Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Vesa válasza cyberkind (#17349) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Engedjük már el ezt a GTA5 hasonlítást. Igen, pár OW elem kidolgozottabb ott, ezer más meg benne sincs a GTA-ban, amit itt megkapunk.

Ezennel zártam ezt a témát, mert 3 hét alatt elmondtunk erről mindent. Jobb lenne már végre a játékra koncentrálni ebben a topikban is!

A tudomány a valóság költészete!

(#17352) cyberkind válasza WATERDACA (#17350) üzenetére


cyberkind
félisten

Az élő városnál tényleg számít, hogy Gta vagy nem? De írhattam volna Watch Dogs 2-t is, ami még inkább jobban gáz erre a játékra nézve, ott még a mentő is kijön, meg a rendőrök bilincsbe verik az embert, és elviszik, sok ilyen kis részlet, ami itt nem létezik.

Bármihez lehetne hasonlítani, az a baj, hogy statikus az egész, nekem hiányzik az az illúzió, amit ráadásul ők állítottak fel magukkal szemben, nem mi kértük.

Ahogy telik az idő, és szépen ülepszik le minden, nekem ez a játék olyan, mint a BvS film, jó meg néha nagyon király, de max 7 pont, átlagosan 6.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#17353) CPT.Pirk válasza WATERDACA (#17347) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igaz, hogy nem 100+ óra, viszont az élmény amit a LiS nyújtott, azt még más nem közelítette meg eddig. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17354) Segal


Segal
veterán

Év végére csak összejött még a kifullozása a játéknak :))
- Fő küldetés kész
- Mellék küldetések készek
- Megbízások készek
- rendőrségi feladatok készek
+ meglett az összes acsi is
Szó szerint semmi teendő nem maradt a játékban.
Persze farmolni lehetne, meg az alapból is 1100+os revolverem húzni, esetleg a 3300-as páncélom-ra pakolni még stb. de érdemi dolgot már nem tudok csinálni a játékban.
Szóval az a early 2021 infó a frissítésre felőlem akár január 1 is lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#17355) WATERDACA válasza cyberkind (#17352) üzenetére


WATERDACA
őstag

Az utóbbi 10 évet nézve Skyrimhoz hasonlítható max ez a játék.

Most itt is el lehetne kezdeni ecsetelgetni hogy mi a sz*r a GTA V-ben + a Watch Dogs 2-ben de mégsem tesszük....

Az OW érzés nem a legélesebb kés a fiókban, de kérdem én, ez egy RPG open worldben mennyire elsőrangú?

Watch Dogs 2....jézusom.....5 perc után uninstall volt Úgy írom ezt, hogy a Watch Dogs 1 nálam örök kedvenc...onnantól egy rémálom.

Engedjük már ezt a dolgot végre hogy ócsároljuk a játékot. Van Watch Dogs 2 és GTA V fórum is. :R

u wanted, i got it \o/

(#17356) zseko válasza 0utsider (#17310) üzenetére


zseko
veterán

Nem tudom mit dolgozol, de nem mondanám, hogy irigyellek. Nincs az a pénz, hogy én heti 100 órát dolgozzam. Nálam, igaz két műszak volt, de heti 40 órával ~240e (most a vírus miatti 1 műszak miatt fél éve már csak 220e), és ha azt mondom, hogy nem szakadok meg a munkában, akkor még majdhogynem keveset mondtam. És megvan az évi 30 nap szabim is. Így ár/értékben vagy te vagy túl alul, vagy én vagyok túl felülfizetve.
(Mondjuk meglesz a böjtje, nem mondanám, hogy a főnök jó döntéseket hozott szerintem... mindenesetre a fizetésünket megkaptuk még mindig. Az egyebek... más - hárombetűsre tartozó - téma :-) . 21-ben szinte biztosan munkahelyet váltok emiatt, még ha elsőre kevesebb is lesz.)

