Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#50) üzenetére


cellpeti
veterán

Én is örülök ennek... :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#52) rien válasza e`404|aNgeL (#42) üzenetére


rien
senior tag

pm

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#53) e`404|aNgeL válasza rien (#52) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

válasz is

(#54) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Nem olvasott valaki olyat,hogy esetleg próbálkoznak olyan dologgal ami bőrön át tudja mérni a vércukrot? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#55) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#54) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Hali!

Hogy érted, hogy bőrön át?

(#56) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#55) üzenetére


cellpeti
veterán

Anno volt egy ilyen kezdeményezés,hogy olyan órával kisérleteztek ami az izaddság meg mit tudom én miből és hogyan ki tudná mutatni a vércukrot. De az a baj, anno nem nagyon érdekelt még ez a kisérletezéses dolog, most meg nem találom. :(

Tigris, tigris, csóvafény...

(#57) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#56) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Én nem hallottam ilyenről még :S
De majd keresgélek én is, hátha ketten többet találunk.

(#58) cellpeti


cellpeti
veterán

Ezt érdemes elolvasni.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#59) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#58) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Ohh. Érdekes dolgokra jönnek rá szép lassan. Pár 10 éven belül, tényleg eljut arra a szintre az orvostudomány, hogy nem csak megelőzhető és kezelhető lesz a cukorbetegség, hanem gyógyítható is. Legalábbis én ebben reménykedek :)

(#60) déw


déw
csendes tag

Üdv!
A családomban több cukorbeteg is van és gondoltam elkezdem mérni a cukrom, hátha azzal mondjuk előbb kiderül, ha én is átváltoznék idővel.
Tudtok tanácsokat adni? Totál nem vagyok képben a témával kapcsolatban.
Tudom, hogy szúrkálni kell, de hogy mivel, meg melyik gépet érdemes megvenni, stb.
Kösz a segitséget előre is!

(#61) cellpeti válasza déw (#60) üzenetére


cellpeti
veterán

Itt nézz körül: 77 Elektronika

Olyat kérdeznék,hogy használ-e valaki MicroFine tűt? Ugyanis ma hambiztunk bnőmmel és nem volt tűm a tollra, átfutottam egy gyógyszertárba kérni NovoFine 31G-s tűt. Azt mondták nincs, csak MicroFine és azt adtak. Meg kell mondjam ott ütős árba volt(25Ft). Ez a MicroFine 0.25mm x 5mm. Tehát 1mm-vel rövidebb,mint a NovoFine 31G. Nekem Lilly tollam van és jó rá.

November 8.án kapok egy inzulinpumpát, de nem inzulin adagolásra, csak mérésre. Ugyanis ez a készülék olyat is tud, hogy kb. 280x méri a cukrot egy nap. Na most nekem ez 5 napig lesz. Az érzékelőt beszúrják a hasamba a pumpa pedig rögzíti. Ugynúgy lehet vele mozogni,de csak azért mert nem lesz "vezetékes összeköttetés", mivel ugye patron nem lesz benne. Ezt azért csináljék, mert eléggé ingadozik a cukrom és kiváncsiak rá(velem együtt), hogy hol és hogy lehetne ezen segíteni.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#62) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#61) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Hali.

Nekem MicroFine tűm van, (0.3mm x 8mm, amit nekem írtak fel, az árát nem tudom :S )
és TactiPen tollaim.

Most, hogy mondod, az inzulinpumpával lehet a cukrot is nézni, szinte folyamatosan.
És ez eddig nem jutott eszembe, pedig tudtam :S Te pedig pont olyan kütyüt kerestél, amivel lehet bőrön keresztül cukrot mérni.

(#63) déw


déw
csendes tag

Köszi a választ! Megnézem ezt a weboldalt. Esetleg arra gondoltam, hogy van valami bevált kütyütök, stb.

(#64) cellpeti válasza déw (#63) üzenetére


cellpeti
veterán

Vércukormérő :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#65) déw válasza cellpeti (#64) üzenetére


déw
csendes tag

Aha, értem. Kösz az iszonyat sok segitséget...

