Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) CJ4567 válasza Piszmaty76 (#32050) üzenetére


CJ4567
veterán

Számomra inkább a 60FPS, mint a RT. :)

No Sana No Life

(#32052) Raymond válasza CJ4567 (#32051) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32053) cyberkind válasza CJ4567 (#32051) üzenetére


cyberkind
félisten

:Y Soha, mindig csak az RT, RT nélkül nincs élet már! :K

Paranormal Cocktivity

(#32054) Jorus válasza CJ4567 (#32051) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem konkrétan bántja a szemem a 60 GPS 😁 Olyan lesz, mint egy brazil szerelmes sorozat. Konzolon sem nagyon szeretem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32055) sixpak válasza CJ4567 (#32051) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én RT és 20-30-40 fps, nem online shooter ez, hogy 200fps kelljen....persze kinek mi, egyéni preferencia, nem vita indítónak szántam. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32056) CJ4567 válasza Raymond (#32052) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem tudok spanyolul (remélem eltaláltam), fordítózni lusta vagyok. ;]

#32055 sixpak Én meg vagyok az, aki képes volt annó a 1070-el FSR2 quality-t használni 1080p-n, hogy meglegyen a 60FPS anélkül, hogy alacsony grafikán játsszak. :DDD Kinek mi, számomra a folyamatos kép a legfontosabb, aztán a grafika, persze egy határon belül.
SP-nél számomra 60 a cél, ha az megvan, akkor már minden rendben.

No Sana No Life

(#32057) Piszmaty76 válasza sixpak (#32055) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Én is így. Beérem muszájból a 20-25 fps-sel de a látványból nem adok lejjebb. Ha egy 30 col alatti monitorral játszanék talán, de 55-ös tévén (monitornak használva) eléggé észre lehet venni FSR-ék negatív vizuális hatásait. 600+ óra 6900XT-vel 4K utlrán RT nélkül vs. 100+ óra 7900XTX-szel pszicho (vagy mi) RT-vel. Ég és föld... :D

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#32058) RetepNyaraB válasza Piszmaty76 (#32050) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De neked 7900xtx-ed van. Az azért megeszi az emyémet. A 20-30fps (fsr mellett) nekem annyira darabos, hogy bármilyen akció kínszenvedés vele, hiába szebb. Ráadásul az fsr miatt még mosott is. Pedig a beállítások is viszonylag optimalizáltak - csak az ambient occlusiont nem tudom elengedni, az sokat hoz a látványon számomra. Nem azért vettem 4k monitort, hogy felskálázott 1080p-t nézzek rajta. De hát kinek a papné.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32059) Aventador91


Aventador91
őstag

inkább a 20 fps rt nélkül ;]

(#32060) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nekem is RT és elég 30-40 FPS.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32061) Piszmaty76 válasza RetepNyaraB (#32058) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Igazából arra a mondatodra reagáltam, hogy az AMD-vel az RT felejtős. Lehetséges hogy félreértettem amit írni akartál, de így eléggé általánosításnak tűnt ez a megfogalmazás. De valóban, RT szempontjából bőven van még mire gyúrnia a pirosaknak a zöldekhez viszonyítva. :R

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#32062) Gigi01 válasza cyberkind (#32053) üzenetére


Gigi01
őstag

RT helyett VR! :K

(#32063) RetepNyaraB válasza Piszmaty76 (#32061) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nyilván a legújabb gen kártyákkal nincs tapasztalatom (és nem igazán hiszek a jútúbereknek), de 6xxx sorozat teteje(!) már fhd-ben is problémás, ha felhúzod a csúszkákat. 4k-ban a 68xt vagy játszhatatlan, vagy nézhetetlenül randa; tegnap egy órát vacakoltam valami megoldást keresve. Végül marad a high-ultra preset+fsr quality ÉS a textúrapakk.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32064) Gigi01 válasza RetepNyaraB (#32063) üzenetére


Gigi01
őstag

Pont a textúrapakk tesz alá a gépnek.

