Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) bullseye válasza *Ropi* (#950) üzenetére


bullseye
addikt

Szerintem ugyanaz, mert a lipóti is partner. Én legutóbb azt hiszem 380-ért vettem.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#952) #32577792


#32577792
törölt tag

"Diabetikus kenyérkénk fejlesztésénél figyelembe vettük az igényeket egy olyan termékre, amit szabadon fogyaszthatnak a cukorbetegek és építhetnek rá étrendet a fogyókúrázók is. Diétás kenyerünk 30%-kal kevesebb szénhidrátot tartalmaz, mint a hagyományos kenyér."

Szabadon fogyaszthatnak??? :Y :Y :Y
Azért hazudni nem kellene talán. Ezt is csak a napi CH mennyiségen belül lehet fogyasztani.

Egy nagy fekete pont a hazug marketing miatt...

(#953) *Ropi* válasza #32577792 (#952) üzenetére


*Ropi*
félisten

A kenyér állaga annyira szivacsos és habkönnyű, hogy relatíve tényleg korlátlanul sokat ehetsz belőle (ha az adott étkezésnél csak azt eszed egyedüli CH forrásként). Én a bevitt térfogat miatt kezdtem hízni tőle (pl. ebéd 50 CH az 9-11 szelet belőle, arra felvágott, Norbis light Trappista, meg 1-2 paprika, 3-4 paradicsom szeletelve). ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#954) cigam válasza *Ropi* (#953) üzenetére


cigam
félisten

Ha ez is olyan nyúlós gumis mint a lipóti, már nem is baj :) A kenyér héjnak köze nincs a finom ropogós serclihez.

+ mostanában az ispar-ban nem látok csökkentett szénhidrát tartalmú kakaós csigát, túrós batyut, és sajtos rudat :(

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#955) *Ropi* válasza cigam (#954) üzenetére


*Ropi*
félisten

Semmi sem tökéletes... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#956) bullseye válasza cigam (#954) üzenetére


bullseye
addikt

Nyilván nem olyan, mint a jó kis parasztvekni, mert nem az. Másrészt a diabetikus kakaós csiga sem olyan jó mint az eredeti, de sejtésem szerint így is baromi sok benne a kalória és szénhidrát.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#958) harry3


harry3
őstag

Üdv.
Az alkohol fogyasztáshoz szeretnék hozzászólni. Az alkoholról azt kell tudni, hogy a májban történik a lebontása, amelyhez cukor szükséges. Nagy mennyiségű alkohol fogyasztása esetén a máj glükózfelhasználása nagyobb, ezért csökken a vér glükóztartalma. Természetesen a magas cukortartalmú italok pont az ellenkezőjét váltják ki. Ha valaki este elmegy iszogatni, akkor nem azt fogja számolni, hogy olyan italokat igyon, hogy a vércukorszint normál értéken maradjon, főleg ha már részeg az illető. Ilyenkor áteshet a ló túloldalára, lecsökken a vércukorszint(normális is maradhat, ez csupán a véletlen műve), ájulás, kóma következhet be(bár ezt gondolom mindenki tudja). Ha ezt gyógyszer mellett csinálja valaki, akkor még veszélyesebb, illetve a 2-es típusú diabetes mellitus esetén a rendszertelen vércukorszint tovább ronthat a helyzeten, de ez inkább alkoholisták, rendszertelenül étkezők esetében okozhat gondot. Remélem valamennyire választ adtam rá, hogy miért is nem jó a rendszertelen alkoholfogyasztás.

(#959) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok!Érdeklődnék hogy valaki használja e a balzsamkörte teát?Tényleg van hatása a vércukorcsökkentésre?Éhomi vércukrom 7és8 között szok lenni.

(#960) cigam


cigam
félisten

Pár napja belefutottam egy érdekes műsorba, ahol azt ecsetelték, hogy fognak egy nanokapszulát, abba disznóból származó hasnyálmirigy sejteket tesznek, és ezt binyekciózzák a bőr alá. Mivel a nanokapszula rácsai úgy vannak méretezve, hogy a termelt inzulin "átfér" rajta, így az akadálytalaul a szervezetbe jut. Az idegen "tárgyat" megtámadó fehérvérsejtek túl nagyok, hogy átférjenek a rácson, így "biztonságban" van a "beültetett" insulin termelő hasnyálmirigy.