HR24.hu

(#17357) cyberkind válasza WATERDACA (#17355) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak a Skyrim már régi, relatív elavult játék, lesz hova fejlődni. A Gta egy dologban mindig a legjobb volt, az open world feelingben, amihez bőven felért a TW3, de még olykor az első is, szóval, én nem tudom ezt elnézni. A Gta 5 egy lötyögés, és egy percig se akar többnek tűnni mint ami, ellenben ez, tudom, uncsi ez már, de sajnos mellément a dolog nagyon, de lehet ez a projekt nem ow-nek indult, és ezért ilyen, de ez megint felvet sok-sok új kérdést. Nekem mindenhol fontos az OW érzés, de játéka válogatja, az abszolút nem kiemelkedő WD2 pont ezzel húzott be, mert mást nem tudott, de ezt igen.

Vesa
Akkor legközelebb csírájában legyen elfojtva ha kérhetem, és ne azért, mert te unod és nem akarod, köszi a megértést.

#17359
Lehet, én még tartalékolom az igazán ínséges időkre azt a szériát. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#17358) Vesa


Vesa
Topikgazda

- - -

Urak, OFF témákat kérjük mellőzni, mert másról se szól a topik 2 napja! Megvannak a megfelelő topikok ezek kitárgyalására!

- - -

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#17359) WATERDACA válasza cyberkind (#17357) üzenetére


WATERDACA
őstag

Az első mondatodban megválaszoltad a választ is. A Skyrim óta nincs olyan RPG, ami felül tudna kerekedni rajta. :R
És lehet utálni vagy szeretni a Bethesdát, ez tény.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#17360) Vesa válasza Segal (#17354) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Grat! :C
Neked mennyi idő alatt lett meg?

A tudomány a valóság költészete!

(#17361) WATERDACA válasza Vesa (#17358) üzenetére


WATERDACA
őstag

2021-ben mindenkinek azt kívánom, hogy bugmentes Cyberpunkot hozzon egészséggel, szerencsével.

Reméljük kimászunk a gödörből :R

u wanted, i got it \o/

(#17362) Vesa válasza cyberkind (#17357) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ha csírájában folytjuk el, akkor meg az a baj, hogy nem lehet negatív véleményt írni a topikban! Pont azért engedjük, mert nem akarunk szankcionálni és korlátozni senkit a véleménnyilvánításban. De 3 hete ugyanazokat a már százszor lefutott köröket kerülgetni már kissé unalmas.
Mi sem járunk be a GTA topikba leírni naponta kétszer, hogy mennyire hiányos a _mi_ ízlésünknek az a cím, és miben jobb a CP2077 hatezerszer. Úgy gondolom, megérthető, hogy ez nem vezet sehova.

A tudomány a valóság költészete!

(#17363) Segal válasza Vesa (#17360) üzenetére


Segal
veterán

169 óra

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#17364) WATERDACA válasza Segal (#17363) üzenetére


WATERDACA
őstag

Akkor most jöhet a másik kettő lifepath + 169*2 :D

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#17365) Vesa válasza Segal (#17363) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Korrekt! Akkor Te sem a végigrohanós stílusban nyomtad!

A tudomány a valóság költészete!

(#17366) velizare válasza Segal (#17363) üzenetére


velizare
nagyúr

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17367) S e t h válasza Vesa (#17362) üzenetére


S e t h
nagyúr

Itt nem a GTA elemzése folyik, főleg azért sem, mert talán innen sem játszanak vele már sokan, viszont összehasonlítási alap a játék bizonyos elemei vonatkozásában.
Nagyon sokan csalódtak a játékban és ennek hangot is adnak, miért probléma ez ha kulturált módon zajlik?
Inkább add át magad az élménynek, amit a játék nyújt.
[link]
Bocs, csak bántotta a szememet. :)

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17368) Segal válasza Vesa (#17365) üzenetére


Segal
veterán

Minden kimaxolásához egyszerűen idő kell.
A fő szál hamar végigpörgethető, de ugye azzal messze nincs vége a játéknak mert kismillió mellékküldi, megbízás meg rendőrös meló van a játékban.
Utóbbi ugyan elég monotonná tud válni, de farmolásra tökéletes. A fő szál is olyan amilyen, de a mellékszál (főleg a 2 csaj) na az ütős.
Acsikból is több olyan is van, amit azért nem 2 perc megcsinálni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#17369) Puma K válasza Maelephant (#17343) üzenetére


Puma K
veterán

Miért "húztam volna le" a minőséget?

