- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Yutani: Yutani Retró Hangkártyái: AdMOS AdWave 32
- user2: Kia Ceed Gold 160 1.5 T-GDI MY2024
- Kempingezés és sátrazás
-
LOGOUT
Debian GNU/Linux
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vladi
nagyúr
Én ezt nem értem. Töröltem a partíciót, csináltam egy ext4-et. Bemásolatam a cuccokat. Aztán lagol egy csomó film Így ráküldtem az fsck-t. Már egy óraja csak a hibákat javítja.
-
Vladi
nagyúr
Hurrá!
Sikerült megdöntenem a rekordomat.
Becsszó nem én voltam! Ezt a fájlrendszert vagy 10 éve a média lejátszó hozta létre! Tutibecsszó, hogy nem torrenteztem rá.root@fedora:~# e2fsck -fn /dev/sda1
e2fsck 1.47.0 (5-Feb-2023)
1. lépés: inode-ok, blokkok és méretek ellenőrzése
2. lépés: könyvtárszerkezet ellenőrzése
3. lépés: könyvtárkapcsolatok ellenőrzése
4. lépés: referenciaszámok ellenőrzése
5. lépés: csoport összefoglaló információinak ellenőrzése
/dev/sda1: 13175/183148544 fájl (77.3% nem összefüggő), 260929065/732566272 blokk
root@fedora:~# -
Vladi
nagyúr
óhogya halálfa...fa... izé halálfaluba má... oké, kösz jól vagyok.
az nem soruce.list hanem sources.list
de a kérdés még mindig adott:
root@k10:~# apt install nomacs
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése... Kész
Állapotinformációk olvasása... Kész
nomacs csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el
E: „nomacs” csomagnak nincs telepítésre jelölt verziója
root@k10:~#mér nem tudom feltenni a nomacs programot, elivleg a tárolóban van. Nem most kéne a contrib csatonra? vagymi...
-
Vladi
nagyúr
namármost... az van, hogy siekrült elvarázsolni az apt-ot. Momentán nem frissít semmit, nem telepít. Így fest, elvileg ez a telepített:
# See https://wiki.debian.org/SourcesList for more information.
deb http://deb.debian.org/debian bookworm main non-free-firmware
deb-src http://deb.debian.org/debian bookworm main non-free-firmware
deb http://deb.debian.org/debian bookworm-updates main non-free-firmware
deb-src http://deb.debian.org/debian bookworm-updates main non-free-firmware
deb http://security.debian.org/debian-security/ bookworm-security main non-free-firmware
deb-src http://security.debian.org/debian-security/ bookworm-security main non-free-firmware
# Backports allow you to install newer versions of software made available for this release
deb http://deb.debian.org/debian bookworm-backports main non-free-firmware
deb-src http://deb.debian.org/debian bookworm-backports main non-free-firmwaremod: pl ez történik:
root@k10:~# apt-cache search rtorrent
root@k10:~# -
Vladi
nagyúr
válasz
Apollyon #10472 üzenetére
az elhallgatással én nem értek egyet. Elvileg az az elv, hogy szóba kell állni az idió.... izé a más véleményen lévőkkel. Igaz, hogy olyan, mint Tiszát gereblyézni...
Annyi, hogy egy debian topikban tökéletesen felesleges, inkább a linux offba.
(#10473) cigam:
Nem báncsák szögíny linkszot.... hazug propagandát terjesztenek. A kettő nem ugyanaz. Rendsen olyan érzésem van már, mintha ez itt egy politikai topik lenne. Tök olyan a hangulata.... ennyit arról, hogy visszavonulok a kulturális térbe.
-
Vladi
nagyúr
"A napokban újabb bizonyítékát kaphattuk annak, hogy hova vezethet az, ha valaki bedőlve a Linux hamis marketingjének elhiszi,"
baszki mintha a pesti srácokat olvasnám.
(#10463) Friczy:
Köszi a magyarázatot.
Nekem ez továbbra is nettó kultúrsokk.azt már tudom, hogy kernel külön kell frissíteni, de most nem ugrik, be, hogy hoyg.
-
Vladi
nagyúr
A 48% az soknak számít?
root@k10:~# fsck.ext2 /dev/sdb2
e2fsck 1.47.0 (5-Feb-2023)
/dev/sdb2 was not cleanly unmounted, check forced.
Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes
Pass 2: Checking directory structure
Pass 3: Checking directory connectivity
Pass 4: Checking reference counts
Pass 5: Checking group summary information
/dev/sdb2: 226432/59744256 files (48.4% non-contiguous), 166078861/238947328 blocks
root@k10:~# -
-
Vladi
nagyúr
Még mindig nem vágom ezt a kernel frissítés dolgot.
Volt egy bugom, de azt már megcsináltam.
Most
apt-get dist-upgrade
feltett egy frisebb kernelt. Akkor azt ezzel kell frissíteni? De ez nem a kövi stabil kiadásra kéne, hogy frissítsen?Ezt íjra:
oleg@k10:~$ uname -a
Linux k10 6.1.0-11-amd64 #1 SMP PREEMPT_DYNAMIC Debian 6.1.38-4 (2023-08-08) x86_64 GNU/Linux -
Vladi
nagyúr
Azt írja:
Az alábbi csomagok vissza lesznek tartva:
linux-image-amd64kernelt direkt nem frissít?
-
Vladi
nagyúr
Fura hibám van. Időnként nem bootol be a gép, csak failsafe módba tesz. Ami hibát közöl az az, hogy
/dev/sdb2-n nem talál normális ext4 fájlrendszert. Ami nem meglepő, mert az nem is az:Model: ATA SAMSUNG HD103SI (scsi)
Disk /dev/sdb: 1000GB
Sector size (logical/physical): 512B/512B
Partition Table: msdos
Disk Flags:
Number Start End Size Type File system Flags
1 1049kB 21,5GB 21,5GB primary ext4
2 21,5GB 1000GB 979GB primary ext2fstabban így szerepel:
/dev/sda1 /mnt/temp ext4 defaults 0 0
/dev/sda2 /mnt/tartalek ext4 defaults 0 0
/dev/sdb1 /mnt/backup ext4 defaults 0 0
/dev/sdb2 /mnt/adatok ext2 defaults 0Ez két 1 gigás hdd. Szerintem az történik, hogy nem mindig ugyan úgy nevezi a rendszer. tehát egyszer sda és sdb másszor pont fordítva.
Jó tudom használjak uuid-t, de akkor is fura.
-
Vladi
nagyúr
válasz
urandom0 #10298 üzenetére
Nekem nincs meg, én red hat vonalról jöttem. Ott főállásúak csinálják még a fedorát is. Tehát nem tud csak úgy eltűnni.
Egyébként meg helyettesítés is lehetséges, mivel nyílt az egész rendszer, így elvileg nem kellene gondot okoznia.
Bármi ami nem repó alapú az nekem windowsos. Kész. Felteszel valamit 3rd partit ami felteszi neked a 3 rd parti cuccokat. Ez nagyon messze van a repótól.
"A legtöbb Linux disztró alkatilag nagyon nem ellenálló. Nincs bennük semmilyen vírusírtó, nincs bekapcsolva a tűzfal"
Ne fárassz.... szerintem nagyítóval kellene ilyeneket keresni. De most megint 20 évesnek érzem magam. -
Vladi
nagyúr
válasz
urandom0 #10284 üzenetére
"a saját maga által kezelt"
Na hát ez itt a fő proléma! A linux például attól lett az ami, hgoy van neki csomagkezlése. Ami egy oltári találmány, gyakorlatilag a felhasználó legprofibb kiszolgálása amit el tudok képzelni. most, hogy brutálisan nagy lett a számítógépek teljesítménye, minden is automatizálva lett, tehát egyre kisebb az emberi erőforrás igénye egy csomagolási eljárásnak, miért is kell dobni? Miért kell a népet egy tipikusan windowsos agyhalál elé terelni? Leterakni az alkatilag ellenálló rendszert potenciális veszélyforrással???
-
Vladi
nagyúr
Na még mindig csomagkezelő és gyors mirror a téma:
talátalm a netselect-apt programot. Ez az ftp.bme.hu-t mondja, hogy a leggyorsabb nekem. Generál is nekem soruce.list -et, de az eredetiből egy csomó midnen nincs benne.
Úgyhogy az eredetiben átírtam a címeket bme-sre, kivéve a security updatet, mert azt az eredeti program se írta át. Úgy fest működik.
Elvileg a bmés ftp szerveren fenn van midnen ami a hivatalos sezrvereken is, nem? -
Vladi
nagyúr
antix user van itt esetleg? A 12-es debianra épülő most kikderült bétát érdemes már telepíteni?
-
Vladi
nagyúr
válasz
sh4d0w #10238 üzenetére
Nemlehet. 2 nap alatt annyit szoptam, mint előtte 10 év alatt.
