Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) glugi válasza GoZoL (#2000) üzenetére


glugi
aktív tag

Jelszavas belépést szintén a settings fájlban lehet beállítani.

(#2002) GoZoL válasza glugi (#2001) üzenetére


GoZoL
senior tag

Pont most csináltam meg! Még amit meg lehet tenni a biztonság kedvéért a 9091-es portot meg lehetne változtatni akármelyik másik portra és akkor már nehezebb megtalálni!

(#2003) glugi válasza GoZoL (#2002) üzenetére


glugi
aktív tag

Így van. SSH, VPN stb is működhet, kinek mi tetszik, bár én ezeket a tr elérésére nem használom(nám), felesleges, a NAS sem erőmű.

(#2004) patifiu


patifiu
csendes tag

Sziasztok!

Az általatok leírt módon bekapcsoltam az UPnP AV Server Settings-ben a megosztást és hozzáadtam a filmek mappám, ami több filmet is tartalmaz .avi .mkv .mp4 formátumban. Amikor belépek a tv-ben a Nas eszközre egyetlen filmet sem lát rajta :(

a pontos Hardver összeállítás:
D-Link DNS-320 NAS
Samsug 32ES5500 Tv
TP-Link WR 1043 ND router

köszi a segítséget

(#2005) bladegery válasza patifiu (#2004) üzenetére


bladegery
senior tag

Próbáld ki hogy pc-s dlna kliensel látja-e, ha igen akkor a tv-n a gond ha nem akkor a nason.

gergely-szabo.com

(#2006) Digger válasza patifiu (#2004) üzenetére


Digger
senior tag

Bár nem a kérdésedre válasz, de én úgy is le tudom játszani a filmeket a tv-n, hogy a film állományon a Total Commanderben, jobb egérgombbal hosszan nyomok, a menüben van a Lejátszás a következőn és itt látom a Sony-t mint lejátszó eszközt. A tv átvált a lejátszásra és ha végzett visszavált az eredeti csatornára.

(#2007) patifiu válasza Digger (#2006) üzenetére


patifiu
csendes tag

Ez a megoldás tökéletesen működik, de nem tudom miért nem képes a Tv is listázni a NAS-on lévő fájlokat és közvetlenül lejátszani ... :( :(

Köszi a segítséget

(#2008) v.bence


v.bence
csendes tag

Sziasztok!

Dlink nas 320l boldog tulajdonosa vagyok!

A kérdésema következő! Ki vàllalnà hogy tartana egy kis személyes tovàbbképzést a nasról? Olvasom itt ezt a funplug, transmissiont stb stb de ezekhez nekem lövésem sincs. A gyàri p2p torrent nem igazàn hasznàlható és ha jól értem ezek az appok erre adnànak megoldàst. Természetesen a segítséget nem kérnem szivességi alapon!

Valaki?

Előre is ezer hàla,

(#2009) jolaszlo2 válasza GoZoL (#1997) üzenetére


jolaszlo2
csendes tag

"Hogy vegyem fel a címet?"

Sikerült felvinni a címet? Mert nálam is csak a *-os megoldás működik.És hiába van engedélyezve a jelszó nem kéri be hanem simán be enged.

(#2010) Csabee. válasza Digger (#1965) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hello!

Most volt időm megcsinálni, és tényleg gyorsabb a bejelentkezés, illetve a felcsatolt meghajtók is szépen aktívak miután beléptem a jelszóval!

Szuper! Köszi a tippet

ui: iPhone-ról is jóval gyorsabb lett a bejelentkezés valami miatt, ez fura egyébként, de jó!

Üdv: Csabee.

(#2011) GoZoL válasza jolaszlo2 (#2009) üzenetére


GoZoL
senior tag

Üdv!

*.*.*.* megoldással megy csak, feltúrtam az egész netet de egyértelmű megoldást nem találtam url címre, így beállítottam az autentikációt és így csak user jelszó ismeretével tudok belépni a transmissionra.

(#2012) jolaszlo2 válasza GoZoL (#2011) üzenetére


jolaszlo2
csendes tag

Köszi.Megoldódott.

(#2013) bkiky01


bkiky01
senior tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne: Hogyan lehet http-n keresztül fájlt, fájlokat, vagy fotóalbumot megosztani??
Lényeg, hogy egy url alapján tudjanak tölteni tőlem..
Az ftp megy egyedül.. Köszi előre is!!

