Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#1851) Geller72 válasza VANESSZA1 (#1833) üzenetére


Geller72
veterán

És Norvégia? Én ott is voltam és nekem az tetszik eddig a legjobban mind közül.

(#1852) VANESSZA1 válasza Geller72 (#1851) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Norvégiáról jóval kevesebb infóm van, és ha valamit biztosan nem tudok azt nem állítom.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1853) Geller72 válasza VANESSZA1 (#1852) üzenetére


Geller72
veterán

(#1854) VANESSZA1 válasza Geller72 (#1853) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Tudom hogy mit írtam. :)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1855) Geller72 válasza VANESSZA1 (#1854) üzenetére


Geller72
veterán

Mondjuk Finnországban (még) nem voltam, de a többiben és még jó néhányban igen. Szerintem nézd meg Norvégiát is. Svédország sem kutya, de nekem Norvégia sokkal jobban tetszett. ;).

(#1856) t72killer válasza Geller72 (#1849) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne légy perverz, tudom, hogy csak a képekre hajtasz:P

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1857) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

Dji Mavic 2-höz keresek autós töltőt, de lehetőleg olyat amivel nem csak 1db akksit lehet tölteni egyszerre. Ahogy láttam ilyenből csak utángyártott van (Alin láttam lár típust jó áron), a gyári Dji csak 1 foglalatos. Van tapasztalatotok az utángyártottakkal? Vagy maradjak a gyárinál?

Köszi

(#1858) Geller72 válasza JamesHolden (#1857) üzenetére


Geller72
veterán

"de lehetőleg olyat amivel nem csak 1db akksit lehet tölteni egyszerre."
- :( Ilyen nem fog menni. Vagy ha mégis, akkor a vicc kategória lesz az egész. Számolgattál azért wattokat meg amperokat amúgy? :U

(#1859) JamesHolden válasza Geller72 (#1858) üzenetére


JamesHolden
aktív tag

Én csak ebből a videóból indultam ki: https://youtu.be/afLm_uQwn3I
Hasonlót keresek Mavic 2-höz

(#1860) rankesz válasza Geller72 (#1858) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem ő abból indult ki hogy hálózatiból is van 4 töltős bölcső pl. mavic pro-hoz is, aminél bevallom őszintén én sem tudtam hogy egyesével körbemegy az akkukon és úgy tölti őket...

(#1861) Geller72 válasza JamesHolden (#1859) üzenetére


Geller72
veterán

Én szerintem még az inverteres megoldás a legjobb. De nem szivarról. Szakival beköttetve. Külön ágon. Olyanon, amit gyújtás levétele/kulcs kivétele után nem kapcsol le a rendszer. De ha megnézzük, hogy a gyári töltő mondjuk 100W-os, és 3/4 óránként tol fel egy akkut, akkor azért van fogyi. :). Vagy combosabb akku, vagy combosabb akku + kocsi. Kétakkus terepjáró rlz. :D. Ha a 3-at egy időben tölti, sem lesz előbb készen. Az 1x3 vagy a 3x1 az uaz.
Ez a gyári M2 autós töltő.
Ez 80W-os.

"Töltési hőmérséklet: 5 - 40 ℃
Bemeneti feszültség: 12,7-16 V (normál autó: nagy autókra nem alkalmazható).
Kimenet: 4.5A, 17.0V / 17.6V
Töltési idő: kb. 1,5 óra minden egyes akkumulátorhoz (a hőmérséklet függvényében)."

(#1862) t72killer válasza Geller72 (#1861) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az inverterrel két baki van: érdemes jó szinuszosat venni, nekem van egy olcsóparaszt "téglahullámos" inverterem: kb 50%-nyi rátöltés után rettegve húztam le róla a P4P töltőjét, forró volt és ciripelt szegénykém - egyiket se csinálja rendes konnektorból. A másik baj, hogy a legjobb inverterrel is bebuksz kb 15%-ot, ami necces lehet, ha nem jár a motor.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1863) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Más kérdés: Spanyolországban repkedett már valaki? Elég szigorúnak tűnik a dróntérkép, kb minden bokor védett területnek számít - miközben állítólag csak a nemzeti parkokban tiltott a drónozás, de valami miatt mégiscsak beszíneztek egy rakás alacsonyabbrendű természetvédelmi területet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1864) VANESSZA1 válasza JamesHolden (#1857) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem is jobban jársz, ha nem veszel. Ha megnézed a töltési időket amit ezek tudnak, akkor hamar kiderülhet, hogy talán csak akkor vannak ezeknek létjogosultságuk, ha nyaralás közben az egyik helyről a másikra utazol, és az minimum 200 km távolságra van, mert kb. az idő alatt tölt fel 1 akkumulátort. Természetesen ez függ a töltőtől, és az akku kapacitástól. Hálózati töltő sokkal inkább használható.
Például a gyári helyett ez : [töltő]

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1865) total90 válasza t72killer (#1863) üzenetére


total90
veterán

Én voltam tavaly és Spanyolország nagyon szar lett, ami a drónozást illeti.

Nem kerül semmiben és elvileg nem is kell, de ajánlott a légvédelni hatóságnál benyújtani kérelmet a repüléshez. A rendőrök nagyon cuppannak a drónosokra.
Nekem volt engedély és ennek ellenére nagyon erőltették, hogy nem lehet ott repülnöm meg kb. nem érdekli őket az engedélyem. Végül nem lett gond, de én nagyon nem javaslom a repülést, ahol nem megengedett.
Egyébként én nem rüpültem olyan helyen, ahol nem lehet.

A kanári szigeteken voltam én, ha ez segít... ott meg mostanra kb. sehol sem szabad repülni :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1866) toto46


toto46
újonc

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. DJI Spark pár hetes gépem táv+mobil ( samsung s7) wifi kapcsolaton keresztül, már a szobában egy jelzéssel kevesebbet mutat. Ha udvaron felemelkedek kb. 15m magasba már szinte alig van wifi jel. wifi beállítás: 5.8 ghz auto. Ha a micro usb kábellel kötöm össze, viszonylag erősebb a jel. Ha bárkinek van ötlete, hogy mi lehet a probléma azt megköszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1867) szubrutin válasza toto46 (#1866) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Nalam is hasonlo S8al.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#1868) t72killer válasza total90 (#1865) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez lenne az AESA?

A pár megmaradt zsebkendőnyi fehér folton repülnék:((( Nálunk is kanári lesz, nyomtatok térképet, de erősen elgondolkoztam rajta, hogy megéri-e repülőn lecuccolni a komplett p4p csomagot, v hagyjam a francba.

Tilosban tuti nem akarok repkedni, elképesztő bírságaik vannak és minden 3. bokorban rendőr. Mennyi idő alatt válaszolnak amúgy a repülési engedélykérésre?

Kéne már nekünk vmi érdekvédelmi szervezet...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1869) toto46 válasza szubrutin (#1867) üzenetére


toto46
újonc

Köszönöm! Egyelőre nem tudom mi a megoldás rá. Másik készülékkel is próbáltam (huawei), sajnos ugyan ez a jelenség.

(#1870) total90 válasza t72killer (#1868) üzenetére


total90
veterán

Igen, ez.

Nekem 2 napon belül írtak vissza. Mondjuk egy éve még nem volt ennyire szar a helyzet mint most, de akkor sem volt sokkal jobb.
Sajnos a kanári szigetek nem nagyok és a repterek+a hadi cuccok miatt nem lehet. Sima terepen meg fogalmam nincs. Ha jobban megnézed a térképet, a semmi közepén vannak tiltott részek :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1871) t72killer válasza total90 (#1870) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jaja, jó nagy zoomban nyomtatom majd a térképet. Leginkább a mindenféle természetvédelmi ökörséggel lesz bajom: az nem baj nekik, hogy átrongyol egy tucat quad a területen, de ha egy maviccal elkapnak, többtízezer eur-d is bánhatja. Kicsi lurkó már nagyon beleélte magát, hogy apuval drónozhat, úgyhogy elvisszük, de nem lesz 1xerű menet, az már bizonyos - és valszleg ezekután többet járunk majd UK-be, ott a legkeményebb szigor se lesz ilyen...

a 2nap mindenesetre jó hír, szeretem először bejárni a terepet, így a nyaralásba is belefér. :R

A reptereknek amúgy extrém nagy védett zónát foglaltak, a világon nincs még egy olyan, mint Gran Canarián: 27km sugarú a tiltott zóna, kb viszi a fél szigetet - a másik felét meg csupán a kedvünkért "környezetvédelmi" okora hivatkozva tiltották le.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1872) Geller72 válasza t72killer (#1871) üzenetére


Geller72
veterán

...én az ilyen macera helyektől eleve irtózom... Mennyivel jobb hely Albánia a Kanári-szigeteknél. :D.

Ja igen, én ugye itt vagyok, franciában.
Aki ide jönne, az kezdésnek ezt olvassa át.

Globálban is itt szoktam nézelődni. Országokra lebontva..

[ Szerkesztve ]

(#1873) t72killer válasza Geller72 (#1872) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Belegondolva ja, inkább csak a drónt meg a pénztárcát vigyék a helyi vagány csávók, mintsem az ilyenolyan hivatalos közeg kirója rám egy dél-bajor ház árát büntetésképp, merthogy átrepültem vmi nemzeti bokor felett.

Tippre ezek szimplán le akarják szoktatni az embereket a repülésről, ennyi macera mellett nem létezik, hogy a helyi lakos sokszáz eur-t fektessen egy gépecskébe, amivel kb csak a nappaliban repülhet. Turistaként 1x elviszem oszt csókolom...

Amit linkeltél egyáltalán nem tűnik rossznak, viszont egy nem feltétlen olajozottan működő államszervezetben előfordul, hogy a közeg, aki igazoltat, nemhogy az odavágó jogszabályokkal nincs tisztában (mentségére szóljon, h ezek gyakrabban változnak, mint az időjárás), de alkalmasint a vonatkozó parancsnoki lánccal sem.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1874) Geller72 válasza t72killer (#1873) üzenetére


Geller72
veterán

A weblapon írja is, hogy nem is tudhatnak minden országban érvénybe lévő aktuális jogszabályokról, de mindenképpen ajánlják - és azt legtöbb helyen fel is tüntetik - hogy melyik helyi szervvel kell felvenni a kapcsolatot és megérdeklődni a miujságot. de már ez is nagy segítség, hogy megad egy telszámot, twitter fiókot, ahol érdeklődhetsz, mielőtt teljesen feleslegesen kiviszed a géped. ;)

(#1875) S.J.


S.J.
tag

Dji mavic pro 2

Torott karnak mennyi a javittatasa kb.?

:R

(#1876) S.J.


S.J.
tag

:(

(#1877) Geller72 válasza S.J. (#1875) üzenetére


Geller72
veterán

A jobb/bal első kar pl. BG-n 35 euró körül van, és ez eredeti. Csak át kell fűzni a mocit és a kábelköteget.

(#1878) S.J. válasza Geller72 (#1877) üzenetére


S.J.
tag

otthon megoldhato, nem kell dji storeba mennem vele?

(#1879) Geller72 válasza S.J. (#1878) üzenetére


Geller72
veterán

Ez csak rajtad múlik. ;). Kérj árajánlatot és majd kiderül, mennyire akarnak megvágni. :D.

(#1880) S.J. válasza Geller72 (#1879) üzenetére


S.J.
tag

nagyon köszönöm a linket, megrendeltem. 5-8 munkanap, addig kérek ajánlatokat.. sajnos nem vagyok egy nagy szerelő, viszont svájcba szerintem 100 frank csak hogy ránéznek :(

megint az okozta a problémát hogy felszáll, és egy idő után elkezd egyik irányba huzni és onnan már nehéz visszahoznom tapasztalatlanságom okán, tulkorrigálom, aztán alul és csatt.. bevizsgáltatom és kérdezősködöm majd hogy ez mitől lehet..

most teliholdkor, hoesés után pedig olyan turákat terveztem hajnalban.. :/ jo kis vidik készültek volna...

