Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tserrof77 válasza e`404|aNgeL (#149) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez ragyogó eredmény. Ha jól tudom, 6,5-ig normál az érték Nekem 7.8 volt legutóbb.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#152) philoxenia válasza e`404|aNgeL (#149) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a normál /egészséges/ érték, nagyon jó, hogy nem szaladt még el semerre a cukrod.
Nekem amikor észrevették, akkor 9,5 volt... Legutóbb 5,1...

tserrof77: cukorbetegeknél elfogadott 6,5 -ig, de csalós, mert a két érték között sokkal nagyobb a különbség, mint elsőre gondolnánk:[link] persze még az sem tragikus.... Nekem tavaly fölment 6,4-re, neki is álltam diétázni és fogyni.... Persze én tablettás vagyok, nekem könnyebb. Érdekes egyébként, hogy amikor voltak magasabb értékeim, akkor többször volt relatíve alacsony, 4 körüli érték is, most szinte mindig 4,5 fölött van....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#153) e`404|aNgeL válasza philoxenia (#152) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Mikor nekem észrevették, akkor csináltak egy HBA1C gyors tesztet, az 10,3% volt. Ez volt Júniusban. Most meg ez az 5,4%. Én is örülök ennek az eredménynek, és remélem tartani is tudom nagyjából.

(#154) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Találam, vagyis elfelejtettem megemlíteni a lecsót, amiből ugye elméletileg bármennyi fogyasztható, ugyanis nincs benne szénhidrát, mert paprika-paradicsom-tojás. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#155) philoxenia válasza cellpeti (#154) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De kenyérrel eszem..... :U :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#156) cellpeti válasza philoxenia (#155) üzenetére


cellpeti
veterán

persze, egy kis kenyérrel, de magát a lecsót lehet enni, nem is keveset

Tigris, tigris, csóvafény...

(#157) Gordiann


Gordiann
őstag

rég néztem errefelé ...

de a lecsó az hatalmas kedvenc, én is mennyiségeket eszek meg belőle (kevés kenyérrel) :B

zöldségekről még annyi info-t (aki esetleg nem tudná), hogy a "k betűs" zöldségek, amik leginkább fogyasztandóak.

+1 ajánló: személyes tapasztalatom, hogy egy jó adag fahéj megevésekor (pl. fahéjas palacsinta) kevesebbet kell beadnom. édesítőszerként stevia-t (por állapotban) használok pl. palacsintához, így szénhidráttartalom nem emelkedik.

[ Szerkesztve ]

(#158) lizRRR válasza Gordiann (#157) üzenetére


lizRRR
őstag

Én párolt zöldségeket imádom.
Nem is magas.
A koleszeterin szintem . :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#159) cellpeti válasza lizRRR (#158) üzenetére


cellpeti
veterán

Én a főtt répát imádom. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#160) déw


déw
csendes tag

Jófej vagyok, hogy kérdezek, aztán meg eltűnök, mint csacsi a ködben. Bocsánat érte, csak nagy munkakeresésben vagyok, felvételiről felvételire járok és az anyagaim kell folyton rendezgetni.
Köszi amúgy, hogy válaszoltatok! Én a dokival kiértékeltettem az értékeim, azt mondta, hogy mérjem még, mert nem egyértelmű, hogy kialakult a cukorbetegség... értitek ezt? Én nem nagyon... stressztől is kialakulhat esetleg?

(#161) cellpeti válasza déw (#160) üzenetére


cellpeti
veterán

Persze, sztem nagyon sok embernek ettől alakul ki. Nekem is attól lett :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#162) e`404|aNgeL válasza déw (#160) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Igen, kialakulhat stessztől is. sajnos :S
Lehet, hogy nekem is attól alakult ki, de ezt csak én találgatom, mert volt egy elég gáz időszakom, és utána lettem cukorbeteg :S
Gyulladásos betegségek is előidézhetik.

Szerk.:
"mérjem még, mert nem egyértelmű, hogy kialakult a cukorbetegség... értitek ezt?"

Milyen gyakran szoktad mérni, és milyen értékeket mérsz?
Evés után mennyi idő múlva mérsz? (1,5-2 óra múlva vissza kellene állnia normális értékre, ami 3,5-5,7 között van, ha jól emlékszem, bár ez mindig változik egy kicsit)
Lehet, hogy pont olyankor mértél, amikor még nem állt vissza normális értékre. Vagy ha megvártad a 1,5-2 órát, és úgy magasabb kicsit, akkor meg van az esély a cukorbetegségre.
Szerintem az se mindegy, hogy mit ettél, mennyi szénhidrát volt a kajába. De ez csak szerintem :)

Mozogj sokat, egyél rendszeresen, naponta 5-6 étkezés, és ne sokat egy étkezésre. Arra figyelj, hogy reggelire ne egyél sokat, és a tejet nagyon nem javasolják reggelire. És csak ésszel a szénhidráttal. Ha ezek megvannak, és nem is mértél a normál értéknél nagyon magasabbakat, akkor szerintem nem lesz gond a cukroddal.

