Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) prannk


prannk
őstag

3 hónapig nyugi.. 6.5 lett a 3 havim :) :K :C

Remélem eltörlik hamarosan ezt a félig fizetős törvényt.És akinek nincs pénze az meg dögöljön meg mert nem tudja magának megvenni? Hihetetlen ez a Viktor bácsi :(
Orvosnál halottam egy beszélgetést,hogy a néni a 40.000 Ft nyugdíjából nem tudná magának megvenni.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#352) cellpeti válasza prannk (#351) üzenetére


cellpeti
veterán

akkor kell fizetni, ha maradsz a korszerűbben. A régebbieket támogatja a TB.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#353) prannk válasza cellpeti (#352) üzenetére


prannk
őstag

Tudom.De az nekem már nem jó.nem ér semmit.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#354) cellpeti válasza prannk (#353) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem sajnos fizetnem kell. :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#355) Dorien


Dorien
veterán

Igazolták, hogy a cukor méreg

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#356) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Aki pumpát használ kérem írjon üzenetet!

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#357) mgrincs


mgrincs
tag

Sziasztok,

régebben vettem litelink eszközt, és szépen töltögettem a gépre a cukraimat.
Nemrégiben újratelepítettem a gépem, és amikor megpróbáltam a megfelelő drivert/programot a 77 elektronika honlapjáról letölteni, meglepődve tapasztaltam, hogy az már nem elérhető, csak valami regisztráció, meg egyéb herce-hurca után.
Végül, ahogyan sikerült megoldani:

Driver elérhető az FTDI honlapján. Ha minden jól megy egy
"USB Serial converter" - nek kell megjelennie az USB vezérlők alatt, illetve egy "USB serial port"-nak a portok alatt az eszközkezelőben.
Ezekután egy régi USB-ről sikerült előtúrni a Diatransfer programot.
Úgy tűnik, ennek nem kell telepítés, Win7 alatt is működik, csak arra kell figyelni, hogy rendszergazdaként indítsa az ember, mert csak így van joga olvasni az adatokat.
Én innen ki szoktam exportálni az adatokat CSV-be és excel-el tovább feldolgozni.

Remélem pár embernek segítettem, ha kérdésed van szívesen válaszolok itt a fórumon, vagy privátban.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#358) lacam71 válasza mgrincs (#357) üzenetére


lacam71
tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Régóta nem boldogultam Win 7-el.

THX!!!!!

(#359) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Kaptam pumpát :C :R :K

Most megyek majd beállítani az alapritmusom. Aki hozta a pumpát azt mondta nem kell befeküdnöm.Aki mostanában kapott annak be kellet feküdnie??

Illetve olyan kérdésem lenne,hogy ha egész napos fizikai munkát végzek mennyivel kell visszavenni bólust?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#360) bullseye


bullseye
addikt

up!

Mellesleg ma kaptam egy érdekes tippet: csirkemell + némi fűszer + elektromos grill + kevés olaj (spray). És mindez egész napra előre elkészítve (rizzsel, barnarizzsel, zöldséggel körítve) mikrózható edényekben
valami vélemény erről azoktól, akik tényleg tudnak főzni? :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#361) Geryson válasza prannk (#359) üzenetére


Geryson
addikt

Na milyen a pumpa? Én nem igazán tudnám elképzelni, merthogy van edzős napom és nem edzős napom is + valahogy zavarna. Tudsz róla azért írni egy pár sort?

Hogy a fizikai munka mennyire csökkenti az inzulint? Nálam van olyan, hogy annyira, hogy csak a 24 órást adom be, mellé meg cukros üdítőt iszom és nem megy fel mégsem (vagy nem marad fent). Ez persze függ attől is, hogy mennyire kemény a fizikai melóm...

