Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) beleszólok válasza [Prolixus] (#900) üzenetére


beleszólok
senior tag

Most csak a ritmuszavar: a mérőmnek van egy olyan funkciója, hogy bizonyos fajta ritmuszavarokat érzékel és megjelenít egy kis ikont a kijelzőn, hogy ilyet tapasztalt. Hogy ilyenkor valójában mit vesz észre, azt kérdezd a gyártótól. ;)

Altató: mondom, nekem nem valódi alvásproblémáim voltak, csak egy félhülye szomszéd, akinek a zajongása miatt nem bírtam aludni.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#902) [Prolixus] válasza beleszólok (#901) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ühüm. Hát akkor ez a téma kérdéses marad a továbbiakban. A ritmuszavart mindenesetre "igazán" az EKG-vel lehet diagnosztizálni, szóval ez a vérnyomásmérős extra funkció esetleg arra lehet jó, hogy felhívja a figyelmet, "talán gáz" van. Én ezt azért nem könyvelném el még biztosan ritmuszavarnak. Mármint, hogy az volt neked. Persze, nincs kizárva, hogy az volt, és igaza volta mérőnek.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#903) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Na ha ennyire mélyen belemegyünk a témába, miért jelentkezik a nyugtalanság stb. Még relatíve nem alacsony (4 fölötti) cukroknál, ha a tendencia csökenő? Azaz az inzulin hogyan hat ezekre a receptorokra?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#904) [Prolixus] válasza philoxenia (#903) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem tudom, de szerintem (tippre) sehogy, vagy nem közvetlenül. A hypo-s tüneteket a szimpatikus idegrendszer fokozott aktivitása okozza, nem az, hogy sok az inzulin vagy ilyesmi.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#905) beleszólok


beleszólok
senior tag

Mesterséges hasnyálmirigy
Egy bajom van vele: már tíz éve is ígérgették, öt-hat éve ugyanígy azt mondták, hogy még kb. öt év kell a bevezetéséhez...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#906) [Prolixus] válasza beleszólok (#905) üzenetére


[Prolixus]
addikt

És nem lesz olcsó valószínűleg...

Origo minőség: A glükagont/glucagon-t sikerült kétszer(!) leírni a cikkben glucadonnak. :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#907) cigam


cigam
félisten

Nyilvántartó program cukorbetegeknek

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#908) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Az alkoholról lenne 1-2 kérdésem.

1 es vagyok és pumpás. Kijárkálok este bulizni,kocsmába szinte minden hétvégén.
Mielőtt elmegy rámérek (általában jó szokott lenni)
Megiszok 2-3 sört meg 1 kis bort meg valamikor előferdül egy tömény is (vodka vagy whisky. cukros löttyöket meg pálinkát nem iszok.)
Hazaérek megint rámérek és kb ugyanolyan jó mint amikor elmentem otthonról. Persze szoktam benyomni 2-4 egységet az este alatt.
És reggeli,késő délelőtti kelésnél is ugyanúgy jó. Valamikor kicsit alacsonyabb.

De miért mondják,hogy a cukros ember nem ihat alkoholt?

Mert én kitudom játszani az értéket jóra.

Szóval ihatok alkoholt nem? Mert nem megy fel/le az érték tőle mert kijátszom.

Soproni szénhidráttartalma 1 deciben 1.6g. 1 üveg = 8g Nem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#909) Geryson válasza prannk (#908) üzenetére


Geryson
addikt

He-he, ez a kérdés engem is érdekelne. Én mondjuk tök ritkán iszom, de akkor masszívan, Jäger + light kóla és soha nem mértem még rosszat (általában filmszakadás előtt még mindig mérek egyet - legtöbbször segítséggel). Szóval alkohollal úgy magában még soha nem szúrtam el...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#911) prannk válasza Geryson (#909) üzenetére


prannk
őstag

Én úgy tudom,hogy a Jäger az elég cukros.
Én viszont ilyeneket nem iszom. Sör bor whisky párti vagyok. Borból is félédes tablettás :D

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#912) prannk


prannk
őstag

Alkohol szénhidráttartalom

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#913) prannk


prannk
őstag

Szerintem kerüld a likőröket :K

Szóval ezt majd megkérdem,hogy miért nem lehet inni cukrosoknak.

