Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) déw válasza Csoknyai (#199) üzenetére


déw
csendes tag

Nekem is Accu-Chek van, nagyon bejött, többiről nem tudok, ezt ajánlották.

(#202) e`404|aNgeL


e`404|aNgeL
csendes tag

Nekem DCont van, meg van egy Accu-Check is, de azt ritkán használom.
Sajna én se tudok a többiről írni :S

(#203) vikvuk válasza e`404|aNgeL (#202) üzenetére


vikvuk
aktív tag

te még beteg vagy?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#204) e`404|aNgeL válasza vikvuk (#203) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

hehe :) sajna igen

(#205) Csoknyai


Csoknyai
csendes tag

egy hasznos link az árak összehasonlításához:
[link]

(#206) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Nem tudom ki halott már itt a Paleolit táplálkozásról? Az én figyelmemet is Dorien kolléga hívta fel. Ő is ilyen módon táplálkozik. Meg fogom kérni, hogy írja le ide is a tapasztalatait. Ő nem cukorbeteg.

Ha valakinek kellene a könyv, nekem megvan(pdf). Írjon rám privit és megbeszéljük. :U

Paleolit táplálkozás

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#207) Dorien válasza cellpeti (#206) üzenetére


Dorien
veterán

Nem vagyok teljesen paleó, én eszem krumplit, rizst is mértékkel, meg nagy ritkán pizzát is (havi 1-2 alkalom). Amennyire tudom, nélkülözöm a zsíros, lisztes, cukros ételeket, próbálok magas fehérje- és alacsony zsír- és szénhidrát tartalmú ételeket fogyasztani (sok sovány hús, zöldség, cottage cheese). Italnak víz vagy kávé, tea édesítőszerrel. Eredmény: jobb közérzet, több energia, kevésbé fáradok el, csökkenő testtömeg és testzsír százalék az izomzat megmaradása mellett (heti 2 intenzív konditermi edzéssel).

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#208) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#206) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Erről még nem is hallottam eddig.
Érdekes dolgokat olvastam a napokban azon a linken, amit írtál.
Érdekelne kicsit komolyabban is. Írtam privit.

(#209) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#208) üzenetére


cellpeti
veterán

Ok, írtam, küldtem. :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#210) cellpeti


cellpeti
veterán

Kinek, hogy szoktak telni az ünnepek? El szoktatok e szállni cukor ügyileg vagy sem? Ilyesmik? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#211) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#210) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Ez jó :)
Nekem ugyan még csak most lesz először ünnep, mióta cukorbeteg vagyok. De remélem nem lesz gond. Próbálok odafigyelni rá, meg a sütik is olyanok lesznek nagyrészt amik csökkentett szénhidrát tartalmúak.

pl. sima piskóta, csak liszt helyett darált dió. egész finom, és sokkal kevesebb szénhidrát van benne. Meg van valami por édesítőszer, azzal akar anyu sütni valamit.

Majd kiderül mennyire válik be, meg hogy mennyire tudom magam, visszafogni :)

(#212) e`404|aNgeL


e`404|aNgeL
csendes tag

Tényleg pangás van :)

Eddig még nem sikerült elszállnom a kajálások alkalmával. Igaz, sütiket se eszek már annyit, mint régen. Sőt, mikor csináltuk a sütiket, arra jöttem rá, hogy az édes dolgokat már nem is szeretem annyira. Régebben a krémeket, meg a lekvárokat is natúrba ettük tesómmal, most meg belenyaltam, és nem is kívántam utána. De persze azért eszek édes kajákat, csak a nagyon édeseket nem bírom már. De jobb is így sztem.
Összevetve, nekem sikerült tartanom magam a napokban is.

(#213) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Ma sütöttünk most 30-40 perc alatt sütit. A neve: kakaós kevert
A lényeg, hogy szorbittal csináltuk és nagyon finom lett. Habár nem lett olyan magas mint cukorral, de első próbálkozásnak nem rossz.

BUÉK MINDENKINEK!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#214) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#213) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

B.U.É.K. mindenkinek!