bullseye: grillen elkészítve 1000 millió variációt csinálhatsz csirkemellből és köreteiből. Én spec nem szeretem, mert nekem száraz, de más féle hússal simán jöhet.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#362) prannk válasza Geryson (#361) üzenetére


prannk
őstag

Egész jó! Eddig 10 fölé nem ment.. Szinte mindig ilyen 4-9 között van.. Szinte egész éjjel 7. 5-6 os lefekvés előtti értékkel.Le lehet venni 2 órára simán nem lesz gond.Most is levettem fahasogatás miatt.és rendben van a cukrom most is.. Zsebben hordom 2 helyen hozzám van ragasztva a cső. Egyáltalán nem zavar.Éjjel zavaró kicsit.. Ha fizikai munkát végzek akkor arra az időre visszakell szednem az alapritmust felére.+több szénhidrátot enni előtte. Van több fajta bólus (étkezési) így ha lassan felszívodó szénhidrátot eszek akkor elhúzza x órán keresztül az adagolást.Van gyors bólus amit ilyen sütikre van. Meg van a normál bólus. én sokszor hipoztam de így a pumpával már nem nagyon.. néha-néha van 3 körül..És annak végképp örülök hogy így meguszok 15 szúrást.Mert 3-4 naponta kell cserélni a kanült. A kanül is egy nagyon vékony cső úgyhogy azt sem érzem hogy bennem van. Jóval szabadabb vagyok mint penel.Nincs az hogy ha megyek valahova elkell vinnem magammal,mások előtt szúrni stb.. Van 3 hónap próbaidő ami alatt teljesen ingyen használom.. Ki kell próbálni és ha nem jön be vissza kell adni :K
Egyedül azt nem tudom,hogy ha megyek balatonra,tengerre fürdőkbe,hogy azt hogy oldom meg.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#363) anulu


anulu
félisten

tegnapi nappal hivatalosan is cukorbeteggé lettem nyilvánítva. egyelőre azon megy a tanakodás, h 1 vagy 2es, kaptam gyógyszert, bízom benne, hogy használ, és lenyomja. normál életvitel mellett délutánra olyan 15-17 között volt. kicsit bonyolult, h egyáltalán hogyan derült ki, stb.
szóval, maga a betegség nem , de a hajlam rá örökölhető. így senkit nem lepett meg a családban (jóanyám is cukros), igazából az volt a kérdéses, hogy mikor jön ki.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#364) bullseye válasza anulu (#363) üzenetére


bullseye
addikt

15-17 az nagyon durvának hangzik. Persze lehet, hogy nekem is annyi volt a gyógyszerek előtt... most 8-9-nél nem megy feljebb estére sem, de még ezt is sokallom erősen.

A végső szó az orvosoké persze, de ált. ha kövér vagy 2, ha nem, akkor 1 :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#365) anulu válasza bullseye (#364) üzenetére


anulu
félisten

198cm/97kiló, szóval nem nevezném kövérnek magam.
a fő gond az, h akkor megyek orvoshoz, amikor visznek. tök véletlenül derült ki ez is. aztán tegnap a dokinál úgy kb megvilágosodtam, h reálisan alsó hangon 2-3 éve szenvedek vele, csak mindíg találtam kifogást, h miért nem megyek el megnézetni magam.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#366) Geryson válasza prannk (#362) üzenetére


Geryson
addikt

Érdekesen hangzik amit írsz. Mi vett rá arra, hogy egy ilyen készüléket tetess fel? Nem tudtál időt szánni arra, hogy mérj és szúrj vagy elfelejtettél szúrni rendszeresen?

Én csak azt tudnám elképzelni, hogy olyan készüléket tegyek fel (maximum), ami mérne nekem napi 50-szer. Várom, hogy ezt kifejlesszék, biztos lesz egyszer ilyen. Anno olvastam, hogy retinából már tudnak mérni vércukorszintet, de aztán nem tudom, hogy ez most hogyan áll. Az adagolást én szeretem megtartani magamnak, merthogy van, hogy néha vétkezem és ilyenkor a normális szervezetnek megfelelően többet is adagolok. Persze van, hogy okos vagyok és elfelejtem - ilyenkor jönnek a 15-18-ak (mondjuk én napi 2-3 alkalommal szigorúan mérek, ez nálam nem is kérdés).

