black_retek


black_retek
csendes tag

Sziasztok sorstársak!

Nekem is sikerült egy DNS-320-as tulajdonosává lennem. Viszonylag boldogulok a beállításokkal, viszont felmerült egy-két kérdés, amire egyenlőre még nem sikerült rájönnöm, remélem tudtok benne valamelyest segíteni:

1 - FTP: érdekesen működik, system restart után törli, eltünteti azokat a user-account-okat amelyek-nek Read/Write joguk volt a teljes Volume_1-en. Annyit szeretnék beállítani mindössze, hogy a lokális hálózaton lévő gépek nyugodtan tallózhassák a teljes Volume_1-et, míg FTP-n keresztül user1-nek csak az egyik mappa látszódjon. Ha Volume_1-et "All Accounts"-nak láthatóvá teszem akkor értelem szerűen user1 is látni fogja(ez nem jó), de ha csak speciális user-ek láthatják, akkor meg az eltűnő user-acc-ok miatt lokálisan sem tudom elérni. :(

2 - Van 2 WD15EARS merevlemezem a NAS-ban, ezekre még ráférne egy kis IntelliPower, vagy APM kikapcsolás, ahogy moonman a 12-es hsz-ben mondta, ugyanis nagyon pörög a Load_Cycle_Count ( [link] ). A rendszert alapvetően biztonságos adattárolásra szeretném használni. Ki-be teszegettem, veszegettem a Raid-1 es két WD winyót (tesztelési céllal) és közben felmerült az a kérdés, hogy: Mi van akkor, ha kihal a NAS a merevlemezek alól? Ekkor ha átteszem egy hasonló nas-ba az egyik, vagy másik meghajtót akkor az simán benyeli azt és nem vesztek el az adataim? Vagy odaadom egy bármilyen linux-nak a meghajtót és szintén nem vesztek el az adataim? Tehát a kérdés, hogy érem el az adataimat, ha a DNS-320-am már nem lesz többé?

3 - Mit reset-el a reset gomb? Nem hiszem hogy a gyári OS állapotot állítaná vissza, pedig annak tudnék örülni. Az lenne a kérdésem, hogy ugyan nagyon jó játéknak tűnik ez a fun-plug-al linux-on durkálás, de mi van akkor, ha tapasztalatlanságomból eredően valahogy sikerül csúnyán belenyúlni a linux lelkivilágába, vagy egyszerűen csak eljön az-az idő, amikor újra kellene raknom a rendszert? vagyis: Hogy állítsuk vissza a gyári OS állapotot?

4 - lehet-e, és szabad-e tenni az ellen valamit, hogy meglehetősen sokat zúg a ventilátora a NAS-nak. Ugyan van benne két merevlemez is, viszont egyszer teljesen hibernált állapotban is bekapcsolta a ventilátorát. (esetleg fun-plug-al fan-speed szabályzó használata?)

Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget, sajnos ezekre a kérdésekre egyenlőre nem találtam meg a megfelelő választ!

(#153) Vieron válasza black_retek (#152) üzenetére


Vieron
tag

ftp://ftp.dlink.co.uk/dns/DNS-320/manual/DNS-320_Manual.pdf

8. oldal.

A doksi szerint a reset gomb állítja vissza a gyári állapotot, kivéve a raid konfigurációt, hogy olvashatók maradjanak a merevlemezek.

[ Szerkesztve ]

(#154) skoos


skoos
őstag

Az ajaxplorert nem tudom használni, mert rossz könyvtárra néz. Elméletileg valami turpissággal megolható, hogy jó helyre nézzen, de nem fogja ez szétvágni a transmission-t és a partíciókat? Csak kérdezem.

Mit kell csinálni, hogy lássa a vincsiket?

Köszi!

(#155) Vieron válasza Laca 012 (#41) üzenetére


Vieron
tag

Szia!
Ha NFS megosztás be van kapcsolva, akkor Oplocks nem megy.

(#156) Vieron válasza skoos (#154) üzenetére


Vieron
tag

Szia!
Az Ajax explorer a Volume_1/ajaxpf könyvtárat látja csak, azzal tudsz dolgozni.
Ha letörlöd a könyvtárat és csinálsz egy linket a helyére az általad használt könyvtárba, akkor elvileg megy.
Gyakorlatban még nem próbáltam.

(#157) Vieron


Vieron
tag

Lenne nekem is egy kérdésem.

1.00 és 2.00 kompatibilitási listában is benne van a Hp Laserjet P1005, összekötöm a NAS -al a printert, drivert kér megmutatom neki a hp driver cd-t, felmegy, de nem megy a nyomtatás, még a tesztoldal sem.

Valami ötlet?

(#158) skoos válasza Vieron (#156) üzenetére


skoos
őstag

Úgy működik! 2 sort kellett beírni a parancssorba és láss csodát.

az FTP/HTTP dowloads "program" viszont eszméleetlen lassú. Tipp?

(#159) Zacsi7 válasza skoos (#158) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Mi ez a két sor pontosan, és hová kell beírni?

(#160) lafaty80


lafaty80
őstag

Valaki írja le, hogy kell kikapcsolni a belső torrent alkalmazását.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#161) gaben75 válasza lafaty80 (#160) üzenetére


gaben75
tag

Szia,

belépsz a p2p alkalmazásba és a settings-nél disable-re állítod elmented és már nem is megy :N

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#162) skoos válasza Zacsi7 (#159) üzenetére


skoos
őstag

cd /mnt/HD/HD_a2/Ajaxpf/
ln -s /mnt/HD/HD_a2 volume1

így létrehoz egy volume1 nevű könytárat az Ajaxplorer könyvtárban ami hivatkozik a teljes adattárra. így láthatsz mindent. Persze nem kell volume1 nevet adni neki, azt írsz oda amit akarsz

[ Szerkesztve ]

(#163) ambudriver


ambudriver
tag

Sziasztok!
Van egy DNS-320 NAS-om. 2.0 firmware-el. Hogyan tudom beállítani,hogy sms-ben küldjön riasztást részemre? Milyen Service provider-t kell beírnom és url-t. Telenor előfizetésem van.

Köszi a válaszokat!

(#164) lafaty80 válasza ambudriver (#163) üzenetére


lafaty80
őstag

Login Method: a szolgáltatódnál a kimenő levelekre vonatkozóan állítsd be
Port: 25 általában
SMTP Server: a szolgáltatódé
Sender: létező email cím
Receiver E-mail: létező email cím

nekem így megy....

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#165) ambudriver válasza lafaty80 (#164) üzenetére


ambudriver
tag

Szia!

Az E-Mail megy...de sms-t is lehet beállítani...azt is szeretném..

(#166) lafaty80 válasza ambudriver (#165) üzenetére


lafaty80
őstag

Bocs, benéztem.

Én is nézegettem, de ez szerintem web-es sms gateway-t használ, az meg fizetős.
De lehet hogy ebben is tévedek :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#167) zadigabi


zadigabi
csendes tag

Transmission-nál beállítottam a max 10 aktív torrentet de ettől függetlenül elindúl az összes sajna.

"open-file-limit": 10,
"open-files-limit": 10,

ez a 2 sor benne van a json fájlba, persze egyenként sem jó, először úgy próbáltam.

ezeket is futtattam:

pkill -HUP transmission-daemon
vagy ezt ?
killall -HUP transmission-daemon

másik fórumban nagyon sokat segítettek rajtam (dns323-ban)

de a helyzetem változatlan minden megy mind a 23 letöltés egyszerre!!!

segítséget előre is köszönöm. (legközelebb hétfőn leszek)

P55A-UD4, I3-550 @ 4Ghz, A-Data DDR3 2*2Gb 1800MHz, 4x Sam 320 F4 Raid0-ba 540Mb/s, csak hogy ne kelljen annyit várni semmire.......

(#168) ambudriver


ambudriver
tag

Szia!

Hát majd körülnézek a neten az sms-ügyben...Még egy kérdésem van. RAID-be akarom rakni a 2 vinyót, meg is csináltam a lépéseket de szerintem nem tette raid-be. A mindkét volume RAID type :standard. Itt RAID 1-nek kellene lennie nem? 2db 2TB WD van benne egyébként...és RAID 1-et választottam. Az egyik vinyót nem szereti mert nem talál róla infót. De látni látja a fiókban csak nem azonosítja. 2TB ként kezeli a nas-t. Hogyan tudok megbizonyosodni,hogy ténylegesen RAID1-ben vannak? Kösz a válaszokat!

(#169) zadigabi válasza ambudriver (#168) üzenetére


zadigabi
csendes tag

Szia.

Tegyél rá valamit és nézd meg egyenként hogy rajta van e mindkettön uaz az adat.
RAID 1 tükrözés, ha 1 hdd elromlik akkor a nas felépítí teljes átmásolással az újra szerintem.

P55A-UD4, I3-550 @ 4Ghz, A-Data DDR3 2*2Gb 1800MHz, 4x Sam 320 F4 Raid0-ba 540Mb/s, csak hogy ne kelljen annyit várni semmire.......

(#170) zadigabi


zadigabi
csendes tag

Ha a rosszat kicseréled.

P55A-UD4, I3-550 @ 4Ghz, A-Data DDR3 2*2Gb 1800MHz, 4x Sam 320 F4 Raid0-ba 540Mb/s, csak hogy ne kelljen annyit várni semmire.......

(#171) Tuib válasza zadigabi (#167) üzenetére


Tuib
aktív tag

Mielőtt bármi módosítást csinálsz a konfigon:
/ffp/start/transmission.sh stop

aztán konfigváltás, json szerkesztés, majd:

/ffp/start/transmission.sh start

Különben szarik bele, mit raktál a konfigba :D

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#172) ambudriver válasza Tuib (#171) üzenetére


ambudriver
tag

Sziasztok!

Csak szólok,hogy pakolgattam jobbra - balra a vinyókat és egyszer csak jó lett. Látni kezdte mindkét vinyót rendesen...Indítottam a RAID1-et remélem így már jó lesz..

(#173) zadigabi


zadigabi
csendes tag

Sziasztok!

Visszaolvasva a fórumban, én is feltettem az MC-t de hogyan índúl el?
Nem vágom én ezt putty/telnet dolgokat, bár az optwar és az mc szerintem fenn van de nem tudom indítani, esetleg egy pontos indítás?

Köszönöm előre is.

(arra használnám hogy usb-s hdd-t rátolva áttegyek rá pár adatot, már ha ez lehetséges)

P55A-UD4, I3-550 @ 4Ghz, A-Data DDR3 2*2Gb 1800MHz, 4x Sam 320 F4 Raid0-ba 540Mb/s, csak hogy ne kelljen annyit várni semmire.......

(#174) zadigabi


zadigabi
csendes tag

Mármint nem ismerem a linuxos parancsokat.....

P55A-UD4, I3-550 @ 4Ghz, A-Data DDR3 2*2Gb 1800MHz, 4x Sam 320 F4 Raid0-ba 540Mb/s, csak hogy ne kelljen annyit várni semmire.......

(#175) bulek válasza zadigabi (#174) üzenetére


bulek
tag

elvileg az mc parancs begépelésével :)
de a jó működéshez, pl használd az egeret, ssl loginnal(22-s port) kell belépni a nasra.
ott még avalamelyik konfig fájlba be kell írni pár sort, de ezt most nem vágom fejből. Hétvégén leszek csak otthon, úgyhogy ha addig nem jössz rá, akkor leírom mit kell tenned, hogy elinduljon.

(#176) haze81


haze81
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Vettem én is egy ilyen 320-as ketyerét. Végigolvastam ezt a fórumot és a dlinkhelp-et is és belekezdtem a fun_plug transmission telepítgetésekbe és a második nap végén azt mondtam, hogy AKINEK KÉÉÉT ANNNNYJA VAN, AZ... :O

Nem akar valaki esetleg, egy jó kis logout cikket írni erről a NAS-ról? Kinyitom a dobozból a mindenre használomig step by step?

Mert a transmission-t szívesen látnám rajta...

(#177) MAxxYD válasza haze81 (#176) üzenetére


MAxxYD
tag

Ezt ismered?
[link]

(#178) haze81 válasza MAxxYD (#177) üzenetére


haze81
csendes tag

igen néztem azt is de az nem transmission telepítés.
funplug fájlt néztem a gyökérben ott be van írva a plusz HD könyvtár
valahogy a transmission.sh kellene megnéznem, amit telneten keresztül látok is a start könyvtárban, de windows alól se total commander se intéző nem látja pedig be van állítva a rejtett fájl mutatása.
ha beírom a transmission.sh start parancsot akkor mkdir: cannot create directory mnt/HD-a2/.transmission-daemon-t ír. azaz ott nem stimmel a dolog.

csak nem férek hozzá és a settings.jsont se látom. Milyen programot használjak windowson hogy lássam a rejtett fájlokat?

(#179) haze81


haze81
csendes tag

na ajaxploreren már látom a rejtett fájlokat transmission.sh sikerült elindítani, de sokkal előbbre nem vagyok. Az ip címen:9091 porton még mindig 403: Forbidden-t ír. Mi az amit még át kell írni?

(#180) Truman válasza haze81 (#179) üzenetére


Truman
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék venni egy ilyet, kizárólag torrentezésre . Viszont jelenleg nincs rá keret, hogy vinyót is vegyek hozzá, de van nekem egy 320 GB -os Samsung külső vinyóm: [link]
Tudnám használni ezzel is, vagy mindenképp belső vinyó kell neki?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#181) Vanyo válasza Dalee (#150) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Hali,

én is eddig a pontig jutottam el. Találtál rá esetleg időközben megoldást?

Üdv:

Vanyo

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#182) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Van egy DNS-320-am és az FTP Serverrel vannak problémáim. A NAS IP-címe fixen 192.168.1.109, és mivel a FileZilla Server használja a 21-es portomat, a NAS FTP Server oldalán átírtam az alapértelmezett portot 1026-ra (engedélyezett porttartományban van, szóval elvileg jó..). Természetesen ennek megfelelően a routerben is beállítottam, hogy az 1026-os portot forwardolja a 192.168.1.109 felé. DynDNS-em is van, hogy a külvilágból is elérjem a dolgokat, ez is megfelelően be van konfigurálva (a gépre installált Filezilla szerveren keresztül el is érek mindent bárhonnan, ami a gépem D: meghajtóján meg van osztva).
A gond az, hogy a NAS-t nem érem el Total Commanderből sehogyan sem, mindig megakad a csatlakozás :(
Vajon mit csinálok rosszul? Win 7 tűzfalgond? Vagy esetleg a TC-ben állítok be valamit falsul? A választ előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#183) Core2duo6600 válasza Truman (#180) üzenetére


Core2duo6600
veterán

USB én nem ad elég áramot le, így nem fogja felismerni, szóval mindenképpen belső hdd kel, legalább 1 db.

(#152) black_retek

Ezt a DNS 323 is csinálja ha bemegyek oda, hogy modyfi setting, majd simán mégsem,. akkor utána máris elérem úgy mint elötte.
a jog simán megoldható
Azokat akiknek teljes felületet be akarod tenni beteszed egy csoportba és megadsz mindent, a userr1 nek meg csak az adott mappát.

WDIDLE3-al 5 percre, vagy disabledre tedd akkor nem parkol annyit.

Szerencsés esetben megeszi egy másik nas, feltéve, hogy szabványosak a particiók.
De ha nem bebootolsz egy linux rendszerbe és az ha magátol nem is mountolja fel, kézzel felcsatolod, és azt csinász amit akarsz.

A reset gomb 20 másodperc ig bekapcsolt állapotban gyári állapotra áll vissza.
Mint amikor elösször bekapcsoltad.

A dns 323 ban is üvölt már lehet szarrá ment, De érdekes mód a Synology DS 410 ben, 4 hdd van, jóval csendesebb, és csak a seed hang hallatszik ki, a 7200 es hdd nél, 40 fok köül van a hdd ék hőmérséklete.

(#158) skoos
Ennyit tud a DNS 323 még a 100 mbit et sem használja ki.

(#176) haze81
A Logout os cikkem pont erről szól.
A HDD re való hivatkozásnál kell csak mást írni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#184) Vieron válasza Core2duo6600 (#183) üzenetére


Vieron
tag

320-as 2.5 HDD egy 2000 Ft-os külső tokban simán megy az USB portról.

(#185) lafaty80 válasza Vieron (#184) üzenetére


lafaty80
őstag

A laptop hdd-eket minden kezel, annak elég az 5V.
Sima desktop hdd-t nem kezel csak le, annak kell a külső táp is.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#186) Core2duo6600 válasza Vieron (#184) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem van ilyen winyom is, és fel sem pörgött sem a DNS 323-al sem a Synology val.
A számítógépen mindegyik gond nélkül megy.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#187) dejo60 válasza Core2duo6600 (#186) üzenetére


dejo60
csendes tag

Az a baj, hogy némelyik (majdnem mind) USB-s HDD bekapcsoláskri induló áramfelvétele elég nagy, ezért az USB-porton kijövő feszültség leeseik ami miatt a HDD nem tud elindulni.
Megoldás lehet olyan USB-HUB használata aminek van tápegység csatlakozója. 5V/2A-es vagy 5V/3A-es kacsolóüzemű tápegység-adapterrel már fog menni.
http://www.o-digital.com/uploads/2179/2255-1/Quincunx_4_Port_USB_HUB_with_Outer_Power_Supply_UH_378_520.jpg

(#188) Core2duo6600 válasza dejo60 (#187) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, így oldottam meg.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#189) Truman válasza Core2duo6600 (#183) üzenetére


Truman
senior tag

És aktív USB HUB -al se lehet?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#190) zadigabi


zadigabi
csendes tag

MC még mindíg nem megy :(.

pls valaki.....

P55A-UD4, I3-550 @ 4Ghz, A-Data DDR3 2*2Gb 1800MHz, 4x Sam 320 F4 Raid0-ba 540Mb/s, csak hogy ne kelljen annyit várni semmire.......

(#191) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Akinek DNS-320 van...
Van annyi erő benne, hogy routeren keresztül rákötve egy TV-re, vagy akár egy média lejátszóra, megbirkózzon egy 1080p-s MKV-val? Természetesen vezetéken keresztül. Esetleg fut mellette pár torrent, meg ha valaki szeretne hozzáférni a meghajtókhoz, akkor azért ne hasaljon el a NAS.
Túl sokat várok tőle, vagy azért ennek még eleget tesz?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#192) bulek válasza zadigabi (#190) üzenetére


bulek
tag

Meddig jutottál?
telepítés megvolt?
putty-ban ssh-val be tudsz lépni (fontos!)?
mc parancsra mit reagál?

(#193) lafaty80 válasza agyhalal (#191) üzenetére


lafaty80
őstag

Hát nekem elhasal 720p videó + torrent 1gbit-es hálóval..... sajnos

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#194) agyhalal válasza lafaty80 (#193) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Sajnos ez tényleg nagyon sovány. :(

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#195) csuzso72 válasza lafaty80 (#193) üzenetére


csuzso72
tag

Nekem viszont simán megy, és csak 10/100-as háló (Router-Switch-WDTVLive tyúkbélen, átlag 10-15 torrent). Ott más gond is lehet.

(#196) csuzso72 válasza agyhalal (#191) üzenetére


csuzso72
tag

1080p-vel nem próbáltam (csak 720p-s a tv-m). De rendben van a gép. Igaz nekem a ventilátor sokat megy, de sebesség gondot még nem vettem észre. Nekem swith után van a NAS és a médiacenter is. 10/100-as háló, torrent folyamatosan fut, igaz sokszor csak seedel.

(#197) Core2duo6600 válasza Truman (#189) üzenetére


Core2duo6600
veterán

De úgy felismeri.

Ha jól emlékszem, te csak külső hdd vel akarod megoldani, belső nélkül.
Ehhez ha fel is lehet tenni a transmission-t egy pár dolgot szerkeszteni kell, mert máshogy hivatkozik az usb megosztásra mint a belső particióra.

(#191) agyhalal
Ha hamarabb le tudod másolni a file-t róla mint annak a játékideje, akkor igen.

(#193) lafaty80
Hát a dns 323 nekem is elég gyér sebességet produkált.
kiváltkép a róla olvasás esetében

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#198) lafaty80


lafaty80
őstag

Én mondjuk 20MB/s-es álomsebességet sem tudtam még átlépni gigabyte-s hálón, ami azért kicsit gyatra.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#199) Vieron


Vieron
tag

Ha nagy felbontású videót akarsz nézni, akkor Transmission leállít, különben nem bírja.
Igaz minden másra, ahol ki akarod használni a sávszélt.
A Transmission rengeteg erőforrást elzabál, és ne felejtsük, a NAS-ban csak 128 mega memória van, aminek minden bitjére szükség van.
Nálam, ha ha megy a torrent, felmásolás 8 mega körül, le 16-20 mega, ha leállítom a torrentezést 20/30...

(#200) Vieron válasza lafaty80 (#198) üzenetére


Vieron
tag

RAID1 -el nem is fog, csak JBOD vagy RAID0 konfigurációban, ha nem fut semmi más a megosztáson kívül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.