(#66) cellpeti válasza déw (#65) üzenetére


cellpeti
veterán

Megadtam az oldalt mást nem tudok segíteni,mert ott megtalálsz mindent. D Cont vércukormérőket adnak általában mindenkinek. D Cont Cabrio, D Cont Plus ilyesmik. De nem nagyon van recept nélkül baráti árban, szóval a gatyeszt fel kell kötni sztem

Tigris, tigris, csóvafény...

(#67) déw válasza cellpeti (#66) üzenetére


déw
csendes tag

Köszönöm, láttam, megnéztem. Viszont ebből tapasztalatokat nem nagyon láttam. De azért tényleg köszi! Keresek valami másik fórumot a kérdésemmel.

(#68) déw


déw
csendes tag

Még annyi, ami talán picit témába vág, hogy van-e olyan mérő, ami számítógéppel összekapcsolható? Esetleg mac? (ez már ismerős óhaja-sóhaja) Profi grafikonos progival, meg ilyesmi. Még nem ástam bele a témába, hátha kapok itt valami választ.

(#69) cellpeti válasza déw (#68) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia!

Igen van, ez is a 77elektronika oldalán van fent. De sajnos ők már csak a netes rendszert támogatják. De ahogy olvastam a progi jó Excel táblához is. Mac-hez is tuti van, ebbe biztos vagyok.

Amúgy én is gondolkodtam ilyenben, de azt fogtam magam letöltöttem az OpenOffice-t és csináltam benne egy táblázatot, a grafikont meg megcsináltam az adatokból. Jó, átlátható, gyors, ügyes és INGYENES! :))

Voltam cukros ellenőrzésen...ott még azt mondták, hogy a pizza egy alatomos kaja. Nagyon figyelni kell mennyit eszik belőle az ember. Tele van fehérjével és zsírral ami ugyancsak felviszi a cukrot. Vacsorára nem ajánlott!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#70) déw válasza cellpeti (#69) üzenetére


déw
csendes tag

Kösz a választ, a pizzás dolgot nem tudtam. Van még ilyen nagyon durva étel, amit nem ajánlanak? Abszolút kezdő vagyok. Te hányszor mérsz egy nap amúgy?

(#71) cellpeti válasza déw (#70) üzenetére


cellpeti
veterán

Én mivel elkanászodtam nagyon és próbálom rendbe tenni magam így napi 5-6-7x mérek és ahhoz mérve eszem. Tejet reggel tilos, meg hát a cukros ételeket kerülni kell, illetve a főzelékeket és legfőképp a káposztát lehet raklapszámra enni. Fontos a testmozgás is.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#72) philoxenia válasza déw (#60) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

1.-es vagy 2.-es típusúak a családtagok? Alapvető különbségek vannak a két forma között....
Ha 1-es típus van több is a családban, akkor fontos nagyon, hogy a tüneteket figyeld, ha 2-es típus van sok, akkor az elhízás elkerülésével és sok testmozgással aktív életmóddal sokáig elkerülheted a magasabb cukorszintet./az 1-es típus tudtommal nem kivédhető/
A mérést reggel étkezés előtt érdemes csak egészséges embernek végezni, másképp nagyon becsapós lehet, egy nem tervezetten táplálkozó ember vércukorértéke....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73) cellpeti válasza philoxenia (#72) üzenetére


cellpeti
veterán

A 2-es típusút hívják "öregségi" cukorbetegségnek. Általában a mozgásszegény életmód váltja ki és a túlsúly. Míg az 1-es típusú kialakulhat bármi miatt is (pl.: stressz)

Tigris, tigris, csóvafény...

(#74) déw válasza cellpeti (#73) üzenetére


déw
csendes tag

Úgy tűnik jól jártam, mindkét féle volt a családban... a dokim valami táblázatot ajánlgatott, ami alapján mérnem kéne, étkezések előtt, után és lefekvés előtt.

