Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) teleguru válasza capafog23 (#450) üzenetére


teleguru
csendes tag

Szerintem greent vegyél. Picivel fogyaszt kevesebbet a WD viszont a SAM-mal tuti nem lesz gar vesztésed. Hosszú távon sztem inkább a gar a fontosabb. Jahh és a WD gyorsabb is viszont ezzel a nassal nem tudod kiaknázni a plafonokat mondjuk úgy 120Mbyte/sec-et :D A lényeg h green legyen alacsony fogy alacsony pörgés csendesebb is mint a 7200asak.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#452) capafog23 válasza teleguru (#451) üzenetére


capafog23
őstag

Előző hsz-be írtad hogy mókolni kell vele valamit hogy rendesen menjen és én linuxhoz nem értek.

(#453) teleguru válasza capafog23 (#452) üzenetére


teleguru
csendes tag

A "green"-t arra értettem h energiatakrékos legyen!! :) Tudom h a WD neve is green de a sam eco ugyan olyan jó választás. :)

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#454) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Nekem 2db 2 TB-os WD green van benne, ffp-vel tuningolva, gigabites router+hálózattal. De inkább meg se mondom, mennyivel lehet rá írni/olvasni...

500g-t raktam raid1-be, a maradék 3.5 "simán" van. Lehet hogy keveset fogyaszt, tárolásra is jó, de csak 5400-es, és a másolás gigabiten ... 20-22M/sec (több gépről is néztem) Ennél azért többre számítottam, egy örökkévalóság volt rá 2TB filmet felrámolni :C

A winyókon megvétel után javítottam ezt a felpörgetés parát, néztem a smart adatokat pár napja, nem volt kirívóan magas, szóval érdemes megcsinálni.

Melóhelyről zenét hallgatok róla (sftp-n), ami megint vicces, mert a digi 20mbites feltöltéséből (2.4MB/s) konkrétan ~650k körüli értéket érzékelek (120-as csellóval a másik oldalon). Tudom, hogy az ssh a titkosítás miatt lassabb, de ez kb. a háromnegyedét elveszi... oO
Otthon viszont jó, 1080p-re elég gyors (még jó), távolról zenére is, még az avikat is lehozza, többre meg nem kell.

PPTP-vel kéne vpt-t összedobni (a titkosítást máshogy végzi, több sávszél marad), csak erre nem lehet feltenni, a routeren meg durván szopó beállítani.

Ami még hasznos (sztem), a venti használatra van script (ffp-vel), érdemes feltenni/beállítani. Nekem az asztalom sarkán van, és örülök neki, hogy csak low-on pörög normál használatnál, csak masszív terhelésnél (melegedés miatt) kapcsol fel high-ra.

Amúgy jó cucc :DD

[ Szerkesztve ]

(#455) Mészike


Mészike
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 325-ös NAS. Hogy a fenébe lehet könyvátrakra kiosztani a jogosultságokat a webes felületen? :D
2x1 terra vinyó van benne, raid1-ben. Van egy volume_1 partíciót, és szeretnék könyvtárakra jogosultságot adni, de nem boldogulok vele :)

(#456) Mészike


Mészike
aktív tag

No, arra már rájöttem, hogy usert tudok hozzáadni, viszont group-ot nem... Manualba le van írva, viszont nálam nincs olyan opció.

(#457) jgrg válasza cSuwwi (#454) üzenetére


jgrg
tag

Szia

Mi eza felpörgetés para, mit kell vele csinálni. Vettem egy WD 2 Tb-s vinyót és elég furcsa hangokat ad ki a PCben, de ugyanakkor nincs hibás szektor.KÖszi:
G

Don't fight a battle if you don't gain anything by winning. - George S. Patton

(#458) jgrg


jgrg
tag

NAS kérdés,

Ha veszek egy ilyen 320-ast és belerakok 2 db 2tb-s vinyót, akkor meg tudom csinálni, hogy mind a 4 tb-t látom otthon a többi gépről és neten keresztül iphone-ról/laptopról. Azok a fw-k, amikkel most árulják, már tudják a DLNA? (van egy medialejátszó, annak is odaadnám).
Köszi az infót!
G