[ Szerkesztve ]

(#163) philoxenia válasza e`404|aNgeL (#162) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Evés után a normál érték a 7,5 alatti, a bármikor mért napközbeni 11,2 alatti kellene legyen....[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#164) cellpeti


cellpeti
veterán

Tegnap voltam gyurodába az egyetem és nekem is jót tett, de a cukromnak meg még inkább. :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#165) e`404|aNgeL válasza philoxenia (#163) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Köszi a javítást. Én csak azt tudtam írni, amit nekem mondtak a kórházba :)

(#166) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Holnap reggel Szhelyen beteszik a hasamba a kis érzékelőt, mely naponta kb. 260-280szor fogja mérni a cukromat. Kicsit fosok tőle, remélem nem fog fájni. Mondjuk, ha segít, akkor fájhat is... :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#167) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#166) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Hali.

Sok sikert :)

Én még nem hallottam senkitől, hogy fájlalná a dolgot, szerintem nem lesz vele gond.

(#168) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#167) üzenetére


cellpeti
veterán

Üdv!

Na feltették a cuccost. Hát mikor belőtték az nem volt kellemes, de nem is fáj annyira. Nagyon fura, meg kell szokni. Minden bele lehet írni a gépbe. Szénhidrát mennyiség, inzulin mennyiség, mozgást volt-e vagy sem.Kalibrálni is kell, ma még 2(összesen 3x ma)szer, következő napokon pedig 2szer, reggel és este. Kaják előtt és kaják után is mérni kell. Pénteken kell visszamennem, majd kielemzik a dolgokat és utánna megint megyek vissza megbeszélni, hogy mit és hogyan kellene.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#169) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#168) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Hali

Remélem kiderítik, hogy miért ingadozik a cukrod, és sikerül beállítani is.

(#170) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Nem tudom, hogy kit érdekel vagy kit se, de azért leírom. Az Aldi-ba lehet kapni 500grammos Teljes kiőrlésű korpás rozskenyeret.

500g csomagban van.
A neve: Korngold - Vollkornbrot

A kenyér igen tömött, kicsit édeskés ízű legalábbis én úgy éreztem. Nagyon finom és fel van szeletelve vékonyan 10-11 szelet van benne. Most ettem vacsira. Tényleg nagyon jó. Az a baj, hogy nincs elemem a fotomasinába. De sztem aki keresi az megtalálja. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#171) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#170) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Milyen inzulinpumpát kaptál? Estére le veheted, vagy fent kell hagynod? Mennyire zavaró napközben?

(#172) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#171) üzenetére


cellpeti
veterán

Hello!

Medtronic Minimed.

Hát most ugye csak az adó része van rajtam meg a pumpa, de ugye csak VC-t mér. Biztos, hogy nem tetetnék magamtól ilyet. Figyelni kell rá tusoláskor nem érheti víz, persze leragasztották, de azért figyelni kell rá. Mindenhova vinni a pumpát, azért, hogy vegye a jelet, amit az adó küld. Ahhoz meg sztem nagyon drága, hogy gatyaövre feltegye az ember. Szerintem sokkal jobb a tollas, szurkálós módszer. Nem vagy kötve semmihez.
Az adó része csak annyira zavaró, hogy alvásnál nem feküdhetsz arra az oldaladra, én legalábbis nem tettem meg. Ugye az amin az adó van egy nagyon vékony teflon cső. Tehát mozogni is lehet vele, biciklizni. Mert a kis cső nagyon rugalmas.

FONTOS!!!

Persze az más, ha valakinek ilyenre van szüksége, hogy jó legyen a cukra. A nemesebb cél érdekében bármit megcsinál az ember.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#173) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#172) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Értem. Azért kérdeztem, mert gondolkodok inzulinpumpán, de akkor még gondolkodok tovább :)

Szükségem igazából nincs rá, csak érdekelt, mennyire körülményes vele az élet.

(#174) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#173) üzenetére


cellpeti
veterán

Maga a pumpa 1.000.000 Ft! És ha leesik vagy valami... :(

Sztem jobb a tollas rendszer

Tigris, tigris, csóvafény...

(#175) cellpeti válasza cellpeti (#174) üzenetére


cellpeti
veterán

Vagy pl gondolsz egyet kimész korizni, elesel, vagy haverokkal balcsira ezt mind nem teheted meg pumpával, mert mindig vigyázni kell rá. :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#176) Gordiann válasza cellpeti (#172) üzenetére


Gordiann
őstag

:(

Ezen én is elgondolkodtam már, de mindig erre jutottam, amiben most megerősítettél.
Mindenki áradozik róla, de nekem nagyon nem volt soha szimpatikus.
De hát ha valakinek kell , akkor használni kell emelt fővel.

