Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) agyhalal válasza Cobra. (#100) üzenetére


agyhalal
aktív tag

A 320-ban 800 MHz-es processzor van , míg a 325-ben 1,2 GHz-es és több a memória is.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#102) cannibal


cannibal
senior tag

Engem egy olyan beállítás érdekelne, hogyha teszek bele egy 250GB és egy 2TB vinyót. 250GB erejéig raid1 a többi (ugye csak a 2TB vinyón) jbod automatikusan. Szeretném, ha a 250GB vinyó kiesése esetén ne tűnjön el a 2TB jbod része. Ez így nem a legjobb :(

(#103) Droidka válasza cannibal (#102) üzenetére


Droidka
csendes tag

Szia !

Nem igazán értem a dolgot, nekem pl. egy 250 és egy 500 gb van benne, és ahogy mondtad az egyik raid 1 250 gb-ig a másig kötet pedig a 500 gb-ból fennmaradó rész.

De itt jön a kérdésem, miből gondolod hogyha meghal az első raid1 tömb, akkor a maradék 1.75 tb is elvész?

Sőt szerintem úgy kell működnie, hogyha kiesik a raid 1 tömb, akkor egy csere vinyóra visszaírja az adatokat és minden megy tovább.

[ Szerkesztve ]

(#104) cannibal válasza Droidka (#103) üzenetére


cannibal
senior tag

Kipróbáltam:)

Ugye így van konfigolva a lemezek: 250GB + 2TB. A partíciók: raid 1 = 250GB és a 2TB 250GB része. A fennmaradó rész pedig jbod-ba formázva pedig csak egy lemezen egy partició. Mást nem engedett neki kiválasztani :(

Lett két particióm, felmásoltam mindegyikre egy filmet. Kivettem a 250GB vinyót, a NAS-t elindítva a 2TB -os vinyóból csak az a partició látszott ami raid 1-be van konfigolva. Pedig a fennmaradó résznek semmi köze nem volt a másik vinyóhoz:(

(#105) Droidka válasza cannibal (#104) üzenetére


Droidka
csendes tag

Szia!

Ez igen érdekes, ha tényleg így van,de semmi okom sincsek kételkedni benne.

Azt gondoltan mindkettő partició megmarad.Kérdéses, hogyha beteszel egy Hdd-t és visszamásolja rá a Raid 1 particiót akkor visszakapod-e a 2tb maradékát, tehát újra megjelenik-e majd...

De mindenesetre nagyon érdekes.

(#106) cannibal válasza Droidka (#105) üzenetére


cannibal
senior tag

Sajnos én is abban reménykedtem, hogyha elfárad a 250GB vinyóm attól még minden adat érintetlen marad a 2TB-on, de csak a raid1 része maradt meg amikor kivettem mellőle a 250GB vinyót. :(

Egy lehetőség maradt, ha individual diszkre formázom külön-külön őket és beállítok egy backup-ot fontos mappákra, hogy másolja át a másik lemezre, de ez meg milyen megoldás már? :S

(#107) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok!

Nemsokára én is boldog tulajdonosa leszek egy ilyen nas-nak :DD
Viszont volna egy pár kérdésem.
Ti milyen winchestert használtok hozzá van valahol elérhető lista hogy mi jó hozzá?
2.0 ás firmwaret hol tudom letölteni?
Van itthon egy 250 GB 2,5 wincesterem az bele tudom tenni mindenféle átalakító nélkül kipróbálni?
köszönöm :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#108) Laca 012 válasza gaben75 (#107) üzenetére


Laca 012
őstag

Nekem pl. 2db 3,5"-os WD Green 1TB-ossal megy. Bár teljesen 2 széria (az egyik WD10EAVS ami egy MyBook Home-ban volt eredetileg, a másik pedig egy újabb szériás WD10EARS, mégis tökéletesen mennek Raid1-ben. Kipróbáltam 2,5"-os WD5000BEVT és WD5000BEKT-val is, azzal is ment, holott az egyik 5400 a másik 7200-as fordulatú..

Szerintem WD-ből is tuti megeszik mindent, de mivel ez egy normál számítógépnek fogható fel amin szabvány SATA2 csati van, minden SATA1 és SATA2 HDD-vel el kellene boldoguljon!! Mivel a Raid is szoftveresnek tűnik, ezért raid1-be is megy minden, 2 totál különböző HDD is!!

(#109) Droidka válasza gaben75 (#107) üzenetére


Droidka
csendes tag

Szia!

A firmware-t nem tudom honnan szedheted rá le, mert én pl. fel se tettem az enyémre, működik így is, de ha gondolom nagyon keresnél akkor goooooogle.Bár nincsen a hivatalos gyári oldalon még hozzá, tehát bármit teszel fel az nem támogatott.

Pár hsz.-al ezelőtt mutatták az átalakítóra vonatkozó linket, de elárulok egy titkot én minden kiegészítő szarság nélkül betoltam az 500 GB 2,5 samsung winyómat, SATA csati legyen rajta az a lényeg és szaladni fog.
A másik winyóm nekem is csak próbára pedig, egy 250gb 3,5 hdd a kettő simán megy Raid-el vagy anélkül, már mindenféle módon kipróbáltam.

hi.

(#110) Laca 012 válasza Droidka (#109) üzenetére


Laca 012
őstag

Már miért ne lenne hivatalos és támogatott a 2.0? :F
Itt van és én is ezzel használom amióta megvettem!! :C

Sőőőt! Ide nézzetek!!! Kompatibilitási lista!! :C

[ Szerkesztve ]

(#111) Droidka válasza Laca 012 (#110) üzenetére


Droidka
csendes tag

Sziasztok!

Bocsika igazad van, de én a http://www.dlink.hu oldalon néztem csak meg. Ott márpedig máig sincsen fenn a 2.0. De ettől megint csak okosabb lettem.

A kompatibilitási lista meg teljesen érthető mert a HP 1018 nyomtatómat az istennek se tudtam működésre bírni. Fel is adtam. Pedig ez lett volna a fő indok, a megvételnél, hogy a párom is tudjon nyomtatni hálózatról ne csak az én gépemről.

Viszont a hdd-nél az én vinyójaim egyik sincsen benne,de ettől függetlenül, megy ahogy kell minden.

Köszi a felvilágosítást.

(#112) gaben75 válasza Laca 012 (#110) üzenetére


gaben75
tag

Köszönöm mindkettőtöknek :C :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#113) Droidka


Droidka
csendes tag

Sziasztok !

LEnne megint egy kis gondom:

Csak Opera böngészőből érem el a DNS-320-at az összes többi általam próbált böngészőből név/jelszó kérés és megadás után nem lép tovább.
Vagy nem tud kapcsolódni vagy be sem tölt.
És mondom a jelszó/név kérésig kapcsolódik utána semmi!

NEm telepíthetek fel minden gépre Operát ahonnal el akarom érni...
Remélem van valami ötlet.

Köszi!

(#114) gaben75 válasza Droidka (#113) üzenetére


gaben75
tag

nekem chrome van fenn azzal hibátlanul megy 2.0 firmware-rel

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#115) Alex91 válasza Droidka (#113) üzenetére


Alex91
félisten

Uritsd ki a cache-t a böngészőben, hátha...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#116) kavics11


kavics11
csendes tag

Sziasztok!

Transmisson segítséget szeretnék kérni.

Sajnos az összes leírásban szereplő link halott. Nem tudom a klienst letölteni olyan formátumban , hogy fel is tudjam telepíteni a 320-ra.

Funplug és a szükséges csomagok már fent vannak, csak a tm source kéne valami friss.

Előre is köszi:

Balázs

(#117) lafaty80 válasza kavics11 (#116) üzenetére


lafaty80
őstag

Szia,

Kis gugli után találtam meg én is:

[link]

Jelenleg ez talán a legfrissebb.

Viszont, kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban.

Valaki segítsen, felment a trans.be is jön a web-es felülete, de állandóan "connection failed" üzeneteket dobál, mitől lehet?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#118) kavics11 válasza lafaty80 (#117) üzenetére


kavics11
csendes tag

Köszi!
Sikerült végre elérni ezt a weboldalt. És le is szedtem róla a cuccost.

Balázs

(#119) Core2duo6600 válasza lafaty80 (#117) üzenetére


Core2duo6600
veterán

És hogyan kell feltenni rá ?
Igaz nekem 323 asom van

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#120) lafaty80 válasza Core2duo6600 (#119) üzenetére


lafaty80
őstag

Én nem ezt követtem: [link] , de mivel nem sikerül megoldanom a connection failed problémát
, megpróbálom ez alapján is. Egyszerűbbnek tűnik.

323 esetében semmit sem változtatni, 320-as nál a "mnt/HD_a2"-t kell "mnt/HD/HD_a2" mindenhol átírni, ahol kell (ahol hivatkozik rá).

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#121) gaben75 válasza lafaty80 (#120) üzenetére


gaben75
tag

Sziasztok

tudtok nekem segíteni transmission telepítésben?
Belépek ssh-val és ezt írja ki:
admin@192.168.1.3's password:
Could not chdir to home directory /home/admin: No such file or directory

BusyBox v1.11.2 (2010-11-17 11:44:30 CST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
ezzel mit lehet kezdeni?

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#122) lafaty80 válasza gaben75 (#121) üzenetére


lafaty80
őstag

Szia,

Én mondjuk simán telnet/putty-al lépek be, nem ssh-val.
Annyit szoktam csinálni még, hogy "cd mnt/HD/HD_a2" és már bennt is vagyok (320-asnál)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#123) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Mennyivel megy nektek a másolás a lan on ?
Nálam gyalázatosan lassú, alig éri el a 20 000 et (Gigabit
A Nas ról olvasásnál még lassabb

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#124) lafaty80 válasza Core2duo6600 (#123) üzenetére


lafaty80
őstag

Nekem is kb ennyi, furcsállom is...

Viszont sikerült üzembe helyezni a transmission-t, letölteni lehet, viszont seed-elni nem akar 0kb a sebesség.

Végre sikerült a minidlna-t is feltenni és beüzemelni. Eddig jó, lassan TV is kell hozzá, telón leglább megy :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#125) kavics11 válasza lafaty80 (#124) üzenetére


kavics11
csendes tag

Nekem is ez a problémám , hogy a transmission tölt mint állat, de a seed 0k
Pedig a port framkón nyitva próbáltam kézzel és upnpvel is. A Port teszterek kintről is open nak írják.

(#126) kavics11 válasza gaben75 (#121) üzenetére


kavics11
csendes tag

Ezeket az oldalakat érdemes böngészni egyiken ott van miként kell home dirt készíteni a rootnak.

http://wiki.dns323.info/howto:ffp

http://www.shadowandy.net/2010/11/dns-320-making-fun_plug-and-old-packages-work.htm

http://wolf-u.li/3779/installation-des-fonz-fun_plug-0-5-auf-dem-d-link-dns-320-sharecenter-pulse/

http://www.shadowandy.net/2009/01/transmission-142-for-dns-323.htm

(#127) kavics11 válasza kavics11 (#126) üzenetére


kavics11
csendes tag

Akinek a whitelist nem megy annak érdemes ezzel a paranccsal indítani a a transmissiont.
Ez elvileg megoldja a connection problémát a webes felületen

su nobody -c "transmission-daemon -f -g /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon -w /mnt/HD/HD_a2/Downloads -t -a 127.0.0.1,192.168.*.*"

323 nál /mnt/HD/HD_a2 -t ki kell cserléni /mnt/HD_a2 re

Ezek után már létrehozza a settings.json fájlt amiben a beállítások vannak

Balázs

(#128) bazsa82


bazsa82
csendes tag

DNS-323-asom van. Tükrözött 2T GreenWD (parkoló állás átállítva, de az elején még jól működött, most viszont....)

Másnál is előfordult, hogy az összes rajta lévő fájl méretének ugyanazt írja? 268,4 MB Ha a fáljinfóra kattintok akkor kiíja a valóst, de a Total Commander, Finder is ugyanazt látja.
Ez eléggé bosszantó. Ötlet? Formázzam újra?

(#129) Core2duo6600 válasza bazsa82 (#128) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A file okat eléred rendesen ?
Vagy semmi sem használható rajta ?
Total commanderből a legfrisebbet használaod :?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#130) levcike válasza cannibal (#68) üzenetére


levcike
csendes tag

Kedves cannibal! Ha sikerül összelőni az Asus-al, megosztanád! Nekem, ettől is függ, hogy megveszem-e! Attól félek, hogy nekem nem gigabites a routerem, és pl.: a 720p-s mkv DTS-es filmeknél már szaggatna!!! Kösz!

(#131) Core2duo6600 válasza levcike (#130) üzenetére


Core2duo6600
veterán

720p nek elég a 100 mbit, könnyen ki tudod próbálni, ha hamarabb áttudod másolni mint a film játékideje, akkor menni fog.
A rputterek meg elvátve gigabitesek, switchből annál inkább van már gigabites ilyen kis méretben, én kb 1 éve kerestem routert, gigabitest akartam, és egyszerűen nem volt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#132) Alex91 válasza Core2duo6600 (#131) üzenetére


Alex91
félisten

A rputterek meg elvátve gigabitesek, switchből annál inkább van már gigabites ilyen kis méretben, én kb 1 éve kerestem routert, gigabitest akartam, és egyszerűen nem volt.