Hát igen, édesítőszerrel nem lesz az igazi, de szerintem ehetőek úgy is a sütik. Az íze a lényeg ^^

(#215) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#214) üzenetére


cellpeti
veterán

Szorbittal lett ez csinálva. Egyszer megreszkírozom majd Canderel-vel. Azért azzal biztos jobb lesz. :U

Csak nagyon drága az az édesítő. :W :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#216) déw


déw
csendes tag

Sziasztok!

Buék mindenkinek!
Nekem marha nehéz volt megállni, hogy ne egyek bejglit... gondolom ti már hozzászoktatok, vagy diabetikusat kaptok?

(#217) e`404|aNgeL válasza déw (#216) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Hát hozzászokni sose fogok, meg tuti hogy nem tudnám megállni. De nem kell egyszerre megenni az egészet, és akkor nem lesz belőle gond, hogy eszel olyat. Csak ésszel :)
Mi otthon csináltunk egy kisebb bejglit, meg zserbót édesítőszerrel. Ízre, és állagra is ugyan olyan volt :) de csak mértékkel ettem mindenből, így nem sikerült elszállnom a cukrommal se.

(#218) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#217) üzenetére


cellpeti
veterán

pontosan. A cukorbeteg "mindent" ehet, csak mértékkel. Nekem mindig ezt mondja az orvos. Persze a kristálycukrot nem árt kerülni, de nagyjából mindent lehet enni

Tigris, tigris, csóvafény...

(#219) Csoknyai válasza cellpeti (#215) üzenetére


Csoknyai
csendes tag

Én leállítottam a családot a mindenféle "diétás" sütik készítéséről pár éve.
Abból se lehet "rendes" mennyiséget enni és speciel én jobban elszálltam mint a normál sütikkel.

Kevés süti, aztán mérem ha 7 fölé megy kis extra inzulin és aznap visszaveszek.
Még ez a módszer jött be a legjobban.

Persze nem igazán jó itt tanácsokat adni, mert mindenki más.
Ha nekem leesik 1-3 közé, akkor simán betolok egy tábla csokit (ha nincs más kéznél) vagy két snickers-t.
De van ismerősöm akinek 5 szem szőlőcukortól felmegy 9-10-re.

A canderel sajna nem bírja a hőt, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#220) déw


déw
csendes tag

Áh, annyira béna kezdő vagyok a témában.. folyton rájövök :))

(#221) déw


déw
csendes tag

Néha olyan jól beindul ez a fórum, de már megint halott szerencsétlen :(
Hasonlít a vércukorszintemhez :)

(#222) cellpeti válasza déw (#221) üzenetére


cellpeti
veterán

elég szomorú

Tigris, tigris, csóvafény...

(#223) Csoknyai


Csoknyai
csendes tag

Na sköcök!

Vettem, pontosabban kaptam egy Méry -t.
(Nem vagyok a cég reklám embere)
Nagyon rendben van:

- kicsi
- gyors
- pontos
- (műszaki szemmel) szép
- olcsó a tesztcsík
- végre egy készülék amihez a hozzávaló adatkábel és program működik!!!!!!
(win7 alatt egyenlőre nem, azt írták, hogy kb egy hónap)

A dokimnak mondtam, hogy mivel hat éve nem írattam fel készüléket legyen szíves írjon egy receptet. (1. tipusúaknak hat évente fél áron jár egy ketyere)
Mire Ő: Milyen készüléket akarok venni?
- Méry -t
- Akkor most Ő ad egyet, töltsem ki ezt a papírt, és ha tetszik fél év múlva kell kifizetni.
- Jó, és akkor mennyibe fog kerülni?
- Húsz forintba!!!!!!
- Mennyiiiiiii?
- Húsz forint!

Gondolom valami akció van, ez Januárban volt Bp.-n a Péterfiben.
Az adatkábel 3000Ft körül van, a progi ingyenes.

Nekem eddig két különböző 77elektronikás és egy Acco Check készülékem volt.
Eddig ez tűnik a legjobbnak.

(#224) cellpeti válasza Csoknyai (#223) üzenetére


cellpeti
veterán

az enyém mellé nem tudom van-e adatkábel. Igen jól jönne, ha lenne. Az enyém mellé csak ilyen rádiós szarság van, ami 7k, annyit meg sajnálok érte, inkább kiírom a memo-ból Excel táblába

Tigris, tigris, csóvafény...

