Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) gregg71 válasza gari24 (#3000) üzenetére


gregg71
csendes tag

De legalább megoldotta. :)

Mos fogok nekiesni én is megint, mert megvettem a második vinyót, és raid1-esítek. Szerencsére még nem pakoltam tele sok anyaggal.

(#3002) blasemarzo


blasemarzo
csendes tag

Van egy olyan gondom, hogy a NAS-t hirtelen nem lehet kivülről elérni. A belső hálózat rendben müködik.
Mióta beállítottam, azóta nem lett hozzányúlva és egy héttel ezelőttig rendben ment. Már próbáltam újra indítani, de továbbra sem lehet belőle látni semmit internetről. A dlinkddns szerint rendben müködik.
Néztem a beállításokat, annyi a furcsaság csak, hogy a routerra azt irja, hogy nem plug and play, noha ugyanaz a router, mint eddig.
Valakinek van ötlete?

(#3003) Digger válasza blasemarzo (#3002) üzenetére


Digger
senior tag

Nézd meg elsőre a routernek a wan címét és kívülről pingesd meg! Egy ismerőst is megkérhetsz rá. Aztán a ddns névvel is meg lehet pingetni.
Szerintem valami tűzfal probléma lehet.

(#3004) [Misel]


[Misel]
tag

Üdv,

történt egy kis upgrade a nasomon, bekerült egy WD20ERZX.
Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a wdidle3 nálam nem volt hirtelen opció (meg nem is akartam már kiszedegetni), szóval megpróbáltam ezt és csodák csodájára működött :D 510 sec-et ír most, az szerintem elég lesz, de majd figyelem. 43 most a cycle count...

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#3005) bazsa82


bazsa82
csendes tag

Sziasztok!

Keresztkérdés:

RAID 1-ben használom a Nas-t, egy ismerős szeretett volna ugyanilyet venni és azzal riogatták a boltba, ha elromlik a nas, akkor csak egy ugyanilyennel lehet kiolvasni a fájlokat. Ez igaz?
Magyarán, hiába van tükrözve a két HDD, ha nem a winchestre megy tönkre, hanem a nas, akkor ugyanott vagyok mintha nem is lenne tükrözve??

Köszönöm előre is... :R

(#3006) GSLaja


GSLaja
csendes tag

Sziasztok!

Eloszor is koszonom azt a sok segitseget amit itt kaptam a forumon.
Masodszor, nagyon szomoru vagyok, tonkre ment a regi DLinkes NAS 313.
Sok utana jaras es olvasgatas utan valasztottam ezt a mostanit DLink 320L-t.
Valahogy folheggesztettem ra a transmissiont, de abban a pillanatban ahogy akarcsak egy torrent is fut.
A proci terheles felmegy 99%-ra es a transmission elerhetetlen lesz.
Raadasul a transmission-log file meg esznélkül duzzad, a minap mar 1 gigas volt a merete, hol lehet letiltani hogy ne hozza letre?
Ugy erzem nem csinaltam valami jo vasart ezzel a cuccal.
A regin a webianos cucc futott es sosem fagyott igy bele a letoltesbe.
Csak ennyit akartam mondani, koszonom a figyelmet :(

(#3007) krealon válasza bazsa82 (#3005) üzenetére


krealon
veterán

A NAS-okon altalaban Linux vagy BSD fut, igy altalaban ext4 vagy XFS fajl-rendszerben vannak tarolva az adatok, amit egy Live-Linux-CD-vel siman el lehet erni egy PC-re kotott, NAS-bol szarmazo HDD-n.

