Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) philoxenia válasza [Prolixus] (#550) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos nagyon idősebb vagyok Nálad valószínűleg, mindjárt ötven... ;)
Persze alapvetően mindig igazak az általános megállapítások, csak soha senki nem az átlag...
Maga az egész okfejtés amit itt ámokfutottam mostanában csak arra szolgált, hogy leírjak egy másik verziót. Természetesen laboratóriumi körülmények nehezen teremthetők meg egy emberen belül, a komplex monitorozása egy embernek nyilván drága, soknak meg horribilis összeg lenne, csak arra próbáltam ezúton rámutatni, hogy a "cukorbaj" kettes típusa teljesen más, mint az egyes, amire többé kevésbé megoldás az inzulinterápia magában. A kettes típusnál főleg a statisztika és a nagyobb embercsoportokon végzett komplett terápiás eljárások alapján írnak elő célértékeket például, csak elképzelhető, hogy az egyik embernek a csoportból a 7-es HbA1c lenne az optimális, a másiknak a 6-os, az egyiknél a 140-es vérnyomás sem sok, a másiknál a 120 is... Például ismeretségi körömben vannak olyanok, akik eddig mondjuk 110-es vérnyomással éltek, fölment nekik 120-ra, ami amúgy tök jó lenne, de nekik már emelkedett. A másik mondjuk 130-al élt, fölment neki 140-re és mindjárt jön, hogy ez egy cukrosnak túl magas... Mindig fontos egy terápiánál, hogy kevesebbet ártsunk mint használunk, azonban az orvos-beteg viszony Mo-on nem partneri általában, hanem alá/fölérendelt. Ennek természetesen csak részben oka az idő és pénzhiány az egészségügyben. A jó orvos kicsit pedagógus is kell legyen, hiszen másképp kell rávenni egy egyetemi professzort az előírt terápia betartására, mint egy hajléktalant. Ráadásul nem is feltétlenül a hajléktalan tiszteli jobban az orvost... :)
A cukorbaj nagyon sokrétű betegség/állapot komplex felmérése és a megoldás a megállítására szinte egyénenként igényel eltérő terápiát, mert vannak sovány cukorbajosok és vannak kövérek jó cukorral, a stressz sem feltétlen vízválasztó, a kialvatlanság sem, a táplálkozás pedig csak annyiban egységes, hogy erősen hiányos táplálkozás mellett, pl. fogolytáborok, nem alakul ki...
Ráadásul amiről kevés szó esik az életminőség esetleg fontosabb lehet valakinek, mint a hosszabb élet. Nem mindegy az sem, hogy a magas cukorszint miatti megvakulás húsz év múlva egy negyven évest fenyeget, vagy egy hetven évest...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#552) [Prolixus] válasza philoxenia (#551) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hopsz, valóban, akkor kb. duplaannyi éved van, mint nekem. My bad. Ilyenkor is azért még lehetne az életmódhoz nyúlni első körben, persze ilyen korban már sokkal erőteljesebben fel kel mérni a beteget...az anyagi lehetőségeit, az iskolázottságát, a személyiségét, az elhatározottságát. Na, kb, ezekre tényleg sosem szokott jutni idő, amikor egy nap el kell látni 30-40 beteget.

"csak arra próbáltam ezúton rámutatni, hogy a "cukorbaj" kettes típusa teljesen más, mint az egyes, amire többé kevésbé megoldás az inzulinterápia magában."

Ez totálisan ígyvan, de ez szerintem ebben topicban a nagy többségnek eddig is nyilvánvaló volt. Gondolom én, legalábbis. Ugye így van? :)

"csak elképzelhető, hogy az egyik embernek a csoportból a 7-es HbA1c lenne az optimális, a másiknak a 6-os, az egyiknél a 140-es vérnyomás sem sok, a másiknál a 120 is..."

