Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) frem1790


frem1790
tag

Most már az egész csapat a Cyberpunk-on dolgozik! :C

A csapat vezető küldetéstervezője, Mateusz Tomaszkiewicz a GameSpotnak árulta el egy interjú keretében, hogy a figyelmük középpontjában most teljes egészében a sci-fi szerepjáték áll: "Most a Cyberpunk 2077-re koncentrálunk. Ez egy hihetetlenül ambiciózus és hatalmas projekt, és szükség van minden emberre, aki csak elérhető, hogy be tudjuk fejezni. Számos ember dolgozik már rajta és egyre csak több és több csatlakozik hozzájuk... a stúdió legtöbb munkatársát már bevontuk a fejlesztésbe."

Egyébként nem igazán értem miért vagytok ennyire pesszimisták. :F
Ez a kiadó nálam a dobogó legfelső fokán áll megbízhatóság, minőség, játékosbarát hozzáállás terén. Nem adtak okot eddig semmivel arra, hogy kételkedjek abban, hogy egy nagyon jó játékot fognak letenni az asztalra. Annyi róható fel nekik, hogy nagyon korán bejelentették és látszólag azóta nem történik semmi. De azért ez szerintem érthető. Nem dobnak piacra évente féltucat (bóvli, félkész)játékot mint más nagy kiadók, viszont az érdeklődést fenn kell tartaniuk még akkor is, ha csak évek múlva készülnek el. Számomra érthető, és elfogadható, hogy ilyen "semmitmondó" hírekkel állnak elő mint ez és az előző.

[ Szerkesztve ]

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#52) [Prolixus] válasza frem1790 (#51) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Miért lennénk pesszimisták? Erre miből következtetsz?

Én speciel nem vagyok az egyáltalán. Az, hogy vannak kétségeim nem egyenlő a pesszimizmussal. Kétségeim márpedig azért vannak, mert ez egy teljesen új műfaj lesz a készítőknek. AZ a tény, hogy kiváló kardozós fantasy játékokat csinálnak, nem predesztinálja őket arra, hogy a Cyberpunk után is nyaldosni fogjuk az összes körmunket. Továbbá az ilyen niylatkozatok, mint hogy a Cybperunk sokkal nagyobb lesz, mint a Witcher 3 is erőteljes homlokráncolást indukálnak.

Összességében bizakodó vagyok én is. De nem hurráoptimista.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#53) Vesa válasza frem1790 (#51) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Én nem vagyok pesszimista, nagyon várom a játékot, de megtanultam mar pár eset kapcsán, hogy bármilyen kiadó bármilyen játékát egészen a megjelenéséig fenntartásokkal kell kezelni. Inkább csalódjak pozitívan, mint a túlzott elvárások miatt negatívan..

A tudomány a valóság költészete!

(#54) birorichard


birorichard
őstag

Szevasztok, srácok! Ez volt már? Ezeken a könyveken, játékokon alapszik majd a game. :DD

(#53) Vesa: CDPR-ben minőség, tartalom, látvány terén nem fogunk, az biztos. Egy dologgal állnak hadilábon, az a határidő. :O Pontosítanám a dolgot, ezzel minden fejlesztő/kiadó rosszul áll, csak a CDPR nem ad ki félkész játékot.

[ Szerkesztve ]

(#55) [Prolixus] válasza birorichard (#54) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ez "csak" azóta ismert, mióta bejelentették a játékot...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#56) birorichard válasza [Prolixus] (#55) üzenetére


birorichard
őstag

Bocs, nekem újdonság volt. :C :R :))

(#57) Vesa válasza birorichard (#54) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Minőség tekintetében a CDP-től nem tartok...Amitől tartok, az az irányítás! Ugyanis a Witcheré katasztrófa, legalább is számomra. Nem bírom a TPS-t, hacsak nem minimum Mass Effect minőségben van megcsinálva. Skyrim típusú irányítást -vagy legalább a váltás, átkapcsolás lehetőségét- mindenképpen várom, mert anélkül kukázom is a játékot, ugyanis képtelen vagyok egy "felső nézetben" össze-vissza forgolódó kamerát élvezettel irányítani...

A tudomány a valóság költészete!

