Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) *Ropi* válasza prannk (#750) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hány éves vagy és mióta van ez az állapot?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#752) prannk válasza *Ropi* (#751) üzenetére


prannk
őstag

23. Hát 3 honapja kb. Ritkán van olyan hogy kemény 5 ből 1 szer ha megfelelő. De akkor se marad sokáig kemény.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#753) *Ropi* válasza prannk (#752) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fix partnered van (Ha igen mióta?) vagy alkalmi? Milyen gyakran van "akció"?

Urulógiára érdemes lenne elmenned, hogy megvizsgáljanak és valamilyen megoldási javaslatot tegyenek.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#754) Geryson válasza prannk (#750) üzenetére


Geryson
addikt

Szia pumpás! :)

Sokat olvasgattam az írásod óta (amit ismételten köszönök) a pumpáról és ha most megyek kontrollra, akkor kifaggatom a lehetőségekről az orvosomat is - de egy kérdésem feléd lenne még mindenképpen, amit még mindig nem értek. Miért kell mérni, miért miért Te is napi 2x? Ha jól emlékszem estét és reggelt írtál.

Olvastam valahol, hogy a sejtközi (remélem jól írom) és a vércukorszint között az a különbség, hogy a vércukorból a sejtekbe idővel jut csak át gluklóz (és vissza ugyanúgy) és emiatt kell állítólag mérni Neked is a vércukorszintet rendszeresen, checkolásképpen. De akkor sem értem, hogy miért? Most kit érdekel az, hogy van 1 egység eltérés? Hát engem tuti az már hidegen hagyna. Ha a gép 12-öt mutat, akkor meg tök mindegy megint csak, mert magas és kész, ezt a pumpán is le kellene tudnom olvasni. Vagy nem értek/tudok valamit? Ha Te mérsz reggel vagy este, akkor igazából utána mit csinálsz? A gép mutat 5.6-ot, Te meg mérsz 6.3-at. Mi a teendőd?

A szexuális élettel kapcsolatban meg én csodálkoznék, ha ez már most kijönne. Egyrészt én azt így még nem is hallottam, hogy "hamar tönkreteszi a szexuális életet", ennyi erővel a szemedet is tönkreteszi, ott sokkal finomabb erek vannak, de a "hamar" nem tudom egyáltalán mennyire helytálló szó. Írj majd, hogy mire jutottál - ha a topickhoz kapcsolódó - de én 15-17 év után, 37 évesen, 2 gyerekkel, boldog kapcsolatban azt mondom, hogy ez nem a cukor lesz szerintem.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#755) prannk válasza *Ropi* (#753) üzenetére


prannk
őstag

Fix. Majdnem egy éve. De mostanába nem nagyon volt akció. Régen minden rendbe volt.Akkor még is csak pszihés?

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#756) philoxenia válasza prannk (#755) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

23 évesen hirtelen nem jelentkezhet csak pszichés módon. Táplálkozásra érdemes figyelni, nemcsak amit eszünk, hanem arra is, mi maradhat ki. Ebből pl. ami nem reklám az hasznos infó... A minél változatosabb táplálkozás, a minél több bármilyen mozgás javítja az érfalak rugalmasságát. A cukorbeteg betegségtudata a legnagyobb ellensége. Fogd föl úgy, hogy nem beteg vagy, hanem szabályosan és egészségesen táplálkozol. Nekem pl. bár én kettes vagyok, a fertőző betegségekkel szembeni ellenállásom a többszörösére nőtt, mióta oda kell figyelnem a táplálkozásomra. Pedig azelőtt is próbáltam egészségesen étkezni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#757) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Nem tudom srácok,hogy jó helyen teszem fel a kérdést,de mindenképp-e betegséggel kapcsolatos

Arról lenne szó lényegében,hogy szerintetek-e,apám jogosult-e az ápolási díjra,miután édesanyám cukorbetegségéből adódóan elfogja veszíteni a bal lábát térdig,ugyanis legutóbb kb 1 hónapja csonkolva lettek először az újai,de mivel a seb nem gyógyult,így kb 2 hét múlva újra műteni kell sajnos,ahol tovább fogják csonkolni a lábát!