Ezért nem katonás normálértékek vannak, hanem referencia tartományok. Alsó és felső határral. A tartományok meg ahogy írtad, a statisztika alpján jönnek ki. Persze lehetséges, hogy éppen lenne 100000 ember közül egy-két darab, akinél hosszú távon nem gáz a 140/90 feletti vérnyomás például, de ezt a néhány embert lehetetlen beazonosítani. A "logika" az egész mögött az kell legyen, hogy abból baj aligha lehet, ha a normális tartomány felső határa alatt lőjük be az értékeket. Szóval igazad van, lehet van akinek nem sok a 140-es systoles vérnyomás, de abból nem sok baja származhat, ha nem hagyod 140 körül ingadozni, hanem 125-130-at lövöd be célérétknel a terápiánál. ÉS ugyanez igaz a vércukorra is, a HgA1C-re is! Azt valóban jól látod, hogy az abszolút értékeknél olykor fontosabb a változás mértéke, erre illik is minden orvosnak rákérdeznie. A klasszikus példa erre a magasvérnyomásos beteg, akinek átlag 160, aztán leesik 110-re. Ha kimész hozzá a mentővel, megméred, azt hiszed a vérnyomással minden fasza, az nem lehet a gond, ami igaz is lenne, ha az illetőnek nem 160 lenne az átlagos vérnyomása, hanem 120.

A hozzászólásod többi részével egyetértek, csakhogy ez a sok beszédnek kevés az alja esete (Vagy hogy is szokták ezt mondani?). Az orvos-beteg viszonyon még csak-csak lehet módosítani, de olyan szintű egyénreszabott terápiát, ami optimális lenne, jelen pillanatban lehetetlen kivitelezni. Akkor is lehetetlen lenne, ha az egészségügynek korlátlan mennyiségű anyagi forrása lenne, és minden betegre jutna 2 tucat orvos, akiknek egy nap összesen 2 beteggel kellene foglalkoznia. Ennek két egyszerű oka van: Egy: A bizonyítékokon alapuló orvoslás amióta létezik, statisztikai alapon működik, embertömegeket vizsgál. A klinikai kutatás, gyógyszervizsgálat bizonyító értékét egyrészt a metodikája szabja meg, másrészt a résztvevők száma. Ha a metodika megfelelő, annál nagyobb a kutatás értéke, minnél több beteg vett részt rajta. Sosem az egyének állnak a középpontban, ha le kell vonni a konzekvenciákat, hanem a tömegek. Persze máshogy nem is lehetne ezt csinálni. Méghozzá azért nem mert Kettő: Amíg nem lesz minden egyes betegnek leszekvenálva a teljes genomja, és amíg nem fogjok tudni pontosan, vagy legalábbis nagyjából, hogy melyik gén mit csinál, hogy szabályozódik stb. addig csak a sötétben kaparászhatunk, ha a személyre szabott terápiáról van szó.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#553) philoxenia válasza [Prolixus] (#552) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennyire nem konkrét terápiára gondoltam a személyre szabással, csak annyira, hogy például tegnap mit mozgott, holnap mit fog mozogni, mennyit alszik naponta, milyen ételeket eszik stb. Ilyesmiket meg kellene kérdezni, mert például az egyik munkatársamnak aki nálam is idősebb, sétát javasolt az orvos, mire Ő közölte, hogy a munkájából kifolyólag kb. napi 15 km-t gyalogol.Nekem volt olyan kérdésem, hogy mennyi szénhidrátot szoktam enni, mire mondtam, hogy 150-200g között, mire a doktornő: "200, az nagyon sok, a 180 a maximum, mit dolgozik?!" Visszakérdeztem a nálam jobb húsban lévő doktornőtől, /aki egyébként roppant kedves volt, nagyon szerettem/ hogy "doktornő, az a 20g szénhidrát naponta, nincs egy zsömle, egész napra elosztva gyakorlatilag semmi, mennyit számít az?" a cukrom akkor is jó volt egyébként, a HbA1c 6 volt 6-os referenciaérték mellett, csak az éhgyomri pont akkor éppen 7, terhelés után 7,4 lett. A cukorbaj folyamatos küzdelem, nem értheti meg aki nincs benne, tanácsot könnyű adni, két látszólag azonos napon lehet reggel a cukrom 5,7 és 6,7 is, ugyanolyan étkezés mellett, ugyanakkor mérve is... Az értékek mindig viszonylagosak maradnak, a vérnyomásra pedig ez még fokozottabban érvényes, hiszen öt percen belül tud esni húszat, ha megnyugszom, 140-ből 120 lesz, de az orvosnál gyakran csak leül az ember, mire az ideális körülmények kialakulnának, már régen végeztünk a vérnyomásméréssel...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#554) [Prolixus] válasza philoxenia (#553) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"csak annyira, hogy például tegnap mit mozgott, holnap mit fog mozogni, mennyit alszik naponta, milyen ételeket eszik stb. Ilyesmiket meg kellene kérdezni"