(#75) cellpeti válasza déw (#74) üzenetére


cellpeti
veterán

Az egy könyvecske(nekem), abba kell irogatni az értékeket és azt vinni a dotoréhoz.
Na most azt nagyon sokan elfelejtik, hogy étkezések után is mérni kell. Nagyon sokaknak azért nem derül ki időbe a diabetes, mert sok cukrosnak jó a cukra étkezés előtt, DE viszont utánna lehet, hogy elszállnak. Csakhogy ugye ezt se a páciens se az orvos nem látja, mert nincs megmérve. Ezért nagyon fontos párokba mérni a vércukrot. Tehát reggeli előtt után, ebéd előtt és után és így tovább. A lefekvés előtti mérés is nagyon fontos, az egy támpont, hogy mégis a páciens miként kezdi az éjszakát. Ha nagyon alacsony lefekvéskor, ilyenkor a hosszan tartó, más néven bázis inzulin elkezd hatni és lehet hogy éjjeli 1kor meg arra ébred az ember, hogy hoppá a cukromat az ágy alól kell előkotorni. Nekem azt mondták, hogy 6 alatt ne legyen, mert akkor nagyon valószínű, hogy le fog esni. Még egy nagyon fontos dolog a rendszeresség. Nagyon fontos, hogy megközelítően ugyan akkor étkezzen az ember. Be kell állni egy rend szerint és azt tartani, MINDIG és mérni,mérni,mérni a beállításhoz. Az orvos is csak akkor tud hozzányúlni, mind az inzulinhoz, mind esetleg a szénhidrát mennyiséghez, ha látja, hogy hol a gebasz.

Annyi még, hogy mikor én cukros lettem (1999), akkor ott tartottak, hogy azt kiderítették, hogy CSAK ANYAI ÁGON ÖRÖKLŐDIK A CUKORBETEGSÉG!
Az apai ágon csak hordozók, de ők nem tudják tovább örökíteni.

Egyenlőre ennyi, ha kell valami írj és a többiek is tuti segítenek...meg én is, ha tudok. :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#76) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#75) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Hali!

Megvan már az inzulinpumpád?

(#77) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#76) üzenetére


cellpeti
veterán

Hello!

Még nincs. November 8.-án lesz feltéve Szombathelyen. Ahogy meglesz természetesen írni fogom a tapasztalataimat.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#78) philoxenia válasza cellpeti (#75) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A 2.-es típus, /nekem az van/ sok szempontból teljesen más betegség, gyakorlatilag nem az inzulin hiánya, hanem a sejtek inzulinérzéketlensége okozza eleinte. Később elfogyhat az inzulin, de alapvetően nálam például nem mértek még soha inzulinszintet, gondolom bonyolultabb és drágább.
Maga az inzulin extrém magas értékekben nyilván szintén káros lehet a szervezetben, azért fontos a diéta.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79) cellpeti válasza philoxenia (#78) üzenetére


cellpeti
veterán

Pontosan...a diéta nagyon fontos, csak kegyetlen nehéz betartani :U :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#80) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#79) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Annyira azért mégsem, mivel nekünk szénhidrát diétát kell betartanunk. Ezzel a diétával nem az van, hogy nem ehetsz semmit, jól lehet lakni, csak nem mindegy mivel. Én általában vacsorával lakok jól :) egy nagy adag salátával, egy kis párizsival, meg sovány sajttal.
Ebédre is jól lehet lakni, kevés köret, sok hús.

Annyiból tényleg rossz, hogy kerülni kell a lisztes, és cukros kajákat. Ami elég sok finom ételt tiltó listára rak, de ha ésszel csinálja az ember, akkor mindenből lehet enni, csak mértékkel. Én legalábbis így csinálom, és semmi gondom a cukrommal (eddig szerencsére).

(#81) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#80) üzenetére


cellpeti
veterán

persze

ebbe teljesen igazad van. :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#82) philoxenia válasza e`404|aNgeL (#80) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az arányokat nem szabad nagyon eltolni a piramis alapja itt is a szénhidrát.
Az összmennyiségen viszont néha elcsodálkozom, valaha reggelire megettem a mai egész napi kajamennyiségem. ...és a reggeli nálam nem a fő étkezés volt .... :U :D
A sok hús a vesére veszélyes, a sok zsír az elhízásra/májra.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#83) cellpeti válasza philoxenia (#82) üzenetére


cellpeti
veterán

meg kell találni az egyensúlyt, azért ajánlják a húsok mellé a raklap salátákat az orvosok is.