Ami ezer éve a játékok grafikusmotorjában jelenlévő grafikai beállítás azokat a legnagyobbra állítottam vagy High esetleg Ultra szintre lőttem be.

Milyen látványbeli különbség van SSR és AO-val vagy nélküle?

A grafikai beállításokat itteni fórumtárstól vettem, aki RTX 2080-at használ RT-vel és utánajárt a látható-nem látható mennyi erőforrást igényel az adott beállítás témának.

Ez a RTX 2060 egy GTX 1080 Ti-t váltott, amit azért cseréltem le értékegyeztetéssel, mert kíváncsi voltam milyen a DLSS a gyakorlatban.

A DLSS meggyőzött és látom benne a rációt.

Az RT-t viszont minek erőltessem mikor jelenleg egy középkategóriás kártyát használok?
Abból is az első generációt ami támogatja az Ray Tracing-et.

Az RT meg úgy áll ezen a szinten mint anno az Nvidia GTX 275-nél tapasztaltam a Physx-et.

Ha felső-közép kategóriás kártyám lenne az RTX 2000 szériából pl legalább egy 2070 Super/2080, akkor be tudnám lőni alsó hangon medium-ra azokkal a grafikai beállításokkal mint amiket most használok.

De mivel karcsú a mostani VGA így inkább helyén kezelem a dolgokat és nem erőltetem azt ami nem megy.

Az RTX 2060 a gyakorlatban teljesítmény szempontjából egy GTX 1080 körüli szintet tud hozni.

Az 1080 meg már 2016-ban megjelent technika. A 2060-nak a felépítése adott mértékben a GTX 1070-el megegyezik, de van amiből még attól is kevesebb van benne:

Én a játékokban adott hardverrel a birtokomban mindig az aranyközéputat keresem grafikai beállítások és adott elért maximális és stabil tuning szempontjából.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17370) velizare válasza S e t h (#17367) üzenetére


velizare
nagyúr

funfact: eddig a hszig ezen az oldalon 16x szerepel az, hogy gta (ez a tizenhetedik).
én is unom.
fórum ászf szerint tilos a túlzott off is, tehát szabályzatba ütközik.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17371) Puma K válasza VágniValó (#17344) üzenetére


Puma K
veterán

Még nem, de ránézek.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17372) cyberkind válasza S e t h (#17367) üzenetére


cyberkind
félisten

Én leírom ami egy nagyon lényeges dolog, ha ez a játék nem ez a stílus lenne, egy rakás trágyának nevezném, és méltó megkoronázása volna az évnek játékos fronton, de ebben nem lőttek mellé, viszont így is új nevet kapott a CDPR cdPR néven.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#17373) Maelephant válasza Puma K (#17369) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nem kritikának szántam, a csili-vilihez viszonyítva értettem a lehúzást, teljesen igazad van, hogy számodra elfogadható, jó FPS-re törekszel. Nekem viszont annyira beakadtak a tükröződések és a fények, különösen este, vizes-fémes-csempés felületeken, hogy már nem akarom elengedni :D. Cserébe még Spectrumról, C-16-ról indultam, nem esem hanyatt, ha a jó látványhoz csak 40-50 FPS társul, nekem így is megfelelő.

(#17374) S e t h válasza velizare (#17370) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tehát ha teszterek is említik a kritikáikban, akkor az is off?
Egyébként mitől off az, ha a játék bizonyos elemei más játékokhoz vannak hasonlítva?
A topikban több mint 300 találat van GTA szóra, konkrétan 2018 márciusa óta vannak összevetések vele, mikortól számít tehát offnak?

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17375) gyugyo79 válasza Segal (#17354) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tolsz egy képet úgy, hogy sorba rakod az alapján, hogy mennyien csinálták meg és az alsó 10-15 benne van (amit már alig csinált meg valaki) tehát nem is kell a teljes lista, ha szépen megkérlek ?