(#2014) gyiku válasza bkiky01 (#2013) üzenetére


gyiku
nagyúr

minden bongeszo tud ftpzni is, csak igy ird be az urlt: ftp://user:pass@domain.hu:port

hüllő

(#2015) bkiky01 válasza gyiku (#2014) üzenetére


bkiky01
senior tag

Írtam, h csak az ftp megy.. A http a kérdés.. Http-n szeretnék linket küldeni, h egy kattintásra tudjanak tőlem letölteni, akiknek bonyolult az ftp..

(#2016) Csabee. válasza bkiky01 (#2015) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De a böngésződ kifogja listázni szépen a képeket, vagy a fáljt rögtön.

Üdv: Csabee.

(#2017) bkiky01 válasza Csabee. (#2016) üzenetére


bkiky01
senior tag

ftp nélkül nem listáz semmit..

(#2018) Csabee. válasza bkiky01 (#2017) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sajnos máshogy nemtudod. Maximum úgy, hogy megadod nekik a címedet, és bejelentkeznek webes felületre és ott letöltik.

Üdv: Csabee.

(#2019) gyiku válasza bkiky01 (#2017) üzenetére


gyiku
nagyúr

amit irtam, az ftp-t.

hüllő

(#2020) bkiky01 válasza gyiku (#2019) üzenetére


bkiky01
senior tag

Remélem lesz megoldás, mert egyenlőre még én sem találom a https- dolgot.. azt hittem egyszerűbb..

(#2021) gyiku válasza bkiky01 (#2020) üzenetére


gyiku
nagyúr

irtad, hogy megy az ftp. akkor az is megy, amit mondtam, csak ezt ird be a bongeszobe:
ftp://user:pass@domain.hu:port
ha az ftp felhasznalod: jancsi, a jelszava meg: juliska, a hostod meg: akarmi.hu es a 21-es porton megy az ftp, akkor igy nez ki:
ftp://jancsi:juliska@akarmi.hu:21

hüllő

(#2022) Csabee. válasza gyiku (#2021) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez tetszett :DD

Üdv: Csabee.

(#2023) littlemole76


littlemole76
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki egy szájbarágós leírást adni DNS-320L nasra hogyan kell ffp és transmissiont telepíteni. A gyári P2P klienssel már tele van a hócipőm.

Előre is köszönöm

Littlemole76

(#2024) bkiky01 válasza Csabee. (#2022) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nekem is, hátha még a kérdésre megy a válasz..

(#2025) v.bence válasza bkiky01 (#2024) üzenetére


v.bence
csendes tag

Nekem is lėgyszives dobjatok egy ilyen szajbaragost, ez a gyari p2p tenyleg nem valami jo!

Koszi

(#2026) Digger


Digger
senior tag

Látom sokan vagyunk DNS-320L tulajok, akik keressük a lehetőségét a Fonzi féle NAS okosításnak. Mielőtt megvettem a NAS-t, láttam, hogy az L változattal vannak problémák, bár arról senki nem írt, hogy mi az. Vállalva a kockázatot mégis ezt vettem, mert sokkal nagyobb erőforrások vannak benne, mint az elődben! Azóta is keresem a megoldást, kevés sikerrel! A régi változatban azzal kezdik a telepítést, hogy a NAS fileszerkezetének a gyökerébe másolják a szükséges fun_plug állományokat. Az újraindítást követően ez a speciális nevű script futni kezd és innentől kezdve már bármit meg lehet tenni a rendszerrel. A fun_plug állományokat a beépített ftp-vel másolják a gyökérbe, ami nekem a leírás alapján nem sikerült.
Jól látom, hogy ez a probléma az L-es változattal? Itt már nem működik a gyökérbe másolás lehetősége?
Nem vagyok profi linuxos, csak gondolkodom:
Más módszerrel nem lehet a fun_plug-ot a gyökérbe másolni?
Például, ha kiveszem a lemezeket, egy másik linux rendszerhez csatlakoztatom, gondolom felcsatolva már oda tudnám biggyeszteni a szükséges dolgokat. Nekem két 500-as winyó lakik benne, és RAID1-be van kötve. Gondolom mindkét lemezre föl kell másolni a cuccot. Van ennek valami veszélye? Nem szeretném ha mondjuk visszaköltöztetve a lemezeket, már nem látná a RAID1 tömböt!
Jó lenne ha egy profi linuxos segítene!