Szoval a bolti "szakertoknek" nagyjabol lovesunk sincs, hogy mit arulnak... :B

(#3006) GSLaja
Az inditasnal tapasztalhato magas processzorterhelesnek lehet oka pl:
- nem megfeleloen lett leallitva a Transmisson, ezert ellenorzi az adatokat (re-hash-el)
- meg van adva a preallocate opcio es a hozzadott torrent meretenek megfelelo meretu fajlokat hoz letre

Mindket esetben csak turelmesen ki kell varni a folyamat veget, es nem megfeletkezni arrol, hogy a keszulek nem a torrentkliens futtatasara lett kitalalva, hanem alacsony fogyasztas melletti adattarolasra.

[ Szerkesztve ]

(#3008) GSLaja


GSLaja
csendes tag

Szoval, azt mondod, hogy a transmission-daemon.log nevu fajl akkora lesz amekkora fajl eppen toltodik le, vagy fel?
Most csak egy teszt letoltesem van ami csak 3.5Mb tehat ezek szerint elmeletileg ennel nem lesz nagyobb a log fajl sem?
Amugy beleneztem ebbe a fajlba es az elso parsor utan csak ez a sor ismetlodik szinte vegtelen szamban:

tr_crypto error:00000000:lib(0):func(0):reason(0) (crypto.c:342)

itt egy reszlet belole:
[12:28:55.628] Transmission 2.81 (14128) started (session.c:738)
[12:28:55.629] RPC Server Adding address to whitelist: 127.0.0.1 (rpc-server.c:828)
[12:28:55.629] RPC Server Adding address to whitelist: 192.168.*.* (rpc-server.c:828)
[12:28:55.629] RPC Server Serving RPC and Web requests on port 127.0.0.1:9091/transmission/ (rpc-server.c:1035)
[12:28:55.629] RPC Server Whitelist enabled (rpc-server.c:1039)
[12:28:55.629] RPC Server Password required (rpc-server.c:1042)
[12:28:55.629] Port Forwarding Stopped (port-forwarding.c:183)
[12:28:55.630] UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 225280 (tr-udp.c:78)
[12:28:55.630] UDP Please add the line "net.core.rmem_max = 4194304" to /etc/sysctl.conf (tr-udp.c:83)
[12:28:55.630] UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 225280 (tr-udp.c:89)
[12:28:55.630] UDP Please add the line "net.core.wmem_max = 1048576" to /etc/sysctl.conf (tr-udp.c:94)
[12:28:55.630] DHT Generating new id (tr-dht.c:310)
[12:28:55.630] tr_crypto error:00000000:lib(0):func(0):reason(0) (crypto.c:342)
[12:28:55.631] tr_crypto error:00000000:lib(0):func(0):reason(0) (crypto.c:342)
[12:28:55.631] Using settings from "/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon" (daemon.c:526)
[12:28:55.631] Saved "/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json" (variant.c:1217)
[12:28:55.631] transmission-daemon requiring authentication (daemon.c:546)
[12:28:55.631] Loaded 1 torrents (session.c:1977)
[12:28:59.668] tr_crypto error:00000000:lib(0):func(0):reason(0) (crypto.c:342)
[12:29:03.708] tr_crypto error:00000000:lib(0):func(0):reason(0) (crypto.c:342)
[12:29:20.878] DHT Attempting bootstrap from dht.transmissionbt.com (tr-dht.c:248)
[12:29:46.128] tr_crypto error:00000000:lib(0):func(0):reason(0) (crypto.c:342)
[12:29:47.138] tr_crypto error:24064064:random number

(#3009) krealon válasza GSLaja (#3008) üzenetére


krealon
veterán

"Szoval, azt mondod, hogy a transmission-daemon.log nevu fajl akkora lesz amekkora fajl eppen toltodik le, vagy fel?"

Log fajlrol egy szot sem irtam.
A Log fajl attol lesz nagy, hogy a transmission tul reszletesen naploz.