A rostok is nagyon fontosak, mert (már feljebb is leírtam) azok lassan bontják a cukrot, egyenletesen.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#84) philoxenia válasza cellpeti (#83) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a lényeg az, hogy találj pár kaját, amit szeretsz és zabálhatsz, mert nem számít mennyit eszel belőle. Erre azonban a húsok csak mérsékelten alkalmasak. Sok nullkalóriás zöldségféle van, ezek jobbak erre a célra. Cukkini, káposztafélék pl.
Sok húsféle készíthető el zöldségkörettel finomra, ha nem vagy "nyuszi", hogy salátákkal tömd magad...
Ajánlanék egy jó szakácskönyvet, sajnos tudtommal nem adták ki újból, de antikváriumokban itt-ott fellelhető:
Rákerestem, kiadták: :D [link]
Nekem egy régebbi kiadás van meg...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#85) e`404|aNgeL válasza philoxenia (#84) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Elég sokszor tömöm magam salátával...finom is, meg ehetem is.

Mod.: Ebédre, ha olyan köret van, amiben sok a szénhidrát nagyon jó, mert ahogy Peti is írta, lassítja a szénhidrát felszívódását.

Azért én se húst hússal eszek, de nem is vetem meg. Sokszor eszek húst, de akkor se raklap számra.

Káposztából is jó kajákat lehet csinálni, meg a cukkiniból is, szeretem mindkettőt, szerencsére nem vagyok nagyon finnyás.

Nagyjából már sikerült kiszűrnöm azokat a kajákat, amiket ehetek, és olyanokat is, amiket nagyon kerülnöm kell. És persze vannak olyanok is, amiket ehetek de csak nagyon mértékkel. Azokon szoktam elgondolkodni, hogy megéri-e keveset enni belőle, és csak éhes maradok, vagy inkább egyek olyat, amit ehetek, és jól is lakok vele :)

[ Szerkesztve ]

(#86) déw


déw
csendes tag

Hú mennyit írtatok! Olvasok, tanulok, zabálok és mérek :)

ja, mindezt rendszerezve

[ Szerkesztve ]

(#87) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#85) üzenetére


cellpeti
veterán

Amiket kiszűrtél kajákat leírhatnád ide, hogy esetleg, ha a többiek kipróbálják őket, milyen hatással van rájuk. :U

A tök is nagyon jó, habár én a tökfőzeléket utálom, de pl. a rántott tököt imádom, tudom a rántás nem a legjobb, de annyi nincs rajta.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#88) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Csatlakoznék én is a társasághoz, 16éves fejemmel, 6.éve inzulinpumpával. 4-5éves koromban diagnosztizálták nálam.
Pumpa előtt össze-vissza ugrált a cukrom, megmagyarázhatatlanul.
Következett a serdülő-kor is, betett rendesen, hálistennek pumpával nagyjából sikerült belőni az életmódomat, bár még most is harcolok a Haemoglobin A1C magas értékével és a mikroalbuminnal.
Időjárás változásra egyből megugrik a vércukrom, betegség esetén csak ha nagyon begyulladt valamim. 240g szénhidrátot ehetek naponta, nehéz megállni , kiszámolni, hogy ennyi legyen, sokszor bűnözök is....
Ha van bármiféle kérdésetek, szívesen várom:)

(#89) tserrof77


tserrof77
senior tag

Tiszteletem a Kollégáknak és sorstársaknak. Hát, én is gyakorló diab-os vagyok, '94 májusa óta. Végig olvastam a fórumot, jó ötletnek találom Peti kezdeményezését! Fogalmazhatnék úgy, hogy itt hardverhibás userek gyülekeznek :DDD Mert ugye ne felejtsük, ez nem betegség, az ÁLLAPOT, ezt, gondolom, nektek is sulykolták. Én Vinkovits Szilárdhoz járok, általában 4 havonta. Náam is anno a tipikus "eszikiszikmintállatmégisfogy" szindrómával jött elő, na meg az óránkénti wc-re járkálással. Én egy sima 18-assal indítottam éhgyomorra amikor diagnosztizáltak. Az ebédet már a gyerekosztályon költöttem el ;] (valami bűnrossz zöldbabfőzi volt, arra emlékszem)

Párom, Móni is cukros, ő '89 óta. Van egy baráti társaság a hasonló korú cukrosokból, velük gyakran összejárunk. Legutóbb az esküvőnk volt a színhely :))

Nekem hab a tortára, hogy '95-ben lisztérzékenységet is felfedeztek, amire meg ugye csak egy még speciálisabb diéta a megoldás. Ergo most már nemhogy nem ehetek annyit, amennyit akarok, hanem még jobban le van szűkítve a fogyasztható dolgok listája. Emiatt néha rám jön a depi... de kire nem, könyörgöm...

