Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Pár hónapja derült ki, hogy cukorbeteg vagyok napi 1x szem Adimet 1000 szedek a háziorvosom ajánlására. Az utóbbi napokban viszont valami nagyon megborította a cukromat, ami azt jelenti, hogy nem tudom 10 alá vinni bármit is eszek, iszok stb. Az éhgyomri van mikor 14-re is felmegy. Szintén pár napja a napi munkámhoz a koncentrációm sem megfelelő ( nem tudom ez mennyire vág egybe) , továbbá kissé homályosan is látok. Ezért szeretnék egy diabetológushoz eljutni. Helyi sztk-ba szinte lehetetlen a bejutás havi 2x van orvos és fél év a várakozási idő. Ezért netem keresgéltem de nem szeretnék mellé fogni.Ha lehetséges szeretnék ajánlásokat, lehetőleg olyat akinél nem kell egy havi fizetést ott hagyni de azért érti is a dolgát. Leginkább Budapest jöhetne szóba. Köszönöm előre is. :R

(#3002) Croft-21


Croft-21
őstag

Ti a használt inzulinos tűket szemetesbe dobjàtok ki, vagy elviszitek valahova? Csakmert ugye veszélyes hulladéknak számít tudtommal.

(#3003) temporello válasza amdboy (#3001) üzenetére


temporello
tag

Szerintem a háziorvossal mindenképp beszélj, a reggeli 14 már meredek kategória.

(#3004) amdboy válasza temporello (#3003) üzenetére


amdboy
senior tag

Azon már túl vagyok, hála égnek sikerült kapnom időpontot is a Péterffy kórházba

(#3005) Ellia


Ellia
addikt

Srácok, edzéshez próbálta már valaki a kreatint inzulin mellett? Mik a tapasztalatok?

(#3006) PressAnyKey válasza Croft-21 (#3002) üzenetére


PressAnyKey
újonc

Kormányzati feladat lenne megszervezni és propagálni hogy a diab ellátóba vagy a gyógyszertárba vigyük vissza. Láthatóan most mással vannak elfoglalva. :N

(#3007) Jacek


Jacek
veterán

Most találtam rá erre a csopira, Üdv mindenkinek.
3 éve Freestyle Libre II felhasználó vagyok(nem MO) ha esetleg van kérdés szivesen írok.

Szlovákiában is beszerezhető vehető webshopból de kell ismerős :(

Egyébjént kb 4-5-6 hónapja( nem emlékszem) jött az új funkció és már nem kell mérni hanem egy percenként beküldi a telefonba az mérést. Riaszt a be állított alsó és felső szintnél, elég hasznps éjszaka ha hypozol.
Nekem ugye nulla 24-ben látják a rendelöben a cukromat stb.

(#3008) zozimoto válasza Jacek (#3007) üzenetére


zozimoto
aktív tag

Szia.
Mik a tapasztalatok, mennyiért és hogyan lehet hozzá jutni ?

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#3009) Jacek válasza zozimoto (#3008) üzenetére


Jacek
veterán

Szamomra megvaltas,.utalok szurnierni.
24e korull van ez ugye ket het, de problemas a beszerzes MO

(#3010) Ellia


Ellia
addikt

Beléptem a "chipesek" klubjába, most már jelentek én is az idegeneknek. ;]

Medtronic G4-et kaptam, eddig szépen teszi a dolgát, éjjel már jelzett is, hogy hello, itt a hypo!

(#3011) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

sziasztok

Szeretnék egy kicsit tisztábban látni szenzorok világában.
Libre 3-t szoktam néha használni, azt ismerem. Viszont G4 érdekelne. Nem vagyok I-es így nem jár nekem, de úgy tudom azért beszerezhető, bár a nem hivatalos árakat még nem tudom. Szóval mondanátok róla bármit ami fontos, jó benne, nem annyira?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#3012) Ellia válasza Tiédetis (#3011) üzenetére


Ellia
addikt

Transzmiterre a Honvédban 190k-t mondtak, szenzorra kb. 10k+/db.

Papíron 7 napig megy, utána cserés, de meg lehet próbálni újra indítani. Alkalmazás teszi a dolgát, viszonylag jól konfigurálható mikor riasszon.

A szenzor nálam elég pontosan mér, minimális az eltérés a vérből történő méréstől. Elvileg nem kell kalibrálni, de lehet (elvileg "tanul" is, de mondták, hogy a sok egymás utánái kalibrációtól össze lehet zavarni). Ha nincs nálad telefon akkor is eltáról 24 órányi adatot. A méréseket el lehet érni weboldalon keresztül is, amit pár gombnyomással meg lehet osztani az orvossal. A transzmiter 1,5 méterig vízálló.

Hátrány? Azon kívül, hogy rajtad van 0-24-ben nem igazán van szerintem. Esetleg annyi, hogy alvás közben könnyű leárnyékolni, de ha feléled áttölt minden.

