Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) cigam válasza bullseye (#600) üzenetére


cigam
félisten

Piros betüs ünnepek bejátszik egy-egy norbi update menü. Sajna nem engedhetem meg magamnak, hogy napi szinten kajára elköltsek 2600.- pöngőt. Persze az se manna, de ízletesebb a sima menünél, és egész napra megoldja a "mit egyek" kérdést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#602) *Ropi* válasza bullseye (#600) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kipróbálhatod a Gold Fischlit is csirkesonkával és joghurttal (én azt szoktam a reggeli 30 CH-nak). :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#603) philoxenia válasza [Prolixus] (#593) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó a cikk, korrekt. :K
A baj ott van, hogy a 2 -es betegek egy része, /sajnos szerintem a nagyobb hányad/ azt gondolja, hogy megoldás az inzulin, pedig nem megoldás, csak nincs jobb. Ha az 1-es betegek olyan életmódon élnek, ami a 2-es betegséghez vezet, akkor, nagyon hamar elhalálozhatnak sajnos. Az életmód, a diéta szerepe a terápiában nincs eléggé tudatosítva. Komoly társadalmi vita, tájékoztatás népnevelés kellene. Ha más nincs, valóságshowt kellene a témában indítani... Nem elég, hogy Laci a Barátok köztből állítólag, pár rész erejéig, hogy ki legyen pipálva a közszolgálatiság... :(

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#604) Geryson


Geryson
addikt

Ti amúgy frankón betartjátok a diétát? Én 1-es vagyok vagy 15 éve, de megmondom őszintén, hogy nem. Természetesen sütit és cukros üdítőt nem iszom (ahogy szerencsére soha életemben nem voltam sütis, tehát nem kellett lemondanom róla). Mindig is mozogtam (építkeztem, bontottam, szóval fizikai melókat is végeztem), soha nem voltam túlsúlyos, lassan másfél éve rendszeresen sportolok (futok) heti 2, vagy inkább 3 alkalommal.

Én ugyan azt eszem, amit a család, soha nem ettem mást. Szeretem a főzelékeket, szeretem a húsokat de ha úgy adódik, simán eszem pizzát (ezt úgy értem, hogy 2-4 havonta egyszer, merthogy többször nem is vágyom rá). Szúrok hozzá, ha úgy adódik, akkor előre és ha "gázos" ételt eszem, akkor mérek utána is. 2 vércukormérőm van (otthon-cég) és naponta legalább 2 alkalommal mérek, ezt így csinálom 10 éve. Nyers, borzasztó vitaminokat szedek, sokat iszom. HgA1C-m van vagy 6, nem igazán érzem, hogy ezen változtatnom kellene.

Vélemény?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#605) philoxenia válasza Geryson (#604) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Senki sem tudja betartani az olyan diétát évtizedekig, ami gyökeresen eltér a környezete étrendjétől. Eszem én is mindent kettesként, csak süteményt cukros üdítőt nem. Ha tudod a körülbelüli szénhidrátmennyiséget, akkor szinte mindegy miben eszed meg nagy átlagban. Csak egyél elég rostot, minél kevesebb finomított lisztet, mert tapasztalat, hogy gyorsabban dolgozik. Persze az egyesnek vannak előnyei is, nálatok nem feltétlenül van inzulinrezisztancia és nem kavar be a saját inzulin se, így mindig kb. tudod mennyi kaja, hány egység. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#606) cigam válasza Geryson (#604) üzenetére


cigam
félisten

Én 2-es vagyok, de sütis. Nagyon! Szóval nálam ez probléma. Ma reggel is bundáskenyér volt a menü tejeskávéval. Sikerült is felvvinnie 11 fölé. Megint egy strigula mit nem ehetek... :O

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#607) bullseye válasza cigam (#606) üzenetére


bullseye
addikt

+1
Type II és édesszájú. Nem jó kombináció. Persze nem ocsda, hiszen meg kellett dolgozni a cukorbetegségemért...

Ja, ahogy nézem az alvás is fontos. Este 10.30 gyrostál köret nélkül, hajnal 1-kor 5.1. munka 3-ig, majd 7-kor vérvételen 7.2 (mármina a saját mérőmmel, szeretném összehasonlítani a laborral). Szóval nagyon kell vigyázni, apucikáim...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#608) Geryson válasza cigam (#606) üzenetére


Geryson
addikt

Én nem vagyok egy nagy pékárus, de nálunk is rendszeresen a gyerekek bundás kenyeret tolnak hétvégen reggelente. Majd a hétvégén magamba erőltetek egy pár szeletet és rámérek, mert kíváncsi vagyok, hogy mekkorát lök. A reggelire nem szoktam rámérni, általában ebédre vagy vacsorára mérek csak rá.

Ha futónapom van, akkor semmire. Egy komplett kaja szénhidrátját le tudom futni 6 km-errel. Sajnos a távot kell folyamatosan növelnem, mert a szervezetem ugye nem dolgozik már akkorát és így a cuki sem megy úgy le.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#609) Geryson válasza bullseye (#607) üzenetére


Geryson
addikt

De mi volt a gyrostálban szénhidrát, ha nem volt köret?

Amikor decemberben voltam a Honvédban éves kontrollon, akkor mondta a fődokim, hogy a hajnali érték mindig jobb, mint a reggeli és ez úgy látom Nálad stimmel is. Én nem szoktam hajnalban mérni, így ezt nem tudom... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#610) bullseye válasza Geryson (#609) üzenetére


bullseye
addikt

semmi. ezért is voltam 5.1 utána. De úgy tűnik a saját szervezetem szerzett egy adagot, hogy bírjam az extra munkaórákat. Vagy az alváshiány maga tett keresztbe.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#611) cigam


cigam
félisten

Ma láttam a veszprémi iSpar-ban a Telenor pavilonban dia-wellness bolt nyílt.
Ismeritek a termékeiket? pl. a mogyorókrém íze mennyire hasonlít a nutellára?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#612) *Ropi* válasza Geryson (#608) üzenetére


*Ropi*
félisten

A tojásnak szinte semmi a CH tartalma (0.4, ha jól emlékszem), abból annyit eszel amennyit akarsz (na jó azért annyit nem :D). A kenyértől függ a CH tartalma, azt meg meg kell nézni a neten. Én pl. vagy Glyx kenyeret eszem az alacsony CH tartalma (33 g) miatt, vagy ha éppen nem kapok akkor a CBA-ból a Bükki kovászos parasztkenyeret (ez nem annyira CH mentres, de 100 g-ban 48 g CH van, tehát könnyen számolható).

Egyébként ez a tojás-koleszterin téma érdekes, mert anno azt mondta a dietetikus, hogy nyugodtan egyen több tojást az ember egyszerre (?).

Gyűjthetnénk az első hsz.-ben a cukrászdákat és boltokat, ahol diab. ennivalókat lehet venni! :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#613) Cathfaern válasza [Prolixus] (#593) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerencsére közvetlenül nem vagyok érintett a témában, viszont mire apai ágon elég jellemző a cukorbetegség, ezért foglalkoztat a téma. Ettől függetlenül teljesen véletlen találtam rá erre a topicra, illetve erre a cikkre, amit végig is olvastam.
Előrebocsátom, hogy csak érintőlegesen vagyok jártad a cukorbetegségben, szóval előre is elnézést ha hülyeséget kérdezek :B
Ha jól értem a cukorbetegségnek van tulajdonképpen egy "lappangó" szakasza is? Azaz amikor akár helytelen táplálkozás miatt, akár inzulin rezisztencia növekedése miatt megnő az inzulin termelés, viszont még nem olyan mértékű, hogy az bármilyen panaszt okozzon? Tehát a szervezet tud annyival több inzulint termelni, ami elég még a vércukor lebontásáre. Ellenben ez tulajdonképpen már a betegség kezdete, mivel a fokozott termeléstől előbb-utóbb a béta sejtek kimerülnek (illetve a magas inzulinszint sem tesz jót a szervezetnek). És tulajdonképpen ez a szakasz észrevétlen ha nem esik át az ember direkt orvosi vizsgálaton? (mivel lényegében tünetmentes)