[ Szerkesztve ]

(#17376) Segal válasza gyugyo79 (#17375) üzenetére


Segal
veterán

Mármint mit tegyek sorba? Az acsikat hogy mikor készültem el a 10-15 legritkábbal?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#17377) Maelephant válasza cyberkind (#17372) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szerintem már csak az erkölcstelen, koszos, rohadó nagyváros hangulata, a játékban megjelenített erkölcsi dilemmák, valós, illetve közeljövőbeli problémák stb. miatt sem lehet alapos a "rakás trágya" értékelés. Igen, vannak hibák, hiányosságok a játékban, bizonyos tekintetben súlyosak is, de szerintem itt leginkább a teljesen irreális elvárásokkal van gond egyeseknél, gyakorlatilag hisztizve követelnek egyfajta totális fiktivalóság-szimulációt, amit nyilván lehetetlen teljesíteni, mindegy, mit ígért, hazudott, remélt a kiadó. Lehetetlen, mert nem tudsz NPC egyén/kisközösség szinten egyediesíteni ekkora játékteret, hiszen nincs az a fejlesztői erőforrás, amit ne vinne el, figyelembe véve azt is, hogy az ilyen "apróságok" kidolgozása nagyon erőforrásigényes és egyszerűen nem éri meg erre pazarolni a fejlesztési időt, ha ezeket a játékosok két percig "élvezik", utána nem is foglalkoznak vele, illetve esetleg soha észre sem veszik - mindemellett ilyen "kis színesből" százas nagyságrendben van a játékban, ha figyelmesen mászkálsz.
Továbbá azért is, mert a játéktér mellett a játszhatóság ütemét is meg kell tudni tartani úgy, hogy a fiatalabb generációk rövid attention spanjére is tekintettel vagy, a túlzott, aprólékos mélységet (körülményességet) is kerülnöd kell, mindeközben egy piacképes, hasznot hozó terméket kell teremtened.
Ha a te elvárásaidnak a játék semennyire sem felel meg, "nem OW", akkor bontsd fel a szerződést, állj el, azaz kérd vissza az árát és uninstalláld, utána játssz mással és felejtsd el. Olyan érzésem van, hogy rohadt zöldséggel dobálni a kalodába zárt "bűnöst", ezért vagy itt - ez pedig inkonstruktív, unalmas.

(#17378) gyugyo79 válasza Segal (#17376) üzenetére


gyugyo79
addikt

Teljesítményeim megnézése és ott balra fent van egy olyan, hogy a globális teljesítménystatisztika megnézése, alapból sorba is rakja és az alja az ami engem leginkább érdekel. De úgyis látod majd mire gondolok.
Mivel neked megvan minden látszik, hogy mi az amit alig csinált még meg valaki. Nekem csak húszon pár van kész és csak azokat látom.

[ Szerkesztve ]

(#17379) Winne


Winne
nagyúr

Azzal mit lehet tenni, ha ilyen minibosst kinyiffantok és válaszolnom kell, megáll az egész folyamat? Olyan, mintha vagy nem vennék észre valamit, vagy hibás lenne.

Nem tűnik el a felirat, olyan, mintha nem menne el a válasz üzenet neki.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#17380) VágniValó válasza Winne (#17379) üzenetére


VágniValó
addikt

T-vel lenyitod a telefont, katt Regina Jones-ra ha ő adja a küldit, majd open in messages. Ott lesz kékkel az üzenet előre leírva, egérrel kattints rá, és akkor elküldi és sárga lesz. Utána zárhatod.

Ha a shard nincs meg: inventory, csak vidd rá az egeret ne kattints: drop down alapon megjelenik a shards is mint opció és görgess le az adott shardhoz hogy elolvasd.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#17381) Winne válasza VágniValó (#17380) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt vágom, az a bajom, hogy megcsinálom és ezután nem történik semmi, ugyanígy ott marad a feladat és később ha visszamegyek az üzenetre, akkor kék lesz újra.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#17382) Puma K válasza Maelephant (#17373) üzenetére


Puma K
veterán

Veszélyes dolog az írás, mert nem biztos hogy olyan hangnemben olvassák mint amilyenben írták :DDD

Én meg próbáltam részletekbe menően válaszolni :D Nem vettem magamra :B

Méricskéltem még egy kicsit:

Átlagolt mérési idő: 6162,1095 s = 102,7 perc avagy majdnem 2 óra
Average framerate : 103,2
Minimum framerate : 43,6
Maximum framerate : 163
1% low framerate : 57,95
0.1% low framerate : 5,4

Átállítottam az SSR-t és az AO-t High-ra. Plusz a DLSS-t pedig Quality-re: [kép] , [kép] , [kép]

Volt egy hely ahol mérés közben eldobáltam egy pszichopatára vagy 35 gránátot... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17383) Entonik


Entonik
junior tag

BUÉK mindenkinek!

