Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo IV

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-25 12:49:30

LOGOUT.hu

Sztorit kibeszélni használd a spoiler taget!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) proci985 válasza -FreaK- (#16550) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha a gatyan armor mellett dupla damred van, akkor ez normalis.

a "4 unique" varians (Godkiller, Raiment, Tibault, Esu / Flickerstep) papir, akkor is, ha az amuleten maxos disobedience van remek +armor% rollal es skullokkal. ez uber lilith ellen tokeletes csak, mechanika miatt ott a vedelem nem szamit.

ha bemegy a Tibault, akkor minimum a csizman legendary kell vedelem miatt. de lattam radikalis megoldasokat is, amik a Raimentet szedik ki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16552) -FreaK- válasza proci985 (#16551) üzenetére


-FreaK-
veterán

Most fejből nem tudom, de igen, valami erős védelem volt rajta.

Amúgy igen, ezt el is felejtettem, kiesett a disobidience is.
Azt fel kéne rakni amura, a gravity-t meg fegyverre.

Meg most jut eszembe, hogy a t100-at Oculussal csináltam, folyamatosan teleportoltam, így nem is nagyon találtak el.

Csizma meg Esu, azt se akarom feladni :/ Rainment is nagyon kell, sokkal gyorsabb a haladás. Kesztyű, Amulett, fegyverek maradtak ahova lehet rakni aspectet, egyik gyűrű Tal rasha, másikon recharge aspect.

Van védelmi aspect ami kesztyűre rakható?

(#16553) proci985 válasza -FreaK- (#16552) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Oculus csak Raimenttel mukodik. Esu ugye nincs tokeletes szinergiaban Raimenttel (es movement speeded amugy is van Oculusbol), szoval ha mage-lord aspectet hasznalsz es megvan a max CHC, akkor egy defenzivebb csizma (ertsd, nem a Flickerstep) lehet jobb lenne.

csizman lehet a resisteket is optimizalni, es akkor mehet harom skull a jewelrybe. Az Disobediencevel es amuleten armor%al nagyon sokat dob.

gyurun a Tal kell, recharge szerintem kell, gravitational mehet fegyverre. a mage-lord megint kell, a Disobedience megy annak a helyere, mert 11500-12000 vedelem kelleni fog. NM90+ra. a maxrollos builddel ez a baj, van kb 6000 vedelme. persze, lehet fire shieldre varni, de ugy meg iszonyatosan lassu lesz kb NM80tol.

kesztyun talan a barrieres aspect mehet?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16554) D1Rect válasza -FreaK- (#16552) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem az amu slot túl értékes arra, hogy oda tedd.
Helmen jól elvan, ha nincsen shako.

(#16555) Edge


Edge
veterán

Sztem tibault nem kell a sorcra, a sorcnak visszatöltődik a manna, pl barb vagy druida oda kell mert nem töltődik magától a resource.
Ok ad sok dpst, de kell? Nem, anélkül is durván sok dpst tol a sorci. Így mehet egy full védelmi rollos gatya rá, védelmi aspectel.
Persze ezt nm pushra vagy t100ra értem ofc.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#16556) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Sziasztok!

Érdemes PC helyett PS-en elkezdeni a játékot? Van lényeges különbség a játékélményben a két platform között?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#16557) ProEvoFan válasza LendvaiFeri1 (#16556) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Persze. Ugyan az a grafika és kontrollerrel tökéletesen játszható.
Ami hátránya, hogy ha ingame írni akarsz más játékosnak, az kontrollerrel nagyon béna és lassú...

(#16558) Jim-X válasza ProEvoFan (#16557) üzenetére


Jim-X
őstag

+1 :K

A játék az nem játék!

(#16559) freddirty válasza LendvaiFeri1 (#16556) üzenetére


freddirty
senior tag

Próbáld ki pc-n kontrollerrel. Én teljesen rászoktam, pedig megrögzött bill-egér párti vagyok. De ha megvedszed mindkét platformra akkor lehet lesz átjárás. Legalábbis xbox és pc között van. Bármikor bármelyik platformról ugyanoda logolsz be és ugyanazokat a karikat látod.

fred

(#16560) D1Rect válasza Edge (#16555) üzenetére


D1Rect
félisten

Eltolod a manád és egy fél tucat discogömbbel be teleportálsz +40% sebzéssel.
Nem tűnik rossznak.

(#16562) CptAdamica válasza LendvaiFeri1 (#16556) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én is átszoktam kontrollerre, sokkal hatékonyabb, csak inventory rendezésre használom az egeret, ott viszont sokkal jobb az.