anulu: Nekem is óriási mákkal derült ki ez a dolog, baromi nagy szerencsém volt, hogy nem cipeltem évekig magammal tudatlanul a betegséget és kerültem volna mondjuk egyszer komolyabb állapotban kórházba. Én anno úgy hallottam egyébként, hogy a hajlam másodfokon örökölhető, tehát Anyudtól nem is kaphattad el. Szerintem ez az egész amúgy humbug, vagy kialakul, vagy nem - ez egy hatalmas népbetegség lett.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#367) prannk válasza Geryson (#366) üzenetére


prannk
őstag

Sokszor hipoztam meg sokszor volt olyan,hogy elmentem itthonról 1-2 órára aztán a elhúzódott 4-5 óráig és így muszáj volt hazajönnöm hogy megbökjem magam amikor nem szabadott volna.Meg hát ciki hogy mások előtt szurkáltam magam.Meg ugye a napi 4-5 bökés.. Ezzel most nagyon szabad vagyok.Lassan 1 hónapja megvan és csak egyszer éreztem hogy nagyon lent van (2.3) de általában 5-9 között van stabilan.Az meg a másik indok volt hogy sokszor elfelejtettem beadni és pár párcal jutott eszembe és akkor nem tudtam,hogy beadtam e vagy nem és így valamikor féltem beadni,hogy hátha már beadtam. Fordult már elő ilyen hogy 2 szer adtam be.. Ez a pumpa mutatja a bólus beadása előtt hogy mikor mennyit adtam.. Pumpa atálás alatt étkezés előtt-után mértem most már csak főétkezések előtt.Igen jó lenne ha figyelné folyamatosan az értékeket. De így sincs okom panaszkodni.Így hogy már nem kell magamat böködni csak 4 naponta a kanült kicserélni így ez nekem már olyan mint ha félig meggyógyultam volna :K :) Megért 150.000 Ft-t. :K De azért ennyi,mert van hozzá egy mérő ami hiper szuper dolgokat tud ( ha magas akkor bluettothon keresztül irányítja a pumpát és ad be magától,érték mellé mindenféla adatot lehet írni. És ennek a tárgynak 80.000Ft az ára. Ami szerintem tök felesleges.. Így csak a pumpáért elég jó áron hozzá lehetne férni. 80-100 ezer körül. Ezt majd megkell tudakolnom,hogy magába csak a a pumpa megvásárolható e. még 1.5 hónapig nálam van próbaidőre.De nem hiszem,hogy visszaadom! :D

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#368) albert8 válasza prannk (#367) üzenetére


albert8
addikt

Én sem tudom elképzelni magamon, pedig nekem is ajánlották már. Még a te irásod sem változtatott a véleményemen :D Én maradok a normál peneknél. Am meg jó feledékeny lehetsz ahogy olvasom. :DDD

Geryson: Nekem nem volt a családban és mégis az lettem.

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#369) Geryson válasza prannk (#367) üzenetére


Geryson
addikt

Húbakker, hát van ára. :) Azt hiszem emiatt is még várok vele. :) Engem mondjuk nem zavar, hogy mások előtt adom be. Ha úgy vagyok, akkor kimegyek valahova, ha meg kell, akkor simán kocsiban beadom a vádlimba. :) Persze olyan nekem is van, hogy elfelejtem (mármint azt, hogy beadtam-e), erre egyszerűen az a trükk, hogy a tűt óvatosan végighúzod az ujjbegyeden és ha kb. 1 órán belül adtad be, akkor lesz folyadék még rajta. Olyan, hogy elfelejtem beadni inkább van, de ez is egy hónapban 1-2 alkalommal, de belegondolva inkább kevesebbszer.

Nekem mindenhol van inzulin. A cégnél, a kocsimban és az 2 emeleten külön-külön. Pont azért, hogy eszem, szúrok. Vagy szúrok és később eszem (mert pl. édesebbet eszem vagy iszom), ha éppen rosszalkodom. :)

albert8: Erre mondtam, hogy szerintem ez egy generációs betegség. Ha olvasol statisztikákat valami megdöbbentő, hogy mennyien szenvednek ebben a "kórban". Ha visszagondolok olyan 10 évvel ezelőttre és nézem a fejlődést, akkor tuti nagyon komoly cuccok lesznek majd itt szerintem a kezelésre, nézd pl. ezeket az inzulinpumpákat, mérőket. Én Apidra, Lantus fogyasztó vagyok, az Apidrával olyan cukrokat érek el egy pizza után akár, hogy panaszra nincs okom (jó, ehhez 2-3szoros adag kell). :) Örülök, hogy nem tablettára állítottak be anno, sokkal szabadabbnak érzem magam táplálkozás terén.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#370) albert8 válasza Geryson (#369) üzenetére


albert8
addikt

Persze, szerintem is igy van. A cuccokkal kapcsolatban nekem is Lantus van meg humalog és humulin r is, viszont mostmár inkább csak az egyiket adom. Igy nyáron elkezdődik az edzés és jók lesznek az értékek. Viszont van amikor elég szar, indokolatlanul is. Úgyhogy nekem még nem sikerült beállitani.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#371) Geryson válasza albert8 (#370) üzenetére


Geryson
addikt

Ne is mond, nekem is van olyan kb. 1x egy évben, hogy totál felborulok. A múltkori olimpia megnyitója alatt (azóta nem feledjük a Feleségemmel) egyszerűen nem tudtuk lehúzni 18 környékéről, soha ilyen rezisztens még nem voltam. Volt is szaladgálás, azóta megemelegetjük. Aztán másnapra minden rendbejött...

Apropó, nincs valaki itt, aki Actrapidos? Kaptam ajándékba 5x3 ml patront, de nekem nem kell. Még több mint 1 évig jó, hűtőben van. Szívesen odaadnám annak, akit ezt használja!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#372) prannk


prannk
őstag

Nekem a pumpába Novorapid van. Étkezés előtt 5-10 percel beadom. 1 egység 10g-nak felel meg. :K

Legjobb lenne,ha találnának gyógymódot :( De erre várhatunk :O

Kíváncsi leszek milyen lesz a hemoglobin a1c így pumpával. Pen el 7 es értékek voltak. Nektek milyen?

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#373) albert8 válasza prannk (#372) üzenetére


albert8
addikt

8 körül van általában, eddigi legjobb 7,2 kemény diétával és sok mozgással.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#374) anulu válasza Geryson (#366) üzenetére


anulu
félisten

ráadásképpen még voltam annyira okos és ügyes is, hogy a homályos látásomat betudtam a fáradtságnak (nem szokásom veszett módon sokat aludni, viszont pörgök egész nap). mivel kompenzáltam? kv jósok cukorral ill energiaital. és néztem, h miért látok egyre rosszabbul. nem akarok belegondolni, hogy mennyi lehetett akkor a vér a cukromban :U

alapvetően nagypapám is cukros volt (isten nyugosztalja), 20+ évig napi 2x injekció...

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#375) Geryson válasza anulu (#374) üzenetére


Geryson
addikt

Nekem mondom óriási mákom volt. Akkoriban egy svájci cégnél voltam és minden évben kijött hozzánk az üzemorvos és kb. megkérdezte, hogy hogy vagyok meg ráálltál a mérlegre és a centi alá. Ez volt a rendszeres orvosi ellenőrzés. Aztán történetesen egyszer szabin voltam és be kellett mennem nekem egyedül pótolni a vizsgálatot az orvosi rendelőbe és ha már ott voltam, akkor mértek is egy cukrot - és így rögtön gyanús lettem, mert olyan 6,5 körül voltam (de nem is voltam éhgyomri). Másnap vissza kellett mennem éhgyomorra és akkor már ugye kiderült, hogy gáz van, így mentem cukorterhelésre.

Egy szó, mint száz baromi nagy szerencsém volt, mert rögtön az elején megfogtuk a cukit de így még csak diétára állítottak be, amit viszont képtelen voltam tartani, de legalább már méregettem magamnak és láttam, hogy ez nem jó. Aztán kb. 1 év után én magam elmentem és mondtam a dokinak, hogy ez így nekem nem megy, inkább legyen valami és így lett az inzulin. Amúgy nekem sem derült ki soha, hogy 1-es vagy 2-es vagyok-e, mert mindkettőből hordozok magamban jeleket.

prannk: Nekem az utolsó 6.0 volt, de még soha nem voltam talán 7.0 felett. Én úgy vagyok vele, hogy inkább mindig többet szúrok és iszom cukrosat egy pohárral (ha leesne), mert kevésbé tartom károsnak az alacsonyt, mint ha magas lenne. Most, hogy jobb idő van így megint futok minden második este és ilyenkor kőkeményen pótlom a cukrot (este is megittam olyan fél litert 2 részletben), mert nagyon lehúzza.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#376) prannk


prannk
őstag

Tévedés. Roszabb ha alacsonyabb! Mert ha hipozol akkor valami kiürül a májból és az 2 3 nap mire ujratöltödik. És ha ez közbe hipozol újra az nagyon rosz! Ezt most mondtávk pumpa alkalmazásnál. Plusz az oktatocd-n is fentvan. Ha erdekel titeket feltoltom amit kaptam. 2 3 oldal a hipo es hiperglikemiárol. Meg az egész betegségről. Azt is feltudom tolteeni ami a pumpáról van ha érdekel vkit.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#377) Geryson válasza prannk (#376) üzenetére


Geryson
addikt

Hoppá, most jól megijesztettél. Engem nagyon érdekel, amit kaptál!

Gyorsan én is utánanéztem és bár idegen nyelven több anyagot találtam nekem az jött le, hogy azért hippo és hippo között óriási a különbség. Én a 3 körüli cukrot már simán megérzem, néha direkt rá is mérek - tehát én még soha nem mértem 0 vagy 1-essel kezdődőt. Ahogy olvastam a német oldalon a szellemi zavartság ilyen-olyan komolyabb jelenség azért ebben a tartományban van normális esetben. Remélem ez a májizé is.

Pont éjjel esett le megint 2.4-re, de most mondjuk aludtam, ezért ment le ennyire és ugye így itt ébredtem. Mondom normális esetben 3-4 között már megfogom. Jópofa, hogy a Feleségem látja meg hamarabb rajtam (a szemem alatt), (pl. tegnap du.) és már volt, hogy tárgyalás közben (családi cégünk van) megkérdezte, hogy:

Ő: Nem kérsz inni?
Én: miért, szomjas vagyok?
Ő: igen

:))

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#378) prannk


prannk
őstag

Szóval:

Ha hipozól akkor nincs elég glükóz a vérben és így a májból szedi fel az elraktározódott glükózt,így kiürül a májból a glükóz. És 2-3 nap mire újra feltöltődik újra.És ha ebben az időben hipozol újra akkor az nem jó a májnak. Nekem mondták mindig mert sok hipos értékem volt hogy inkább legyen kicsit magasabb mint hogy hipózzak.Viszont ha nagyon felmegy akkor kialakulhat ketoacidózis ami megint nem jó.
Pumpás cuccban az Alapismereteknél van egy rész ami leírja mit csinál a máj.Kép is van.

Pumpáról

Alapismeretek

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#379) lacam71


lacam71
tag

Csak megszüntették az 1-esekre a HbA1C<8 törvényt.

(#380) prannk válasza lacam71 (#379) üzenetére


prannk
őstag

Igen?

Na akkor cellpeti örülhet :K

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#381) prannk válasza Geryson (#377) üzenetére


prannk
őstag

Na okosabb lettél valamivel? :)

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#382) cellpeti válasza prannk (#380) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi köszi :C

amúgy más is észrevette, hogy ha normál a cukor akkor sárga színű marad a vizelet, viszont, ha felmegy a cukor fehér színű lesz????

Tigris, tigris, csóvafény...

(#383) prannk válasza cellpeti (#382) üzenetére


prannk
őstag

Nekem is mondták hogy eltörölték. Nekem szokott lenni átlátszó is pedig jó. De igen észrevettem már :D

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#384) Geryson válasza prannk (#381) üzenetére


Geryson
addikt

Hát igazából nem, de teljesen át sem tudtam olvasni még a cuccot amit küldtél (a rar-t). Vannak benne érdekes dolgok az mondjuk tény, de pl. azt, hogy reggel törvényszerűen magasabb lenne azt abszolúte nem tudom megerősíteni - meg egy pár más dolgot sem. Na mindegy, azért még tanulmányozom, köszi mindenképpen!

Most március óta totál életmódváltás csinálok, elkezdtem megint sportolni. A Lantusomat 20%-al vettem vissza, az Apidrát, azaz a gyorsat meg nemistudom mennyivel, de brutálisan. Ami hihetetlen, hogy (sajnos fel kell tolnom) felmegyek 15-ös cukor fölé (egy étkezésnél kihagyom az inzulint teljesen) és a futás végére már 10 alatt van, estére meg még rá kell innom, mert leesne. Sajnos viszont így most nekem nagyon sokszor leesik, mert még szenvedek vele. Szóval most egy kicsit ingadoztatom, de nem ez a fő cél.

Nekem ugye az egész úgy jött ki, hogy triatlonoztam plusz nem is mértem aztán jött a meló, sport abbahagy és jött ez az orvosi vizsgálat, ahol nagyon hamar kiderült. Magyarul tuti bennem volt, csak nem is tudtam róla és a sport miatt meg nem lett gáz. Így most futok 2 naponta és 1x úszom a héten, ez volt a legcélszerűbb döntés. Ahogy írtam az értékeim makulátlanok így 10 év után, csak rájöttem, hogy kéne még vagy 40 tünetmentes év, azért kezdtem el megint. Ja és fogytam már 4 kilót. :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#385) cellpeti válasza Geryson (#384) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem azt mondták 10 felett nem szabad sportolni

Tigris, tigris, csóvafény...

(#386) prannk válasza cellpeti (#385) üzenetére


prannk
őstag

14 felett nem szabad. Ez is le van írva abba amit feltöltöttem :K

Nekem most valamiért rosszak 10-12 :( Szerintem az idő miatt. Jövő héttől dolgozok,kiváncsi vagyok hogy a pumpával el tudom e kerülni a hipot. Mert pen egész nap alacsony volt.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#387) Geryson válasza prannk (#386) üzenetére


Geryson
addikt

Na, ezt még nem láttam. :) Akkor amikor egyik nap elfelejtettem szúrni egy ebédhez és 23 volt, az gáz? :) Szúrtam 4-et, elmentem futni és 3-4 órán belül már jó volt. Mondom, most szenvedek vele, de jobb ötletem egyenlőre nincs mint felengedni és onnan visszahozni.

De furi, miért nem lehet 14 felett sportolni? MI lehet az oka?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#388) cellpeti válasza prannk (#386) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem most jó, hogy itt kint dolgozom. 9-14 és 17-22ig/nap és nem is akarok mellé enni, nem is vagyok éhes, pedig a konyhán dolgozom.

Így most jó a cukrom, hogy reggel este 1-1 zsömi, délbe meg normál meleg kaja.

A jó cukrot úgy értem, hogy 4 és 8 között van.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#389) bullseye válasza prannk (#386) üzenetére


bullseye
addikt

De a mozgás leviszi, nem?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#390) prannk válasza bullseye (#389) üzenetére


prannk
őstag

Le, de vmiért nem szabad mozogni ketoacidózis nál csak már nem tudom miért :D Nem emlékszem rá. Majd utánanézek. :K Szóval ha 10-30 érték van akkor gyorsanfelszívodó szénhidrátot + inzulint kell bejuttatni.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#391) prannk


prannk
őstag

Én viszont most kicsit többet teszek a tányérba. Mindenki azt mondja sovány vagyok. Nehezen hízok. Már kb 1.5 éve 70 körül mozgok. Jó lenne egy ilyen 80kg ra felmennem. 188 cm magasságommal :D

Van ötletek mit egyek amitől könnyen elhízok?

Egyszer 76 kg voltam. Akkor pont jó volt. Csak valahova eltűnt az az 5 kg.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#392) Geryson válasza prannk (#391) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudom jól értem-e, szerinted ha 10 és 30 közötti cukrom van, akkor vigyek be még gyorsan felszívódó szénhidrátot? :) Ezt miért kell? Hogy magasabbról hozza vissza az inzulin? Biztosan így van?

Testsúly: amikor abbahagytam a triatlont, akkor 70 kg voltam, olyan szálkás (kb. 10 év sport után), hogy egy deszka hozzám képest semmi nem volt. Aztán ahogy írtam jött a meló és ki is derült, hogy cukros vagyok és akkor mondta nekem a fődoki, hogy bennem volt a cucc már elötte is csak a sport miatt nem vette észre senki, merthogy a kevés inzulin miatt nem volt kajafelszívódás a gyomromban (brutális mennyiséget megettem) - ami ugye az egyik alapvető jele a cukorbetegségnek (most már tudom).

Szóval ha ezt a teóriát nézem, akkor biztos, hogy elég inzulint viszel be a szervezetedbe?