Sajnos ő a betegség végső stádiumában van :((

[ Szerkesztve ]

(#758) *Ropi* válasza prannk (#755) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mozogsz eleget, a bokáid nem vizesednek? Szívműködésed rendben van és a vérnyomásod?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#759) prannk válasza *Ropi* (#758) üzenetére


prannk
őstag

Mozgok igen. Az egész lábam tiszta viz. :K Nagyon izzad a lábam. EKG szerint rendbe van a szív. Vérnyomás 140.

Urológus válaszol.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#760) prannk válasza Geryson (#754) üzenetére


prannk
őstag

Szia!

Igen.Nem érted. Pumpa nem méri a cukrot csak egy speckó kanülel tudja mérni ami nem olyan olcsó. [link]

nekem csak 1 szer volt ilyen amikor megkaptam a pumpát. Ajándékba járt 2db. Eltérés az biztos lesz.(de nem sok)

Szóval azért kell mérni mert nekem nincs ilyen transmitterem. Sztem felesleges. Mert az alapritmus bólus olyan faszán szintbe tartja hogy nem nagyon kell mérni. Én mindig ugyanannyit eszek. Már megvan mihez mennyit kell beállítanom. Reggel éhgyomorral uganyannit mérek mint este lefekvés előtt. 0.5 eltéréssel :C

Csak meg kell tanulni használni és akkor nem szükséges a mérés minden étkezés előtt. :K (fél év)
Szóval felesleges ezért a transmitterért kiadni havonta 10 ezret.
Én 4-8 ig nem foglalkozok vele. Ha 9-10 vagy felette van akkor nyomok be vagy felállítom az alapritmust 130-150% ra 1-2 órára.

Szóval félreértettél. Nekem nincs ilyenem :D Nincs rá szükségem.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#761) *Ropi* válasza prannk (#759) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha vizesedik a lábad (nem izzadást értek alatta, hanem a felgyűlő vizet, ami pl. a bokák megvastagodásában nyilvánul meg - egyénfüggő, de általában melegebb időben erőteljesebben jelentkezik), akkor jobban meg kellene nézetni a szívedet. A 140-es vérnyomás is már figyelmeztető jel a magas vérnyomás felé (nekem is ennyi általában).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#762) prannk válasza *Ropi* (#761) üzenetére


prannk
őstag

Nem vizesedik. :K

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#763) *Ropi* válasza prannk (#762) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az jobb hír. :) Ettől függetlenül tegyél egy kört az urulógusnál (meg a diabetológusod sem fog megharagudni, ha felhívod telefonon ezzel kapcsolatban). ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#764) prannk válasza *Ropi* (#763) üzenetére


prannk
őstag

Mondtam neki. Azt mondta hogy az még túl korai. :K Egy urológust majd felkeresek.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#765) *Ropi* válasza prannk (#764) üzenetére


*Ropi*
félisten

Dr. Pathó Pál az orvosod? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#766) Geryson válasza prannk (#759) üzenetére


Geryson
addikt

Hát ezt nem kellett volna meghallgatnom... :(((((((((

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#767) philoxenia válasza Geryson (#766) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért nem eszik olyan forrón...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#768) prannk válasza *Ropi* (#765) üzenetére


prannk
őstag

Nem :N

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#769) prannk válasza Geryson (#766) üzenetére


prannk
őstag

Mi a gond? :))

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#770) prannk válasza Geryson (#766) üzenetére


prannk
őstag

Felesleges ez a szenzor. A pumpa ugyanúgy működik mint egy egészséges ember inzulin adagolása. Csak jól kell használni kb ugyanannyit enni mindig vagy megtanulni mihez hogyan/mennyit adsz és akkor rámérsz lefekvés előtt,hogy ne legyen gond éjjel. És reggel megnézni,hogy nem e 10-15 el kedzed a napot.

Ha jól használod akkor nincsenek ingadozások. Nekem a grafikon egy majdnem egyenes csikot mutatott amikor még mértem többször. Általában 4-8 között mozog.