[ Szerkesztve ]

(#1881) martinkeet válasza S.J. (#1880) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Arról győzödj meg, hogy a vezetékek nem sérültek-e.
Tavaly Én is így jártam, csak egy kicsit durvábban:
Képek

[ Szerkesztve ]

(#1882) Geller72 válasza S.J. (#1880) üzenetére


Geller72
veterán

(Én sem vagyok tőled messze, Lyon alatt vagyok, nem messze a svájci határtól, a házunk elől odalátni a Mont Blanc-ra :D)

Ennyire nem szabadna elmennie oldalra. Mondjuk úgy, hogy semennyire sem. Billeghet egy kicsit, de fél méternél jobban oldalra nem mehetne el. Ott valami más gond van. Biztos hogy nem Alti módban van a táv? Ha megrendeled és nem tudod megcsinálni, otthon egy műszerész, vagy tv szerelő is meg tudná csinálni neked. Aki mondjuk egy gyárban melózik, mint műszerész/javító, akármi. Az biztos, hogy szakszervizben elég vastagon fog a ceruza, de az is biztos, hogy ott vállal garanciát a munkájára a szerviz. ;). Ezért kellene ajánlatot kérnek első lépésben. Egy karcsere azért nem egy lutri dolog nekik sem, elég pontosan be tudja lőni, hogy mennyi idő alatt van meg vele és mi kell hozzá. Ha egy szervizben 20k huf-ot mondanának rá anyaggal együtt, az még ok lenne. Garanciaidőn túli szervizeléshez már azért vannak maszek, jó kezű emberkék akik töredék áron dolgoznak, mint a hivatalos szervizek. Csak ezeket meg kell találni. (Nem lehetetlen. ;) )

(#1883) Geller72 válasza martinkeet (#1881) üzenetére


Geller72
veterán

Ez a szar ezekkel a gépekkel, hogy műanyag még a váz is. Picit lenne nehezebb, ha karbonból lennének legalább a fő szerkezeti részek, mint a racereknél és egy csomó apró sérüléstől védenék meg a gépet. Én racerrel 70-ről estem rá a saját tetőnkre, a tetőn 2 cserép rommá tört, a gépen egy propot cseréltem. :D. Azt is lehetett volna hajtogatni, de én nem szoktam, hanem csere. Az X6-on 5mm vastag karbon karok vannak. :D. És mégis könnyű a gép.

(#1884) martinkeet válasza Geller72 (#1883) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Nem érdeke a gyártónak, hogy mindent kibíró vázat építsen.

(#1885) forceberg válasza martinkeet (#1884) üzenetére


forceberg
veterán

Az sem érdeke senkinek, hogy egy ütközéskor a drón maradjon egyben.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1886) *Ropi*


*Ropi*
félisten

No, ezt is "megnyerjük"...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1887) MPowerPH válasza S.J. (#1880) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem pont jo valasztas egy Mavic 2 dronozni tanulni, mert az ilyen utan draga tud lenni. De nem ertem, hogy tud igy bemozdulni oldalra. Szelben meg megertem, hogy driftel, de gps -el meg ott is tartja magat. Valami vagy nem stimmel a gepeddel, vagy tenyleg csak a tapasztalatlansag.

mod: Hoesesben szoktatok repulni? Neztem egy csomo videot, Mavic, Phantom -al, hogy az alpokban, hoesesben follow me kameraztak magukat. :U Igy birja? En meg nem probaltam. Meg P3 -al egyszer elkapott egy eso, de idoben tudtam landolni.

Es meg valami. Kodben tenyleg gond van a leszallassal? Neztem vidit, hogy ereszkedeskor az also szenzorok a kodot talajnak erzik, es onnantol iszonyat lassan ereszkedik lefele. Also szenzorokat nem kapcsolja ki a sport mod, de azt hiszem ki lehet loni oket kulon?! Meg ra sem neztem, de tervben van egy kodos reggelen fotozni, akkor nem akarok meglepetest.