(#32065) RetepNyaraB válasza Gigi01 (#32064) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Textúra vramba tölt adatokat, nagyjából nincs köze gépterheléshez. Kivéve az arc és ruha, mert ott élőben kell húzogatni a pixeleket. 🤷

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32066) looser


looser
addikt

Cyberpunk 2077 Photo Mode Challenge

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#32067) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Úgy néz ki legalább négy új cyberpsycho sighting van Dogtownban. Regina nem hív és egyébként sincsenek jelezve. Mindegyiknek harci cyberwareje van.

Térképen:

1. Bedurrant animals boxoló egy újfajta szteroidon, a "Talent academy" bejaratatol nem messze.
2. Partyzo aki egy raven tultolta a drogot. Death metal es halott partizok mindenfele. Terra cognita egyik epuleteben, kovesd a metalzajt.
3. Sniper a domban, valoszinuleg PTSDs ex katona. A regi radardom framejet konnyu kiszurni.
4. Tulzasbavitt hallucinogenek es egy Night City lakos aki ezek hatasara bedurrant es nem tudja hol van. Black sapphire mellett az egyik mellekutcaban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32068) rup1u5 válasza RetepNyaraB (#32044) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Láttam a 7700x-el 69%-os CPU használatot úgy, hogy erős GPU limitem van és RT-t sem használok. És ez még csak az alap story, Dogtown közelében sem vagyok.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#32069) PuMbA válasza rup1u5 (#32068) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem nem Dogtown a leg CPU igényesebb rész. Ez a díj maradt a City Center nagy körforgalomé, ahol nekem 7600-zal beesik pár pillanatra 47-50 fps-re, szintén RT nélkül. Nekem 7600-zal van most olyan sebességem, mint előtte az 5600X-szel 2.0-ás patch előtt. Szóval van alapja a megváltozott CPU követelményeknek. Érdekesség, hogy az 5800X3D ebben a játékban nagyon erős és elkalapálja a 7600-am, míg más játékokban egy szint.

Persze, ha a Crowd density-t leveszem Medium-ra már 60 fps felett vagyok mindenhol simán :)

[ Szerkesztve ]

(#32070) RetepNyaraB válasza PuMbA (#32069) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jaja a sokemberes központok pusztítanak. Ott simán van kettős limit adott esetben.
Most csak mászkálok Kutyafalván, mert épp nem találok küldit és várom Mr. Reed hívását. Nagyon szép munka lett ez a játékrész dizájn (is).
Ja, bezzeg a Muammar izéke folyton el akarja velem vitetni az autôját valahova NC-be (gig), de ugye Dogtownból nem lehet csak úgy kiautózni a határon, legalábbis a történet ezen szakaszán; jól tudom? Egyszer már lelőttek...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32071) Boonen007


Boonen007
őstag

Dogtownbol ki tudok majd jonni vissza kuldetest folytatni Night Cityben?

(#32072) abridabri válasza Boonen007 (#32071) üzenetére


abridabri
veterán

Persze ,bàrmikor lehet közlekedni a 2 vàros között .

[ Szerkesztve ]

(#32073) RetepNyaraB válasza abridabri (#32072) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kettővel feljebb kérdeztem, hogyan. Engem simán lelőttek a határon, autóban, kifelé.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32074) Ferke[HUN] válasza RetepNyaraB (#32073) üzenetére


Ferke[HUN]
tag

Max. ha körözés alatt állsz. A Kapitánynak sokszor ki kell vinni a verdákat a Citybe azt meg csak a kapun keresztül lehet. Sőt, gyalog is ki lehet menni a gyalogoszónán át.