(#3010) GSLaja válasza krealon (#3009) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Bocs, akkor felre ertettem. Mit kene beallitanom, hogy a log fajl ne noljon a vegtelensegig? azonkivul, proba keppen toltok le egy 40 Mb fajlt, amikor elinditom a transmissiont azonnal felszokik a proci terheles. holott a letoltest meg el sem inditottam. ekozben a log fajl mar no is a vegtelensegig. ha elinditom a letoltest a webes feluleten is es a remote transmissionban sem latom hogy jonne lefele a file. most kivancsisagbol elinditottam a letoltest, reggelig hadmenjen, kivancsi leszek.

(#3011) krealon válasza GSLaja (#3010) üzenetére


krealon
veterán

Ha rakerestel volna a hibara, mar reg meglenne a megoldas:
http://forums.hardwarezone.com.sg/storage-clinic-119/d-link-dns-320l-3996991-9.html

Edit /ffp/etc/fun_plug.local and add the following:
chmod 0664 /dev/random /dev/urandom

This should take care of the file permission that cause Transmission to misbehave.

Tehat a hiba oka, hogy a veletlenszam forrashoz nem fer hozza a crypto (SSL) modul.

(#3012) GSLaja válasza krealon (#3011) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Utana neztem, nem is egy helyen! Sot meg is csinaltam amiket ajanlottak mas forumokon, de az eredmeny ugyan az maradt. Minden esetre koszonom a segitsegedet.

(#3013) agyhalal válasza GSLaja (#3012) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Szia!

Nekem az alábbi szokott bejönni, de ezt a pár lépést sajnos minden NAS reboot után meg kell tennem, hiába adtam hozzá a sorokat a fent is tanácsolt "/ffp/etc/fun_plug.local" file-hoz.
Indíts PUTTY-tyot és írd be ezeket "ENTER"-rel:

sh /ffp/start/transmission.sh stop
rm /dev/random
rm /dev/urandom
mknod -m 666 /dev/random c 1 8
mknod -m 666 /dev/urandom c 1 9

Ha megvan, akkor töröld a log file-t és csak utána indítsd újra a transmissiont a start paranccsal.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#3014) GSLaja válasza agyhalal (#3013) üzenetére


GSLaja
csendes tag

en is ezt talaltam meg, de nekem sem mukodott. bar en nem olvastam azt, hogy minden inditaskor ujra kell csinalni az egeszet.

(#3015) GSLaja válasza agyhalal (#3013) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Naszoval, eloszor is nem tudom szerkeszteni a "/ffp/etc/fun_plug.local" fajlt. a total commander beepitett szerkesztojevel hiaba mentem el, ha ujra megnyitom a fajlt ugyanugy nincs benne a beirt sor mint a szerkesztes elott.
Termeszetesen eddig tokeletesen tudtam szerkeszteni vele a transmission setting.json fajlt.

Csak ezeket irtam be:
sh /ffp/start/transmission.sh stop
rm /dev/random
rm /dev/urandom
mknod -m 666 /dev/random c 1 8
mknod -m 666 /dev/urandom c 1 9
es most ugy tunik mukodik a transmission maris nem hasznal csak nehany szazalekot a proci idobol.

most mar csak valahogy meg kene etetni a geppel a dolgot, hogy ne keljen minden rebootnal ujra beirni.

(#3016) agyhalal válasza GSLaja (#3015) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Már ez is eredmény. Én beírtam amit krealon ajánlott, de mivel ez már bőven éjjel 01:00 után volt, már semmi kedvem nem volt kivárni egy reboot eredményét.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#3017) GSLaja válasza agyhalal (#3016) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Mivel tudtad szerkeszteni a fun_plug.local-t?
A winscp esetleg jo hozza, mert akkor leszedem.

(#3018) agyhalal válasza GSLaja (#3017) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Total Commanderben a file-on nyomok egy "F4"-et. Ennyi.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#3019) GSLaja válasza agyhalal (#3018) üzenetére


GSLaja
csendes tag

No, mindegy. letoltottem a wiscp-t. Atirtam a fun_plug.localt, benne is maradt a dolog, de nekem is ha ujra inditom a rendszert ujra be kell irni az altalad megadott sorokat, akkor viszont flottul megy minden.
Valahogy automatizalni kene a beirogatast, erre talaltam egy leirast:
http://www.cyberciti.biz/tips/linux-how-to-run-a-command-when-boots-up.html
most ezt probalom ertelmezni es eloallitani a kivant dolgot.