Fejből írtam le, és lehet nem túl pontosan idéztem de a lényege az volt, hogy ezzel módszerrel 1-2 havonta egy szuri. és a frissen befecskendezett hasnyálmirigysejtek pár hónapig teszik a dolgukat.

Hallottatok ilyen módszerről/kutatásról?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#961) cigam


cigam
félisten

A meforal1000 kikerült a támogatásból?
Ma a doki egy másikat írt fel, amin van támogatás, de a hatóanaga ugyanaz. Ha ez nem tetszik, akkor töb mint ezer forintért kiadják rá a meforal-t is.

Miért kell variálniuk a támogatott bogyókkal?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#962) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

"2.5.2 Inhalációs inzulin
Tudja Ön?

Hogy a porlasztott inzulin biztonságosan adható a 2-es típusú diabéteszben?

Amerikai szaklapok szerint néhány tanulmányban 2-es típusú cukorbetegeken hasonlították össze az egyszer adott hosszúhatású inzulinnal kombinált porlasztott száraz, por alapú inzulint és a hagyományos kétszeri injekciózás hatékonyságát. A betegek 6 hónapon keresztül étkezések előtt porlasztott inzulint, és lefekvés előtt elhúzódó hatású inzulint kaptak. Vizsgálták a HbA1C változását 6 hónap múlva. A HbA1C értékek mind a két csoportban hasonló mértékben csökkentek. Kissé kevesebb hipoglikémia volt az inhalációs inzulin mellett, ugyanitt viszont gyakrabban észleltek köhögést. Fontos megjegyezni, hogy az inzulin ellenes antitestek a porlasztott inzulint alkalmazó csoportban emelkedettebb értéket mutattak. A kezeléssel az inhalációs csoport tagjai voltak megelégedve.

Az eredmények szerint az inhalációs inzulin a 2-es típusú diabéteszben hatékonynak és jól tolerálhatónak bizonyult, a betegek pedig jól fogadták ezt a kezelési formát.

A fenti vizsgálat klinikai tanulmány keretében történt, gyógyszertári forgalomban a porlasztott inzulin sem külföldön, sem hazánkban egyenlőre nem elérhető." [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#963) #32577792 válasza cigam (#961) üzenetére


#32577792
törölt tag

Jelek szerint igen.
De mivel helyettesíthető, gondolom a felírt vényekre adnak ki másikat is

philoxenia:

Érdekes pl. nálam az van, ha este nem novorapidot adok, hanem actrapidot, akkor reggel jobb értékeim lesznek

[ Szerkesztve ]

(#964) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ugyan nem nekünk szánták ezt a viccet, de akár "félre" is érthetjük. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#965) lacam71


lacam71
tag

[link]
Remélem még megélem! Beállítanék egy 4-es és egy 8-as jelző szintet, ez elég nagy áttörés lenne a vércukorszint szabályozásban, nem?

[ Szerkesztve ]

(#966) cigam


cigam
félisten

Áttörést hozhat ...

A cikk pontosságára jellemző, hogy azt állítja "45,3 forintos európai uniós támogatásból valósult meg".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#967) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

A napokban futottam bele egy reklámba, mely szerint ingyen cserélik a régebbi Akku-Chek Active cukormérőt újabb fajta Performa típusra. Itt van róla a hír.

Én nem vagyok érintett a témában, de édesanyám igen, bár neki szerencsére nem kell inzulinnal injekciózni magát. Régebben szedett pár évig gyógyszert a magas cukra miatt, de diétával kordában tudja tartani, és gyakorlatilag már a bogyó sem kell.

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes cserélni? Főleg a másabb típusú tesztcsík elérhetősége és ára miatt kérdezem...neten talán 1-2 helyen láttam ilyen csíkot, míg Active-hoz gyakorlatilag minden bokorban van. De nem tudom, ebben mennyi változást hozhat a TB-támogatott körbe való bekerülése...viszont hátha van valakinek infója :)

Köszönöm a segítséget! :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#968) cigam válasza Traxx (#967) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem mivel újdonság, ezért nem mindenhol tartják, majd ha kifut a régi/egyre többen keresik az új mérőcsíkot, lesz "mindenhol".

