Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#1601) Skimaster válasza Digiflex (#1598) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem volt Sparkom, most Air van. Képminőségben,videóban nem kérdés hogy Air a jobb, érzékelők több irányba, intelligens rep. módok szintén, vezetékkel kapcsolódik a táv és telcsi. Nekem az Air-ben az nem tetszik,hogy ki be kell csukogatni,hogy az akkut kivedd, és az sd kártya kivétel nehézkes. Hirtelen ennyi.

(#1602) Digiflex válasza Skimaster (#1601) üzenetére


Digiflex
tag

Köszi!

Az akkutöltésen kívül én is ezeket látom, de az a töltés nekem nagyon jó így powerbankkal, ami befér a hátizsák aljába. Tehát egy egész napos túrán is többször fel tudom tölteni, ha kell, pl. amíg gyalogolunk.
És mivel fullHD tévén néztem a képeket, olyan nagy különbséget nem érzek. Vagy a fotókban is annyival jobb lenne?? Még tesztelgetem, mielőtt döntenék.

...

(#1603) dronosroli válasza Digiflex (#1602) üzenetére


dronosroli
újonc

Fotónál a Spark nem tud RAW-t, Air tud. Ha ez fontos, akkor Air, ha nem kell RAW, akkor elég lehet a Spark is.

http://dronosroli.hu

(#1604) Amarton válasza dronosroli (#1603) üzenetére


Amarton
tag

Azért nem csak ez a különbség.
Full HD vs 4K
2 tengelyes gimball vs 3 tengelyes
Hatótáv sokkal jobb az airnak.
Minden dologban jobb, mint az Spark, kivéve az árat.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#1605) Geller72 válasza Amarton (#1604) üzenetére


Geller72
veterán

De írta, hogy csak FHD megjelenítője van és nem is biztos, hogy kell a 4K. Ha valakinek eleve overkill egy nagyobb gép, simán elég lehet egy olcsóbb, kevesebb tudású is. Ha azt nézzük, akkor meg az air nagy hibája, hogy szinte (vagy nem szinte) Mavic Pro árban van. :U (Ennek ellenére szemezgetek vele. :D.)

[ Szerkesztve ]

(#1606) forceberg válasza Geller72 (#1605) üzenetére


forceberg
veterán

Összecsukva épp elég kicsi, a 4k videó mellett nem elhanyagolható, hogy FHD 60FPS-t is tud.
Egyik cimbi Sparkról váltott Airre, szerinte a videó és a jpeg is simán jobb.
Szóval ha a keretbe belefér, akkor Air.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1607) rankesz válasza Geller72 (#1605) üzenetére


rankesz
veterán

Én azért ha most állnék ott h air vagy spark, esetleg pro, akkor várnék pár hetet és normális tesztek után számításba venném a Xiaomi fimi x8-ast is... már ha olyan lesz

(#1608) Geller72 válasza rankesz (#1607) üzenetére


Geller72
veterán

..és ezt se felejtsük el...
Én tartok kicsit attól, hogy a xiaominál megint elqrják. Vagy hardveresen, vagy sw szinten.. :U
Az 5km-t is megnézem majd, mert még a P4 is bedadog akár 300m messziről is, ha 20m alá megyek és nincs optikai kontakt.. ;]

A fent linkelt Hubsannál már tudni, hogy lehet analóg 5.8Ghz-es vtx jeleket mondjuk FS szemcsivel fogni, ami sokat dob a dolgon. Remélem a fimi is tudni fogja. (Ráadásul a fimiből kettő is van. egy a Xiaomitól és egy egyenesben a gyártótól.) :U

[ Szerkesztve ]

(#1609) Teasüti válasza forceberg (#1606) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy érted FHD 120 fps. ;)

Fura amúgy, mert 48-60 fps közt crop-ol a szenzor. 30-ig a teljes szenzort olvassa és ami még furább, hogy 120 fps-nél is - vagyis nincs crop. Ilyet se láttam még kameránál.