Kitudod kerülni a hipót pumpával. Én is azért kaptam igazából. Sok hipó és vércukoringadozás.
Tavaly reggel 9 től este 11 ig snowboardoztam több napot és ritkán fordult elő,hogy hipóztam. Első alkalommal nézegettem az értékeket hogy hogy viselkedik egész napos sportolással és meglepő módon se alacsony,sem magas nem volt.(3.5 alatt nem volt. Benyomtam egy 30g-os sportszeletet és nap további részében nem volt hipó.Volt reggeli ebéd vacsora is. 30% on ment az alap. Na most 24 órással egész nap kapkodhattam volna a szőlő cukrot. :K

Megéri a pumpát alkalmazni. Jobbak az értékek.
Nekem változtatott is az életmódomon. Zárkózott voltam és most meg bárhova elmerek menni.

Én még mindig azt mondom próbáld ki :C :K
3 hónap próbaidőd van. Egyik ismerősöm is visszaadta mert neki kényelmetlen volt . A sportban is zavarta. Ha neki kényelmesebb,hogy napi 5x szúrja magát... :N Engem nem zavar már. Hozzám nőtt.
Egyedül az alvásban zavart az elején,de már azt is megoldotta anyuci. Pizsamámra meg egy nagyobb alsógatyámra csinált egy tépőzáras zsebet és ott van bent. Így nem kerül a fejem fölé meg a párom alá :D

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#771) bullseye válasza cigam (#703) üzenetére


bullseye
addikt

Na én is kipróbáltam, egész kellemes, változatosságnak tuti beválik.
Neked nem volt gond a levessel? Szép nagy adag (ami nagy pozitívum), de le kell venni a fémfóliát róla mikrózáshoz, és nem vagyok túl jó egyensúlyozásban...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#772) Geryson válasza prannk (#770) üzenetére


Geryson
addikt

Na, a videóval kapcsolatban igazából általánosan van gondom. Tavaly decemberben lementem a szemészetre (hogy begyűjtsem a papírokat az éves kontrollhoz), erre mondja nekem a fószer, hogy "adjam át az üdvözletét a kezelőorvosomnak, hogy ilyen jó a szemem". Kérdezem tőle, hogy miért. Erre a válasz, hogy "mert most még nagyon jó, de úgyis romlani fog a cukor miatt".

Most 1-2 hónapja leszaladtam a körzetimhez, mert úgy éreztem, hogy zakatol a szívem. Rámér, minden rendben, erre mondja, hogy de egyébként 40 éves kor felett sok lesz a gondom mindennel.

Hát mondom ez k. jó, pont ilyen információkat akar hallani egy "beteg" ember. Esküszöm, ez szerintem nem normális. Most meg ez a videó is, hogy nekem ott lent is lesz problémám, még ha kezelem is a cukrot. Az agyam eldobom.

Ennyire erővel egy pisztoly is adhattak volna 20 évesen, hogy "öcsém, cukros lettél, szerintem tedd el inkább magad, egy csomó pénzt megspórolsz a TB-nak, magadnak meg idegességet".

Na, a pumpával kapcsolatban:

Nekem ennek a másik gyártónak a pumpája tetszik, amelyik mér is. Igazából az, hogy beadja nem rossz, nekem valóban jó lenne a sok hipó miatt, de más egyéb okom nincs úgy igazából rá. Hipó ugye nem is lenne nekem, ha nem futnék, de hát mindegy, nekem így kell ezt megoldani sajnos. Buzi cukor...

Érdekes, hogy írod, hogy zárkózott voltál a tollal. Én a Te korodban, 30 éves koromig kb. éjszakából-éjszakába, ágyból-ágyba jártam, engem soha nem zavart a toll - egy készülék viszont igencsak ezt tette volna. Mérni viszont mindig mértem és igyekeztem eléggé odafigyelni rá. Még a legpiásabb állapotomban is még filmszakadás előtt és után rögtön mérek (vagy mértem), tehát ezzel soha nem játszottam.

Most, így 2 gyerekkel azt mondom, hogy már talán elviselném (bár pl. nem pizsamában alszom), de csupán a szúrásnak annyi értelmét nem látom szerintem. Ennek ellenére nem tartom kizártnak, hogy megkeresem a Te általad javasolt embert is és megkérdezem erről a próbaidőszakról, mert igazából szeretném a HgA1C-t levinni 5-6 körülre (most fogok menni laborba, hogy most hol járok).