Ugyanakkor egy pillantást megér a Dcont akciója. Bár 3k a csere, de hamar megtérül, ugyanis 3k alatt van egy 50-es tesztcsík (a WEB-es boltjukban 2706.-). Javítsatok ki ha nem így van, de a piacon ez a legolcsóbb. Akkár az accu-chek, akár a bauer csikjai mind 1-2 ezressel drágábbak. Aki pedig havonta elméricskél ennyit, annak ez nagyon is számít, és pár hónap alatt visszahozza az árát.

Bár a youtube-on is találni videót a különféle mérők pontosságát összehasonlítandó, ezek egy mérésre szorítkoznak. Érdekes kísérlet lenne, egy hosszabb távú teszt, pl. 1 hónapig rendszeresen ugyanabból a bökésből származó vérből származó minta eredményeit összehasonlítani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#969) Traxx válasza cigam (#968) üzenetére


Traxx
őstag

Rendben, köszönöm, én is ebben reménykedtem. Tehát ha ingyen van, akkor szerinted érdemes lenne lecserélni, vagy jó bőven a mostani is?

A Dcont akcióba biztosan nem vágunk bele, mert egy 50-es doboz kitart 2-3 hónapig, nem szükséges minden nap mérnie szerencsére.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#970) cigam válasza Traxx (#969) üzenetére


cigam
félisten

Neked kell eldönteni. A kapilláris csíkkal dolgozó kialakítás nekem higiénikusabbnak tűnik, de macerásabb eltalálni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#971) philoxenia válasza cigam (#968) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem lassan kilenc éve van az Active, a laborral kontrollálva (pár perc időkülönbséggel) rendkívül pontos...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#972) Traxx válasza philoxenia (#971) üzenetére


Traxx
őstag

Akkor tájékozódok a tesztcsík árakról, és utána meglátom, hogy mi is lesz :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#973) #32577792


#32577792
törölt tag

Nekem úgy cserélték a régi dcont-ot, hogy nem is kérték be a régit.
Amikor gáz volt és arra voltam bevittem, azonnal kalibrálást végeztek rajta. Érdekes volt látni. én teljesen megbízom bennük, magyar cég, inkább nekik fizetek és még pontos is.

(#974) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Oxivit

erről hallottatok már? Elvileg ha a doki felírja akkor ingyenes. Vki volt már ilyen szűrésen? Szeretném megvizsgáltatni a lábaim,ereim,szemeimet stb így 15 év után.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#975) #32577792 válasza prannk (#974) üzenetére


#32577792
törölt tag

A kérdés az, hogy az egész országból vagy csak Bp-ről?

(#976) prannk válasza #32577792 (#975) üzenetére


prannk
őstag

Én nem tudom..

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#977) Geryson


Geryson
addikt

Az Index főoldalán egy BLOG, ami összegyűjti az általunk már úgy gondolom, hogy ismert terveket / álmokat.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#978) philoxenia válasza Geryson (#977) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legnagyobb remény az, hogy óriási üzlet is, a sok beteg miatt a kifejlesztett cuccot nagyon sok példányban lehet eladni....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#979) fiktív1


fiktív1
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy otthoni cukorszint méréshez (Dcont Trend) megfelelő-e a lábujjak begyéből vett vércsepp? Vagy mindenképpen a kéz ujjbegyeinek az oldala ajánlott? Lehet-e nagy különbség a két kapott érték között? Esetleg milyen egyéb helyek ajánlottak még?
A választ előre isöszönöm!

(#980) Geryson válasza fiktív1 (#979) üzenetére


Geryson
addikt

Hát mérj rá itt is és ott is és rögtön megtudod, h van-e különbség. :) Egyébként nem lesz, tulajdonképpen bárhonnan vehetsz vért. A lényeg, h vérből mérj.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#981) #32577792 válasza Geryson (#980) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez így nem igaz bocs..
[link]

Egyébként pedig az ujjbegyek külső részénél célszerű szúrni, ott kevesebb idegvégződés van

[ Szerkesztve ]

(#982) fiktív1 válasza Geryson (#980) üzenetére


fiktív1
tag

Aha, igen, megpróbáltam, hatalmas a különbség. A lábas 6.3, a kezes 7-9 volt most. Kaja utáni, sejtésem szerinti csúcsot mértem. Tudok az adott készüléknél és a tesztcsíknál említett kb 20%-ról ide-oda, de ez mégis hatalmas differencia. Később leírom majd röviden a sztorimat, borzasztó értékekről indultam, fogyással, 2 x 500 mg Meforalal, életmódváltással próbálkozom, lekopogom, 2.5 hónap alatt remek eredményt értem el. Kösz a választ, tehát elvileg nem lenne különbség. Tisztaságra vigyázom.