(#17385) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Most nézem:

Lehet csinálni 1 epic gránátot 1db nem gyakori, illetve 1 db gyakori összetevőből.
Ha ezt az 1 darab gránátot szétszerelem, kapok 4db epikus összetevőt (1-3 arányban), mellé 6db ritka összetevőt (3-3 arányba).

Tehát mondjuk 20 kacat össztevőért 40 darab epic és 60 db ritka össztevőt kaphatok.

Elég érdekes konverzió. :DDD

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#17386) Maelephant válasza Jinxb1rd (#17385) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Az nagyon előnyös megoldás, semmiből teremtesz vagyonokat kb. :D

Nálam (másoknál is) kissé bugos a crafting: mutatja a "Crafting recipe" (vagy mi) címkét az inventoryban olyan tárgyakon is, amelyekhez teljesen biztosan nincs meg a receptem (nem találtam, nem is vettem meg, hiszen nem is crafter a karakter, csak 5 pont van rajta a kék tárgykészítés lehetősége érdekében, de a lilákhoz már 12 kellene, nem fog menni).
Továbbá: a boltokban azokat a recepteket is mutatja, amelyek már megvannak, azaz, ha az ember nem figyel, számtalanszor, feleslegesen, megveheti ugyanazt...

Amúgy 73 óra eddig, Watson kitakarítva, Lil China és Kabuki egy-egy küldetésre a kitakarítástól, más kerületek még érintetlenek, kb. 8 jármű eddig, egy-két jó cyberware, főküldetés sehol: találkozzam Panammel, illetve Takemurával (város széle / híd lába).

Puma K: hát igen, sajnos túl "erősek" a beállításaim, holnap még tesztelgetem, nagyon látványos-mozgalmas városrészekben, különösen üveges-toronyházas-autós-járókelős környezetben 40 FPS környékére, néha az alá is beesik, az meg a Freesync határ alatt van és olyankor látványosan szakadozni kezd a kép...eh.

FPS bezuhanása tartós játék hatására: úgy vettem észre, hogy a fast travel mellett a lifthasználat is előhozza ezt, majd még figyelem, igaz-e.

(#17387) velizare válasza S e t h (#17374) üzenetére


velizare
nagyúr

a teszterek nem a ph! fórumra írnak.
lefutottuk már azokat a köröket, hogy a gta5 milyen überfasza játék, de tényleg. aki továbbra is erről akar beszélni, az nyugodtan beszéljen róla a gta topicban. mert itt most már zavar. nem csak engem, hanem más is írta, hogy most már túl sok a gta, jó lenne cyberpunk is a cyberpunk topicban. most szólt a topicgazda is.
de nyugodtan lehet rázni még tovább is ezt a fát, és akkor moderátor is fog szólni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17388) bélanéni


bélanéni
őstag

Fel tudnék sorolni 3-4 nevet, nyilván nem fogom, aki igaz összesen talán 2 mondatnyi relatíve pozitívnak nevezhető vagy érdemi gondolatot is megfogalmazott a játékkal kapcsolatban, de alapvetően az év csalódása, mekkora ratyi már, na ez jobb mint a gta és hasonlóan nagyívű párbeszédet folytat a másik 2-3 emberrel. Legalábbis a lényeget tekintve, természetesen mindezt burkoltan, a szabad véleménnyilvánításra hivatkozva persze teljesen jogosan. Ebbe és jó esetben minden topikba aki csak olvasni jön - kb nyárig én is, mert várom hogy javítsák és csiszolják a játékot, utána újrakezdem - azért futja át a hsz-eket, hogy értelmes infokról olvasson. Hogyne lehetne negatív élményekről írni. De ez az újra és újra hangoztatott cinizmus szerintem baromi unalmas, senki nem akar ITT ilyesmit olvasni. Az a kedvencem amikor vki 21 napja játszik a game-el, és folyamatosan szidja: következetes és hiteles :DDD légyszi máshol beszéljétek meg, hogy a gtav miben jobb, nagyon köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#17389) cyberkind válasza bélanéni (#17388) üzenetére


cyberkind
félisten

5 év is eltelhet, ai akkor se lesz, meg még sok más minden, de tudom, az én bajom. :D Szó se róla, ez nem lesz A Szent Grál mint a TW3, pedig minden adott volt. :N

Paranormal Cocktivity

(#17390) F_Peter válasza cyberkind (#17389) üzenetére


F_Peter
őstag

" A Szent Grál mint a TW3, pedig minden adott volt."