[ Szerkesztve ]

(#1610) forceberg válasza Teasüti (#1609) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem az FHD 120, az valami nagyon xar minőséget adott, valamit rosszul állítottam be?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1611) t72killer válasza Geller72 (#1608) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezek a long range dolgok csakis tiszta rálátással, sőt, amennyire csak lehet tiszta Fresnel zónával működnek, ha nincs sok bezavaró wifi. Azaz a Bükkben egy hegyteteji kilátóról valszleg az olcsóbb drónok is km-ekre elereszthetők.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1612) Teasüti válasza forceberg (#1610) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még nem próbáltam ki. De nem lepődnék meg, ha pixel binning lenne. Ez megmagyarázná a crop hiányát is.
Valószínűleg így működhet a képfeldolgozás:
1. 1080p 24-30 fps: full sensor downscale.
2. 1080p 48-60 fps: sensor crop.
3. 1080p 120 fps: full sensor pixel binning.

[ Szerkesztve ]

(#1613) Geller72 válasza t72killer (#1611) üzenetére


Geller72
veterán

Így van. Azon kívül meg csak töredéke. Néztem a Fimi (3) range tesztjét, ami abból állt, hogy 130 fogban távolodva emelkedett egy sík területen, aztán tapsoltak hogy hurrá, 1.2km. Megnézném a Bakonyban egy domb egyik oldalának aljából átrepülni vele a másikra.
Nekem a P4-el itt RTH-m volt. ;] Jelvesztés miatt.

(#1614) t72killer válasza Geller72 (#1613) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fizika az fizika, ha még a 900mhz-es gsm jel se megy át a másik völgybe, akkor a 2.4-5.8ghz-es még annyira se fog. Kell egy repeater drón vagy héliumos ballon;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1615) Digiflex válasza Amarton (#1604) üzenetére


Digiflex
tag

Azért az, hogy bedugok egy microUSB-t a táskájában a fenekébe, és menet közben fel tudom tölteni egy powerbankról, elég nagy pirospont a SPARK-nak.... Az akksi kiszedés idegesítő az airből; szét kell hajtogatni, ezenkívül baromi hangos a gép repülés közben. A Sparkot 40-50 m magasan már észre sem venni egy zajosabb környezetben... Az volt az eredeti terv, hogy a sparkra rápakolok egy Osmo-Pocketet. De mivel itt volt rá a félrerakott pénzem, és még mindig nem lehet kapni itthon, kicsit kiegészítve lett belőle az Air. Most teljesen tanácstalan vagyok, mert én is úgy képzeltem, hogy az Airt tartom meg, de ez pár nap után nem ennyire egyértelmű.

...

(#1616) Teasüti válasza Digiflex (#1615) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért jobb egy lassú usb power bankról tölteni (5V 2A egy örökkévalóság lenne, az Air töltője 50 wattal tölt csak úgy mondom), mintha egyszerűen csak belepattintanék egy másik akkut?
4 akkum van jelenleg az Air-hez, ez nettó egy óra repülés. Ezt hogy adod be egy power bankkal? Vársz egy órát két repülés között (vagy inkább hármat 5V/2A-en ;) )? Amúgy se mennél sokra egy power bankkal, mekkora a legnagyobb méret abból az ésszerű határok között? 20.000 mAh 3,7V-on? Ebből mennyiszer lehet feltölteni egy 2375 mAh-es 12V-os akkut? Még két teljes töltésre se elég (13,2V-os töltőfeszültséggel és 80% hatásfokkal számolva). Akkor már inkább bedobok még két akkut a táskába (helló fly more combo) és nem kell szünetet sem tartani! :K

És idegesítő kihajtogatni? Most komolyan? Megerőltető talán? Kisebb helyet foglal így, mint a Spark. :U
A hang terén nincs összehasonlítási alapom, de hogy én nem hallottam az Air-t 50 méter magasan kertvárosban, az biztos. Pedig jó fülem van. Igaz nem is szándékozok kémkedni vele... :P

A külső kamera meg felvet még egyéb kérdéseket is, ami mellett nehéz elmenni szó nélkül. Többek közt hogy monitorozod?

[ Szerkesztve ]

(#1617) martinkeet válasza Digiflex (#1615) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Én a DJI oldaláról rendeltem meg az Osmo Pocket-tet.
Árban kb annyira jött ki mintha itthon vettem volna meg.
4 nap alatt itt volt...