(#225) déw válasza cellpeti (#224) üzenetére


déw
csendes tag

Az enyémhez egy Smart Pix nevű kütyü van, elég szimpla a használata.

(#226) cellpeti válasza déw (#225) üzenetére


cellpeti
veterán

D Cont Optimum?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#227) déw válasza cellpeti (#226) üzenetére


déw
csendes tag

Nem, Accu-Chek Active.

(#228) e`404|aNgeL


e`404|aNgeL
csendes tag

Nekem D Cont Optimum van, és nekem is a kiírogatós módszer marad. De nem vészes, mert van egy "naplóm", amibe vezetem a mért értékeket, és mikor megmérem, akkor be is írom.

(#229) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#228) üzenetére


cellpeti
veterán

én is csináltam egyet Excel-be, csak nekem néha elmarad a rögtön beírás és néha pótolnom kell.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#230) déw


déw
csendes tag

Áh, én annyira szétszórt vagyok sajna, nekem így kütyüvel könnyebb.

(#231) tomyoy


tomyoy
senior tag

Csatlakozom én is a topikhoz, bár látom nem annyira aktív, én is cukros lettem decemberben, 1 es tipusú, 30 as szintel kerültem be és 4 nap volt mire letudták vinni 10 alá...

Szintén nyomtam befelé az üdítőket (szomjúságérzet) mint ahogy olvastam mások is...

Arról kerestem volna infót, hogy van e valamilyen rossz hatással a kondizás a betegségre, de nem találtam semmi érdemlegeset. Valaki?

nyiknyiknyiknyik

(#232) cellpeti válasza tomyoy (#231) üzenetére


cellpeti
veterán

Hát ha okossan van csinálva nem, de ugye az erőlködés nem tesz jót a szemeknek.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#233) tomyoy válasza cellpeti (#232) üzenetére


tomyoy
senior tag

Erről van valami olvasmány valahol?

nyiknyiknyiknyik

(#234) cellpeti válasza tomyoy (#233) üzenetére


cellpeti
veterán

Googleba beírtam, ezeket dobta ki:

1.
2.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#235) tomyoy válasza cellpeti (#234) üzenetére


tomyoy
senior tag

köszi, közben csak találtam én is, a lényeg, hogy cukorszint megfelelő legyen, fontos az időben bevitt és az edzés intenzitásának megfelelő ch bevitel.

nyiknyiknyiknyik

(#236) cellpeti válasza tomyoy (#235) üzenetére


cellpeti
veterán

igen, igen...meg általában a dinamikus sportokat ajánlják:

- futás
- biciklizés
- úszás

Tigris, tigris, csóvafény...

(#237) Csoknyai


Csoknyai
csendes tag

Sajnos elég lusta vagyok.
Viszont vannak sportok amit szeretek, na azt meg mértéktelenül.
Bringa, kori, sí...
- Van, hogy egy hónapig csak ülök egész nap, aztán fogom magam és síelek 5 napot, 9-16-ig annyi pihenővel amit a liften ülök.
- Vagy bringázok 8-10 km-t, de azt 45-50km/h-val.

Mindehhez 45 éves vagyok 13-éve 1. tip.

Na ez a legrosszabb amit egy diabos tehet szerintem, de még ilyenkor is kordában tudom tartani a cukkert.
Szerintem az a lényeg, hogy ismerd magad annyira, hogy tudd mikor milyen terhelés miképpen hat a vércukorszintedre.

(#238) cellpeti


cellpeti
veterán

Ha lenne egy program, kimondottan cukrosoknak, ami adatbázissal rendelkezne. Tehát el tudná tárolni az adatokat. De milyen jó dolgot szeretnétek benne látni. Én gondoltam egy grafikon rajzolására, adatok nyomtatására táblázatos formában. Inzulin adagok beállítására. Esetleges értékek keresése, pl hipo-s adatok keresése. Ti mit ajánlanátok még?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#239) déw válasza cellpeti (#238) üzenetére


déw
csendes tag

Csak nem azon agyalsz, hogy legyárts egy ilyet? :)

(#240) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

tudtok olyan készülékről, amit ha az ember magán hord, akkor az valamilyen úton módon jelezne,ha pl. veszélyesen alacsony az ember vércukorszintje?

Tudom,hogy furcsa, mert nyilván ezt magából a vérből méri a "mezei" vércukorszint mérő is, de gondoltam hátha van más is, mint a Pánikszobás lánynak a kezén. :)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#241) cellpeti válasza m3tr0 (#240) üzenetére


cellpeti
veterán

nem is vettem észre, hogy van olyan a csajon,

Tigris, tigris, csóvafény...

(#242) m3tr0 válasza cellpeti (#241) üzenetére


m3tr0
senior tag

a lányon van...és csak azért mertem kérdezni, de akkó tuti csak valami filmes cucc és valóságban nem is létezik.. :DDD gondoltam hátha...

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#243) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki tudja-e a saját inzulin/szénhidrát arányát. Insulin kalkulátor progit akarok írni, és itt le minden le van írva, csak a kiszámítás módja nincs és próbálok rájönni, hogy mi és hogy. Ha esetleg valakinek sikerült, akkor ossza már meg velem is.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#244) tomyoy válasza cellpeti (#243) üzenetére


tomyoy
senior tag

Az a baj, hogy több fajta inzulin létezik, pl én éjszakára Insulatard-ot adok be 14E-t, az fedezi 24 órára az inzulin mennyiséget, melóban néha-néha leesik a vércukrom,( ha meló nap van akkor elég lenne 10E) akkor eszek egy szendvicset és visszamegy normál állapotra, a másik az étkezés előtti Actrapid, ebből 18-10-12E étkezésenként sorrendben. Ez 180g Ch-ra van beállítva, az a baj hogy mindenkinek személyre szabott az inzulin mennyisége, de ha a programba ezeket is be lehet vinni az jó lenne, tehát nem általánosan lenne az adagolás.

nyiknyiknyiknyik

(#245) tomyoy


tomyoy
senior tag

Írta valaki a fórumban, hogy valami 0.05% os az inzulin termelése, ezt egyébként hol tudják megvizsgálni?

nyiknyiknyiknyik

(#246) asy0321 válasza Csoknyai (#223) üzenetére


asy0321
csendes tag

sziasztok .

kérdésem lenne , ma vettem egy Méryt és kérdezném , hogy milyen adat kábel van hozzá , esetleg tipust tudsz e v. esetleg ha egy képet tudnál csinálni a csatlakozásáról .

előre is köszönöm asy

(#247) cellpeti válasza tomyoy (#245) üzenetére


cellpeti
veterán

sztem én írtam, vagy én is írtam az biztos. Laborral meg tudják nézni. Hát ha valaki rájön ennek a számolási technikának a nyitjára(nekem még nem sikerült), akkor akár azt is be lehet majd vinni amit te mondtál

Tigris, tigris, csóvafény...

(#248) Csoknyai válasza asy0321 (#246) üzenetére


Csoknyai
csendes tag

http://mery.hu/kabel

Usb, a másik fele meg 4 pólusú kisjack, de van közte egy dobozka.

[ Szerkesztve ]

(#249) tomyoy


tomyoy
senior tag

Találtam egy régi cikket

nyiknyiknyiknyik

(#250) Csoknyai


Csoknyai
csendes tag

Nem nagyon értem, hogy ez a szerkentyű, vagy bármi program honnan fogja tudni, hogy én milyen aktív leszek a következő fél órában.

Az ehhez hasonlókat olyanok tudják legfeljebb használni akik ágyban fekszenek 0-24-ben.

Peti, én ha pl délben, ebéd előtt 5.8-at mérek, akkor sem tudom mennyit adok be.
Majd ha lemegyek a "boltba, büfébe stb" és látom, hogy mit fogok enni.

Azon kívül, ha találomra megmérem mondjuk du. 3-kor és 10, akkor még mindig nem tudom, hogy megy-e feljebb vagy ott áll.

Én inkább egy implantált vércukormérőről álmodok, ami folyamatosan mér, ránézek az órámra, vagy telefonomra és tudom, hogy per pillanat mennyi.
Ilyet egyszerűen nem értem, hogy miért nem készítenek, mi az akadálya?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.