Más! Befejeztem a játékot, nagyjából 230 órám van benne, mind az 57 achi megvan. Szuper kaland volt, várom a The Witcher 4-et. :C

[ Szerkesztve ]

(#32075) JoeCockBill válasza RetepNyaraB (#32073) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ha nem harcolsz épp és nincs körözésed simán kiengednek. plusz a gyorsutazás is működik

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#32076) RetepNyaraB válasza JoeCockBill (#32075) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Eh. Megpróbálom újra :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32077) Jorus


Jorus
nagyúr

Tegnap befejeztem a DLC-t (SB felment a Holdra, Sol meghalt, nekem lett egy jó pisztolyom)
Brutál jó volt minden elemében, hangulat, sztori, dramaturgia, történetvezetés, látvány, zenék, minden. Lehet, hogy csak azért, mert az alapjátékot sokszor végigtoltam, és így kevésbé hat már rám a játék vége, de most úgy érzem, a sztori végének hangulata még jobb is volt a DLC-ben. Ja, és az űrkikötős harc fantasztikusra sikerült (nem lopakodtam sehol, toltuk végig az SMG/pisztoly/monoszál/gránát harcot), ehhez képest a Secret ending egy könnyű átmozgató edzés volt (illetve hát lesz). :D

Most folytatom az alapjátékot és a térkép takarítását, most járok 140 óránál ezzel a karakterrel, szerintem itt is meglesz a szokásos 210-220 óra, aztán jöhet a Starfield, de ahhoz lehet veszek már egy normális VGA-t.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32078) Rony949 válasza Jorus (#32077) üzenetére


Rony949
őstag

"aztán jöhet a Starfield"

Hú...nem akarok shit talking-olni vagy elvenni a kedved, de CP után egy igazi visszalépés lesz majd.

(#32079) Piszmaty76 válasza Rony949 (#32078) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Én sem érzem a késztetést, hogy folytassam a Starfield-et ahol abbahagytam. Várok talán még pár hónapot, hogy komolyan vehetőbb állapotba kerüljön patch-ek és a beígért hivatalos modding tool (a neve nem jut most eszembe) által. Utána viszont biztosan nehezen letehetővé válik, legalábbis számomra. :K

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#32080) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Lenne egy kérdésem a DLC-vel kapcsolatban. Az alapjátékkal már több mint egy éve végeztem, az összes lehetséges befejezést végigvittem, még a buheráltat is, amikor egyedül viszem végig. A térkép is teljesen kipucolva, így egyetlen feladatot dob fel ismételten a játék, hogy menjek az Arasaka toronyhoz, és vigyem végig újra a finálét.
Szóval, ha megvenném a DLC-t, hogy tudom elindítani, mert nem áll szándékomban újra, előről kezdeni a játékot. Mentéseim sincsennek már a korábbi végijátszásból.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#32081) Cifu válasza pendre54 (#32080) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Opció, hogy kvázi a DLC (Phantom Liberty) elejére dob.
De ha megveszed a DLC-t, akkor a korábbi töltést is tudod folytatni, elvben így a "kipucolt" térképen megjelenik az új küldetés.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32082) Jorus válasza pendre54 (#32080) üzenetére


Jorus
nagyúr

Új küldetésként jelenik meg, hogy menj DT bejáratához.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32083) pendre54 válasza Jorus (#32082) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, köszi Neked, meg Cifunak is. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#32084) ratcache válasza ratcache (#31975) üzenetére


ratcache
aktív tag

na, jól meg is szívtam a mentésekkel, sikerült véletlenül kitörölnöm a sok felesleges mellett az utolsó fő manual save-et is :W ugrott vagy 15 óra, fél Dogtown, rakat pénz, kocsik, ikonikus fegyverek, küldetések meg minden :O
azt hiszem, félre is teszem egy időre... :(

(#32085) anubis6 válasza ratcache (#32084) üzenetére


anubis6
aktív tag

Felhőből visszatöltés?
Undelete program?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#32086) ratcache válasza anubis6 (#32085) üzenetére


ratcache
aktív tag

Xbox, felhőszinkron, tovább nem akartam vele szórakozni, mert véletlenül még azt is elbuknám, ami megmaradt... elviekben meg lehetett volna próbálni azonnal net nélkül törölni lokálisan mindent, hátha még nem szinkronizált fel és visszatölti, de persze nem azonnal vettem észre :(

[ Szerkesztve ]