(#3020) hfeca


hfeca
csendes tag

Léci segítsetek! Már az 1605-ös hozzászólásnál tartok, de még nem találtam választ a problémámra. (Lehet, hogy csak én vagyok béna.) Frissíteni szeretnék 2.03-ra, de csak ennyit üzen: "Upload firmware fail. Please retry again." Mi a fenét csináljak? Ha másnak is sikerült, nekem vajon miért nem? :W

(#3021) DonCosta válasza hfeca (#3020) üzenetére


DonCosta
tag

Két kérdés: milyen NAS-od van 320 vagy 320L? Milyen verzióról szeretnél 2.03-ra frissíteni? Az utóbbit azért kérdezem, mert én szívesen visszatenném a 2.0-át a 320-asomra (mert az még jól kezelte a ventilátor/hőmérséklet dolgokat), csak utólag már nem engedi downgradelni. Csak tájékoztatás képpen, nem árt ha tudsz róla, hogy ez visszafordíthatatlan folyamat.

(#3022) vi.joco


vi.joco
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, nem is keveset. Tegnap reggel óta keresem a kérdéseimre a választ, de nem találom. Nagyon sok videót megnéztem és még több hsz-t elolvastam, de semmi. A szemeim kifolynak a NAS-t lassan kidobom :(((

Szóval:
Én nem akarom távolról vezérelni a DNS-320L-es kütyüm, semmi extrát nem szeretnék.
A WDTV Live-om perfektül kezeli- pipa.
Torrent kliens olyan amilyen nekem jó- pipa

1.El is érkeztünk az első kérdéshez lehet, hogy nem is olyan jó ez a kliens vagy más a probléma?
A gond az, hogy lekapcsoltam az asztali gépet, majd később a telefonomról bejelentkeztem a megfelelő oldarra (kb. fél óra múlva) és látom, hogy seed helyett stoped állapoton volt minden állomány. A NAS még "zúgott" mert arról filmeztünk.

A NAS network management, port forwarding beállításánál kell valamit csinálnom? Ha igen hogyan? Vagy a routeremnél kell bütykörésznem? Az egyébként TP-Link WR340GD.

2. A másik amit szeretnék az egy távoli FTP elérés, ha valaki megtenné, hogy azt ide, vagy akár privibe szájbarágósan leírná nagyon megköszönném. (NAS és router beállítás)
Nem vagyok egy feladom típus, de már csak egy cérnaszál maradt az acélsodrony idegpályámból és a fejem is nagyon fáj. Nagyon sokféle beállítást megpróbáltam és semmi!

A harmadik kérdésem később teszem fel, mert most a világért sem akar az eszembe jutni.

Válaszokat-segítséget előre köszönöm!
Szép estét!

Jocó

(#3023) hfeca válasza DonCosta (#3021) üzenetére


hfeca
csendes tag

Na ez jó kérdés - mármint, hogy melyik típus. A 2901-es hsz-ban van két fotó. A 320-ról és a 320L-ről. Az enyém 320-as, de kinézetre 320L. Elég fura. A Best Markt-nál vásároltam, valamivel több, mint egy hónapja. Minden papírja szerint 320-as, a System oldala szerint is az. Az Upgrade fülön 1.0 verziót mutat, kis lépésekben, fokozatosan emelkedően akartam fw-zni a legfrissebbig, de egyiket sem engedi. Ki kell venni ilyenkor a vinyót, vag mi a fenét kell csinálni? Szeretném a torrentjét is (majd) lecserélni, meg valami dlna-t rávarázsolni, csak előbb megpróbálok összeszedni egy "lépésről-lépésre" leírást az eddigi hozzászólásokból (ami egyáltalán nem lesz egyszerű - tekintve, hogy nagyon kezdő vagyok linux-ban). Ha most csak ebben az fw-ben tudsz segíteni, már azt is hálásan köszönöm. :R