(#58) [Prolixus] válasza Vesa (#57) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Lövöldözős TPS-nek sosem volt olyan a kamerakezelése PC-n, mint a kardozós/ugrabugrálós/bunyós TP játékoknak. Nekem eszembe nem jutna, hogy a witcherekből induljak ki ilyen szempontból.

Amúgy már ma meg van oldva TPS játékban az FPS nézet (GTA5), szóval szerintem az sem lesz elképzelhetetlen, hogy itt is találkozunk valami hasonló megoldással.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#59) birorichard válasza Vesa (#57) üzenetére


birorichard
őstag

Nekem spec bejött a witcher kamerakezelése, bár ez tényleg ízlés meg megszokás kérdése csak. Az tényleg jó volna, nekem is tetszene, ha lehetne "FPS-nézet" meg a hagyományos között váltani.

(#60) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

OFF, meg minden, és bocsi azoktól, akik esetleg valami új hír reményében kattintottak be, de ez rohadt király:

Witcher 2077.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#61) FoxiestFox válasza [Prolixus] (#60) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs bocsánat. :( Jöhetne már valami kontent a játékból..

(#62) LK válasza [Prolixus] (#60) üzenetére


LK
addikt

Geralt 577 éves,és csak az agya nem gép :)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#63) [Prolixus] válasza FoxiestFox (#61) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát jöhetne...annyi tudni csak, hogy most már szinte mindenki gőzerővel dolgozik a játékon. Bár ez "hírek" nélkül is sejthető volt ugyebár.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#64) Vesa


Vesa
Topikgazda

E3-ra nem viszik, ez már biztos. Es az is, hogy 2017 előtt nem jelenik meg, bár szerintem még ezt sem fogják tudni tartani.

A tudomány a valóság költészete!

(#65) k-adi válasza Vesa (#64) üzenetére


k-adi
nagyúr

Tuti nem tudják tartani 2017 előtti megjelenést, hiszen még semmit nem láttunk belőle és félév alatt nem lehet csodát tenni még nekik sem :(

Viszont annak örülnék ha végre egy női főszereplő lenne most a középpontban és nem megint valami rambo pasas.

(#66) Vesa válasza k-adi (#65) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Én jobban szeretném, ha a karakter választható, ne adj isten, tervezhető lenne...

A tudomány a valóság költészete!

(#67) #32256704


#32256704
törölt tag

(#68) FoxiestFox válasza #32256704 (#67) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Eh. Zseniális belső policy eredménye lehet.

(#69) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Kis összefoglaló jelent meg....[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#70) Vesa válasza Dévacsen (#69) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"A "zökkenőmentes" többjátékos mód kitétel alapján a multit jó eséllyel az egyjátékos módba implementálják, azaz valószínűleg egy-egy küldetés erejéig csatlakozhatnak majd valamilyen formában hozzánk más játékosok."

Ha ez igaz, akkor ennek kifejezetten NEM örülök!

A tudomány a valóság költészete!

(#71) aAron_ válasza Vesa (#70) üzenetére


aAron_
őstag

Miért? Ez tulajdonképpen egy opcionális coop. Többet vártál volna?

What is your ikigai?

(#72) Vesa válasza aAron_ (#71) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Amennyiben opcionális, akkor nem szóltam! Azt viszont kifejezetten nem szeretem, amikor rákényszerítenek a multira, amit igen csak utálok...Ha tehát opcionális lesz és nem kötelező jelleggel kell un. "más játékosokkal" együtt ügyködnöm, akkor nincs gondom...

A tudomány a valóság költészete!

(#73) [Prolixus] válasza Vesa (#70) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Pont hogy ennek kell örülni. Még nem tudjuk milyen jellegű is lesz az a "multi", remélhetőleg nem egy valami klasszikus CoD klón ami hasonló babérokra tör vagy hasonló. Ha full különálló téma lenne a multi, mint mondjuk a Doom-nál, pont akkor kellene fosni, hogy rossz irányba tolódnak a hangsúlyok.