Megyen!

(#16563) boogie84


boogie84
veterán

1 perccel WB előtt...
Elmehet a Blizzard vhová..

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16564) CptAdamica válasza boogie84 (#16563) üzenetére


CptAdamica
veterán

"Kokainmedve" :D

Megyen!

(#16565) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Köszi a tippeket. Tegnap átvariáltam kicsit, amura ment a disobidience, gravity az off-handre, és találtam kesztyűre egy nagyon jó aspectet: Audacity
Ezt S1-ben nagyon sokat használtam, imádom. Ha a közeledbe ér 5 mob, akkor egy nagy területen stunol, nem csak azt a közeli 5 mobot. A rainment ugye stunol még, de ez nagyon jól kiegészíti. Magas NM-et még nem mentem vele, csak egy 76-78at, de már az is sokkal könnyebb volt.

Viszont.. Még mielőtt átvariáltam beraktam csak az Oculust fegyónak. Úgy, hogy bent volt még a Metamorposis vampiric power és a Tibault's Will. Plusz Hemomancy, Accursed Touch, Prey on the Weak VP-k.

(clickbait cím incomming ;] ) Sosem találod ki, hogy mi történt!
Ami nincs így:
- evade-re random teleport, csak dash előre
- Rainment nem ránt így össze evade-re

Amit kapsz viszont:
- 4 charge, kicsi cd-vel, folyamatosan tudsz evadelni, egymás után
- Folyamatos movement speed bónusz (lefutom a lovat)
- Folyamatos Tibault's dmg bónusz
- Folyamatos unstoppable (nem hat rád a cc)
- mp-ként 50 mana
- a sima teleport nálam kicsivel több mint 5mp-es CD

Ki merem jelenteni, hogy Helltide-ra és Blood harverstre a leggyorsabb build a játékban. Eszméletlen tempóban lehet haladni vele.
Mint írtam feljebb, egy 76-78-as nm-et mentem csak vele, de az végig szaladás volt. Annyi, hogy eliteken mintha kevesebb lenne a dmg, valszeg azért mert a gravity aspect már nem volt másfeles az amun, illetve a gatyán lévő +3 rank ball lightning is lekerült a tibaults miatt.

(#16566) boogie84 válasza CptAdamica (#16564) üzenetére


boogie84
veterán

Pulverize nagyon beteg. Nagyon jó vele menni! Uh kötelező volt a név! :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16567) mephi666


mephi666
nagyúr

ó hogy verjem bele már ebbe a sz*rba... world bossra várok órák óta, odamegyek időben, nini 1 skill pont: rányomok 1 perccel a kezdés előtt és csonttá fagy ez a g*ci :W ...aztán feladatkezelőből kilőni vagy fél perc, persze nem tölt be addig, mire már lenyomták... bugos sz*r fél év után is

következő 3.5 óra múlva :W

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16568) gainwardgs válasza mephi666 (#16567) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jaja, meg szaggat állandóan :( :((( indie studió blizz :W

(#16569) mephi666 válasza gainwardgs (#16568) üzenetére


mephi666
nagyúr

szaggatás a kastélyos dungeonben van nálam rettentően... mindenhol megy konfighoz képest rendesen, de ha azt a designt dobja, alig várom hogy végezzek vele, mert folyamatosan beakad-szaggat-visszadobál...

megyek és jól széjjelpulverizálom inkább a harvesteket következő bossig :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16570) CptAdamica válasza boogie84 (#16566) üzenetére


CptAdamica
veterán

:D

Lehet majd én is csinálok egy macit későbbi szezonokban, előzőben elég rossz volt, hogy végre kiesett a Tempest és az endgame nagyon hamar véget ért.

Megyen!

(#16571) D1Rect válasza gainwardgs (#16568) üzenetére


D1Rect
félisten

Tegnap nekem is laggolt pár percig, gondoltam is rád. :DDD

(#16572) Edge válasza -FreaK- (#16565) üzenetére


Edge
veterán

metamorphosis + occulus effekt igen az naon fasza :K

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#16573) gainwardgs válasza D1Rect (#16571) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én is gondoltam a fejlesztőkre ;]

(#16574) -FreaK- válasza Edge (#16572) üzenetére


-FreaK-
veterán

Próbáld ki, hogy nem használod hozzá a ball lighningot, úgy is tarol, elég vicces :)

(#16575) LendvaiFeri1 válasza ProEvoFan (#16557) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

