Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) parijani


parijani
tag

Sziasztok!

Jelenleg 1.00 FW van a nason, de szeretném upgradelni. A kérdéseim:
- beállítások, user/ csoportok megmaradnak-e
- a funplug-ot újra kell telepíteni, vagy marad
- transmission ugyanúgy marad
- HDD tartalma marad-e?
Azért nem világos, mert elolvasva a hsz-okat volt aki azt írta minden maradt neki, más meg azt, hogy előlről kezdte a beállításokat, okosításokat.

Köszi!

(#652) drika válasza parijani (#651) üzenetére


drika
tag

2.0-t tedd fel bátran, minden marad a régi.

(#653) kejfel


kejfel
tag

Sziasztok!

320 asom van 2.02 es fw el. a bajom a következő.
hiába próbálok belépni ssh val nem járok sikerrel.

Trying 192.168.1.32...
Connected to 192.168.1.32.
Escape character is '^]'.
/ # ssh root@192.168.1.32
The authenticity of host '192.168.1.32 (192.168.1.32)' can't be established.
DSA key fingerprint is a3:4f:e9:c6:6d:7f:0c:9b:b4:52:3f:a0:6e:13:ae:a1.
Are you sure you want to continue connecting (yes/no)? yes
Warning: Permanently added '192.168.1.32' (DSA) to the list of known hosts.

BusyBox v1.11.2 (2010-11-17 11:44:30 CST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

itt megáll és semmi válasz
Tudja valaki mi lehet a megoldás? Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#654) parijani válasza drika (#652) üzenetére


parijani
tag

KöszI!

Tényleg minden maradt.

(#655) gaben75 válasza kejfel (#653) üzenetére


gaben75
tag

szia probáld meg telnet-el igaz az nem titkosított, de gondolom nem is nasa adatok vannak a gépen.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#656) kejfel válasza Panhard (#622) üzenetére


kejfel
tag

Hello újra!

az SSH dolog nem oldódott még meg, de ha ugyanazt telneten keresztül is meg tudom csinálni nem gond.

ez a shoutcast-olás engem is érdekelne!

Ha valaki megtenné hogy leírja hogy installáljam (parancsokkal együtt) annak nagyon hálás lennék!Előre is köszönöm! :R

(#657) parijani válasza drika (#652) üzenetére


parijani
tag

Nos a 2.00 fw sikeresen megtörtént, mint azt már korábban írtam, adatok, beállítások, ffp megmaradt, viszont kikapcsoltam 1 napra, majd vissza és az "R" vinyó ledjén kívül semmi nem világít rajta. Próbáltam a fw újratenni, kikapcsolni, L vinyó ki vissza, de semmi. A vinyókat látja, elérem mindkettő tartalmát, de ez a LED nem világít furcsa. Azt nem hiszem, hogy a bekapcs és az "L" led egyszerre halt volna meg. Valakinek van valami ötlete, vagy ez fw betegség? Köszi!

(#658) bazsa82


bazsa82
csendes tag

Sziasztok!

Ventillátor problémára nem lenne megoldás ha valahogy át lehetne írni a Nas-abn azt hogy 1-2 fokkal késöbb kapcsoljon be a ventillátor? :F

(#659) bazsa82


bazsa82
csendes tag

Van aki be tudta állítani az email küldést? Én gmail-el próbálkoztam, de a test küldésénél forog a kör és ennyi, nem csinál semmit.

Ha igen hogy állította be?

(#660) lafaty80 válasza bazsa82 (#659) üzenetére


lafaty80
őstag

Szia,

[link]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#661) bazsa82 válasza lafaty80 (#660) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors választ, de nem segített, viszont megtaláltam a megoldást a port 587!
Most már megy! :)

(#662) kejfel


kejfel
tag

Hello!

Sikerült feltennem szinte mindent
-transmission-t
-optware-t
-twonky servert
-midnight commandert

viszont mikor indítanám az mc-t ez fogad:
Cannot create /ffp/home/root/.mc directory

Tudja valaki a megoldást? Mit kell szerkeszteni? :R

(#663) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Jól gondolom, hogy ezen a NAS-on nyílt az OS és bármilyen linuxos alkalmazás telepíthető?
Nekem pont ilyesmire lenne szükségem.
Milyen hálózati sebességre képes?

(#664) drika válasza Celtis (#663) üzenetére


drika
tag

662 hozzászólás van a Tiéd előtt. Érted?