Így van, a szénhidrát és kalóriabevitelt mindig az életmódhoz kell igazítani, a szakirodalom is ha nem részletezi a dolgokat, mindig felhívja a figyelet, hogy csak közelítő adatokat ad meg, ezt a beteg életmódja és aktuális állapot alapján felül lehet (kell) bírálni. Sajnálom, hogy ilyen téren eddig rossz tapasztalataid voltak (legalábbis az említett példák erre engednek következtetni).

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#555) philoxenia válasza [Prolixus] (#554) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem mondanám feltétlenül rossz tapasztalatnak, csak sokan nem néznek úgy utána mint én, kapsz egy brossúrát, elmondanak pár tanácsot és ennyi. Legtöbbször pedig ez nem elég az üdvösséghez. saccolni nehéz az ételmennyiségeket még tisztán szénhidrátforrásoknál /krumpli, tészta, kenyér/ is... Egy étteremben ritkán tudsz tájékoztatást kapni az adag szénhidráttartalmáról, egy pékségben nem mindig tudják a pontos súlyt.... A mérleg fontosabb lehet egy kezdő kettesnek, mint bármi más. A következő a vércukormérő, hogy sejtsd mikor alacsony, nekem most gyanús volt, mértem, 4,2, eszem pár Korpovitot. Ahhoz, hogy az egészséges szint közelében tudjam tartani a cukrot, állandó kontroll alatt kell táplálkoznom, de érdekes, hogy az intenzív agyi tevékenység könnyebben viszi le alacsonyra, mint az izommunka. Testmozgásnál ég a zsír is, ha kell, de az agy azt nem tudja jól használni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#556) [Prolixus] válasza philoxenia (#555) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát igen, ezek azok a dolgok, amikkel csak akkor szembesül az ember, ha maga is cukros, vagy esetleg akkor (orvosként), ha szorosan követ egy-egy beteget, vagy részt vesz (részt tud venni) ilyen-olyan kurzusokon, ahol kifejezetten erre helyezik a hangsúlyt, nem a gyógyszermellékhatásokr meg az inzulinpumpákra. :) Viszont a probléma megoldásában akkor sem vagy egyedül, ha az orvos ilyen szempontból inkompetens: Dietetikus! Oké, nem én találtam fel a spanyol viaszt, és azt sem tudom, a hazai szakember állomány mennyire képzett, de ezeket a szakembereket "pont erre találták" ki.

"de érdekes, hogy az intenzív agyi tevékenység könnyebben viszi le alacsonyra, mint az izommunka. Testmozgásnál ég a zsír is, ha kell, de az agy azt nem tudja jól használni.."

Lehet annyira mégsem meglepő. Az agy elsődleges energiaforrása a glükóz ( a másodlagos a ketontest), úgy emlékszem, hogy nyugalmi állapotban az alapanyagcsere 25%-a az agyműködős fenntartására fordítódik. Ismert az is, hogy a fokozott agymunka esetén fogyasztása is nő az agynak. Lehet nem kellene általánosságban jobban leküldenie a vércukrodat, mint a testmozgás, de az fix, hogy a KIR mennyiségileg is az egyik legfontosabb glükózfogyasztó.

A szakmai korrektség érdekében én még hozzátenném az idézett mondatodhoz, hogy a zsírégetés csak azután történik, miután a máj és az izom glikogénraktárai elfogytak, ehhez pedig intenzitsástól függően több, kevesebb, de folyamatos izomműködés szükséges (a bodybuilding pl.pont nem sok zsírégetéssel jár). Továbbá az agy is képes felhasználni a zsírban tárolt energiát, a ketontestek által (bár így is a működéséhez szükséges energia kb. maximum 50%-át tudja fedezni ketontestekből), éhezésnél, vagy inzulinhatás hiányossága esetén. A dolog lényege az, hogy a fenti állapotokban a májban zsírsavak lebontása után kényszerűségből keletkeznek ketontestek, amelyek a zsírsavakkal ellentétben már képesek áthatolni a vér-agy gáton. Így az agy ezeket fel tudja venni, és energiát tud belőlük előállítani. Szóval közvetlenül nem tudja az agy használni a zsírban tárolt energiát, de közvetve viszont igen. Persze csak akkor, ha a májban erőteljes glukoneogenezis van, vagyis ha éhezés vagy inzulinhatás-hiány van. Az 1-es diabosokbiztos jó sokat olvastak már a ketontestekről, meg a diabeteses ketoacidózisról.