Más:

Egyébként gondolkozom, hogy kellene csinálni egy sportoló fórumot cukorbetegeknek. Igazából azt kell, hogy mondjam, hogy rohadt nehéz az "intenzív" sport ebben az állapotban. Most ebben a hónapban heti 3 x 8.5 km-ert futok csak, viszont az időn elkezdtem gyorsítani. Patentul 9-10 közé kell belőnöm a cukrot, mert egyébként szevasz, elmegy a cukor és az erő. A Páromnak volt egy forradalmi ötlete, viszek magammal cukrot egy Kinder tojásban (abban a sárga izében) és ez az életmentőm. Nagyon sokszor van az, hogy 6-7 km-ernél már érzem, hogy lassulok és akkor adok magamnak egy löketet a cukorral - ami egyébként ultragáz, mert nem túl jó érzés enni egy adag cukrot futás közben. :) Amúgy brutális a cukor csökkentő hatása a futásnak, nekem 9-10-ről 2-4-re megy le cukor nélkül, ha lökök magamnak egy adagot, akkor 4-5 körül végzek. Ezek után túró rudi, cukros üdítő meg ilyenek (ésszel persze), mert 2-3 órán keresztül mint a gép, úgy esik a cukrom (ehhez hozzátartozik, hogy én futás után kötelezően 2 liter vizet megiszom, ami úgy tudom szintén jó a csökkentéshez). Ha nem üdítőzöm vagy csokizom, akkor egy komplett vacsorát meg tudok enni úgy, hogy nem szúrok hozzá. Szóval az eredmény jó, HgA1C-t még nem tudom, de nehéz is egyben a cukorszintet jól belőni és persze nem tudom, hogy mennyire jó az, hogy 5 mmol-t esik le 45 perc alatt... :(

Ja, az erekkel kapcsolatban csak annyit, hogy javaslom azt mindenkinek (én 3-4 éve kezdtem), hogy heti többszőr (én 3-4 alkalommal csinálom, főleg a futás után) tűz forró vízben zuhanyzás és a végén jéghideg. Ergo mint egy szauna. Állítólag nagyon jót tesz a hajszálereknek, persze közben ésszel, hogy nehogy szívrohamot kapj (megvan ennek ugye a módja, hogy hogyan hűtöd vissza magad). Egy darabig nagyon rossz érzés, de utána tényleg jó!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#773) prannk válasza Geryson (#772) üzenetére


prannk
őstag

Ezt a másságot eltudod kerülni a pumpával. Azzt a pumpát választod amelyiket szeretnél. Adsz egy limket erröl a pumpárool?
De ha visszaveszed a 24 órást kicsit akkor is behipozol enennyire? Pl 30 at leviszed 23-25 re futás előtti napon.
Megnézheted hogy igy hogy viselkedik a cukor napközbe meg futás után.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#774) *Ropi* válasza Geryson (#772) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én felüléseztem nagyobb mennyiségben (100-150 db alkalmanként 3 részletben naponta 3x, de pár hónapja abbahagytam, viszont hamarosan vissza fogok állni rá), az minimálisan vitte lejjebb (1-2 mmol-lal).

Ez az előkorrigálás engem is érdekel, mert saját súlyos edzést szeretnék fixre beiktatni a programomba.

Melyik pumpa jobb? :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#775) Geryson válasza *Ropi* (#774) üzenetére


Geryson
addikt

Hát, hogy melyik pumpa a jobb, azt nem tudom, mert én még egyiket sem használom, de philoxenia linelt anno egy oldalt ([link]) és velük beszéltem és tudom, hogy az ő készülékük mér is és TB-támogatott is egyben.

Olyanokat mondott az ember, hogy annyira "intelligens", hogy ha van egy cukorszinted (pl. 8.9) és beállítod, hogy 100 gramm szénhidrátos ételt fogsz enni, akkor úgy számolja ki az inzulint, hogy mind a kajához, mind a túl magas értékhez is adagol. Meg még ezer dolgot mesélt, meg olvastam a prospektusukban. Tényleg fel is hívom őket is, hogy van-e próbaüzem náluk.