(#614) cigam válasza *Ropi* (#612) üzenetére


cigam
félisten

Lehet nálam (is) a bundáskenyér menyisége volt a gond? Lövésem nincs menyi ch-ja volt (bakonyi barna szeletelt-ből készült) Na de 1-2 szelet meg se kottyan(t) ;]

Ez a bolt gyüjtögetés jó ötlet. Biztos van még 1-2 amit nem ismerek, nem fedeztem még fel, mert a napi dolgaimat nem arra intézem.Ugyanakkor országos szinten kivitelezhető?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#615) bullseye


bullseye
addikt

Nekem a szülinapomra a Baross cukrászdából (1087, Baross utca 48, www.baross-cukraszda.hu), hozott anyám paleó sütiket. Azt nem állítanám, hogy kifejezetten ajánlom, mert a paleóság miatt ránézéstől darabokra hullik a paleó lisztből készült alapjuk, de egy próbát megér, hogy mindenki maga kipróbálja.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#616) [Prolixus] válasza Cathfaern (#613) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mind az I-es, mind a II-es panaszmentes eleinte (ami igaz a legtöbb krónikus betegségre). Előbbi sajnos sokszor csak akkor kerül ki, amikor már nagyon magas a cukor és jelentkeznek a klasszikus hiperosmoláris tünetek (a kezelés szempontjábó mondjuk ennek nincs jelentősége, mivel a pusztuló B sejteket akkor sem lehetne megmenteni, ha hamarabb kiderülne a folyamat), utóbbi gyanúja meg rendszeresen valamilyen más jellegű vérvizsgálat alapján merül fel.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#617) *Ropi* válasza cigam (#614) üzenetére


*Ropi*
félisten

A már említett parasztkenyérből 1 nagyobb szelet a közepe tájáról meg egy icipici levágott darab mellé és megvan az 50 CH-m az ebédhez, ami a főétkezés ugye. ;) Szóval csak óvatosan azzal a "nem sok CH"-val! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#618) prannk


prannk
őstag

Én 1 es vagyok már 12 éve. Én nem tudtam-tudom elfogadni a betegséget. Nem akartam magam életem végéig böködni ezért is vettem meg a pumpát.
Eszek sütiket,csokit,pékkajákat,fehér kenyeret,fagyit mostanában bodzaszörpöt is.. Persze nem mindig. Hetente 1-2 szer.
Sokat eszek. 150 ch kb főétkezésnél. Púpos tányérokkal.
Viszont a hemoglobin em 7 fölött nem volt már vagy 3-4 éve.
Egyáltalán nem tartom be a diétát. De fizikai munkát végzek. Meló,bicikli,kondi.

Ez van. :K :K én így élek. Nem tudom elfogadni :))

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#619) *Ropi* válasza prannk (#618) üzenetére


*Ropi*
félisten

Irigyellek a 150 CH-s lakomákkal: én annyit osztok be egész napra. :)) Gondolom Neked a fizikai munka miatt jobban igényli a szervezeted a CH-t, hogy működni tudj.

