Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) agyhalal válasza Core2duo6600 (#197) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Ezzel az a gond, hogy csak akkor derül ki, ha már megvettem, de jelenleg épp NAS vásárlás előtt állok. Most próbálok olyan vasat találni, amelyik kiszolgálná az igényeimet. Az a korszakom már elmúlt, hogy gondolkodás nélkül letöltsek minden torrentet, úgyhogy esélyes, hogy filmnézés közben nem fog menni a letöltés. A feltöltések kikapcsolgatására viszont minden bizonnyal lusta lennék, egy idő (pár perc) után pedig idegesítene, ha beszaggat a film.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#202) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Sziasztok,

valaki kipróbálta már a béta, 2.01-es firmware-t?

(#203) lafaty80 válasza mazsonpopo (#202) üzenetére


lafaty80
őstag

Valami infó, changelog, valami? Mert én még a dlink ftp-n sem találok ilyet....

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#204) mazsonpopo válasza lafaty80 (#203) üzenetére


mazsonpopo
tag

Te másoltad be a 151-es hozzászólásban. :)

(#205) zadigabi válasza bulek (#192) üzenetére


zadigabi
csendes tag

Szerintem fel van téve de itt is az elérési úttel lesz valami gond mint a fun-plug-nál

Putty progi és telnet belépés megy, ssl kell név és jelszó, de azt nem tudom mi.

Ha telnet alatt írom be akkor ez a végeredmény, de van egy sejtésem hogy nem így kell ugye?

/ # mc
/ffp/bin/sh: mc: not found
/ #

Köszönöm a segítséget.

P55A-UD4, I3-550 @ 4Ghz, A-Data DDR3 2*2Gb 1800MHz, 4x Sam 320 F4 Raid0-ba 540Mb/s, csak hogy ne kelljen annyit várni semmire.......

(#206) bulek válasza zadigabi (#205) üzenetére


bulek
tag

mindenképpen ssl-lel kell belépned
ehhez először azt oldd meg! [ltutorial]
aztán ssh belépés + putty a keyboard XTERM R6, telepítsd mégegyszer mc-t
elvileg utána el kell indulnia az mc-nek,
perpill nem vagyok otthon, többet nem tudok mondani
mert van még egy beállítás, hogy alapból a kék-fehér mc jöjjön be és ne a fekete-fehér

[ Szerkesztve ]

(#207) Zacsi7 válasza agyhalal (#191) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

DNS-320-ról 1080p-s filmet Venice médialejátszó nálam gond nélkül viszi routeren keresztül. És a torrent nincs leállítva, valamint nem gigás a hálózat.

(#208) agyhalal válasza Zacsi7 (#207) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Ez jó hír. Köszönöm.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#209) parijani


parijani
tag

Sziasztok!

Mennyire kell figyelembe venni a HDD kompatibiltási listát? Milyen vinyót érdemes bele tenni az 1-1,5 Terrásak közül?

Néztem a samsung HD103SJ típust, de az 7200-as, viszont nem tudom mennyire megy az ecogreen-ekkel, amik ugye 5400-asok. Nem akarok mindenképpen samut venni, de a wd green-ekkel néha gondja van a seagate-k, meg a hitachik hangosak.

Ami még kérdés, ha egyenlőre 1 vinyó kerül bele, akkor ha kerül bele még egy gond nélkül tudja majd tükrözni?

Köszi!

(#210) Core2duo6600 válasza parijani (#209) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mindenképpen 5400 es hdd menjen bele.

Én nem néztem semmit igaz, nekem 323 as van, de nem lehet közte oly hatalmas eltérés.
Nekem most 2db 250 samu 7200 es van benne, és mint a tojássűtő, van benne, hogy rajta van e a listán azt nem tudom, miképp azt sem, hogy merre a lista de valszeg a dlink oldalán fent van.