(#3024) aldebaran válasza vi.joco (#3022) üzenetére


aldebaran
őstag

Az ftp az egyszerű:

Be kell állítani, pontosabban alapértelmezetten kell hagyni a NAS ftp beállításait

A routerben az ftp alapértelmezett tcp portot engedélyezni kell és a NAS ip-je felé kell forwardolnod

Tudnod kell a külső ip címed, vagy ezzel egyenértékű dyndns... neved és már be is tudod állítani a filezilla-t a fenti beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3025) GSLaja válasza agyhalal (#3013) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Hali, egy kis segitseggel, de megoldodott a gond. Mar nem kell beirogatni semmitsem, es csodalatosan megy a transmission. Most a teszt uzem megy, ha minden jo, akkor kesobb meg megirom hogy mit kell csinalni.

(#3026) agyhalal válasza GSLaja (#3025) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Na erre kíváncsi vagyok. Én felraktam a legújabb firmware-et, azóta a jogosultságokkal vannak gondjaim.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#3027) GSLaja válasza agyhalal (#3026) üzenetére


GSLaja
csendes tag

ne is mond. en meg a ruterel vacakolok. mar mindenhol engedelyeztem mindent, megis passziv modban van a transmission.
Raadasul a ruter csak a dyddns.orgot ismer ezert nem tudom atrakni az en domainomat.

(#3028) hfeca


hfeca
csendes tag

Kedves Fórumtagok!
DonCosta valószínűleg nincs mostanában gépnél, valaki tudna nekem segíteni a leírt problémámban? Előre is köszi mindenkinek. :U

(#3029) GSLaja válasza hfeca (#3028) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Probaltad mar a teknikai ugyfelszolgalat telefonszamat?
Tel:14613001 van valami ingyenes is, csak most nem talalom.

[ Szerkesztve ]

(#3030) GSLaja válasza hfeca (#3023) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Nem tudom, hogy megoldodott e a frissitesi problemad.
De en is belefutottamm ebbe a problemaba.
A vegeredmeny a kovetkezo lett sajnos nekem DNS-320 van es nem 320L.
A sima 320 igy nez ki

Amig a 320L igy

Nem tudom, hogy jol latszik e a kulombseg de a 320L nek van egy femszinu csikja, miga sima 320 nak ez is fekete, mint az egesz doboz.

Azert nem tudtam frissiteni, mert a 320 ra nem megy fel a 320L firmwerje

Remelem tudtam segiteni.

(#3031) aldebaran válasza hfeca (#3028) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha át nem nevezted, akkor a system info-n belül a device info-nál ki van írva, hogy 320L-ed, vagy 320-ad van.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3032) hfeca


hfeca
csendes tag

Először is köszönöm, hogy próbáltatok segíteni, de egyelőre semmi eredmény.
GSLaja - az ingyenes szám: 06-80-315465 (hátha valakinek jól jön). Sajnos nem volt még időm kivárni, amíg lesz szabad munkatársuk. A következő: megnéztem a képeket, fekete doboz matt fekete gyűrűvel, tehát 320-as!
Aldebaran - a device info szerint DNS-320. Nem neveztem át. A firmware-nél próbáltam 320, 320L változatokat egyaránt, egyik sem műxik. Próbáltam leállítani a torrentet, semmi változás. Egyet még nem próbáltam: a ki- és bekapcsolás időzítését megszüntessem a frissítés idejére, vagy az nem számít?

(#3033) GSLaja válasza hfeca (#3032) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Hali,
En most vettem az enyemet kb 3 hete 320 siman es az 1.0 firmware van rajta ennel ujabbat nem talaltam.
Hol talaltal ennel frissebet?