Don't fight a battle if you don't gain anything by winning. - George S. Patton

(#459) teleguru válasza cSuwwi (#454) üzenetére


teleguru
csendes tag

Nekem is gigabiten max a 20-22 Mb/s 7200-as vinyóval...Sajnos ez a 800Mhz es Marvell proci ennyit tud... A vinyód szgépben am kb 100-140Mb ra képes :)

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#460) Vieron válasza teleguru (#459) üzenetére


Vieron
tag

Nem a proci a kevés, a ram.
Fentebb tettem be nastester eredményt egy PIII 600-ról 256 Rammal.
Ott 60-70 Mb volt az olvasás.

(#461) lafaty80 válasza Vieron (#460) üzenetére


lafaty80
őstag

Ez sem feltétlen igaz, mert láttam már 128MB-os gépet is másolni 20-40MB-al...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#462) Vieron válasza lafaty80 (#461) üzenetére


Vieron
tag

Lehet, viszont a DNS-320 -nál sokszor csak 2-3 mega szabad ram van.
Adtam neki plusz 256 swapot, úgy érezhetően gyorsabb lett.

(#463) lafaty80 válasza Vieron (#462) üzenetére


lafaty80
őstag

Érdekelne a swap dolog.... hogy is csináltad? :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#464) capafog23


capafog23
őstag

Most vettem meg ezt az eszközt tudnátok ajánlani pár dolgot, hogy mit érdemes felrakni rá?

(#465) FearLess88


FearLess88
csendes tag

Hali!

Leheteséges-e hogy e-mail szervert csináljak a nas-ra..?

Májkí

(#466) xrvman válasza lafaty80 (#463) üzenetére


xrvman
őstag

ha nem túl nehéz, engem is érdekelne

(#467) Vieron válasza lafaty80 (#463) üzenetére


Vieron
tag

dd if=/dev/zero of=/tmpswap bs=1M count=256

A count változot írd át tetszés szerint, ez adja meg a file méretét.
A /tmpswap a file neve, lehet akár /root/pagefile.sys is... :))
Gyakorlatilag egy 256 megás 0-val teleírt filet készítesz.

mkswap /tmpswap

Ezzel a paranccsal swap filet csinálsz belőle.

swapon /tmpswap

Ez pedig bekapcsolja, mint swap területet.

(#468) teleguru válasza capafog23 (#464) üzenetére


teleguru
csendes tag

ami nálam fut:

Transmission --torrnet ( GUI távolról)
Optware ---még több csomag elérhető egyszerűbb csomag kezelés ( ipkg )
minidlna DLNA ( XBOX 360 ) video, music, pict

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#469) teleguru válasza Vieron (#467) üzenetére


teleguru
csendes tag

Úgy tűnik működik... Annyit kérdeznék, hogy ezt a parancsot újraindítást követően ismét be kell gépelni vagy automatikusan létrehozza indulásnál???

bs= kapcsoló állítja a mennyiséget
count= pedig a darabszámot?

Lehet hülye kérdés, de mi van ha mondjuk 4M ot állítok be és mondjuk count 64 az eredmény azonos de lehet gyorsítani fog a memo kezelésen??? Abból gondolnám mivel kb 4K lehet a jumbo frame gigabitnél vagy inkább a clusterhez kéne igazítani a gyorsabb írás olvasás érdekében???

Jumbo framet lehet állítani az eszközön vagy automatikusan érzékeli a többi eszköz beállításait? Ha jól tudom támogatja a 9K méretet.

[ Szerkesztve ]

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#470) teleguru válasza teleguru (#469) üzenetére


teleguru
csendes tag

TOP:
Mem: 123432K used, 2072K free, 0K shrd, 11648K buff, 60376K cached

parancsok és újraindítás után...