Amúgy jó nagy trehány a cikkíró, a sztriptízcsajos képnek semmi köze a játékhoz. Maciej Kuciara műve, a Showtime projektjének a része, csak valaki egyszer rásütötte a játék logóját mert amúgy passzol, azóta meg átveszik azok akik utána sem keresnek a forrásaiknak...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#74) Vesa válasza [Prolixus] (#73) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Gondolom, örülni mindenki annak fog, amit szeretne látni a játékban. Nekem régi problémám, hogy nem szeretem a multit, mert idegesítenek más emberek, sokszor idegesítettek fel anno még 15 éve, amikor utoljára próbáltam a multit. Van elég bajom az emberekkel in real life, egy játékban szórakozni, kikapcsolódni akarok, nem idegeskedni a vér pistik miatt. Vagyis értelek, hogy ez technikai és talán egyéb szempontból üdvözítő, de akinek nincs kedve más emberekkel találkozni -mert nincs és kész-, azok bizony nem fognak örülni, ha ez kötelező módon lesz implementálva a játékba.
De bízom benne, hogy csak opció lesz. Azzal semmi probléma nincs. Aki akarja, nyomja úgy, aki nem, az tolja NPC-kkel.

A tudomány a valóság költészete!

(#75) aAron_ válasza [Prolixus] (#73) üzenetére


aAron_
őstag

Igen, ebből is látszik, hogy egy ilyen cikkből sok mindent nem szabad leszűrni. Hivatalos forrásból nagyon kevés információ van még mindig a játékról.

(#74) Vesa: Egészen biztos, hogy nem lesz kötelező, hiszen az a DRM-et is jelentené egyben. CD Projekt Red az ilyen fajta üzletpolitikától nagyon távol áll.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#76) [Prolixus] válasza Vesa (#74) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szvsz nem értesz. Engem sem érdekel a multi, én is jobb szeretném nélküle. De nem írták még le sehol hogy konkrétan milyen multi lesz, az eddigi nyilatkozatok alapján nem egy single-től teljesen különálló multi experience-re kell számítani. És ez jó, legalábbis ez a kevésbé rossz változat, ha már mindenképpen lesz multi a játékban, ami sajnos úgy tűnik elkerülhetetlen. A másik lehetőség ugye a full külön multi szekció, ami egyben azt is jelenti, hogy nagy esély van arra, hogy a multinak komoly jelentőséget szánnak a fejlesztők (lásd Doom, ahol kb senkit nem érdekel a multi, alig játszanak vele, mégis az összes DLC ahhoz jött például).

Amúgy a sokkal normálisabb PCGamer cikkben is ezt írják:

Wait, multiplayer in a CD Projekt RPG?

We first heard about multiplayer features back in 2013, but CD Projekt RED clearly knew the word could agitate its fans. "It will be a story-based RPG experience with amazing single-player playthroughs,” reassured managing director Adam Badowski in a 2013 talk with Eurogamer, “but we're going to add multiplayer features." We don’t know much beyond that.

If you’re still worried at all by the multiplayer comments, here’s another instance of CD Projekt RED explaining that Cyberpunk 2077 will be an RPG like those it’s previously built, and definitely not a multiplayer shooter.

Persze mindig felmerül a készítők szavahihetősége, de egyelőre csak az ígéretekkel tudunk "főzni", mert más nincs amire alapozni lehetne bármit is.

(#75) aAron_

Lol, bakker tényleg! Látod ez eszembe sem jutott eddig! :) Ez tök megnyugtató, a GOG valóban szerintem is kizárja, hogy rendes standalone competitive multit kapjon a játék. Lehet olyasmi lesz mint mondjuk a Destiny PvE szekciója, vagy hasonló. Opcionálisan vagy dedikáltan Co-op küldik, meg valami központi HUB ahol más játékosok is lehetnek. Értelme végülis lenne, Night City, rohadt nagy város meg minden...

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#77) Vesa válasza [Prolixus] (#76) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Igen igazad van, ezzel így nincs probléma és érthető is. Egyelőre kevés az infó, majd kiderül. Csak már annyi cím bukott be a nagyon vártak közül, hogy kissé szkeptikus vagyok még akkor is, ha a CDP eddig nagyon szimpatikus fejlesztőcég benyomását kelti. Meglátjuk...szvsz még 1-2 év minimum...

aAron_
Jogos!
Hirtelen felültem a cikkben olvasottnak... :)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#78) [Prolixus] válasza Vesa (#77) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nekem ne is mond, a Mass Effect Andromeda gigantikus buktája után úgy kell nekem ez a játék, mint egy falat kenyér.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#79) Vesa válasza [Prolixus] (#78) üzenetére


Vesa
Topikgazda

+1
Én mondjuk megjártam a No Man's Sky-al is...

A tudomány a valóság költészete!

(#80) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Ha már Cyberpunk, itt van egy érdekes eurogamer cikk Mike Pondsmith-ről:[link]

Érdekes egy figura, én sem tudtam, de a Microsoftnál évekig dolgozott a játékiparban, szóval annyira nem zöldfülű a számítógépes játékok világában. A cikk alapján ez a CD Projekt Red-et is meglepte, és azóta nagyon is aktívan dolgozik a játékon, nem úgy mint mondjuk Sapkowski, aki pökhendi arroganciával leszarta az egész játékfejlesztést.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#81) Rony949 válasza [Prolixus] (#80) üzenetére


Rony949
őstag

Ezzel a Mike Pondsmith-el néztetek már interjúkat? Óriási orgánuma van a csávónak. Én örülnék neki ha szerepelne a játékban mint mondjuk egy narrátor. Órákig tudnám hallgatni a hangját. :)

(#82) xtro


xtro
aktív tag

UP :))
18ban lesz három éve hogy w3 kiadták ha követik az eddigi tendenciát akkor jövő ősszel/tavasszal jön.
Valahol tán redditen olvastam hogy Fallout4 hez hasonló Blitzkreig lesz.

[ Szerkesztve ]

(#83) [Prolixus] válasza xtro (#82) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Biztos követni fogják a tendenciát. 5-4-3, hát persze. A Cyberpunk 2077 utáni játékukat meg 2 év után adják majd ki, a rákövetkezőt meg 1 év után. Nyilván az sem zavarja a tendenciát, hogy a W3 után még volt munka bőven a 2 nagy DLC-n, a W1 meg W2 után viszont semmi ilyesmit nem csináltak. Tartani fogják a tendenciát, ebben én is biztos vagyok. Ezt is írták reddit-en mellesleg. :K

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#84) xtro válasza [Prolixus] (#83) üzenetére


xtro
aktív tag

Later years (2017-2021)

Release of Cyberpunk 2077.
Release of another AAA RPG title.

Expansion of our core franchises with additional media content and product lines.
Further active marketing and support for our earlier releases.
Near-twofold expansion of the CD PROJEKT RED team. Creation of four individual teams, two of which will be tasked with development of games representing new segments.
Establishment of new local branches of CD PROJEKT RED in key territories.

2021-ig ki kell adniuk 2 AAA RPG game-t :U

2015 w3

2018 cbp2077

2021 vmAAArpg

[ Szerkesztve ]

(#85) [Prolixus] válasza xtro (#84) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hádde, mi lesz így a tendenciával? 2021-2018 az 3 év...Megszakadna a tendencia? Lehet nem is volt akkor tendencia eddig se? :U

Olyan persze még sosem volt a világtörténelemben, hogy egy előre kitűzött hosszú távú célt nem tudott tartani egy fejlesztő stúdió, emiatt tolniuk kellett a határidőket. A CD Projekt Red meg amúgy is arról híres, hogy kiadja a játékait akármilyen katasztrofális állapotban vannak is, csak azért, mert kitűzték maguknak korábban, hogy 2021-ig ki KELL adni 2 rpg-t. :))

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#86) xtro válasza [Prolixus] (#85) üzenetére


xtro
aktív tag

18ban lesz három éve hogy w3 kiadták ha követik az eddigi tendenciát akkor jövő ősszel/tavasszal jön. :F :Y

2021-et az állam adta meg mint határidőt mikor a támogatást megkapták :U

(#87) [Prolixus] válasza xtro (#86) üzenetére


[Prolixus]
addikt

És ezt hol írják ott amit linkeltél? Meg államoknál sosincs olyan, hogy csúszik egy projekt átadása amire állami támogatást kaptak? Magyarországon jártál már? Persze, rossz helyről indulok ki, de Lengyelország sem egy svájci óra azért.

Másrészt ha 2021-et tartani is fogják, ez még nem jelenti azt, hogy 2018-2021 lesz a két megjelenés.

De mindegy, felőlem meg is jelenhet 2018-ban, én nem mondom hogy biztosan nem fog. De biztosan nem azért fog megjelenni 2018-ban, mert ez valami tendencia része lenne, az meg aztán hogy mit írnak reddit-et meg annyira megbízható, mint Orbán Viktor nyilatkozatai.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#88) xtro válasza [Prolixus] (#87) üzenetére


xtro
aktív tag

Remélem érzed egy játék fejlesztése és más állami projektek közötti különbséget.

Pedig valószínűleg a legnagyobb delta lesz a két játék között.

tendencia
ki mondta hogy a 3 éves periódus miatt jelenne meg? Csupán ez a tendecia, 3-4év a játékok között és mivel 21ig van egy államilag ellenőrzött határidő így logikus hogy 18ban adják ki. :R

[ Szerkesztve ]

(#89) [Prolixus] válasza xtro (#88) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Persze. Egyikben nagyobb a korrupció. Csúszni viszont mindegyik csúszhat, ebben nincs különbség.

"ki mondta hogy a 3 éves periódus miatt jelenne meg? Csupán ez a tendecia, 3-4év a játékok között és mivel 21ig van egy államilag ellenőrzött határidő így logikus hogy 18ban adják ki."

Jaaa...Szóval te nem is a CD Projekt Red viszonylatában értelmezhető tendenciából indulsz ki, hanem egy tökátlag játékipari tendenciából. Értem. Nincs több kérdésem.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#90) xtro válasza [Prolixus] (#89) üzenetére


xtro
aktív tag

*CD Projekt játékai között
de látom már nincs érved ezért az asszociatív képességed hiányát villogtatod :B

(#91) Vesa válasza [Prolixus] (#89) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Srácok, nem kell ide ez a hangnem, nem jutunk vele előrébb.
Marha nagy a csend a játék körül, E3 alkalmával sem villantottak semmit belőle, úgyhogy nem tartom valószínűnek, hogy a közeljövőben várható lenne a megjelenése. De ez is csak találgatás részemről, mindenesetre, várom türelemmel továbbra is a jétákkal kapcsolatos híreket. Reméljük lassan konkrétabb infók is szivárogni kezdenek már...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#92) FoxiestFox válasza Vesa (#91) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ennyi. Nekem pl tök mindegy, mikor jön, csak legyen zsír. :D

(#93) [Prolixus] válasza Vesa (#91) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Srác megmondta kikezdhetetlen logikával hogy 2018-ban jön. Úgyhogy én a helyedben nem kételkednék... :))

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#94) xtro válasza [Prolixus] (#93) üzenetére


xtro
aktív tag

Ha kifejted akkor nem veszem feleslegesen inzultatívnak a hozzászólásodat. :R

(#95) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Vagy akár be is lehetne fejezni. :B

(#96) Rony949 válasza FoxiestFox (#92) üzenetére


Rony949
őstag

"Ennyi. Nekem pl tök mindegy, mikor jön, csak legyen zsír."

+1

A CDPR elve az, hogy: "Coming, when it's ready"

Ha nagyon tippelnem kéne, a jövő évi E3-on kapni fogunk valami hájpoló videót (talán egy újabb cinematic trailer-t). És legkorábban 2019-ben fog megjelenni. Én ennél korábban nem számítok rá, de ha úgy gondolják a srácok hogy jobb lesz eltolni 2020-ra, tegyék meg! A Witcher 3 is átesett pár csúszáson, minden rajongó kibírta és mennyire jól járt már mindenki mikor tényleg megjelent.

Annál szerintem nincs is rosszabb mikor a játékfejlesztők is látják a neten hogy mindenki kész van idegileg mert még mindig nem készült el a játékuk. Hagyni kell őket nyugodtan dolgozni és meglátjátok hogy egy újabb fasza játékot fogunk kapni. :)

(#97) xtro


xtro
aktív tag

(#98) Vesa válasza xtro (#97) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem gondolom, hogy emiatt probléma lenne.
Bár mindhárom ember komoly tényező volt, egy ekkora stúdiónál át lehet hidalni a problémát akár még házon belül is, vagy felvesznek helyettük más komoly szakembereket. Anyagilag szerencsére jól állnak, meg tudnak fizetni akárkit.

A tudomány a valóság költészete!

(#99) gyurkikrisz válasza xtro (#97) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

De ettől függetlenül szerinted még mindig tudják tartani a tendenciát? :F

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#100) aAron_ válasza Vesa (#98) üzenetére


aAron_
őstag

Inkább a távozásuk oka lehet probléma. Nem jó jel, ha ilyen sokan hagyják el egyszerre a vállalatot vezetők közül.

What is your ikigai?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.