Ha wd green-t teszel bele, akkor mindenkléppen kapcsold ki a fejparkolást a wdidle3 progival

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#211) parijani


parijani
tag

Nos a Samsung HD154UI vinyóját néztem ki, az ójabb széria a HD155UI ha minden igaz már 4K-s sector mérttel rendelkezik, nem tudom ezt mennyire eszi meg...Még egy kérdés, az ha most teszek bele 2 db 1,5 TB-os vinyót, akkor tudom úgy formázni, hogy 500 GB Raid1-ben, amaradékok, pedig nem JBOD-ban, hanem kölün partícióként látszanak?

Arra gondoltam, hoyg a formázásnál, először standard mindkettőre, 2-2 partíció 500+1000, aztán a 2 500-ast össefogni raid1-be, ez így működik, vagy mindenképpen a JBOD?

(#212) RC46 válasza Zacsi7 (#207) üzenetére


RC46
csendes tag

Nekem szintén DNS-320 - Venice párosítás van, de nem tökéletes. Sambán még elmegyeget, de az m2ts-t ugye már nem bírja, az NFS-en meg gyakorlatilag nézhetetlenek a HD filmek, mindegyik m2ts, 720, 1080 mkv szaggat, de volt,hogy az avi is megakadt. Nem tudom mit csinálok rosszul. Ugyan ezen a rendszeren van a tesóm Asus OPlay-e kb. 45 m vezetéken és az gond nélkül viszi az mkv-kat még akkor is, ha megy a torrent. Lehet, hogy a lejátszó a rossz? Valami ötlet?

(#213) RC46 válasza parijani (#209) üzenetére


RC46
csendes tag

Ha utólag beleraksz egy második vinyót, akkor a RAID1 beállításakor az elsőt is le fogja formázni. Legalább is nálam így működött.

(#214) Zacsi7 válasza RC46 (#212) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

A Venice nálam NFS-en van összekötve, a venice.hu-n is ezt ajánlják hozzá, ez a legjobb.
Biztos valami gond van, mert nálam még nem akadt meg semmi, soha.
Javaslom, hogy a venice.hu fórumán a megfelelő altémában kérj segítséget. Az adminok segítőkészek.

(#215) teleguru


teleguru
csendes tag

Sziasztok,

Kérdésem a következő lenne:

A háttértárak közül ki melyik használná és miért.

Samsung 2TB 32MB 5400rpm (HD204UI) 14500.-
WD 2TB 64MB 5400rpm (WD20EARS) 14500.-

Szeretném feltölteni a DNS-320at valamelyikkel.... A SAM kevesebbet fogyaszt és halkabb mivel 5400RPM pörög. A WD meg talán gyorsabb amit a DNS nem is tud kihasználni és hangosabb, többet fogyaszt.

Szóval várom az ellen érveket. :)

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#216) Core2duo6600 válasza teleguru (#215) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mind a 2 höz 5400 es rpm et írtál, de ennél több nem is kell, ha lehetne kapni 3600 as hdd ét az is jó lenne bele, mivel úgy is a dns a szük keresztmetszet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#217) Destructo


Destructo
aktív tag

Sziasztok! Gyors segítséget szeretnék kérni.Kicsit lusta vagyok lehet a sok munka miatt is van így.

Szeretnék egy ilyen nast.Nekem csak annyi szempont kellene,hogy távolról is el tudom e érni interneten keresztül,gond nélkül.Tehát ha jelenlegi lakóhelyemen debrecenben itthagyom és budapesten vagyok,pesten mobilnettel laptopomról behúzok rá 1-2 torrentet és mire itthol vagyok ő már rég letöltötte.Másodszor valaki mért neki egy üzemi teljesítményt?A harmadik kérdésem mennyire melegszik 1 Wincehesterrel? Nekem egy 1TB os WD om lenne bele.Azt olvastam,hogy a WD-t nem szereti.Leht átcserélem.+ Mennyire engedi felmelegedni a HDD ket,és mennyyire van kialakítva a kis hűtés arra,hogy a HDD(k)-et is hűtse?Ha a kis ventillátor maxon forog mennyire hallható az üzeme?

És a kezelése mennyire "primitív"? (Édesanyám kezdő gépező,így neki mennyire tudom elmagyarázni,hogy smint?!

+még annyi,hogy esetleg ha távol tartózkodom interneten keresztül le tudom e kapcsolni?!

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket! Üdvözlök mindenkit! :R

Destructo

[ Szerkesztve ]

(#218) Core2duo6600 válasza Destructo (#217) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem dns-323 van.

Az enyémnek a hangja zavaró, ha maxon megy a veni nálam átlépi az elviselhetetlenségi küszöböt, lehet, hogy cserélni kéne a ventit benne.

Távolról ha be tudsz lépni az admin felületére ott kikapcsolni is ki lehet, bekapcsolni viszint nem !!!

A torrentezésre alkalmas, javasolt a ttansmission feltelepíttése a gyári helyett, úgy ,már használható is :)

A winyo meleg benne, a kis venti épp hogy csak magát a driot hűti, de ha nincs 38 fok a szbában kézmeleg magának az egységnek teteje, tehát a hdd is hűvősebb.

Ha profi cuccot szeretnél A synology vagy a Qnap felé nézelödj.

Nem kell anyudnak elmondani, mert ha távolról be tudsz lépni tudod állítgatni.

Megjegyzem, hogy a Synology -t be tudod kapcsolni távolról, a magic packet nek kell eljutnia hozzá, ehhez a rozert strb kell megfelelően beállítani.
A DNS 323 a gépről a NAS felé max 20 000 el ment eddig Total Commanderrelm vissza max a fele, ez érdekes.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#219) Destructo válasza Core2duo6600 (#218) üzenetére


Destructo
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! Édesanyám is torrentezne rajta csak azért gondoltam,de majd megoldja a saját gépén akkor.A bekapcsolást gondoltam,hogy nem lehet de megfelelő lesz a cucc szerintem. a 323 mast megnézem habár az dupla annyi. Mennyire van nagy távolság a 320-és 323 között? Amúgy a garázsba lenne letelepítve télen ott kb 10 fok van ,csak ,hogy a csövek ne fagyjanak el,nyáron pedig vagy 15 fok van. Tehát nem fog melegedni,mondjuk nem is hagynám arra alergiás vagyok :B ezért is használok vizet. :U .Csak azért kellene mert iPhone jaimon van mobil net,de pesten nem fogok beköttetni.Itthol 120as fiber van.Kb 1-2 hentente járok még haza.Annyi idő alatt meg amit kiálmodok ráhúzom,és mire jövök letölti,hétvégén átmásolom és annyi.Közben pedig pötyög.Olvastam minden félét ,hogy 10 w alatti fogyasztás,maximum 2x2TB HHD vel 17w fogyasztás (320asnak) nem tudom ,hogy ez mennyire reális,valószínűleg ezt majd nekem kell lemérni,de ha max 17w az nagyon jó.Annyi kérdésem lenne még,hogy mennyire igényli a leállítást?Mert ha én "beröffentem" akkor egy fél évig ki nem kapcsolom,csak ha lesz áramszünet vagy hasonlók.Csak porolásra,tisztításra állítanám le,de porszűrő lenne elé iktatva üzem mellett,és biztonsági túlfeszültséges dugóba tenném.+ még egy kérdés,van benne ic ami figyeli az egyes elemeinek hőmérsékletét?És azt lehet nyomon követni pl távolról?

Ha eszembe jut még valami írok,nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R :R

üdv mindenki! :)

[ Szerkesztve ]

(#220) Core2duo6600 válasza Destructo (#219) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az nem gond, lehet 2 klienssel is rácsatlakozni.

A leállítást nem igényli, csak akkor kell újrainedítani, ha valami gikszer van.
Hogy mennyi a 2 közt a távolság azt nem tudom.