Ha ismét beírom az első parancsot kiírja h már használatban van a text file.
Szóval elméletileg tempel...
Anno tanultam pici linuxot és emlékszem, hogy merőben más a memória kezelése mint a Winfosnak... Ugyanis a linux telenyomja bufferrel a memóriát ezzel gyorsítva a programokat majd mikor új programot indítunk szükség van a helyre akkor visszavesz. Így merőben másképp kell értelmezni ezeket az adatokat. Ha rosszul tudom kérlek titeket cáfoljatok meg!!! :) Biztos egyébként gyorsít a folyamatokon ez a virtualmemory csak azóta a NAS weblapja helytelenül kezeli a szabad hely kijelzését jobb oldalon... :)

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#471) Vieron válasza teleguru (#469) üzenetére


Vieron
tag

A végeredmény számít. :)
Teljesen mindegy, hogy adod meg, az említett parancs létre fog hozni egy 0-kal teli file -t.
Ha blocksize -nak 512K-t, count -nak is 512-t adsz meg, akkor is 256 megás file jön létre...
Hogy hogyan írja fel a fel a lemezre, arra nincs befolyásod.
A swap filerendszert ezután hozod létre az mkswap paranccsal.

(#472) teleguru válasza Vieron (#471) üzenetére


teleguru
csendes tag

Tehát akkor nem 1MB-os blockokat hoz létre hanem egyben kezeli az egészet.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#473) lplugo


lplugo
csendes tag

Sziasztok!

DNS-320 esetében tud valaki arra valami egyszerű módot, hogy ha FTP megosztást adok egy user-nek, akkor az adott user ne tudjon belépni a netes felületen a NAS felületére?

Tehát adott felhasználó név és jelszó párossal csak FTP elérést kapjon.

(#474) glugi válasza Vieron (#467) üzenetére


glugi
aktív tag

Szia!
Kipróbálnám a swapot, de ezt kapom az első parancsra:
dd: writing '/tmpswap': No space left on device

7+0 records in
5+1 records out

:F

[ Szerkesztve ]

(#475) Vieron válasza glugi (#474) üzenetére


Vieron
tag

Nincs helyed hozzá...

(#476) xrvman


xrvman
őstag

Régebben a p2p mappa a volume1 alatt is látható volt. Amióta feltettem az uj 2 es firmet amin dlna van, azon a p2p csak a gyökérben látszódik a volume1 alatt már nem.
Így sajnos nem tudom megosztani az UPNP AV servernél, mert az csak a volume1 alattiakat látja.
Valaki tudja mi a gyógyír?

[ Szerkesztve ]

(#477) glugi válasza Vieron (#475) üzenetére


glugi
aktív tag

:) Elfelejtettem írni, hogy tök üres jelenleg a 2TB-os hdd, szóval ennek fényében kérdezném.

(#478) drika válasza glugi (#477) üzenetére


drika
tag

A funplug alatt kellene kiadnod a parancsot. Jelenleg az eredeti firmware alatt próbálod, azért nem megy.

(#479) glugi válasza drika (#478) üzenetére


glugi
aktív tag

Természetesen funplug 0.5 fent van, ssh-n és telneten is próbáltam, ugyanezt írja. :F

(#480) sarostehen


sarostehen
csendes tag

Üdv!

Van egy ilyen NAS-om, és csak 1 aprócska bajom van vele. 10-12 torrentnél többet nem futtat egyszerre. Ha azt akarok hogy az újakat letöltse régebbi ki kell törölnöm. Valaki ötlet?

(#481) bulek válasza Vieron (#467) üzenetére


bulek
tag

Hali!

Ez a swap file engem is érdekelne.
SSH-n keresztül lépek be, de az első parancs után ezt kapom
-sh: dd: not found

Ötlet? :O

(#482) RC46 válasza sarostehen (#480) üzenetére


RC46
csendes tag

Az enyémen 10 fut max. egyszerre. Ha elindítok még egyet, akkor a seedelők közül egyet meg kell állítanom és csak akkor indul el ténylegesen az új. Szerintem ennyit tud a kliens. Viszont ha megállítok egy seed állapotban lévőt, akkor a Stop jel átvált egy vonalra a Status-t kipipálja és soha többet nem tudom elindítani, így akár ki is lehet törölni. Ez eléggé bosszantó. Csak tudnám, hogy akkor minek van 20 hely a táblázatban.