(#665) Celtis válasza drika (#664) üzenetére


Celtis
veterán

Tovább is olvastam, és az is le van írva, hogy zárt az oprendszer.
Szóval egy kicsit tartalmasabb válaszra számítottam.
Illetve a sebesség is érdekel.

(#666) kejfel válasza kejfel (#653) üzenetére


kejfel
tag

Az OSXes terminal volt a gond. Csakúgy mint a midnight commander es egér problémám.
Windowsban a PUTTY gond nélkül teszi a dolgát minden.

(#667) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Sziasztok!

Nem tud valaki megoldást arra, hogy a DNS-320 távoli elérésénél (külső IP cím alapján való belépést követően) pl.: az Applications/Web File Server-ről való letöltésnél ne csak maximum 2 GB méretű fájlt, hanem nagyobbat is le lehessen tölteni?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv Mindenkinek!

(#668) bazsa82


bazsa82
csendes tag

NAS-st kizárólag háttértárolásra használom.
Van olyan könyvtár amit nem tudok se átnevezni, de kitörölni se belehúzni fájlokat.
Kéri az adminisztrátor jelszót, hiába adom meg, nem fogadja el.
Mi lehet a baj? Másnál is előfordult már ez?

(#669) teleguru


teleguru
csendes tag

Sziasztok,

Valaki talált már Transmission 2.43 DNS320 ra valót?? wget-es linket valaki bedobná privátban? Elvileg tud már magnetlinket kezelni a kis masinánk :) subidubidu vége a torrentnek meg a reges oldalaknak :)) :)) :C

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#670) teleguru válasza teleguru (#669) üzenetére


teleguru
csendes tag

Köszi, Meg van aki tudja hasznosítsa... :))

[link]

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#671) teleguru


teleguru
csendes tag

Nahh fel is frissítettem... Menteni kell a json fileokat és a /start bol a *transmission.sh file-t és minden megy mint régen.

Tapasztalat azonnal: KB 20-30% kevesebb procit fog letöltés közben... Magnet linkkel még nem sikerült próbálnom de beolvasni beolvasta csak még nem tölti.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#672) bazsa82 válasza bazsa82 (#668) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Senkinek nincs ötlete? Már több olyan mappám van, amivel nem tudok mit kezdeni, se törölni belőle se átnevezni, semmit... :((

(#673) kejfel válasza bazsa82 (#672) üzenetére


kejfel
tag

puttyban csatlakozol a NAS ra, (telnet/ssh N.A.S.IP. - je)

chmod 777 /mnt/HD/HD_a2/......mappád elérési útvonala... majd enter.
ez után működnie kell

(#674) bazsa82 válasza kejfel (#673) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Köszi!

Cyberduck-al léptem be a putty-ot nem ismerem. Viszont azt tapasztaltam hogy az ékezetes mappák üresek, az ékezet helyén ? van. Így nem tudtam átállítani. Végignéztem a mappákat 777-es a jogosultság.
Viszont Finderbe nem enged be, ez a hibaüzenet:

A művelet nem hajtható végre, mert a(z) „Volume_1” eredeti eleme nem található.
:W

(#675) kejfel válasza bazsa82 (#674) üzenetére


kejfel
tag

és ha Guest-ként csatlakozol?

Egyébként meg a Terminalban is ugyanúgy ki tudod adni a parancsot amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#676) teleguru válasza Celtis (#665) üzenetére


teleguru
csendes tag

En ugy lattam az1.0 sdk fent volt a dlin ftp-jen sdk-ban. Abbol lehetett sajatot forditani a gepre. A tobbibol nem lattam de nem is kerestem! Google jo barat: dns320 fw sdk .

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#677) syluccy


syluccy
csendes tag

sziasztok!

újraraktam win7-et, 64 bit.
ugyanez volt fent eddig is, szóval nem hiszem, hogy emiatt van a gond, de a reinstall óta ha megpróbálok valamit felmásolni a NAS-ra, lefagy a windows, és csak hard resettel indul újra.
tapasztalta már más is ezt a problémát? van ötletetek, mi lehet a gond? :/
total commander, és windows intéző is ugyanazt a hibát produkálja.

[ Szerkesztve ]

(#678) teleguru


teleguru
csendes tag

Eladó sorba került. Akit érdekel vegye meg akit nem adja tovább :)

Innen

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#679) rolywrx


rolywrx
tag

Az enyém is eladó, meguntam a folyamatos szívást.

Érkezett a helyére egy valódi NAS-nak nevezhető eszköz, értelmes tudással és eszközökkel.

A fun-nal és azon belül a transmissionnel való folyamatos szívás még belefér, de az hogy folyamatosan hangos a venti és a várt funkciók 1%-át sem fejlesztették bele, és a support egy nulla...
-normális file kezelő
-tömörítés funkciók
-normális gyári torrent kliens
-a rákötött külső NTFS HDD-n ne nyírja ki folyamatosan a file rendszert és szívni fél napot a visszaállítással.

Kimérgelődtem magam...

Felfelé két út vezet:
1. HP új 40-es microservere
2. Synology és QNAP modellek jó drágán. :)

egyik esetben magadnak legózol, másik esetben készen kapod a tudást.

Neked sikerült eladnod már?

Nemtom mennyiért rakjam fel, minimálisan üzemelt, a teljes fólia még rajta van. :)

RolyWRX

(#680) teleguru válasza teleguru (#678) üzenetére


teleguru
csendes tag

Nekem semmi bajom nem volt vele. Egyszerűen kiváltottam mással és lehet valaki még örül neki... Sok jó funkciója van. Ezen az áron nem is vártam el az eszköztől hogy beszéljen is hozzám magyarul :)

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#681) rolywrx válasza teleguru (#680) üzenetére


rolywrx
tag

Persze nem is azzal van a gond, hogy 2-3x drágább eszközök funkcionalitását várnám el tőle.
De fontos lenne, hogy azért lassan érkezzen valami korrekten frissített firmware.
Egyszerűen mondva, én is kinőttem.

Alapvetően jó eszköznek tartom, talán én lőttem vele túl magas igényekre. :)

RolyWRX

(#682) glugi


glugi
aktív tag

Szerintem ezért az árért teljesen rendben van (nyilván vannak hibái, én is tudom).
Jelenleg 0.7-es funplugot tolok pendrive-ról (plusz swap, de nem használja), eddig stabil, az unrar mintha gyorsabb lenne.
Ftp-ről 100-as hálón (kb 25 méter kábel) 65-70 Mbit az olvasás, samba-ról valamivel kevesebb, de a sebesség nem ugrál.
A router tp-link 1043nd, vargalex-féle ext-root openwrt + swap.
A venti hangoskodik, nálam szerencsére el lehetett dugni a nas-t, így nem hallani, csak ha akarom.
Ismerősöm kizárólag biztonsági mentésre használja, plusz sokat utazik, így távolról eléri amit kell.
Abban egyetértek, hogy késnek/nincsenek meg a beígért frissítések és a barkács-faktor elég nagy.
Ami nekem nagyon hiányzik, az a plusz usb-port.

(#683) #43680768


#43680768
törölt tag

Most olvastam végig a forumot, 2.0b6-os firmware elméletileg tudja a DLNA-t
Viszont nem találtam meg honnét lehetne letölteni, valaki dobna nekem egy linket?
és valóban tudja? (Samsung TV miatt kellene)
előre is köszi

(#684) kejfel válasza glugi (#682) üzenetére


kejfel
tag

Hali

a 0.7 es én is láttam már de még nem próbáltam. ha jol gondolom az ARM mappából kellenek nekem a dolgok.
az USB ről miért jobb futtatni a fun_plug-ot?
ugyan ez a router van nekem is, de egyenlőre csak a gyári fw , mivel még 2 napja szereztem.
ezek a másolási sebességek nagyon gyatrák sajnos gigabites hálón. és az oka a kevés memória hiánya. Erre kell megoldást találni.

(#685) glugi válasza kejfel (#684) üzenetére


glugi
aktív tag

Szia!

Nem gigabites, csak 100-as a hálózatom. Azért jobb, mert _elvileg_ kevesebbszer pörgeti fel a hdd-t, de igazából ezt én is csak olvastam külföldi fórumokon. Ilyen pl. ha belépsz ssh-n megnézni valamit a rendszerben.
Igen, kevés a ram a NAS-ban (ha erre gondolsz), a swap-ot valamiért nem használja (bár nálam nincs akadás, vagy ilyesmi - hozzáteszem nincs is extrabrutál Mbit-es filmem).
Jól gondolod, arm kell (szerintem érdemes egy tiszta funplug telepítést csinálni, hogy ne akadjon össze semmi).

(#686) lafaty80


lafaty80
őstag

külső pencsire hogy lehet feltenni az fun_plug-ot, és hogy arról menjen?

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#687) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Aki ffp-t használ, és csinált saját scripteket cronból indítva, ne felejtse el hogy újraindítás után törlődnek. Tudom hogy már kicsit közhely, de sikerült csúnyán benyelnem, inkább előhozom, ne járjon más is így.

A szervereim backupját erre a nasra oldottam meg rsync és rdiff-el, egyszer összelőttem, ment is faszán... amíg nem volt egyszer áramszünet, és nem indult újra a doboz.
Tudtam róla hogy elfelejti (részben) de akkor nem írtam rá scriptet. Ennek örömére 2 hétig nem csinált backupot :DDD

A lényeg annyi, hogy a /ffp/start alá kell egy új sh file, amit induláskor automatikusan futtat, így nekem benne van, hogy hozza létre az usereket, a könyvtárak jogait állítsa be a frissen létrehozott userekre, pakolja be magát a cronba. Szóval macerás, de csak így megy.
Ezt leszámítva semmi bajom a dobozzal, itthon 2 gépet szépen kiszolgál, távolról sftp-n szoktam zenét hallgatni, esetleg filmet nézni. Ennyi pénzért teljesen jó, ffp nélkül már nem mondanám best-buynak, de szerencsére van :)

(#688) boatkiller


boatkiller
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki végre megvan a lehetőség, hogy native debiant lehessen feltenni a kicsikére. :)
Mint annak idején a DNS323-ra.

[link]

Akit érdekel és ért is hozzá annak csak ajánlani tudom. Most már tényleg igazi NAS-nak lehet használni.

(#689) glugi válasza lafaty80 (#686) üzenetére


glugi
aktív tag

Ez alapján csináltam Az a parancs valamiért nem futott le nálam, ami a HD_c1-ből HD_c-t csinált, de igazából nem is érdekes. Úgy fog kinézni a pendrive elérése, hogy /mnt/USB/HD_c1/ (vagy csak HD_c, ha átnevezi). Ha pl transmissiont is telepítesz, azt is át kell írni (a transmission.sh-ban), hogy a .transmission-deamon mappa is az usb-n legyen.

(#690) kejfel válasza boatkiller (#688) üzenetére


kejfel
tag

de jó lenne egy magyar leírás majd valakitől :D :R

(#691) Thusor


Thusor
őstag

Egyszerre mennyi filet tud letölteni és feltölteni a DNS-320 transmissionnal? Mennyit bír memóriával és procival? Mekkora az a feltöltési és letöltési sebesség amit még fagyás nélkül bír transmissionból?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#692) capafog23 válasza Thusor (#691) üzenetére


capafog23
őstag

Nekem 40 torrent ment simán, többet nem próbáltam.
Sebesség felfele 5MB/s lefele 2MB/s (ennyi pc-n is a vége)
Nem is a legfrissebb transmission van fenn.

(#693) Thusor válasza capafog23 (#692) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszodat. Csak azért kérdeztem mert nekem 30Mbit le- és 3Mbit feltöltési sebességű netem van. Nem tudom, hogy ezt mennyire bírná.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#694) capafog23 válasza Thusor (#693) üzenetére


capafog23
őstag

Privátba válaszoltam véletlenül.

Szóval simán bírja, nekem 40/20-as netem van és meg ugyanannyival mint pc-n.

(#695) Vieron válasza capafog23 (#694) üzenetére


Vieron
tag

Nekem jelenleg az alap 20/10 digi van, lekorlátozva 10/5-re, hogy azért tudjak netezni is mellette, nincs vele gond, bírja memóriával, olyan 50 körüli torrent van bent.
Viszont ennél a sebességnél már nekem is állandóan üvölt a ventilátor, előtte 8/512 volt, csak néha kapcsolt be...

(#696) bazsa82


bazsa82
csendes tag

Az mitől van hogy bizonyos mappákat csak akkor látok, ha egy hálózaton vagyok a NAS-al?
Ftp-ről nem látszik a mappa, csak egy fájl, null kb-bal.

(#697) capafog23 válasza Vieron (#695) üzenetére


capafog23
őstag

A hangos venti Fw hiba lehet, mert nálam kb sose megy néha felkapcsol low sebességre de sosem üvölt.

(#698) P.Miki


P.Miki
csendes tag

Uraim !

Meg tudnátok mondani, hogy melyik 2gb HDD-vel járok a legjobban.
Van olyan amit nem bánt? (ami nem green?)

PMiki

(#699) Vieron válasza P.Miki (#698) üzenetére


Vieron
tag

Nekem két HiItachi 5900 Rpm -es van benne, nincsenek problémáim velük. Mondjuk nálam HDD hibernálás ki van kapcsolva.

(#700) bazsa82


bazsa82
csendes tag

NAS-ról vissza lehet nyerni törölt adatot? Total Commanderben töröltem le 1 fájlt. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.