(#3013) Tiédetis válasza Ellia (#3012) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Tehát akkor 2 hetes, ami pl, a libre is, 2x k HUF + az adó? Olvastam, hogy sokaknak sikerül újraindítani. Ez opció nyilván, de ezzel nem szabad kalkulálni gondolom
Az adó mennyi ideig működőképes?
Hova szokás rakni?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#3014) Ellia válasza Tiédetis (#3013) üzenetére


Ellia
addikt

Az adót cserénél kell tölteni (van egy kicsi "töltőháza"). A szenzort - kar, has, comb... gyakorlatilag bárhova lehet tenni, de mindenképpen úgy, hogy ne izomba legyen. Nekem jelenleg karban van a kis "árokban" a tri és a bicepsz között - olyan mintha ott se lenne.

Voltam vele edzésen többször a héten (köredzés, pörgős és erőemelős) és nem volt vele probléma.

(#3015) PressAnyKey


PressAnyKey
újonc

4 hetes hónapokkal számolva
Medtronic: 4*10e*12+190e = 670e HUF
Libre: 65*2*12*395= 616e HUF (65 Eur a Libre3 ára és 395-ös árfolyammal számoltam)

Tehát a világ legkisebb, legnépszerűbb és az egyik legpontosabb szenzora helyett aki zéró támogatást kap miért használná több pénzért a Medtronic G4 szenzorát? Nem értem. Akik "támogatás"-t kapnak rá azok közül is nagyon sokan a Librét és a Dexcomot választják.

(#3016) Ellia


Ellia
addikt

Valaki esetleg próbálta már Samsung Galaxy S24-el, hogy működik-e a G4 szenzor?

(#3017) -FreaK- válasza Ellia (#3016) üzenetére


-FreaK-
veterán

S24U-val használom. Elvileg minden modernebb és nem legalja Samsunggal megy, de lehet hogy még azokkal is.

(#3018) Ellia


Ellia
addikt

(#3019) -FreaK- válasza Ellia (#3018) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tényleg, ezt el is felejtettem. Pedig az FB csoportba én írtam meg először, ide meg elfelejtettem. Lényegesen olcsóbb lett a G4.

(#3020) Ellia válasza -FreaK- (#3019) üzenetére


Ellia
addikt

Yep, meg a g3-at kivezetik.

(#3021) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Kenyér, zsemle, kifli...ezeket ki mivel helyettesíti?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3022) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv a feleségemrol a terhesség közben derült ki hogy I-es, pici csajszi előtte nem volt gondja érdekes módon vagy ami volt a migrén az meg elmúlt miután inzulinos lett.

Neki medtonic G4 jár olcsón. Egy s21 fe-vel ahol volt már gond abból hogy új Android jött.

Ami miatt írok az az hogy járt e valaki úgy mostanában mint mi.

Olyan g4 szenzort kapott ami nem lazac színű hanem átlátszó a gyógyszertárban. A lényeg hogy tavado helyett pumpa hoz való.

Mindkettő g4 és gyakorlatilag a bazi hosszú sn utolsó két számjegye tér csak el.

A felkar hátsó részén hordja, én szoktam csatlakoztatni és az istennek nem ment most rá a tavado.

Néztük G4 ok, de gyanús lett a színe.

A gyógyszertár azt mondta nem tud mit tenni mert a rendszereik szerint a tavados és a pumpás G4 szenzor helyettesíti egymást.

A valóságban viszont nincs így.

Medtonicot 2x hívtuk egy ügyintéző azt mondta hogy így jártunk (ingyen sem jár sűrűbben egy adott intervallumon belül és csak akkor jár ingyen ha használja ez a 22 es csapdája mert a pumpahoz valót nem tudjuk összerakni a tavadoval így nem lesz adat így fizetős lenne...)
Másik ügyintéző már jó fej volt talán megoldják.

Gyógyszertár nem veszi vissza mert náluk a medtonic alapján volt beállítva helyettesítonek...
A tavadohoz való g4 amúgy hiánycikk azt mondták.

Amiért ezt leírtam, ha valaki g4-et használ és kapja a gyógyszertárban akkor nézze meg biztos jó -e nehogy pumpa hoz valót vigyen.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#3023) Tiédetis válasza cellpeti (#3021) üzenetére


Tiédetis
senior tag

zsömlét nem eszem
kenyér: saját kovászos, tk kenyér
kifli: félegyházi pékség Kornspitz kifli
Kovászos kenyér GI indexe elég jó lehet, mert alig emel evés után
Én nem helyettesítem őket mással.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#3024) Ellia válasza Bandit21 (#3022) üzenetére


Ellia
addikt

Szia! Facebookon van két medtronic-os csoport, ott több infót tudsz szerezni, illetve lehet találsz olyat is akivel tudtok cserélni.

(#3025) Ellia válasza cellpeti (#3021) üzenetére


Ellia
addikt

Saját kenyér, fincrops vagy hasonló szárított, teljes kiorlesu lap "kenyér".

(#3026) Bandit21 válasza Ellia (#3024) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi szépen a Feleségem fent van ezeken itt csak az infót gondoltam megosztani. :R

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.