(#483) xrvman válasza RC46 (#482) üzenetére


xrvman
őstag

Frissítsd a firmet rajta

(#484) xrvman válasza sarostehen (#480) üzenetére


xrvman
őstag

ez sajni ennyit tud, esetleg a 2 es firm, mintha 20 at tudna, de erre nem esküszöm meg. Ha többet szeretnél akkor funplug a megoldás. Erre itt van pár írás ill hszben levő link alapján tudod megcsinálni.
Engem ne kérdezz, mert nekem elég volt az a 10 - 20 torrent.

(#485) drika válasza glugi (#479) üzenetére


drika
tag

Bocs, hülyeséget írtam. Szóval az of=/tmpswap miatt nem jön létre a file. Helyette a NAS-os winchester-eden add meg a file-t. Pl.:

dd if=/dev/zero of=/mnt/HD_a2/Temp/tmpswap bs=1M count=256
(Ez a NAS-ban lévő winchestered /Temp könyvtárában hozza létre a swap file-t.)

Utána pedig a létrehozott file-ra megadod a parancsokat:

mkswap /mnt/HD_a2/Temp/tmpswap
swapon /mnt/HD_a2/Temp/tmpswap

Ennyi. Remélem most tényleg segítettem.

[ Szerkesztve ]

(#486) zsocaman


zsocaman
csendes tag

sziasztok

Már kb. 3 hónapja szerencsés tulajdonosa vagyok egy ilyen gyöngyszemnek,amit egy D-link routeren keresztül kötök össze egy laptoppal illetve egy hálózati médialejátszóval.
A gondom most az,hogy a routerem ki szeretném cserélni egy másikra,de annak más az IP címe,így hogy tudom formázás nélkül kicserélni az IP címét a DNS 320 somnak??

(#487) drika válasza zsocaman (#486) üzenetére


drika
tag

Miért gondolod, hogy formázni kellene a NAS-t? Szerintem valamit nagyon összekeversz.

(#488) drika


drika
tag

SWAP használatával kapcsolatos tapasztalatom, hogy az adminisztrációs felületén hibát okoz a foglalt terület megjelenítésénél, ezáltal a logok sem láthatóak a jobb oldali sávban. Továbbá nem elérhető a Management fülön egyetlen funkció sem, mert szintén hibát okoz, és nem tudnak betöltődni az oldalak.

(#489) drika válasza drika (#488) üzenetére


drika
tag

Még annyi, hogy a SWAP file-t megnyitva azt látom, hogy továbbra is nulla értékekkel van tele, tehát nem is használja a NAS. :)

(#490) Droidka


Droidka
csendes tag

Sziasztok mindenki!!!

Tudom most mindenki lehülyéz majd meg ilyenek,de én így gondolom és kész:
Megvettem ezt a csodát arra amire való, de én már eléggé öregnek érzem magam ahhoz, hogy mindenféle programot felpakolgassak, meg linuxos parancssorba irogassak meg minden egyebet csináljak azért, hogy elfogadható módon azt csinálja a NAS amire GYÁRILAG alkalmasnak kellene lennie.Nekem 200 körüli torrent egyszeri eléréséhez kellett volna és amikor megvettem akkor még ez nem derült ki, hogy erre alakalmatlan.

A lényeg az, hogy Eladom A DNS-320 eszközt amit 2011.05.10 vásároltam és 2013.05.10 van rá garancia.
Ez idő alatt amíg nálam volt talán ha 100 órát ment összesen semmit nem telepítettem rá csak a 2.0 firmvare van rajta.
Az eszköz doboza, minden leírása CD-je megvan és gyári új kinézetű, az összes fólia is rajta van a NAS-on, tehát aki most megveszi ha lehúzza a fóliát akkor egy teljesen gyári belsejű és külsővel rendelkező dolgot kap.
Az ára képlékeny, kérem akit érdekel írjon privibe vagy akár itt is.