Lehet te amúgy tisztában voltál ezekkel, de inkább leírtam ezeket, hátha másnak új informcáióként szolgál.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#557) philoxenia válasza [Prolixus] (#556) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván olvastam már róla, de azért hasznos. :)
Ami még érdekes, hogy ha kevesebbet eszem másból, hamarabb fogy a cukor a vérből, nyilván akkor szinte az összes energiafogyasztásom szénhidrátokból fedeződik. De az alacsony cukorszint, ( ez persze nálam gondolom magasabb, mint egy egészséges embernél, általában négy alatt már nem az igazi a közérzetem,) sem mindig egyformán jelentkezik. Van hogy már 4,5 körül fura érzéseim vannak, van hogy akár 3.9-nél sem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#558) *Ropi* válasza philoxenia (#555) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha már mérleg: tudja valaki, hogy konkrétan hol lehet kapni a Sencor SKS-5400 digitális mérleget?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#559) cigam válasza *Ropi* (#558) üzenetére


cigam
félisten

Elég sok helyen: [link]

Ha a személyes lebonyolítást preferálod, kérdezz rá a bestbyte-ban. WEBshop szerint forglamaznak sencor mérlegeket.
Az euronics WEBshop-ja szerint elég sok üzletben van raktáron, de tuti hoznak neked rendelésre is.

---

Ma kicsit belefeledkeztem a melóba, és 14 óra körül vettem észre, hogy még nem ebédeltem. Azthiszem most tapasztaltam meg milyen amikor leesik a vércukor. Nagyon furi érzés volt. Elgyengültem, remegés fogott el, enyhe rosszullét. Gyorsan elkezdtem befalni az ebédet. Közben azon filóztam, hogy ez nem sokat segít, hiszen cukormentes, szénhidrátszegény menü. Kaja után 5-10 percel kezdtem el jobban lenni. A kockacukrot/csokis cappuccino-t túlzásnak éreztem. Asszem holnap veszek egy csomag szőlőcukrot. Van vmi márka/gyártó ami bevált? Vagy min1?

---

Van olyan vércukormérő, amin ha beállítom, hogy ez étkezés elötti mérés, akkor másfé óra múlva riadóztat, hogy ideje megmérni az utáni értéket is. Nálam ez rendszeresen elfelejtődik. Van hogy 1 óra múlva nézem, van, hogy 2 és fél óra is eltelik. :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#560) cigam válasza cigam (#559) üzenetére


cigam
félisten

Ja igen. Amikor így elcsúszik az étkezés, és leesik a cukorszint, akkor is beszedjem a cukorcsökkentő bogyót? (1000mg Meforal)

---

Teletálnál elkezdtek Paleo kajákat is gyártani. Ugye ezt elméletileg mi is ehetjük?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#561) [Prolixus] válasza cigam (#560) üzenetére


[Prolixus]
addikt

A Meforalt igen, hatóanyaga a jól ismert metformin, nem okohat hipoglikémiát.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#562) *Ropi* válasza cigam (#559) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pont ezért írtam, hogy konkrétan, mert az Euronics is csak rendelésre hoz 2 hetes szállítási határidővel, nekem meg tegnapra kellene, mivel nincs mivel megmérjem a kaját. ;) Holnap azt hiszem, hogy nyakamba veszem a várost... :U

Nem tudok olyan cukormérőről, de a karórádon vagy a telefonodon beállítod a visszaszámlálót... ;)

A tablettákban nem vagyok otthon: én szúrom magam a kezdetek óta. ;)