[ Szerkesztve ]

(#1618) Digiflex válasza Teasüti (#1616) üzenetére


Digiflex
tag

Ok, ezt kértem, hogy győzzetek meg.
Akkor fájó szívvel, de mégiscsak a SPARK lesz az, amitől megválok... Pedig pénteken még a nagy táska, meg az apróságok is megérkeztek hozzá. Az Air meg kap egy autós töltőt.
(Meg majd egy 12V/9Ah-os szünetmentesbe való akksit egy szivargyújtó aljzattal, ha úgy alakul, azzal 3-4-et tudok majd tölteni elvileg.)

Kintről már nem akartam rendelni karácsony előtt, hogy egyfolytában a csomagküldőt sasoljam, meg ott a mizéria, hogy a munkahelyre rendeljem, ahol már nem vagyok vagy itthonra, ahol meg nem leszek, ha már dolgozok...

És így legalább tudtam venni egy Airt :-)

[ Szerkesztve ]

...

(#1619) t72killer válasza Digiflex (#1618) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, meddig szoktál repkedni egy nekifutással, de nekem általában nemhogy mind a 3 de 2 akksim is elég szokott lenni egy célpontra.

A terepen töltős megoldásokat kb többnapos kempingezéskor tudom elképzelni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1620) dronosroli válasza Amarton (#1604) üzenetére


dronosroli
újonc

Ez csak a fotózáshoz írtam, ha feltétlenül kell a RAW kép az utólagos szerkeszthetőséghez, akkor nagyobb mozgástere van az AIR-nél, mert egy RAW képet sokkal jobban helyre lehet hozni utólag (fények, színek, stb), mint egy gyári .jpg-et, amit a Spark-ból kijön.
A vicc, hogy az eddigi (szerintem) legjobb képemet a Sparkkal lőttem, mert nem volt nálam a P3P, ami tudott volna RAW-t is :)
kép

http://dronosroli.hu

(#1621) Digiflex válasza t72killer (#1619) üzenetére


Digiflex
tag

2 napos drónnal még annyira nem szoktam... az a baj, hogy csak amíg mindent beállítgatok, összekapcsolok, kipróbálok, stb lemegy az akksi a 70%-ra, de csak az asztalon, repülés nélkül próbálgatva is elég gyorsan merül, ja és melegszik is. Na ilyenkor zavar, hogy ki kell hajtogatni a cseréhez. 2 akksi van hozzá jelenleg.

...

(#1622) Teasüti válasza Digiflex (#1621) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy érted összehajtogatva kapcsolod be és teszed ki az asztalra, amíg buzerálod az alkalmazást?
Én csak repüléseknél csomagolom ki, akkut cserélni meg e közben kell. Lemerült akkuval nem teszem el, csak ha kifogytam a cserékből.
Amúgy elég egyszer felkonfigurálni és utána hamar megvannak a beállítások.
Én most ebben a hidegben egyébként is szoktam melegíteni az akkut és a gépet úgy 2-3 percig (manuálisan elindítva a rotorokat lent a földön), mert 15-20°C üzemi hőmérséklet kell az aksiknak. Ez idő alatt akár az egész menürendszert át lehet nyálazni.
Mondom ezt úgy, hogy kétszer repültem eddig vele (2x3 akku), de vagy egy teljes napig tanulgattam, tutorialoztam és kézikönyveztem mire kiismertem.
Az zavar egy kicsit, hogy nem lehet profilozni a beállításokat globálisan. Ki kell keresnem a távirányító érzékenységet, a gimbalt és a kamerát külön-külön, mikor videózok vagy csak simán repülök. De ez is megvan 1 perc alatt. :)

De még mindig nem értem miért kell hozzá külső akku. Főleg egy böhöm nagy tenyérnyi "szünetmentes aksi"...
Főleg mivel annak is kell idő mire feltöltöd, nem is kevés. Azokat nem lehet gyorsabban tölteni, mint 2-3A. Az Air LiPo akkuit még nagyobb árammal lehet tölteni, mint egy ilyet. Oké, egy Air aksi árából lehet venni egy kosárnyi UPS akksit (fogalmam sincs mennyibe fájna egy töltő ezekhez, gondolom nem UPS-be raknád :DDD ), de utazásra biztos nem hordanék magammal ekkora súlyt. Ezt nagyon max ilyen lakókocsis/autós kirándulásnál tudom elképzelni, de ott meg generátorról lehet tölteni szóval nem értem. Nekem mondjuk csak egy hátitáskám vagy egy kézipoggyászom lehet max. :)

[ Szerkesztve ]

(#1623) S.J.