Don't Tread On Me

(#1888) forceberg válasza MPowerPH (#1887) üzenetére


forceberg
veterán

Én múltkor full havas ködben repültem, nekem sem igazán állt meg egy helyben. Airrel nem volt különösebb gond. Egy kicsit kimentem látótávolságból, de a térképen nagyon figyeltem, hogy hol van, sima ügy volt visszajönni. A home fontos, meg, hogy ha feléd fordul a gép, akkor a nyíl is arra mutasson.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1889) martinkeet válasza MPowerPH (#1887) üzenetére


martinkeet
aktív tag

(#1890) MPowerPH válasza martinkeet (#1889) üzenetére


MPowerPH
félisten

(#1891) martinkeet válasza MPowerPH (#1890) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Mavic 2 -vel nem volt ilyen probléma, bár még csak egyszer használtam nagy ködben.

(#1892) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Van Valakinek tapasztalata az új DJI smart controller-rel?

(#1893) total90 válasza martinkeet (#1892) üzenetére


total90
veterán

Én a minap próbáltam Mavic 2 Proval. Elvileg jobb a hatótáv, de a régi kontrollerrel sem repültem távolabb 1 km-nél, szóval nem volt gond. Pár szoftveres feature, amit majd a sima szoftver is megkap. Szóval ezen a téren semmi, deeee a kijelző és az akku az nagyon ott van.
Akku sokkal jobban bírja, a kijelző meg annyira brutálisan erős, világos, hogy napsütés ezerrel in your face és simán jól látni mindent. Nem tudom hány nites, de ilyen erős fényerejű kijelzőt én még nem láttam. Ha borús idő van, akkor zavaróan világos és lejebb kell venni a fényerőt.
Haver szettben vette Maviccel, de egymagában szerintem elég drága.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1894) MPowerPH válasza total90 (#1893) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezeknel egyebkent is az aksi szabja meg a hatotavot... En a Mavic Platinummal csinaltam egy range tesztet, elmentem 8km -re, mindenfele booster nelkul. Bar annyit csaltam, hogy magaslatrol inditottam a dront. Persze visszajonni mar nem tudtam vele, leszalltam egy elore kinezett helyen, es felvettem ott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1895) total90 válasza MPowerPH (#1894) üzenetére


total90
veterán

A hatótávot mellett a jelerősség is jobb elvileg, de igen, az akksi az egyik pont. Papíron közel 3x addig bírja.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1896) MPowerPH válasza total90 (#1895) üzenetére


MPowerPH
félisten

Marmint mi birja 3x addig?

Don't Tread On Me

(#1897) total90 válasza MPowerPH (#1896) üzenetére


total90
veterán

Üzemidő papíron 3x annyi mint a réginek, amibe telefont raksz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1898) MPowerPH válasza total90 (#1897) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, marmint a remote -e. Az eredetivel 3 repules biztos megy, es mivel aksibol sincs tobb, ezert ennyi nekem eleg is volt. A dron aksijara gondoltam. Hiaba novelik a hatotavot, ha mar 8km -rol sem tudsz visszajonni.

Don't Tread On Me

(#1899) total90 válasza MPowerPH (#1898) üzenetére


total90
veterán

Igen, az mondjuk nem lenne rossz ha többet bírna, de én egyben soha nem repültem még 15 percnél többet. Mondjuk az akksi a drón méretét is növelné, szóval szerintem ez így egész okés.
Idővel ha fejlődik az akksi technológia, akkor biztos jobb lesz. mondjuk addigra jön a 8k és majd az szopja az akkut :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1900) MPowerPH válasza total90 (#1899) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg rugozok azon, hogy megcsinalom a battery modot, miutanejar a garancia. Ugy kitolhato a repulesido +10 percet. 40 perc alatt azert mar belehet jarni 20-25 km -et.

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.