Lehet az ilyen likőrök miatt mondják :))

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#914) prannk válasza #45553408 (#910) üzenetére


prannk
őstag

Meg a fahéj :K

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#916) prannk válasza #45553408 (#915) üzenetére


prannk
őstag

Hát engem érdekel a dolog, úgyhogy rá fogok kérdezni. Mert ha nincs bennük szénhidrát... Alkoholtól még sosem hipóztam be :DD

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#917) Geryson válasza prannk (#911) üzenetére


Geryson
addikt

Ahaaa, akkor ezért van az, hogy szúrok mellé és nem esik le mégsem. 37 grammot ír, de mondjuk ez per 100 ml? Azért az nem kevés, mármint egy deci...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#918) prannk válasza Geryson (#917) üzenetére


prannk
őstag

Igen. 100 ml. 2 pohárka

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#919) cigam


cigam
félisten

MonoGluceosis v1.1
A MonoGluceosis egy platformfüggetlen cukorbetegség menedzselö szoftver, melynek két része van: az adatrögzítö és analizáló rész. Az adatbeviteli résznél rögzíthetök a betegséggel kapcsolatos adatok, mérések, állományok stb. Ezekböl az adatokból az analizáló rész készit jelentéseket, kiértékeléseket pdf formátumban. A program pluginekre épül, igy egyszerüen lehet kiegészitéseket, új jelentéseket a programhoz készíteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#920) Geryson


Geryson
addikt

Tudjátok miben kellene a segítségetek? Szeretnék venni egy folyamatos glükózmonitort. A múltkor kaptam itt valakitől a Medtronic-os linket, de sajnos náluk 508.000 Ft a készülék (plusz 6 naponta 10.500 Ft a betét). Esetleg valakinek más ötlet készülékgyártóra? A betét ára nem zavar, de a készüléké nem gyenge - persze ha nincs más, akkor megveszem.

Igazából mivel nem OEP-támogatásos, azon gondolkoztam, hogy vehetném pl. Németországban is?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#921) philoxenia válasza Geryson (#920) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#922) Akcept


Akcept
tag

Karácsonyra kaptam egy vércukormérőt.
Ti egy ujjszúró lándzsát többször használtok? Vagy eldobjátok és mindig új kell?

Más: Ez egy Dcont TREND. Miért nem használhatja az egész család?

(#924) cigam válasza Akcept (#922) üzenetére


cigam
félisten

Elméletileg mindég új kell, hogy steril legyen. A gyakorlatban jópár szúrást kibír. Anno én is csereberéltem, de elég drága móka. Mostanában 2-3 hetente cserélem (úgy hogy napi 2x bökök).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#925) #32577792 válasza Akcept (#922) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha a család többi tagja is használja - és mondjuk ugye inzulinos lennél - akkor nehezen tudnád nyomon követni, az adatokat, főleg ha fel is töltöd.

(#926) cigam válasza #32577792 (#925) üzenetére


cigam
félisten

A készülék 1 személyes használatra van kitalálva, eltárolja a méréseket (időpont, érték), és heti havi átlagot is számol a mérésekből. Lehetőség van rá, hogy megjelölj 1-1 mérést, hogy azt ne vegye figyelembe az átlag kiszámításakor, de macera. Viszont - mivel ajándék - gondolom nincs rá szüksége rendszeresen, csak időnkénti kontrol mérésekhez kell. Ekkor nyugodtan használhatja az egész család, mivel sem az átlagolásra nincs szükség, sem arra, hogy az internetre feltöltve más is nyomonkövethesse a kapott értékeket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#927) Akcept válasza #45553408 (#923) üzenetére


Akcept
tag

Köszönöm mindhármótoknak, én is kb. így gondoltam!

#ungawa# Szerencsére nem vagyok inzulinos.

Mindenkinek minél egészségesebb új évet! (Észre sem vettem, hogy én voltam, az idén az első hozzászóló)

Szerk:
#cigam# Pontosan így van!

[ Szerkesztve ]

(#928) #32577792 válasza cigam (#924) üzenetére


#32577792
törölt tag

Elméletileg a Pen tűjét is minden alkalommal kellene cserélni, ott van a használati leírásban.
Na most, vagy annyit cserélsz, amennyit kapsz támogatott mennyiségben, vagy a feletti részt megveszed támogatás nélkül.
Én tuti nem fogok minden lövés után cserélgetni

Akcept
Azért írtam feltételes módban, így használhatjátok nyugodtan, viszont a lándzsa legyen mindenkinek sajátja. Azzal nem szabad mást szúrni.

[ Szerkesztve ]

(#929) Akcept válasza #32577792 (#928) üzenetére


Akcept
tag

Úgy gondoltam nem cserélgetem (magamnak), hanem folyóvizes öblítés, spricc egy eszközfertőtlenítő sprével, és kész. Új a család többi tagjainak.

(#930) Geryson válasza philoxenia (#921) üzenetére


Geryson
addikt

Köszönöm a linkeket. Főleg a második ígérkezik érdekesnek, a hétvégén írok is nekik egy levelet, hogy mennyi lenne a készülék + a szenzor meg minden, ami kell. Januárban megyek éves szervizre kontrollra és megkérdezem a fődokit is, hogy milyen gyártókról tud még itthon a Medtronicon kívül, mert szinte 100%-osan eldöntöttem, hogy egy ilyen készüléket beújítok magamnak. Szúrni bármikor tudok, de mérni 5 percenként nem... :)

prannk: Beszéltünk itt az alkoholról, hát egy előszilveszteri és egy szilveszteri buliban bevágtam több mint 1 liter Jägert. :) Hát tényleg meglepően sokat kellett szúrnom, nem is figyeltem még. Az egyik nap 30 valahány egységig számoltam, majd szakadt a film, szilveszterkor is baromi sokat szúrtam, de mondjuk nem számoltam. Úgy voltam vele, hogy inkább hippo, mint magas és akkor gyorsan iszom valami cukros üdítőt. Hippo végül is nem lett, a cukim viszont tök OK volt. 7.9 volt a legmagasabb, szilveszterkor végig 4 és 5 körül, merthogy 1-2 óránként mértem a filmszakadásig.

Szóval a cukrot rendben tudtam tartani, de a vérnyomásom 2 napja 150 körül van, aminek meglehetősen nem örülök, remélem qrva gyorsan lemászik innen a normális tartományba vissza...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#931) #32577792


#32577792
törölt tag

- feltétlenül kerülendő a cukros likőrök, desszertborok, édes pezsgők fogyasztása, mert ezek nagyon megemelhetik a vércukorszintet;

--az alacsony alkoholtartalmú, de malátacukrot tartalmazó sörök közepesen emelik a vércukrot, ezekből két dl-nyi mennyiség kb. 1/2 zsemlének felel meg;

--szem előtt kell tartani, hogy az igen alacsony cukortartalmú száraz borok, száraz pezsgők, valamint a cukrot nem tartalmazó égetett szeszes italok (pálinka, brandy, vodka, whisky stb.), mivel az alkohol májenzim-méreg, blokkolják a glukoneogenezist, a keményítő glukózzá bontását. Tehát alkohol hatására a máj nem, vagy alig bocsát cukrot a keringésbe, ami abban az esetben, ha egyidejűleg nem kerül sor szénhidrát-bevitelre, nagyon könnyen a vércukorszint gyors zuhanásához, hipoglikémiához vezethet. Ennek fokozott a veszélye, ha az alkoholt fogyasztó cukorbeteg azonos időben fizikai aktivitást is végez, azaz fut, gyalogol, kerékpározik, táncol vagy akár szeretkezik. Ez különösen érvényes az inzulinkezelés alatt álló vagy szulfanilurea-készítményt szedő cukorbetegekre. Tehát: ha vércukorcsökkentő alkoholfélét iszik a dibabéteszes, tanúsítson önmérsékletet, és egyidejűleg fogyasszon szénhidrátot is. Ilyenkor biztonsági okokból ajánlatos soron kívül ellenőrizni vércukorszintjét!

--a cukorbetegnek tudnia kell, hogy az alkohol, akár a napi két dl-t meghaladó bor is, jelentősen megemelheti a vér trigliceridszintjét, ami már az érrendszeri szövődmények fokozott kockázatával jár.-

(#932) prannk válasza Geryson (#930) üzenetére


prannk
őstag

Hát tiszteletet adok neked :R :DD Én csak pezsgőztem szilveszterkor. Amikor hazaértem 4 volt. Azt hiszem 4 egységet nyomtam az este. Persze volt egy kis chips is meg süti.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#933) prannk válasza #32577792 (#931) üzenetére


prannk
őstag

Soproniba 1.6g van 100ml ben. Ami nem nagyon felel meg fél zsemlének. Még 1 üveg se.

Köszi az információt,hogy mi zajlik le alkohol közben.. Erre voltam kíváncsi kb.
De én úgy tudom,hogy pálinka is teli van cukorral.. Hisz jó sok gyümölcsből készül.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#934) #32577792 válasza prannk (#932) üzenetére


#32577792
törölt tag

az utolsó 1 hetes átlagom 6,2
34E-ről lementem 18-22 körülre

(#935) #32577792 válasza prannk (#933) üzenetére


#32577792
törölt tag

a cukorból lesz az alkohol

pálesz

(#936) prannk válasza #32577792 (#934) üzenetére


prannk
őstag

Nekem a 3 havi szokott ilyen körül lenni.

Én pumpával napi 50-55 öt kapok. De abból óránként 1 egység az alapritmus (bázis)
Szóval én is 30-35 körül adok étkezéshez.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#937) prannk válasza #32577792 (#935) üzenetére


prannk
őstag

Mind1. úgyse szeretem :D

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#938) #32577792 válasza prannk (#936) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem nincs pumpám, kérdezték, de számomra az macarás lenne.
Szeretek fürdőbe járni, szaunázni, ott meg gondolom nem előnyös.
Azt egyébként alkalmazom, hogy mérés alapján adok, ha kell keveset adok - azért nem viszek be több szénhidrátot mert 5 körüli az étkezés előtti - és ha szükséges, ráadok 1-3 egységet. Így adagolva sokkal egyenletesebb a szint. Ha dolgozom, akkor sajnos ez nem megoldható annyira, bár ott nincs nasi-nasi, tehát az értékek is jobbak akkor.

Páleszt szeretem, de válogatós vagyok benne, bolti gagyit szinte soha.
Torokfájásra, gyomor fájdalmakra, búra-derűre egy kis korty :)

(#939) Geryson válasza #32577792 (#931) üzenetére


Geryson
addikt

Nyilvánvalóan kerülendő (ez a szénhidráttartalom miatt is érthető), de hát 1x kit érdekel egy évben? :) Én amúgy baromi ritkán iszom, ez 0, 1 vagy 2 alkalom egy évben, de inkább csak a 0-1 alkalom a megszokott. A leírásod alapján duplán veszélyben voltam, ugyanis 1.-jén futottam 15 km-ert délután, de azt hiszem ezekre is elég jól tudok már vigyázni... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#940) *Ropi* válasza prannk (#936) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Szóval én is 30-35 körül adok étkezéshez."

Az ~150+ CH étkezésenként? Vagy a napi összes étkezést egybeszámolva mondtad? Milyen inzulint adsz magadnak?

Csak azért kérdezem, mert nekem a főétkezésem 10E az 50 CH-hoz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#941) prannk válasza *Ropi* (#940) üzenetére


prannk
őstag

Hát ja kb. 120g főétkezésnél.
Novorapidot adok

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#942) *Ropi* válasza prannk (#941) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor gondolom meg is van a napi mozgásmennyiséged az energia levezetésére, mert most az ünnepek alatt én is volt, hogy ennyit ettem, de meg is látszik a hasamon. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#943) prannk válasza *Ropi* (#942) üzenetére


prannk
őstag

185 cm 70-75 kg és nehezen hízok sajnos. Vékony vagyok.
De igen nem szoktam lustálkodni. Csak hétvégén.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#944) *Ropi* válasza prannk (#943) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó Neked. :) Nekem (192 / 106 pillanatnyilag, de napok alatt jön-megy 10 kiló, 3 hete 96 voltam, most megcéloztam újra) még ez a napi 150CH is sok néha, minden rám ragad, mozogni meg nem mindig tudok a munka miatt. Amikor tudok lenyomok pár tíz felülést meg guggolást, hogy járjon bennem a vér, de általában még enni is elfelejtek. :N :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#945) philoxenia válasza *Ropi* (#944) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De így mennyivel kevesebbe kerül a kaja... ;]

..én is hízékony vagyok, ezzel vigasztalom magam... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#946) *Ropi* válasza philoxenia (#945) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ott a pont. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#947) bullseye


bullseye
addikt

Azt hiszem még itt nem ajánlottam, de találtam egy nagyon jó kenyeret, csak sajnos ritka, meg ahol látom ott is csak néha bukkan fel, és nem tartós. Meg nem bízom a csodában, úgyhogy valaki szakértőbb megnézhetné.

Kohl's kitchen Diabetikus kenyérke. Sima 30 körüli CHval, mint legtöbb ilyen szénhidrátszegény izé, ami nem paleo/magos megoldás, DE valahogy sikerült nagyra készíteni. Gondolom sima 250 grammos kis kockakenyeret már látott mindenki, ez minimum kétszer akkora ugyanakkora tömeggel, szép nagy szeletekkel, egészen kenyérforma a kinézete, a szaga és az íze is közelebb áll hozzá. Eddig a legkomolyabb hátránya, hogy pirítósnak könnyen megég. :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#948) cigam válasza bullseye (#947) üzenetére


cigam
félisten

Jól hangzik, de csak fővárosiaknak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#949) bullseye válasza cigam (#948) üzenetére


bullseye
addikt

Hát, gondolom meg kell kérni a kedvenc közérted, hogy rendeljen. De még itt a fővárosban is nehéz rábukkanni. Az egyik jelzett helyen már hetek óta nincs, máshol random bukkan fel...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#950) *Ropi* válasza bullseye (#947) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nagyon hasonlít a Lipótiban kapható diabetikus kenyérre, az is 250 grammos és pontosan ugyanennyi CH-s. :)

Mennyibe kerül? A Lipótis 370.-, ha jól emlékszem (augusztus óta nem ettem, újra leálltam a kenyérről).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.