Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#1751) MPowerPH válasza forceberg (#1749) üzenetére


MPowerPH
félisten

A legjobb, ha felfutve rakod bele. Mert utana az mar tartani fogja a homersekletet, igy hidegben sem kell attol felni, hogy 20% alatt hirtelen elfogy a kraft. :) Egybol lehet menni, nem kell melegiteni es kimelni a gepet. Igy azert eleg sok plusz repulesi idot nyersz, mert a melegitessel is sok % -ot buksz, es nem kell korabban leszallnod.

Don't Tread On Me

(#1752) Timer


Timer
veterán

Sparkosok! Ha csak alapjáraton, a földön állva pörögnek a propellerek, a Ti gépetek is "turbósan" fütyül? Tehát nem csak a zúgásra gondolok, hanem konkrét sípolásos fütyülésre. Tegnap, melegítés közben tűnt fel, eddig nem, de lehet, hogy csak nem figyeltem rá eléggé.

(#1753) loveiandras


loveiandras
csendes tag

Valószinű hogy a belső ventilátort is halottad igy egyszerre adhatott ki ilyen hangot.

(#1754) Timer válasza loveiandras (#1753) üzenetére


Timer
veterán

Az más, azt megismerem, az eddig is volt, ez most olyan, mint egy TDI fütty! ;)

(#1755) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma nalam is tortent valami. Most reggel mar akkor gondok voltak, mikor beinditottam a rotorokat. Par s utan kiirta, hogy "remote control connection error", telefon kijelzo is szurke lett, es a taviranyitora sem reagalt, pedig irta az osszes szukseges adatot a kijelzon. Megcsinalta tobbszor, de mindig visszajott. Aztan felszalltam, csak a kertben, megnezni minden okes e. Roviddel megint ugyan az az uzi, dron onallo eletre kelt, 1m -rol felment kb. 10m -ig(hiaba van 30m beallitva rth -ra, es visszament a felszallasi pontra, auto landing. A kozben jott vissza a jel...
Talalkozott mar valaki ilyennel? Addig nem is repulok, amig nem jovok ra, mi a hiba. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1756) total90


total90
veterán

Nem is olyan régen volt téma itt a szélben repülés. Én voltam most egy hónapot Dél-Olaszországban, gyakorlatilag csak a part mellett voltam és eléggé szeles volt az időjárás.
Volt egy nap, amikor 7-8-a szélerősség volt, tehát 60-70 km/h-s szél... de olyan volt a táj, hogy nem akartam kihagyni a repülést és kockáztattam a Mavic Proval.
Amikor elindtottam és felvette a start pozíciót, azonnal jelzett az app, hogy szél van, ne repüljek :DDD
Egy kicsit dobálta a drónt a szél, de gondoltam szép lassan repülök feljebb és meglátom mit lesz. Végül kb. 40 méterig mentem fel és úgy repdestem.
Meglepő módon a felvételen nem, vagy csak nagyon minimális esetben észlelem a rázkódást és teljesen jól bírta a kis dög a repülést :)) Ami viszont brutális volt, széllel szemben sport módban repülve szinte láttam, hogy az akku számlál vissza ;] 7-8 percet repültem és a 100%-os akksiból olyan 15% környéke maradt a leszállás után.
DJI egyébként max. 35 km/h szélben javasolja a repülést... de real life ennek a közel dupláját is kibírta. Azért mindenki saját felelősségére próbálkozzon. Hamarosan jön videó :K

A vicc az volt, hogy inkább volt bajom a sirályokkal meg a magasra csapó hullámokkal :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1757) MPowerPH válasza MPowerPH (#1755) üzenetére


MPowerPH
félisten

ReLinkeltem a remote-ot, most mar nem csinalja.

Don't Tread On Me

(#1758) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Az első videóm a zoom-al :
!szerkesztőnek: yt video link: https://youtu.be/aLn2jj3X97Q

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1759) total90 válasza VANESSZA1 (#1758) üzenetére


total90
veterán

Tennél fel olyat, ahol zoomolsz is?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1760) rankesz válasza total90 (#1759) üzenetére


rankesz
veterán

Drone Hungary teszt videó szerintem tökéletes a zoom funkció bemutatására

(#1761) total90 válasza rankesz (#1760) üzenetére


total90
veterán

Egész jó, köszi a linket :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1762) VANESSZA1 válasza total90 (#1759) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Kicsit jobb idö lesz akkor igen, de itt leszakadt az ég havazik egyfolytába. :R
Szerintem a Zoom jobb filmes dolgokra, ezért is vettem inkább ezt mint a Pro-t. Bár kinek a pap ..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1763) total90 válasza VANESSZA1 (#1762) üzenetére


total90
veterán

Nekem Pro van, az első is és az új is, habár a Pro 2-t még csak kisebb tesztekre használtam, igazán nem volt bevetésen.
Most eladom az elsőt és marad csak a Pro 2... de én elégedett vagyok nagyon. A zoom funkció viszont szerintem nagyon pazar cucc :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1764) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat, érdemesebb ilyenkor “holtszezonban” drónt venni vagy várható, hogy mennek lejjebb az árak tavaszig? Esetleg tudtok-e olyan online shopról (akár külföldi is) ahol lesz a közeljövőben nagyobb akció? DJI Mavic 2 Zoomot szemeltem ki magamnak, és már bánom, hogy nem csaptam le rá a tavaly black friday környékén...

Köszi

(#1765) VANESSZA1 válasza total90 (#1763) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem két felhasználási körnek készült.
A tökéletes az lenne ha a Pro is megkapta volna a zoom funkciót. Akkor azt vettem volna. De igy nekem jobb a Zoom, mert a videózás magas hegyekben, épitményekre, állatokra ráközeliteni nem kell közelrepülni.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1766) total90 válasza VANESSZA1 (#1765) üzenetére


total90
veterán

Persze, pro és kontra mindkét oldalon van. Nekem az egyik nagy plusz a Pro 2 mellett, hogy sokkal jobb low lightban a képminőség.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1767) VANESSZA1 válasza total90 (#1766) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az biztos, hogy a látószög, és az éjszakai nagyon ott van. Aki éjszaka repül és képeket készit vagy videót annak a Pro mindenképp jobb. Èn éjszaka abszolút nem repülök.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1768) total90 válasza VANESSZA1 (#1767) üzenetére


total90
veterán

Én sem éjszaka, de naplemente és hasonló... jól tud jönni. Vagy is inkább mondom úgy, hogy nekem több pro volt a Pro 2 mellett mint a Zoom mellett.
Hátha jövőre lesz egy kombó :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1769) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Ha valakit érdekelne egy Extreme 64 Gb-s V30 A2 direkt 4k-s videókhoz beszerzési áron átadom, mert véletlenül duplán rendeltem.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1770) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Azt hiszem lesz itt keményítés a drón használatba egy-két hülye miatt.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1771) forceberg válasza VANESSZA1 (#1770) üzenetére


forceberg
veterán

Akik ilyennel xarakodnak, börtönbe velük, komolyabbvédelmi rendszer a repterekre, aztán le kell lőni ezeket...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1772) t72killer válasza forceberg (#1771) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a baj, hogy a normális dónos szív. Nekünk kell külön regisztrálgatni, vizsgát befizetni akkor is, ha a világvégén egy szigetecskén akarnék drónozni. Nem azért, mert ott a yard, hanem mert az országba belépéskor elkérik majd a drón/pilóta jogsijait. És ugye az ember ezt intézze/fizesse minden országban, amerre jár:W

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1773) forceberg válasza t72killer (#1772) üzenetére


forceberg
veterán

Pedig épp már majdnem elkapott a gépszíj, hogy az Airt cserélném Pro2-re. + hogy táska súly-méretben jó maradjak, az FX DSLR szettet meg cserélném egy kis DX-re. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1774) t72killer válasza forceberg (#1773) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki most vágna bele, annak mindenképp egy kis kivárást javasolnék, akár egy évet is. Simán lehet olyan szigor, ami totál bukta a civil drónozó számára (lásd az idióta szlovák szabályozást/effektíve országos tiltást), vagy sokaknak annyira megnehezítené, ami komoly nyomás alá helyezné az árakat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1775) S.J.


S.J.
tag

Dji google -s megéri szerintetek? Lehet hogy megrendelem..

Jobb felvételeket lehet vele készíteni, mint távirányítóval? :R

(#1776) Skimaster válasza S.J. (#1740) üzenetére


Skimaster
senior tag

Én ilyenkor úgy állítom,hogy a home point a táv legyen,ne az ahol felszállt.

(#1777) VANESSZA1 válasza t72killer (#1774) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem ismerem a szlovák helyzetet, milyen ott a jelenlegi szabályozás?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1778) t72killer válasza VANESSZA1 (#1777) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb 10e EUR-s beugró ÉS céget kell nyitni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1779) *Ropi* válasza t72killer (#1778) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mármint jól értem, hogy magánemberként nem drónozhatsz Szlovákiában, csak céges formában? Egyébként van Szlovák partnerünk, ha kell megkérdezem tőle.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1780) csobi1 válasza t72killer (#1774) üzenetére


csobi1
tag

A civil drónozás most is bukta,ha jól meggondold! Szerinted mennyi olyan privát ember van,akinek mindig és mindenhol az előre megkért légtér használati engedélye van? Mese habbal..

(#1781) MPowerPH válasza csobi1 (#1780) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kotve hiszem, hogy van olyan... Engem sem erdekel, annyi, hogy megprobalom elkerulni a lakott tersegek folotti repulest. Azt max ha leesik, akkor a szantofoldre, erdoben landol. Kart nem okoz, en sem zavarok senkit.

Egyebkent mit csinalnak veled? Ha veletlen valaki bejelenti, hogy dront lat, es kijonnek a sunok, hogy talalnak rad? En mindig eldugott helyen szallok fel, autoval alt. meg sem kozelitheto.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1782) csobi1 válasza *Ropi* (#1779) üzenetére


csobi1
tag

Pedig a you tube is tele van szlovák dronos videóval. Nem hiszem,hogy ezeket mindig hivatalos céges formában készítik. Megkérdezhetnéd kiváncsiságból.

(#1783) csobi1


csobi1
tag

Valamit nem értek. Miért kaphatók a drónok kereskedelmi üzletekben,ha valójában tilos ezeket használni? Szlovákoknál,ha teljes civil tilalom van,( és ilyet akár nálunk is hozhatnak) akkor gépet üzletben csak vállalkozóként lehet venni?

(#1784) csobi1 válasza MPowerPH (#1781) üzenetére


csobi1
tag

Az a baj sokan repülnek lakott terület fölött. Ez sajnos egy veszélyforrás. Hamarabb baj van,ha leesik a gép,mint amikor kint a természetben történik ez. Ott kára leginkább magának a dronozónak lesz,ha lezuhan a gépe.

(#1785) total90 válasza t72killer (#1772) üzenetére


total90
veterán

- Mielőtt belépsz egy országa, tessék ellenőrizni, hogy az adott országban engedélyezett-e a repülés. Pl. amikor mentem Kubába, ott nem engedélyezett és elveszik a reptéren a drónt és vissza sem kapod. Nem az adott országot kell okolni, ha valaminek nem jársz utána mint látogató.

- 2 kg alattai gépre nincs és nem is lesz vezetői/pilóta engedély.

- a gépekre, amire engedély kell, azt bármelyik országban leteheted. Mint az autóviszga, országonként változó az ár, de ha pl. Magyarországon csinálsz egy drón/pilóta engedélyt, akkor azt a világ minden részén használhatod és nem kell országonként fizetni.

- biztosítás. Van EU-s és a világ minden pontjára érvényes. Ezt te döntöt el, mivel te tudod hova utazol. Ezt kérhetik beutazáskor, ami a világ legnormálisabb dolga.

- 500 gramm felett drónra kell rendszámtábla és ez világszerte így van. Az, hogy Magyarországon kb. az összes dolog le van szarva az egy dolog, de nem az adott ország legyen már a hibás, ahova beutazol, mert nem néz valaki utána a törvénynek.

A rendszámtábla 10 euró/3000 forint. EU-s biztosítás egy évre kb. 50 euró, a világ minden pontjára meg kb. 100 euró egy drónra 500 gramm felett és 2 kg alatt.

Több országba ajánlott egy légtérbelépési engedély, ami nem kerül semmibe az esetek nagy részében.Kivtétel pl. Auszrtia... de ezeknek mindenki nézzen utána utazás előtt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1786) t72killer válasza csobi1 (#1782) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez az új szabályozás, mert Fico drónt látott a kertjéből... Nézz utána, most nincs időm mindent kiguglizni.

#1785: természetesen tájékozódok. Egész világra szóló felelősségbiztosításom is van. De ahogy a több, mint 1 tonnás kocsimhoz se kell minden országban külön jogsit és rendszámtáblát csináltatni, úgy az ilyesféle drónos szabályozásoknak se örülök. Tiltsák vasszigorral ahol kell, kérjék az otthon is szükséges biztosítást - aztán hagyjanak békén. Tudom, a sírásrívás nem segít, ez csak egyéni vélemény.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1787) total90


total90
veterán

A szlovákia téma...

Itt ül mellettem egy kolléga, szlovákiai és mint összekötő sokat utazik oda és drónozik. Szlovákiára is a "tucattörvény" érvényes, annyi kivétellel, hogy ha videót akarsz készíteni (akármiről) és valamilyen formában megosztani, akkor kell engedélyt kérned hadőgyminisztériumnál. Ez helytől függően változó, hogy fizetni kell-e vagy nem, de az esetek nagy százalékában nem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1788) total90 válasza t72killer (#1786) üzenetére


total90
veterán

Én sem értek mindennel egyet, ami a dróntörvényt, törvényeket illeti, de sokan síkhülyék (nem rád gondolok, csak a nálad láttam a témát említve) és fel vannak háborodva ha valahova beutaznak és gond van.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1789) t72killer válasza total90 (#1788) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, sokféleképp lehet ezt a mesterséget űzni, az meg ugye az adott ország kultúrájától/jogi berendezkedésétől függ, h "megillet-e az ártatlanság vélelme", vagy by default bűnözőnek nézik az embert. Egyiptomban anno pl zsírúj eneloop akksikat szedtek el tőlem a reptéri biztonságiak. ("ne rakd a feladottba" kéziből meg elkobozzuk...) Ez ugye apróság, de nem árt odafigyelni, hogy egy 1200eur-s madárral nehogy így járjon az ember:R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1790) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Mindössze néhány repülés után nagyon érdekes hangja lett a Sparkomnak, mintha fütyülne alapjáraton. Nem esett, nem repült csapadékban, és mindössze három hetes. Ha elvetjük azt az opciót, hogy valaki turbót rakott a gépre egy éjjel, mi a répa okoz ilyen hangot? Propellereket lecseréltem már.

[link]

(#1791) total90 válasza t72killer (#1789) üzenetére


total90
veterán

Én épp ilyenek miatt mindig viszem magammal az adott országra érvényes törvényt kinyomtatva, vagy valamit, amivel bizonyítom, hogy de igen, lehet ott repülni.
Én amikor angliába mentem, akkor ott volt egyszer, hogy "itt nem repülhetsz". Akkor is volt nálam egy e-mail konyomtatva, amit UK hadőgyminisztériummal váltottam ezen témába és ahol kerek perec le volt írva, hogy okés a dolog. Azonnal mondtam, hogy ott a telefonszám, szívesen felhívom a hölgyet és intézzük a dolgot. Legyintettek és mehettem a dolgomra.

Ami az elemeket illeti, ezt most ahogy olaszországban voltam, országonként változik, hogy összes hány mAh-nyi cucc lehet a csomagodba. Nehogy bombát építs a repcsin :DDD
Volt nálam 3 drón akku, 9 akku a fényképezőgéphez és 2x 20k mAh powerbank ;] Végül nem volt gond, csak kérdezgették, hogy miét van nálam ennyi akku, mert elvileg nem lenne megengedett. Végül nem néztek terroristának, aki bombát épít akkukból :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1792) t72killer válasza total90 (#1791) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

elemek: ez 4db NiMh ceruzaakksi volt, csakhát épp nagyon be voltak rezelve, mert pár hónappal korábban az egyik alkalmazottjuk felrobbantotta azt az orosz turistagépet.

A szabályok+telszámok kinyomtatása jó 5let, sajna az angoloknál se a csúcs iq kerül a rendvédelmi erőkhöz...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1793) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Azért az osztrák szabályzás nagyon durva €330.-/ év még annak is aki csak 1x nyaralni megy.. :W

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1794) *Ropi* válasza VANESSZA1 (#1793) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó tudni, akkor legközelebb már nem drónozunk. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1795) VANESSZA1 válasza *Ropi* (#1794) üzenetére


VANESSZA1
őstag

És a büntetés illegális használat esetén €20000.-től indul. Azt hittem lehidalok mikor meghallottam. Nekem nincs más mint kérvényezni az engedélyt. Mire jóváhagyják (1-2 hónap) addigra már az időjárás is engedi.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1796) t72killer válasza VANESSZA1 (#1795) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyugaton elég ritka az ilyen szintű tuskóság...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1797) VANESSZA1 válasza t72killer (#1796) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az osztrákok a legdrágábbak. Mindent az AstroControl-tól kell kérvényezni.
Mondjuk, én még ezt tartanám járható útnak, hogy regisztráció, éves díj (nem alkalmanként) ország választással, és felelősség biztosítás.
Ezen kívül lehessen napi jegyet váltani(nyaralás).

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1798) Teasüti válasza total90 (#1791) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt most hallom először, hogy a Hadügyminisztériumnál kellene tájékozódni.
Mi köze a civil drónozásnak a hadsereghez?

(#1799) csobi1 válasza t72killer (#1796) üzenetére


csobi1
tag

Osztrák sokmindenben tuskó...

(#1800) *Ropi* válasza VANESSZA1 (#1795) üzenetére


*Ropi*
félisten

És biztos komolyan is gondolják, mert viccnek kissé erős. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.