Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#2701) stickermajom válasza -=Valium=- (#2699) üzenetére


stickermajom
addikt

Sokan járnak ide, de cinematic drónt azért nem gyakran látok. Bezzeg a racerek.. :D

(#2702) -=Valium=- válasza stickermajom (#2701) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Legtöbbször én is sport módban ökörködök vele :D

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#2703) #92557568


#92557568
törölt tag

A mavic 2 pro is sűrűn találja magát sportmódban :DDD
Aztán ami a csövön kifér :D
Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem néha jól esik vele " állatkodni "is :B
Elég szépen tudja szedni a lábát ami tetszik !

(#2704) -=Valium=- válasza stickermajom (#2698) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Premierbe van kimondott Youtube "preset" az export beállításokban. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#2705) -=Valium=- válasza #92557568 (#2703) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Én is pont így vagyok vele :DD

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#2706) stickermajom válasza -=Valium=- (#2704) üzenetére


stickermajom
addikt

Már manuálisra állítottam, CBR, 100 mbps-es targettel. A következők jobbak lesznek talán. :K

(#2707) sityupityu válasza -=Valium=- (#2696) üzenetére


sityupityu
veterán

Biztos, hogy semmi gebasz nincs, mert zsír új cucc és vele együtt az akkuk is. Természetesen mind a három akku egyformán merült le az ominózus idő után. Mint írtam, még egyszer megnézem pontosan, hogy meddig merülnek le, de ehhez ugye idő kell, egészen pontosan 10 nap. Abban biztos vagyok, hogy 50% alá merültek le.
Azért van itt katyvasz rendesen. :) Én ugye írtam, hogy emlékeim szerint 25%-ra lemerülnek és ami nekem nem tetszik, mert véleményem szerint kb 60%-on kéne maradniuk a hosszabb tárolásnál. Utána kaptam itt az ívet, hogy nem jól tudom, mert kb 30%-on kell az akkukat tárolni ha nincsenek használva, tehát teljesen jó a DJI akkuprogramja. Erre most meg jössz te, hogy nálam valami gebasz lehet, mert a te akkumulátoraid 60%-ig merülnek csak le. :)
Mindegy is, engem már nem is érdekel, hogy ki mit ír ezzel kapcsolatban, egyszer még leellenőrzöm amit megígértem aztán jól van. Azt tudom, hogy én biztosan úgy fogom tárolni őket ha nincsenek használva, hogy nem hagyom, hogy 60% alá merüljenek. Csak ehhez ugye azt kell tennem, hogy 9 naponként egyszer ki-be kell kapcsolnom őket. Mert ugye az AIR-nél valami érdekes oknál fogva már nem lehet állítani ezt, nincs semmilyen beleszólása felhasználónak ebbe.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#2708) -=Valium=- válasza sityupityu (#2707) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Kedden vettem zsir uj gyári M1P akkukat (Ars-éknál) nem tudom pontosan mennyin volt, de a 4 ledből 2 folyamatosan világított, a harmadik pedig villogott. Tehát 50% felett voltak az tuti.

De a lényeg....nem rám, vagy bárki másra kell hallgatni. Millio publikáció van a neten magyarul is a LiPo akksik kezeléséről, tárolásáról. Én azokból tájékozódtam anno és 120-130 ciklus van akkuimban puposodás nélkül, átlag 18perces repidővel.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#2709) sityupityu válasza -=Valium=- (#2708) üzenetére


sityupityu
veterán

El is hiszem neked, hogy így van, nem kérdőjelezem meg. Eszem ágában sincs. Csak a két végletre próbáltam rávilágítani ami itt megy és amibe beépítettem a te megfigyelésedet is.

"De a lényeg....nem rám, vagy bárki másra kell hallgatni"

Olyan ellentmondások vannak ebben a témában itt a fórumon, hogy ezt már rég eldöntöttem, hogy így lesz. Nem is foglalkozom vele. A pontos adatot még szolgáltatom, hogy mi a helyzet nálam aztán annyi.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#2710) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Horpadtra merült az akku, de azért elkapta. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2711) VANESSZA1 válasza *Ropi* (#2710) üzenetére


VANESSZA1
őstag

[Púpos Mavic 2 Akku ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2712) -=Valium=- válasza VANESSZA1 (#2711) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Én most gyilkolom az új akksit...addig lehelje ki a lelkét, amíg garanciális. :D

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#2713) VANESSZA1 válasza -=Valium=- (#2712) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez is egy megoldás. Kérdés, hogy mit mond a DJI ha beviszed az akkut, milyen garanciázási folyamat van.