A pumpáról mesélhetnél, hogy honnan, mennyiért, miért azt választottad, mire kell vele figyelni / vigyázni, stb...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#620) prannk válasza *Ropi* (#619) üzenetére


prannk
őstag

Ledolgozom 1 részét.. :DD 100 hsz el előrébb leírtam apumpáról mindent :K

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#621) *Ropi* válasza prannk (#620) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bocsi, ott még nem csatlakoztam a topichoz. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#622) prannk válasza *Ropi* (#621) üzenetére


prannk
őstag

[link]
[link]
[link]

Orvosoddal kell megbeszélni,hogy szeretnél pumpát használni.
Napi 5 szöri szurkálásból volt elegem.+ ezzel szabad vagyok.Nincs olyan,hogy haza kell menni enni meg beadni. Nem kell mások előtt szurkálni magad.
Arra kell figyelni,hogy ha fizikai munkát végzel 1-3 óra akkor leszabad venni vagy ha egész napos fizikai tevékenység van akkor alapritmust 40%
Meg hát ezzel jobban egyenesbe hozhatod a bázis értékeidet. Ehetsz két főétkezés között,csak bolust kell adni.

Ha bármi kérdésed van tedd fel. :K

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#623) prannk válasza prannk (#622) üzenetére


prannk
őstag

Meg én folyton hipóztam melóban. Kapkodtam a szöllőcukrot egész nap. Ezzel beállítom a bázist és nincs hipo.
Lantusnál kevesebbet adtam reggelre magas volt,este lefekvésnél is,de még így is hipo volt meloban.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#624) *Ropi* válasza prannk (#622) üzenetére


*Ropi*
félisten

Közben rákerestem a "pumpa" szóra és megtaláltalak. :)

Gondolkozom rajta, mert esküvőkön kényelmetlen tűvel szórakozni (bár mindig elmondom előre a pároknak és akceptálják is, de attól még jelen van mint bizonyos dolgokban korlátozó tényező). Egyébként az esküvő tipikusan az a műfaj, ahol soha nem tudod előre, hogy mekkora igénybevételnek leszel kitéve, mert a helyzet adja, hogy éppen szó szerint fára mászol egy jó képért, vagy "csak" a földre fekszel... :))

Szerencsére eléggé stabilak az értékeim és nagyjából mindig ugyanúgy reagálok az inzulinra, így ha tudom előre, hogy mit eszem és / vagy mennyi mozgásom lesz, akkor tudok úgy szúrni, hogy 5.5-6.5 közt maradjak (kicsit magasabban tartom magam direkt, hogy legyen miből esnie).

Köszönöm, átnézem és visszatérünk rá! :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#625) Cathfaern válasza [Prolixus] (#616) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Köszi a választ :R

"a kezelés szempontjábó mondjuk ennek nincs jelentősége, mivel a pusztuló B sejteket akkor sem lehetne megmenteni, ha hamarabb kiderülne a folyamat"
Ez lett volna a következő kérdésem, de akkor ezek szerint nem sok jelentősége van annak, ha előre felismerik :(

(#626) [Prolixus] válasza Cathfaern (#625) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Feltéve, ha I-esről van szó, II-esnél teljesen más a helyzet. A családban melyik halmozódik?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#627) Cathfaern válasza [Prolixus] (#626) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

II-es, I-es egyáltalán nem fordul elő (legalábbis én nem tudok egy esetről sem, se közeli, se távoli rokonságban).

(#628) Geryson válasza Cathfaern (#627) üzenetére


Geryson
addikt

Nekem egyszer azt mondta a fődoki, hogy az időskori cukibetegség HAJLAMA fiatalkoriban jelentkezik, a fiatalkori meg fordítva. Na mármost azt is mondta anno, hogy csak a hajlam, maga a betegség nem és ez is csak második generációban!