Na, első, bemutatkozónak talán ennyit :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#90) cellpeti válasza tserrof77 (#89) üzenetére


cellpeti
veterán

Üdvözöllek! :U

Ez így tényleg szar, diab is meg lisztérzékenység. :W
Én is beszoktam depizni...sajnos :O

Gratulálok a menyegzőhöz! :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

Inzulinpumpával kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy nem rossz vele élni, nem zavar?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#91) tserrof77 válasza cellpeti (#90) üzenetére


tserrof77
senior tag

Aki használja, szereti. Aki nem, azért nem, mert "agyban" nem tudja elfogadni. Én is ilyen vagyok. Zavart, hogy ennyire egy kis gép irányítja az életem. Párom se bírta, meg több, a korábban említett barát sem. Sok függ Tőled hogy fogod-e tudni használni, hogy használjon :K

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#92) e`404|aNgeL válasza cellpeti (#87) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Hali.

Kaják, amiket úgymond kiszűrtem.

A már sokat emlegetett saláták elsősorban. Főzelékek, úgy, hogy egy zsemlét megeszek mellé, kivéve a krumpli főzelékhez.
Rizs és krumpli köretet is szoktam enni, de nem túl sokat (amennyi a 180g diétámba belefér. azaz 5-6dkg rizs szárazon, krumpliból kicsit többet.), mellé valamilyen hús, meg saláta.
Tésztaféléket ritkábban eszek, havonta max. 2szer. Akkor is Durum tésztát főzök ki.
Salátát szinte mindig eszek vacsorára és ebédre, ha nem főzelék van.
Kenyeret nem nagyon szoktam enni már, mert a zsemlével könnyeben tudok számolni. Abból se mindegy hogy hol veszem. Van egy pékség ahova régebben szoktam járni, onnan nem ehetek semmit, mert édes tésztás cuccokat csinálnak :S Ezért a Tescoból, vagy Sparból szoktam venni a zsemlét, azokkal még nem volt gondom.

Üdítőkből a light cuccok szerintem mind jó. Én csak a Cola lightot próbáltam eddig, meg energiaitalból a cukormenteset, ezek beváltak. Ja meg vannak az energiamentes alma, barack, szőlő üdítők, azok is jók.

Joghurtból is vannak light-ok, azokat is lehet enni szerintem, de csak ésszel :), mellé 1-2 szelet Abonett kenyérrel pl.

Most nagy hirtelen nem jut eszembe más.

(#93) e`404|aNgeL válasza Muki94 (#88) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Az időjárás változásra nekem szerencsére nem ugrál a cukrom.
Komolyabb gyulladásom sem volt még azóta, hogy diagnosztizálták az állapotomat, egy kisebb megfázásom volt csak, de az nem borította fel az eddigi adagolást, és kajálást.

Sokat gondolkodok ezen az inzulinpumpán, de én is úgy vagyok vele, hogy egy gépen múljak? :S Nem kellemes érzés, meg az is frusztrál kicsit, hogy egy cső lóg ki belőlem. Igaz hogy el lehet takarni, de én tuti elakadnék vele mindenhol és mindenbe.

(#94) cellpeti válasza e`404|aNgeL (#92) üzenetére


cellpeti
veterán

Jah, a sima kenyérrel nagyon el lehet szállni. Vagy szeletelt kenyeret veszek a SPAR-ba van korpás szeletelt 170,-ért fél kiló és finom. Zsömit szoktam én is inkább. Tésztát is lehet enni, mert abba van a legkevesebb szénhidrát ha jól van kifőzve. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#95) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Én is 1-es tipusu vagyok, 23 éves. Meglepően jól működök lantus+novorapid kombóval jelenleg. 4 éve lettem felfedezve, 2.5 év gyógyszeres kezelés (nem sok sikerrel), 1,5 éve inzulin. (régen azt hitték, hogy 2es vagyok).