De ahogy korábban írtam az látszik, hogy a firmware frissítésekkel veszi rá a DJI a népet az új akku vásárlásra.
Több fórumot olvasva az látható, hogy azoknál akik .200-as firmware felett vannak ott jelentkezik ez a hiba, és 100-200-as fimware-n nemírt még senki ilyen észrevételt.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2714) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Pár napja voltam bent a dji ars-ben akkut venni az akciós sima mavic pro akkuból, 2018.10 havi gyártású, megkérdeztem és azt mondták 1 év garancia van rá vagy 200 ciklus. Amúgy a platinum drónban remekül működik.

Másik: Azt jól látom, hogy a dji mimo appban amit használni kell a dji osmo mobile 3-hoz, nem tudok motion lapse-t rögzíteni? Kivették ezt a funkciót vagy elfelejtették belerakni??

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2715) LordAxwell válasza LordAxwell (#2714) üzenetére


LordAxwell
senior tag

A dji osmo mobile kérdésemre megtaláltam a választ, köszi. :D

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2716) NORBl


NORBl
aktív tag

Megvan a Phantom 4, nagyon csecse.

Jó tanácsok, hasznos appok?

UAV Forecast van eddig lent, az közöl hasznos infókat.

(#2717) rankesz válasza NORBl (#2716) üzenetére


rankesz
veterán

Uav forecast épp sokat szidott db fórumon, inkább valami mást

(#2718) VANESSZA1 válasza NORBl (#2716) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Solar Activity, Map2fly, Dfs Drohnen, Airmap, litchi

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2719) twine válasza NORBl (#2716) üzenetére


twine
addikt

Jótanács ;) :D
És gratulálok,,,sok balesetmentes órát hozzá ;)

(#2720) NORBl


NORBl
aktív tag

Köszi nektek.

Most a hétvégén bele raktam vagy 10 repcsit. Jól gondolom, hogy az aksi élettartama kitolható ha nem merítem folyton csutkára? Mondjuk 15-20% körül leszállok? 800-900 méteren már kezdett szaggatni a kép, meg néha kiírkálja, hogy signal weak. Ilyenkor még mehetek, meg ha elmegy esetleg fpv, attól térkép marad, és ha forgatom, akkor látom merre áll? Mert akkor úgy vissza tudom könnyen hozni zónán belül. Kalibrálni minden repülés előtt kell, vagy nem? Mert ugye mindig felszállás előtt ment egy home point ot, akkor ha esetleg jel szakadás van, vagy már csak annyi a tölti, hogy vissza jöjjön rth ba, akkor azt magától megteszi?. Vagy ehhez szükséges mindig a kalibráció?

(#2721) jozsi252 válasza NORBl (#2720) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen az nagyon jót tesz neki. Amúgy sem érdemes csutkára meríteni, mert gondolom te sem szeretnéd hogy valahol távol tőled elkezdjen egyszer csak ereszkedni amiatt mert rosszul lett kiszámolva a visszatérés. Mindenképp érdemes 15-20% biztonsági tartalékot hagyni.

iPhone 13 Pro Max

(#2722) -=Valium=- válasza NORBl (#2720) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Mehetsz, ha jelet veszít ....úgy is "haza" indul :D . Nem kell kalibrálni minden repülés előtt. Majd a Go4 sikít, ha szükséges :D

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#2723) NORBl


NORBl
aktív tag

Zsírság.

Köszi.

Tök nagy buli amúgy.

Kicsit megkergetten egy két őzet, meg traktorost. Nyomta a thumbs up ot.:D

Persze szigorúan biztonságos távolságból.:D

Vannak valóban hasznos kiegészítők, amit érdemes beszerezni?

Rendeltem kontrollerre szilikon tokot, meg drónra szivacs leszállót. De nem ezt a nagy pirosat, vízre szálláshoz, hanem amit az alsó leszálló konzolra teszek rá, hogy ne a gyári gumi kopjon.

Olyan nem fordulhat elő, hogy szimplán eltörik egy propom, vagy valami, mert csúnya lenne, ha csak úgy pottyanna. Érdemes idő elteltével cserélni propokat?

[ Szerkesztve ]

(#2724) twine válasza NORBl (#2723) üzenetére


twine
addikt

"Rendeltem kontrollerre szilikon tokot"
Szép lassan tömjük a kicikínaiak zsebét, és csak később jövünk rá, hogy használhatatlan sz@rokat vásárlunk első lelkesedésünkben! :B

A kontrollere a szilikon tok szerintem az első ilyen,,,,pedig tudtam, hogy a telefonokban is több kárt tesz mint hasznot, mégis megrendeltem anno én is,,,
Mer'a tereprallyn ömlik a por, majd ez megvédi.....
Egy rakat szar, mert nélküle simán letörlöm/fújom/vöröskecske szőrös smink pamaccsal portalanítom...
Míg a szilikon tok alá bemegy a por, és teszi tönkre a felületet, ráadásul a szilikon gumi meg is fogja a port "beletapad", és le is kell csavarozni a kontrolleröl az aluminium cuccot, hogy fel, vagy le tudd szedni a tokot...