(#32088) Cifu válasza ScomComputer (#32087) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Röviden összefoglalva:
-A Path Tracing minősége javítva lesz a közeli jövőben.
-Az FSR3 jönni fog a CP2077-be, de nem mernének időpontot mondani még, hogy mikor.
-Az Unreal-re történő játékmotor-váltásra pedig egy marketing halandzsát válaszolt, mely szerint eddig is jól működtek együtt a külső partnerekkel (lásd nVidia - Path Tracing), és mindent is kihoznak az UE5-ből.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32089) RetepNyaraB válasza ScomComputer (#32087) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Csak nekem tűnik masszív bullshitelésnek és terelésnek?
Persze értem, csúnyán megégették maguk a CP startnál, nem ígérgetnek többé "csak úgy". De ez ilyen nesze semmi interjú. Az ue5 firtatott korlátaira se válaszolt érdemben, csak ment a politikusi porhintés. Persze, nagyon érdekes az fsr3 és dolgoznak rajta. A dlss3.5 is rendkívüli lehetőségeket rejt, fókuszálnak. Aha.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32090) Cifu válasza RetepNyaraB (#32089) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nem csak neked, és bennem is az merült fel, hogy amíg a játék megjelenése előtt bátran és nyíltan beszéltek arról, hogy miket terveznek a játékba, most ezt nagyon-nagyon visszafogottan teszik.

Az UE5 témában pedig érthető, hogy nem lehet érdemben válaszolni.
Már eldöntött, hogy átállnak UE5-re. Nem mondhatja ki egy CDPR alkalmazott, hogy a döntés lehet elhamarkodott volt, és esetleg lehet jobb lett volna a REDengine-t tovább reszelni.

Eleve megváltozott az általános kommunikáció, manapság (sőt, már igazából évek óta) Pawel Sasko a legmagasabb rangú ember, aki a cégtől megszólal érdemben. A játék megjelenése előtt azért Adam Kicińsk (aki 2024-től távozik a cég éléről) és Marcin Iwiński is nyilatkozott például, a játék megjelenése után a Damage Controlban még volt egy-egy megnyilvánulásuk, Marcinnak pont egy éve egy levele, de azóta maximum a cég negyedéves jelentéseiben lehet róluk hallani.

Ja, meg cameo-ként BD-t árulnak Dogtown-ban... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32091) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Úgy néz ki jön az Ultimate Edition

[link]

Live-Die-Respawn

(#32092) oriic válasza oriic (#32091) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hivatalosan bejelentve, megjelenés december 5. [link]

Live-Die-Respawn

(#32093) Raymond válasza oriic (#32091) üzenetére


Raymond
félisten

Quick and dirty:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32094) proci985 válasza Raymond (#32093) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

van kiszivargott jatekmenet kep is a [link] c+4/c64 editionbol


An edgerunner arrives at Arasaka docks, circa 2077, colorized

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32095) rup1u5 válasza proci985 (#32094) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#32097) Raymond válasza ScomComputer (#32096) üzenetére


Raymond
félisten

Tipikus idiota wfcctech cim :U A mod leirasa sokkal normalisabb hogy hol milyen tradeoff lett implementalva es miert [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32098) HugóBoss


HugóBoss
tag

Ha van egy gog mentés X accounton a kiegészítővel, akkor azt lehet játszani Y accounton, amin nincs kiegészítő? (az uccsó mentés már a kiegen belül van)

(#32099) looser


looser
addikt

Az Intelligencia alatt van egy rejtett tulajdonság, a Tárgyak lebegtetése (eng: Levitating things), ez 100 rendőrautó felrobbantása után válik elérhetővé. Már gyakorlok, hátha ezzel elbűvölhetem később Judyt fasziként :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#32100) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!
Megvettem most az akciós játékot, jól néz ki meg minden, de.
Még a tutoriálnál vagyok, és kezd elegem lenni belőle. Ilyen fos irányítást még életemben nem tapasztaltam. Van az a rész, ahol ki kell térni háromszor a robot támadása elől. Elvileg a bal oldali ctrl gombot kellene nyomni valamelyik irány gombbal együtt, de nem történik semmi.
Rákerestem a topicban, és találtam pár hozzászólást, ahol ugyanez a gond van, de megoldást nem.
Mit kell itt tenni?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.