(#2027) bladegery válasza Digger (#2026) üzenetére


bladegery
senior tag

Nem tudsz gyökérbe másolni? :Y

gergely-szabo.com

(#2028) Digger válasza bladegery (#2027) üzenetére


Digger
senior tag

Nem a Volume_1 gyökeréről van szó, mert ez a Samba megosztás gyökere. Én úgy értettem a leírást, hogy a NAS linuxának a filerendszer gyökerébe kell a fun_plug. Vagy nem?

(#2029) bladegery válasza Digger (#2028) üzenetére


bladegery
senior tag

Nem, simán volume_1-be kell.

gergely-szabo.com

(#2030) aldebaran


aldebaran
őstag

Azt nem értem, hogy a dns-320L-nél az ftp-ben a max user be van állítva 10-re, de mikor töltök rá filezilla-val adatot, akkor azt írja, hogy

421 3 users (the maximum) are already logged in, sorry
Hiba: A kiszolgálóhoz nem sikerült a csatlakozás
Állapot: Delaying connection for 5 seconds due to previously failed connection attempt...

Ja és össz. 5userem van az adminnal együtt.

A filezillaban az van beállítva, hogy 10szálon töltsön, de valamiért össz. 1 szálon tölt fel, a többihez az van írva, hogy csatlakozás. :F
Eleinte minden jól ment.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2031) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Adott egy DNS-320 NAS. Bekapcsolom az UPnP AV Server-t és megosztok egy mappát. Van benne 10 film. Beolvassa és tudom is nézni a TV-n. Tovább megyek. Megosztok egy másik mappát ami a fényképeket tartalmazza, több ezer fénykép és kb 150 GB méretű. Ezt is megosztom az UPnP AV Server-rel és eltököl vele több órán keresztül. Eltelt azóta 8 óra és csak 30 %-nál tart. Ez csak ennyit tud? Nem azért vettem, hogy az alap dolgokat ne tudja csinálni...........
Ötlet? Javaslat? Vagy dobjam a kukába, mert ennél jobb nem is lesz?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Impair

(#2032) bladegery válasza Impair1980 (#2031) üzenetére


bladegery
senior tag

150 giga kép az krva sok szerintem, nemcsoda hogy 8 órája csinálja. Nekem kb. 20 giga mp3-at 1-15,5 óra volt neki megosztani, úgyhogy kisebb fájlokkal reális lehet.

gergely-szabo.com

(#2033) gyiku válasza Impair1980 (#2031) üzenetére


gyiku
nagyúr

1500 gb film+sorozattal is elszorakozik, de azt 1 ora alatt kb megcsinalja. tobb file-al nyilvan tovabb tart felepiteni a media libraryt.

hüllő

(#2034) Impair1980 válasza gyiku (#2033) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Értem én, hogy lassú, de hogy ennyire? Nem épp az lenne ennek a NAS-nak a célja, hogy minél gyorsabban megosztani a fájlokat.

Teszem fel, ha a fotók mappába belemásolok holnap egy új könyvtárat és bele rakok 100 fényképet, akkor kezdi az elejétől a beolvasást vagy már okosan csak az új könyvtárat ellenőrzi le?

Lehet valahogy ezen a folyamaton gyorsítani?

És miért ilyen lassú? A NAS processzora dolgozik ilyenkor?

Köszönöm a válaszokat!

Ja és még valami. A képeket a TV-n nem nyitja meg. Ez mitől lehet? Nem is meri fel a formátumot (JPG)

Impair

[ Szerkesztve ]

(#2035) bladegery válasza Impair1980 (#2034) üzenetére


bladegery
senior tag

Nézd meg hogy más megnyitja-e, hogyha igen akkor a tévével van gond.

gergely-szabo.com

(#2036) Impair1980 válasza bladegery (#2035) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Hali!

SGS2-ről megnyitva jó. Akkor nem tudom mi lehet a TV-vel (LG42LM640S). Lehet megvárom amíg beolvasssa az összes képet....