A másik ilyen amitől előre megkímélnélek hogy pénzt adj érte, a karokra húzható harmonika aljú gumi, ami ugyancsak a védelmet szolgálná a gimbaloknak...
az első éles repülés alkalmával téptem le róla, olyan borzasztó volt irányítani vele a gépet, az amugy finom karok/gimbalok olyanok lettek mintha akadnának a gumi harmonika miatt.....

(#2725) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nincs vmi kiegészítő Mavic Air-hez, amivel lehet kicsit árnyékolni a lencsét? Nagyon sokszor bevilágít a nap, és egyszerűen nem tudok ezzel mit kezdeni. :(
Tudom, forduljak el a naptól...

[ Szerkesztve ]

(#2726) Grillo


Grillo
senior tag

Sziasztok! Tegnap megjött a Spark (céges), láttam, hogy sokan használnak kábelt a kontroller és a telefon összekötésére. Van valakinek konkrét tapasztalata, melyik átalakító, vagy kábel jó, ha USB-C-s telefont kötnék össze? Sajnos az itteni madzagjaimmal nem sikerült működésre bírni.

Köszi!

(#2727) Teasüti válasza Teasüti (#2725) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, aktuális. Találtam egy ilyet.

(#2728) -=Valium=- válasza NORBl (#2723) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Nem árt néha átnézni a gépet (gimbal rögzítés, propok épsége) Propot a legkisebb hiba esetén cserélni! Megfogni a gépet kézben és felpörgetni...és ha ugy érzed ráz/remeg a gép akkor egyértelmüen prop csere. Lehetőleg gyárit vegyél, mert az óóócó utángyártottak balansza néha rosszabb, mint a ledobott ütött-kopott régi.
Egyetlen értelmes kiegészítőt tudok ajánlani és az az ND filter szett legalább 32-es ig.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#2729) NORBl


NORBl
aktív tag

Köszi srácok.

Olyankor mi van ha úgy kapcsolom be a gépet, hogy rajta maradt a gimball rögzítő, és nem tudta mozgatni a gimbalt, de gondolom küzdött vele. Ahogy levettem a rögzítőt, mozgatta a gimbalt is.

Ez végett lehet baja? Ilyenkor folyamatosan feszíti gimbalt, vagy érzi, hogy nem akar mozogni, és addig tehermentesíti a mozgató motort?

(#2730) VANESSZA1 válasza NORBl (#2729) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igen lehet baja. Semmi esetre se hagyd rajta a gimbal rögzítőt.
Legyen egy begyakorolt rendszered az összekészítésben, és ez legyen az első amivel mindenképpen kezded.
Drága buli nagyon ha a gimbalt javítani kell. Most még szerencse hogy nem lett baja.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2731) stickermajom


stickermajom
addikt

Mostanában rendszeresen előfordul egy kis yaw drift a Mavic 1 Pro-n. Nálam nem zuhant, alapból nincs rajta semmilyen külsérelmi nyom. Az iránytűt rendszeresen kalibrálom, a propellereken külsérelmi nyomot nem látok. Előfordulhat, hogy utóbbiak cseréje segítene a dolgon?

(#2732) Teasüti válasza stickermajom (#2731) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nálam a Mavic Air rendszeresen panaszkodik az iránytűre. Nem lehet, hogy interferencia miatt driftel?

(#2733) stickermajom válasza Teasüti (#2732) üzenetére


stickermajom
addikt

Panaszkodni nem szokott az iránytűre, illetve általában városon kívül repülök. Nálunk kinn a réten 100 méteren belül nincsenek házak, de eljátszotta Nagymaroson az erdő közepén, illetve a Pilis egyik csúcsán is. Először még az orrához képest 45 fokban érkező szélre gyanakodtam, de tegnap hajnalban pl. szélcsend volt teljesen.