Szóval nekem olyan kellene, hogy mérjen, lássam, hogy mennyi az értékem nagyjából. Most napi 3-5x mérek, ez egy kicsit sok...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#776) Geryson


Geryson
addikt

Na, esetleg ha másoknak érdekes, akkor megkérdeztem most minden költséget a Medtronic-nál:

Minimed Paradigm Veo inzulinpumpa (80%-os TB támogatás mellett): 195.000 Ft
6 havi készlet (6 doboz inzulin tároló és 6 dobon kanül): 45.000 Ft

Enlite szenzor (sajnos ez mégsem támogatott): 11.600 Ft (6 napra)
Transzmitter a szenzor és a pumpa között (ez sem támogatott): 250.000 Ft

Egyetlen pozitívum, hogy ha veszek 3 hónapon belül 4 adag szenzort, akkor a jeladót megkapom kölcsönbe.

Hááát, így már más a leányzó fekvése...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#777) prannk válasza Geryson (#775) üzenetére


prannk
őstag

Felejtsd el ezt 24 órás mérős pumpát. Hidd el felesleges. Akit mondtam hogy vele kell a kapcsolatot felvenni az is azt mondta nekem pénzkidobás meg felesleges. Pénzkidobás. Ha megtanulod használni a pumpát nem kell méregetnek 3-5 szőr. Amúgy ezt a 100g os adagolást ezzel a pumpával is megtudom csinálni. Van egy olyan Funkció hogy Bólusjavaslat: oda beirod mennyit ettél mit(lassú gyors felszívódás és benyomja neked az inzulint.De persze előtte mérni kell egyet. Sőt be lehe tállítani,hogy adjon e bólusjavaslatot ha magas a cukrod. De én inkább ezt magamra bízom.

ez a legjobb mostani pumpa Német minőség. Németo ban támogatásra ingyen kapják.

Barna is ezt fogja ajánlani.

Ez csak 150 ezer. És 42 a 6 havi ami nekem elég 7-8 hónapig.
És a roche elfogadja az egészségpénztár kártyát. Szóval visszakapod 20% át.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#778) philoxenia válasza *Ropi* (#774) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Guggolás a legjobb erre és bárhol kivitelezhető. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#779) *Ropi* válasza philoxenia (#778) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hasizomra? :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#780) philoxenia válasza *Ropi* (#779) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

"minimálisan vitte lejjebb (1-2 mmol-lal)" erre gondoltam... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#781) *Ropi* válasza philoxenia (#780) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, hogy... :) Mennyivel nyomja le és milyen késéssel (Tudom emberfüggő, meg attól leginkább, hogy mennyit csinálja az illető, de kb.)?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#782) philoxenia válasza *Ropi* (#781) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A hirtelen magas esetén nekem sokat gyorsított a csökkenésen, de mondjuk én kettes vagyok, mondjuk 8-ról hatra, de régen volt, mondjuk olyan 10-20 guggolás 8-10 szer ismételve emlékeim szerint.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#783) *Ropi* válasza philoxenia (#782) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm, ez is jó kiindulási alapnak. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#784) cigam válasza bullseye (#771) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan mire gondolsz? Eddig csak 1-2 gyümölcslevest próbáltam, de nem volt velük problémám. (Na jó, talán kevés "anyag" vot bennük, de a lét megittam mint egy gyümölcs levet :) )

Azóta túlestem a http://fitbalance-etrend.hu héten. A sütik drágák 4-500.- pénz, de változatosak és finomak. A főétel meg tényleg olyan "velnesz fitnesz" volt amikor jóllaktam, volt amikor rá kellett segíteni 1 szendviccsel. Mint kederült, ugyanaz a cég, csak pepitában, legalábbis a futár ugyanaz volt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#785) bullseye válasza cigam (#784) üzenetére


bullseye
addikt

Gyümölcsleves oké, azt elég kibontani az asztalon. A normál levessel való egyensúlyozó szám ami zavar egy kicsit a melegítésnél.Meg hogy itt csak 1 napig állnak el a dolgok, Gastronál kettőig, ami hétvégén kellemesebb. Viszont a kártyás fizetés tetszik itt.