A redhat 1 mozdulattal kirúgta az összes cpu-t amit 2013 előtt gyártottak. Debian meg nem tud normálisan csinálni egy releaset.
Egyébként van kb 1 délutánom egy héten megcsinálni a gépemet. Már most 6 hónapja kész kéne lenni. Sebaj, még 2 hét csúszás.
-
Vladi
nagyúr
-
Vladi
nagyúr
Ühüm... azért engedtessék már meg nekem előljáróban annyi kritika, hogy azért ez nem egy profi hozzállás.
Mármint debianéktól. akkor ne ígérje be a release-t ha nem tudja tartani. Régen az volt a duma, kiadják ha kész. Kész? kész. Kiadják? nem.
Fedorán az megy már 20 éve, hogy ha kiadás nap van, akkor beírják, hogy gmt+1 május 1.-én. Kész. Előtte 2 nappal a mirrororokat már beélesítik, és automatizálva nyílik a kiadás könyvárja pontban az adott időben.
Egyébként jópár éve még játszottunk a fedorás srácokkal olyat, hogy kiadás előtt 1-2 nappal már lestük a mirrorokat hátha valamelyik "véletlenül" nyitva maradt.
Persze amikor még votlak fedorás srácok.
-
Vladi
nagyúr
Elvileg rilíz van, a letöltési linkek mégis 11.7-re mutatnak.
-
Vladi
nagyúr
Ez ilyen lts verzió lesz? Elvileg 5 évig támogatott? Akkor azt már kivárjuk, vasárnap akkor telepítem.
-
Vladi
nagyúr
Nokérem!
Elkezdtem nézegetni, a firmwares telepítő meglett, talán még usb install is menni fog.
Kérdés: minimum install - kb egy cron meg egy digitemp kell majd - befér 1 gigára?
Másik: van valami összefoglaló táblázat a kiadásokról, életciklusról stb?Valamit ne merjetek cikizni, gondoltam kipróbálom.
-
Vladi
nagyúr
-
Vladi
nagyúr
válasz
jagyugyaerik #5133 üzenetére
Ezt most totál nem értem.
Lehet valamilyen másik csomagkezelő volt, nézd meg a synapticban hogy milyeneket lehet még telepíteni.link ez? mert a synapticon kívül más guis csomagkezelőt én nem talltam debianra. Kivéve ha a yumexet fel tudod tenni.
-
Vladi
nagyúr
válasz
jagyugyaerik #5131 üzenetére
a synaptic az pont ilyen. Nem jó?
-
Vladi
nagyúr
válasz
Destloler #5104 üzenetére
Akkor vond le a tanulságokat.
Ne csüggedj, ismerek olyan linuxos gurut, aki most ebből él és ő is így kezte, hogy felnyomták az 1. szerverét.
Ilyen kommon portot, hogy 22 ne hagyj nyitva. Mindent állíts át olyan portra, ami nem közismert. Itt a lista. Van sok üres, azokat használd. Mert ez általában úgy megy, hogy egy x számítógépről a neten egy szofver nézegeti a többi gépet, hogy nézzük melyik port nyitva, mondjuk: 22. hopsz nyitva. Na próbáljunk benézni...
Ami ip-t írtál, az alapján meg lehet találni a szerver gazdáját, lehet egyszerűen azt is felnyomták. Arra meg egy másik felnyomott gépről jelentkeztek be stb. stb. Még telefonszámot is találsz, hívd fel és szólj, hogy ez van. Utánanéznek. Lehet egy előfizető volt olyan okos, hogy benéztek hozzá.
-
Vladi
nagyúr
válasz
Eastman #5062 üzenetére
Na most teszem fel fedora 17 alá.
Azt nem írják, hogy 32-es, vagy 64-es a cucc. Felteszem mindkettő függőségeit:wxpython dev csamoagok, wxgtk dev, python-imaging dev csomagok. Félmillió függőség semmi gond.
src könyvtárban erre:
python setup.py build
lefordul.Most jön a fejvakarás, mert elvileg 64 bitre fordított, de 3 különböző sweastrology.so fájl van.
Najó, ha 64, akkor az. A /src/Morius/SWEP/src/linux/64bits könyvtárból másoltam a sewastrology.so fájlt a
/usr/lib64/python2.7/lib-dynload könyvtárba. Egyrészt, mert a 64 bitest fedorán itt találom, mármint a megosztott libeket a user programokhoz, másrészt meg csak itt volta dynload könyvbár.Lássuk:
python ./morinus.pyMegy.