Volt, maximum sokaltad az arat :D!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#133) Cobra.


Cobra.
őstag

Netgearnek van nagyon jó árban gigabites, N-es routere.
Ismerősnek ma üzemeltem be egy 320-ast, a 2 géppel gyönyörűen megy is, de a Dune lejátszó kifogott rajtam. Linuxos asztali lejátszót hogy állítsam be, hogy lássa a NAS-t?

(#134) bazsa82 válasza Core2duo6600 (#129) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Mindent láotk, és tudok használni, csak a valódi mérete nem látszik, ami viszont igencsak jó lenne.
Még nincs túl sok adat rajta, lehet hogy gyorsan újratelepítem, formázom.

(#135) Core2duo6600 válasza Alex91 (#132) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az lehet, ma megrendeltem egy Linksys gigabites 8 portosat.

Már "csak " egy normális NAS-t kéne megrendelnem
Qnap és a Synology közt vacilálok.
.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#136) Alex91 válasza Core2duo6600 (#135) üzenetére


Alex91
félisten

Én a Synology-t mondanám, mondjuk nálam az iOS támogatása is fontos szempont :D .

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#137) Core2duo6600 válasza Alex91 (#136) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem meg gyakorlatiklag csak az adatelérés és a torrent kell.
A többi csak hab a torton, nem használnám ki.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#138) bazsa82 válasza Core2duo6600 (#129) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Bocsánat, felületes voltam, az XP jól látja a fájlok méretét. A Baj a Mac-el van. Ráadásul épp most telepítem újra a rendszert(Mac-en) és az új rendszer is hasonlóképp látja... :(

(#139) xthemax


xthemax
csendes tag

Hello!

Nekem is lenne egy kérdésem, remélem valaki tud segíteni!

Nálam úgy néz ki a rendszer, hogy van összekötöttem a DNS-320-at a Linksys Cisco WRT120N routerrel. A PC és a laptop WLAN-on csatakozik a routerre, és látja a Sharecentert, rajta a Volume_1 kötetet, amihez be van állítva egy felhasználó, minden joggal, korlátozás nélkül. FTP-n is látja az FTP kezelő Unreal Commanderem a boxot, ahol az IP.-jét (amit fixre tettem) illetve a Helyi könyvtár sorban az elérhetőségét megadtam a doboznak.

Mindegyik gépen szépen tudom nézni a filmeket, Streameli a Media Playernek, illetve 720P-ben is jön a cucc.

A problémám az, hogy ha fel akarok másolni valamit, az iszonyúan lassú, nekem kb. 2500 Kb/s sebességgel nyomja csak. Vagyis egy kb. 350 MB-os avi-nak kell 3-4 perc.

Mit rontottam el? Légyszi segítsen valaki, mert már napok óta ezzel küzdök.

Köszi!

ÜDv
B.

(#140) xthemax válasza xthemax (#139) üzenetére


xthemax
csendes tag

Ja, és még annyit, hogy a kapcsolatot a router és a PC között eegy TPLINK 54 MB/s USB-s cucc biztosítja.

Üdv B.

(#141) glugi válasza xthemax (#139) üzenetére


glugi
aktív tag

Szia!

WiFi-től ne várj sokkal jobb sebességet. Kábelen másolj.

(#142) xthemax válasza glugi (#141) üzenetére


xthemax
csendes tag

Hello!

Igaz, megpróbáltam a kábelt, 8-10e Kb/s már sokkal jobb. Pedig örültem, hogy megszabadultam ezektől a hülye kábelektől. Most meg szedhetem fel a szegőlécet, hogy normálisan el tudjam vezetni a szobákban.

Köszi!

Üdv B.