(#2734) Teasüti válasza stickermajom (#2733) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Passz. Van némi rálátásom a technikára a mikrokontrollerek révén, és nem nehéz elképzelni, hogy egyszerűen megzavarodik néha. Nem olyan szuper megbízhatók ezek a szenzorok*, ezért is van belőlük több(féle) egy komolyabb gépen. Főleg egy mágneses szenzor, ami kb bármire finnyás lehet a környezetében. Akár a vasércre a földben, hiába vagy a semmi közepén. Sőt, nálam házfalhoz közel repülve még a GPS jel is olyat jitterelt néha, hogy azt hittem elveszítem a gépet. Vagy elfújta a szél, nem tudom. :D

Meg amit még érdemes kalibrálni, az a telefon iránytűje (csak megforgatod nyolcas alakban párszor). Bár bevallom fogalmam sincs a kettő adatait hogyan dolgozza fel a szoftver és esetleg vmilyen viszonyítási pontként szolgálhat, de a térkép tájolása nekem sokszor okozott már kellemetlenséget a DJI Go-ban.

*Komoly (drága) gimbal-ok is yaw driftelnek lock módban, pedig abban is van iránytű elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#2735) -=Valium=- válasza Teasüti (#2732) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Próbálj meg egy táv kalibrációt.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#2736) stickermajom


stickermajom
addikt

Volt múltkor a téma az akksik önmerítése: nekem most már 15+ napja 100%-on vannak, hiába a 10 napos beállítás menüben.

(#2737) sityupityu válasza stickermajom (#2736) üzenetére


sityupityu
veterán

Én meg nem tudtam megnézni ahogy ígértem, mert közben kellet használnom és szükség volt mind a három akkura. De most 5 napja egyet félretettem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#2738) rankesz válasza stickermajom (#2736) üzenetére


rankesz
veterán

Há rányomsz hogy megnézd az akku állást akkor újraindul a számláló ha jól tudom

(#2739) sityupityu válasza rankesz (#2738) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem csak a bekapcsolás számít?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#2740) Teasüti válasza stickermajom (#2736) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Erre van beállítás? Ki is lehet kapcsolni?

(#2741) LordAxwell válasza Teasüti (#2740) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Kikapcsolni nem lehet, csak a ciklust tudod állítani

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2742) akarmi1971


akarmi1971
csendes tag

Sziasztok ! M2Zoommal ismerkedem jelenleg . Akarok pár olyan képet készíteni ami egy nagy hegy túloldalán van , megkerülni más irányból nem tudom . kb 300 m -re jutok amikor jön a weak szignál , majd RTH . HA waypointal belövöm neki hogy hova menjen , akkor meg fogja csinálni vagy mindenképp visszafordul ?

Más :
Kipróbálta már valaki , hogy mekkora súlyt bír emelni a m2Z ?

(#2743) VANESSZA1 válasza akarmi1971 (#2742) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Meg lehet csinálni. Ilyen és egyéb különleges dolgokat is lehet a Litchi-vel, vagy a Dronelink-el.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2744) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Van vkinek tapasztalata Stealth propokkal Mavic Air-hez?
Szerintetek se halkabb? Sőt!

(#2745) forceberg


forceberg
veterán

12+ GB szabad hely a telón, erre kiírja a Go, hogy nincs elég hely a cache videó tárolásához. WTF?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2746) twine válasza forceberg (#2745) üzenetére


twine
addikt

Valszeg be van állítva egy mérethatár a cache videok tárolására, ami gyárilag, ha jol emlékszem 2Gb...ugyanitt van egy opció, akarod e, hogy kezdje törölni a videókat, ha betelt a beállított tároló méret,,,valszeg ez a kapcsolód nincs bekapcsolva...így hiába van helyed a telefonon fizikailag, ha be van korlátozva "a zsák amibe tömheted az anyagot" ;)
Vagy növeled ezt a méretet, vagy kapcsolod, hogy törölje a régi videókat, hoyg létre tudjon hozni ujat

[ Szerkesztve ]

(#2747) MlbMatic


MlbMatic
tag

Sziasztok,,, kis segítségre lenne szügségem,
vettem egy Mavic2 zoom-ot,
Van a DJI nak simulátor programja, hogy kötöm össze vele a távirányitót ?

köszönöm segitségetek

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#2748) MlbMatic


MlbMatic
tag

Megoldottam :)))

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#2749) akarmi1971 válasza MlbMatic (#2748) üzenetére


akarmi1971
csendes tag

és megy ?
mert nekem rendszeresen kiakad . AMD ryzen7 2700x , radeon vega 56 .
Érdekes mert a régi gépen , ha lassan is de ketyegettt ( phenom x6 , ati 4800.. )

Illetve ha nem akad ki akkor eldobálja az usb kapcsolatot . aztán gép újraindítás után jó .
egy darabig.

(#2750) akarmi1971 válasza VANESSZA1 (#2743) üzenetére


akarmi1971
csendes tag

ok . kösz . kiművelem magam litchiből.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.