Te mi az, hogy solar, meg ilyenek?
Meg különben is! Mindek neked asztrológia program?
Maitreya-t is tudom ajánlani. De egyébként nem csoda, hogy kínlódsz vele, a két leírás egyikse se írja le
korrekten, hogy mit kell csináli. -
Vladi
nagyúr
válasz
Destloler #5049 üzenetére
A su az felhasználót vált. Ha nem írsz utána semmit, akkor rootra akar majd váltani.
Az apt-get az a csomagkezelő program, utána írni kell, hogy mit csináljon.Telepíteni csak root joggal tudsz. Tehát így már érteni fogod mit írsz.
sudo egy köztes megoldás, akkor használhatod, ha a userednek adsz részleges root jogot. Ekkor a sudo azaz super user do parancs után írhatod, hogy mit akarsz. Ekkor is kér jelszót, de nem rootot, hanem a userét.
-
Vladi
nagyúr
válasz
Brown ügynök #3780 üzenetére
nem folytam bele ebbe a hálózat-sagaba. bocs.
ha dhcpvel kapod az ip-t akkor elvileg kapsz rendesen dns címet is.
-
Vladi
nagyúr
válasz
Brown ügynök #3777 üzenetére
Nem megy a névfeloldás. A dns szerver címe be van állítva jól?
-
Vladi
nagyúr
válasz
dabadab #3405 üzenetére
Mintpéldául. De volt még sok cikk forkról meg hasonlókról. Nagy a káosz.
-
Vladi
nagyúr
válasz
#67688960 #2866 üzenetére
Mi az a hiba amit kiír?
Van egy elég bő leírás róla. -
Vladi
nagyúr
Keresd meg a csomagkezelő logját. /var/log szerintem ott lesz. Nézd meg, hogy miket tettél fel.
Na azokat szedd le.
Rakd rendbe a forrás listákat, és utána frissíts.Nem tudom, van -e valami csomag csoportosítás debianon, ha van, azzal próbálkozz teljes gnomot leszedni.
Nem tudom most megnézni, de másik topikban volt már szó a --purge kapcsolóról apt-get esetén. Az leszedi az esetleges beállításokat is?
-
Vladi
nagyúr
Szia!
Összegyűjtöttem már sok olvasnivalót, van debian szekció is.
-
Vladi
nagyúr
válasz
bambano #2601 üzenetére
Értem.
A leírásban adatnak prefixet. Utána configure-t futtat, úgyhogy szerintem lehet neki adni.TakkerX!
Nézd már meg ezeket a csomagokat (és persz -dev ha van), hogy fenn vannak -e:
gettext, gnulib, libglib2.0-dev. [google mondta, nem biztos, hogy ez a híja.]
Vagy nézd meg ezen az útvonalon:
/usr/share/aclocal
és másold be kézzel. -
Vladi
nagyúr
válasz
TakkerX #2582 üzenetére
Bizony ide másik kernel kell. Kvázi a fél gépet nem látja. Van egy csomó, majd a debianosok megmondják melyiket érdemes felrakni.
A csomagkezelőt használd, azzal keress rá a kernel szócskára. Majd indítsd újra azzal. [Valamelyikkel. Ez passz.]
Csomagkezelő: synaptic
Ha nincs fenn akkor tedd fel rootként:apt-get install synaptic
Utána nézd át a kimeneteket megint.
-
-
Vladi
nagyúr
válasz
ZCoyote #2450 üzenetére
Dirrrr... csörömp,csörömp... rezignált arckifejezéssel új billentyűzetet elővesz...
Nem hiszem, hogy gondot fog okozni. Nekem egy év működés után 10 megás a /var/log könyvtáram. De időnként tömöríti is a régieket. *.log.X.gz. Ezeket időnként törölheted, ha szaporodnak.
-
Vladi
nagyúr
válasz
Forest_roby #2233 üzenetére
Hály!
Tipikus. Grafikus felület hiba. A linkelt leírásban is arról szól az eszmecsere.
''semmilyen bill kombinaciora nem reagal a gep....''
ctrl+alt+F1-et próbáltad? Mert az varázslatos.Nyit neked egy terminált és ott már be is jelentkezhetsz, és beállíthatod ami neked kell.
Jah igen, még valami: szerintem se telepíts x64est.
[Szerkesztve] -
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 3DMark (2013) eredmények
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Honda topik
- DOOM - The Dark Ages
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Motoros topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Trollok komolyan
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- További aktív témák...
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged