Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) GhanBuri Ghan válasza Cifu (#33400) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Maga Gibson is írta később, hogy meglepődött a Szovjetunió széthullásán :) Nála is alap volt, ahogy a cyberpunk világába átszűrődnek a szovjet fejlesztések, illetve a történelmi háttérben is rendszeresen felbukkantak a szovjet szálak, Pondsmith pedig erre a világra (is) épített. (mert ugye Gibson _soha_ nem mondta, hogy ő cyberpunk könyveket írt, illetve voltak más jelentős írók is a műfajban)
A scifi mindig ilyen, húz egy egyenest, aztán mindig kiderül, hogy ez nem így működik.
Viszont a megacégekben szerintem igaza volt, a megacégek egyre inkább csúsznak ki az anyaországok irányítása alól, és egyre nagyobb a bevételük az anyaországukhoz képest. Egyre közelebb kerülnek ahhoz, ahogy Robinson festette le a transznacionális cégeket.

(#33402) cyberkind válasza GhanBuri Ghan (#33401) üzenetére


cyberkind
félisten

Már kicsúsztak, csak ez még nincs realizálva.

Paranormal Cocktivity

(#33403) Cifu válasza GhanBuri Ghan (#33401) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A "megacégek" nem a mai világ hozadéka. Kelet-Indiai Társaság megvan?
Az 1700-as évek végén kétszer nagyobb hadserege volt, mint a korabeli Brit fegyveres erőknek (~250 000 fő), a vagyona is a királyi vagyonhoz volt fogható, területi birodalma pedig Ázsia tengerparti részének nagyjából ötödét magába foglalta.

Az 1500-1800-as években sok hasonló európai hátterű cég létezett, bár a brit Kelet-Indiai Társasághoz fogható méretet és hatalmat egyik sem ért el, de több olyan is volt, amely jelentős területeket hódított meg és uralkodott felettük Ázsiában, Afrikában, Dél- és Észak-Amerikában...

Ezekhez képest a mostani megacégek sehol sem tartanak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33404) GhanBuri Ghan válasza Cifu (#33403) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Pontosan, a ma létrejövő transznacionális cégek ugyanolyanná válnak, mint annak idején a legnagyobb gyarmatosító "cégek".

(#33405) Maelephant válasza Cifu (#33395) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Abszolút, nekem is első gondolatom volt a megtekintés után, hogy teljesen konzisztens JS gondolkodásmódjával, világképével, és lássuk be, a célszemély nem egy szent, hanem egy corpo-polito-rat.

(#33406) mert_csokis válasza CPT.Pirk (#33391) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Na, majd kiderül. Valszeg női V karakter lesz ebből. Magamat ismerve biztos nem indítok új játékot csak azért, hogy másodjára férfi karakterem legyen.
Ezért akarok jól dönteni. De az eddigi infók alapján nekem is szimpatikusabb Judy karaktere. Bár próbáltam a spoileres tartalmakat távol tartani.
Amit linkeltél (Romanced Enhanced), az okos modnak tűnik, de ennyire nem akarok belenyúlni a játékba. Ez a Judy beragad az ablakba bug még mindig releváns? Erről is olvastam.
Egyre több hülyeség jön elő, kár volt beleásni magam. Ha rosszul válaszolsz vagy teszel/nem teszel valamit, akkor a Judy románcnak is lőttek, ahogy olvastam.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#33407) CPT.Pirk válasza mert_csokis (#33406) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az nem bug, hogy beragad az ablakba... Az egy gyenge pontja a játéknak sajnos, ezért van ez a mod. Amúgy a modnak semmi kihatása a játékmenetre, ha nem jön be, csak letörlöd azt a pár fájlt és kész.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33408) chris0000


chris0000
őstag

hi. ezt a minőséget, csak modokkal lehet elérni? tud vki adni egy linket, h hol lehet az összes modot elérni a CP2077-hez? thx. üdv.

(#33409) CPT.Pirk válasza chris0000 (#33408) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A leírásban a forrás / how-to: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33410) chris0000 válasza CPT.Pirk (#33409) üzenetére


chris0000
őstag

thx, már látom, de előfizetéses és a DreamPunk 1.0 kell hozzá. üdv.

(#33411) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Elkapott az altoholizmus, csináltam egy netrunnert, baromira tetszik, de nem monowire, hanem inkább smart weaponos jelenleg.
Viszont rágerjedtem egy nomad / Body / Reflex / Tech zúzófegyver-gorillaarms buildre, nagyon unalmas a HULK SMASH egész játékon keresztül, és hogy egy büdös bunkó lennék?

(#33412) Raymond válasza Maelephant (#33411) üzenetére


Raymond
félisten

"...és hogy egy büdös bunkó lennék?"

Jarj haza gyakrabban zuhanyozni :)) :P

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33413) Maelephant válasza Raymond (#33412) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Az alacsony INT-re gondoltam, de tudom, hogy itt nincs párbeszédbeli role play, mint pl. az ős-Falloutokban, csak viccelni próbáltam.

(#33414) Raymond válasza Maelephant (#33413) üzenetére


Raymond
félisten

Ertettem, en is :) A zuhany egyebkent is csak a "budos" reszen javitana :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33415) Maelephant válasza Raymond (#33414) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Egyébként kifejezetten szoktam zuhanyozni a lakásaimban, néha alszom is :D.

(#33416) mert_csokis válasza chris0000 (#33408) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Elképesztő érzékkel tudnak hozzányúlni, az biztos. Általában annak a híve vagyok, hogy ne piszkáljuk a látványt, és maradjon meg a fejlesztők szerint kitalált irányvonal.
De ha van olyan játék, ami szinte kívánja ezt, akkor az a CP.
Olyan bazári módon van túltolva a bloom, és a barnás color grading, hogy az nem igaz.
Eleve egy bloom remover-rel indítottam, és pár napja tesztelgetem a különböző LUT-okat, ami ezért a naturális bevilágításért felel.
Végre beton színe van a betonnak, és minden sokkal plasztikusabb.
A CyanideX féle Nova LUT a legismertebb. Ennek is van több változata, de a linkelt verziót töltötték le a legtöbben. Ha van hozzá géped, akkor PT-vel biztos durva kombót ad.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#33417) chris0000 válasza mert_csokis (#33416) üzenetére


chris0000
őstag

thx. van ingyenes "DreamPunk 1.0 Full Release" by NextGenDreams from Patreon | Kemono is, így ki lehet próbálni.. üdv.

(#33418) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Srácok, a hibás és villogó plakátokra van valami megoldás? Gyakorlatilag a játék megjelenése óta nem tudták ezt rendbe tenni. Kipróbáltam már néhány billboard meg lod mod-ot, de semmi hatással nincsenek ezekre a glitch-ekre.
Hátha valakinek sikerült megoldania. Baromi illúzió romboló tud lenni.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#33419) tibaimp válasza mert_csokis (#33418) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nálam, eleve nem is jelentkezett! Ez fura...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33420) heavygrip válasza mert_csokis (#33418) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Nekem Xboxon van jelen. Az 1.6 verzió után "került" bele, azóta javult a helyzet de még pár helyen elő fordul sajna :(
Pc n nem találkoztam vele. Írtak korábban hogy a Max. dinamikus matrica okozza (ha jól emlékszem). Azt vedd le közepesre, hátha.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#33421) mert_csokis válasza tibaimp (#33419) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Az szinte kizárt. Alaphibája a játéknak. Már az első küldetésnél (Sandra Dorsett) jelentkezik, amit a megjelenés óta nem javítottak. Ahány verziót próbáltam, az ott maradt. Mindig mosolyogtam is, hogy az már velünk marad valszeg.
Amikor kimész az erkélyre, a szemben lévő épület falán az alsó plakát hibás. Aztán város szerte ugyanazok a hibák a plakátokon. Csíkoz vagy villog.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#33422) mert_csokis válasza heavygrip (#33420) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Köszi a tippet, ki fogom próbálni. Bár sok bizodalmam nincs benne.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#33423) Raymond válasza mert_csokis (#33421) üzenetére