(#143) Laca 012 válasza xthemax (#142) üzenetére


Laca 012
őstag

WiFi-től ne várj sokkal jobb sebességet. Kábelen másolj.
Ezt inkább nem kommentálom.. :W

Azért én fel nem szedném a szegélyt, meg semmit sem.
Szerencsére már évek óta létezik n-es Wifi... :C
Nálam a cégnél TP-Link WD1043ND routerrel és a DNS-320-al 12-13 MB/s (12000-13500kB/s) között van a sebesség wifin tc-ben nézve, a fájlok méretétől függően. (sok kicsi fájl, pl. képekkel teli mappa nyilván lassabb mint egy 3-4GB-os film)

Az n-es wifiről csak annyit, hogy az atomos szerver/router amit építettem arról nagyobb fájl esetén 20-22MB/s (160-175Mbit/s) sebességgel másolok oda-vissza stabilan, sok kisebb fájl másolása esetén 17-18MB/s (135-145Mbit/s) a sebesség.
Persze ennek feltétele a MIMO 3x3 -as n-es wifi kártya mind router, mind kliens oldalon.
Ezeknek az elméleti maximum sebessége 300Mbit/s, a valós az kb. ott van a 180Mbit/s-nél amit az atomos szerverem is tud max 4-5m-es távolságon (szobán) belül.
Annak ellenére Wifivel használom, hogy kábelen a gigabites csatlakozással ennek többszörösét is tudja. csak akkor dugom össze ideiglenesen, ha több 100GB adatot kell másolnom és sietni kell..

Az USB-s wifi adapterek a miniatűr méretük a legtöbbször integrált általában 1, max 2db antenna miatt általában még kisebb térerőt produkálnak, tehát általában sokkal instabilabbak és ugyanakkora távolságon kisebb sebességet tudnak, mint a beépített társaik.
Ha jól olvastam, Te asztali gépet használsz kliens-ként, abba egy PCI-os kártyát raknék a helyedben. (persze akkor van értelme, ha a routered is n-es)
Hosszútávon mindenképp n-es rendszerben érdemes gondolkoznod, ha Te sem szereted a kábelezést, mert ez a sebesség már használható és már megfizethető áron elérhető! :C

[ Szerkesztve ]

(#144) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

Van már olyan valaki, aki transmission-t használ és minden rendben vele seed szempontból is?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#145) glugi válasza Laca 012 (#143) üzenetére


glugi
aktív tag

G-s wifit írt, erre reagáltam. Ne verd a fejed a falba, még megfájdul :)

(#146) Laca 012 válasza glugi (#145) üzenetére


Laca 012
őstag

És akkor csak az lehetősége van, hogy kábelez?? :F
Szerintem vagy adjunk neki teljes értékű tanácsot, vagy inkább semmit. Persze előbbi több gépeléssel jár, de legalább van lehetősége és Ő dönti el, hogy kábelez, vagy wifi adaptert cserél.
A routere legalább n-es, még ha nem is tudni, hogy a gyártó által megadott 150Mbps, vagy a forgalmazók által állított 300Mbps a valós. Sejtésem szerint sajnos az előbbi lesz az igaz, de a DNS-320 10MBps körüli sebességéhez az is elég lenne.. :K

Fejemet ne féltsd, elég ha az ujjaidat félted, nehogy elkopjon a gépelésbe.. :)

(#147) Zacsi7 válasza lafaty80 (#144) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Van. Seedel. De hogy az enyém miért működik, a Tiéd pedig miért nem azt nem fogom tudni megmondani.
Az első indítás óta műxik., nem állíttam semmit. Tehát van remény.
Az installálás egy nagy szarakodás volt, 2-3 napig szenvedtem vele, mert az a leírás amivel nekikezdtem nem jó elérési útvonalakat tartalmazott, én meg rohadtul nem érek a linuxhoz.

Nincs esetleg a beállításban letilva a seed, vagy az alternatív sebességnél (amikor a csigát bemnyomod) nulla értéken a feltöltés?

(#148) bazsa82


bazsa82
csendes tag

Újraformáztam a HDD-ket és még mindg ua. a problémám MAC alatt. Van aki használja MAC-el a DNS-320-at??

(#149) lafaty80 válasza Zacsi7 (#147) üzenetére


lafaty80
őstag

Ami érdekes, hogy én sem állítottam semmit (csak a whitelist-et), letöltés közben megy a seed is, de amint végez a torrent-el, nuku seed.

Routeren keresztül használod, gondolom. Ott állítottál be valamit?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#150) Dalee válasza bulek (#49) üzenetére


Dalee
aktív tag

Minidlna telepítési gondom van.

Bulek #49-es hozzászólása szerint telepítettem mindent. Hibaüzenetet nem kaptam.

/ffp/opt/optware/etc/minidlna.conf file-t megtaláltam, szerkesztettem.
Indítanám a /ffp/start/minidlna.sh-t az viszont nincs a helyén, sőt sehol.

Van valami ötletetek mi lehet a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.