S.J.
tag

lichi t nem engedi hasznalni.. a ket taviranyitos modot hogy kell engedelyezni a GO ban, nem talalom 🙏

(#1624) Digiflex válasza Teasüti (#1622) üzenetére


Digiflex
tag

Ok, lapozzunk...
(Ezek a cuccaim már megvannak a repülős időkből. szünetmentes akksik is vannak, mindig arról használtam a repcsis multiöltőt. Volt már hogy az utcán lemerült autóakksit töltöttem így fel annyira, hogy beinduljon a járgány :) )
És miért olyan fura az, hogy ha ott kell hagyni a kocsit valahol messzebb, akkor szertnék tudni ott is tölteni, ahol éppen letelepszünk. Telloval elég sokszor jött jól, és a SPARK-ot is volt, hogy az autóban fulloztam, amíg a terepre értem.)

És van raktáron 2 év garis Osmo-Pocket, ha jól látom.... ami késik nem múlik.

...

(#1625) Geller72


Geller72
veterán

Használ itt valaki közülünk dji szemüveget? esetleg volt nála/van mindkét fajta?

(#1626) Teasüti válasza Digiflex (#1624) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Autós töltővel van értelme (generátorról, vagy akkuról az mindegy).
De usb-ből indultunk ki, annak nem látom értelmét a 10W teljesítmény korlát miatt. Meg ugye alkotni kéne hozzá vmi kulturált boost konvertert, mivel nincs gyári 5V-os töltője.
Azt nem tudtam, hogy modellezel. Gondolom abban egyetértünk, hogy átlag felhasználásra egyáltalán nem praktikus UPS aksikkal kínlódni. Mondjuk nem is nagyon értem miért vesz vki Mavic Air-t vagy Spark-ot, ha nem a mobilitás az elsődleges szempont. Ha nem gond 2-5 kiló aksival rohangálni, meg van autó, meg van ami kell, akkor biztos vmi nagyobb madarat vennék.

Én direkt azért vettem Air-t, mert a teljes felszerelés 4 akkuval elfér a hozzá kapott válltáskában, ami meg nem foglal sok helyet. Egy hátitáskában el tudom vinni a teljes run'n'gun videós felszerelésem, beleértve az Air-t is. Vagy egy kézipoggyászban. Ha ez nem szempont akkor venne a tököm Air-t, amikor már Mavic Pro-t is lehet kapni majdnem ennyiért. :K

[ Szerkesztve ]

(#1627) martinkeet válasza Geller72 (#1625) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Nekem az első széria volt meg. Mire lennél kíváncsi?

(#1628) Geller72 válasza Teasüti (#1626) üzenetére


Geller72
veterán

"Egy hátitáskában el tudom vinni a teljes run'n'gun videós felszerelésem, beleértve az Air-t is. Vagy egy kézipoggyászban. Ha ez nem szempont akkor venne a tököm Air-t, amikor már Mavic Pro-t is lehet kapni majdnem ennyiért."

-A pro is elfér egy ekkora helyen. ;).
-Én már az elején nem értettem, hogy miért nem azt vettél. ;] :P

(#1629) Geller72 válasza martinkeet (#1627) üzenetére


Geller72
veterán

Arra, hogy mivel eddig sokszor használtam iPhone+VR box-al a gépeket a tab mellett, de inkább helyett - sokszor, ha nem annyira a filmezés volt a hangsúly, hanem a repülés és mellesleg videókészítés - és most az a helyzet, hogy el kellene döntenem, hogy ipad vagy dji szemüveg legyen. Tudom, hogy valójában meg kellene ezt néznem előtte, de egy alapvéleményt (vagy többet) szívesen meghallgatnék arról, hogy mennyire jól, vagy nem jól használható a szemüveg. Azt is tudom, hogy aki előtte és azóta sem nagyon használ szemüveget a repüléshez, az nem biztos hogy racionálisa(bba)n látja, mint az - jelen esetben én - aki eleve a racer vonalban is benne van és aktívan használja a fatsharkot repüléshez acroban lassabb és sokkal gyorsabb gépekkel. Mennyire lehet jól látni benne azt amit a kamera lát?
Mennyire jó a minősége/felbontása a két kijelzőnek?
Mennyire nagy a FOV a szemüvegben, Értelem szerűen a kamera FOV-ja ugye adott, de a szemüvegnek is van egyfajta külön FOV értéke, ami ugye relatív.
-Milyen adatokat látsz a szemüvegben, mondjuk a litchi VR box felületéshez képest? (Tabon értelemszerűen nem kell a VR, ott szimpla kijelző van, mint dji go-ban).
A head tracking mennyire működik jól, Itt most nem a head trackinggal való gépi irányításra gondolok, hanem a gimballra.

Elsőre ennyi. Biztos lesznek még majd felmerülő kérdések, meg élőben úgy is lesznek egyéni problémák/előnyök. De alapvetően közelíteném meg, hogy érdemes e venni, vagy hagyjam az egészet és maradjak a VR boxnál iphonnal meg ugye a tab?
:R

(#1630) Teasüti válasza Geller72 (#1628) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mavic Pro válltáskája 21 x 17.5 x 12.5 cm (üresen, ha nincs semmi az elülső és oldalsó zsebekben). Ha jól látom a képeken, akkor az akkuk nem férnek már be a gép és rc mellé és előre teszik, vagyis nagyobb a megpakolt mélysége a feltűntetettnél.
Mavic Air válltáskája: 24 x 16.5 x 9.5 cm (ebben benne van az összes tartozék).
Na most én úgy értettem utóbbit táskástul el tudom pakolni más kacatokkal együtt egy hátitáskába.
Előbbit meg valószínűleg nem tudnám elrakni így. Ez mondjuk kellemetlen, ha motorozom. Kézben nem tudnám vinni. :)

De ha minimalista módon csak a gépet dobom be a táskába, akkor is az Air a tokjával együtt foglal annyi helyet, mint a Pro önmagában.

[ Szerkesztve ]

(#1631) rankesz válasza Teasüti (#1630) üzenetére


rankesz
veterán

Én a Pro-t 3+ akksival a gyári táskájában a hátizsák aljába szoktam tenni, arra utána simán pakolok még nem nehezeket és puhább dolgokat, nehos már ilyen 2-3 centik érv legyenek mert beröhögök... :U

(#1632) Geller72 válasza Teasüti (#1630) üzenetére


Geller72
veterán

Vannak háti tatyók, amik kényelmesebbek is (szerintem) a válltáskánál. Én is motorozom, mást nem is tudnék elképzelni motoron. Még a P4-nek is van olyan háti tatyója, ami kb akkora, mint a gyári füles EPO doboz és abba is elfér minden. 3 akkuval.

Ez pl egy p4 háti, de millió van ilyen. Ez 34literes. iPad, akkuk, töltő, táv, minden elfér.

A DJI Mavic Shoulder Bag-szerű tatyók sem rosszak helykihasználás szempontjából, de ezek inkább válltáskák, de létezik ebből is háti tatyó. Ez a válltáska pl. 17,5 cm×12,5 cm×21 cm-es, és belefér
1x DJI Mavic drón
1x Távirányító
4x Akku
1x okostelefon, phablet
Kisebb kiegészítők, kábelek.

Ez pedig egy olyan szintén háti, amiben - ahogy látod is- akár két gép is elfér a cuccaival. Igaz, nem olcsó, de kényelmes és elég nagy. de nem túl nagy. A belső elválasztók ugye átrendezhetőek, mint manapság egy fotós tatyóban is, a méretei: 29.5 × 15 × 48 cm.

(#1633) forceberg válasza Teasüti (#1630) üzenetére


forceberg
veterán

Mivel én túrára is viszem magammal a gépet, fontos, hogy az Air 1 pótaksival + RC mindössze 840g.
A gépet a kapott "szappantartójával" szoktam tenni a fotós táska egy objektív rekeszébe.
A két aksi nekem legalább 4 felszállásra elég szokott lenni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1634) Teasüti válasza Geller72 (#1632) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nagyon kis cuki! :D
És akkor hova teszed abban a MILC gépet,egy-két objektívet, akkukat? És hova megy az akciókamera és a gimbal, meg annak az akkui? ;)
Szerintetek vicceltem, mikor a hordozhatóságot emlegettem? :P

Ezek mellé qrva isten, hogy nem vinnék még UPS akkukat is. Aki meg autóval megy ki a terepre, ott ez nem is szempont, nyilván. De ott meg elfér minden a kocsiban, nem számít a kompakt méret. :K

[ Szerkesztve ]

(#1635) t72killer válasza Teasüti (#1634) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Terep, gyaloglótávolság, teherbírás és felszerelés kérdése. Ha jó sherpa vagy, 20 kiló jól elosztott teherrel tudsz napi 20km-t mozogni lankásabb hegyi terepen, ebbe meg azért belefér egy MILF izé, MILC, teleobi, másfélkilós drón, 3 akksi, bivak, kaja-víz, ruha.

UPS akkuknak akkor se látom értelmét, ha lítiumosak, uis áttöltéskor buksz alsóhangon 20% kapacitást, ami felesleges súly. Akkor inkább vegyél +3akksit a madárba. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy jump-starterem, amivel ha nagyon akarnám tölthetném a phantom akksijait.

Én már nem vagyok ennyire keménylegény, kocsival max 3-5km-re megközelítem a célpontot, és szépen kézbe véve a P4P kofferját, hátra egy könnyű hátizsákot kajával-vízzel-pulcsival és felsétálok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1636) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Nem tippet adni akarok... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1637) twine válasza *Ropi* (#1636) üzenetére


twine
addikt

Nagyon jó :C :C

(#1638) martinkeet válasza Geller72 (#1629) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Nekem az első széria volt meg, így csak erről tudok véleményt írni.
Nem sokat használtam, mert nem sok értelme van véleményem szerint (de ebben nyílván lesz aki megcáfol), egyfajta "mi se maradjunk ki a VR-ből" érzésem van a kütyüvel kapcsolatban.
-a kijelző minősége jó, bár aki szemüveget, kontaktlencsét visel annak nem lesz az igazi. Sok barátom
elszédült, illetve szó szerint seggre ült.
-egy az egyben az látod a kijelzőn, amit a telefonon látnál, azokkal a megjelenő adatokkal (távolság, magasság ...).
-800-900 méter után már akadozik, romlik az élő kép, sík terepen is.
-a gimbal irányítása nagyon jó.
-a látószöggel nem volt probléma 80-90 fok kb, de azt hiszem, hogy ennek nincs jelentősége, hiszen a gimbal
gyorsan követi a fejed mozgását.
Hirtelen ennyi...menő, nem több.
Zárójelben még annyit, hogy a viselése nem adott biztonságérzetet. Valahogy pár percnél nem tudtam tovább viselni. De lehet, hogy csak túlságosan megszoktam a telefonnal való használatot.

[ Szerkesztve ]

(#1639) Teasüti válasza martinkeet (#1638) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tipikus VR probléma: motion sickness.

(#1640) NORBl


NORBl
aktív tag

Srácok.

Kéne egy kis segítség. Eladtam egy dji mavic pro-t, és hívott a koma, hogy a szoftver szerint valamelyik akkucella sérült, és nem is engedi reptetni a drónt. Ez miért lehet? Nálatok előfordult már ilyen? Mondta, hogy vesz egy aksit megnézi, de mondtam, hogy előbb utána kérdezek nálatok. 16 kerületi, ha úgy adódik valaki nem tudna felajánlani egy próba aksit a kerület környékén, hogy megbizinyosodjon róla, hogy valóban az aksival van e baj? Vacsi új gép volt, itthon pihent 2-3 hónapot, de egyáltalán nem volt használva.

Köszi,
Norbi

(#1641) Geller72 válasza NORBl (#1640) üzenetére


Geller72
veterán

"Vacsi új gép volt, itthon pihent 2-3 hónapot, de egyáltalán nem volt használva."

-Pont ez lehet a baja. Lement teknősbékába az akku. Ki kellene mérni, hogy melyik cella a gatya és csak arra az egyre rátölteni direktbe egy olyan töltővel, ami ezt tudja. Persze itt semmi gyári töltőről nincs szó, manuálisan két tűvel (+-) 1s-en megtölteni egy picit, amíg annyira meg nem emelkedik a fesz, mint a többi cellában. Utána már a gyári töltő is tudja folytatni.

Én ezért szoktam azt mondani, hogy bizony elő kell venni az akkukat télen is ér rájuk kell nézni. Nekem is vannak olyan akkuim, amiknél a töltési ciklusok java pont ilyen - kondicionáló töltés. Eleve nullára vagy az közelibe lemerült akkut nem szakad elrakni.

(#1642) Geller72 válasza martinkeet (#1638) üzenetére


Geller72
veterán

Köszönöm.
Így már ok, akkor nekem semmi bajom nem lesz. Ilyen szemüvegekkel eleve székből kell/jobb reptetni. :D.

"De lehet, hogy csak túlságosan megszoktam a telefonnal való használatot."

-Így van. Nálam ez pont fordítva van, tableten nem érzem a teret. Szemüvegben hibátlan. Nos, szerintem megnézek egyet . ;). Azt nem tudom, ha rendelek egyet és mondjuk valamiért nem jön be, mennyire eladható ez itthon? Tudom, hogy az elején sokan vették, akiknek gépük volt, de kérdés, hogy ez a hullám megy e még? :D. Itthon még mindig rohadt drága, de kintről elég olcsón meg lehetne úszni. (Relatíve).

Az is kérdés, hogy milyen géppel használtad?

A másik fontos dolog, hogy míg az első generáció (fehér) latencyje 110 ms körül volt, addig az újabbnak csak 50ms és sok minden másban is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1643) t72killer válasza Geller72 (#1641) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezen vacillálok én is, 3 hónapja repült utoljára a p4p, 35% felett volt mind3 akksi. Most az egyik akksinak 2, másik kettőnek "másfél" LED-je világít (egy fix +egy villog), hétvégén mindenképp feltöltöm őket, remélem nem késő...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1644) Geller72 válasza Teasüti (#1599) üzenetére


Geller72
veterán

A nagyobb kártyára ez jó választás lehet. Igaz, hogy adapteres, de gyári az adapter, azaz ugyanúgy tudja sebességben azt, mint adapter nélkül.

Itt van 64/128 és 256GB-os verzió is.

(#1645) NORBl válasza Geller72 (#1641) üzenetére


NORBl
aktív tag

Feltöltve raktam el, és úgy állt 2-3 hónapot. De akkor biztos ez lehet a baj. Hát elküldöm neki amit írtál, de ha ő nem vágja, akkor hova tudná elvinni? Dji ba Pesten negmókolnák neki?

(#1646) Geller72 válasza NORBl (#1645) üzenetére


Geller72
veterán

Ha nem garos, akkor könnyen lehet, hogy annyiért "mókolnák" meg neki, amennyiért veszel egy újat. :D. Jobban jársz, ha nincs aki megcsinálja, hogy veszel egyet használtan valahol. Azért én megnéznék egy szoftverfrissítést a drónra, mert láttam már karón varjút. A töltéssel amúgy mi a helyzet? Tölti az akkut a töltője? Elvileg már ott kellene hisztiznie.

(#1647) forceberg válasza NORBl (#1645) üzenetére


forceberg
veterán

Ha feltöltve raktad el, akkor egy idő után lemeríti magát 65% körülre, onnantól csak nagyon lassan kellene tovább merülnie. A másfél hónapja repül kétpöttyösre merített aksik, most is kétpöttyösek.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1648) Teasüti válasza Geller72 (#1644) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez csak V30-as. Kétszer is gyors V60 kellene. :)

(#1649) Geller72 válasza Teasüti (#1648) üzenetére


Geller72
veterán

Hova nem elég neked U3 A2 V30-as kari? Azzal a 170/90-es R/W sebességgel?
De tessék, ez a V90 akkor biztos elég lesz.
-256GB
-275/155MB/s R/W

És csak 52k a 256GB. A 128-as 32k.

(#1650) Teasüti válasza Geller72 (#1649) üzenetére


Teasüti
nagyúr

400 Mbit-hez pl. már kevés lehet a V30.
(Nem az egyszeri szekvenciális tempó a lényeg, mert 170/90 nyilván jól mutat frissen leformázott kártyán. De mindig, minden körülmények közt tudnia kell a garantált minimumot. Akkor is ha közel tele van a kártya, meg akkor is ha töredezettek a fájlok, meg akkor is ha már túl van pár száz írási cikluson.)
V90-est relatíve könnyű találni, de V60-asra nem láttam még jó ajánlatot. Legyen ez akár kínai webshop.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.