Nálam ez így stimmel, mert nagyapám volt cukis 20 éven át időskorában, apámnál semmi és én meg fiatal lettem azért, mert nem tudtam, hogy figyelni kell rá és éjjel-nappal cukros üdítőket ittam, bruttttális mennyiségben.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#629) [Prolixus] válasza Geryson (#628) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ebben valami nem stimmel. :) Vagy felreértettél valamit, vagy szerencsétlenül próbálta magyarázni a doki (ilyen is gyakran előfordul). Kezdjuk ott, hogy nincs olyan, hogy időskori/fiatalkori diabetes. Olyanok vannak, hogy I-es, II-es, gesztációs, ez a három nagy csiport van, plusz vannak a speciális formák (béta sejtműködés genetikai hibája, receptorfunkció genetikai hibája, pancreas gyulladás eredetű másodlagos b sejt pusztulás, gyógyszer indukálta stb). Az I-esnek is vannka olyan ritkább verziói, amik nem fiatalkorban manifesztálódnak (pl. LADA), illetve a II-es is ritkán (vagyis inkább sajnos egyre gyakrabban) előfordulhat már fiatalkorban családi halmozódás nélkül, vagy családi halmozódással (MODY). /keressetek rá a betűszavakra, ha érdekelnek ezek a verziók/

Aztán, ez a hajlam dolog, ami a genetikai predisponáltságot jelenti (vagyis az átlag populációhoz képest, genetikai alapon működő nagyobb esélyt a betegség kialakulására, amitől pesze még egyáltalán nem biztos, hogy a betegség ki is alakul, itt jönnek a képbe a környezeti tényezők), már a születésünktől fogva bennünk van. Azt még el tudnom fogadni, hogy a te szóhasználatoddal időskorinak nevezett II-es diab. hajlama már fiatalkorban manifesztálódik (így a genetikailag erősen meghatározott esetek már fiatalkorban jelentkeznek), de a fordított esetnek semmi értelme nincs: Az I-es diab. az esetek többségében bizony már fiatalkorban manifesztálódni fog, ha erős a genetikai "fogékonyság" (vagyis a hajlam nem jelenhet meg időskorban).

Ahogy fentebb írtam, vannak ritkább, speciális verziók, de amit írsz, általánosságban aligha állja meg a helyét. Ezért gondolom, hogy itt valami félrértés van.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#630) cigam


cigam
félisten

Pletyka, de ...
"A mostani jelentés kitért rá, hogy az iWatch rengeteg szenzora képes lesz a pulzusunk mellett a vérnyomásunkat és a glükózszintünket is mérni"

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#631) philoxenia válasza cigam (#630) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vérből és tesztcsíkkal nyilván, de más módon nem tudom, hogyan? :F Vannak olyan módszerek, mint az inzulinpumpához használatosak, de szenzor mindegyikhez kell....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#632) cigam válasza philoxenia (#631) üzenetére


cigam
félisten

Pár hónapja egy másik pletyus arról szólt, hogy a nem invazív mérés nem elég pontos, ezért nem lesz benne.

A tuti persze a megjelenés után lesz, mert addig bármi megtörténhet (lásd surface mini ;] )

Azért én optimista vagyok. 2010-12 környékén volt egy próbálkozás(glukowatch), ami a pénzhiány(?) miatt bebukott.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#633) lacam71


lacam71
tag

Sziasztok,

Kellene némi segítség, sok éve kaptam 1 dcont personal-t vettem hozzá litelink adatgyűjtőt + volt hozzá program, nem a legélesebb fajta de arra jó volt, hogy egy sima excell diagramot vigyek az orvosnak és rögtön látszott, hogy mi a helyzet.
D cont ideállal ez a program(diatransfer) már nem működik. Helyette van ez a dcont.hu szép, színes diagrammok de ha ilyet beviszek az orvosomnak aki excellt is csak segítséggel tudja elindítani sokat nem vesz ki belőle. Ez csak online működik.

Kérdés, tud valaki valamilyen offline programot letöltéshez ami txt vagy csv a kimenete?

Kösz. :F

(#634) *Ropi* válasza lacam71 (#633) üzenetére


*Ropi*
félisten

A dcont.hu egy weboldal: csak online működik a diagramkészítés?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#635) cigam válasza lacam71 (#633) üzenetére


cigam
félisten

Bár nem ismerem nagyon, de a leírás szerint e-mail-ben is el tudja küldeni az adatokat. Az nem vmi táblázat? (ill. a PDF export is megér 1 próbát)

Igazából a dcont-osok tudnák megmondani pontosan, hogy az adatbázist kitudod-e menteni valahogy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#636) lacam71 válasza cigam (#635) üzenetére


lacam71
tag

PDF-be lehet lementeni, nekem az a problémám hogy ezek a diagramok átláthatatlanok amik a dcont.hu kreál.