(#3034) hfeca válasza GSLaja (#3033) üzenetére


hfeca
csendes tag

Szia!
http://www.dlink.com/hu/hu/support/product/dns-320-2-bay-sharecenter-network-storage-enclosure?revision=deu_reva

(#3035) GSLaja válasza hfeca (#3034) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Koszi, de mar nem kell a jövőhéten kicseréltetem egy 320L re :P

(#3036) DonCosta válasza hfeca (#3032) üzenetére


DonCosta
tag

Szia!

Nem voltam a fórumon az elmúlt napokban.
A fenti kép teljesen meglepett, mert elsőre nem is láttam a különbséget a két változat között. Nekem ennél régebbi 320 van és teljesen másképp néz ki:

Az a gyanúm, hogy a tied valami öszvér megoldás lehet és ezért nem szereti egyik FW-t sem. Sajnos így nem tudok tippet sem adni. Talán a D-link ügyfélszolgálat...
Nálam a FW upgrade-nél nem kellett semmi egyebet ki-be kapcsolni, hanem kitallóztam a letöltött fájlt és lefutott (downgrade-nél persze nem, ezért is írtam).
Egy kérdés: milyen a menű színe, hogy néz ki az 1-es FW?
Csak mert nálam az 1.0 ilyen volt:
.

A 2.0 FW-óta ilyen:

Nem lehet, hogy ez a 320-as és ez az 1-es FW nem az az ami nekem van/volt? Szerintem az már olyan régi, hogy nem adják azzal... Ha meg így van akkor a tiednek megfelelő Firmet kell megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#3037) hfeca válasza DonCosta (#3036) üzenetére


hfeca
csendes tag

Szia!

Köszi a választ és a menüről készült képet is, mert így legalább be tudom azonosítani, hogy egy régi vacakot sóztak rám, vagy egy esetleges újabb fejlesztést. Könnyen lehet, hogy szerencsém van és az utóbbit, ugyanis a menükép a második fotó szerinti. Egy kicsit utánanéztem azóta angol nyelvű oldalakon - szegényes angol tudással, de kibogoztam, hogy létezik A1, A2 és B1 verzió. A doboz alján található gyári szám végén B1E felirat van az enyémen, tehát ez a B1-es verzió, melyhez a D-Link lapon nincs firmware, csak A1-A2-höz.
Most jön az, hogy elkezdek kísérletezni azzal a bizonyos fun-pluggal, ha lesz elég bátorságom és Te, vagy bárki más nem tanácsolja azt, hogy: "hozzá ne nyúlj!"

Tehát... várom válaszodat, illetve mások válaszát is!
Köszi.

(#3038) GSLaja válasza hfeca (#3037) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Hali,

Ugyan nem tolam varod a valaszt, de azért en is belebeszélek kicsit. :P
Nekem ugyan az a tipusom volt ami most neked van, es gyonyoruen ment rajta a torrent es a funplug.
De en egy hulye maximalista vagyok, ezert inkabb kicsereltem az ujabb tipusra.
Szerintem nyugodtan kiserletezhetsz vele, en is azt csainaltam, amig ra nem jottem egy ket dologra es amig nem talaltam olyat aki elmagyarazta hogy mit is kellene csinalni es hogyan.
Sok sikert hozza!!

[ Szerkesztve ]

(#3039) hfeca válasza GSLaja (#3038) üzenetére


hfeca
csendes tag

Dehogynem!
Mindenkitől szívesen veszem az ötleteket, javaslatokat. Most például köszi, hogy nem vetted el a kedvem ettől a kütyütől. Tulajdonképpen nem lehet rá panaszom, mert teszi a dolgát szépen, de a beépített torrentje katasztrófa. Most jobbat nem tudok, mint várni, míg valaki egy nagyon egyszerű (!), hasznos leírást közöl a további teendőkről, illetve olvasgatom az eddigi "linux-guruktól" származó hozzászólásokat és megpróbálom kihámozni belőlük a számomra emészthető hasznos írásokat, ötleteket.
Még egyszer köszi a véleményedet, további szép napot!