Raymond
félisten

Itt most arrol a Z-fighting problemarol beszeltek amikor a ket polygon tul kozel van egymashoz es a gep nem tudja eldonteni melyik legyen elol es melyik hatul?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33424) mert_csokis válasza Raymond (#33423) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Én az általános plakát hibákról beszélek.
Például:

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#33425) heavygrip válasza mert_csokis (#33421) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Pont tegnap kezdtem el megint a játékot PC-n és én sem találkoztam vele.
Ott nézelődtem a teraszon ahol jön a trauma team Sandráért vagy 10-15 percet(annyira K*rva jó a látvány még így sokadjára is :DDD ) és nem volt semmi képi hiba.
Én natív 1080p n tolom, tehát fsr off, rtx off, és minden high beállítások.
A VGA driver asszem márciusi.
A tavalyi driverekkel sem volt gond.

Ezekkel az idei driverekkel annyi a gondom, hogy amikor elindítom a játékot megfagy 10 secre a CD project red feliratnál, aztán megy tovább minden hiba nélkül.

Xboxon jelen van a villogás, de ott az FSR is ON. Esetleg próbáld meg, hogy ki kapcsolod, feltéve ha be van egyáltalán kapcsolva neked.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#33426) mert_csokis válasza heavygrip (#33425) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Én is hasonló beállításokkal játszom. Mondjuk a DLSS be van kapcsolva. De ha kikapcsolom is produkálja ezeket a hibákat, szóval nem a felskálázás miatt van.
RT nálam sincs.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#33427) Raymond válasza mert_csokis (#33424) üzenetére


Raymond
félisten

Ott kozeppen? Nekem az jatek designnak nez ki, marmint hogy direkt ilyen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33428) heavygrip válasza mert_csokis (#33426) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Szerintem az szándékosan van így.
Xboxon nekem is e van.

Majd pc n meg nézem mégegyszer,de rendben van szerintem is.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#33429) CPT.Pirk válasza mert_csokis (#33426) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nem hiba, a valóságot próbálták utánozni, hogy néha tönkremegy ez-az.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33430) Vesa válasza mert_csokis (#33426) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Véleményem szerint ez nem hiba, hanem szándékos. A hibás megjelenítőt akarták így szimulálni, elvégre, NC-ben szinte semmi nem úgy néz ki, mint amit újonnan szereltek fel. Többségében "szakadt" a város. Kvázi pixelhibás kijelzők lehetnek. Ez nekem kb. azt a hatást kelti, mint annó a metróban a világító plakátok amelyekben már kezdett kimúlni a fénycső vagy a gyújtótekercs, és villogtak össze-vissza.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#33431) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Nekem sem tűnt fel eddig, hogy gondok lettek volna a plakátokkal. Az viszont már igen, amikor játék közben vakítóan fehér lesz a képernyő néhány másodpercre. Elvileg van mod, ami javítja, de már elavult (vagy csak nálam nem akart működni).

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#33432) CPT.Pirk válasza VikMorroHun (#33431) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az létező bug, de csak nagyon ritkán jön elő és pár másodperc alatt elmúlik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33433) Maelephant


Maelephant
aktív tag

A hibás fényreklámot/digiplakátot először - anno-anno - még én is hibának gondoltam, de a sokadik karakterindítás és kezdő SD-küldi után rájöttem, hogy ez by design, a hibás, szarul karbantartott városképhez tartozik.