Ezt a magas cukros sportot megkérdezem a fődokitól ha megyek hozzá 2-3 hét múlva. Arra gondolok, hogy ez talán egy elővigyázatosság (pl. futás közben be ne kómálj, bicikliről le ne ess - tehát a magas cukor negatív dolgai ki ne üssenek). De mondjuk én nem vagyok doki...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#393) prannk válasza Geryson (#392) üzenetére


prannk
őstag

Igen ezt mondták. De nem biztos!! Annyi mindent beletömtek a fejembe :D Kérdezz rá! Mint ha valami olyant mondtak volna,hogy az inzulin könnyeben dolgozik ha mellé eszünk egy kis szénhidrátot.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#394) prannk


prannk
őstag

Na mi a helyzet?? Hogy viselkedik a cukor ilyen melegben? :DD

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#395) persnongrat


persnongrat
tag

Gúgli pajti hozott ide, segítséget szeretnék kérni: androidra keresek olyan betegnaplót (vércukor +esetleg, de nem kötelezően vérnyomás), ami ingyenes és nem igényel extrém jogosultságokat.
Szó szerint napló kellene, tehát a max. jog amit adnék neki, az az SD kártyához való hozzáférés.
Ne akarjon a híváslistákban turkálni, internetre menni stb.

Ismertek ilyet?
Sőt, továbbmegyek: ahhoz sem ragaszkodom, hogy célprogram legyen. Az is elég, ha valami mini táblázatkezelő lenne, ami PC-vel kompatibilis fájlokba dolgozik.
Egy Samsung telefonra szeretném felrakni. A gyári naptár nem igazán nyerő e célra, az S Note meg valami hihetetlen ocsmány formátumot használ és ott sem lehet igazán táblázatba írni a mondanivalómat.

Csak arra kellene, hogy ne papíron vezessem, hanem a telefont tudjam odadugni az orvosom orra alá.

(#396) persnongrat válasza Geryson (#392) üzenetére


persnongrat
tag

Pusztán arról van szó, hogy 12-14-16 fölött (nem tudom a pontos értéket, egyéntől is függ azt hiszem), a mozgás már nem csökkenti a vércukorszintet, hanem növeli.
Bár én jártam már úgy, hogy 6-os cukorral indultam sportolni és 9 lett a vége, pedig én ketteske vagyok. :(

(#397) lacam71


lacam71
tag

[link]

Ha ez igaz akkor ez nem semmi, a kérdés az, hogy ad-e vki ennyi pénzt erre, különös tekintettel arra, hogy az inzulin gyártás nagy üzlet. Nem beszélve arról a gyógyszerekről amivel a cukorbetegség miatti "betegségek"-et kezelik.

[ Szerkesztve ]

(#398) prannk válasza lacam71 (#397) üzenetére


prannk
őstag

Én simán lennék tesztalany és szerintem a betegségben szenvedők 80% is. Ha állatokon kitudták próbálni akkor 1 emberen is kilehet. Ahoz nem kell több száz milliárd.
Ez is ugyanúgy kamu mint a celofános dolog kb :K

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#399) lacam71 válasza prannk (#398) üzenetére


lacam71
tag

Ez elvileg megelőzés lenne. E-miatt feltételezve, hogy ha igaz is, elég hosszú a teszt idő. Úgy tudom a hajlam örökölhető és még ha nem is az első leszármazotton jön ki újra a betegség (1-es típus) a cukorbeteg szülőnek biztosan megnyugvást adhat, hogy beadatta az ellenszert a gyereknek mint akár a himlő elleni oltást.

A celofános témát nem ismerem. :)

(#400) cigam válasza cellpeti (#200) üzenetére


cigam
félisten

Kicsit felhoznám a topikot. Tapasztalatok ujjbegyszúróval kapcsolatban? Eddig 2 véglettel(?) találkoztam. Az accu-chek-el
- a felhúzás valójába betolás, ez kézre esik mint a toll bekapcsolása.
- van rajta kényelmes tűkilövő/dobó (nemtom mi a hivatalos megnevezés)
- drága, majdnem több mint a vércukormérő

és az Autolet impression-al
- húzni kell a felhúzáshoz, és kényelmetlen, nem esik kéze
- a tűt kézzel kell kihúzni, és ez macera félek megint megbököm vele magam :)
- olcsó, de érezni rajta

A méry majdnem jónak tűnik, hisz van kidobó mechanika, de a felhúzás tényleg húzás, és nem tolás.

Amúgy mennyit bírnak ki? Kinek melyik vált be? Van még más szempont?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.