(#2037) Ijk


Ijk
nagyúr

Azért durva hogy a 17 fokos szobában 42 és 44 fokosak a vinyók. Azt hiszem lekapom a műanyag fedőt és ráapplikálok egy 12-es ventit, nehogy nekem nyáron megfőljenek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2038) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Annyit kibírnak, ha nem zavar a ventillátor hangja akkor hagyhatod.
Nekem hátul egy 9.2-es van, 2 nagy winyóval majdnem folyamatos terheléssel mennek egyhuzamban már 1 éve, 36 fokosak, teljesen némán. Ha kézi vezérlésre tenném a hűtést és járatnám rendesen (még akkor is halk) akkor lemenne 30 alá is. ~24 fokos szobában

(#2039) cSuwwi válasza cSuwwi (#2038) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

A fanctl-em úgy van beállítva, hogy 37 fok alatt off, 40-től low, 50-től high, 52-nél pedig shutdown
Low-nál 2700-at pörög, high-on 6800-at. A logot nézve legtöbbször offon van, néha low, high sose volt, shutdown meg pláne. Nagy ventivel két nagy winyót jól lehet hűteni

(#2040) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Akárhogy próbálkozom a fényképek megjelenítésével a TV-n (lg42lm640s) az UPNP av server bekapcsolásával nem jeleníti meg. A filmeket (MKV, AVI, 3D filmek) és a zenéket tökéletesen játssza, de fényképeket (jpg) nem rendereli be.

Itt van egy link, hogy már másnak is volt ilyen problémája:

http://forums.dlink.com/index.php?topic=39052.0

Valaki nem próbálná ki a sajátján, hogy működik-e?

Az az érdekes, hogy a Tableten, másik számítógépen, SGS2-n megjeleníti.
Ötlet? Javaslat?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Impair

(#2041) gyiku válasza Impair1980 (#2040) üzenetére


gyiku
nagyúr

nezd meg a tv-d manualjat, hogy tamogatja egyaltalan a jpg-t.

hüllő

(#2042) Impair1980 válasza gyiku (#2041) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Persze, hogy támogatja. Serviioval tökéletesen viszi az összes fényképet a TV. Külső adathordozóról szintén.
Egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet a gond. Külső progikat (funplug) nem akarok rárakni, mert ezeket alapba kellene tudni, hisz ezért vettem. :(

(#2043) gyiku válasza Impair1980 (#2042) üzenetére


gyiku
nagyúr

"hogy a Tableten, másik számítógépen, SGS2-n megjeleníti."
a nas akkor jol mukodik.

hüllő

(#2044) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sikerült beállítanom a webdav funkciót!!!!!!

Most elértem azt, hogy bárhol vagyok, automatikusan ha internet van akkor felvan csatlakoztatva a hálózati meghajtó, és tudom szerkeszteni a dokumentumokat és menteni is! Nagyon klassz!!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#2045) gyiku válasza Csabee. (#2044) üzenetére


gyiku
nagyúr

lejatszani is tudsz mp3/avit letoltes nelkul? tehat csak streamelve?

hüllő

(#2046) Csabee. válasza gyiku (#2045) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Zenét és Képet tudok tesztelni, azokat szépen viszi. MP3-at is szépen ;))) És ez "csak" egy Dlink 315, tehát egyel kisebb mint a 320as.

Rákattintok a képekre, és rögtön vetíti ha szeretném, az mp3-ra rákattintva azonnal játsza! Az otthoni upload 5Mbit-es és szépen megy így.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#2047) Csabee. válasza gyiku (#2045) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nos, megnéztem filmet is, felcsatoltam webdavon a filmek mappát, és azt is viszi Streamelve!!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#2048) gyiku válasza Csabee. (#2047) üzenetére


gyiku
nagyúr

nason engedelyezed a webdavot, es utana hogyan csatlakozol ra, bongeszovel? ha igen, oda mit irsz?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2049) lafaty80 válasza gyiku (#2048) üzenetére


lafaty80
őstag

http://[hostneved vagy ipcimed]/webdav/[share name]

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2050) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Egy kis segítség kellene. DNS320L-es nas-om van és tegnap még elértem a meghajtót ma meg már nem. W meghajtóként van csatlakoztatva és úgy nem érem el. Böngészőben ip alapján tudok csatlakozni és elérem a tartalmakat. Tegnap mondjuk annyi történt, hogy létrehoztam egy felhasználót és utánna töröltem. Majd szerintem ma ezek után nem érem el. Mit tudok csinálni ilyen esetben. Látom a log-ban, hogy próbálkozik csatlakozni, de sikertelen.

Mi lehet a probléma? Mit kellene megnéznem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.