A paleo kaják jók, csak mivel minimális CH van bennük, ügyelj, hogy ne hipózz utána nagyobb igénybevételre (Szoktatási időszak a CH csökkenésre?)!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#563) cigam válasza *Ropi* (#562) üzenetére


cigam
félisten

Jó dolog a visszaszámláló, csak azt is ugyanúgy elfelejtem elindítani. Lehet erre is van már vmi gyógyszer?! ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#564) *Ropi* válasza cigam (#563) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köss csomót a...tudod, mire! ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#565) cigam válasza *Ropi* (#564) üzenetére


cigam
félisten

Az se segítene, mert akkor azt felejteném el, hogy miért kötöttem a csomót. Arról nem is beszélve, hogy azt se lehet időzíteni. +Ma nagyon szétcsúsztam. Mikor megmértem reggeli után és 12 lett. Egyből beugrott, hogy nem vettem be a reggeli bogyókészletet. :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#566) Geryson válasza cigam (#565) üzenetére


Geryson
addikt

Én ha jól számolom, 14 éve tolom az inzulint és had ne mondjam, hogy számtalanszor elfelejtem. De olyan hülyeségek miatt (nem is olyan régen volt), hogy kiraktam a 24 órást (22:00-kor szól a telefonom) már órákkal előtte, ébresztett a telefon, ránéztem és néztem tovább a filmet! :) Ott volt mellett a szuri, erre éjfélkor jutott az eszembe, hogy battyus kulcs, a Lantus elmaradt.

Meg egy 14 fős cégem van, rohangálok ide-oda, van sajnos, hogy az Apidrát (amit a szénhidrátbevitelek után kell adnom, annak függvényében) felejtem el. Mindezeket annak ellenére, hogy baromira igyekszem figyelni, sportolok, kajára is ésszel figyelek és mégis. Annyira pörögnek a dolgok, hogy felejtek dolgokat.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#567) *Ropi* válasza Geryson (#566) üzenetére


*Ropi*
félisten

A gyorsad az ugye azonnali hatású, nem késleltetett? Mert akkor nem értem, hogyan felejted el, hiszen az első falatnál beszúrod és kész. ;)

Én azért felejtem el néha, mert ugyan az enyém elvileg nem azonnal hat, a gyakorlatban viszont nagyon gyorsan, így ha a gyárilag előírt előretartási idő szerint adom be akkor behipózok, mert gyorsabban esik a cukrom, mint ahogy az étel felvinné. Ezért általában előbb elkezdek enni és pár perccel később adom be, amikor már van miből esnie. Aztán van amikor annyira finom az étel, hogy belefeledkezem és csak később kapcsolok, hogy bökni kellene... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#568) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Találtam egy ígéretes programot, csak az én független (!) Samsung S3-amra azt írja, hogy régió szerint (!) nem támogatott (:F).

Nektek sem engedi telepíteni?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#569) philoxenia válasza *Ropi* (#568) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem böngészőben működik?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#570) Bjørgersson válasza *Ropi* (#568) üzenetére


Bjørgersson
félisten

És hogy függ össze a régióval a hálózatfüggőség? :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#571) cigam válasza *Ropi* (#568) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem csak azokban az országokban érhető el, ahol a telóra dugható mérő hw-t hivatalosan forgalmazzák.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#572) philoxenia válasza cigam (#571) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most tabletről nézem és a Play-en nem is jön a listában, akkor gondolom nem kompatibilis...

A My Diabetes nem jó?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#573) cigam válasza philoxenia (#572) üzenetére


cigam
félisten

Jónak tűnik, de nincs hozzá android-os készülékem. :U
WindowsPhone-ra most a MyGlycemia-val próbálok barázkozni. (állítólag tud riasztani a mérés után másfél órával, csak el ne felejtsem azonnal beírni a mérést :P )

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#574) *Ropi* válasza philoxenia (#569) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, Androidos és Almás alkalmazás is van külön.

(#570) kovy29: Nem értem a kérdést: a telefonom hálózatfüggetlen gyárilag...

(#571) cigam: Ez lehetséges: unokanővérem küldte mailben, ő Németo.-ban és Ausztriában él.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#575) cigam válasza *Ropi* (#574) üzenetére


cigam
félisten

kovy29 arra gondolt, hogy a telefon GSM moduljának függősége/függetlensége a program szempontjából érdektelen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#576) *Ropi* válasza cigam (#575) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt hittem ez egyértelmű, ezért is nem értettem a kérdést. :DDD Régió alatt én a program lokalizációját értettem, csak nem tudtam mi alapján szegmentálnak, de tényleg az lehet, hogy a kapható vagy nem kapható mérő hardver alapján.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#577) philoxenia válasza *Ropi* (#574) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itthoni gépen nézve a Playen a Juniort telepíthetőnek írja...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#578) *Ropi* válasza philoxenia (#577) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gépen vagy telefonon? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#579) Bjørgersson válasza *Ropi* (#576) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor én értettelek félre, mea culpa. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#580) *Ropi* válasza Bjørgersson (#579) üzenetére


*Ropi*
félisten

NP. :N :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#581) philoxenia válasza *Ropi* (#578) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindkét készülékemre írja, a Sony tabletre is, és a ZTE telefonra is...

A telefonra fel is ment... :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#582) *Ropi* válasza philoxenia (#581) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor még arra tudok tippelni, hogy az Androidom túl új neki (4.3)...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#583) philoxenia válasza *Ropi* (#582) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

No az lehet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#584) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok,

ide irányítottak át. Nem érdekel esetleg itt valakit vércukormérő,(accu check active) vagy vérnyomásmérő?

Live-Die-Respawn

(#585) radi8tor válasza oriic (#584) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az átirányítás félig jogos. Csak lokálban szabad hirdetni. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#586) *Ropi* válasza radi8tor (#585) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért ajánlottam neki, mert itt valószínűleg nagyobb a potenciális vásárlóerő. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#587) lacam71


lacam71
tag

Sziasztok,

Vércukormérő.

Lecseréltem a Dcont personal-t Dcont ideál-ra, a personal-lal soha nem volt gond el voltam vele. Az ideál-is jónak tűnt gyors jóval kevesebb vér kellett hozzá stb. Azonban a minap nem nagyon éreztem jól magam így rámértem az ideállal: 5.0. Teljesen jó de csak valami nem frankó így megmértem a régi personallal is: 3.7. Na ez az érték már közelebb állt ahhoz ahogy éreztem magam, Ideállal újra mértem ugyanott :3,2.
Kérdésem: Mit rontottam el az első mérésnél,vagy ez alap ezeknél a "bioszenzoros" nagyon high-tec csíkoknál? Mert ha 5.0-át mérek akkor pl nyugodtan kocsiba is ülhetek és egy félóra múlva akár már egy fának is csavarodhatok csak azért mert a vércukor mérőm elsőre rossz értéket mért? :W

[ Szerkesztve ]

(#588) cigam válasza lacam71 (#587) üzenetére


cigam
félisten

Ezt látatlanba nagyon nehéz megmondani. Egyrészt olyan apróságokon is múlhat, hogy nem megfelelő a mérőcsík kódja(más amit kiírt, mint ami a dobozon van), lejárt a szavatossága, sérült/gyári hibás volt. Mérés közben vmi szennyezés érte.
No meg ezek nem labor műszerek, van hogy egy egész értékkel mérnek mást.

Annyit tehetsz, hogy kontrololdattal. is lecsekkolod. (Pontos leírás a manuelben)

+Megírod a gyártónak a történteket minden paramétert feltüntetve (hol vetted, mi a készülék sorozatszáma, mérőcsík kódja,...)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#589) cigam válasza cigam (#588) üzenetére


cigam
félisten

Sőt, most átfutottam a tesztcsík manuel-jét:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#590) *Ropi* válasza lacam71 (#587) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem Méry mérőm van, annál a tesztcsík is 1 értéket tévedhet meg maga a műszer is, így akár 2 egységnyi is lehet az eltérés: tapasztaltam már én is. Olyankor újabb kézmosás és másik ujjból (akár másik kézből is) veszek mintàt. Viszont arra figyelni kell, hogy a két karod közt eltérés lehet, akár 1-2 érték is! Ilyenkor 2-3x veszek vért és átlagolok.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#591) lacam71 válasza cigam (#589) üzenetére


lacam71
tag

Köszönöm,

kb 1 hetes készülék, csíkokkal is minden rendben(lejárati idő, kód), szerintem a régi personal aktív megbízhatóbbnak tűnik, 1-es típusú cukorbetegként eléggé zavar az ilyen nagy eltérés, mert az, hogy 5 helyett 5,8 nem érdekel de 5 helyett 3 körüli az érték annak már komoly következményei is lehetnek és jogosan várnám el még egy ilyen készüléktől is, hogy megbízhatóbb legyen minden mérésnél még ha labor pontosságot nem lehet elvárni. Ezt a régi készülék(tesztcsík?) szerintem tudta még ha lassabb is volt és több vér kellet hozzá.

(#592) *Ropi* válasza lacam71 (#591) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meg kell szoknod, hogy ha nem annyinak érzed mint a mért érték, akkor újra méred. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#593) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Nemrég volt szó itt is az inzulinkezelésről a 2-es diabetesnél. Itt vagyon egy kiváló cikk a témában. Dietetikus írta, de orvosszakmai szemmel sem találni fogást rajta. Mondanám, hogy ebben a topicban kötelező olvasmány de nem mondom...ja, vagy mégis. :)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#594) bullseye válasza [Prolixus] (#593) üzenetére


bullseye
addikt

Jó kis cikk, bár a várható romlás részek engem is kiborítottak egy kicsit. Jó lenne a ketóról is valami ilyen, ahogy ígérte, bár én kipróbáltam a Gastroyalnak ezt az új étrendjét (dr Dukán), ami szerintem olyasmi, és nem lett jó vége (semmi tragikus, csak a gyomrom nem szerette), meg nem is akartam erőltetni, mielőtt a dokimmal beszélek.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#595) [Prolixus] válasza bullseye (#594) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Én is várom a ketós cikket, a ketogén étrendről én sem tudok semmit, annyira meg sosem érdekelt, hogy utánajárjak. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#596) *Ropi* válasza bullseye (#594) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mit ajánlotok a kiszállított ételek közül: ki mit próbált (Update, stb...)?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#597) bullseye válasza *Ropi* (#596) üzenetére


bullseye
addikt

Én a főzőiskolát. Ami hihetetlen kétszínű dolog tőlem, mert folyton rendelek éppen azért, hogy ne kelljen főzéssel szenvednem, de éppen ezért tudom, hogy ez nem az igazi. Én a Gastroyallal hozatok dolgokat, igyekeznek, némelyik egész finom is, de egy idő után a változatosság minimális, a zöldségköret az esetek minimum felében párolt/főtt zöldség, rengeteg brokkolival (bleh!), és ha megkedvelek valamit, gyorsan kifuttatják. pl. szénhidrátszegény lekvár volt külön dobozban, most legfeljebb napi menüben van egy pötty, szénhidrátszegény kenyér (250 grammos) szintén eltűnt, most csak valami kifliféle van, ami fajlagosan persze drágább meg paleo nem-kenyér. Már túró rudi light sem rendelhető napi szinten külön. Gondolom csökkennek a bevételek, ezért trükköznek, de így a vége az lesz, hogy én is kötényt kötök.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#598) *Ropi* válasza bullseye (#597) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos, nekem sem nagyon van időm konyhatündérkedni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#599) cigam válasza bullseye (#597) üzenetére


cigam
félisten

Én a Teletál-tól rendelek, de a diabetes menüben a változatosság minimális, a zöldségköret az esetek minimum felében párolt/főtt zöldség, rengeteg brokkolival (bleh!)

Most vezették be a paleo menu-t. Ami nem lett a kedvencem, de legalább más. Mostanában nem is ragaszkodom a diabetes ételekhez, gyakran választok az F jelü (fogyókúrás) ételek közül. Elméletileg ezekben is kevés a szénhidrát, a gyakorlatban sem szokta megugrasztani a cukorszintemet. Így azért össze lehet hozni, egy ehető menüsort.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#600) bullseye válasza cigam (#599) üzenetére


bullseye
addikt

Én is próbálom mixelni, csak Gastronál pl. a reggelik elég jók (kivéve a virsli, az pocsék), de csak menüben vannak, külön nem. Tudom, ez már a lustaság alja, de azért az ottani reggeli kínálat változatosabb, mint az abonett csirkesonkával/puffasztott rizs csirkesonkával.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.