(#33434) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Köszi srácok. Nekem is volt egy ilyen gondolatom, hogy ez a célja.
Akkor valszeg ugyanazokon a helyeken, ugyanazok a reklámok lennének "hibásak" mindenkinél.
De simán lehet, hogy van ehhez is valamilyen random generátor. Csak nagyon bántja a szemem helyenként, de akkor ezentúl így gondolok rá.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#33435) Vesa válasza mert_csokis (#33434) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Azt feltételezném, hogy ezek a "hibák" a textúrákon vannak. Mivel ezeket random pakolgatja a motor, a hiba is máshol lesz. Ilyen szinten nem hinném, hogy van kapacitás ennek modelezésére, mert akkor az egész városban többezer plakáthelyen el kéne helyezni fix pontokon a hibát jelképező textúrát. Biztos meg lehetne oldani algoritmussal is, de szerintem ilyen mélységekig erre nincs idő megcsinálni.

A tudomány a valóság költészete!

(#33436) Cifu válasza mert_csokis (#33434) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nekem soha nem volt gondom a "plakátokkal", bár én hülyére modoltam a játékot a kezdtektől...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33437) CPT.Pirk válasza mert_csokis (#33434) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs ilyen mod, ez feature. Olyan van, hogy az AD-ok LOD skálázódását javítja: https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/3184

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33438) mert_csokis válasza CPT.Pirk (#33437) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Igen, ez szembejött velem is. De inkább ezt szedtem le helyette.
Közben YT-ra feltöltött CP videókban is feltűnik ez a jelenség. Úgyhogy tényleg nem hiba, hanem fejlesztői geg.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#33439) ratcache válasza mert_csokis (#33438) üzenetére


ratcache
aktív tag

sőt, Xbox-on a CP-s dinamikus háttérképen is időnként becsíkozik egy-egy reklámplakát, szóval szerintem is tuti szándékos.

(#33440) Gebriel válasza mert_csokis (#33438) üzenetére


Gebriel
veterán

Milyen 3 év után megvilágosodni? :D

(#33441) tibaimp válasza mert_csokis (#33434) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezért nem tűnt fel nekem sem, akkor. :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33442) mert_csokis válasza Gebriel (#33440) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Felszabadító. :D

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#33443) Cifu


Cifu
Topikgazda

Véget ért egy korszak, 2024 februárjában még 17 fejlesztő dolgozott a CP2077-en, áprilisban már nulla...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33444) CPT.Pirk válasza Cifu (#33443) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na de mikor kapjuk meg a beígért FSR3.1-et? :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33445) tibaimp válasza Cifu (#33443) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az komoly! :((( Kösz az infót :R

szerk: Nagyon remélem a kezdeti nehézségek ellenére bőven hozott nekik! Megérdemelnék.

Az a Polaris, az mi?
Vajon melyik ezekből a W1 remake? Az várós!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33446) PuMbA válasza CPT.Pirk (#33444) üzenetére


PuMbA
titán

Ha kész lesz az FSR3.1 :) Elsőnek ugye a Ratchet & Clank-ben fog jönni, tehát mindenképp utána.

[ Szerkesztve ]

(#33447) Cifu válasza tibaimp (#33445) üzenetére


Cifu
Topikgazda

- Project Polaris: "The Witcher" széria új triológiájának nyitánya
- Project Sirius: Egy feltehetően kisebb, The Witcher IP-jű játék
- Project Orion: Új Cyberpunk (2077) játék
- Project Hadar: egy teljesen új IP, semmit sem tudunk róla

- Project Cannis Majoris: Fool's Theory által készül, a The Wicher 1 remake UE5-el, mivel külső fejlesztő, ezért nincs rajta a korábbi diagramon.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33448) CPT.Pirk válasza PuMbA (#33446) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh látom. Akkor az még odébb van. :(

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33449) RetepNyaraB válasza PuMbA (#33446) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jövőben az UE5 átállással lesz TSR is, ami a Hellblade2-ből kiindulva kisebb erőforrás igénnyel legalább olyan, mint az fsr3.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.