Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Dark Souls 3 (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) batai15


batai15
félisten

Sziasztok ! Twinkling titanet mikor tudok majd venni az árustól ? Ill van mód hogy kiszedjem azokat a köveket a fegyverekből amiket már bele raktam? Farron gs annyira nem jó pve-re ,de ez a fame ultra gs nagyon adja.

(#1852) Djuree válasza vhunor (#1849) üzenetére


Djuree
félisten

jajj de jó hír! az alapjáték már csemege volt így lvl130 környékén, pyromancival...bár csak sima ng_ben vagyok

Heisenberg69: attól függ milyen a karid. mire vagy specializálódva.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1853) Djuree válasza batai15 (#1851) üzenetére


Djuree
félisten

sztem azt csak akkor vehetsz ha végigtolod a játékot. 3-at vehetsz hamarabb is asszem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1854) vhunor válasza Djuree (#1852) üzenetére


vhunor
őstag

Hát, én sajnos NG+2-ben álltam neki, mert csak ezzel a karakterrel végeztem Friedével. :DDD

(#1855) Jazz válasza Djuree (#1848) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi a részletes leírást.
Rendben megfogadom, forgatni fogom.:) Viszont erre nem találtam választ a wiki-ben:
Infuse vs. reinforce: A kettő együtt is működik? Példa:
- a fegyver sebzése alapból mondjuk 80-100.
- a reinforce-al: kb. 82-105
- ha infuse-olnám az eredeti fegyvert (8-100), akkor a „raw gem” adná a legnagyobb boost-ot. A sebzése fixen 146 lenne. (És nincs tól-ig tartomány. Ha tüzes követ raknám bele, akkor ilyen 105-120 lenne kb.)
7. Kérdés: Mi van akkor ha az infuse előtt direkt reinforce-olom a fegyvert? Ha ez után tolom rá a „raw gem”-et, akkor a sebzés is nagyobb lesz? Mondjuk a 146 helyet lesz 150? Vagy csak simán törli a reinforce-os értékeket, és a két dolog egymástól teljesen független.
Magyarul: ha egy reinfroce-olt fegyvert gemezek meg, akkor a nagyobb lesz a gem-es sebzés annál mintha egy reinforce-olatlan fegyvert gem-eznék meg?
Ha igen, és összeadódik a kettő, akkor infuse után is lehet reinforce-olni?

free your mind

(#1856) Djuree válasza Jazz (#1855) üzenetére


Djuree
félisten

semmi köze a kettőnek egymáshoz. tök mindegy melyiket rakod először és hanyasra reinforcolod. és igen, lehet egyszerre mindkettőt.
jópár fegyvert nem lehet infusolni, tipikusan a boss fegyókat és azokat csak +5-re lehet fejleszteni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1857) Jazz válasza Djuree (#1856) üzenetére


Jazz
veterán

Ok. Tehát nem fogja egyik a másikat boost-olni, egymástól tök függetlenek, ez már világos.

Viszont mi van akkor ha pl. fel reinforce-olsz egy fegyvert jó magas szintre mondjuk +8, majd belerakod a követ, majd meggondolod magad és „kiveszed” a követ?

Ezt követően visszakapod a +8-as reinforce-olt fegyvered, vagy 0-ásat fogsz kapni, és kezdheted elölről?

free your mind

(#1858) Djuree válasza Jazz (#1857) üzenetére


Djuree
félisten

+8-asat kapsz ugyanúgy, ahogy írtam tök független a kettö egymástól. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1859) Jazz válasza Djuree (#1858) üzenetére


Jazz
veterán

:R

free your mind

(#1860) Jazz válasza Djuree (#1858) üzenetére


Jazz
veterán

Tárgyak farmolására van lehetőség? Vagy minden értékes tárgyat egyszer dob csak ki a játék?

Például:
Raw gem-et háromféle helyen lehet szerezni a játékban a wiki szerint.
„Raw Gem Locations
•Drops from a Crystal Lizard, on the roof with the praying hollows, near the second bonfire in High Wall of Lothric.
•Small chance to drop from most hollows in High Wall of Lothric.
•1x on a Corpse to the left from the bridge and inside the castle. Near where the hollow who is throwing undead hunter charms to stop your estus.”

Ez azt jelenti hogy takarékoskodni kell vele, vagy nyugodtan elszórhatom a gem-eket, mert bármikor tudok szerezni később?

Pl. ha többször leölöm a fenti Lizardot, többször is kifogja dobni?

Köszi!

free your mind

(#1861) Djuree válasza Jazz (#1860) üzenetére


Djuree
félisten

hát az a lizard pont nem termelődik újra ha leölöd csak új végigjátszásba. de szokott esni mindenféle véletlenszerűen. használhatod mert biztos fogsz találni mindenféléből, de azért olyan nagyon sok nem lesz. 8-10 db mindből kb., emlékeim szerint nekem ennyi volt. olyan gyakran nem érdemes cserélni. legyen pár fegyvered amibe raksz gemeket, legyen egy darkos dark érzékeny ellenfelekre, tüzes tűz érzékenyekre stb.
de ahogy tapasztaltam a tüzes a legjobb, arra érzékeny a legtöbb ellenség.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1862) Jazz válasza Djuree (#1861) üzenetére


Jazz
veterán

Mondjuk igen, sajnos azt nem látom hogy melyik szörny mire lesz érzékeny.
Szerinted ha a raw gem klasszisokkal nagyon sebzést biztosít mint a fire gem, ennek ellenére válaszzam inkább a fire gem-et?
Raw: 140
fire: 100-110

Néztem wiki-n, hogy az infuse-olt fegyverek gem-es lvl-je is 1-10-ig terjed.
A gem-es fegyverek upgrade-je hogy működik? Minden egyes következő szinthez kell egy-egy újabb gem?

free your mind

(#1863) batai15


batai15
félisten

A dark sigil mire jó? Oda adtam a keepernek a lelket, azért kérdem .

(#1864) Djuree válasza Jazz (#1862) üzenetére


Djuree
félisten

hát mindegy, mert van mikor a raw a jobb, van mikor a fire. de inkább fire, talán.
nem kell új gem bele, csak egyszer.

batai15: hát azt hosszú leírni, wiki megmondja.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1865) batai15


batai15
félisten

Most valamit nagyon elszúrtam.
Újra osztottam a pontokat,a fame ultra sword miatt.
Így néz ki: vigor 20
Endre:20
Vitaly 17
Str 50
Dex 9!!! Egyedül a dex ami piros , e jelű ,str meg 50.
Erre a rohadeknak nincs sebzsese ,konkrétan shadow harcosokra riposteval 67et sebzek ! , Előtte 2 hit voltak...
Ja és nincs több pale tounge ,nem tudok farmolni keresni kell csak valami poweres fegyot...

(#1866) BOBAKILL válasza batai15 (#1865) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Tudsz farmolni, de csak az Abyss watchers boss előtti területen a darkwraithoktól. 20-ból kb 1x ha dobnak..nagyon sok türelem kell hozzá. Nekem így sikerült 2-t összeszednem egyszer. De máshol tudtommal nem lehet.

(#1867) batai15 válasza BOBAKILL (#1866) üzenetére


batai15
félisten

Ott farmolok csak most sebzesem nincs..

[ Szerkesztve ]

(#1868) onkelz válasza Djuree (#1845) üzenetére


onkelz
aktív tag

Hát nagy köszi, ha hazaértem ki is prószálom.
Alap nyilacska elég neki vagy valami morcos kell?

(#1869) ThySoul


ThySoul
senior tag

Ma kezdtem a DLC-nek neki, első bossig jutortam....és hogy ez mennyire kibaszottul jól néz ki :C
Kb 5 próbálkozásból meglett, nem volt nagy cucc, de baromi élvezetes volt.

(#1870) Jazz válasza Djuree (#1864) üzenetére


Jazz
veterán

Közben rájöttem mi a hiba forrása. A fegyver sebzés mögötti számot nem adtam hozzá Pl. 120+30. Így már jobban kijövök az infusion-el, mint a raw-al. Ugye a dex scaling miatt.

A 20000soul-os tower key-t érdemes megvenni a kezdő helyen lévő secret helyekhez?

free your mind

(#1871) Djuree válasza Jazz (#1870) üzenetére


Djuree
félisten

sztem nem érdemes. nincs ott semmi nélkülözhetetlen, az a 20k meg az elején nagyon sok.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1872) Jazz válasza Jazz (#1870) üzenetére


Jazz
veterán

Reinforce-ot akartam mondani. "Így már jobba kijövök a reinforce-al".

free your mind

(#1873) mad1 válasza vhunor (#1849) üzenetére


mad1
veterán

yhorms"s great machete amugy eleg oda?

Ne szemetelj ! = Steam

(#1874) vhunor válasza mad1 (#1873) üzenetére


vhunor
őstag

Elég az mindenhova :).

(#1875) Jazz válasza Djuree (#1871) üzenetére


Jazz
veterán

Így van, hanyagolom is.

Egy fegyvert, pl. katanat egy vagy kétt kezes módban használva, van különbség a sebzésben? Én nem nagyon tapasztaltam. A move set-ek különböznek az ok, de egy-egy vágás ugyan annyi életet vett le. Annyi még, hogy egykezesben gyorsabbak a mozdulatok.