A transmission felrakását javaslom, mert sokkal jobb mint a beépített.
Lehet találni leírást a neten róla.
Még tán magyarul is.
A 323 asban egyedül a saját hőmérsékletét nézi, ez elérhető.

A fogyasztás az lehet, hogy reális

Porszűtrő szertintem lefojtja az amúgy is nem hatékony hűtést.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#221) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Hali

NAS: DNS-320; HDD "L": Samsung HD204UI; HDD "R": Samsung HD204UI

Az a gondom, hogy bekapcsolás után az "L" HDD 2-3 másodpercen belül üzemkész, míg az "R" HDD nem kerül üzemkész állapotba, vagyis az "R" led és a "Power" led együtt villog. Mintha nem tudná felmountolni az "R" HDD-t.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#222) syluccy


syluccy
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen NAS meghajtót, Western Digital WD20EARS vinyót tettem bele, minden rendben lezajlott az "installálással", viszont a torrent funkciót sehogy sem bírtam - heyles - működésre bírni.
Akármelyik trackerről szedtem le, és raktam be torrentet, azt betöltve, meg se moccant.
Semmilyen hálózati forgalmat nem generált, 0 kb/s votl a sebesség.
Leállítottam, elindítottam párszor, de azokra sem reagált.
A fileoknak a helyet lefoglalta elvileg, mert a P2P könyvtárban láttam azokat, szóval még az sem lehet, hogy nem tudta írni a vinyót.
Beállításokban végigpróbáltam mindent. Fix portot állítottam be a kapcsolatra, azt forwardoltam routeren, de semmire sem jutottam.
Van esetleg bármi tippetek?

(#223) RC46 válasza syluccy (#222) üzenetére


RC46
csendes tag

Nálam a NAS DNS szerver száma nem egyezett a routerével és miután beállítottam elindult.

(#224) syluccy válasza RC46 (#223) üzenetére


syluccy
csendes tag

Köszi, rápróbáltam, de router szerint helyes mindkét DNS szerver. :(

(#225) Core2duo6600 válasza syluccy (#224) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem pakold rá a Transmisson-t , és minden gondod megoldódik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#226) drika válasza syluccy (#224) üzenetére


drika
tag

A torrent file amit a NAS-on látsz rendben van? Nem 0 a mérete? Hasonlítsd össze azzal, amit a gépedre letötesz.

Amúgy szerintem is tedd fel inkább a Transmission-t, megéri. Ha egyáltalán nem vagy jártas a linux-ban, a leírások segítségével akkor is egy óra alatt kész vagy vele. Van hozzá interface a windowsra (én TransGUI-t használok), aminek a telepítése szintén 2 klikk. Onnantól kezdve ráklikkelsz a torrentre a neten, és már megy is a NAS-on a letöltés.

(#227) drika válasza syluccy (#224) üzenetére


drika
tag

És a NAS-on a DNS szervernél a router címét add meg. Az a legegyszerűbb, és ha változna a DNS, akkor azt elég a routeren állítani.

(#228) drika válasza lafaty80 (#198) üzenetére


drika
tag

A DNS-320-ban egy okostelefon hardvere figyel, szóval szerintem ne várj tőle többet. Ha azt nézem, hogy átlagosan 2 mb memóriája szabad a 128-ból, akkor azon is elcsodálkozom, hogyan képes egyáltalán 20 MB/sec-re. :) A prociját nem tudom mennyire terheli meg egy ilyen művelet, de ha hazaérek megnézem.

(#229) Sempy válasza Yogi Bear (#221) üzenetére


Sempy
csendes tag

Hi!

Hasonlóan jártam... Első körben a 2T mellé egy 320G vinyót tettem, mindkettőt leformázta... jól is ment a cucc, amíg restart után nem állt fel... villogott, nincs web elérése...
Valószínűleg hibás lett a formázás utáni beállítás, vagy a 320-as nem tetszett neki, de az már nem került vissza...
Betettem a 2T vinyót az R oldalra (korábban az L oldalon volt, most üres)és jó lett.
A második vinyót (már 2T-set) külön formáztam az R oldalon és utána tettem vissza az elsőt az L oldalra... most benne mind a 2 2T-s vinyó, jól működik

a fun_plug viszont a volume 2-ön indult csak el, mint kiderült ez lett bemountolva "HD-2a" néven... ilyen az automatikus telepítés...

(#230) Sempy


Sempy
csendes tag

Sziasztok!

Egykét megoldás, amit használhattok...

nagy adatmentés, ha nincs gigabit kéznél: (2T/36h a 100h óra helyett)
normál másolásnál, ha L és R vinyó között másolsz, az adat átmegy a vezérlő PC-re, majd vissza... ez max 4-5MB/s-el pörög... ez így lassú.
1. Kivettem a vinyót, rátettem külsőként USB-vel
2. megosztottam FTP-vel az USB vinyót (group/user/pw megadva)
3. FTP mentésnél (applikációk) beállítottam az USB-s FTP megosztást forrásként, a belső vinyót célként... így 12-14MB/s-el másolt, kis méretű cucc is 8-9MB/s-el ment át...
JA és NEM KELL PC hozzá...
FONTOS, az ékezetes fájlnevek kerülendőek, mint minden normális fájlrendszerben, ugyanis az Ő és Ű betűs fájlok nem kerülnek átmásolásra, az Á,É,Ó,Í és Ú betűsök, pedig átnevezésre várnak, addig pl EGREAT MEDIATANK nem látja a tartalmat, hibás fájlnév miatt... a megosztásnál aláhúzás karakter jelenik meg, FTP alatt hibás az adat, ÁT KELL NEVEZNI (utána már használható az ékezetes karakter, de nem ajánlom...)

Véletlen törlések hálás tud lenni
Vin7-nél (gondolom XP alatt is működhet) beállítottam, hogy a samba megosztásnál nincs törlési jog, írás, módosítás, futtatás és egyéb működik, de törölni csak FTP belépéssel tudsz (külső FTP nálam tiltott), így nem vész el adat, max átalakul, áthelyezés is működik... (bolondbiztos)

Remélem használni tudja valaki...

(#231) drika válasza Sempy (#230) üzenetére


drika
tag

Belépsz telnettel, nyomsz neki egy cp-t és már lőheted is ki az ablakot. A másolás a háttérben szépen lefut, kb 15mb/sec-kel.

(#232) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Ha kivettem a NAS-ból a vinyót és vissza akarom tenni mi fog történni? Úgy egy éve csináltam hasonlót, de elfelejtettem a várható fejleményeket. Kötelező jelleggel (netán automatikusan) formázni akarja majd a HDD-t, vagy ez elkerülhető? 1.00-s FW van a 320-on..

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#233) Sempy válasza drika (#231) üzenetére


Sempy
csendes tag

Jaja... de még nem volt telet meg mc... :O

Aztán lett.... :DD

próbált már valaki Wifit dugni az USB-be? Kernel moding kell hozzá, hogy működjön, vag funpkg-val van valami okosság hozzá?

(#234) drika válasza Sempy (#233) üzenetére


drika
tag

Ha jól sejtem, akkor ott kezdődik a probléma, hogy kellene egy driver az usb-s wifi-dhez, ami működik a NAS-on.

Amúgy ez mihez kell? Ezzel próbálnád kiváltani a wifi routert? Nem hiszem, hogy ez menni fog.

(#235) drika válasza Goatman (#232) üzenetére


drika
tag

Milyen filerendszer van a kivett winyón?

(#236) Sempy válasza drika (#234) üzenetére


Sempy
csendes tag

Betoltam, nem villog, NAS nem reagál a wifire, új modult nem nyit... hát ez még további probálkozást igényel...

Csak alternatív megoldásként használnám, ha cimbi jön laptoppal, ne keljen má' kábelt húzni...

(#237) syluccy


syluccy
csendes tag

kössz skaccok! (Y)
még ma kipróbálom.