[ Szerkesztve ]

(#983) Geryson válasza #32577792 (#981) üzenetére


Geryson
addikt

Kíváncsivá tettél. Tudsz esetleg linkelni, h ne kelljen FB-re regisztrálnom?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#984) Geryson válasza fiktív1 (#982) üzenetére


Geryson
addikt

Nálam most kéz 4.4, láb 4.2.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#985) fiktív1 válasza Geryson (#984) üzenetére


fiktív1
tag

Értem, köszönöm nektek a véleményt és a mérést. Én is megpróbálom reggel még egyszer.

Fennebb a 7-9, az 7.9 lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#986) #32577792 válasza Geryson (#983) üzenetére


#32577792
törölt tag

google a Te barátod is :)
kulcsszavak: vércukormérés, kapilláris
Egyébként még lehet fülcimpából is, bár kérdés hogyan teszed oda műszert :)
Egyébként is figyelni kell arra is, hogy az első csepp vért használd, ha nem jön, akkor ne nyomkodd, szúrj máshova és a többi :)
De az, hogy csak vér, az nem igaz. Pl. vénás vér nem alkalmas a pontos mérésre ezekkel a műszerekkel.
Bár nem tudom, hogy orrvérzés esetén mi a helyzet, de ugye az ritkán van, és azért orrba sem veretném magam :)

(#987) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem az Accucheck pont azért mér pontosan, mert nem kapilláris módon veszem a vért, hanem cseppentem. Azonkívül először a kibuggyanó vért letörlöm, ajd a második cseppet mérem. Így közelebb vagyok a vénás vérhez.
Az igazi buli az, mikor valahol megvágom magam, akkor, ha nem nagy a seb, mérek egyet, ha már..... :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#988) #32577792 válasza philoxenia (#987) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát fene tudja melyik mér pontosabban
Amikor vérvételre megyek, 1-2 tized eltéréssel mérek a kiadott labor eredményekhez képest.
A dcont cabrioval soha nem volt ennyire pontos a mérés.
Egyébként meg has kérdése is, hogy ki szeretne lábujjból szúrni ;]

Ha nagy seb van és jó az akkori eredmény, én elrakok belőle mintát olyan napokra, amikor bűnözni akarok :C

(#989) philoxenia válasza #32577792 (#988) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Órak mulva minenkepp eleg fals eredmenyt ad a tesztcsik, az eredeti ertekhez kepest is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#990) cigam válasza Geryson (#983) üzenetére


cigam
félisten

http://www.diabetes.hu/cikkek/hypertonia/0802/a-vercukor-merese

philoxenia
Ez így nem feltétlen igaz, a legújabb accucheck performa is már kapiláris mérőcsíkkal mér.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#991) philoxenia válasza cigam (#990) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, mert a vervetel nem elvezet, csak matematikailag ugye minel kisebb a minta, annal pontatlanabb a becsles az atlagra nezve...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#992) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Kérdezném,hogy mennyire lehet cukorbetegeknek enni Kókuszvirágcukrot?
Vegyes leírásokat kapok róla.
Egyik azt mondja ne egye cukorbeteg,másik,meg hogy azoknak is lehet.
És mennyire érdemes/lehet "enni" ezt a cukrot?

Avatar

(#993) #32577792


#32577792
törölt tag

Én ma direkt megmértem első cseppesen és utána is.
4,2 volt mind a kettő esetben :)

(#994) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Accu chek vércukormérőm van.Megmértem a vércukrom.7,3 lett.Gyógyszert nem szedek.Tudom hogy ez éhomira elég magas.A laborban mért meg 10,8 lett.éhgyomorra.Eddig még soha nem mértem itthon 8 felettit!Ennyi különbség lehet az itthon mért és a laborba mért között?Tesztcsík párnapos.Most eléggé megijedtem!

[ Szerkesztve ]

(#995) #32577792 válasza adsl (#994) üzenetére


#32577792
törölt tag

Az eltérés lehet abból is, hogy nem azonos időben történt a mintavétel, nem volt tiszta a szúrás helye (bocs, de tényleg befolyásolja) a saját készüléked régebbi típus, ezért pontatlanabb is lehet.
Szóval sok külső dolog miatt lehetséges az eltérés.

(#996) cigam válasza adsl (#994) üzenetére


cigam
félisten

Nagyon függ attól is, hogy mikor, mit, mennyit ettél. Mérd rendszeresn 1-2 hétig. 1x evés elött, 1x evés után másfél-két óra elteltével. Nem szükséges minden étkezéskor, elég 1-et kiválasztanod, de azt minden nap mérd le. Ha rendszeresen 7 felett mérsz, akkor irány a doki, és mutasd meg neki a mérési táblázatot. Ha mázlid van egy kés odafigyelés, és testmozgás elég lesz. Ha nem akkor bogyóval még kezelhető. De ezt majd úgyis a doki dönti el, a lavór eredmények alapján.

A labor pontosabb mérlst végez, és az sem mind1 mennyi idő különbséggel, honnan vetted a vért. Pl. megméred a bal kezeden, aztán rögtön a jobbon, más értéket kapsz. Ezek az otthoni mérők inkább jelzik az értéket, akár 1 teljes egységet is tévedhetnek. Arra viszont tökéletesek, hogy észrevedd nagyon alacsony, átlagos, vagy éppen magas lett.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#997) adsl válasza #32577792 (#995) üzenetére


adsl
aktív tag

Tavaly augusztusban is voltam laborban akkor 7,2 volt a laborban mért.Akkor nézték a 3havi átlagot is és az jó volt.Azóta ennyit romolhatott?Hogy ma meg 10,8?!Holnap megyek házidokihoz.Szerinted elküld újból laborba vagy ír fel gyógyszert?Vagy terhelésesre küld?Sajnos elég mozgás szegény az életmódom.Most eléggé megvagyok ijedve!Sajnos az életem is elég stresszes...

[ Szerkesztve ]

(#998) #32577792 válasza adsl (#997) üzenetére


#32577792
törölt tag

Sajnos sok dolog miatt lehet emelkedett:
- olyan kaját ettél, ami éppen akkor szívódott fel és hirtelen, amikor nézték
- időjárási frontok
- gyulladás, láz, gyógyszer
- stressz (heeh, erről aztán lehetne mesélni)

Javaslatom elsőre:
Vegyél elő egy füzetet és 10-14 napig pontosan vezess mindent (étkezési napló).
Mikor, mit és mennyit ettél. Mennyi szénhidrát volt benne. Kaja előtt mérni, utána 1,5-2 órával.
Ha közben 20-30 percet meghaladóan mozogtál - séta, futás, úszás, kerékpár - ezeket is jegyezd fel.
Macerás, de nagyon sokat tud segíteni.
Kerüld a hirtelen felszívódó kaját, keresd az alacsony GI élelmiszereket. Tessék rendszeresen mozogni, napi 30 perc séta -- nem sétálgatás - sokat segíthet.
Gyógyszer: nem tudom mit fog mondani, DE mielőtt elkezded szedni, adj lehetőséget a szervezetednek, hogy maga oldja meg, ha ezekre figyelsz, 3-5 nap után már érezni kell a változást.
Ha nincs, akkor ne halogasd a felírt gyógyszert.
Inzulint elsőre ne engedd, onnan már nem igazán van visszaút.
Este 18 után ne egyél.

(#999) adsl válasza #32577792 (#998) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!Nagyon jól esik mert most nagyon kétségbe vagyok esve!Megfogadom amit írtál!És holnap megyek a dokihoz is.Sajnos mióta vagyonőr vagyok elég sok kg rám jött,főleg hogy abba hagytam a súlyzós edzést is.Jelenleg 185cm,és 135kg vagyok.Tudom 20-30kg le kell adnom!

(#1000) #32577792 válasza adsl (#999) üzenetére


#32577792
törölt tag

Az sok
A súlyzózás - szerintem - nem megoldás ebben az esetben.
Sok gyorsított séta, vagy lassú futás, úszás.
Én is voltam ilyen munkában, telepet őriztem, és bizony mentem sokat éjszaka, pedig nem kellett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.