#16558Jim-X
#16559freddirty
#16562CptAdamica

Köszi a válaszokat! :R

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#16576) boogie84 válasza CptAdamica (#16570) üzenetére


boogie84
veterán

Ebben az a jó h nem kell hozzá Tempest Roar. Nem rossz a Ball Lightning Sorci, a Sorci alapból nem rossz, Rigó is jó, de a Farkas és a Maci viszi a játékélményt nálam. Brutál ahogy döngöli a földet és törli a képernyőről a mobokat. Hatalmas élmény. (persze nem az eleje, mert kell hozzá a Shockwave aspect, utána brutál)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16577) -FreaK-


-FreaK-
veterán

CRAZY TANKY BALL VYR Sorc for new ENDGAME - Diablo 4 Season 2 - Rob2628
Tankos BL sorc build az érkező új kontenthez.

(#16578) Edge válasza -FreaK- (#16577) üzenetére


Edge
veterán

Én kb. ugyanilyen tankosra csináltam meg a bl sosomat már jó rég... ide is írtam, csak hát amit egy streamer tesz ki az a húha :DDD

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#16579) -FreaK- válasza Edge (#16578) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem az a húha, csak egyrészt már elfelejtettem (linkelhetnéd azért), másrészt meg volt benne 1-2 dolog amit nem tudtam még eddig.
Meg itt kompletten végig megy mindenen, paragon, VP, gear variációk stb.

[ Szerkesztve ]

(#16580) Edge válasza -FreaK- (#16579) üzenetére


Edge
veterán

itt írtam róla, gyak. Rob kb. annyit csinált hogy betette a vyr passzívot a shako mellé, Rainmentet kukázta, erre utaltam hogy én ezt már rég így tolom ugyan shako nélkül, de azt a damredet megadja az everliving aspect nekem.
Persze nyilván Rob sok részletet kiveséz ez így van rendjén, nem is azt mondtam hogy a streamerek munkája nem figyelemreméltó, mert az, sőt, csak hát rá lehet jönni a dolgokra magától is az embernek.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#16581) Edge válasza boogie84 (#16576) üzenetére


Edge
veterán

Én is felhúztam egy macit, nagyon jó élmény valóban :) Melyik buildet tolod?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#16582) Gubu0101 válasza Edge (#16581) üzenetére


Gubu0101
veterán

En pont igy vagyok most a sorcival.2 honap druid utan nekem ez most nagyobb elmeny.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#16583) boogie84 válasza Edge (#16581) üzenetére


boogie84
veterán

Maxroll overpower. Még a Glyphek is csak 15-ös szinten vannak. De valahogy úgy érzem h nem is kell a max 21-as szint. :D
Akartam kérdezni h van e jobb mint a maxrollos, de így is brutál.
Olyan gyorsan lehet haladni a karakterekkel (főleg a héten) hogy nem húztam ki 21-ig a glypheket, 4. karakternek ma indítottam a Barbie-t. Itt a damage.... :Y
Ennek ellenére tartom a véleményem, h a pulverize Kokainmedve jobb. De még csak 67-es a Barbie.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16584) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok!

Tök jó ez a free week a játéknál, vagy mi ez, de eddig 3-ból háromszor hibával kidob, abból egyet tudok, hogy out of memory ami vicces, mert közelében nincs, hogy elhasználja, meg amúgy is vicces. Ezzel egyébként lehet bármit is tenni, vagy ez egy jó kör volt és uninstall?
Ryzen 5600X, RX 7900XT, 32 GB ram(4K Ultra beállítás(lejjebb nem vagyok hajlandó venni, ennyivel megkell birkóznia)).

Köszi!

(#16585) Raidon válasza Zsolty20 (#16584) üzenetére


Raidon
őstag

Virtuális memória mennyi van beállítva? Lehet érdemes lenne megnézni kicsit emelt értékkel az szokott segíteni! :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#16586) Zsolty20 válasza Raidon (#16585) üzenetére


Zsolty20
senior tag

9GB van beállítva ha jól látom, mennyire érdemes felhúzni?

(#16587) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Valaki nem tudja mikor jön az RTX patch a játékba? Idei év még esélyes :F
Ugye azt nyilatkozták hogy nem sokkal a játék megjelenése után jönni fog, aztán azóta se híre se hamva :U
Vagy el lett kaszálva az egész és lemaradtam róla :U

(#16588) Raidon válasza Zsolty20 (#16586) üzenetére


Raidon
őstag

Régi rendszereknél volt erre valami számítás, hogy a fizikai memória x szerese.
Próbáld meg, hogy adsz neki 10-11GB körül. Aztán ha utána is jön a hiba írj nekem!