Megszepült emlékek? :)

[ Szerkesztve ]

(#17391) cyberkind válasza F_Peter (#17390) üzenetére


cyberkind
félisten

Az a baj, hogy nem kellett minek megszépülnie, hiszed vagy sem, de én 2016 nyaráig nemhogy a Cdpr-ről, de még a The Witcher szériáról se hallottam, de aztán valamiért megvettem a 3. részt, és bumm, nem az van mint sokaknál. :N Viszont én letoltam az összes Witcher-t utána, méghozzá visszafelé, a 2. rész meglepően szörnyű. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#17392) F_Peter válasza cyberkind (#17391) üzenetére


F_Peter
őstag

Én megjelenéstől játszottam a W3-al és több technikai gondom volt mint eddig a CP-vel.

(#17393) cyberkind válasza F_Peter (#17392) üzenetére


cyberkind
félisten

Azt tudom, hogy az is szarul indult, de engem itt se a technikai dolgok zavarnak, mivel azok javíthatók, és valszeg fogják is.

Paranormal Cocktivity

(#17394) Cifu válasza Winne (#17381) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Sajnos az ilyen bugokra nincs jobb megoldás, mint egy korábbi állás visszatöltése. :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17395) Puma K válasza Cifu (#17394) üzenetére


Puma K
veterán

Ezért csinálom azt, hogy elég gyakran mentek.

Fő és mellék küldetés vagy bármilyen teendő esetleg csak barangolás közben is. Aztán feladat, küldetés de még harc közben is mentek ha van rá lehetőség. Majd ha sikeresen befejeztem akkor is.

Ha hackelni kell akkor előtte is mentek.

Nem vagyok ráfeszülve arra hogy tökéletesen végigvigyem a játékot. Inkább a szórakozás a cél. De más játékokból tanulva arra jutottam, hogy ha ment az ember abból baj nem lehet.

Csak arra kell figyelni, hogy ne egy előnytelen eseménysorozat kellős közepén történjen a mentés. Ezt célszerű felismerni :DDD

Nálam vagy a 60. kézi mentésnél tartok úgy hogy csak 11-es szintű vagyok. Dex-szel még nem beszéltem. Ellenben minden más küldetést csinálok ahogy csak tudok :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17396) Cifu válasza Maelephant (#17312) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Én Tech Jesus és a többi helyet inkább a fejlesztőknek hinnék, Jakub Knapik (Art Director of Lighting and FX) nyilatkozta azt, amit írtam.

Egyébként már volt írva, még novemberben forrással megjelölve a topicban.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17397) Cifu válasza Puma K (#17395) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Több, mint 400 kézi mentésem van, sajnos tényleg szükséges az ilyen esetek miatt.
Az első végigjátszásnál kb. két tucatnyi alkalommal volt rá szükség olyan bugok miatt, amik megakasztották a rendes játékmenetet (beakadt kritikus NPC vagy nem lehet a párbeszéd opciók közül választani), a Steam szerint 142 óra van most benne, a bunyós mellékküldik nincsenek meg, meg az NCPD küldikből maradt meg még mindig vagy két maréknyi.

Most fogok nekiesni a többi befejezésnek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17398) Kiss_R


Kiss_R
tag

Üdv és boldog új évet!

Nagyon régóta követem ezt a topikot, de inkább csak olvasóként, viszont ez a játék kéri, hogy írjak egy rövidebb értékelést, amit utólagos engedelmetekkel meg is teszek. Teljesen szubjektív lesz, valamint nem fogok mélyen belemenni semmilyen összehasonlításba (hogy mit lehet csinálni egy GTAV-ben meg Postal 2-ben, egyéb random játékban, amit a CP-ben nem). Amikor ezt írom, 100 órát tettem bele a játékba, a fősztorit és a fontos mellékszálakat vittem végig, meg néhány GIG-et, rendőrségi küldit.

Nálam kedvenc műfaj a cyberpunk (és általában a sci-fi), a 2013-as teaser videó akkoriban felhypeolt, hiszen amennyire sokat ki lehet ebből hozni, annyira megmaradt rétegműfajnak, illetve van egy olyan, önmagából eredő vonzata, hogy idővel aktualitását vesztheti; ha nem is teljesen, de egy része már nem fikció a cyberpunknak.

Szóval évek teltek-múltak, közben kikerült egy TW3 GOTY a stúdió kezei alól, a léc magasra került. A halasztásoknak nem örültem én sem, mert kegyetlenül vártam a játékot (eddig nekem a Deus Ex első része volt a A cyberpunk játék), de valóban csúsztathatták volna még fél évet, jót tett volna neki, és nem lenne ekkora shitstorm most körülötte, ami elfedi az erényeit.

Gyorsan amikkel problémáim voltak: az AI ratyi, a gyalogos és autók spawn-despawn rendszere pedig illúzióromboló. Amikor megy az ember autóval egy hosszabb egyenes szakaszon, és hátranéz, elég kiábrándító látványt kap. Ugyanígy a szellem NPC-k, vagy a megfordulok,, majd vissza, és teljesen kicserélődött a statisztagárda. Gamebreaking bugból pár darab volt, de mindegyik megoldódott mentés visszatöltéssel, illetve némi trükközéssel – Dum Dum eltűnés nálam is előjött, az 1.06 hotfix kb pont akkor jött ki, amikor annál a küldinél jártam, így még redditen kellett utánanéznem, mi a megoldás). Hang pattogás és screen flickering volt még állandó probléma, utóbbira sajnos csak 70 órányi játékidő után találtam megoldást, addig nagyon sok játék restart volt, amik bizony ki tudtak zökkenteni. Egyéb grafikai, hang glitchek is kijöttek (hasbeszélők, lebegő tárgyak, NPC-k, elsüllyedő járművek, random lezuhanó dolgok stb.), de azok mellett el lehetett menni szó nélkül. Technikai oldalról komolyabb gondok nem voltak (nem volt fagyás egyszer sem, sem pedig crash, pedig launchkor kezdtem el én is a játékot), valószínűleg az erős középkategóriás hardvernek köszönhetően (i5 9600k, RTX 2070, 16GB RAM, Samsung Evo 970 SSD).

És akkor a pro: Night City gyönyörű, a járművek, az NPC-k futurisztikusak, de nem olyan távoliak, nagyon adja a cyberpunk hangulatot. Az első zenei bemutatók alapján szkeptikus voltam kicsit, de szerencsére bőven tettek be a világhoz illő elektronikus zenét is, szerintem még ez a futurisztikusabb hip-hop és rock is belefér. Élmény volt a városban autózni, vagy csak sétálni, gyorsutazást csak kipróbáltam egyszer, vétek azt használni. A félresiklott marketing és a kontent egy részének kivágása ellenére megadta azt, amit vártam: sztoriközpontú egyjátékos szerepjáték. A rengeteg szöveganyag sokat hozzátesz a beleéléshez, ezt már a TW3-ban is jól csinálták. Tetszett a karakterfejlesztés, de tény, hogy még very hardon is, olyan lvl20 után már könnyűvé válik a játék. Addig azért meg kellett dolgozni, de miután meglettek az epic gyorshackek és egy epic cyberdeck, már viszonylag könnyen eltettem láb alól, akit kellett. Legendary hackekkel, deckkel, kigyúrt int-tel pedig arattam már, ritkán kellett fegyverhez nyúlni. Míg Odo vagy Sasquatch megizzasztott (páncél is elhanyagolható mennyiségű volt, a kinézetre gyúrtam, nem a statokra😊, fegyvereket sem fejlesztettem, Skippy meg magától fejlődik), Smasher már-már szánalmasan kevés volt ellenem, túlmelegedés, zárlat, aztán 1-2 tár Skippyból, és le is állt.