Én így hirtelen amit megosztanék az az, hogy nálam a mozgás egy teljesen új dimenzióba viszi az egész életvitelt.
Ha majdnem minden nap futok esténként+ heti 1-2 nagyobb sport, akkor teljesen megváltozik az igényem. Ez nyáron volt tapasztalható leginkább. Akkor ehettem bármilyen adagokat, mindenféle diab. csokikat "halomra", simán feldolgozta a szervezetem, kaja után nagyon rövid idő alatt visszaállt egy alap 5 körüli értékre a cukrom. Most hogy suli alatt kevésbé veszem rá magam a mozgásra, így azért többször tapasztalom, hogy 7 körüli marad evés után 1-2 órával. Tudom, ez sokaknak jónak számítana... :B .
80kg alatt tartódik a súlyom, be van állva 75-80 közé magától. 180cm-hez ez sztem megfelelő.

Amúgy ti hogy vagytok azzal, hogy érzitek-e a cukor értéketeket mérés nélkül? Mert én általában 0.5 pontossággal meg tudom állapítani magamról az aktuálisat. Ha kicsit magasabb a kelleténél (7-8), érzek némi nyomást a szememnél, és elkezdek ásítani/fáradni. Ez így mennyire szokványos dolog?

(#96) Gordiann


Gordiann
őstag

Ja és az étkezésemről annyit, hogy nem eszek semmi cukrosat, semmi fehérkenyeret, vagy krumplit/rizs-t. Tömöm magamba a zöldségeket, meg sajnos a diabetikus édességeket is elég sokat fogyasztok....valószínűleg ez kompenzálódik a többivel valahogy.
Valamint az alma ami nagyon komoly mennyiség fogy. Az étkezéseim 70%-ában benne van 1-2 alma. :B

(#97) cellpeti válasza Gordiann (#95) üzenetére


cellpeti
veterán

Hát én nekem ha nagyon magas(20 feletti) akkor szokott fájni a fejem. Az alacsonyat is megérzem. Ha jó kedvem van akkor mondjuk sejteni lehet, hogy jó és általában be is jön.

Amúgy ha magas a vércukor én azt vettem észre, hogy hígabb a vérem, tehát mikor megszúrom magam szinte egyszerre végigszalad az ujjamon. Ha jó a vércukor akkor pedig normális.

Nekem nagyon neki kellene valamit sportolni, mert ez így nem ok. Valamit kell csinálnom, mert a Hemoglobinom 12 körül van és jó lenne 7re letolni minél hamarabb.

Egyenlőre azon gondolkodom, hogy vizsgaidőszak után 1 vagy 2 hetet befekszem a kórházba, hogy állítsák be. Persze magamtól is elkezdtem rendbe tenni.

UPDATE:

Mit eszel krumpli/rizs helyett? Uzsonnát ti szoktatok enni? Az a helyzet, hogy én egyszer ennék, de van amikor nem kívánom, ugye ez se a legjobb. Most vagy enni kéne mindig, vagy nem.

Keveset kell enni és sokat mozogni ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#98) cellpeti válasza Gordiann (#96) üzenetére


cellpeti
veterán

előzőbe befért

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#99) Gordiann válasza cellpeti (#97) üzenetére


Gordiann
őstag

Én ezt a híg dolgot nem tudom megerősíteni, az előbb mértem 3.5 volt, és meglehetősen híg.

hemoglobinra tényleg sok a 12. Nálam keveselli is az orvosom, 4 körül van. Kérdezi is mindig, hogy nincs sok hypo-m, hogy ilyen kevés? De hát nem különösebben, sokszor érzem, hogy kicsit kevesebb, mint kellene, de pár perc alatt helyre rázódik.

Ha nekem magasabb, akkor is max 12 (ha pl. elszámolom magam).

(#100) Gordiann válasza cellpeti (#97) üzenetére


Gordiann
őstag

Krumpli rizs helyett köretként párolt zöldség, vagy zab (nagyon ajánlom! rizs-szerűen kifőzve), vagy barna-tészta (ezt ritkán). Meg hát kenyér a legtöbb esetben.

Uzsonnára rászoktam mostanában, reggel-délben- 4 óra körül (minimálisat) és este 7 körül eszek.

SZERK: amugy szivesebben eszek köretnek zöldséget, és inkább a lassan felszivodo szénhidrátot utána egyéb kajákból gyűjtöm be. (mert ugye ha nincs benne lassan felszívódó, akkor nagyon gyorsan megéhezek.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.