(#238) syluccy válasza Core2duo6600 (#225) üzenetére


syluccy
csendes tag

Ejj...végigkövettem lépésről-lépésre az [itt] leírtakat, telnetes cuccal is elkészültem, mégis újraindításnál ugyanaz a kezelői felület fogadott. :(
putty nem írt ki semmilyen hibát, mikor lefuttattam a parancsokat, ebből azt gondolom, hogy elvégezte azokat. miből tudom, hogy feltelepítette-e a funplugot? és természetesen ezzel együtt a transmissiont is.

(#239) Vieron válasza syluccy (#238) üzenetére


Vieron
tag

Beírod a böngészőbe a NAS ip címét és utána a 9091 portot. tehát pl 192.168.0.2:9091, ha transmission webes felülete fogad, akkor jó,

(#240) syluccy válasza Vieron (#239) üzenetére


syluccy
csendes tag

sajna nem jött be semmi arra. :(
megnéznéd légyszi a linket? minden helyesen van benne leírva?

(#241) Vieron válasza syluccy (#240) üzenetére


Vieron
tag

A nas ip címét helyettesítetted be a példába?
A leírás egyébként jó, én is ez alapján csináltam, nem hagytál ki valamit?

[ Szerkesztve ]

(#242) drika válasza syluccy (#238) üzenetére


drika
tag

A link, amit becsatoltál csupán a fun_plug telepítéséről ír, tehát ha csak az abban leírtakat hajtottad végre, akkor még nincs transmission a NAS-odon.

Viszont ha be tudtál lépni, és az ott leírtakat végre tudtad hajtani, akkor a fun_plug felment rendesen. Ez jó.

(#243) syluccy válasza Vieron (#241) üzenetére


syluccy
csendes tag

Így van. Nálam 192.168.1.107 a NAS címe.
kipróbálom még egyszer a leírás szerint.
elvileg nem hagytam ki semmit. :S
fél órája szenvedek, hogy windows hálózaton elérjem, de úgy látszik, az sem akar rendesen működni. belőttem FTP-t így már elérem a tárhelyet.

(#244) drika válasza syluccy (#243) üzenetére


drika
tag

Ezt csináld meg, hogy legyen transmission-öd:

http://www.shadowandy.net/2009/01/transmission-142-for-dns-323.htm

(#245) syluccy válasza drika (#244) üzenetére


syluccy
csendes tag

ó. tehát nem elég a fun_plug? o.O
no, most fejezi be a fun_plug telepítését, folytatom akkor ezzel.
köszi!

(#246) drika válasza syluccy (#245) üzenetére


drika
tag

Jól van, hajrá! :)

(#247) syluccy válasza drika (#246) üzenetére


syluccy
csendes tag

hát kivan a hócipőm ezzel a géppel...semmit nem akar "wget"-elni.
kézzel sikerült leszedni gond nélkül az uclibc file-t. próbáltam feltenni más szerverre is, de mindenhol azt kapom, hogy "wget: bad address 'www.inreto.de' ". nem hiszem el, hanyadik este húzom fel magam ezen. :S

[ Szerkesztve ]

(#248) drika válasza syluccy (#247) üzenetére


drika
tag

A wget csak letöltené a file-t. Ha nem megy, töltsd le Te a link alapján, majd másold a NAS-ra, és úgy telepítsd.

(#249) drika válasza syluccy (#247) üzenetére


drika
tag

Jól írtad be a parancsot?

Böngészőből parancs kimásol, telnetben jobbklikk, majd enter. :)

[ Szerkesztve ]

(#250) syluccy válasza drika (#248) üzenetére


syluccy
csendes tag

ó basszus, ez eszembe se jutott, hogy a fun_pkg-kat is ugyanoda kellett másolni.
Kösz-kösz! haladok. :)
hallod öreg! ha ezzel kész leszek, meg kell adnod a címed, mer egy rekesz sört küldök oda. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.