(#637) cigam


cigam
félisten

Eddig csak az Aldis- Charme fagyival találkoztam. Viszont a héten az interspar-ban találtam egy -számomra- új fagyit: Gelatiamo zero.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#638) cigam


cigam
félisten

A veszprémi Aldiban hónapok óta nem találom ezt a péksütit.

Máshol sem kapható?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#639) philoxenia válasza cigam (#638) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem próbálkozz saját sütéssel, az a biztos. :K [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#640) *Ropi* válasza philoxenia (#639) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kenyér: Lipóti pékségben rendelem előre (másként nem biztos, hogy van) a kovászos diabetikus kenyérkét. 250 grammos és 360 Ft, viszont csak 33 CH van 100 grammjában. 3 napig áll el hivatalosan, én hűtőben tárolom biztos ami biztos. Nagyon laza, szivacsos a belseje, sok vajat vesz fel, ha megkeni az ember. Viszont így a szememnek is elég a kaja mennyisége. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#641) philoxenia válasza *Ropi* (#640) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi van benne CH helyett....?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#642) cigam válasza philoxenia (#639) üzenetére


cigam
félisten

Az én szakácstudományom a zsíroskenyérig terjed :U

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#643) *Ropi* válasza philoxenia (#641) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez itt az. :D

Most látom: 31 CH van csak benne, nem 33. Hrtelenjében kevertem a Glyx-szel: abban van 33.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#644) philoxenia válasza *Ropi* (#643) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha összeadod a szárazanyagtartalmat még jócskán marad hiány, az mi lehet, arról nem írnak....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#645) *Ropi* válasza philoxenia (#644) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én sem tudom, megkérdezed tőlük, vagy írjak én? :U

Egyébként próbáltam ezt is, de erre már azt mondom, hogy túl drága.

(#646) philoxenia: A weboldalon, mailen keresztül gondoltam. :)

Egyébként vannak mobil autóik: nézd meg az oldalukon, hogy nem jár-e felétek!

Nekem szerencsém van, mert itt van a sarkon az üzlet. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#646) philoxenia válasza *Ropi* (#645) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Felénk nincsenek... :N
Azért kérdezem, mert az alapanyagként feltüntetett lisztfélék 70-75 g szénhidrátosak, más meg elvileg nincs benne... :F

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#647) bullseye


bullseye
addikt

Van ott Pro Body is, igaz nem mindig (vagy legalábbis du. amikor én arra járok néha már nincs), annak 6,1g szénhidrát van 100 grammjában, igaz csak 0,25 kg és nem igazi kenyér-szerű, de a Gastoyal féle paleo kenyérhez képest sokkal jobb illúziót ad.

amúgy meg ezt találtam

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#648) cigam válasza *Ropi* (#645) üzenetére


cigam
félisten

Berendeltem egy sötét kenyeret. Furi az állaga, és van valami fura mellékíze van a héljáak. Amilyen pici, olyan drága. Nem ér meg 460.-at.

Egy barátom ajánlotta ezt: Cukormentes csokikrém
Ki is próbálnám, de a banántól "félek". Régen a banánt is banánnal ettem, de most ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#649) philoxenia válasza cigam (#648) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Almával is működhet esetleg, vagy barackkal, azok ajánlottabbak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#650) cigam


cigam
félisten

Az interspar-ban ma belefutottam ebbe a kenyérbe. Tele van magokkal, mint a meggyes párna, túrós táska(Szóval azok is innen vannak?!). Viszont nincs olyan kellemetlen utóíze mint a DIA sötétkenyérnek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.