Ha egy fegyverbe követ teszek, utána a köves fegyvert hogy lehet upgadelni?

free your mind

(#1876) Djuree válasza Jazz (#1875) üzenetére


Djuree
félisten

sebzés nem változik, csak feleannyi strength (meg asszem a többire is érvényes) kell hozzá kétkezes módban.

ugyanúgy lehet upgradelni mint a kö nélkülit...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1877) Jazz válasza Djuree (#1876) üzenetére


Jazz
veterán

Viszont így az uchigatana-t akkor "pazarlás" kétkezes módban használni a mercenary-vel. Kérdés hol találok másik uchigatana-t…
Ha beteszek egy baltát pl. ez mellé, akkor semmire nem megyek vele, csak védekezni tud a bal kezével.

Minden kaszt képes két fegyver forgatására egyszerre? A karakter generálásnál az eltérések csupán a kezdő statokban nyilvánultak meg? A játék folyamán bármelyik kasztból bármi lehet még?

free your mind

(#1878) BOBAKILL válasza Jazz (#1877) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Igen, így van. Elrontani nem lehet, sőt van lehetőség a statok újraosztására a játék adott része után, pale tongue segítségével. Szóval aggódnod nem kell. Próbáld végig az összes fegyver, valamelyik úgyis megtetszik és kézreáll. Annak megfelelően adj pontokat. Jó kis fogyó az uchi, de van annál jobb is. De az dexre skálázódik. Tapasztald ki a játékot és rájössz majd sok dologra.

(#1879) Redcaster válasza Djuree (#1876) üzenetére


Redcaster
őstag

Pont hogy változik. Kétkezes módban többet sebez.

(#1880) Jazz válasza Redcaster (#1879) üzenetére


Jazz
veterán

Na most akkor melyik?:) A játékban kerestem/kutattam, de nem találtam semmi adatot erre vonatkozóan.

A fegyver sebzés mögötti +25-ös szám (pl. 100+25) is a statokból kiadódó bónusz sebzésre vonatkozik, nem a kétkezesre.

Próbálgattam úgy is hogy 1-1-et ütöttem adott szörnybe, de nem nagyon láttam változást, vagy csak szemmel nem észrevehető volt. Ugyan annyi HP csíkot vett le mind a kettő módban.

(#1876) Djuree:
Azaz ugyan úgy titanic shard-al plusszolgatod? Ha úgy plusszolod hogy benne van a kő, majd kiveszed a követ, akkor a plusz-ok nem fognak megmaradni ugye?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1881) Djuree válasza Redcaster (#1879) üzenetére


Djuree
félisten

itt is? a kettőben tudom hogy igen, de itt úgy vettem észre nem, vagy csak minimálisat. pl. 435 helyett 442....

de van stat generátor, gugliban keressetek rá, amúgyis jó progi, és ott ki lehet próbálni. :K

megmaradnak a pluszok akkor is ha kiveszed a követ. FÜGGETLEN a kettő egymástól, leírtam már. :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1882) Jazz válasza Djuree (#1881) üzenetére


Jazz
veterán

Én a függetlent úgy értelmeztem, hogy a köves és kő nélküli fegyver két egymástól független dolog. Tehát külön kell mind a kettőt plusszolni.

Viszont ez így akkor rendkívül örvendetes, mert akkor nem kell azon sokkozni hogy melyikbe toljam bele plusszolást, hiszen a plusszolás megmarad, mindkét esetben, és közös is.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1883) Redcaster válasza Djuree (#1881) üzenetére


Redcaster
őstag

Minimális, de sok kicsi sokra megy alapon az a kicsi is sokat számít

1 handed:

2 handed

(#1884) szarvasbogár válasza Djuree (#1876) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Kb 70% kell, hogy meglegyen a statból str nél dexnél ilyen nincs ott kell az előírt mennyiség sajnos.

(#1885) Djuree válasza szarvasbogár (#1884) üzenetére


Djuree
félisten

50% kell a strengthből ez biztos. a többinél akkor nincs csökkentés. használok 40str-es fegyót 20 str-el. :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1886) Jazz válasza Redcaster (#1883) üzenetére


Jazz
veterán

És mi a helyzet akkor ha kettő ilyen katana-t tartasz 1-1 kézben, majd támadsz egy sima „bal klikkel?”
Ekkor ugye egyszerre a kettővel fog hasítani.
A sebzés is dupla lesz?

Mert az úgy nagyon odaver.
1H: (180+249)*2 !!!
2H: 180+252

free your mind

(#1887) Djuree válasza Jazz (#1886) üzenetére


Djuree
félisten

nem támad egyszerre...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1888) Redcaster válasza Jazz (#1886) üzenetére


Redcaster
őstag

Nem támad egyszerre, LB-vel egyik, RB-vel másik fegyverrel támad.