A kenyér téma:

Általánosságban az a leginkább nekünk való kenyér, ami sűrű és nehéz. Sok kenyeret hívnak "Vollcorn kenyér"-nek, meg "Teljes kiőrlésű lisztel". De sok csak ilyen 20-30-40%-ban van teljes k. lisztből, a többi ugyanolyan fehérliszt, mint bármi más. Meg a nagyon fekete, de könnyű kenyerek azok színezettek! Az se jó, láttam már "színezett", full fehérlisztből készültet, amiről simán azt gondoltam, hogy na ez milyen jó lehet.
De én is az ilyen szeletelteket szeretem, mert lehet belőlük több szeletet enni. A sűrűkből levágok 1 vékony szeletet, és kb annyi mint 3 szeletelt. ;]

(#177) cellpeti válasza Gordiann (#176) üzenetére


cellpeti
veterán

A kenyér sztem tényleg jó, mert baromi nehéz és "fekete" :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#178) Gordiann válasza cellpeti (#177) üzenetére


Gordiann
őstag

Ja nem arra a kenyérre értettem, csak úgy általában. Köszi az ajánlást! :)

(#179) cellpeti válasza Gordiann (#178) üzenetére


cellpeti
veterán

Semmi gond, jó, hogy beírtad, hogy átvágják a "népet". :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#180) cellpeti


cellpeti
veterán

Nekem csak gondom van ezzel a pumpával. Mondták, hogy amivel felragasztották, az vízhatlan... :W Hát a medve nemi szerve az vízhatlan nem ezek a szarok. Már újra kellett ragasztanom és kaptam hozzá kemény 3db ilyet. :W
Most megyek suliba, majd benézek valami patikába, hogy esetleg van e valami ilyesmiük vagy inkább jobb, mert akkor veszek azért a biztonság kedvéért.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#181) Gordiann válasza cellpeti (#180) üzenetére


Gordiann
őstag

:(

Még más téma:

Novo Fine pen helyett a gyógyszertárban simán adtak Micro Fine tűt, és sokkal jobb, nagyon köszönöm az ötletet! Mostantól ilyet használok. Azt mondta a patikus, hogy ő se érti miért nem viszik.... a Novo-ból meg hiány van... A micro ilyen "azonos hatóanyagú, de más termék" alapon simán kiadható, szóval nem lesz vele problémám, még ha novo receptem van is.

(#182) cellpeti válasza Gordiann (#181) üzenetére


cellpeti
veterán

hála isten a jelet is elvesztette a pumpa, pedig itt volt mellettem. Szóval ennek így nem sok értelme van/volt. Szarul ragasztották fel, lejött mikor vizet ért, szóval...pedig vigyáztam rá nagyon. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#183) Gordiann válasza cellpeti (#182) üzenetére


Gordiann
őstag

Lehet, ha jól meg van csinálva, rendesen a helyén van, akkor nem ilyen szenvedés ez az egész....

(#184) cellpeti válasza Gordiann (#183) üzenetére


cellpeti
veterán

az lehetséges

Tigris, tigris, csóvafény...

(#185) déw


déw
csendes tag

Kellemesen morcos lettem múlt héten. Ugyanis betévedtem a patikába tesztcsíkért és megláttam egy táblát, amin az áll, hogy most van valami karácsonyi nyereményjáték, ahol ilyen, meg olyan ajándékokat lehet nyerni, ha megveszed azt a mérőt, amit én vettem múltkor. Csak éppen akkor még nem volt nyereményjáték... Marha jó!
Na mindegy, ha esetleg valakit érdekel (én már nem leszek versenytárs):

http://www.vercukormeres.hu/nyeremenyjatek.php

(#186) vikvuk


vikvuk
aktív tag

mikor - mennyi a normál értéktartomány számokban?

[ Szerkesztve ]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#187) e`404|aNgeL válasza vikvuk (#186) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Nézd meg a #163-as kommentet.

(#188) vikvuk válasza e`404|aNgeL (#162) üzenetére


vikvuk
aktív tag

reggelire ne egyél sokat miért ?

mi van, ha éhgyomros érték a határnál van? (másról nincs infó)

[ Szerkesztve ]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#189) cellpeti válasza vikvuk (#188) üzenetére


cellpeti
veterán

az még nem azt jelenti, hogy lehet enni :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#190) vikvuk válasza cellpeti (#189) üzenetére


vikvuk
aktív tag

ki találta ki h nem lehet reggelire bezabálni (normálisan) és miért nem?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#191) cellpeti válasza vikvuk (#190) üzenetére


cellpeti
veterán

hát sose lehetett bezabálni. Persze, ha ésszel csinálja az ember akkor lehet enni.

Mennyire vagy állítva? Hány g szénhidrátra? Én pl.: 1 zsömlét eszek meg reggelire meg egy bögre tea és kész. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#192) vikvuk válasza cellpeti (#191) üzenetére


vikvuk
aktív tag

nagyon nem így van, összevissza kelek-fekszek, és van mikor a felkelés után eszem meg a napi adag 50%-át, ezért érdeklődök, hogy mennyire lehet gáz ez?

cukorbetegség az határon lehet, ha van ilyen? visszafordítható? vagy csak rosszabb lesz?

[ Szerkesztve ]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#193) cellpeti válasza vikvuk (#192) üzenetére


cellpeti
veterán

te rohadtul nem vagyok képbe, de meg ne sértődj.

Cukorbetegség egyik alaptétele a rendszeresség!!

50% tudod te mennyi az egy kajálásra? sztem nagyon gyorsan olvass vissza, vegyél könyveket és tanulj meg élni, ha cukros vagy, mert itt nagy gondok lesznek. :O

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#194) vikvuk válasza cellpeti (#193) üzenetére


vikvuk
aktív tag

1. Ismerek cukros embereket, be is tartják a dolgokat.

2. az érdekelne, hogy mikortól nyilvánítanak valakit cukorbetegnek?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#195) cellpeti válasza vikvuk (#194) üzenetére


cellpeti
veterán

bemész a kórházba, csináltatsz egy cukorterhelést és ha kiedrül, hogy az vagy, akkor befektetnek beállítják a cukrodat és kiengednek. Sztem valahogy így mehet. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#196) vikvuk válasza e`404|aNgeL (#153) üzenetére


vikvuk
aktív tag

te lövöd még magad?

neten van pontos gl index?

miylen zöldségeket? káposzta pl. puffaszt nem jó...

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#197) Csoknyai válasza vikvuk (#196) üzenetére


Csoknyai
csendes tag

Én az vok, 1-es tipusú.

Hány éves vagy?
Ha 30-40 alatti és nem 250 kg, akkor elég könnyű kideríteni, hogy van-e gond a cukorkáddal.

Nem az a lényeg, hogy zöldség meg káposzta.
A lényeg a szénhidrát mennyisége és minősége.
De ez attól is függ mennyit mozogsz, mennyit iszol, hány éves vagy meg még ezer dologtól.

(#198) e`404|aNgeL válasza vikvuk (#196) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

"Mikortól nyilvánítanak cukorbetegnek?' - Mikor az orvosod a kellő vizsgálatok után azt mondja. Vizsgálatok nélkül nem mondják senkire biztosan.

Szoktad mérni a cukrodat? Most, hogy már kicsit utánanéztél az értékeknek kb tudod, mik a jó értékek.

"neten van pontos gl index?" - biztos van, google mindent tud, én még nem néztem utána, de sztem nem tartana tovább 10 mp-nél. Azt hogy mennyire hiteles azt nemtudom, mondom, én még nem kerestem.

Zöldségek, amiket én szoktam enni: uborka, saláta, káposzta, paradicsom, paprika, hagyma...kb ezek

Ha határértéken van a cukrod, akkor sincs semmi...az még belefér...de az se mindegy hogy melyik határ. Ha kicsit több, akkor sincs semmi. Kicsit elgondolkozol hogy mitől lehet magasabb és annyi....Ha valami olyat ettél, amiben több volt a szénhidrát a kelleténél, akkor tudod, hogy abból kevesebbet kell enni.
A reggeli adagom nekem is egy zsemle.

Azzal hogy ilyen rendszertelenül eszel, könnyen elő idézheted a cukorbetegséget. Kezdj rendszeresen élni. Sportolj valamit, és egyszerre ne egyél olyan sokat. Ehetsz egész nap sokat, csak sok alkalomra lebontva. Ha ismersz cukorbetegeket, akkor kérj tőlük is segítséget, tippeket, ja és mindenképp menj el kivizsgáltatni magad, ha fenn áll a cukorbetegség gyanúja.

(#199) Csoknyai


Csoknyai
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van Méry vércukormérője?
Van most náluk egy akció, a csík is viszonylag olcsó, csak nem tudom milyen minőség ez a készülék.
Volt (van)
- AccuCheck-em, eddig az az etalon, csak a tesztcsíkok ára csillagászati (napi 4-6db-ot ellövök)
- 77elektronikás 2 féle, kicsit sárga kicsit savanyú, de a miénk.

Ha esetleg ezekhez képest valaki tudna írni róla pár szót azt megköszönném.

(#200) cellpeti válasza Csoknyai (#199) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem D Cont-ok voltak mindig :U

pang a topik, hol vagytok emberek???

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.