(#3040) DonCosta válasza hfeca (#3039) üzenetére


DonCosta
tag

Az a helyzet, hogy linux témában a nulla alatt vagyok. :)
Ezért nem nagyon tudok segíteni a Funpluggal, legfeljebb annyit, hogy erről a forumról kiindulva nekem egyszer sikerült felrakni kb másfél éve, de aztán leszedtem, mert lassúnak tartottam miatta a NAS-t és igazából nem is volt szükségem rá.
Azóta persze nem emlékszek hogy kellett csinálni, de időnként járnak ide olyanok akik tudnak segíteni, illetve ha rákeresel elég sok infó van itt, csak sajnos nincs összegezve egy helyre.

(#3041) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok! Milyen vinyót ajánlatok hozzá? Raid-ben menne, nem kell túl nagy, de legyen megbízható, strapabíró. Előre is köszi a tanácsokat!

(#3042) GSLaja válasza DonCosta (#3040) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Naszoval, mivel en is lama vagyok ezen a teren en a kovetkezobol dolgoztam:

http://klseet.com/index.php/d-link-dns-320-nas/173

Kell hozza angol tudas egy kicsi, de ha csak manualisan vegig csinalod a lepeseket, amik ott vannak, maris van egy majdnem mukodo torrentes cuccod :P

A heten megjon az uj cuccom, es akkor mar tudok csinalni egy leirast, arrol hogy mit kell kijavitani a tokeletes mukodeshez.

(#3043) fa4hu válasza fa4hu (#3041) üzenetére


fa4hu
őstag

Még két kérdés:

Most néztem, az egyik bolt szerint a sima 320L nem tud Raid-et, csak a 320LW, ez tényleg így van?

Windows 8 rendszerekkel gond nélkül működik?

[ Szerkesztve ]

(#3044) GSLaja válasza fa4hu (#3043) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Ez mekkora baromsag!
A ketto kozot csak a szin a kulombseg LW az feher W=white.

(#3045) fa4hu válasza GSLaja (#3044) üzenetére


fa4hu
őstag

Íme a linkek:

320LW

320L

Még árban is különbözik, de ezek szerint a fehér nem divatszín. :)

Tehát akkor mindegyik gond nélkül tudja a Raid-et. Esetleg vinyóra ötlet és Windows 8 tapasztalat?

(#3046) aldebaran válasza fa4hu (#3045) üzenetére


aldebaran
őstag

A számítógép, laptop, telefon oprendszerének semmi köze ahhoz, hogy a 320L működik, vagy sem.
Tudja a RAID-et, meg a többit is. Már be lett linkelve szerintem a használati utasítás, azt elolvasod, érteni és tudni fogod.

Hogy értsd: a telefonomon is meg tudom nézni a tárolt filmeket wifin keresztül, ahogy a média lejátszó, ahogy a laptop, ahogy a pc is le tudja játszani a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3047) fa4hu válasza aldebaran (#3046) üzenetére


fa4hu
őstag

:) Ennyire azért nem vagyok láma, csak a kezelő szoftverek futtatása miatt aggódtam. Vagy azok kizárólag webes felületűek? Köszi a választ! :)

(#3048) aldebaran válasza fa4hu (#3047) üzenetére


aldebaran
őstag

igen, webes minden.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3049) ProfBp válasza aldebaran (#3048) üzenetére


ProfBp
csendes tag

Illetve azért van egy windows-os telepítő cd is, amin van egy beállító wizard. De anélkül is használatba vehető, ez tény.

(#3050) GSLaja válasza fa4hu (#3045) üzenetére


GSLaja
csendes tag

Erdekes, itt angliaban nincs kulombseg arban kozottuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.