(#1889) Jazz válasza Redcaster (#1888) üzenetére


Jazz
veterán

Akkor csak a mercenary kezdő fegyverével csinálja azt hogy RB-vel egyszerre a kettővel támad? Arra már nem emlékszem hogy az első "klikk"-re is, de a 2. 3. kombóra biztosan.

free your mind

(#1890) Redcaster válasza Jazz (#1889) üzenetére


Redcaster
őstag

Ha jól tudom a mercenary kezdő fegyvere az párban van. Van több ilyen "páros" fegyver a játékban, de az Uchigatana, Washing Pole, Black Blade, de akár a különböző kardok, buzogányok, balták mind mind külön vannak. A páros fegyvereket berakod az egyik fegyver slotba, és tudod mindkét kézben használni őket. A többit 2 slotba rakod, egyikbe az egyiket, másikba a másikat. A páros fegyverek kombója teszi lehetővé, hogy egyszerre támadj vele, ilyen a movesetjük :K

(#1891) Djuree válasza Redcaster (#1890) üzenetére


Djuree
félisten

á a dancer fegyvere milyen király már. :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1892) Djuree válasza onkelz (#1868) üzenetére


Djuree
félisten

alap nyíl tökéletes, csak kell kis türelem hozzá, de akinek az nincs az ne is ds-ezzen. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1893) ThySoul


ThySoul
senior tag

Hát, ez a dlc.....kissé túlzásba estek a From Software-nel, nem? :"D

(#1894) vhunor válasza ThySoul (#1893) üzenetére


vhunor
őstag

Brutális lett. Nálam kb. Artorias of the Abyss szintű hangulatban, minőségben egyaránt.

(#1895) ThySoul válasza vhunor (#1894) üzenetére


ThySoul
senior tag

Èppen tanulgatom Gaelt, de valami brutális movesetje van. (A hidden boss viszont kisse idegesítően erős+alig látsz valamit kb mint bloodborne ebriates)

(#1896) vhunor válasza ThySoul (#1895) üzenetére


vhunor
őstag

Én épp a hidden boss előtt hagytam abba este, még nem láttam.

(#1897) Jazz válasza Redcaster (#1890) üzenetére


Jazz
veterán

Úgy van, köszi.:)

A kamera rendszer nálatok tökéletesen működik?
Bill, egérrel tolom, de sokszor harc közben elkezd orbitolni a kamera. És abba döglök bele, hogy nem tudom bevinni az utolsó ütést mert pörög körbe a karakter körül, vagy lemegy békaperspektívába és harc közben még azzal is foglalkozom hogy visszarángassam a kamerát. Baromi idegesítő. Nem tudom mi okozza (camera auto wall recovery, vagy cinematic effect?), de inkább kikapcsoltam mindent, még a toggle auto lock ,auto target-et is, így jobb egy fokkal.
A maunal attack aiming is off-on van. Érdemes azt bekapcsolni?

A harcrendszerrel olyan gondom van, hogy sokszor ütés helyett belerúg egyet. Van hogy többször egymás után is, holott simán vághatnám is, túl közel sincs. A rúgásra ugyan annyi staminát levesz mint ráütöttem volna, én meg beledöglök mert semmit nem sebeztem bele a staminám lefogyott az meg visszaüt.
Ezek az elrúgások, elütések hogy működnek? Hogy tudnám szabályozottan használni? Mire aktiválódnak? Vagy hogy lehet kikapcsolni ha lehet?

free your mind

(#1898) ThySoul


ThySoul
senior tag

Megvan a dlc final bossja. Egy napom ráment, de rohadtul megérte. Szoval maradt a hidden boss :C
UI: amiatt megy a sírás. TheVR-t nézzem, de többen is írták a streamen hogy az valami olyan rohadt módon unfair, hogy az leírhatatlan. Egy üt3stől félhp-n vagy,neki meg annyi van, higy ma vagy negyedóráih harcoltam vele mire a hp-ja kb70%-ka elfogyott.

(#1899) cyberkind válasza ThySoul (#1898) üzenetére


cyberkind
félisten

Az egész DS3 unfair, de inkább szoptatógép. :D

Paranormal Cocktivity

(#1900) Jazz válasza Jazz (#1897) üzenetére


Jazz
veterán

Még ez lemaradt:
A dobókéssel hogyan kell célozni? Ugye csak a potik helyére lehet betenni. Eldobja, de rohadtul nem az ellen irányába. 10-ből egyszer ha eltalálom 10méterről. Valahogy bekéne lock-olni az ellent és akkor automatikusan céloz, vagy hogy működik ez? (PC-ről vagyok bill+egér)

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Dark Souls 3 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.