A futár névjegyén meg ott a foodexpress, totalfood, e-food, bonappetit és a fitbalance is. Ez kissé perverz szerintem, de ők tudják.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#786) cigam válasza bullseye (#785) üzenetére


cigam
félisten

Ez a fóliás fedél nekem jobban tetszik mint a Laci bácsi féle duplafedeles doboz. Remek ötlet, hogy "nem ázik el", de mire szétszedem ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#787) #32577792


#32577792
törölt tag

Üdv mindenkinek

Most találtam erre a topicra, ami igen meglepett:)
+20 éve vagyok 2. diabos, 5 éve inzulinos

Egyenlőre ennyi :)

(#788) prannk válasza #32577792 (#787) üzenetére


prannk
őstag

:(

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#789) #32577792


#32577792
törölt tag

Kinek milyen értékei szoktak lenni? Főleg a reggeli érdekelne, mert ezzel küzdök már egy ideje.
Néha sikerült 7 alá vinnem, de inkább fölötte vagyok.
Mikor adjátok be a bázist?

(#790) philoxenia válasza #32577792 (#789) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyi idős vagy?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#791) Geryson válasza #32577792 (#789) üzenetére


Geryson
addikt

Én este 21:00, a reggelim teljesen normális, azzal igazából soha nem volt gondom...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#792) philoxenia válasza Geryson (#791) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De Te 1-es vagy, ugye?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#793) Geryson válasza philoxenia (#792) üzenetére


Geryson
addikt

Igen, ez tény.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#794) prannk válasza #32577792 (#789) üzenetére


prannk
őstag

Nekem 4-8 általában. Este sportolj egy kicsit. Nézd meg úgy. Vagy sportolsz egyáltalán valamit? Mert ha egész nap ülsz úgy nem csoda,hogy éjjel felmegy kicsit.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#795) philoxenia válasza Geryson (#793) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom mindenütt így van-e, de felénk nem néznek inzulinszintet, mielőtt kiírnának valakit a gyógyszerről inzulinra. A saját inzulin mennyisége meg eléggé ingadozó tud lenni, ami viszi a reggeli értéket. Nálam az 5,5-6,5 között szinte bármi előfordul anélkül, hogy tudnám az okát. Így nem is erőlködök rajta.... :( Mondjuk én még inzulin nélkül vagyok 1mg Gliprexszel... A HbAc-m eddig mindig elég jó volt, amikor a legrosszabb volt, akkor volt 6,5 mióta a kezelést kapom, amikor kiderült 14,5 volt... Most az utóbbi években sikerül 6 alatt tartani...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#796) #32577792


#32577792
törölt tag

kor: 50
Naponta 2x30 perc erőteljes séta (5km) jellemzően délelőtt és délután.
Ha 3-4órakor 6 körül mérek, akkor 7 órára bőven 7 fölött kelek, de inkább 8.
HbAc az kb 3 évig 6,2-6,4 között volt rendszeresen, de a kezelő orvos szerint ez elég határeset és kicsi emelést kért. (éjszakai hipo veszélyes miatt), mostanában 6,6 körüli átlagot mérek, de jövő hónapban megyek kontrollra, majd kiderül.
Az igazság az, ha 7 alatt tudom tartani, akkor nincs gond estig.
De ha felette, akkor az egész napom rossz.

Kipróbálom a korábbi bázist, illetve egyik ismerősömnek az orvosa javasolta, hogy ne egyben adja be azt, hanem 4-6E-t hagyjon délelőttre, mert nem tart ki 24 órát.

[ Szerkesztve ]

(#797) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#798) bullseye válasza philoxenia (#797) üzenetére


bullseye
addikt

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#799) philoxenia válasza bullseye (#798) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érdekes a téma, bár kicsit amatőr az előadó, de sok mindenben igaza van saját tapasztalatom szerint.
Anno úgy mondtuk: "Ártani nem használ. " :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#800) bullseye válasza philoxenia (#799) üzenetére


bullseye
addikt

Akkor kérlek foglald össze, mert az első 15 felesleges perc után feladtam. Annyit láttam még, hogy soha többet ne egyek állatot, és akkor kulcslyuk...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.