A történet nyilván klisés és már láttuk más játékokban, filmekben, animékben az elemeit, de mégis magával ragadott. Érdekes elképzelés volt, hogy a fontos karakterek küldetéseit side questnek tették be, holott azokkal együtt lesz teljes a történet (bár így érthető, miért kap az ember olyan zárást, amilyet, ha csak végigrohan a fő szálon). Pont az ilyen jellegű küldetések miatt volt olyan hosszú a TW3, csak ott nem lehetett kihagyni a főbb karakterek küldetésfolyamait (azért az tényleg elég durva volt, amikor Ciri megkeresése miatt előbb keressük meg Dandeliont, de ehhez csaljuk elő Dudut, így előbb játsszunk el egy színdarabot, amit előbb meg kell szervezni). Amennyire színes szagos Night City, a történetet sikerült kellően lehúzóan sötétre csinálniuk. Amikor a prológ véget ért, és magunkhoz térünk Viknél, majd az elkeseredett harc a túlélésért, a többi szereplő hányatott sorsa (bár az övék legalább sínre kerülhet egy időre)... Személy szerint nem vagyok teljesen elégedett az endingekkel. Értem, miért nincs jó és boldog befejezés (ezért is szeretem a műfajt), de ide pont kellene valami pozitív is. A való világ is elég komor tud lenni, ne kelljen már egy játékban is ugyanazt átélni, vagy legalább legyen lehetőségünk a választásra (nem azért ülök le játszani, hogy ott is azzal szembesüljek, mennyire trágya a világ, amiből nincs kiút – vagy lehet, nem kéne akkor ilyen játékkal játszani...). Úgy voltam vele, megcsinálom a fontos karakterek küldetéseit, aztán az ending után visszamegyek kimaxolni a karaktert, és megcsinálom a GIG-eket, ránézek a többi befejezésre is, de miután végigmentem az Afterlife-os szálon, elment tőle a kedvem. Annyira lehangolt az egész befejezés, hogy nem visz rá a lélek a játék elindítására. Megkedveltem V-t, és sajnálom, hogy egyelőre nincs megoldás a problémájára. Remélem, valamelyik DLC lezárja rendesen a történetét, így vagy úgy.

Összességében én elégedett vagyok a játékkal, nem csalódtam. Cyberpunk műfajú, történetközpontú single játékot vártam sok mondanivalóval (nemcsak a fő szál, hanem a mellékszálak, vagy némelyik random meló is simán elgondolkodtat), amit meg is kaptam. Nem vagyok elvakult fanatikus, látom, hogy van benne hiba nem kevés (UI is elsőre nagyon nehezen kezelhető, nem felhasználóbarát), és bizonyos kivágott contentek nekem is hiányoznak, de remélhetőleg kikalapálják, és a nagyobb kiegészítőkkel kerek egész lehet a játék, ahogy a TW3 is elképzelhetetlen a két nagy kiegészítő nélkül (a Wild Hunt is véget érhet úgy, hogy Geralt valószínűleg meghal – mégsem azt kanonizálták, és ebben az esetben a Blood and Wine-nak sem lenne sok létjogosultsága). Szóval nálam most megvan az az ismerős keserédes üresség, amit egy jó történet után szoktam tapasztalni (játékok, animék, sorozatok).

(#17399) Kupszi válasza F_Peter (#17392) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nem is az elején voltak nagy problémák, hanem amikor elkezdték javítani. Hány updaten keresztül nem lehetett a Medve szettet összegyüjteni? Valamint a Kaer Morhan vár alatti kardal sem lehetett mit kezdeni jó sokáig.
Itt is erre számítok ahogy elkezdenék a bugokat gyomlálni egyre több jön elő.

Nem lehet a W3-at meg a Cyber-t összehasonlítani, itt azért jóval több és szerteágazóbb problémák vannak. A W3 megjelenésekor is voltak bugok hibák, de közel sem ennyi. Persze nekem sikerült végigvinni a játékot és csak 1x kellett visszatöltenem egy jóval korábbi mentést hiba miatt, de ahogy nézem a Redditet héna elkönnyezem.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#17400) Winne válasza Cifu (#17394) üzenetére


Winne
nagyúr

Akkor kb kuka az összes kiberpszicho, mert kb az összes bebugolt és otthagytam úgy. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.