Jól jönne a hibáról valami kép vagy egyéb :R

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#16589) Zsolty20 válasza Raidon (#16588) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Köszi, otthon kipróbálom aztán ha nem nyert akkor írok. :)

(#16590) AtHoS válasza Zsolty20 (#16586) üzenetére


AtHoS
nagyúr

32GB RAM mellett (igaz nem verem magam a 4K-ra, elegendő a WQHD) a virtuális memória automatikus beállításon van, nulla kressel 23.11.1 driver (8GB Vega64)

Ha meg kézzel hozzányúltál korábban a virtuális memória kezeléséhez :Flehet az a probléma...

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16591) Edge válasza boogie84 (#16583) üzenetére


Edge
veterán

Aha, én is maxroll, de a grizzlys ág, az is elég erős bár nm dungira nem annyira.
Viszont kiesett a tempest sisak tegnap durielnél, ma kipróbálom a tornado farkast azt meglátom melyik marad.
Sőt a cone staff is kiesett csinálhatnék storm farkast is...
Egyelőre megnézem a tornadosat.
Nagyon kéne már a build elmentősdi a gaméba...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#16592) mephi666 válasza boogie84 (#16583) üzenetére


mephi666
nagyúr

minion nekró->orber->tb rugó->pulverizáló lvl82 :) kb heti egy 100-as kijön kényelmesen... mikulásra ilyen tempóval a barbi is meglesz

így már fun a játék, csak 2 zavaró dolog maradt benne nekem:
- forgotten soul nem farmolható normálisan és mindig hiány van belőle
- ha véletlenül néha halok nm dungeonben, idiótán rak vissza időnként... pl boss előtt állok 1 kisebb köpéssel, ami után visszadob teljesen a bejárathoz :U percekig kell mászkálni ilyenek után az üres pincében

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16593) Zsolty20 válasza AtHoS (#16590) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Ez az automatikus virtuális memória úgy tűnik megoldotta a problémát.

(#16594) Raidon válasza Zsolty20 (#16593) üzenetére


Raidon
őstag

Akkor öröm boldogság! Azt sem szereti ha utólag módosítva van, hogy melyik helyről használja.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#16595) Döglött Róka válasza Zsolty20 (#16593) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kis Windows (ez a munkám szal bocsi ha száraz):
Virtuális memória nem egyenlő a lapozófile-al (page file).
Virtual memory = Physical RAM + pagefile.

Amit te állítasz az a page file. Ami a virtual memory menü alatt van a system propertiesben.
Miért ne állítgasd ha van sok ramod.: Röviden mert nettó baromság, egyedül önjelölt power userek hiszik hogy limitálni kell.

Hosszan: A page file processtől függően mindig használva van. Az fejlesztő "dönti" el hogy milyen adatot tol a paged pool-ba (ez egy memóriacímzési módszer Windows kernelben). Ha ide megyünk akkor fennáll a lehetőség, hogy az éppen nem használt adatot pagefileba rakhatja. Namármost egy átlagos user mode process a cuccát paged poolba rakja, főleg az SSDk korában, így lehet spórolni az erőforrásokkal. Ha limitálod a page filet, és az adott process nem tud page-elni mert nincs hely, akkor bizony el fog hasalni és kidob az asztalra.

Tanulság: nem piszkáljuk a pagefilet. Soha.

Bocsi az offért

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#16598) Döglött Róka válasza -FreaK- (#16597) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha valakinek a véleménye nem érdekel, akkor az az övé :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#16599) Zsolty20 válasza Döglött Róka (#16595) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Szakmabeli vagyok, szóval azért valamennyire értek a dologhoz, de az tény, ezelőtt nem igazán volt kvázi fingom se a virtual memory+page file részhez, mert eleddig SOHA sem volt ilyen problémám, plusz ha éppen úgy volt rengeteget tárhelyet megtudtam spórolni és ez még régről maradt egy ilyen beidegződés. Azért valahol szomorú, hogy egy Dio4 szintű játék konkrétan képtelen az ilyen megoldani, holott mondjuk egy CP vagy starfield csont nélkül ment ahogy az elő van írva. De mindig lehet újat tanulni és ez jó dolog. :)

(#16600) Döglött Róka válasza Zsolty20 (#16599) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez nem arról szól, hogy meg tudja-e oldani vagy sem, pusztán szerencséd volt. Nem fognak különböző page file settinggel tesztelni játékokat mert egyszerűen nincs értelme :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo IV
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.