Sziasztok!

(#491) glugi válasza drika (#485) üzenetére


glugi
aktív tag

Köszönöm, a count értékét 512-nek írtam.
Free ezt írja ha lekapcsolom a swapot:
total used free shared buffers
Mem: 125504 122416 3088 0 11056
Swap: 530040 17256 512784
Total: 655544 139672 515872

Bekapcsolva:
total used free shared buffers
Mem: 125504 123496 2008 0 11596
Swap: 1054320 17256 1037064
Total: 1179824 140752 1039072

[ Szerkesztve ]

(#492) xrvman válasza Droidka (#490) üzenetére


xrvman
őstag

Add fel itt az aprón, ott több esélyed lesz.

(#493) drika válasza glugi (#491) üzenetére


drika
tag

Ah, ezek szerint alapból be van állítva neki 512 MB swap. Akkor érthető, hogy ez a + 256 (esetedben 512) már nem kerül használatra.

(#494) glugi válasza drika (#493) üzenetére


glugi
aktív tag

Igen, én állítottam be úgy, ahogy Te leírtad :) Korábban nem nyúltam hozzá, kivéve az első próbálkozást, amit írtam is itt, amikor ugye nem ment. Akkor most használja vagy sem? :DDD

(#495) BigBajusz


BigBajusz
csendes tag

Sziasztok!

Még régebben írtam, hogy nekem is van egy ilyen NAS-om. Többek is adtak leírást, hogy hogyan is lehet Transmissiont rakni rá, ugyanis hiába, hogy a gyári elvileg 20at kezel, de futtatni csak 10-et tud. Igy hát a fejemet a Transmission telepítésére adtam. A kapott linkek alapján nem lehetett megcsinálni. Se a magyar, se az angol leírások szerint. Magyarán magamtól kellett olyan dolgokra rájönnöm, amik a leírásban nem is szerepelnek, méghozzá életemben nem Linuxoztam, se Teleneteztem. De hálistennek most megy, igaz most instabil, de most pillanatnyilag 88 torrent van benne. Nem bántam meg, hogy megvettem, hasznos kis cucc, igaz nekem csak torrentre kell.

Üdv.: BB

BigBajusz

(#496) drika válasza BigBajusz (#495) üzenetére


drika
tag

Gratula! :)

(#497) drika válasza glugi (#494) üzenetére


drika
tag

Nem tudom.Szerintem nem használja. Korábban írtak "érezhető gyorsulás"-ról, amit szerintem is "csak éreztek", mérni már nem tudták volna. :)

Én azt mondanám, hogy ne állítsd be, mert ugyan cseppet nem gyorsít, de legalább az admin felületet több helyen is kinyírja. ;)

(#498) Vieron válasza drika (#497) üzenetére


Vieron
tag

2.01 beta firm van rajta, admin felület is működik.
A gyorsulás érezhető, funplug + transmission 40-50 torrentel, olvasás 9 mega helyett 30, mióta kapott plusz swapot, szal sztem használja.
OpenSSH-n keresztül csináltam, úgy működött a /tmpswap is.

[ Szerkesztve ]

(#499) drika válasza Vieron (#498) üzenetére


drika
tag

Belenéznél a /tmpswap file-ba? Akkor azonnal kiderülne, hogy valóban használja-e.
Köszi!

(#500) capafog23


capafog23
őstag

Valaki nem vállalná esetleg, hogy távoli asztallal, VNC-vel, felrakná transmission-t a gépemre, meg ezt a swap dolgot is megcsinálná?

Odáig jutottam hogy ment a telenet meg az ssh, tovább is mentem de nem jött össze.
Úgyhogy inkább legyalultam az egészet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.